ЕЖЕСЕДМИЧЕН БЮЛЕТИН ЗА ПЕРИОДА (13 май до 19 май)

ЕЖЕСЕДМИЧЕН БЮЛЕТИН ЗА ПЕРИОДА (13 май до 19 май)

13 май 2019 15:46 - 19 май 2019 15:46

13 – 19 май
От 09:00 до 18:00 часа 
Галерия „Георги Баев“ Зала 2, ет. 1
Постоянна експозиция
вход: с билети

13 – 17 май
От 9:00 до 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, арт градина
„Италия за мен“
Вход: свободен

13 май (понеделник)
От 10:00 до 18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“ ет. 0
Документална фотоизложба „1943: Преследване и защита. Съдбата на българските евреи“
16:00 часа
НХА – Бургас, Лекционна зала
„Какво е да работиш по проект на Кристо?“
Срещата с журналиста от БНТ 1 Жени Атанасова 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ 1
Премиера на „Светлина в душата“, стихосбирка
Автор: Десислава Цветкова
Представя: Наталия Недялкова 
18:30 часа
Пл. „Тройката“
Танцов фестивал „Бургас танцува“ – Откриване
От 19:00 до 20:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1
„Музика и поезия“
Концерт на Юри Тошмаков – цигулка и Иво Гичев – пиано
Вход: свободен
19:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“1
Quiz Понеделници
https://www.facebook.com/events/284140269132505/

14 май (вторник)
10:00 – 18:00 часа
БХГ „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ 24
Регионална Изложба „Алианц България“
ОТКРИВАНЕ: 18:00 часа
От 10:00 до 13:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“ ет. 0
Документална фотоизложба „1943: Преследване и защита. Съдбата на българските евреи“
Вход: свободен
11:00 часа
НЧ „Тракия -2015“, зала на Тракийското дружество
„Пътеводител на старите български земи“ – от Костадин Костадинов 
От 14:30 до 17:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 1
Дискусия „Каква Европа искаме?“
Вход: свободен
От 17:00 до 18:30
Открита сцена „Охлюва“
Концерт на ДГ „Иглика“ – „Детство мое – Ден на отворените врати“ 
С участието на деца от всички възрастови групи
18:00 часа 
Дом на писателя, ул. „Вола“ 1
Майски срещи на славянските творци
„Свято слово“ –тринадесето издание. 
С участието на писатели от Черна гора, Македония, Русия и България – ОТКРИВАНЕ
18:00 часа

Парк Арена ОЗК
Рали "За приятелство и мир - Европа Ориент"
12 от участниците ще бъдат представени на специална церемония
19:00 часа
Културен дом на Нефтохиика – Бургас
„Мартин, Данчо и майка им“ – моноспектакъл на Албена Колева 
Сценарий и режисура Камен Донев
Билети на касата на НХК
Тел: 0894/898 098     
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Горещо“
С участието на: Стефан Иванов, Асен Блатечки, Калин Врачански, Милена Маркова, Невена Бозукова
Автор: Жозиан Баласко
Превод: Светлана Панчева
Постановка: Асен Блатечки
Сценография: Мартина Варийска
19:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“1
Quiz Вторници
https://www.facebook.com/events/2080614682035187/ 
19:00 часа 
Държавен куклен театър – Бургас
„Хотел между тоя и оня свят“ от Ерик Еманюел Шмит

