Културна програма за месец декември 2021 г. (обновена на 29 ноември )

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец декември 2021 г. (обновена на 29 ноември )

26 ноември 2021 12:38 - 31 декември 2021 14:25

1 декември – сряда

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„НЕРОДЕН ПЕТКО“
Билети: на място

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Представяне на сп. „Море“

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Ръководство на ларингенктомирания
Автор: Ицках Брук (САЩ)

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

1 – 2 декември

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис на Йордан Ангелов
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

1 – 31 декември

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
„Есенни импресии и древни знаци“
Изложба на Радка Караиванова и Георги Николов
Вернисаж: 1 декември, от 17:00 часа до 20:00 часа

2 декември – четвъртък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Представяне на книга„Ако изобщо има бряг“ – поезия от Боян Ангелов
 
20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Да потанцуваме?”
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти

3 декември – петък

10:00 часа – 20:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Годишни литературни награди – Бургас 2021
10:00 до 12:00 часа - Доклад от Георги Николов – поезия
14:00 до 16:00 часа – Доклад от Владимир Шумелов – проза
18:00 часа – Церемония по връчване на наградите: „Пегас“, „Христо Фотев“ и „Петко Росен"
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ЖИЗЕЛ“
БАЛЕТ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА АДОЛФ АДАМ
Либрето – ТеофилГотие и ВерноадьоСенЖорж
Хореография – ЖанКорали, ЖулПеро и МариусПетипа
Редакция – ЛеонидЛавровски
Постановка и режисура – Галина КАЛЧЕВА
Художник на декора – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА
Помощник-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти и ансамбъл към балета на Държавна опера – Бургас
С участието на ученици от НУМСИ „Проф. ПАНЧО ВЛАДИГЕРОВ“,
Детски балетен театър „КАПКА“, ПФА „СТРАНДЖА“
 
22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Mr.VAGABOND Live
За контакт: GSM 087 724 7167
 

3 – 14 декември

Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Изложба - живопис „Резерват“
Автор: Милена Казакова
Вернисаж: 3 декември, от 16:00 часа до 20:00 часа
Работно време:
Вторник –  събота – 10.00 часа – 18.00 часа

4 декември – събота

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
За записване: 0887882890

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Откриване на Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИНЦЕСА КВАК“
Билети: на място
 
11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„МАКС И МОРИЦ“
ОПЕРА ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Либрето - БанчоБанов
Диригент - постановчик - Цанислав ПЕТКОВ
Режисьор - Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография - Иван ТОКАДЖИЕВ
Костюми - Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА
Танци - Галина КАЛЧЕВА
Пом. - режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Действащилица и изпълнители:
Макс – Стефка ХРИСТОЗОВА
Мориц – Весела АПОСТОЛОВА
ПисателятБуш – Бранимир НЕДКОВ
ЛеляГрета–  Калина ПОПОВА
Хлебарят – Диман ПАНЧЕВ
Музикантът – Милен ДИНОЛОВ
МайсторБьок – Петър ТИХОЛОВ
Художникът – Мирослав ДИМИТРОВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 

12:30 часа
Дом на писателя, ул. Вола“ № 1
„Големия шаран“ – хумористичен конкурс

13:00 часа
Морска гара, Магазия 1
Отплаване на кораб Бургус по направление: „Магазия 1“ - КТК „Ченгене скеле“,
за повече информация и резервации: 0882 004 124

17:30 часа и 20:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Премиерна прожекция и среща с част от екипа на филма “Спекуланти“
Входсвободен, с предварителна резервация на: 
За 17:30 часа: https://www.eventbrite.com/e/-04122021-1730--tickets-217422936857?fbclid=IwAR2WCkqqjNbJKPTAQN6isbB-hdST3g_X2BrvUBD_zZNKvquBfMGnlkf2gak
За 20:00 часа:https://www.eventbrite.com/e/-04122021-2000--tickets-217805200217?fbclid=IwAR153gj_xZdVQZkS9hCAiSM3r04EkOrCAEPHcmqJuUXVgIX_vglh3o9f_K4

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Ogi*23 Live

 

5 декември – неделя

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИНЦЕСА КВАК“
Билети: на място

13:00 часа
Морска гара, Магазия 1
Отплаване на кораб Бургус по направление: „Магазия 1“ - КТК „Ченгене скеле“,
за повече информация и резервации: 0882 004 124

16:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Концерт на група „Горещ пясък“

