Културна програма за месец октомври 2021 г. (обновена на 22 октомври, 15:23 ч.)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец октомври 2021 г. (обновена на 22 октомври, 15:23 ч.)

01 октомври 2021 10:00 - 31 октомври 2021 18:00

1 октомври – петък

12:00 часа
ПК “Христо Ботев“, кв. Победа
Отбелязване на Международният ден на възрастните хора

14:00 часа
НЧ “Христо Ботев“, кв. Победa
Международен ден на музиката и поезията
Творческо предизвикателство „Нарисувай ми музикална приказка“ с четка и слова
С участието на ЛФ “Фантазия“ при НЧ“ Христо Ботев 1937“ и приятели

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Откриване на Есенни литературни празници 
Честване на Националния празник на поезията
и Международния ден на музиката

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
ДНИ НА АВСТРИЙСКАТА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО - концерт на Дуо Максим Цеков и Софи Друмл Максим Цеков /цигулка/ и Софи Друмл /пиано/.
Билети: на касата на Експозиционен център "Флора"

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
СВЕТОВЕН ДЕН НА МУЗИКАТА
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Солист–  Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
В програмата:
 БЕТХОВЕН
1. Увертюра "ЕГМОНТ"
2. Сцена и ариязасопран и оркестър оп.56 "Ah! Perfido" 
3. Симфония №1 домажор, op. 21
ОркестърнаДържавнаопера – Бургас

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Не, мерси! Stand-up Comedy Special на Георги Кючуков

1 – 9 октомври

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
„Слово и мемове“ - интердисциплинарен художествен проект
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота, от 10:30 часа до 18:30 часа

1 - 10 октомври

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Живко Седларски - скулптура
Вход: свободен
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

1 - 12 октомври

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Фотоизложба „Чудесата на Зайн”

1 – 15 октомври

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
 „Америка през моите очи”
Вход свободен
Работно време:
Понеделник –неделя от 10:00 до 19:00 часа

1 – 31 октомври

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Колекционерска изложба "Брегове" на Климент Атанасов - ет.  II
Постоянна изложба "Странджанска икона" - ет.  III
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Регионален исторически музей - Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Изложба “Среброто на траките”
Организатори: Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките, Регионален исторически музей гр. Бургас и Община Бургас
Работновреме:
Вторник – събота от 9:00 до 17:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; Заучащи и пенсионери: 2.00 лв.; Задецадо 7 години и хора с увреждания: безплатно;
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.

НЧ „ Изгрев“, к/с „Изгрев”
Уьркшоп„ Картичка от морето“

2 октомври – събота

9:00 часа – 11:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво за 2-ри и 3-ти клас
За записване и информация, телефон: 0893629492
10:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"Сребро в косите, песен душите, край морето на Бургас" на „СП – 2004- Бургас“ - начало
 
10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„КАПИТАНЕ, КАПИТАНЕ!“
Билети: на място
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
14:00 часа – 17:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво  от 4-ти до 7- ми клас
За записване и информация, телефон: 0893629492
 
17:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
10-ти юбилеен концерт "Сребро в косите, песен душите, край морето на Бургас" на „СП –2004- Бургас“

3 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЛЮБОПИТНОТО СЛОНЧЕ“
Билети: на място

4 октомври – понеделник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на стихосбирка
„Езикът на птиците“
Автор Милка Стоянова
Водещ Румяна Емануилиду
Представят Юлиан Жилиев и 
Елена Димитрова
 
19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049 
 
НЧ “Христо Ботев“, кв. Победa
Световен ден за защита на животните
Изработка на картини с еко материали от творци при ЛФ“Фантазия“

5 октомври – вторник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на есеистична книга
„Аз-ът, ер малък и безгласната буква“
Автор Наталия Недялкова
Представя Роза Боянова

5 – 14 октомври

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба “Победи и… погром. Величие и… падение”
По повод 103 години от края на Първата световна война и във връзка с 
70-годишнината от създаването на държавните архиви в България
Откриване: 5 октомври, от 18:00 часа
Вход свободен
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 18:00 часа

5 – 16 октомври

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Годишна изложба на Бургаска фотографска общност
Откриване: 5 октомври, 18:30 часа
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

6 октомври – сряда

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на романа „Животът без маска“
Автор Георги Йочев
Режисьор: Стефан Командарев
Представя издателство „Либра Скорп“

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

7 октомври – четвъртък

14:00 часа
НЧ “Христо Ботев“, кв. Победa
„Хартиени преплетеници с Nanita“ - ателие 2 за изработка на предмети от вестници

