ЕЖЕСЕДМИЧЕН БЮЛЕТИН (ОБНОВЕН НА 03 СЕПТЕМВРИ 2019 09:40)

ЕЖЕСЕДМИЧЕН БЮЛЕТИН (ОБНОВЕН НА 03 СЕПТЕМВРИ 2019 09:40)

02 септември 2019 09:35 - 08 септември 2019 09:35

1 юли – 30 септември

10:00 часа - 19:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Интерактивна изложба „Риби и рибарство в Южното Черноморие”
Вход: с билети

1 юли – 30 септември

10:00 часа - 20:00 часа
Парк Езеро, до Конната база
Фестивал на пясъчните скулптури
Вход: с билети

1 юли – 30 септември

10:00 часа
Часовника срещу Туристическия информационен център/
ъгъла на ул. "Александровска" и ул. "Богориди"
Burgas Free Tour
Безплатни пешеходни турове на английски език в Бургас

10 юли – 30 септември

10:00 часа - 22:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Изложба “Тутанкамон – една недовършена любовна история“
Вход: с билети

19 август – 16 септември

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Бургас“, ул. „Абоба“ № 13
Изложба на Тодор Тодоров - живопис и Теодор Даскалов - скулптура

21 август – 30 септември

Алея пред Културен център “Морско казино“, Приморски парк
Пета фотографска изложба „В прегръдката на Кения“
Автор: Стефан Диомов

26 август – 16 септември

Изложба на Тодор Тодоров - живопис и Теодор Даскалов - скулптура
Галерия „Бургас“, ул. „Абоба“ № 13
Вход свободен

1 – 8 септември

10:00 часа - 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Откриване: 1 септември, 18:00 часа, Открита сцена „Охлюва“
Европейско първенство по корабомоделен спорт
Вход: свободен

1 – 15 септември

10:00 часа - 18:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ 24, ет. 1
Хумористична изложба "Капки смях"
Вход свободен

1 – 15 септември

14:00 часа - 20:00 часа
Дружество на Бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба Евгений Петров

1 – 18 септември

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Пролет“, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба – графика
Автор: Ясен Гюзелев
Вход свободен

1 – 20 септември

10:00 часа - 18:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ 24, ет. 2
Изложба на Христо Генев "РазЛичен" - фотоси, пластики
Вход свободен

1 – 29 септември

11:00 часа – 21:00 часа
ул. „Александровска“ 87
Изложба "Влечугите" / T E R R A R I U M

1 – 30 септември

10:00 часа - 18:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ 24, ет. 3
Постоянна изложба на Икони от Странджанския регион
Вход: с билети

2 септември /понеделник/

10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
Европейско първенство по корабомоделен спорт Клас „С“

17:00 часа до 20:30 часа
Резерват Атанасовско езеро
На среща с розово фламинго
Организирано от Лагуната на живота и Зелена Странджа

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Творческо Ателие 2
Театрална школа към ЦПЛР – Бургас
С вход

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Представяне на стихосбирката „Фрактали на генезиса”
Автор: Айше Рубева
Представя: Лилия Христова

18.30 часа
„АтелиеР“, ул. „Възраждане“ 25
Изложба на Страхил Найденов – мозайка и 3D мозаечна пластика
Вход: свободен

19:00 часа – 21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт на „Диксиленд бенд" - група към Оркестъра на Въоръжените сили на САЩ в Европа
Вход: свободен

19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен“ № 28А
„Островът“ – спектакъл-концерт
Автор: Иво Сиромахов
Режисьор: Съни Сънински
С участието на: Красимир Радков, Иво Сиромахов, Пламен Великов, Стела Ганчева, Съни Сънински, Исабел Божидарова.
Със специалното участие на Ансамбъл „Чинари” и Трио „Булгарина”
Вход: С билети /касата на театъра/

