Културна програма за месец март 2021 г. (обновена на 17.03.2021г. 17.18 ч.)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец март 2021 г. (обновена на 17.03.2021г. 17.18 ч.)

01 март 2021 16:16 - 22 март 2021 16:16

Във връзка със Заповед № РД-01-173/18.03. 2021 г. на министъра на здравеопазването всички мероприятия от културния календар на община Бургас за периода 22-31 март се отменят.

1 март – 28 март

От 10:00 до 18:00 часа
КЦ „Морско казино“, Зала „Ал. Г. Коджакафалията“ ет. 0
Фотоизложба „Пространствени линии“
Автор: Евелин Добрев
вход: свободен
* Вернисаж на 1 март от 16:00 часа до 20:00 часа

1 март – 29 март

от 10.00 часа до 18.00 часа
Галерия „Георги Баев“, зала 2, ет.1
Изложба „Георги Баев пътува и твори”

1 март /понеделник/

От 19:00 часа
Културен дом НХК
“ЕДНА СЕДМИЦА, НЕ ПОВЕЧЕ...”
Комедия от Клеман Мишел
Режисьор: Емил Марков
Сценография: Юлиана Найман
С участието на: Димо Алексиев, Емил Марков, Йоана Буковска – Давидова

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„ЖЕНИТБА ПО ОБЯВИ“
С участието на: Албена Колева, Валентин Танев, Тончо Токмакчиев
Автор: Миро Гавран
Постановка: Валентин Танев
Сценография: Николай Нинов

От 2 март /вторник/
От вторник до събота

От 9:00 до 17:00 часа
Исторически музей, ул. Лермонтов 31
Изложба „Бургаският укрепен пункт по време на Балканската война 1912 – 1913 г.“

2 март – 20 април 

9:00 до 18:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“
Фототипна изложба „Руско-турската освободителна война 1877-1878 г.  в гравюри на художници-кореспонденти“
Творби от фонда на Художествена галерия - Стара Загора

2 март /вторни/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„ЧАРДАШ, ВИНО И ЛЮБОВ“
КОНЦЕРТ
Участват:
Людмила МИХАЙЛОВА – сопран
Йордан ХРИСТОЗОВ – баритон 
Диман ПАНЧЕВ – бас
На рояла: Дария КРЪСТЕВА и Нина РАЙХЕЛ
В програмата: шедьоври от оперно – оперетната класика

3 март /сряда/

10:00 часа 
„ Храм „Св. Св Кирил и Методий“ 
Заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България от османско иго 

11:00 часа
 пл. „Атанас Сиреков“ 
Ритуал по издигане на националния флаг на Република България, флаговете на Европейския съюз и Община Бургас

През целия ден Полагане на венци и цветя на Паметника на руските освободители, паметна плоча генерал А. М. Лермонтов и Паметник на Руски лазарет

13:30 часа 
Културен дом НХК 
Прожекция на игралния филм „Под игото“
Вход свободен 
Акваторията на Пристанище Бургас 
Празнична демонстрационна гонка
С участието на яхтклуб „Порт Бургас“ и яхтклуб „Черноморец Бургас“

5 март /петък/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„РИГОЛЕТО“
ОПЕРА ОТ ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ 
Художник – Иван ПОПОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА 
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ 
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛО
Действащи лица и изпълнители:
Риголето – Александър КРУНЕВ
Херцогът на Мантуа – Даниел  ДАМЯНОВ
Джилда – Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА
Спарафучиле – Диман ПАНЧЕВ
Мадалена – Лина ПЕЕВА
Джована – Калина ПОПОВА
Граф Монтероне – Костадин МЕЧКОВ
Граф Чепрано – Делян СЛАВОВ
Графиня Чепрано – Шмилена СУЛТАНОВА
Маруло – Бранимир НЕДКОВ
Матео Борса – Любомир ТОДОРОВ
Паж – Аглика ПЕТРОВА

От 19:30 часа
Културен дом НХК
Мултимедиен музикален концерт на Нина Вангелова - "Магията на любовта"