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на книга 
„Ескизи“, критически отзиви
Автор Роза Боянова
Представя проф. Калина Лукова

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“Омразна любов”
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми: Мартина Варийска
Участват: Асен Блатечки, Койна Русева; Асен Лозанов, Стафан Иванов
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
e-mail: kasa@burgteatre.com

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Порт Прим Арт Фест 2021
„ПЛАЧ НА АНГЕЛ” - от Стефан Цанев.
Режисьор: Стоян Радев.
Моноспектакъл на Христо Мутафчиев.
Гостува НТ „Иван Вазов”.
Билети: Билетен център „Часовника”
Тел: 0894898098

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Да потанцуваме?”
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Stand-up Comedy OPEN MIC

7 – 10 октомври

Експозиционен център "Флора", Приморски парк
ЦВЕТЕН БАЗАР - "ФЛОРА ЕСЕН" 2021
Вход свободен.
Работновреме: от 9:00 часадо 19:00 часа

8 октомври – петък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на стихосбирка
„Животът, това кръгло събитие“
Автор Любов Динчева
Представя Кръстьо Раленков
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР” -  ПРЕМИЕРА
КОМИЧНА ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖОАКИНО РОСИНИ
ЛибретоЧезареСтербини
ПопърватачастоттрилогиятанаПиерБомарше „Севилскиятбръснар, илиНапразнапредпазливост“
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография и костюми – Денис ИВАНОВ
Диригентнахора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Асистент-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Фигаро – Марян ЙОВАНОСКИ, Александър КРУНЕВ
ГрафАлмавива – НИКОЛАЙ МОЦОВ /гост/, ХРИСИМИР ДАМЯНОВ /гост/, Яни НИКОЛОВ
Розина – ИЛИНА МИХАЙЛОВА /гост/, Йоана КАДИЙСКА
ДокторБартоло – Костадин МЕЧКОВ, Йордан ХРИСТОЗОВ
Базилио – Делян СЛАВОВ, Диман ПАНЧЕВ
Берта – Нона КРЪСТНИКОВА, Калина ПОПОВА, Полина БАХЧЕВАНОВА
Фиорелло – Бранимир НЕДКОВ, Йордан ХРИСТОЗОВ
Оркестър и хорнаДържавнаопера–  Бургас

9 октомври – събота

9:00 часа – 11:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво за 2-ри и 3-ти клас
За записване и информация, телефон: 0893629492

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
За записване: 0887882890

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЛЮБОПИТНОТО СЛОНЧЕ“
Билети: на място

11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

14:00 часа – 17:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво  от 4-ти до 7- ми клас
За записване и информация, телефон: 0893629492

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Първа национална олимпиада за музика и танц БУРГАС ГРАНД ПРИ 2021- организирана от Международно сдружение БАЛКАНСКИ АЛИАНС
Условия и регистрация на участниците до 1ви октомври на сайта:
www.danceolympiad.org

9 – 15 октомври

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
"Слово и Мемове" - интердисциплинарен художествен проект - ет.  I
Проект реализиран с подкрепата на Община Бургас
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

10 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„КУЦОТО ПЕТЛЕ“
Билети: на място

11 октомври – понеделник

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата „Роуз и други вълшебни кръстници”
Автор: Екатерина Капрова
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на сборник разкази 
„Призрачните къщи“, (ИК „Знаци“)
Автор Мина Кръстева
Представя Сергей Трайков

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049 

12 октомври – вторник

17:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала 
Концертна вечер, посветена на 126 г. от рождението на С. А. Есенин , организирана от НЧ "Фар 1946" Бургас, съвместно с Клуб Русь и Регионална библиотека "П. К. Яворов".
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
ВЕЧЕР НА ПОЕЗИЯТА

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“Лазарица”
Автор: Йордан Радичков
Постановка: Симеон Димитров
Костюми: Грета Кръстева
Участват: Стоян Памуков
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
e-mail: kasa@burgteatre.com

13 октомври – сряда

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на сборник разкази
„Улица Зеленика“
Представя Николай Фенерски –
автор и модератор
 
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт и Фотоизложба „Цветовете на мъглата”
Вход свободен
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
НЧ “ Хр. Ботев“ кв. Банево
Петковден

13 – 3 ноември

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба „Порцелан, защото.”
Автор: Женя Адамова
Откриване: 13 октомври, вернисаж от 17:00 часа до 19:30 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа 

