Културна програма за месец февруари 2018

Културна програма за месец февруари 2018
01 февруари 2018 17:02 - 28 февруари 2018 17:02

1 февруари /четвъртък/
1 февруари – 28 февруари
10:00 - 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет.0
Изложба „70 години плакат НХА“
18:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“
Изложба с репродукции на картини от руски автори, отразяващи епизоди
от Руско-турската освободителна война (1877-1878г.) – Откриване
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
“Game over” – театрална постановка
Автор: Самюъл Бекет, Постановка: Дамян Тенев

2 февруари /петък/
19:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
„Жена ми се казва Борис”– театрална постановка
Участват: Румен Угрински, Станимир Гъмов, Диана Любенова, Ернестина Шинова, Стефан Рядков и др.
Билети на касата на НХК
Тел. 0894/898 098

6 февруари /вторник/
10:00 часа
Историческата експозиция на РИМ - Бургас
„В името на драгоценното ни Отечество“
Гостуваща изложба от Регионален исторически музей – Сливен
11:00 часа
Пл. „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния флаг на Република България и флаговете на Европейския съюз и Община Бургас
Благодарствен молебен за благоденствието на свободен Бургас
11:30 часа
Паметник на руските освободители
Тържествен ритуал по отдаване на военни почести и полагане на венци и цветя
11:30 часа
Паметна плоча на ген. А. М. Лермонтов (ул. „Лермонтов“ №15)
Паметник на руския лазарет (Приморски парк)
Полагане на венци и цветя
17:00 часа
Дом на народната армия (ул. „Христо Ботев“ №48)
„Лермонтови освободители“
Изложба на оръжия участвали в Руско-турската Освободителна война 1877 – 1878г.
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ 1
„140 години свещена свобода“ – Поетично-музикален спектакъл по случай Освобождението на Бургас
С участието на: Анелия Ангелова и Димитър Петров
18:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
„… Ти, о, Свобода - над паметта ми бди!“
Концерт с участието на ФА „Атанас Манчев“, Детски хор „Милка Стоева“ и актьорите Невена Николова и Златко Ангелов
19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„Риголето“ – Опера от Джузепе Верди
Диригент: Иван Кожухаров
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Квартет“ – театрална постановка
Автор: Роналд Харвуд, Постановка: Ноколай Ламбрев

7 февруари /сряда/
18:00 часа
Галерия „Бургас“, ул. „Абоба“ 13
Откриване Изложба на Паруш Парушев – 40 години творческа дейност
Юбилейна изложба живопис „Воден свят“
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
Балет Арабеск
„Сидхарта“

8 февруари /четвъртък/
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет.0
Официално откриване Изложба „70 години плакат НХА“
19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„Да хвърлим операта в джаза!“ – Концерт-спектакъл – Премиера
С участието на Милица Гладнишка и Михаил Йосифов секстет
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Малко комедия“ – театрална постановка
Постановка: Борислав Чакринов

9 февруари /петък/
9 февруари – 16 февруари
10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Зала „Георги Баев“, ет.0
„The High Road“
Изложба на фотографии от Шотландия
Автор: Антоний Георгиев
Откриване от 18:00 часа

10 февруари /събота/
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Червената шапчица”

11 февруари /неделя/
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Червената шапчица”

12 февруари /понеделник/
17:30 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
Благотворителен концерт под надслов „Обич за всички“ от ПГПНЕ „Гьоте“ - Бургас
Тел: 0889 809 900
18:00 часа
Дружество на бургаските художници, ул. „Алесандровска“ 22
Изложба на млади автори 2018
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Примадони“ – театрална постановка
Автор: Кен Лудвиг, Постановка: Богдан Петканин

13 февруари /вторник/
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1
„Музиката на Шопен“
Концерт на възпитаници от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“ - Бургас
Трибют на ABBA с група „Горещ пясък“
19:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
„Професия лъжец“ от Сергей Кършигоров
Сценарий, сценография и режисура: Теди Москов
Гостува ДК Театър- Варна
Участват: Красимир Добрев, Боян Стоянов, Галин Гинев и др.
Билети на касата на НХК
Тел: 0898 420 537
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Лъжата“ – театрална постановка
Превод: Снежина Русинова – Здравкова, Постановка: Борислав Чакринов

14 февруари /сряда/
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
Разкази за любовта –
приключване на конкурса на името на
Атанас Радойнов - „Млад разказвач“
Награждаване
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1
Концерт на талантливите деца на Бургас
„Аз и ти заедно“