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Прожекция и среща с част от екипа, и главния герой на
документалния филм „До дъно изпий тишината“, посветен на творчеството на скулптура Никола Станчев
Продуцент: Добромир Чочов
Режисьор: Михаил Венков
Вход свободен

6 декември – понеделник

 
ПРАЗНИК НА СВ.НИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦ - ДЕН НА БУРГАС
 

8:30 часа
Храм „Св. Николай Чудотворец“, кв. Меден рудник
Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец
и благоденствието на Бургас,отслужена от Негово преосвещенство Агатополски епископ Иеротей– Викарий на Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Г-н г-нИоаникий

9:00 часа
Начало: пл. "Тройката"
С „Фара“ „По шпарца на Бургас“   
Пешеходна обиколка с в-к "Черноморски фар" и ТА "Динита турс"
За записване: 0887 882484

9:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зала на Общински съвет
Тържествено заседание на Общински съвет – Бургас

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

10:30 часа
Площад „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг

11:00 часа
Градинката до Часовника
Освещаване на Никулденска обредна трапеза
Организатор: РИМ – Бургас

Пунктове за рибен курбан
до Часовника, до Компаса,
к-с „Меден Рудник“ в храм „Св. Николай Чудотворец“,
Магазия 1, Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“

11:30 часа
Приморски парк, Моста
Демонстрации на ретро дайвинг с автентични костюми от 60-те години
Организатор: Клуб „Приятели на морето – Бургас“

12:00 часа
Приморски парк, Моста
Ритуал в памет на загиналите моряци и рибари,Заупокойна молитва

12:00 часа
Начало: пл. "Тройката"
С „Фара“ „По шпарца на Бургас“   
Пешеходна обиколка с в-к "Черноморски фар" и ТА "Динита турс"
За записване: 0887 882484

12:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Големият шаран“ – забавен Никулденски конкурс

13:00 часа
Морска гара, Магазия 1
Отплаване на кораб Бургус по направление: „Магазия 1“ - КТК „Ченгене скеле“, за повече информация и резервации: 0882 004 124

13:00 часа
Пристанище Бургас, Морска гара
Празничен поздрав с корабни сирени

13:00 часа – 15:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,  ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Никулденски усмивки от старите ленти – прожекции на стари анимационни филмчета

13:30 часа
Дружество на художниците – Бургас, ул. „Александровска“ 22
Традиционна изложба на бургаските художници
Връчване на наградата „Художник на годината“
Обявяване „Бург на годината“

13:30 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Освещаване на Никулденски рибен курбан и празнична трапеза

13:40 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
„Рисуване и вино“ - с Wine Gogh,
за информация и участие: 088 944 4819

14:30 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Представяне на интересни факти за Никулден от Бургас и света - съвместно сРИМ- Бургас

15:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Празничен Никулденски концерт – с участието на Професионален Фолклорен Ансамбъл „Странджа“

15:00 часа
Начало: пл. "Тройката"
С „Фара“ „По шпарца на Бургас“   
Пешеходна обиколка с в-к "Черноморски фар" и ТА "Динита турс"
За записване: 0887 882484

17:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Лекция на тема „Най-старите бургазлии – снимки от XIX век“
Лектор Митко Иванов

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Представяне на „Трънливият път към славата“ – истината за камерен ансамбъл „Йоан Кукузел“ – автор Таня Христова, първият диригент на ансамбъла

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049
 
Utopia Forest - празнично палене на светлините на УТОпичната коледна елха

6 декември –  6 януари

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Петър Пецин
Изложба графика
Вернисаж: 6 декември, от 13:00 часа до 18:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

7 декември – вторник

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Вечеря с приятели“ от Доналд Маргулис
Гостува: ПК „Ажур Пико“
Участват: Асен Блатечки, Мария Сапунджиева, Ненчо Илчев и Кристина Янева
Тел: 0894898098
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ“
ОПЕРА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖАКОМО ПУЧИНИ
Диригент –  Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор –  Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография – Борис СТОЙНОВ
Художникпокостюмите – Цветанка ПЕТКОВА - СТОЙНОВА
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Пом. режисьори – Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Чо-Чо-Сан (МадамБътерфлай) – Йоана ЖЕЛЕЗЧЕВА
Пинкертон – Даниел ДАМЯНОВ
Шарплес – Валери ТУРМАНОВ
Сузуки – Лина ПЕЕВА
Кейт Пинкертон – Калина ПОПОВА
Горо – Вълю ТОТЕВ
Принц Ямадори – Любомир ТОДОРОВ
ЧичоБонзо – Костадин МЕЧКОВ
Имперскикомисар – Петър ТИХОЛОВ
Нотариус – Иван ГРОЗЕВ
Майката на Чо-Чо-Сан – Невена МИХАЙЛОВА
Оркестър и хор на Държавна опера - Бургас
 