14 октомври – четвъртък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Намерени в превода“
Модератор Наталия Недялкова
С участието на бургаски преводачи

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“Животът е вкусен” /Рипкорд/
Автор: Дейвид Линдзи-Абер
Превод: Матей Тодоров
Постановка: Борислав Чакринов
Участват: Антоанета Кръстникова, Димитрина Тенева, Иван Григоров, Невена Ца-нева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
e-mail: kasa@burgteatre.com

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„РИГОЛЕТО”
ОПЕРА ОТ ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ 
Художник – Иван ПОПОВ
Диригентнахора – Невена МИХАЙЛОВА 
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ 
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Действащилица и изпълнители:
Риголето – Александър КРУНЕВ
ХерцогътнаМантуа – Даниел  ДАМЯНОВ
Джилда – ДИМИТРИНА КЕЧЕДЖИЕВА - гост /дебют/
Спарафучиле – Диман ПАНЧЕВ
Мадалена – Йоана КАДИЙСКА /дебют/
Джована – Калина ПОПОВА
ГрафМонтероне – Костадин МЕЧКОВ 
ГрафЧепрано – Петър ТИХОЛОВ
ГрафиняЧепрано – Шмилена СУЛТАНОВА
Маруло – Бранимир НЕДКОВ
МатеоБорса – Любомир ТОДОРОВ
Паж – Аглика ПЕТРОВА 
Оркестър и хорнаДържавнаопера - Бургас

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев”
Организация за алтернативно изкуство 
„36 маймуни“ (България)
ДОМ ЗА ОВЦЕ И СЪНИЩА
театрален спектакъл
Продължителност 50 мин
Режисура Гергана Димитрова
Помощник-режисьор Олга Кочанова
Музика наживо Павел Терзийски
Видео наживо и костюми Никола Налбантов
С участието на Здрава Каменова
Продуценти Eвропейската мрежа „Undernational Affairs", Център за култура и дебат „Червената къща", театър „Максим Горки"/ студио Я (Берлин), театър "Ноймаркт" (Цюрих) в партньорство с Oрганизация "36 маймуни"

20:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев”
Стефан А. Щерев (България) и ЛИГНА (Германия)
НОНУМЕНТ
филм
Продължителност 61 мин
Автори и концепция Стефан А. Щерев и ЛИГНА (Оле Фрам, Торстен Михаелсен, Михаел Хонерс)
Текст Оле Фрам 
Режисьор на видео филма  Васил Къркеланов
Оператори Николай Куманов, Цветомир Върбанов и Петър Жеков
Музика Емилиян Гацов-Елби
С гласовете на Ирмена Чичикова, Биляна Петринска, Сава Драгунчев, Александър Митрев и специалното участие на Илка Зафирова
Продуценти Информбюро и Музей на хумора и сатирата-Габрово

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
 „Да потанцуваме?”
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти

14 oктомври – 14 ноември

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
“ОТ  ПРОТИВОПОЛОЖНОСТИ”
Изложба - графични конфигурации на СТОЙКО ДАСКАЛОВ
Oткриване: 14 октомври, от 16.00 часа до 19.30 часа
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: prolet_gallery@abv.bg
Телефон за контакт: 0887 790 487

15 октомври – петък

11:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Откриване на корейската учебна година
Фотоизложба „Вдъхновение от Корея”
Вход свободен
 
13:00 часа 
НЧ “Христо Ботев“, кв. Победa
„Елбетици и канатици с Nanita“- ателие за везане на български народни шевици за приятели
 
17:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
 „Ерата на Водолея”
XI Фестивал на българския физически и визуален театър Бургас 2021
Театър ,,Стафан Бьорклунд” (Швеция)
МЮНХЕНХАУЗЕН - ТВОЯТ ЛИЧЕН ТРЕНЬОР НА ФАНТАЗИИ
театрално-визуален спектакъл
Концепция и режисура Петър Тодоров 
Разработка Петър Тодоров, Стафан Бьорклунд, Енид Бьорклунд
Музика Ларс Фйелдмосе 
Костюм и реквизити Енид Бьорклунд
С участието на Стафан Бьорклунд
Продуцент Стафан Бьорклунд 
на английски език
 
