КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮНИ 2020 (обновена на 25 юни 11:30)

КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮНИ 2020 (обновена на 25 юни 11:30)

01 юни 2020 16:44 - 28 юни 2020 16:44

КУЛТУРЕН КАЛЕНДАР

месец Юни 2020 година

 

1 юни – понеделник

 

17.00 часа

Алея и балюстрада до КЦ „Морско казино“

Детски празник посветен на 1 юни – Международен ден на детето

 

18.00 часа

Часовника

Концерт на Бургаски Духов оркестър

В репертоара любими мелодии от детски филми

 

1 – 9 юни

галерия „Пролет“, ул. „Лермонтов“ 32

Изложба живопис "Над сушата"

Aвтор: Иво Бистришки

 

1 – 16 юни

 

галерия "Неси", ул. "Александровска" / ул. "Хан Крум" 3

Изложба "Дигитален графит"

Автор: Александър Ташков Ташев

 

1 – 21 юни

 

10:00 часа - 18:00 часа

 

галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет 1,

 

"Хубава си, прекрасна си, Унгария"

Изложба графики на Антал Ревес

 

1 – 30 юни

 

9.00 часа – 18.00 часа

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски", ул. „Митрополит Симеон“ 24

ет. 1

Постоянна експозиция

ет. 3

Постоянна изложба "Странджанска икона"

 

10.00 часа – 19.00 часа

Културен център „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0

Изложба "ЗА – РИБЯВАЩО. Най-красивите екзотични риби на планетата“

Вход с билети

 

  • Фотоизложба „Полски обекти в списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО“
  • Алеята пред КЦ „Морско казино“

 

2 юни – вторник

 

11.00 часа

Паметник на Христо Ботев, Приморски парк

Граждански ритуал по полагане на венци и цветя

По повод 144 години от смъртта на Христо Ботев и ден на загиналите за българската свобода

 

3 юни – сряда

 

18.30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

„Карибска мечта“

 

4 юни – четвъртък

 

18.30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

„Градински фенер“

 

5 юни – петък

 

17.00 часа

Тераса пред зала „Петя Дубарова“, Приморски парк

Концерт „Моят празник“

 

Парк на к-с "Изгрев"

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

 

7 юни – събота

 

10.30 часа – 13.30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

„Срещу светлината“

 

8 юни – понеделник

 

18:00 часа

Военен клуб, бул. „Христо Ботев“ № 48

Паметник на 24-ти Пехотен черноморски полк

Граждански ритуал по полагане на венци и цветя в памет на паналите за свободата на Македония

 

18:00 часа

KЦ „Морско казино“, зала "Георги Баев", ет. 0

Обявяване на победителите в Седми национален младежки конкурс на тема:

"Аз съм един от тях - българските праведници на света"

организиран от ЦЕБС "Алеф"

 

18:00 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

„Нека поговорим“ - среща на независимия културен сектор в Бургас

Област „Музика“

 

пред сградата на НЧ "Асен Златаров 1940", ул."Александровска" 147

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

 

9 юни – вторник

 

18:00 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

„Нека поговорим“ - среща на независимия културен сектор в Бургас

Културни организации и мениджъри

 

в градинката до храм "Св. Иван Рилски"

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

с НЧ "Фар 1946"

 

9 – 22 юни

 

16:00 часа – 20:00 часа

Дружеството на бургаските художници, ул. „Александровска“ 22

Изложба – живопис „60+1“

Кръстю Тодоров – Кеца

 

10 юни – сряда

 

18.30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

„Срещу светлината“

 

10 юни - сряда

 

пред сградата на НЧ "Пробуда 1880", ж,к. „Братя Миладинови“ бл. 57

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

 

10 юни – 29 юни

галерия „Пролет“, ул. „Лермонтов“ 32

Изложба живопис

Автор: Стилияна Узунова

 

11 юни – четвъртък

 

11:00 часа

галерия "Георги Баев", бул. „Демокрация“ 6

Награждаване на победителите от конкурса "Оцвети ме - сътвори красота"

 

18.30 часа

галерия "Ателие Р", ул. „Възраждане“ 25

Изложба "Фрагменти"

Автор: Цветан Казанджиев

 

18.30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

„Самотна лодка“

 

пред сградата на НЧ "Просвета 1927", кв. Долно Езерово

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

 

12 юни – петък

 

18.30 часа

Рибарско селище

„Литературни географии“

Ченгене скелерибарски и писателски истории

 

пред сградата на НЧ "Възраждане 1927", кв. "Рудник"

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

 

12 – 14 юни

ЕТНО УИКЕНД В БУРГАС

 

ПРОГРАМА

 