6 март /събота/

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Нероден Пето“

От 19:00 часа
Културен Дом НХК
„ГРАМОФОНЪТ”
Авторски концерт-спектакъл на Виктор Калев

7 март /неделя/

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Трите прасенца“

От 19:00 часа
Културен дом на НХК
„РИТУАЛИ НА ДУШАТА“ - ПРЕМИЕРА
Спектакъл на Танцова компания "ДЮН"

8 март /понеделник/

От 19:00 часа
Културен дом на НХК
„Жена ми се казва Борис“
Комедия от Рафи Шарт
Режисьор: Владлен Александров
Продукция на : ДКТ " Константин Величков"
Разпространител : Театър Мелпомена
Участват: Румен Угрински, Станимир Гъмов, Стефан Рядков, Петьо Петков - Шайбата , Диана Любенова, Ернестина Шинова и
Жанина Дончева

9 март /вторник/

От 19:00 часа
Културен дом на НХК
„CHANGE THE WAY”
Концерт на Живко Петров трио /JP3/
Живко Петров- пиано, Димитър Карамфилов – контрабас, Димитър Семов – барабани

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„ПОСЛЕДНИЯТ ЯНКИ“
С участието на: Аглика Бояджиева, Невена Цанева, Николай Стоименов, Тихомир Благоев

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА“
БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА П. И. ЧАЙКОВСКИ
Хореография и режисура – проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Сценография и костюми – Радостин ЧОМАКОВ
Репетитор – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛОВ

От 10 до 30 март

Галерия „Неси“
Изложба  графика
Христо Керин

10 март /сряда/

19:30 часа
Културен Дом НХК
„Крадеца на праскови(д): Англия“
Авторско соло представление на Памела Трифонова
Проектът е реализиран с финансовата подкрепа на Министерството на Културата и Национален фонд култура.

11 март /четвъртък/

11:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„ЧЕТИРИМАТА БЛИЗНАЦИ“
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ОТ ГЕОРГИ КОСТОВ
Либрето ПАНЧО ПАНЧЕВ
Диригент – Йордан ДАФОВ
Постановка – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА – БАКЪРДЖИЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна ТОКАДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Баба – Росица ВИДЕВА
Белчо, Пъстрьо, Черньо, Желчо (братя близнаци) – Бранимир НЕДКОВ
Бонка, Бончо – Весела АПОСТОЛОВА
Стрина Гена – Лина ПЕЕВА
Чорбаджи Петко – Диман ПАНЧЕВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас

18:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Куцото петле“ | ПРЕМИЕРА

От 19:00 часа
Културен дом на НХК
„ДВАМА СЪВСЕМ ГОЛИ МЪЖЕ“ 
Автор: Себастиан Тиери
Режисьор: Николай Урумов
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Превод: Михаил Билалов
Участват: Михаил Билалов, Йовко Кънев, Петя Венелинова, Кристиана Ценкова

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„ОМАЙНА НОЩ“
С участието на: Асен Блатечки, Мария Сапунджиева, Юрий Ангелов
Автор: Жозиан Баласко
Превод: Пламен Дончев
Постановка: Велко Кънев
Сценография: Вечеслав Парапанов
Костюми: Мария Диманова

От 12 март /петък/
От вторник до събота

От 9:00 до 17:00 часа
Археологически музей, бул. Алеко Богориди 21
Изложба „Селищна могила Бургас“

12 март /петък/

От 19:00 часа
Културен дом на НХК
Комедия „Два билета за Париж”
С участието на: Атанас Бончев - Наката, Таня Кожухарова, Робин Кафалиев, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Николай Сяров и Цветана Благоева.
Режисьор: Робин Кафалиев
Художник: Теодор Даскалов

,,Два билета за Париж” се отменя. Може да върнете билетите на касата на НХК, да ги насочите за второто представление или за други наши постановки.

