КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ  МАРТ  2017

КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ  МАРТ  2017
01 март 2017 14:10 - 31 март 2017 14:10

 

1 март/сряда/ 
09:30 до 19:30 часа
НХК
Базар на авторски мартеници - ''Българската Баба Марта''
Фоайе Културен дом на Нефтохимика
16:00 часа
НХК
Традиционен концерт на Сдружение ''СП -2004- „Бургас'' по повод деня на самодейността
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
„За любовта и България” –
спектакъл на Йордан Пеев
от Стара Загора
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“
Официално откриване на Университет за съвременни родители
Гост – презентатор проф.дпн Румен Стаматов
Организатор: „Трета баба“
19:30 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Убийство в Ню Бабилон“ – театрална постановка

2 март/четвъртък/
9:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“
Общинска викторина „Аз съм българче“ за ученици - III клас от училищата в Община Бургас
Организатор ЦПЛР – Бургас
17:00 часа
РИМ –Бургас
Откриване на гостуваща изложба – „По стъпките на отче Матей и неговите сподвижници“
18:00 часа
Военен клуб – Бургас (ул. „Хр. Ботев“ №48)
Изложба на оръжия от Руско-Турската освободителна война 1877 – 1878г.
18:00 часа
к-с „Меден Рудник“, спортна зала „Никола Станчев“
Празничен фолклорен концерт
С участието на:
Народен хор „Трепетлика“ с главен художествен ръководител Пепа Запрянова, солисти от Държавна опера – Бургас, Фолклорен ансамбъл „Тунджа“ – град Ямбол
Водещи: Никола Парашкевов и Ива Папазова
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
„И това е България“ – спектакъл на школа за
слово, мелодия, танц, „Генгерче“ - гр. Айтос
с ръководител Татяна Йотова
18:30часа
Военен клуб – Бургас  (ул. „Хр. Ботев“ №48)
Концерт-спектакъл с участието на: Вокално студио „Точно време” с ръководител  Жени Лалчева, Фолклорен танцов ансамбъл „Лазур“, фолклорен клуб „ Лазур“  и Детски фолклорен ансамбъл „Лазур” с ръководители  Бойчо Янев и Ренета Янева при Военен клуб – Бургас
19:00 часа
Държавна опера – Бургас
Симфоничен концерт
С участието на оркестъра на Държавна опера – Бургас
Диригент Йордан Дафов
Солист Рада Чомакова - пиано
Концертмайстор Ваня Златева

3 март/петък/
11:00 часа
Община Бургас, пл. „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния флаг на Република България, флаговете на Европейския съюз и Община Бургас
11:30 часа
Паметник на руските освободители
Тържествен ритуал по полагане на венци и цветя и отдаване на военни почести,
Заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България от османско иго
11:30 часа
Паметна плоча на ген. А. М. Лермонтов (ул. „Лермонтов“ № 15),
Паметник на руския лазарет и Паметници на българските възрожденци в Приморски парк
Шествие и полагане на венци и цветя
12:00 часа
Пл. „Св. Св. Кирил и Методий“
Празнично народно веселие с участието на актьора Стойко Пеев, народните певци Николина Чакърдъкова и Боби Шапков, Неврокопски танцов ансамбъл и бургаски актьори

4 март/събота/
11:00 часа
Държавен куклен театър - Бургас
„Малката Баба Яга“ – театрална постановка
13:00 часа
Експозиционен център „Флора“
„Часът на куклите“ - Премиера на Театър за бебета
Организатор: Държавен куклен театър Бургас
Билети на място или с предварително записване на тел: 0886 11 08 68

5 март/неделя/
11:00 часа
Държавен куклен театър - Бургас
„Малката Баба Яга“ – театрална постановка

6 март /понеделник/
19:00 часа
НХК
„Възгледите на един учител за народното творчество'' на Камен Донев – спектакъл 
Билети на касата на НХК
Тел.0898 420 537
19:00 часа 
ДТ „Адриана Будевска“
„Квартет“ – театрална постановка

7 март/вторник/
18:00 часа
Галерия "Неси"
Възпоменателна изложба на Едуард Пенков (1962-2016)-графика,ексклибрис,живопис
18:00 часа
Галерия „Бургас“, ул.“Абоба“ 13
Откриване на изложба
Осмомартенска изложба на жените художнички
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
„Джаз и поезия“
Откриване на Пролетни литературни салони
19:00 часа 
ДТ „Адриана Будевска“
„Госпожица Юлия“ – театрална постановка
19:00 часа
НХК
„Възгледите на един учител за всеобщата просвета'' на Камен Донев – спектакъл 
Билети на касата на НХК
Тел.0898 420 537

9 март/четвъртък/
19:00 часа 
ДТ „Адриана Будевска“
„Да, господин Премиер!“ – театрална постановка

