ЕЖЕСЕДМИЧЕН БЮЛЕТИН 10 АВГУСТ – 16 АВГУСТ 2020 ГОДИНА (ОБНОВЕН НА 13 АВГУСТ 15:55)

ЕЖЕСЕДМИЧЕН БЮЛЕТИН 10 АВГУСТ – 16 АВГУСТ 2020 ГОДИНА (ОБНОВЕН НА 13 АВГУСТ 15:55)

10 август 2020 09:00 - 16 август 2020 21:20

10 – 11 август

10:30 часа – 18:30 часа
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Сборна изложба „Акварел“

10 – 12 август

Papa Beer, ул. „Милин камък“ № 1
Експозиция "От НАФТАлина"
гостува русенският художник Горан Памуков

10 – 13 август

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6 ,зала 2, ет.1
Постоянна експозиция на Георги Баев

10 - 14 август

10:00 часа – 18:00 часа
Културен център „Морско казино“,Зала „Георги Баев“, ет. 0,
Фотоизложба на Руски културно-информационен център – София
Oткриване na 10 август от 20:00 часа

10 – 17 август

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фотоизложба Копнеж по Италия / Mostra fotografica Voglia d'Italia

КЦ "Морско казино", Фоайе на зала „Георги Баев“
„Да узнаем, докато играем“
Изложба на детски играчки от древността до вчера

10 – 18 август

10:00 часа - 19:00 часа
Галерия „Неси“, ул. „Хан Крум“ № 3 / ул. „Александровска“
Изложба на Здравка Василева и Георги Щърбев

10 – 22 август

Остров Света Анастасия
Фотоизложба „Дом на светлината“

10 - 23 август

10:00 часа - 19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Изложба „Живи пеперуди“

Вход с билети - цени:

2.00 лв. учащи и пенсионери
5.00 лв. редовен
8.00 лв. семеен билет /2-възрастни и 2-деца/
Деца до 7 години и хора с увреждания безплатно
15 август - Голяма Богородица - вход: СВОБОДЕН за именици

10 - 31 август

9:00 часа – 18:00 часа
Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"
ул. „Митрополит Симеон“ № 24, ет. 3
Постоянна изложба "Странджанска икона"

10:00 часа - 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, фоайе на зала „Георги Баев“, ет. 0
„Да узнаем, докато играем“
Изложба на детски играчки от древността до вчера

10:00 часа - 21:30 часа
Културен център „Морско казино“,зала „Христо Фотев“, ет. 0
„Snake house”- Изложба на отровни змии
Вход: с билети
15 август - Голяма Богородица - вход: СВОБОДЕН за именици

10:00 часа – 21:30 часа
Културен център „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Изложба "ЗА – РИБЯВАЩО. Най-красивите екзотични риби на планетата“
Вход: с билети
15 август - Голяма Богородица - вход: СВОБОДЕН за именици

от 18:00 ч., 19:00 ч. и 20:00 ч. в почивни дни
от 19:00 ч. и от 20:00 ч. в делничните дни

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк, Зала 1
Шоу с папагали
Цени на билети:
възрастни и деца над 3 години - 4.00 лв.
хора с увреждания и деца под 3 години - безплатно

Алея пред КЦ „Морско Казино“, Приморски парк
Фотоизложба „Вдъхновението Деултум“
40 години археологически проучвания

10 август – 11 септември

15:00 часа - 20:30 часа
пл. „Тройката“
СеИргийка Море и ЛюбоВ - малка галерия на площада

10 август – 20 септември

10:30 часа - 21:30 часа
ул. "Св. Св. Кирил и Методий"
Фестивал на занаятите "Пазители на българския дух"
Организатор: Регионална занаятчийска камара - Бургас

10 август – 30 септември

9:00 часа – 21:00 часа
Парк Езеро
Фестивал на пясъчните фигури

Цени за посещение:

- Деца до 7 - год. възраст и хора в неравностойно положение - безплатно;
- Деца 7-18 год. - 1,5 лв.
- Пенсионери - 1,5 лв.
- Група над 10 човека - 2,5 лв.
- Нормален билет - 3,5 лв.
- 2 възрастни + дете над 7-год. - 7 лв.
- 2 възрастни + 2 деца над 7-год. - 8,5 лв.
- 2 възрастни + 3 деца над 7-год. - 10 лв.