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата „Просякът и палето”
Автор: Александра Капрова
Вход свободен
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на детска книжка
„Маги в селището на пчелите“ (ИК „Знаци“)
Автор Елена Стойчева
ПредставяРумяна Емануилиду
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев”
„ТЯ,ТОЙ И ОЩЕ ДВАМА,ТРИМА” - комедия от Жолт Пожгай.
Режисьор: Богдан Петканин.
Участват: Аня Пенчева, Александър Кадиев, Кирил Ефремов, Ненчо Илчев, Тихомир Благоев Гостува ПК „Ажур пико”.
Билети: Билетен център „Часовника”

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
 „Ерата на Водолея”
XI Фестивал на българския физически и визуален театър Бургас 2021
„Метеор“ (България)
„ХИДЖИКАТА, САМУРАЯТ ОТ СЕВЕРА“
театрален спектакъл
Продължителност 70 мин
Режисьор Ани Васева
Теория Боян Манчев
Консуланти Футоши Хошино, Ясуо Кобаяши
Художествено оформление и костюми Ани Васева
Дигитални програми Стефан Дончев
Композитор Кристоф Печанац
Участва Леонид Йовчев

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
MILF на Ръба на Оцеляването х Stand-upComedySpecial х V forVenetta
За контакт: GSM 089 465 8049 

 

20:20 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
 „Ерата на Водолея”
XI Фестивал на българския физически и визуален театър Бургас 2021
Танцова компания „ХЕТЕРОПОДИ“ (България)
„СТРЕЛАТА НА ХЕРАКЛИТ“
(или какво означават философските понятия Хармония, Бог, Човек) 
танцов пърформанс
Продължителност 56 мин
Постановка Росен МИХАЙЛОВ, Петър ПЛАМЕНОВ
Драматургия, идея, лирика и музикално оформление Петър ПЛАМЕНОВ
Хореография, режисура и изпълнение Росен МИХАЙЛОВ
Музика Антонело де Касерта, Жан Бариер, Жан Филип Рамо, Алесандро Скарлати, Луиджи Бокерини, Карл Орф, Хенри Пърсел, Георг Фридрих Хендел, Антонио Вивалди и Георг Фи-лип Телеман

22:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
„Ерата на Водолея”
XI Фестивал на българския физически и визуален театър Бургас 2021
СПЕКТАКЛИ НА СВЕЩИ
Коста Каракашян (България)
ТАНЦОВИ МОНОЛОЗИ С КОСТА КАРАКАШЯН - танцов пърформънс
Хореограф: Коста Каракашян
Музикално оформление: Откъси от творби на Antoine Assayas, Jude Icarus, Искрата, Andro Mathewson, Melody Gardot, Matt Corby
С участието на Коста Каракашян
Продуцент Studio Karakashyan
Вход свободен

НЧ „ Възраждане“ Рудник
Петков ден 

16 октомври – събота

9:00 часа – 11:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво  от 4-ти до 7- ми клас
За записване и информация, телефон: 0893629492
 
10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„КАПИТАНЕ, КАПИТАНЕ!“
Билети: на място
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
14:00 часа – 17:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво  от 4-ти до 7- ми клас
За записване и информация, телефон: 0893629492
 
17:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Ерата на Водолея”
XI Фестивал на българския физически и визуален театър Бургас 2021
Център за изкуства „За Родопите“ (България)
„КЪЛБО“ част 3
Визуален физически спектакъл
Продължителност 45 мин
Концепция и режисура Петър Тодоров
Разработка Петър Тодоров и Десислава Минчева
Сценография Стафан и Енид Бьорклунд  
Костюми Николина Костова-Богданова
Музика по „Болеро“ на Морис Равел Милен Апостолов
Хореография Петя Стойкова
С участието на Десислава Минчева 
Продуцент Петър Тодоров, Фондация „За Родопите“
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Made in Бургас – Концерт на Школите“ 
Участват: Тони Фонтайн, EstreyaБългаро- Испански Културен център, Група за ориенталски танци „Амал“ към сдружение „Белиденс Бургас“, БФ „Морски песъчинки“ и други.
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0894898098
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„РУСКА ЕСЕН”
КАМЕРЕН КОНЦЕРТ
Солисти: 
Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА - сопран
Диман ПАНЧЕВ - бас
Нарояла - Илиана ТОДОРОВА
В програмата - избранипесни и романсиотвокалнототворчествона П.И. Чайковски, С. Рахманинов, М. Глинка и др. 