12 юни /петък/

9:00 часа - 17:00 часа

Етнографска експоиция, ул. "Славянска" 69

Експозиция „Етнографските групи в Бургаско“

 

10:00 до 20:30 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Базар на ръчното творчество

 

18:00 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Морски фест „На борда“

Откриване на изложба „Капитански спомени от борда“

 

Остров „Света Анастасия“

Oстровно приключение по време на Етно Уикенд в Бургас

Дегустация на островно сладко от зелени смокини

За резервации телефон 0882 004 124

 

13 юни /събота/

 

9:00 до 17:00 часа

Етнографска експозиция, ул. "Славянска" 69

Експозиция „Етнографските групи в Бургаско“

 

10:00 до 20:30 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Базар на ръчното творчество

 

10:30 часа

Пред Регионална библиотека „Пейо Яворов“, ул. „Ал. Богориди“ 21

Детски ателиета на открито „Шевица“

 

11:00 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Морски фест „На борда“

Концерт „Морето съществува“

 

11:00 часа

Етно фрий тур Бургас

Тръгване от Туристически информационен център – Часовника

 

11:00 часа

Туристически комплекс "Акве калиде"

"Концертна репетиция на открито" - с участието на Детски фолклорен танцов ансамбъл "Радост" и Фолклорен танцов ансамбъл "Никола Гинов" при Младежки Културен Център – Бургас

 

11:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

Куклено шоу „Търсят се таланти!“

 

12:00 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Морски фест „На борда“

Пиратско шоу с Алекс и Гери

 

14:00 часа - 18:00 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Морски фест „На борда“

Весели игри с ръгби клуб „Моряците“

 

15:00 часа

KЦ „Морско казино“, зала "Aл. Г. Коджакафалията", ет. 0

„Морските игли – приказните шивачи на Черно море“

 

18:30 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Морски фест „На борда“

Концерт „Морето! Най-голямото събитие!“

 

19:00 часа

Приморски парк, Балюстрада

Концерт на ПФА „Странджа“

 

19:30 часа

Етнографска експозиция, ул. "Славянска" 69

Вечер в Етнографския музей

Концерт на Държавна опера – Бургас

 

20:30 часа

Регионална библиотека „Пейо Яворов“, ул. „Алеко Богориди“ 21

„Гераците“

Прожекция на филма върху фасадата на библиотеката

 

Остров „Света Анастасия“

Oстровно приключение по време на Етно Уикенд в Бургас

Дегустация на островно сладко от зелени смокини

За резервации телефон 0882 004 124

 

14 юни /неделя/

 

9:00 до 17:00 часа

Етнографска експозиция, ул. "Славянска" 69

Експозиция „Етнографските групи в Бургаско“

 

10:00 до 20:30 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Базар на ръчното творчество

 

10:30 часа

пред Регионална библиотека „Пейо Яворов“, ул. „Алеко Богориди“ 21

Детски ателиета на открито „Шевица“

 

11:00 до 18:00 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Морски фест „На борда“

Морски работилнички

 

11:00 часа

Туристически комплекс "Акве калиде"

Етно Арт-И-Факти - работилница за деца за изделия с етно мотиви

 

11:00 часа

Площад „Атанас Сиреков“

Концерт на Детски фолклорен ансамбъл „Трите пъти“

 

11:00 часа

KЦ „Морско казино“, зала "Aл. Г. Коджакафалията", ет. 0

„Морските игли – приказните шивачи на Черно море“

 

11:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

Куклено шоу „Търсят се таланти!“

 

Остров „Света Анастасия“

Oстровно приключение по време на Етно Уикенд в Бургас

Дегустация на островно сладко от зелени смокини

За резервации телефон 0882 004 124

 

15 юни – понеделник

 

ж./к. с Меден Рудник, в парка до бл. 55

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

с НЧ "Св. Св. Кирил и Методий 1985" и НЧ "П. Хилендарски 1928"

 

15 юни – 30 юни

 

10:00 часа – 18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала „Георги Баев“, ет. 0

Фотоизложба "Аз съм българка"

Автор: Радослав Първанов

 

16 юни – вторник

 

18.00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола" 1

„Самотата не ми е дадена по рождение, аз си я завоювам.“

110 години от рождението на Жан Жьоне

Представя: Слави Томов

 

пред сградата на НЧ "Христо Ботев 1937", кв. "Победа"

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

 

16 – 30 юни

9:00 часа – 18:00 часа
галерия "Георги Баев", бул."Демокрация" 6

Постоянна експозиция „Георги Баев“

16 – 30 юни

10:00 до 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Зала „Георги Баев“, ет. 0

Фотоизложба „Аз съм българка“ – Продължението
национален проект
 

 

