ЕЖЕСЕДМИЧЕН БЮЛЕТИН 07.10.-13.10.2019 (ОБНОВЕН НА 7 ОКТОМВРИ В 15:30)

ЕЖЕСЕДМИЧЕН БЮЛЕТИН 07.10.-13.10.2019 (ОБНОВЕН НА 7 ОКТОМВРИ В 15:30)

07 октомври 2019 10:31 - 13 октомври 2019 10:31

7 октомври /понеделник/

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книгата „Солени стъпки“
Автор: Христо Узунов
Вход: свободен

18:30 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ № 1
„Поезията – смисъл и спасение”
Вечер на поезията - с участието на композитора Петър Бакърджиев – Петронимус

7 октомври - 20 октомври

18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Изложбата на VI Международен фото салон Пловдив 2019

18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Cinelibri в Бургас
Програмата на фестивала по дни:
7-ми октомври - "Изпепеляване", в основата на чийто сюжет стои разказ на Харуки Мураками
8-ми октомври - "Заличеното момче" - филм, създаден по едноименната книга на Гарард Конли, в който участват Никол Кидман и Ръсел Кроу
9-ти октомври - "Клер Дарлинг" с Катрин Деньов и Киара Мастрояни
10-ти октомври - шведският "Смъртта на един автор" с Бен Кингсли в главната роля
11-ти октомври - "Офицер и шпионин"
12-ти октомври - биографичният "Казандзакис", посветен на великолепния гръцки писател с Нобелова награда за литература
13-ти октомври - "Аз, Леонардо" - едно пътуване в ума на Леонардо да Винчи 14-ти октомври - "Загадката Анри Пик" - сюжетът накратко: откриват в библиотека литературен шедьовър, подписан от Анри Пик, майстор на пици от Бретан
15-ти октомври - "Мъжът, който си играеше с огъня" - документален филм за писателя Стиг Ларшон
16-ти октомври - българският "Безкрайната градина" на режисьора Галин Стоев 17-ти октомври - "Снимка с Юки", в който главната роля играе Руши Видинлиев 18-ти октомври - "Тази, за която ме мислите" с Жулиет Бинош
19-ти октомври - българският "Да се изгубиш нарочно" на влогъра Крис Захариев
20-ти октомври - "5 е съвършеното число" - италиански екшън, направен по комикс Организатори: Издателство Колибри и Single Step
Вход с билети
Билети на каса на Билетен център ЧАСОВНИКА, ул. Александровска, понеделник-петък от 10:00 до 18:00 ч. от 1 октомври.
В деня на прожекцията - на касата на Експозиционен център ФЛОРА,
Приморски парк Бургас, от 17:00 до 18:30.
Цена на билетите: редовен 6 лв. и 5 лв. за пенсионери и студенти

8 октомври /вторник/

18:00 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ № 1
Премиера на романа „Див огън” - автор Анчо Калоянов
Представя Марина Владева

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
Лекция на тема: „БАУХАУС? Културни влияния от Германия в българската архитектура и изкуство между двете световни войни“
Лектори: Теодор Караколев и Васил Макаринов
Вход: свободен

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
„Лоши момчета“- Рей Куни

9 октомври /сряда/

18:00 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ № 1
Премиера - “Състояния на съзнанието”
Автор: Симеон Димитров
Представя Добрина Топалова

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
„Последният янки“- Артър Милър

19:00 – 21:00 часа
Галерия-музей „ Георги Баев“, ул. „Демокрация“ 6 , зала 2
„Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
С вход
За записване: 0889444819; 0888282773

10 октомври /четвъртък/

18:00 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ 1
Премиера на романите „Княжевна Лада” и
„Невидимата”- автор Стана Апостолова
Представя Слави Томов

18:30 часа
Държавен куклен театър , ул. „Климент Охридски“ № 2
„Ерата на Водолея“
10-ти фестивал на българския физически и визуален театър
ОТКРИВАНЕ със спектакъла „Филифьонката, която вярваше в бедствия“
Вход:свободен

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
„Лоши момчета“- Рей Куни

19:00 часа
Експо-център „Флора“ , Приморски парк, зала 4
Концерт на Treetop trio – Джаз трио от Чехия
"Treetop trio"
Войтех Дърнек – акордеон
Рихард Шанда - тромбон
Михал Шелеп - контрабас
Вход: свободен