15 май (сряда)
10:00 часа
Дом на писателя, „Вола“ 1 
„Кафе с автограф“ – приятелски срещи на славянски творци от „Свято слово“ и 
бургаски писатели 
От 10:00 до 18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“ ет. 0
Документална фотоизложба „1943: Преследване и защита. Съдбата на българските евреи“
Вход: свободен
12:00 часа   
НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“
Тайните на вдъхновението.  
Творческа работилница с ученици. 
18:00 часа
Нощ на литературата 2019 г.
Четящи гнезда и четци:
Книжарница „Хеликон“  - Проф. д-р Магдалена Миткова 
Cafe & Bar  „BarCelona“  - Проф. д.ф.н. Галя Христозова  
Craft Beer Bar  „Papa Beer”  -  Проф. Георги Янков
18:00 часа 
НХА - филиал Бургас (Магазия 1, Морска гара)
„Свято слово“ в Европейската нощ на литературата 
С участието на дует „Страст“ – Живка и Явор Георгиева         
18:00 часа
Галерия „Пролет“, ул. „Лермонтов“ 32
„Упражнение по живопис“ – Изложба-живопис на Ивайло Мирчев – Откриване
18:00 часа
К-с „Меден рудник“, до втора спирка
Фолклорен концерт с участието на Жечка Сланинкова
Организатор: ГЕРБ - Бургас 
18:30 часа
„8 mamasул. „Булаир“ 35
Представяне книгите на Петър Стефанов
https://www.facebook.com/events/697998160603222/ 
От 19:00 до 21:00 часа 
Галерия „Георги Баев“, зала 2, ет. 1 
„Wine Gogh”
Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819; 0888282773; Вход: с билети

16 май (четвъртък) 
09:00 часа     
ТК „Акве Калиде“ 
Майски срещи на славянските творци        
Легенди за водата:
„Аз съм жадна вода“ – Литературно четене на гостите
11:00 часа    
Несебър – световно наследство
Посещение на Археологическия музей, 5-те църкви
Литературно четене и песнопение в църквата „Св. Йоан Кръстител“
13:30 часа   
Обедни поетични наздравици с Иван и Живка Ненкови 
Туристическа разходки
От 10:00 до 13:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“ ет. 0
Документална фотоизложба „1943: Преследване и защита. Съдбата на българските евреи“
Вход: свободен
От 13:30 до 17:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“ ет. 0
Кръгла маса на тема: 
„Дневен ред за Черно море“ и проект „Градове в действие за син растеж“
Вход: свободен
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ 1    
Среща на гостите от „Свято слово“ с Клуб „Жени в науката“ – Бургас
18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Арт-градина
ТАЛАНТИТЕ НА БУРГАС
Концерт на Детска вокална група „ИзгревЧет@“
към НЧ "Изгрев“ - гр. Бургас с ръководител Валентина Тодорова
18:00 часа
Арт глерия „Неси“
Георги Андонов
https://www.facebook.com/events/284483882488530/ 
19:00 часа
Културен дом на Нефтохиика – Бургас
„Секскомедия в лятна нощ“ по Уди Алън
Гостува театър "Иван Димов" Хасково
Участват: Мартина Вачкова, Атанас Атанасов, Стефан Цирков, Стелиян Николов и др.
Билети на касата на НХК 
Тел: 0898 420 537
От 19:00 до 21:00 часа 
Галерия „Георги Баев“, зала 2, ет. 1 
„Wine Gogh”
Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819; 0888282773; Вход: с билети
20:00 часа
„Cardamon“, ул. „Алеко Богориди“ 27
Нека си Поговорим
https://www.facebook.com/events/337327960301930/