15 февруари /четвъртък/
17:30 часа
Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ 32
Изложба на Явора Петрова
„Девет сюжета от Новия завет“
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1
Дни на китайското кино - откриване
Лекция и прожекция на филм
Лектор: доц. д-р Андроника Мартонова
(Сектор Екранни изкуства, Институт за изследване на изкуствата при БАН)
18:45 часа
Филмова прожекция:
„Най-обичното“
Драма/романтичен, 100 мин.
Режисьор: Гу Чануей
Вход: свободен
19:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
„Догодина по същото време“ - театрална постановка
Участват: Христо Шопов и Лилия Маравиля
Билети на касата на НХК
Тел: 0894/898 098
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Къщата на спящите красавици“ – театрална постановка
Автор: Дейвид Хенри, Превод: Татяна Иванова, Постановка: Борислав Чакринов

16 февруари /петък/
09:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет.0
Пленер по изобразително изкуство „Левски в паметта и сърцето“
За ученици от IX до XII клас
Организатор: ЦПЛР - Бургас
12:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Приключения опасни със герои сладкогласни“
Автор: Недялко Йорданов, Постановка: Стефан Поляков
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1
Дни на китайското кино
Филмова прожекция
„Къкъсили - планински патрул“
Драма/трилър, 85 мин.
Режисьор: Лу Чуан
Вход: свободен
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Госпожица Юлия“ – театрална постановка
Автор: Аугуст Стриндберг, Постановка: Стефан Спасов
19:00 часа
Държавна опера – Бургас, Зала Опера
„Травиата“ – опера от Джузепе Верди
Диригент: Иван Кожухаров
Солисти: Мария Цветкова, Михаил Михайлов - гост, Марян Йованоски и др.

17 февруари /събота/
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Трите прасенца”

18 февруари /неделя/
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Трите прасенца”

19 февруари /понеделник/
11:30 часа
Паметник на Васил Левски, Приморски парк
Заупокойна молитва
Тържествен ритуал по полагане на венци и цветя
19 февруари – 28 февруари
10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба живопис „За свободата“
Посветена на патрона на училище ПГЧЕ „Васил Левски“
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1
Дни на китайското кино
Филмова прожекция
„Голямото земетресение в Таншан“
Драма, 135 мин.
Режисьор: Фън Сяоган
Вход: свободен
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ 1
„Пътят към Къкринската голгота“
За Апостола на свободата с Георги Райков
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Лес“ – театрална постановка
Автор: Ал. Островски, Постановка: Богдан Петканин

20 февруари /вторник/
17:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1
Представяне на книга „Пепел от пеперуди“
Автор: Борислав Костов
Организатор: Конфедерация на българските писатели
18:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
Благотворителен концерт на детски колективи и формации на гр. Бургас в полза на Елена Адрианова
Тел: 0886753104
18:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“
Дни на китайското кино
„Изглежда красиво“
Комедия/драма, 92 мин.
Режисьор: Джан Юен
Вход: свободен
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, ул. „Демокрация“ 6
Изложба с дарени картини на Георги Баев
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Един безумен уикенд“ – театрална постановка
Постановка: Ноколай Ламбрев, Сценография: Чайка Петрушева

21 февруари /сряда/
Oт 09:00 до 15:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“
Обучение на тема: „Предизвикателствата по противодействие на детската сексуална експлоатация и трафика на деца чрез Интернет“
Вход: свободен
18:00 часа
Галерия „Неси“, ул. Александровска / Хан Крум 3
Изложба на Ивелина Иванова
19:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1
„Франция, Моя Любов“
Авторски спектакъл на Мира Радева и Александър Кипров
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Омайна нощ“ – театрална постановка
Автор: Жозиан Баласко, Превод: Пламен Дончев, Постановка: Велко Кънев

22 февруари /четвъртък/
От 18:30 до 21:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“
Start & smart
Тема: SIStory / Как се стартира успешен онлайн бизнес - Maxcart
Вход: с регистрация
18:30 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Филифьонката, която вярваше в бедствия“ – премиера
Визуален спектакъл за всички възрасти по едноименния разказ на Туве Янсон
Препоръчителна възраст: 7+
Сценарий и режисура Петър Тодоров
С участието на Десислава Минчева, Неделина Роселинова и гласът на Ицко Финци
19:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет.0
Академия за млади дами – лекция
Организатор: Зонта Клуб Бургас