19:30 часа
Военен клуб – Бургас, ул. „Христо Ботев“ № 48
„Емигранти“ – пиеса по Славомир Мрожек 90 мин.
Автор: Славомир Мрожек; Режисьор: Асен Блатечки
Участват: Асен Блатечки и Калин Врачански
Вход: с билети /каса „Часовника“/

20:10 часа – 21.10 часа
Dance Hall Studio, ул. “Патриарх Евтимий” 35
Безплатен Курс - Кизомба & Бачата
За информация: Владимир Първанов – 0893494936
Вход: свободен

20:30 часа
Туристически комплекс „Аква Калиде“
Пътуващо лятно кино с БНТ1
„Светът е голям и спасение дебне отвсякъде“
Режисьор: Стефан Командарев

Туристически комплекс „Аква Калиде“
Пътуваща детска библиотека – БНТ1

2 – 5 септември

9:00 часа - 17:00 часа
Галерия - музей „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6, зала 2, ет. 1
Изложба „Mini Wonders“
Посветена на развитието на детската играчка в Чехословакия
Вход: свободен

3 септември /вторник/

10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
Европейско първенство по корабомоделен спорт Клас „С“
Вход: свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Представяне на романа „Капани на властта” и „Писма до себе си”/разкази/
Автор: Ирена Георгиева
Представя: Живка Иванова

19:00 часа
Остров „Св. Анастасия“
Концерт на Duality - Armel Dupas - пиано и Петър Салчев - вокал
Вход: с билети
За допълнителна информация - телефон: 0882 004 124
e-mail: reservations@gotoburgas.com

19:00 часа
HashtagStudio, ул. „Абоба“ 1
Quiz вторници през септември Quiz This
За записване телефон: 0889 59 46 26; 0883 376 370

20:00 часа – 00:00 часа
„Бар Таргет“, ул. „Климент Охридски“ 2
Bachata Party
Урок по Бачата – 20:00 часа
Парти Салса, Бачата, Кизомба – 21:00 часа
Вход: свободен

21:00 часа – 22:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Премиера на филма „ArtiFISHal” отразяващ състоянието на популацията на дивата риба поради бракониерство и неблагоприятна, изкуствена среда на размножаване
Организирано от Фондация "Виа Понтика" съвместно с Община Бургас

4 септември /сряда/

10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
Европейско първенство по корабомоделен спорт Клас „С“

18:30 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Представяне на стихосбирката „Покаяние Господне”
Автор: Румен Леонидов
Специален гост на бургаските писатели
Вход: свободен

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Гала – концерт на „Opera Art Akademy“
Майсторски клас по оперна интерпретация на Катя Борисова
Вход: свободен

20:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Практика по аржентинско танго
Вход: свободен

20:30 часа
Летен театър – Бургас, Приморски парк
Община Бургас и Държавна опера – Бургас представят
Бургаски музикални празници „Емил Чакъров” 2019
Официално закриване
„Целуни ме, Кейт!”- мюзикъл от Коул Портър
Вход: с билети

4 – 25 септември

10.00 часа – 18.00 часа
Арт галерия „Неси“, ул. „Хан Крум“, № 3
ОТКРИВАНЕ : 4 септември, 18:00 часа
Малка пластика и рисунка
Автор: Любка Кирилова
Вход: свободен

5 септември /четвъртък/

10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
Европейско първенство по корабомоделен спорт Клас „С“

17:30 часа
Читалище „Св. Св. Кирил и Методий 1985“, к-с „Меден рудник“, зад втората спирка на Т2
134 години от Деня на Съединението
Концерт на струнен квартет „VIVA“
Вход: свободен

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт на Бургаски Духов оркестър
Вход: свободен

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Велека Фест 2019“
Първи международен музикално-танцов фестивал
Вход: свободен

19:00 часа – 21:00 часа
Галерия – музей „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6, Арт градина
“Wine Gogh” - Ателие за рисуване и вино
„Тоскана 2“
За записване: 0889444819; 0888282773;
С вход