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„Ерата на Водолея”
XI Фестивал на българския физически и визуален театър Бургас 2021
“Брейн Стор Проджект” (България)
“ПРОИЗВЕДЕНИ ЗА ЩАСТИЕ”
пърформанс
Продължителност 70 мин
Идея, реализация и изпълнение Ива Свещарова, Вили Прагер
Драматургия Ивана Ивкович
Музика Емилиян Гацов-Елби
Осветление Ралица Тонева
Графичен дизайн и костюми Георги Флоров

20:20 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A

„Ерата на Водолея”
XI Фестивал на българския физически и визуален театър Бургас 2021
Спектакъл на Жана Пенчева (България)
“DANCE BABY, DANCE”
танцов спектакъл
Продължителност 45 мин
Хореография Жана Пенчева
Сценография и костюми Ралица Тонева
Музикално оформление Цветан Момчилов
Участват Александар Георгиев, Дарио Дамас, Жана Пенчева, Зорница Стоянова, Ивайло Димитров, Цвета Дойчева 

22:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
„Ерата на Водолея”
XI Фестивал на българския физически и визуален театър Бургас 2021

СПЕКТАКЛИ НА СВЕЩИ
Марион Дърова (България)
„WO MAN“ – ВАРИАЦИИ
физически пърформънс
Продължителност 20 мин + разговор с артистите
Режисура, хореография, костюми Марион Дърова
Музика Александър Евтимов-Шаманчето
С участието на Марион Дърова, Мартина Апостолова
Продуцент Марион Дърова

17 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
Държавен куклен театър Бургас (България)
“ЗЛАТНАТА ГЪСКА”
куклен спектакъл
Сценарий по Братя Грим и режисура Тодор Вълов
Режисура Бисерка Колевска
Сценография и кукли Христина Недева-Младенович - Храстчето
Музика Пламен Мирчев-Мирона
Участват Алекс Анмахян, Георги Минков, Диян Русев, Женя Георгиева, Неделина Роселинова, Румяна Кралева
Билети: на място

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Театър „Азарян“ & Фондация „Ден Гри“ (България)
ШАХНАМЕ: СКАЗАНИЕ ЗА ЗАЛ  
театрален спектакъл
Продължителност 1ч 45 мин
Сценична адаптация по Фердоуси Елена Панайотова
Превод Йордан Милев
Режисура Елена Панайотова
Хореография Росен Михайлов
Сценография и костюми Юлиян Табаков
Композитор Николай Иванов (група ОМ)
Музика на живо и вокал Марина Великова (група ОМ)
С участието на Добрин Досев, Велислав Павлов, Севар Иванов, Жана Рашева,  Васил Ряхов, Ралица Стоянова, Стефани Алдимирова, Кирил Милушев 
и студентите от НБУ:  Веси Методиева, Габриела Ганчева, Йоана Сиракова, Мария Игнатова, Михаил Иванов, Никола Куцев, Павел Събев ,Тони Николов  

21:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Танцова компания „Дюн“ (България)
„РИТУАЛИ НА ДУШАТА“
танцов спектакъл
Продължителност 60 мин
Режисура Петя Стойкова
Хореография Петя Стойкова с участието на танцьорите
Костюми Емелияна Андонова - Тотева
С участието на Радослав Йорданов, Цветина Матова, Иван Наньов, Владимир Груев, Неделя Ганчева, Катина Дишков

18 октомври – понеделник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
POESIEMON AMOUR –
Бургаска поезия на френски език
Модератор Мариана Праматарова
Представя Добрина Маринова, преводач

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев”
„Редки тъпанари“ на Теди Москов – театрална постановка
Гостува ДТ „Сава Огнянов“ - Русе
Участват: МАЯ НОВОСЕЛСКА, ДАЙАНА МИХАЙЛОВА, РОБЕРТ ЯНАКИЕВ, ЯСЕНА ГОСПОДИНОВА, ЯВОР БАХАРОВ, ПЕТЯ ВЕНЕЛИНОВА, АЛЕКСАНДЪР САНО, АЛЕКСАНДЪР УЗУНОВ, ЙОСИФ ШАМЛИ, ИВАЙЛО СПАСИМИРОВ.
Билети на касата на Часовника
Тел: 0898420537

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев”
„Редки тъпанари“ на Теди Москов – театрална постановка
Гостува ДТ „Сава Огнянов“ - Русе
Участват: МАЯ НОВОСЕЛСКА, ДАЙАНА МИХАЙЛОВА, РОБЕРТ ЯНАКИЕВ, ЯСЕНА ГОСПОДИНОВА, ЯВОР БАХАРОВ, ПЕТЯ ВЕНЕЛИНОВА, АЛЕКСАНДЪР САНО, АЛЕКСАНДЪР УЗУНОВ, ЙОСИФ ШАМЛИ, ИВАЙЛО СПАСИМИРОВ.
Билети на касата на Часовника
​Тел: 0898420537

