КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЯНУАРИ 2019

КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЯНУАРИ 2019

01 януари 2019 14:22 - 31 януари 2019 14:22

1 февруари 28 февруари

10:00-18:00 часа

БХГ "Петко Задгорски", ул. „М. Симеон“№24

Изложба картини от фонда на БХГ

 

1 февруари /петък/

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ 1

„Помним Георги Ингилизов”- възпоменателна вечер

19:00 часа

Държавен куклен театър -  Бургас

„Парченцето“- по мотиви от Шел Силвърстийн

 

 

2 февруари/събота/

11:00 часа

Държавен куклен театър – Бургас

„Ивето и вълкът“

11:30 часа

РИМ, Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ 69

„Зимните гости“ на Бургас – образователна лекция

Вход: 2,00 лв.- за възрастни; 1,00 лв. – за пенсионери и учащи

 

3 февруари /неделя/

11:00 часа

Държавен куклен театър-  Бургас

„Трите прасенца“

 

4 февруари – 28 февруари

10:00 часа – 18:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Георги  Баев“, ет. 0

Фото изложба „Радост за света. Честита китайска Нова година“

Вход: свободен

ОТКРИВАНЕ - 4 февруари -18:00 часа

 

4 февруари /понеделник/

17:30 часа

Експо-център „Флора“, зала 1
"Пътуване към себе си“- благотворителна художествена изложба

Изложбата е посветена на 4 февруари - международен ден на борбата с рака

Организатор : Сдружение "Онкоболни и приятели" град Бургас

Вход: свободен

18:30 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0

Китайско кино

Вход: свободен

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“ - Бургас

„Женитба по обяви“- Миро Гавран

Постановка: Валентин Танев

 

5 февруари /вторник/

18:30 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0

Китайско кино

Вход: свободен

18:30 часа

Читалище „Хамалогика 2014“ , ул. „Шейново“ 24

„Вечното лято“ – пътешествие до Тайланд

 

 

141 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БУРГАС

ОТ ОСМАНСКО ИГО

 

П Р О Г Р А М А

5 февруари / вторник/

17:30 часа

Регионален исторически музей, ул. „Лермонтов“ 31

Представяне на сборник с доклади от Научна конференция „Българските бежанци в Бургас и региона 1878 – 1944г.“

Водещи на събитието: Проф. д.и.н Светлозар Елдъров  и Стоян Райчевски

 

6 февруари/сряда/

11:00 часа

пл. „Атанас Сиреков“ Ритуал по издигане на националния флаг на Република България и флаговете на Европейския съюз и Община Бургас.                                                                              Благодарствен молебен за благоденствието на свободен Бургас                                         11:30 часа                                                                                                                                Паметник на руските освободители                                                                               Тържествен ритуал по отдаване на военни почести и полагане на венци и цветя                        Паметна плоча на ген. А. М. Лермонтов  (ул. „Лермонтов“ №15)                                               Паметник на руския лазарет (Приморски парк)                                                                                 Полагане на венци и цветя                                                                                                             12:00 часа                                                                                                                                    Регионален исторически музей, ул. „Лермонтов“ 31                                                       „60 години Парк-музей Шипка“                                                                                                  Гостуваща изложба от Национален парк-музей „Шипка“ .                                                                   12:30 часа                                                                                                                                                                    пл. „Атанас Сиреков“                                                                                                                                                                      Празничен концерт                                                                                                                                                    С участието на: ФА „Лукойл“ – ръководител Марио Егов, ДТС „Лъкатниче“ ръководител Дафинка Тигърова, ДТС „Златен пламък“ – ръководител Николай Цветков, Вокално студио  „Славееви гласове“ - ръководител Жасмина Дерменджиева, изпълнители от СОУ „Добри Чинтулов“ -  ръководител Цветелина Стойчева, Стоян Ганчев – народен певец                                                                                                                          18:00 часа                                                                                                                                                         Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1                                                                                                     „Свободата - творческо вдъхновение“
Експозе на Георги Райков
 

6  февруари/сряда/

18:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Китайско кино

Вход: свободен

19:00 часа

Културен дом на Нефтохимика
"Големанов" - комедия от Ст. Л. Костов
Участват: Любо Нейков, Елена Петрова, Силвия Лулчева, Стефан Рядков

Мария Статулова и Красимир Ранков
Билети на касата на НХК -тел. 0894/898 098

 

6 февруари – 25 февруари

10:00 часа – 18:00 часа

Галерия „Георги Баев“, ет. 2

Изложба – Стойко Даскалов

ОТКРИВАНЕ -6 февруари - 18:00 часа

 

7 февруари /четвъртък/

18:30 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Международен проект за авторско документално кино КИНЕДОК

„Ултра“ - Унгария ; 2017 г.