10 август – понеделник

17:30 часа - 19:30 часа
Арт студио и галерия "GARYELI", ул. "К. Фотинов" № 29
Уроци по рисуване за малки художници с художничката Елисавета Ангелова - Ели

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт на група „Горещ пясък“
Вход: свободен

19:30 часа - 22:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. Абоба № 1
Quiz Понеделници през Август в HashtagSTUDIO

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Лятно кино под звездите“
Вечер на руското кино
Прожекция на филма: „Ерата на първите”, драма

11 август – вторник

9:00 часа – 19:00 часа
Приморски парк, йога площадката до Пантеона
Първи Младежки StartUp Фест, Бургас 2020
Програма
09:00 - 10:00 - Кондиционна тренировка с Димо Бенев - https://www.facebook.com/DimoBenev
10:30-12:00 - Зумба клас с Дебора Ангелова (https://www.facebook.com/DebiDancer/)
12:30- 14:00 - Информационна кампания, консултации и семинар за здравословен начин на живот и хранене. Лектор - Димо Бенев - https://www.facebook.com/DimoBenev
15:30 - 16:30 - Кондиционна тренировка
16:30 - 18:00 - Щафетни игри
18:00 - 19:00 - Карате уъркшоп с Йован

10:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Лятно четене Марияна и Венци

17:30 часа - 19:30 часа
Арт студио и галерия "GARYELI", ул. "К. Фотинов" № 29
Уроци по рисуване за малки художници с художничката Елисавета Ангелова - Ели

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт на Бургаски духов оркестър

18.30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Wine Gogh – ателие за рисуване и вино
„В люлката на лятото“

20:00 часа
Papa Beer, ул. "Милин камък № 1
Сисо - Станислав Георгиев и Калоян Николов

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
Община Бургас и Държавна опера – Бургас представят Бургаски музикални празници „Емил Чакъров” 2020

Целуни ме, Кейт!
Мюзикъл в две действия от Коул Портър,
по мотиви от комедията "Укротяване на опърничавата" от Уилям Шекспир

Превод – Тоня Трайкова, Превод На Музикалния Текст – Еделина Кънева, Диригент – Цанислав Петков, Режисьор – Александър Текелиев, Сценография И Костюми – Денис Иванов, Хореография – Желка Табакова, Диригент на Хора – Невена Михайлова, Концертмайстор – Йордан Ковачев, Пом.-режисьори – Лина Пеева, Петър Тихолов
Солисти: Фред Греъм (петручо) – Марчо Апостолов – Гост, Лили Ванеси (Катерина) – Eделина Кънева – Гост; Лоис Лейн (Бианка) – Нона Кръстникова, Бил Колхоун (Лученцио) – Бранимир Недков, Хари Тревър (Баптиста) – Делян Славов, Хети – Лина Пеева, Пол – Йордан Христозов, Първи Гангстер – Диман Панчев, Втори Гангстер – Мирослав Димитров, Харисън Хауел – Петър Тихолов, Майкъл Лемън (гремио) – Милен Динолов, Джек Хупър (Хортензио) – Любомир Тодоров, Ралф – Александър Перпериев, Портиер – Вълю Тотев
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас
Билети на каса на Държавна опера – Бургас
В деня на събитието, от 18:00 часа, на каса Летен театър

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Лятно кино под звездите“
Вечер на руското кино
Прожекция на филма: „Решение за ликвидиране”, трилър

21:00 часа
Bar Target, ул. „Климент Охридски“ № 2
Bachata Party

22:00 часа
Beach Bar Caribe, Крайбрежна алея
Latino Party on the Beach

12 август – сряда

10:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6, Арт градина
Арт ателие „ЦвЕтНо“ с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

10:00 часа – 23:00 часа
Пристанище Бургас, Конгресен център
Първи Младежки StartUp Фест, Бургас 2020