23 февруари /петък/
11:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
Патронен празник – концерт на ОУ „Пейо Яворов“- Бургас по случай 140 години от рождението на Пейо Яворов
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1
Дни на китайското кино
Филмова прожекция
„Шанхайски мечти“
Драма, 123 мин.
Режисьор: Уан Сяошуай
Вход: свободен
19:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
„Любов в лудницата“ от Емил Марков
Гостува ПК „Ажур Пико“
Участват: Ненчо Илчев и Албена Павлова
Билети на касата на НХК
Тел: 0894/898 098
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
“Game over” – театрална постановка
Автор: Самюъл Бекет, Постановка: Дамян Тенев

24 февруари /събота/
24.02. до 01.03.
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1, Фоайе
Базар на авторски мартеници – „Българската Баба Марта“
От 11:00 до 17:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“
УЧА в чужбина с ДАРБИ - кандидатстудентски информационен ден
Вход: свободен
11:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„Пинокио“ – Премиера
Спектакъл за деца от Д. Йосифов
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Тримата братя и златната ябълка”

25 февруари /неделя/
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Тримата братя и златната ябълка”
18:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
Концерт на Танцова школа „Ди Енд Джи“- Бургас
Тел: 0899353080

26 февруари /понеделник/
18:00 часа
Експо-център „Флора“ – Бургас, зала 2
Фото-изложба „Зимен Китай“ – откриване
В програмата на откриването: културна програма и уъркшоп по китайски занаяти и изкуства
19:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
„Редки тъпанари“ – спектакъл на Теди Москов
Криминална комедия по филма на Марио Моничели „Неизвестни извършители“
Участват: Мая Новоселска, Дайана Михайлова, Явор Бахаров, Петя Венелинова,
Александър Сано и др.
Билети на касата на НХК
Тел: 0898 420 537
19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„Бродуей ще полудей!“
Концерт на Трио „Тенорите“ – Концерт-спектакъл
Диригент: Левон Манукян

27 февруари /вторник/
15:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Общинска викторина „Аз съм българче“ за ученици от V клас
Организатор: ЦПЛР – Бургас
18:30 часа
Културен център „Морско казино“
Представяне на книга „Камино: Пътят на завръщането“
Автор: Тихомир Иванов
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Една торба барут“ – гостува ДТ Сливен

28 февруари /сряда/
10:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Страшни смешки, смешни страшки за герои със опашки“
Автор: Недялко Йорданов, Постановка: Стефан Поляков
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ 36 А
„Да, господин Премиер!“ – театрална постановка
Автори: Антъни Джей и Джонатан Лин, Постановка: Борис Панкин
19:00 часа
Културен дом на Нефтохимика, пл. „Тройката“ 1
„Откачена Фамилия“ по Рей Куни – театрална постановка
Участват: Димитър Баненкин, Валентин Танев, Мария Сапунджиева, Ева Тепавичарова, Кирил Кавадарков, Анна Симова, Явор Костов и др.
Билети на касата на НХК
Тел: 0898 420 537

Регулярни събития в Културен център „Морско казино“:
Всеки Понеделник
17:30 часа, Творческо Ателие 2
Театрална школа към ЦПЛР – Бургас

Всяка Сряда
19:30 часа, зала „Георги Баев“, ет. 0
Уроци по аржентинско танго

Всеки Петък
11:00 часа, зала „Георги Баев“, ет. 0
Училище за бъдещи и настоящи родители "Биберон"

Всяка Събота
20:00 часа, зала „Георги Баев“, ет. 0
Танго парти - Милонга

Организаторите си запазват правото за промени в програмата, които ще бъдат публикувани своевременно.

ЗА ИНФОРМАЦИЯ
АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ:


ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС
ул. „Александровска“ № 22
Телефон: (056) 84 05 48

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ „ПЕТКО ЗАДГОРСКИ“ БУРГАС
ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Телефон: (056) 84 21 69

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - БУРГАС
ул. „Славянска“ № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. „Гладстон“ № 39
Телефон:056 840 790
ТЕАТРИ
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „АДРИАНА БУДЕВСКА“
ул. „Цар Асен I“ № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. „Климент Охридския“ № 2
Телефон: 056 84 17 40

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР
ул. „Климент Охридски“ № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса.
(056) 84 07 35

ОП „ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ“
площад „Тройката“ № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274
КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „МОРСКО КАЗИНО“
Приморски парк
Телефон: 056 911 868

свали като pdf последна промяна: 2018-02-22 14:32:40