17 май (петък)
17 май – 18 май
Открита сцена пред Пантеона, Приморски парк
 
„Дни на Корея в Бургас“
Съвременна и традиционна музика и кулинарна демонстрация 
https://www.burgas.bg/bg/news/details/1/38193 
10:30 часа
Държавна опера – Бургас
„Снежанка и седемте джуджета“
Опера за деца и техните родители от Александър Косев
Солисти и хор на Държавна опера - Бургас.
Либрето – Димитър Димитров
Режисура - Дарина Главанакова-Бакърджиева
Възстановка - Лина Пеева, Петър Тихолов
Диригент-постановчик - Иван Кожухаров
Хореография - Галина Калчева
11:00 часа
Спортна площадка в двора на ОУ"Васил Априлов"
Световен ден на предизвикателството 17 май - ден на българския спорт
Демонстрации на възпитаниците на 4-те бургаски клуба по спортна акробатика
11:00 часа    
Остров „Св. Анастасия“
Открита сцена „Часът на поета“ – Конкурс за най-атрактивно поднасяне на авторска творба от гостите на „Свято слово“ и бургаски поети от всички поколения 
С участието на Клуб „Кръгът на барда“ – НЧ „Фар 1946“, 
„Вдъхновени от острова“ – конкурс на губернатора на острова г-н Павлин Димитров за написване на творба в „Тефтерчетата на твореца“
Награждаване на участниците
11:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон“
Тема: Предродилна и следродилна депресия: причини за възникване и начини на справяне
Мария Попова – психолог, УМБАЛ Дева Мария
17:00 часа
Къща музей „Петя Дубарова“
„Магията на словото“ – регионален конкурс за написване на есе 
Организатор: НЧ „Асен Златаров 1940“ – Бургас
Награждаване на участниците
18:00 часа   
Джоли Роджър“, Порт Бургас 
Закриване на Майските срещи „Свято слово“
От 19:00 до 20:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Благотворителен концерт на ученици от 12 „В“ клас от ПГЧЕ „Васил Левски“
21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ 1

18 май (събота)
От 10:00 до 19:00 часа
Експо-център „Флора“зала 4   
Изложение на велосипеди
Организирано от Bike Point
Вход: свободен
10:00 часа
Културен дом на Нефтохимика
Областен кръг на VI-ти Национален фестивал на руската поезия, песен и танц ''Пусть всегда будет солнце''
Организиран от Национално Движение Русофили
Вход: свободен 
10:00 часа
Областна Администрация, Зала ет. 2 
XII-ти национален клавирен конкурс „Бъдещето на България“
Организиран от НЧ „Фар 1946“ – Бургас
11:00 часа
Парка на к-с „Изгрев“ 
II-ро издание на инициативата „Изгрев парк фест“
Организатор НЧ „Изгрев 1909“
11:00 часа
Държавна опера – Бургас
Оперен концерт – Матине
Проект на Държавна опера - Бургас и НМА "Проф. Панчо Владигеров" - София
Диригент - Проф.Ивайло Кринчев
С участието на студенти от вокалния факултета на НМА "Проф. Панчо Владигеров" - София
Оркестър на Държавна опера - Бургас
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Златната гъска“
от 11:00 часа до 12:30 часа 
от 13:00 часа до 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, зала 1, ет. 0
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
17:30 часа
Културен дом на Нефтохимика

Концерт-спектакъл за финала на учебната година на училища „Британика“
18:00 часа
Археологически музей, ул. „Богориди“ 21, Зала „Трезор“

Изложба „Тракийското златно съкровище от Вълчитрън“
20:00 часа
ТК „Акве Калиде“

Нощ на музеите
20:00 до 24:00 ч. – Отворени врати за посещение на музея и прожекции на всеки кръгъл час с вход свободен 
20:30 - 22:00 ч. Нощни струни – солови изпълнения на китара – Николай Райков 
22:00 часа
Бар „Таргет“, ул. „Климент Охридски“ 2, Държавна Опера – Бургас

19 май (неделя)
От 10:00 до 19:00 часа
Експо-център „Флора“зала 4   
Изложение на велосипеди
Организирано от Bike Point
Вход: свободен
От 09:30 до 13:30 часа
Експо-център „Флора“, зала 6
Първа помощ на бебета и деца – практически курс по първа помощ
Организирано от  Училище по първа помощ
Вход:  с такса
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Филифьонката, която вярваше в бедствия“
от 14:00 часа до 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо“ с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
18:30 часа
Културен дом на Нефтохиика – Бургас
Пролетен концерт на ТШ „Диамант“
Вход: свободен

свали като pdf последна промяна: 2019-04-07 11:17:33