Вход: свободен

19:00 часа

ДТ„ Адриана Будевска“- Бургас

„Мрак“ – Антон Страшимиров

 

7февруари-8 март

10:00 часа-18:00 часа

ДХБ, ул.“ Александровска“ № 22

Традиционна изложба “Млади автори“

ОТКРИВАНЕ – 7 февруари  18:00 часа

 

8 февруари /петък/

18:00 часа

Grand Hotel & SPA Primoretz

„Дни на Невена Коканова“

19:00 часа

Държавна Опера - Бургас

They Say Rock Is Dead?

Николо Коцев, рок група „Кикимора“ и симфоничен оркестър представят:

„Рок хитовете на XXвек“  - ПРЕМИЕРА

 

9 февруари /събота/

10:30 часа

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 39

Откриване на детска изложба“ Мечти за Европа и Китай“

 Уъркшоп по китайски занаяти

11:00 часа

Държавен куклен театър- Бургас

„Новите дрехи на царя“ - гостува ДКТ-Ямбол

11:00 часа

Grand Hotel & SPA Primoretz

Прожекция на филма „Карамбол“, 1966 г., реж. Любомир  Шарланджиев

11:30 часа

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 39

Анимационна кино прожекция

21:30 часа

HashtagSTUDIO, ул “Абоба“1

The Смисъл * Stand-up special

 

10 февруари /неделя/

11:00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

„Новите дрехи на царя“ - гостува ДКТ-Ямбол

 

11 февруари /понеделник/

18:30 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Китайско кино

Вход: свободен

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“- Бургас

Лоши момчета“ - Рей Куни

 

12 февруари /вторник/

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ 1

„С любов за Любовта”

С участието на Атанасия Петрова ,Теменуга Захариева и Наталия Недялкова

18:00 часа

РБ „П.К.Яворов” , ул. „Булаир” № 10

Представяне на книгите „Музикално-сценичното изкуство в Бургас” и „Реквием за шампиона” – автор Александър Велков

19:00 часа

Grand Hotel & SPA Primoretz, конферентна зала „Ахело“

Театър“Усещане за любов“- Бойка Велкова, Ивайло Захариев

19:00 часа

Културен дом на Нефтохимика

''Тайната вечеря на Дякона Левски''- театрална постановка
Гостува Театър Българска Армия
Автор: Стефан Цанев, Режисьор: Асен Шопов, Сценография: Асен Шопов
Участват: Веселин Калановски, Милен Миланов, Георги Новаков, Стойко Пеев, Александър Дойнов, А. Добрева - Нети, Георги Къркеланов, Тигран Торосян и др.
Билети на касата на НХК- тел. 0894/898 098

19:00 часа

Държавен куклен театър-Бургас

„Забравена от небето“-  участва Боряна Стамболиева, режисьор Станимир Карагьзов

 

13 февруари/ сряда/

19:00 часа

Културен дом на Нефтохимика

"Всяка година по същото време" - театрална постановка 
Участват: Христо Шопов и Лилия Маравиля
Билети на касата на НХК - тел. 0894/898 098 и в мрежата на Eventim.bg

19:00 часа

Държавна опера – Бургас

„Приказка за двама“ – концерт – спектакъл  - ПРЕМИЕРА

С участието на Орлин Горанов и Еделина Кънева

 

14 февруари /четвъртък/

13:30 часа

Държавна опера – Бургас

„Пинокио“- опера за деца от Александър Йосифов

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ 1

Връчване на наградите от конкурса за къс разказ

на името на Атанас Радойнов „Млад разказвач“

18:30 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Международен проект за авторско документално кино КИНЕДОК

„Момичета с морски мечти“ - Хърватия, Италия; 2016 г.