10 март /петък/
13:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Приключения опасни със герои сладкогласни“
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
„Цигулка с тяло на жена“ – поетична премиера
Автор Елена Трендафилова
Представя Теменуга Захариева
19:00 часа
НХК
„Умирай лесно” - театрална постановка
Билети на касата на НХК
Тел. 0894/898 098

11 март/събота/
11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас
„Чук и Пук”
11:00 часа
Държавна опера - Бургас
„Четирима близнаци“
Музикална комедия за малки и големи от Георги Костов
Либрето Панчо Панчев
С участието на:
Людмила Михайлова, Йордан Христозов, Бранимир Недков,  Невена Михайлова, Лина Пеева, Весела Апостолова, Тошо Герджиков, Диман Панчев, Петър Тихолов

12 март/ неделя/
11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас
„Малката Баба Яга”

13 март/понеделник/
19:00 часа  
ДТ „Адриана Будевска“
„Примадони“ – театралана постановка
18:30 часа
Дружество на художниците – Бургас
Изложба на Сияна Тончева ( ученичка от ОУ „Елин Пелин“)

14 март/вторник/
13:30 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Приключения опасни със герои сладкогласни“ - театрална постановка
18:00 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Дестинация X: Валенсия
/Вечер за пътешественици/

15 март/сряда/
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
„Вълча Богородица” – разкази
18:00 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Контактна импровизация с Жана и Радо
/Танцови тренинги/
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“
Университет за съвременни родители: Гост - презентатор  доц.д-р Мария Алексиева „Детските страхове“
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Малко комедия“ – театралана постановка
19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„Тайната на един Дон Жуан“ – театралана постановка

16 март/ четвъртък/
18:00 часа
Научна читалня на РБ „П.К. Яворов“
Представяне на роман „Без корени“
Автор: д-р и.н Вида Буковинова
19:00 часа
„София филм фест на брега“- откриване
„Врагове“ – България, реж. Светослав Овчаров, 101 мин.
19:00 часа
НХК
''Трудни за обичане''- театрлана постановка
Билети на касата на НХК
Тел. 0895712203
19:30 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Игрови вечери

17 март/петък/
19: 00 часа
Държавна опера - Бургас
„Норма“
Опера от Винченцо Белини
Действащи лица и изпълнители:
Норма – Линка Стоянова - гост, Адалджиза – Даниела Дякова,
Полионе – Георги Султанов, Оровезо – Делян Славов, Клотилда – Магдалена Георгиева,
Флавио – Вълю Тотев
С участието на оркестъра, хора и балета на Държавна опера – Бургас
Диригент Иван Кожухаров
Режисьор Дарина Главанакова - Бакърджиева
Художник Иван Савов
Диригент на хора Невена Михайлова
Пластика Галина Калчева
Концертмайстор Йордан Ковачев

18 март /събота/
11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас
„Малката Елфа ”
11.00 часа
Дружеството на художниците – Бургас
„Водата е живот“
Под патронажа на г-жа Ирина Костова, Министър на околната среда и водите

19 март/неделя/
11:00 часа
Държавен куклен театър - Бургас
„Малката Елфа ”
10:00 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Творческо ателие с Жана
/Танцови тренинги/

20 март/понеделник/
18:30 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Изложба Demos Berlin – улична фотография от Инна Господинова

21 март/вторник/
10:00 до 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Изложение „За туризма“ 2017г.
Трето поредно издание на изложение – договаряне и бизнес форум
Вход свободен!
18:00 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Дестинация X: Хърватска /вечер за пътешественици/
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
Световен ден на поезията
Блиц-конкурс
Организатор НЧ „Любен Каравелов - 1945”
18:30 часа
Държавен куклен театър
Международен ден на Кукления театър
„Пролет иде“ – театрална постановка

22 март/сряда/
10:00 до 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Изложение „За туризма“ 2017г.
Трето поредно издание на изложение – договаряне и бизнес форум
Вход свободен!
18:00 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Контактна импровизация с Жана и Радо
/танцови тренинги/
19:00 часа
НХК
„Смях в залата” – театрална постановка
Билети на касата на НХК
Тел. 0898 420 537
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Госпожица Юлия“ – театрална постановка
19:00 часа, зала Опера
Държавна опера - Бургас
„Прилепът“
Оперета от Йохан Щраус
Действащи лица и изпълнители:
Розалинда – Еделина Кънева – гост, Габриел фон Айзенщайн – Марчо Апостолов – гост, Адела – Мария Цветкова, Алфред – Георги Султанов, Княз Орловски – Шмилена Султанова, Доктор Фалке – Йордан Христозов, Фрош – Петър Тихолов; Франк – Тошо Герджиков, Ида – Лина Пеева, Доктор Блинд – Вълю Тотев
С участието на оркестъра, хора и балета на Държавна опера – Бургас
Диригент Иван Кожухаров
Постановка Ханс Нюенхюис
Режисьор Дарина Главанакова - Бакърджиева
Художник Мадис Нюрмс
Диригент на хора Невена Михайлова
Танци Недко Георгиев
Концертмайстор Йордан Ковачев
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„ Госпожица Юлия“ – театралана постановка