Програма
Зала "Черноморие"
10:00 – 10:45 - Data Science in the new world - Милена Георгиева
11:00 – 11:45 - Pitching Power - Мартин Куванджиев
12:00 – 14:00 - Обедна почивка
14:00 – 14:45 - Офис Навсякъде - Николай Неков
15:00 – 15:45 - Посоките на блокчейн - Никифор Илиев
16:00 – 16:45 - Как да защитя идеята си ? - Иван Янков
17:00 – 17:45 - Маркетинг за всеки - Евгени Венков
18:00 – 19:45 - Панел: Паралели: Живот тук и там. Световно гражданство и философия.
- Милена Стойчева, Борис Колев, Милена Крумова, Теодосий Теодосиев

Зала "Форос"
10:00 – 10:45 - Как да намеря своята професия - Ангел Георгиев
11:00 - 11:45 Уменията на бъдещето - Теодосий Теодосиев
12:00 - 14:00 Обедна почивка
14:00 – 14:45 - Бизнеси на бъдещето - Борис Колев
15:00 - 15:45 - What's in a vc - Даниел Лорер
16:00 - 16:45 Образование на бъдещето - Милена Крумова
17:00 - 17:45 Иновации и конкурентноспособност - Кирил Петков

20:00 – 22:00
Концерт - Брейк студио Black Style, Танцово студио Dune, Red Light District Saltfield, F.O. и Пеева, Папи Ханс

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт на група „Горещ пясък“
Вход свободен

18:00 часа – 20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Следвай ритъма 2020 – Let’s dance Burgas“
Вход свободен

18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк, Зала 2
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“- "Принцесата и граховото зърно"     
Вход с билети преди представлението

18.30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Wine Gogh – ателие за рисуване и вино
„Жената Мария“

20:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт на немския младежки камерен ансамбъл "Камел"
Вход свободен

20:30 часа
Летен Театър, Приморски парк
Концерт-спектакъл Завинаги ЛЮБОВ
Билети: Лятна каса "ЧАСОВНИКА"; тел.: 0894 898 098
в мрежата на EVENTIM и Grabo.bg

20:30 часа
гр. Българово, НЧ „Съгласие“ 1905
Нощен поход и наблюдение на звездното небе по повод Международния ден на младежта

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Лятно кино под звездите“
Вечер на руското кино
Прожекция на филма: „Анна Каренина. Съдбата на Вронски”, драма

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
Open Stage Wednesday

22:00 часа
Beach Bar Caribe, Приморски парк
N☰ON BEACH PARTY 2 - Stephan Gee vs. DJ Lite vs. Dj Dazzle

13 – 16 август

10:00 часа – 20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Очаквайте програма на срещите с автори и представяния на книги!

Празник на Остров „Света Анастасия"
За информация и резервации:
тел.: 0882 004 124; е-mail: [email protected]

Акватория на Бургаския залив
Международна ветроходна регата "Порт Бургас"

Спортен център "Изгрев" и Спортен комплекс "Парк Арена ОЗК"Детски футболен турнир "Зелен Бургас"

13 август – четвъртък

10:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Атанасия Петрова представя пиесата "Русалката Дая, езерото Вая и феята на Екологията";

10:00 часа - 17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Регионална среща "Запознай се с гражданските си права!"

10:30 часа - 19:00 часа
Остров "Света Анастасия"
Празничен базар на изкуствата - художествени и ръчно изработени произведения

11:00 часа
Остров "Света Анастасия"
Откриване на фотоизложба "Дом на светлината - морските фарове от България и света", автор Бела Бенова - пътешественик, писател и фотограф

11:30 часа
Остров "Света Анастасия"
Представяне на книгата "По пътя на пулсиращата светлина", автор Бела Бенова - пътешественик, писател и фотограф

17.00 часа
Галерия „Георги Баев“, „Демокрация“ № 1
Откриване на експозиция от поредицата арт инициативи под мотото
„Продължаваме „- посланик на надеждата

17:00 часа - 21:00 часа
Културен център „Морско казино“Тераса на зала „Петя Дубарова“
Международна регата "Порт Бургас - Бургаска ветроходна седмица" 2020
Представяне на лодка за начинаещи малки ветроходци клас „Оптимист”

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт на Бургаски духов оркестър
Вход свободен

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Мина Кръстева представя "Градежът" - издателство "Знаци"

19:00 часа
Пивоварната, ул. „Хан Крум“ № 6
Quiz вечери с Quiz Me?