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049 

18 – 31 октомври

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба „Посока”
Автор: Джанета Русева
Откриване: 18 октомври, от 18:00 часа
Вход свободен

19 октомври – вторник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на стихосбирка
„Помпейско червено“ (ИК „Знаци“)
Автор Живка Иванова
Представя Добрина Топалова
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„СПЯЩАТА КРАСАВИЦА”
БАЛЕТ-ФЕЕРИЯ В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА П. И. ЧАЙКОВСКИ
Либрето Мариус Петипа и Иван Всеволожски
По едноименната приказка на Шарл Перо
Постановка и режисура  –проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Хореография по МАРИУС ПЕТИПА и проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Сценография  – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите  –Цветанка ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
Ансамбъл и солисти kъмбалета на Държавнаопера – Бургас

19 – 23 октомври

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба „Разходка по улица Александровска“
Автор: Юлия Красовска
Програма за съфинансиране на Културни проекти
Откриване: 19 октомври, 18:00 часа
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

20 октомври – сряда

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на книга
„Докери. Врати към лятото“
Автор Слави Томов
Представя Елена Янева
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала “Тончо Русев”
„БАЩА МИ СЕ КАЗВА МАРИЯ“ – театрална постановка.
Участват: Станимир Гъмов, Румен Угрински, Стефан Рядков , Петьо Петков - Шайбата , Жанина Стоилова и Невена Бозукова.
Билети: Билетен център „Часовника”.
Тел: 0894898098
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“Животът е вкусен” /Рипкорд/
Автор: Дейвид Линдзи-Абер
Превод: Матей Тодоров
Постановка: Борислав Чакринов
Участват: Антоанета Кръстникова, Димитрина Тенева, Иван Григоров, Невена Ца-нева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
e-mail: kasa@burgteatre.com
 

21 октомври – четвъртък


10:00 часа
Остров „Св. Анастасия“, Графична база „Тодор Атанасов” - Бургас
„Моето море” - Фестивал на младите в изкуството
Рисуване

17:00 часа
НХА – Филиал Бургас
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
„Моето море” - Фестивал на младите в изкуството
Официално откриване

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
ВЕЧЕР НА БЕЛЕТРИСТИКАТА

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“Омразна любов”
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми: Мартина Варийска
Участват: Асен Блатечки, Койна Русева; Асен Лозанов, Стафан Иванов
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
e-mail: kasa@burgteatre.com

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
СИМФОНИ-РОК КОНЦЕРТ
Диригент – СВИЛЕН СИМЕОНОВ /гост/
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ 
Солисти:
Ралица ПЕТКОВА – електрическацигулка
Бойчо ДЕЧЕВ – баскитара,
Ясен ВАСИЛЕВ – електрическакитара,
Калин ЖЕЧЕВ – клавишни,
Иван АНДРЕЕВ – ударни,
Димитър БАКЪРДЖИЕВ – саксофон,
Яна ЧАКАЛСКА – вокал
Оркестрации и адаптациязасимфониченоркестър и рокгрупа – Свилен СИМЕОНОВ
ОркестърнаДържавнаопера – Бургас и джазформация „София”:
В програмата – В програмата: "Smoke on the Water" на "Дийппърпъл", "We Will Rock You", "Don't Stop Me Now", "Show Must Go On", "We Are the Champions" и "Bohemian Rhapsody" на "Куин", "Mamma Mia" на "АББА", "Satisfaction" на "Ролингстоунс", "Jailhouse Rock" наЕлвисПресли, "Another Brick in the Wall" на "Пинкфлойд", "The House of the Rising Sun" на "Енимълс", "I Love Rock N'Roll" на "Ероус", "Stairway to Heaven" и "Kashmir" на "Ледцепелин", "Can't Buy Me Love" на "Бийтълс", "Gimme, Gimme" на "АББА" и "Sweet Child O'Mine" на "Гънсендроузес".
 