20:00 часа – 00:00 часа
„Бар Таргет“, ул. „Климент Охридски“ 2
Latin Thursday

 
6 септември /петък/

10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
Европейско първенство по корабомоделен спорт Клас „С“


134 ГОДИНИ ОТ СЪЕДИНЕНИЕТО
НА КНЯЖЕСТВО БЪЛГАРИЯ С ИЗТОЧНА РУМЕЛИЯ

 

ПРОГРАМА

10:30 часа
площад „Атанас Сиреков”
Ритуал по издигане на националния флаг на Република България и флаговете на Европейския съюз и Община Бургас
11:00 часа
Военен клуб – Бургас, ул. „Христо Ботев“ № 48
Заупокойна молитва за загиналите в Сръбско-Българската война от 1885 година и ритуал по полагане на венци и цветя пред Паметник на 24-ти Черноморски пехотен полк
11:30 часа
площад „Атанас Сиреков“
Празничен концерт с участието на Фолклорен танцов ансамбъл „Атанас Манчев“ при НЧ „Пробуда 1880“ – Бургас с худ. ръководители Димитър Тонев и Павлина Кръстева

20:00 часа
Приморски парк, зелените площ до спирка на ул. „Константин Величков“
Лятно кино с Бургаско
Прожекция на филма „Като готвачите“ с Жан Рено
Организатор: Бургаско и „Каменица“ АД

7 септември /събота/

10:00 часа - 13:00 часа
Пантеона, Приморски парк
„Стара хартия за нова книга“ – национална инициатива
Организатори: „Екопак България“ АД, Книжен център „Гринуич“, с подкрепата
на Община Бургас и Регионална библиотека „П. К. Яворов“ - Бургас

10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
Европейско първенство по корабомоделен спорт Клас „С“

10:00 часа – 19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
GplayTV Gaming WKND Burgas
Организатор:GpalyTV
Вход: с билети
/билети можете да намерите в партньорската мрежа наTICKETPORTAL/

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Сонатен концерт под знака на числото 2
Венцислав Хърков – виолончело и Галина Апостолова – пиано
Вход: свободен

19:00 часа
площад „Тройката“
One Love Tour 2019 Бургас
Участват звездите на България и Македония
Орлин Горанов, Владимир Ампов – Графа, Next Time, Slatkaristika, Дара и др.

19:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“ ет. 1
Сонатен концерт под знака на числото 2
С участието на: Венцислав Хърков – виолончело и Галина Апостолова - пиано
Вход: свободен

20:00 часа
Приморски парк, зелените площ до спирка на ул. „Константин Величков“
Лятно кино с Бургаско
Прожекция на филма „Дом Хемингуей“ с Джъд Лоу
Организатор: Бургаско, Каменица АД

20:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Танго парти - Милонга

Вход: свободен
22:00 часа
Karaoke Bar, ул. „Климент Охридски“ № 2
19-ти рожден ден

8 септември /неделя/

10:00 часа до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
Европейско първенство по корабомоделен спорт Клас „С“

Организаторите си запазват правото за промени в програмата, които ще бъдат публикувани своевременно.

ЗА ИНФОРМАЦИЯ
АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ:

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС
ул. „Александровска“ № 22
Телефон: (056) 84 05 48

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ „ПЕТКО ЗАДГОРСКИ“ БУРГАС
ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Телефон: (056) 84 21 69
e-mail: burggallery@abv.bg

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - БУРГАС
ул. „Славянска“ № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. „Гладстон“ № 39
Телефон:056 840 790

ТЕАТРИ
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „АДРИАНА БУДЕВСКА“
ул. „Цар Асен I“ № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. „Климент Охридски“ № 2
Телефон: 056 84 17 40

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР
ул. „Климент Охридски“ № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса
(056) 84 07 35

ОП „ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ“
площад „Тройката“ № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274

КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „МОРСКО КАЗИНО“
Приморски парк
Телефон: 056 911 868

свали като pdf последна промяна: 2019-09-04 14:59:10