19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Четене с Ина Иванова и Надежда Радулова, представяне на книгите им "Криле от папие-маше" и "Малкият свят, големият свят" - издателство "Жанет"

9:00 часа и 20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Шоу с папагали

19:30 часа
остров „Св. Анастасия“
LEMON BOX & RED LIGHT District Project

Програма:
19:30 ч. - 20:00 ч. - Отплаване от Магазия 1
21:00 ч. - Начален час на концерта
23:00 ч. - Отплаване към Бургас

Цена на билет с включен транспорт: 25 лева

20:00 часа
KISH - Лазур
LIVE MUSIC с Пени и Пресли

20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Георги Тошев представя: "ГЕОРГИ ПАРЦАЛЕВ. Хамлет от град Левски" - издател "Книгомания".

20:00 часа – 23:00 часа
Papa Beer, ул. „Милин камък“ № 1
Duet Paradox

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
Община Бургас и Държавна опера – Бургас представят

Бургаски музикални празници „Емил Чакъров” 2020

„Лебедово езеро“
Балет в четири действия по музика на П. И. Чайковски
Честване юбилей на проф. Хикмет Мехмедов
Либрето Владимир Бегичев, Василий Гелцер и Модест Чайковски
Хореография, постановка и режисура - проф. ХИКМЕТ МЕХМЕДОВ
(след Мариус Петипа и Лев Иванов)
Сценография - Иван Токаджиев, Художник На Костюмите – Цветанка Петкова-Стойнова, Асистент-Балетмайстор – Веса Тонова, Помощник-режисьор – Петър Тихолов
Солисти и ансамбъл към балета на Държавна опера – Бургас
Билети на каса на Държавна опера – Бургас
В деня на събитието от 18:00 часа, на каса Летен театър


21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Лятно кино под звездите“
Вечер на руското кино
Прожекция на филма: „Битката за Севастопол”, военен

21:00 часа - 22:30 часа
Остров "Света Анастасия"
Концерт на LEMON BOX & RED LIGHT District Project

Двете бургаски групи стъпват на сцената на остров Света Анастасия. Съчетанието между модерна музика, романтика и магията на острова ще превърне лятната вечер в обаятелно и запомнящо се преживяване.

21:00 часа
Bar Target, ул. „Климент Охридски“ № 2
Latin Thursday

22:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея
Стенли Live

23:30 часа
SAXA BEACH, Крайбрежна алея
Hip Hop Evolution / Every Thursday @SAXA

13 – 22 август

Галерия „Георги Баев“, „Демокрация“ № 1
Експозиция от поредицата арт инициативи под мотото „Продължаваме „- посланик на надеждата

14 – 15 август

20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Джаз в Бургас“

14 - 16 август

УИКЕНД НА МАРИЯ

10:00 часа - 20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“

14 август – петък

10:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Калоян Явашев представя "Дневникът на един татко звероукротител" - издател "Софтпрес"

10:30 часа - 19:00 часа
Остров "Света Анастасия"
- Контролиран достъп до фара
- Празничен базар на изкуствата - художествени и ръчно изработени произведения
- Пътуваща фотоизложба "Дом на светлината - морските фарове от България и света", автор Бела Бенова - пътешественик, писател и фотограф

11:00 часа
Остров "Света Анастасия"
"Часът на поета" на остров Света Анастасия с Бургаска писателска общност

11:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Атанас Арнаудов представя "Бермуда" - издателство "Знаци"

16:00 часа
Metalhead Taproom, кв. Ветрен, парк Минерални бани
Beertail Do

17:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Ева Кралева - Бахран представя "Момичето с цигулката" - издателство "Знаци"