Вход: свободен

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“ - Бургас

„Горещо“- Жозиан Баласко

19:30 часа

Grand Hotel & SPA Primoretz,

Let's Get PRIM: Un Amore Grande

Велека Цанкова & бенд на живо

 

15 февруари /петък/

18:00 часа

Читалище „Хамалогика 2014“ и Училище „Френе“

(Не)възможното образование – кинофестивал за документални филми на тема образование

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“ - Бургас

„Един безумен уикенд“ - постановка  Николай Михайловски

 

16 февруари/ събота/

10:00 - 17:00 часа

Експо-център „Флора“- Бургас

„Моето образование в чужбина – прием 2019г“- информационни срещи

11:00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

„Полицаят Артър и неговият кон Хари“

18:00 часа

Експо-център „Флора“- Бургас , зала  2

Камерен концерт на Джихей Лий – пиано и Иван Петров- кларинет – представят:
Композиции от руски, френски и испански композитори от началото на ХХ век.

Вход: свободен

18:00 часа

Читалище „Хамалогика 2014“ и Училище „Френе“

(Не)възможното образование – кинофестивал за документални филми на тема образование

 

17 февруари/ неделя/

11:00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

„Цар Дроздобрад“

11:00 часа

Експо център "Флора" – Бургас

„Вокален бутик“ - камерен концерт - матине

С участието на солистите на Държавна опера – Бургас

18:00 часа

Читалище „Хамалогика 2014“ и Училище „Френе“

(Не)възможното образование – кинофестивал за документални филми на тема

образование

 

18 февруари /понеделник/

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“ – Бургас

Гостува ДТ „Гео Милев“ – Стара Загора с постановката:

„Снаха“ от  Георги Караславов

 

19 февруари /вторник/

12:00 часа

Държавна опера-Бургас

„Оркестърът – инструменти и звук“ - образователен спектакъл

19: 00 часа

Културен дом на Нефтохимика

"Поручик Бенц" от Димитър Димов- ПРЕМИЕРА
Режисура Бойко Илиев , гостува ТМЦ - Разград
Участват: Йоана Буковска - Давидова, Любомир Ковачев и Ивайло Захариев
Билети на касата на НХК  -тел. 0898 420 537

19:00 часа

ДТ„Адриана Будевска“ - Бургас

„Призраци“- Хенрих Ибсен

 

146 ГОДИНИ ОТ ГИБЕЛТА НА ВАСИЛ

ПРОГРАМА

 

19 февруари /вторник/

11:30 часа 

Приморски парк, паметник на Васил Левски

Заупокойна молитва

Тържествен ритуал по полагане на венци и цветя

18:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“

„Завинаги с нас! Незабравимите уроци на Апостола“

С участието на: Регионален исторически музей – Бургас, Държавен архив – Бургас, Регионална библиотека „Пейо Яворов“, хор „Милка Стоева“ с диригент Светла Стоева,  ученици от Професионална търговска гимназия – Бургас с ръководител Емил Дилишменов

 

20 февруари/ сряда/

18 :00 часа

Арт галерия „Неси“

Пенка Чориа- Изложба - ПРЕМИЕРА

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“ - Бургас

„Да минеш под дъгата“- Питър Куилтър

 

21 февруари /четвъртък/

9:00-17:00 часа

 Grand Hotel & SPA Primoretz

Бизнес етикет, поведение и протокол с Мария Касимова-Моасе

Вход: с билети

11:00 часа

ДТ„ Адриана Будевска“- Бургас

„Страшни смешки, смешни страшки за герои със опашки“

18:30 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Международен проект за авторско документално кино КИНЕДОК

„Докато дишам се надявам“ - Хърватия; 2016 г.

Вход: свободен

 

22 февруари /петък/

9:00 -17:00 часа

Grand Hotel & SPA Primoretz

Презентационни умения с Мария Касимова-Моасе

Вход: с билети

12:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“-  Бургас

„Страшни смешки, смешни страшки за герои със опашки“

17:30 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1

„Пролетни деца с класическо настроение"- с участието на състави от НЧ „Фар 1946“- ВГ „Слънчеви капка“, детски цигулков ансамбъл „Звездички“и вокални изпълнения 

18:00 часа

Дом на писателя, ул. Вола 1

„Стихове от Шотландия”- премиера на Анамария Коева

18:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Концерт „Децата и пролетта“

Вход: свободен

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“ - Бургас

„Лоши момчета“- Рей Куни

 