19:00 – 21:00 часа
Галерия-музей „ Георги Баев“, ул. „Демокрация“ 6 , Зала 2
„Wine Gogh” Ателие за рисуване и вино
За записване: 0889444819; 0888282773;

11 октомври /петък/

18:00 часа
Дом на писателя, ул „Вола“ 1
„Елин Пелин съветва бургазлии” - 70 години от кончината на писателя Представя Георги Райков

18:30 часа
Експозиционен център „Флора“ , зала 2
Семинар на Юли Тонкин „Живот без ограничения“
Вход с билети

19:00 часа
Държавна Опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Сватбата на Фигаро“- опера от В.А. Моцарт

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
“Ерата на Водолея“ - 10-ти фестивал на българския физически и визуален театър Танцова компания
„Дерида“ (България)
20:00 часа
„Ерата на Водолея“ - 10-ти фестивал на българския физически и визуален театър
Танцова компания „Хетероподи“ (България)
„Закуска на тревата с един фавн“

20:00 часа - 23:30 часа
Бар без име, ул. „Климент Охридски“ № 2
Devil Nation Video Promo : Sea Edition ft. TMF & Surration

21:00 часа - 1:00 часа
Alive Bar Burgas, ул. "Възраждане" №10
Vomitile & Nomad

22:00 часа - 3:00 часа
Бар „Barbossa", ул. "Сердика" № 2Б
Julieta Intergalactica

11 – 12 октомври

21:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0
“Ерата на водолея”
10-ти фестивал на българския физически театър
Вход: свободен

12 октомври – събота

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
Червената шапчица“

11:00 часа
НЧ „Възраждане 1927“, кв. Рудник
Национален конкурс за надсвирване с кавал „Никола Ганчев“- концерт в залата на читалището с участието на кавалджиите Недялко Недялков, Данчо Радулов, Николай Докторов и др.

12:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
 "Часът на куклите" представя:
"На двора" - представление за най-малките
Вход: билети преди представлението

17:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“Ерата на Водолея“ - 10-ти фестивал на българския физически и визуален театър
Представя :“Homo Ludens“ – визуален пърформанс
Вход: свободен

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
“Ерата на водолея” 10-ти фестивал на българския физически и визуален театър
Танцова компания “Дюн” (България)
20:00 часа
“Сияние“ - Нов Български Университет (България)
“Картини от една изложба“

Бар без име, ул. „Климент Охридски“ № 2
Обратен Ефект live at Бар Без Име

13 октомври /неделя/

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Момче и вятър“

11:30 часа
ТК „Акве Калиде“, кв. Ветрен
„Арт-И Факти“ - представяне на изкуство или занаят

19:00 часа
ДТ „ Адриана Будевска“ , ул. „Цар Асен“ № 28А
JAZZ -ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА в Бургас
1-ва група Хойсак и Новосел - Република Хърватска Тихомир Хойсак-контрабас, Филип Новосел-тамбура
2-ра група Дамян Драгичи Бенд - Румъния Дамян Драгичи-панфлейта и перкусия, Кристина Строе-вокал, Корнел Виеру-саксофон, Паул Сава-китара, Тудор Цицероне-пиано, Еди Тарас-бас, Кодрут Бреаз-барабани

Организаторите си запазват правото за промени в програмата, които ще бъдат публикувани своевременно.

ЗА ИНФОРМАЦИЯ
АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ:

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС
ул. „Александровска“ № 22
Телефон: (056) 84 05 48

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ „ПЕТКО ЗАДГОРСКИ“ БУРГАС
ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Телефон: (056) 84 21 69
e-mail: burggallery@abv.bg

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - БУРГАС
ул. „Славянска“ № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. „Гладстон“ № 39
Телефон:056 840 790

ТЕАТРИ
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „АДРИАНА БУДЕВСКА“
ул. „Цар Асен I“ № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. „Климент Охридски“ № 2
Телефон: 056 84 17 40

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР
ул. „Климент Охридски“ № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса
(056) 84 07 35

ОП „ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ“
площад „Тройката“ № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274

КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „МОРСКО КАЗИНО“
Приморски парк
Телефон: 056 911 868

свали като pdf последна промяна: 2019-11-12 14:30:53