17:00 часа - 21:00 часа
КЦ "Морско казино", Тераса на зала „Петя Дубарова“
Международна регата "Порт Бургас - Бургаска ветроходна седмица" 2020
Представяне на лодка за начинаещи малки ветроходци клас „Оптимист”

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Неда Антонова представя "Безмълвие" - Издателска къща "Хермес"

18:30 часа
Графична база – Бургас, Приморски парк
Artoholics - ателие за рисуване
„Залез над лавандулово поле“

19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Мария Лалева представя "Живот в скалите" - издател "Книгомания"

19:00 часа
Пивоварната, ул. „Хан Крум“ № 6
Джаз вечери и крафт бира в Пивоварната

19:00 часа и 20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Шоу с папагали

19:30 часа
Board Game Club Aurora, ул. „Цар Асен I-ви“ 25
MTG Friday Magic Night

19:30 часа - 22:30 часа
остров "Света Анастасия"
Концерт на Жоана Амендоейра – портогалско фадо
 

Програма:

19:30-20:00 часа - Отплаване от "Магазия 1"

21:00 часа - Начален час на концерта

23:00 часа - Отплаване към Бургас

Цена на билет с включен транспорт: 19 лева

Билети можете да закупите от Туристически информационен център "Часовника" и от касата във фоайето на "Магазия 1".

За допълнителна информация и предварителна резервация телефон: 0882 004 124 - всеки ден от 09.00 до 17.00 часа и e-mail: [email protected]

20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Джаз в Бургас“

Програма:

Y Jazz
Велека Цанкова – вокал; Мартин Бодуров – тромпет; Светослав Миланов – пиано; Данеле Феббо – бас; Виктор Викторов - барабани
Ангел Заберски бенд
Ангел Заберски – пиано; Борис Таслев - бас ; Стоян Янкулов - Стунджи – барабани; Михаил Йосифов – тромпет; Тодор Бакърджиев – тромпет; Мартин Ташев – тромпет; Георги Стойков – тромпет; Димитър Бакърджиев - тенор саксофон; Димитър Льолев - алт саксофон; Арнау Гарофе (Испания) - тенор саксофон; Венелин Георгиев – саксофон; Денис Попстоев - баритон саксофон; Владислав Мичев – тромбон; Димитър Стоев – тромбон; Божидар Василев – тромбон; Велислав Стоянов – тромбон; Александър Логозаров – китара

* Ценови категории на билетите:

- за ден - 20.00 лв.

- за два дни - 35.00 лв.

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
“45 години на сцена“ - Юбилеен концерт на Силвия Кацарова
Билети в Билетен център “ Часовника”
тел. 0898420537

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея
Какво може да ти стане * Stand-up Comedy *

21:30 часа
Barabar, зад Летен театър
JEKO[V] LIVE BAND @ barabar

21:30 часа
Beach Bar Caribe, Приморски парк
World-up party - Milen Dj

22:00 часа
Bar Barbossa, Крайбрежна алея
Buckshot

22:30 часа
Bar Target, ул. „Климент Охридски“ № 2
Summer Breeze

23:00 часа
Ten Fingers-Live music bar, ул. „Патриарх Евтимий“ № 9
Nikeca

23:00 часа
Bar Fabric, Приморски парк
Billy Hlapeto & D3MO; DJ Pokera

23:30 часа
Ресторант и бар Нептун, Приморски парк
Bar Neptun - Friday/Saturday Night Party

15 август – събота

15 август - Голяма Богородица - Празник на Остров "Света Анастасия"

9:00 часа
площад „Тройката“, ул. „Сливница“ № 2
Пешеходен тур на град Бургас
Пешеходна разходка „Погледни Бургас и морето“ с лицензиран екскурзовод – любопитни и исторически факти за подбрани архитектурни и културни забележителности в сърцето на града и морската градина.