20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Да потанцуваме?”
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти

21 октомври – 14 ноември

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Изложба "20 години специалност Мода"
Откриване: 21 октомври
Работно време: 
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

21 октомври – 21 ноември

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба „Процесът „Синьо“
Автор: Радостин Дамасков
Програма за съфинансиране на Културни проекти
Откриване: 21 октомври, 18:00 часа
Вход свободен
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

22 октомври – петък

10:00 часа
Остров „Св. Анастасия“, Графична база „Тодор Атанасов” - Бургас
„Моето море” - Фестивал на младите в изкуството
Рисуване
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на сборник разкази
„Обърната пирамида“
Автор Янислав Янков 
Представя Роза Боянова
 
18:00 часа
Юбилейна вечер на българските културни институти в Унгария
30 години сп. "Хемус" и 25 години "Малко Театро"
Културен център "Морско казино", Зала „Петя Дубарова“, ет. 1, от 18:00 часа
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Моето море” - Фестивал на младите в изкуството
Прожекция на филма "Мост към Кристо" и онайн разговор с Евгения Атанасова
Вход свободен

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Звездите отзад - STAND-UP Comedy с Иван Динев - Устата
За контакт: GSM 089 465 8049 

НЧ “Христо Ботев“, кв. Победa
Награждаване на творбите от VI Национален конкурс“ Моята невероятна лятна ваканция“, организиран по Културна програма на Община Бургас, НЧ“ Христо Ботев 1937“,
с партньоството на РИОСВ-Бургас и Онлайн списание “Щъркел“

23 октомври – събота

9:00 часа – 11:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво  от 4-ти до 7- ми клас
За записване и информация, телефон: 0893629492
 
10:00 часа
Остров „Св. Анастасия“, Графична база „Тодор Атанасов” - Бургас
„Моето море” - Фестивал на младите в изкуството
Рисуване
 
 
10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„НЕРОДЕН ПЕТКО“
Билети: на място
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
14:00 часа – 17:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво  от 4-ти до 7- ми клас
За записване и информация, телефон: 0893629492

15:00 часа - 17:00 часа
„Марина” – Бургас хотел, Пристанище Бургас
„Моето море” - Фестивал на младите в изкуството
Литературно матине

17:30 часа
„Марина” – Бургас хотел, Пристанище Бургас
„Моето море” - Фестивал на младите в изкуството
Представяне на готовата арт-инсталация с творби от фестивала

18:00 часа
„Марина” – Бургас хотел, Пристанище Бургас
„Моето море” - Фестивал на младите в изкуството
Закриване на фестивала

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт „Представяне на албум на ВА Фортисимо“
Организатор Сдружение „Арт мюзик“ – Милена Добрева
Програма за съфинансиране на Културни проекти
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Представяне на албума „Имам в сърцето си музика“ на Вокален ансамбъл  „Фортисимо“
Организатор Сдружение „Арт мюзик“ – Милена Добрева
Програма за съфинансиране на Културни проекти

24 октомври – неделя

10:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Матине с Детски хор на БНР
Вход свободен, с предварителна заявка на https://www.eventbrite.com/e/174317356907
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„НЕРОДЕН ПЕТКО“
Билети: на място

25 октомври – понеделник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на книга
„Подреждане на балната зала“, 
литературнокритически статии и студии 
Гостува авторът  Никола Иванов

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“Лазарица”
Автор: Йордан Радичков
Постановка: Симеон Димитров
Костюми: Грета Кръстева
Участват: Стоян Памуков
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
e-mail: kasa@burgteatre.com

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049

26 октомври – вторник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на романа 
„Хотелът на спомените“ (ИК „Знаци“)
Гостува авторът Златко Ангелов
Представя Владимир Зарев
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР”
КОМИЧНА ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖОАКИНО РОСИНИ
ЛибретоЧезареСтербини
ПопърватачастоттрилогиятанаПиерБомарше „Севилскиятбръснар, илиНапразнапредпазливост“
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография и костюми – Денис ИВАНОВ
Диригентнахора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Асистент-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Фигаро – Марян ЙОВАНОСКИ, Александър КРУНЕВ
ГрафАлмавива – НИКОЛАЙ МОЦОВ /гост/, ХРИСИМИР ДАМЯНОВ /гост/, Яни НИКОЛОВ
Розина – ИЛИНА МИХАЙЛОВА /гост/, Йоана КАДИЙСКА
ДокторБартоло – Костадин МЕЧКОВ, Йордан ХРИСТОЗОВ
Базилио – Делян СЛАВОВ, Диман ПАНЧЕВ
Берта – Нона КРЪСТНИКОВА, Калина ПОПОВА, Полина БАХЧЕВАНОВА
Фиорелло – Бранимир НЕДКОВ, Йордан ХРИСТОЗОВ
Оркестър и хор на Държавнаопера – Бургас

