начало на съдържание

Ремонтират бившия киносалон в бургаския квартал Крайморие

понеделник, 16 ноември 2009
Автор: Радостин Рачев

plus

До края на този месец трябва да приключи ремонтът на бившия киносалон в бургаския квартал Крайморие. За строително - монтажните работи на единствената в квартала зала са отпуснати около 20 000 лева от Община Бургас. Ремонтът на помещението, което се намира в сградата на местното кметство, стартира още през септември.

Салонът не функционира повече от 15 години поради окаяното си състояние и липсата на средства за обновяването му. Доказателство за тази занемареност са дупките по стените и пода, падналият покрив и счупените седалки.

В момента в помещението се полага гипсокартон, нова електро-инсталация, гранитогрес, измазване и боядисване на стените, и смяна на старите седалки с нови. Ремонтът се извършва от общинско предприятие "Общински имоти" и е един от общо 128-те цялостно или частично обновени общински обекта за 2009 година.

След реконструкцията занемареният и неизползваем киносалон ще се превърне в модерна конферентна зала, която ще бъде ползвана за провеждане на конферентни срещи, събрания и различни културни прояви.

Обновеният салон ще бъде официално открит на 6 декември - Никулден от 11.00 часа със специална празнична програма.



Последни новини


край на съдържание

Затвори

Добави търсене в burgas.bg в твоя Firefox браузър