23 март/четвъртък/
18:00 часа
Галерия „Бургас“, ул „Абоба“ №13
Изложба на Георги Баев (живопис, графика)
От личната колекция на Иво Баев
18:00 часа
Галерия „13-то стъпало“, ул. „Александровска“
Изложба на Антон Жишев „Между морето и небето“
19:00 часа
Държавна опера- Бургас
„Доктор“

19:30 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Игрови вечери

24 март/петък/
17:00 часа
Тържествено честване на 26 март – Ден на Тракия
Официален ритуал за поднасяне на венци и цветя пред паметника на българския воин пред „Военен клуб“- Бургас
18:30 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
Авторски концерт на проф. д-р Стефан Чапкънов
С участието на ПФА „Странджа“
19:00 часа
НХК
Черното пиле” – моноспектакъл на Мариус Куркински по разкази на Николай Хайтов
Билети на касата на НХК
Тел. 0894/898 098

25 март/събота/
11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Пролет иде” – театрална постановка
18:00 часа 
Държавна опера –Бургас
„Пролетен концерт“ (класически балет)
С участието на ДБТ „Капка“
17:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
Младежка театрална трупа „Валери и приятели“
„Час по любов“ – спектакъл по стихове и песни от
новата стихосбирка на актьора Валери и Еличов и
изложба на с рисунки на Нели Тодорова

26 март/ неделя/
10:00 часа
Читалище „Хамалогика“, ул. „Шейново“ №24
Творческо ателие с Жана
/танцови тренинги/
11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас
„Пролет иде” – театрална постановка

27 март/понеделник/
19:00 часа
Държавна опера - Бургас
„Пепеляшка“
Балет по музика на Сергей Прокофиев
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
В главните роли:
Веса Тонова, Даниел Тичков, Анета Стаматова, Людмил Златев, Добрина Бахова,
Надя Величкова, Светлан Николов
Хореография и режисура проф. Хикмет Мехмедов
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова – Стойнова
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“ 
„Квартет“ – театрална постановка

28 март/вторник/
19:00 часа
НХК
„Лъжжи по неволя” – театрална постановка - премиерна
Билети на касата на НХК
Тел. 0898 420 537
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
„Удавник и други филми”
Киновечер с Николай Фенерски
18:00 часа
Галерия „Неси“
Изложба на Стефан Георгиев
(живопис)
19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„Стреляй по артиста“ – театрална постановка

29 март/сряда/
19:00 часа
НХК
„Жена ми се казва Борис” – театрална постановка
Билети на касата на НХК
Тел. 0894/898 098
10:00  часа
Държавна опера - Бургас
Любими анимационни филми
„Малката русалка”, „Ну, погоди!”, „Цар Лъв”, „Красавицата и Звяра”, „Пепеляшка”, „101 далматинци”…
Концерт – спектакъл за деца
19:00 часа  
ДТ „Адриана Будевска“
„Стая 1313“ – театрална постановка

30 март/четвъртък/
Дом на писателя, ул. Вола 1
„Малка историческа библиотека” –
исторически статии
Представя д-р Румен Петков
11:00 часа
НХК
''Червената шапчица'' – детски спектакъл
Билети на касата на НХК
Тел. 0898 420 537
19:00 часа
НХК
''Албена'' – театрална постановка
Билети на касата на НХК
Тел. 0898 420 537
18:00 часа
Държавна опера - Бургас
„Майкъл Джексън Трибют“
Концерт - спектакъл
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Малко комедия“ – театралана постановка

 

Община Бургас си запазва правото за промени по програмата.

ЗА ИНФОРМАЦИЯ
АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ
ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС 
ул. Александровска, № 22 
Телефон: (056) 84 05 48

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ „ПЕТКО ЗАДГОРСКИ“ БУРГАС
ул. Митрополит Симеон, № 24 
Телефон: (056) 84 21 69

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - БУРГАС
ул. Славянска, № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. Гладстон, № 39
Телефон:056 840 790

ТЕАТРИ

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „АДРИАНА БУДЕВСКА“
ул. Цар Асен I, № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. Климент Охридския, № 2
Телефон: 056 84 17 40

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР 
ул. Климент Охридски, № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса.
(056) 84 07 35

ОП „ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ“
площад Тройката, № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274

КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „МОРСКО КАЗИНО“
Приморски парк 
Телефон: 056 911 868

ЛЕТЕН ТЕАТЪР
Приморски парк

свали като pdf последна промяна: 2017-03-22 09:15:49