17 юни – сряда

 

16.00 часа – 19.00 часа

галерия "Неси", ул. "Александровска" / ул. "Хан Крум" 3

Изложба живопис и рисунка

Автор: Гълъбин Христов

 

18.30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

 

пред сградата на НЧ "Любен Каравелов 1940", ул. „Цар Калоян“ 24

Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"

 

17 – 30 юни

10:00 - 20:30 часа
Културен център „Морско казино, Зала „Хр. Фотев“, ет. 0,

„Snake house” , изложба на отровни змии
вход: с билети

 

18 юни – четвъртък

 

18:30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино


19:30 часа

Военен клуб - Бургас, бул. „Христо Ботев“, 48

„Женско царство“ – театрална постановка, представено от „Талантино“

Режисьор :Станимир Карагьозов

ПРЕМИЕРА

 

18:30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

 

 

19-21 юни

СЦЕНАТА СЕ ЗАВРЪЩА - УИКЕНД В БУРГАС

 

 

19 – 21 юни

 

Остров „Света Анастасия
"Биле фест" - Лечебно-вълшебен фестивал
 

19 юни - петък

 

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ 1

Награждаване отличените  автори от конкурса за илюстрации

по стихове на Христо Фотев

Съпътстващо събитие от програмата на седмо издание –

Национален конкурс „Христо Фотев“

 

19.30 часа

Експозиционен център "Флора" – градина, Приморски парк

Оперен концерт "Молитва"

Вяра, Надежда, Любов

Участват: Людмила Михайлова – сопран, Мария Цветкова-Маджарова – сопран, Нона Кръстникова – сопран, Йоана Кадийска – мецосопран, Яни Николов – тенор, Бранимир Недков – баритон, Делян Славов – бас, Диман Панчев – бас, Костадин Мечков - бас

Корепетитори: Дария Кръстева, Райна Попова 

В програмата: Шарл Гуно, Парашкев Хаджиев, Рихард Вагнер, Джузепе Верди, Й.С. БАХ, Дж. Б. Перголези, Джоакино Росини, Франческо Чилеа

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

"Смях в залата" – театрална постановка

С участието на: Асен Блатечки, Калин Врачански, Яна Маринова, Невена Бузукова – Неве, Милена Маркова – Маца, Алексей Кожухаров, Стефан Иванов, Добриела Попова, Васил Банов

Билетен център "Часовника" с работно време:

понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.

тел. 0898 420 537

 

20 юни – събота

 

11.00 часа - 13.00 часа

пред Културен център "Морско казино"

Ден на Рисуването - вдъхновени от синьо-зеления Бургас

Да рисуваме заедно! Включи се и ти!

Материалите са осигурени от организаторите

Гост на събитието:

Мобилна фотоизложба на НЧ "Изгрев 1909": "Бургас в унисон с природата"

Организатори: Сдружение "Слънце и деца", НЧ "Любен Каравелов 1940"

с подкрепата на Община Бургас

 

17:00 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

Концерт на ученици от школите на ЦПЛР – гр. Бургас

 

18:30 часа

Експозиционен център „Флора“ , Приморски парк
„Часът на куклите“

Държавен куклен театър – Бургас

19:00 часа

Кв. Крайморие,"Лодкостоянка Крайморие"
Концерт по случай празника на кв. Крайморие


21 юни /неделя/


18:30 часа

Експозиционен център „Флора“ , Приморски парк
„Часът на куклите“
Държавен куклен театър – Бургас
 

 

 

22 юни - понеделник

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

"Жена ми се казва Борис"

Участват: Любо Нейков, Станимир Гъмов , Стефан Рядков, Петьо Петков-Шайбата, Диана Любенова, Ернестина Шинова, Жанина Дончева

Билетен център "Часовника" с работно време: понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.

тел. 0898 420 537

 

23 юни – вторник

 

20:00 часа

Летен театър, Приморски парк

„МАРИУС 50 „ – сборен моноспектакъл

Билетен център "Часовника" с работно време:

понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.