9:00 часа
площад „Тройката“, ул. „Сливница“ № 2
Полудневна екскурзия до Бургас и Акве Калиде

9:00 часа - 17:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Историческата експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Вход: СВОБОДЕН за именици

9:30 часа - 14:30 часа
ОУ „Александър Георгиев - Коджакафалията“
Burgas Summer Open 2020 - състезание по дебати

10:00 часа - 19:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Ал. Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, ул. „Славнска“ № 69
Природонаучната експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Вход: СВОБОДЕН за именици

10:30 часа - 19:00 часа
Остров "Света Анастасия"
- Контролиран достъп до фара
- Празничен базар на изкуствата - художествени и ръчно изработени произведения
- Пътуваща фотоизложба "Дом на светлината - морските фарове от България и света", автор Бела Бенова - пътешественик, писател и фотограф

11:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Ивелин Михайлов представя "За успеха" - издателство "Тогедър Академи"

11:00 часа и 14:00 часа
Остров „Света Анастасия“
Забавното шоу с папагали на „татко Калоян“

11:30 часа
Остров "Света Анастасия"
Празнично островно хоро с ПФА "Странджа"

14:00 часа
площад „Тройката“, ул. „Сливница“ № 2
Полудневна екскурзия до Бургас и Акве Калиде

16:00 часа
площад „Тройката“, ул. „Сливница“ № 2
Пешеходен тур на град Бургас
Пешеходна разходка „Погледни Бургас и морето“ с лицензиран екскурзовод – любопитни и исторически факти за подбрани архитектурни и културни забележителности в сърцето на града и морската градина.

16:00 часа
Metalhead Brewery, кв. Ветрен, парк Минералн бани
Night's Blood Party

17:00 часа часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Хайри Хамдан представя "Водните лилии на паметта" - издателство "Знаци"

17:00 часа - 21:00 часа
КЦ "Морско казино", Тераса на зала „Петя Дубарова“
Международна регата "Порт Бургас - Бургаска ветроходна седмица" 2020
Представяне на лодка за начинаещи малки ветроходци клас „Оптимист”

18:00 часа - 18:30 часа
Остров "Света Анастасия"
Представяне на "Книга за песните" - автор Стефан Вълдобрев

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Милена Пламенова представя "Любов с главно В" - издателство "Либра скорп"

18:00 часа
Papa Beer, ул. „Милин камък“ № 1
Maltgarden TTO

 

18:00 часа, 19:00 часа и 20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Шоу с папагали

18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк, Зала 2
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“- "Тримата братя и златната ябълка"
Вход с билети преди представлението

18:30 часа
Графична база – Бургас, Приморски парк
Artoholics - ателие за рисуване
„Морски пейзаж“

19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
"Земното щастие Отдалеч и Подписът на Кафка" - среща-разговор с публиката и представяне на новите книги на Валери Стефанов, Георги Лозанов и Йен - Джен. С участието на издателя Нейко Генчев. Водеща: Елка Стоянова - издателство "Фабер"

19:30 часа – 23:00 часа
остров Света Анастасия
Концерт на Стефан Вълдобрев и "Обичайните заподозрени"
Състав: Стефан Вълдобрев, Иван Лечев, Стоян Янкулов, Веселин Веселинов, Мирослав Иванов

Програма

19:30 - 20:00 ч. - Отплаване от Магазия 1

21:00 ч. - Начален час на концерта

23:00 ч. - Отплаване към Бургас

Цена на билет с включен транспорт: 39 лева

Ученици и пенсионери: 35 лева

Деца от 3 до 7 (ненавършени) години: 28 лева

20:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Молитва и мечтание“
Шедъоври от оперната и оперетна класика и руски романси с участието на Людмила Михайлова – сопран, Йордан Христозов – баритон, Диман Панчев - бас и оркестър камерна формация с концерт майстор Христо Белчев, на пианото Олга Дичева

20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Джаз в Бургас“

Програма:
Бургас Биг Бенд

Диригент: Анастас Камиларов
Ангел Демирев трио 
Ангел Демирев – китара; Михаил Иванов – бас; Борислав Петров - барабани
Half Easy Trio
Антони Дончев – пиано; Йоханес Фенд (Австрия) – бас; Мартин Хафизи - барабани

Ценови категории на билетите:
- за ден - 20.00 лв.
- за два дни - 35.00 лв.