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
В програмата:
Хайдн – Симфония №94 "Сюрприз“ в Сол мажор /Из цикъла Лондонски симфонии/
Х. Ариага – Симфония в ре минор
П. Владигеров – "Сарабанда" из "Класично и романтично" оп. 24
Оркестър на Държавна опера – Бургас

13 март /събота/

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Куцото петле‘

14 март /неделя/

11:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
АЛИСА В СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА
МЮЗИКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА-БАКЪРДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Алиса – Весела АПОСТОЛОВА
Червеният Котарак – Бранимир НЕДКОВ
Заек – Мирослав ДИМИТРОВ
Шапкар – Петър ТИХОЛОВ
Царица Купа – Лина ПЕЕВА
Принц Сърце – Милен ДИНОЛОВ                                                        
С участието на балета на Държавна опера – Бургас

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Кучето, което не знаеше да лае“

От 16 март до 20 април

БХГ "Петко Задгорски"
Изложба „НАШЕНЦИ“ 

16 март /вторник/

От 19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН“ /РИПКОРД/
С участието на: Антоанета Кръстникова, Димитрина Тенева, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев
Автор: Дейвид Линдзи-Абер
Превод: Матей Тодоров
Постановка: Борислав Чакринов

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„НА ЧАШКА ЧАЙ ОТ САМОВАР“
СЪС СПЕЦИАЛНОТО УЧАСТИЕ НА ЕДЕЛИНА КЪНЕВА
Участват:
Еделина КЪНЕВА – сопран
Нона КРЪСТНИКОВА – сопран
На рояла – Мира ИСКЪРОВА
В Програмата: Руски романси

19:00 часа
Спортна зала „Младост“
Авторски спектакъл на Камен Донев
Лекция № 2 „За всеобщата просвета“

Спектакъла "Лекция  № 2" на Камен Донев се пренасочва  от 16 март 2021 г. на 12.05.2021 г. в Спортна зала "МЛАДОСТ" град Бургас от 19:00 часа.
Закупените билети ще важат без презаверка за новата дата.

18 март /четвъртък/

От 19:00 часа
Дт „Адриана Будевска“
„МИЛИОНЕРЪТ“
С участието на: Асен Лозанов, Златко Ангелов, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Невена Цанева, Никол Карабинова, Никола Парашкево, Стоян Памуков, Тихомир Благоев, Тони Минасян
ГОСТУВАЩИ АКТЬОРИ: Албена Михова, Тончо Токмакчиев
УЧАСТВАТ ОЩЕ: Радинела Неделчева
Автор: Йордан Йовков
Постановка: Богдан Петканин
Сценография: Мария Диманова

18 – 26 март 

Културен дом НХК
„София филм фест на брега“

„София филм фест на брега“ се отменя.
*Всички закупени билети могат да бъдат върнати до 31 март на каса “Часовника”.

19 март /петък/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„ВИЕНСКА КЛАСИКА 2“
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕ
Програма:
Моцарт – Симфония No. 29 (A-dur), K. 201
Бетховен – Симфония №2 ре мажор
Оркестър на Държавна опера – Бургас

19:00 часа
Експо-център „Флора“, зала  2
Проект „Зимни джаз вечери“ представя : Лили Илиева  и Антони Дончев

21 март /неделя/

от 10:00ч. до 18:00ч.
Експо-център „Флора“, зала  2
"Моето образование в чужбина" в твоя град!
Индивидуални консултации и срещи с университети.
Организатор :Cool Travel
За предварителна и задължителна регистрация: www.myeducation.bg!
Вход свободен

Във връзка със Заповед № РД-01-173/18.03. 2021 г. на министъра на здравеопазването всички мероприятия от културния календар на община Бургас за периода 22-31 март се отменят.