тел. 0898 420 537

 

23 юни – 6 юли

Дружеството на бургаските художници, ул. „Александровска“ 22

Изложба графика от фонда на "Дружество на художниците- Бургас"

 

24 юни – сряда

 

18.00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола" 1

Годишно отчетно събрание на Бургаска писателска общност

 

19:00 часа

Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ 2

Камерен концерт

Диригент – Цанислав Петков; Концерт майстор – Йордан Ковачев

Програма: А. Корели – "Concerto grosso" op. 6, № 6; Менделсон – Камерна симфония №10

Дворжак – "Серенада"

Оркестър на Държавна опера – Бургас

 

25 юни – четвъртък

 

18:00 часа

Открита сцена „Охлюва“
Концерт на Бургаски духов оркестър
 

18.30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

„Когато индийците ни купят“

Участват: Михаил Билалов, Николай Урумов, Татяна Цветкова, Ралица Константинова, Красимир Ненков

Билетен център "Часовника" с Работно време: понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч., телефон: 0898 420 537

 

26 юни – петък

 

 

17:30 часа

Културен център "Морско казино", зала „Георги Баев“, ет. 0

Регионален исторически музей - Бургас представя

книгата "Тайните на нос Eмине" с автор проф. д-р Иван Христов

 

18:00 часа

Експозиционен център „Флора”, Приморски парк

Награждаване в конкурс за рисунка "Аз, моят град и морето"

Организатори: Община Бургас, Ротари клуб „Бургас Пиргос”, ЦПЛР – гр. Бургас

 

18:00 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Концерт на група "Горещ пясък"

Трибют на ABBA

 

18:30 часа

Културен център "Морско казино", зала „Георги Баев“

Кино вечер с „Доза щастие“

 

18:30 часа

галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ 6

Wine Gogh

Ателие за рисуване и вино

 

20:00 часа

Открита сцена „Охлюва“

Концерт на група „Акага“и група „Селабрейшън“

 

 

20:30 часа

РБ „ Пейо Яворов“ - прожекция на фасадата

„Кит“-  българска комедия

 

 

21:00 часа

Летен театър, Приморски парк

"Лъжи ме Обичам те"

Участват: Герасим Георгиев - ГЕРО, Стефания Колева, Светлана Бонин, София Бобчева, Димитър Живков, Христо Бонин

Билети на касата на ДТ "Адриана Будевска" и на https://bit.ly/burgas26_06

 

 

27 юни – събота

 

 

18:00 часа

КЦ „Морско казино“, открита сцена „Охлюва“

НЧ „Асен Златаров 1940“ – Бургас празнува 80- годишен юбилей.Участват школите към читалището – ВГ „Ретро Бургас“ с вокален педагог Александър Перпериев, МТГ „Валери  и приятели“, школа по батик с худ. ръководител Златка Бобева и клуб „Заплетени чудеса“ с худ. ръководител Марислава Лазарова. Участие ще вземат  цигулков ансамбъл „Звездички“ и вокална формация „Морски песъчинки“ при НЧ „Фар 1946“- Бургас

 

19:30 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

" Късметът на кукувицата” - театър

С участието на актрисите Яна Огнянова и Здрава Каменова

Вход с билети

 

28 юни - неделя

 

19:00 часа

Експозиционен център "Флора" – градина, Приморски парк

Оперен концерт "Наздравица"

Участват: Йоана Железчева – сопран, Мария Цветкова-Маджарова – сопран, Шмилена Султанова – сопран, Даниела Дякова – мецосопран, Яни Николов – тенор, Александър Крунев – баритон, Бранимир Недков – баритон, Диман Панчев – бас, Костадин Мечков - бас

Корепетитори: Дария Кръстева, Райна Попова

С участието на хора на Държавна опера - Бургас

В програмата: Йохан Щраус, В. А. Моцарт, Гаетано Доницети, Жорж Бизе, Александър Бородин, Дж. Верди

 

29 юни – понеделник

 

19:00 часа

ДНА, бул. „Христо Ботев“, 48

Младежка театрална група „Валери и приятели“ представя:

„Любовта  е с крила“ – режисьори Валери Еличов

 

 

20:00 часа

Летен театър Бургас , Приморски парк

"Аз, досадникът"

Участват: Александър Кадиев, Мариан Бачев, Асен Лозанов, Цветомир Ангелов, Цветана Радушева, Тихомир Благоев, Димитрина Гинева, Филип Янев

 

30 юни – вторник

 

11:00 часа

ул. „Богориди“, пред „Грамофона“

Концерт „Музика с цветен фон“ – нов живот за грамофонните плочи

Организатор: НЧ „Любен Каравелов 1940“ –Бургас, Медиен партньор: Gramofona.com

 

18:00 часа

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Концерт на бургаски духов оркестър

 

20:30 часа - 23:30 часа

Летен Театър Бургас, Приморски парк

"Невястата"

Спектакъл на Фолклорен Ансамбъл "Родопа"

 

галерия „Пролет“, ул. „Лермонтов“ 32

Изложба живопис

Автор: Атанас Хранов

 

Предстоящи събития

01 септември 2020 - 30 септември 2020

СПОРТНИ СЪБИТИЯ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ

01 октомври 2020 - 31 октомври 2020

Месец на киното и книгата в Бургас

свали като pdf последна промяна: 2020-09-28 09:18:25