 

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
25 години Тутурутка
Билети в Билетен център "ЧАСОВНИКА" и в мрежата на https://grabo.bg/burgas/shou-s-tuturutka-08vbgg
Информация на телефон: 0898 420 537

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея
ХаХаХа ИмПро на лятната сцена в HashtagPAVILION

21:00 часа
Barabar, Приморски парк /до Летен театър/
Summer Breeze Vol.1

23:00 часа
Bar Fabric, ул. „Стефан Стамболов“ № 53
All music party - DJ Pokera

15 - 16 август

Централен плаж
Трети международен турнир по плажно ръгби 5

Спортна зала "Нефтохимик"
Международен турнир по тенис на маса за хора с увреждания - ветерани

16 август – неделя

9:00 часа
площад „Тройката“, ул. „Сливница“ № 2
Пешеходен тур на град Бургас
Пешеходна разходка „Погледни Бургас и морето“ с лицензиран екскурзовод – любопитни и исторически факти за подбрани архитектурни и културни забележителности в сърцето на града и морската градина.

9:00 часа
площад „Тройката“, ул. „Сливница“ № 2
Полудневна екскурзия до Бургас и Акве Калиде

9:30 часа - 14:30 часа
ОУ „Александър Георгиев - Коджакафалията“
Burgas Summer Open 2020 - състезание по дебати

10:30 часа - 19:00 часа
Остров "Света Анастасия"
- Празничен базар на изкуствата - художествени и ръчно изработени произведения
- Пътуваща фотоизложба "Дом на светлината - морските фарове от България и света", автор Бела Бенова - пътешественик, писател и фотограф

11:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
проф. Евгени Сачев представя "Новата цивилизация" - трето допълнено издание на "Българите са в основата на човешката цивилизация" - издателство "Новата цивилизация"

11:00 часа - 16:00 часа
Остров "Света Анастасия"
Детска работилничка за изработване на сувенири.
Празничен водосвет по случай празника Голяма Богородица в островния храм "Успение Богородично"

11:00 часа и 14:00 часа
Остров „Света Анастасия“
Забавното шоу с папагали на „татко Калоян“

14:00 часа
площад „Тройката“, ул. „Сливница“ № 2
Полудневна екскурзия до Бургас и Акве Калиде

16:00 часа
площад „Тройката“, ул. „Сливница“ № 2
Пешеходен тур на град Бургас
Пешеходна разходка „Погледни Бургас и морето“ с лицензиран екскурзовод – любопитни и исторически факти за подбрани архитектурни и културни забележителности в сърцето на града и морската градина.

17:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Людмила Андровска представя "Мария Тертер - Царицата" - издателство "Знаци"

17:00 часа - 21:00 часа
КЦ "Морско казино", Тераса на зала „Петя Дубарова“
Международна регата "Порт Бургас - Бургаска ветроходна седмица" 2020
Представяне на лодка за начинаещи малки ветроходци клас „Оптимист”

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт на група "Горещ пясък"
Вход свободен

18:00 часа, 19:00 часа и 20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Шоу с папагали

18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк, Зала 2
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“- "Търсят се таланти"
Вход с билети преди представлението

19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Стефан Вълдобрев представя "Книга за песните" - издател "Книгомания"

19:30 часа
Сцена "БулевАрт", ул. „Богориди“
Есенни листа - Роберто Димитров и Фанчи Атанасова

20:00 часа
„СимБиотично“ – пространство на Атанасовско езеро
"Sofar Sounds Sofia отива на море"

20:00 часа
кспозиционен център „Флора“, Приморски парк
Фестивал „С книга на плажа“
Представяне на филма "Песен и молитва" - документален разказ, посветен на църковната музика и Литургията - издателство "Омофор"

21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк“
"Титанично" - спектакъл на Милица Гладнишка
Билети на каса Часовника

21:00 часа
Остров „Света Анастасия“
Концерт „Любовна история“
Музика от класическото френско кино – на Държавна опера - Бургас

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея
Фънк музика на живо с Хаджигрудев Live Band

 

Предстоящи събития

01 септември 2020 - 30 септември 2020

СПОРТНИ СЪБИТИЯ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ

свали като pdf последна промяна: 2020-09-25 17:05:27