23 март /вторник/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„MOZART FOR EVER“
КОНЦЕРТ
Участват:
Йоана ЖЕЛЕЗЧЕВА – сопран
Даниела ДЯКОВА – мецосопран
Делян СЛАВОВ – бас
На рояла: Мира ИСКЪРОВА
В Програмата: Арии, дуети и терцети из оперите на В. А. МОЦАРТ

25 март /четвъртък/

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„УМОПОМРАЧЕНИЕ“
АКТЬОРИ: Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стефан Иванов
ГОСТУВАЩИ АКТЬОРИ: Асен Блатечки, Койна Русева
Автор: Сам Бобрик
Постановка: Борислав Чакринов

26 март /петък/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„СВАТБАТА НА ФИГАРО“
КОМИЧНА ОПЕРА ОТ В. А. МОЦАРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Режисьор – Павел ГЕРДЖИКОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Художник – Чавдар ЧОМАКОВ
Пластика – Гриша РОГЛЕВ
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Фигаро – Костадин МЕЧКОВ
Сузана – Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА
Графиня Алмавива – Нона КРЪСТНИКОВА
Граф Алмавива – Валери ТУРМАНОВ
Керубино – Лина ПЕЕВА
Марчелина – Калина ПОПОВА (дебют)
Дон Бартоло – Диман ПАНЧЕВ
Дон Базилио – Яни НИКОЛОВ
Дон Курцио – Яни НИКОЛОВ
Антонио – Петър ТИХОЛОВ
Барбарина – Стефка ХРИСТОЗОВА
Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас

27 март /събота/

19:00 часа

Културен дом НХК
"ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА"
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Костюми: Жанет Иванова
Сценография: Теодор Даскалов
Участват: Елена Петрова, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Таня Карбова, Цветана Благоева, Веселин Борисов, Даниел Найденов, Евгени Стефанов, Николай Сяров
Билети на касата на НХК

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„СВЕКЪРВА“
АКТЬОРИ: Аглика Бояджиева, Валери Еличов, Димитрина Тенева, Златко Ангелов, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков
Автор, Антон Страшимиров
Постановка: Бойко Богданов
Сценография: Цвета Богданова

28 март /неделя/

11:00 часа 

Държавна опера – Бургас, зала Опера
„ЧЕТИРИМАТА БЛИЗНАЦИ“
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ОТ ГЕОРГИ КОСТО
Либрето ПАНЧО ПАНЧЕ
Диригент – Йордан ДАФОВ
Постановка – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА – БАКЪРДЖИЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна ТОКАДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ
Пом.-режисьори  – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Баба – Росица ВИДЕВА 
Белчо, Пъстрьо, Черньо, Желчо (братя близнаци) – Бранимир НЕДКОВ
Бонка, Бончо – Весела АПОСТОЛОВА 
Стрина Гена – Лина ПЕЕВА
Чорбаджи Петко – Диман ПАНЧЕВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас

29 март – 31 март

От 10.00 часа до 18.00 часа
Галерия „Георги Баев“, зала 2, ет.1
Изложба „Вчера, днес, утре” 
Автор: Cem Ustuner
* Вернисаж на 29 март от 16:00 часа до 19:00 часа

29 март / понеделник/

От 19:00 часа
Културен Дом НХК
БУМ-БУМ: Еволюция на престъпното мислене
С учатието на Милаик Билалов

От 30 март /вторник/

Галерия „Неси“
Изложба живопис
Диана Брешкова

31 март /сряда/

19:00 часа
Културен дом НХК 
"ТЕСТ"| ПРЕМИЕРА
Автор : Елин Рахнев
Жанр : един различен жанр
Продукция на : ДКТ К.Величков- Пазарджик
Разпространява : Театър Мелпомена
Режисьор : Лиза Шопова
Музика : Петя Диманова
Сценография и костюми : Анелия Райкова
Актьори : Христо Шопов и Асен Мутафчиев

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН“ /РИПКОРД/
С участието на: Антоанета Кръстникова, Димитрина Тенева, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев
Автор: Дейвид Линдзи-Абер
Превод: Матей Тодоров
Постановка: Борислав Чакринов

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, зала Опера
„БАСИТЕ НА БУРГАСКА ОПЕРА“
КОНЦЕРТ
Участват: Диман ПАНЧЕВ, Делян СЛАВОВ, Костадин МЕЧКОВ
На рояла – Дария КРЪСТЕВА и Милена КОЛАРОВА
В програмата: Арии и дуети от световната оперна класика

Предстоящи събития

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2021-03-31 13:24:49