23 февруари/ събота/

11:00 часа

Държавен куклен театър- Бургас

„Котаракът в чизми“

11:00 часа

Държавна опера – Бургас

„Макс и Мориц“ - опера за деца от Александър Йосифов

ПРЕМИЕРА

12:30 часа

Експо център „ Флора“, зала 1

„Дъга“– представление за най- малките

 

24 февруари / неделя/

11:00 часа

Държавен куклен театър -  Бургас

„Малкият мук“

 

25 февруари /понеделник/

14:00 часа

Държавна опера – Бургас

„Пинокио“ -опера за деца от Александър Йосифов

19:00 часа

ДТ„Адриана Будевска“- Бургас

„Гераците“- Елин Пелин – ПРЕМИЕРА

19:00 часа

Културен дом на Нефтохимика

„Женско царство“ - Ст.Л. Костов

 

26 февруари /вторник/

19:00 часа

Културен дом на Нефтохимика

"Маршрутка" от Елин Рахнев 
Постановка: Пламен Масларов
Участват: Тончо Токмакчиев, Мария Статулова, Катерина Евро,

Диян Мачев, Кирил Ефремов и др.- ПРЕМИЕРА  
Билети на касата на НХК

 

27 февруари/ сряда/

19:30 часа

Културен дом на Нефтохимика

Мандала-спектакъл на Танцова компания ДЮН 

 

28 февруари /четвъртък/

17:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0

Проф. Пламен Павлов представя

„Васил Левски – другото име на свободата“

Вход: свободен

18:30 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Международен проект за авторско документално кино КИНЕДОК

„Няма къде да се скриеш“ - Норвегия, Швеция; 2016 г.

Вход: свободен

19:00 часа

ДТ „ Адриана Будевска“ - Бургас

„Малко комедия“- постановка Борислав Чакринов

19:00 часа

Grand Hotel & SPA Primoretz

Италианска вечеря с Лео Бианки в ресторант Салини

19:00 часа

Културен дом на Нефтохимика

"В полите на Витоша" - Премиера Гостува: Театър Българска Армия
Автор: П. К. ЯВОРОВ Сценична версия и постановка: Красимир Спасов
Участват: Веселин Анчев, Радина Кърджилова, Иван Радоев, Стефка Янорова, Тигран Торосян, Явор Бахаров, Гергана Плетньова, Стойко Пеев, Луизабел Николова, Асен Кобиларов, Калин Иванов.
Билети на касата на НХК
Тел. 0894/898 098

 

Регулярни събития в Културен център „Морско казино“:

Всеки Петък

Зала „Георги Баев“, ет. 0 от 11:00 часа

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон“

 

Всяка Сряда

Зала „Георги Баев“, ет. 0, от 20:00 часа

Практика по аржентинско танго

 

Всеки Понеделник

Творческо Ателие 2, от 17:30 часа

Театрална школа към ЦПЛР – Бургас

 

Всяка Събота

Зала „Георги Баев“, ет. 0 , от 20:00 часа

Танго парти - Милонга

 

Организаторите си запазват правото за промени в програмата, които ще бъдат публикувани своевременно.

 

ЗА ИНФОРМАЦИЯ

АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ:

 

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС

ул. „Александровска“ № 22

Телефон: (056) 84 05 48

 

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ „ПЕТКО ЗАДГОРСКИ“ БУРГАС

ул. „Митрополит Симеон“ № 24

Телефон: (056) 84 21 69

 

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - БУРГАС

ул. „Славянска“ № 69

Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

 

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР

ул. „Гладстон“ № 39

Телефон:056 840 790

ТЕАТРИ

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „АДРИАНА БУДЕВСКА“

ул. „Цар Асен I“ № 36А

Телефон: 056 84 60 40

056 84 14 81

 

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС

ул. „Климент Охридски“ № 2

Телефон: 056 84 17 40

 

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР

ул. „Климент Охридски“ № 2

Телефон: (056) 84 12 35 - каса

(056) 84 07 35

 

ОП „ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ“

площад „Тройката“ № 1 - Културен дом на нефтохимика

Телефон: 056 844 274

КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „МОРСКО КАЗИНО“

 Приморски парк

Телефон: 056 911 868

свали като pdf последна промяна: 2019-03-11 11:47:32