26 октомври – 13 ноември

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба на Георги Петков
Откриване: 26 октомври, 18:00 часа
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

27 октомври – сряда

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера настихосбирка
„Новородени небеса“
Автор Калина Телянова
Представя проф. Калина Лукова
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
An American GoesBalkan x Stand-upComedyinEnglish x DonaldMcNair
За контакт: GSM 089 465 8049 
 

28 октомври – четвъртък

14.30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Детска конференция „Черно море и бъдещето” 
По повод 31 октомври – Международен ден на Черно море
част от Петото издание на проекта „Морето и децата”
Вход свободен
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
200 години от рождението на 
Фьодор Михайлович Достоевски
Експозе на Огнян Антов 
 
20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
 „Да потанцуваме?”
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
 
НЧ “Христо Ботев“, кв. Победa
Отбелязване на международния ден на Черно море
Национален конкурс “Бъдещето на морето“ на РИОСВ-Бургас, посветен на честването на 25-годишнината от подписване на стратегията за опазване на Черно море

29 октомври – петък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
ВЕЧЕР НА СМЕХА
 „В изкривен свят – изкривен хумор“
В главната роля Стоян Памуков
Закриване на Есенни литературни празници
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
 „Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“Лоши момчета”
Автор: Рей Куни
Постановка: Богдан Петканин
Костюми: Мартина Варийска
Участват: Асен Лозанов, Валери Еличов, Георги Стайков, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев, Тони Минасян
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
e-mail: kasa@burgteatre.com
 
20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Mr. VAGABONG Live
За контакт: GSM 087 724 7167
 

30 октомври – събота

9:00 часа – 11:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво  от 4-ти до 7- ми клас
За записване и информация, телефон: 0893629492
 
10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА“
Билети: на място
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
14:00 часа – 17:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Курсове по програмиране с LEGO Роботи, организирани от Училище по роботика "Robopartans"
Начално ниво  от 4-ти до 7- ми клас
За записване и информация, телефон: 0893629492

31 октомври - неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА“
Билети: на място
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ПРИЛЕПЪТ”
КОМИЧНА ОПЕРЕТА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ЙОХАН ЩРАУС II
ЛибретоКарлХафнер и РихардЖене
Пофарсана Ю. Р. Бенедикт „Затворът“ иводевиланаАнриМейак и ЛюдовикАлеви „Полунощниятбал“
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Постановка – Ханс НЮЕНХЮИС
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА-БАКЪРДЖИЕВА
Диригентнахора – Невена МИХАЙЛОВА
Сценография и костюми – Мадис НЮРМС
Концертмайстор  –Христо БЕЛЧЕВ 
 
Действащилица и изпълнители:
ГабриелфонАйзенщайн  – МАРЧО АПОСТОЛОВ  – гост
Розалинда  –Еделина КЪНЕВА 
Адела  –Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА
Ида – Лина ПЕЕВА
Алфред – Яни НИКОЛОВ
ДокторФалке  –Йордан ХРИСТОЗОВ 
ДокторБлинд  –Мирослав ДИМИТРОВ 
Франк  –Костадин МЕЧКОВ 
КнязОрловски  –Шмилена СУЛТАНОВА
Фрош – Петър ТИХОЛОВ
Оркестър, хор и балетна Държавна опера - Бургас

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса – извънредно Quiz издание с мистерии
За контакт: GSM 089 465 8049 

октомври - ноември

Студио на ул. „Лермонтов” № 41
ДАЛЕКОГЛЕД подкаст
платформи за аудио излъчване: Spotify / Apple Podcasts / Google Podcasts / SoundCloud / correspondentluna.com_[ теми ] Artspace Luna
Организатор: Антония Кесерджиева
Програма за съфинансиране на Културни проекти

 
КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ - РАБОТНО ВРЕМЕ
_________________________________________________________________________
 
Регионален исторически музей - Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и и хора с увреждания: безплатно;
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чуждезик: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/
 
Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Такси за посетители:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/
 
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 08:30 часа до 18:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/bg/tseni
Телефон за контакт: 0882 004 126
 
Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/price-summer/
Телефон за контакт: 0882 622 408
 
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа
 
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа
 
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Понеделник –неделя от 10:00 до 19:00 часа
 
НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа
 
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 18:00 часа

Предстоящи събития

01 юни 2021 - 30 октомври 2021

“Среброто на траките”

01 октомври 2021 - 29 октомври 2021

Есенни литературни празници

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2021-10-22 15:32:23