ТРЕТАТА ДУМА от Александро Касона - ПРЕМИЕРА
превод от испански език Стефан Танев
постановка Борислав Чакринов
участват:  ПЕПА НИКОЛОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
 

8 декември – сряда

 
17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„МЪНИЧЕТА“
Билети: на място
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„УМОПОМРАЧЕНИЕ“ от Сам Бобрик                                                                                    
Постановка Борислав Чакринов
Участват: КОЙНА РУСЕВА, АСЕН БЛАТЕЧКИ, СТЕФАН ИВАНОВ, НИКОЛ КАРАБИНОВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВБилетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
 

9 декември – четвъртък

 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Министрите идват“ по Чудомир– театрална постановка
Гостува: ДТ „Невена Коканова“ Ямбол
Участват: Даниела Райчевска, Цветелина Кънева, Галина Иванова, Димитър Димитров, Георги Ружичка, Атанас Жеков, Волен Митев и Вълчо Янев
Тел: 0898420537
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН“ от Дейвид Линдзи-Абер                   
Превод от английски език Матей Тодоров
Постановка Борислав Чакринов
Участват: АНТОАНЕТА КРЪСТНИКОВА, ДИМИТРИНА ТЕНЕВА, СТОЯН ПАМУКОВ, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, ИВАН ГРИГОРОВ
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
 
20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Да потанцуваме?”
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
 
10 декември – петък
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 

11 декември – събота

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„КУЦОТО ПЕТЛЕ“
Билети: на място
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
15:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Улови си песен – музикални поздрави и желания - съвместно с Общинско радио„Гласът на Бургас“
 
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР“
КОМИЧНА ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖОАКИНО РОСИНИ
ЛибретоЧезареСтербини
ПопърватачастоттрилогиятанаПиерБомарше „Севилскиятбръснар, илиНапразнапредпазливост“
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография и костюми – Денис ИВАНОВ
Диригентнахора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Асистент-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Фигаро – Александър КРУНЕВ
Граф Алмавива – НИКОЛАЙ МОЦОВ /гост/
Розина–  ИЛИНА  МИХАЙЛОВА  /гост/
Доктор Бартоло – Йордан ХРИСТОЗОВ /дебют/
Дон Базилио – Диман ПАНЧЕВ
Берта – Калина ПОПОВА /дебют/
Фиорелло и Офицер – Бранимир НЕДКОВ
Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас
 

12 декември – неделя

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЛЮБОПИТНОТО СЛОНЧЕ“
Билети: на място

17:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Караоке в залива
 

13 декември – понеделник

 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ОМРАЗНА ЛЮБОВ“ по Шекспир, Пушкин, Чехов и Баласко
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми Мартина Варийска
Участват: АСЕН БЛАТЕЧКИ, КОЙНА РУСЕВА, СТЕФАН ИВАНОВ, АСЕН ЛОЗАНОВ
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
 
19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049
 

14 декември – вторник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ №1
Лекция "Роден в СССР" от Василе Ерну
Представя Слави Томов
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мъжете предпочитат да излъжат“ на френския драматург Ерик Асус
Превод и постановка Владимир Петков
Сценография: Жанета Иванова
Участват: Йоана Буковска – Давидова, Георги Ружичка, Яна Бобева, Анатолий Ставрев, Галина Иванова, Волен Митев и Мария Панайотова
Тел:0898420537
 

14 декември – 21 януари

 
Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
ИКОНИ на Атанас Атанасов и Станимир Желев
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
Телефон за контакт: 0887 790 487
 

15 декември – сряда

 
17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПИСМО ДО ДЯДО КОЛЕДА“
Билети: на място
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
ПРАЗНИЧНА ГАЛА
КОНЦЕРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Диригентнахора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор–  Ваня ЗЛАТЕВА
Солисти :
Йоана ЖЕЛЕЗЧЕВА – сопран
Нона КРЪСТНИКОВА – сопран
Даниела ДЯКОВА – мецосопран
Йоана КАДИЙСКА –  мецосопран
Даниел ДАМЯНОВ – тенор
Яни НИКОЛОВ – тенор
Александър КРУНЕВ – баритон
Бранимир НЕДКОВ – баритон
Диман ПАНЧЕВ – бас
Костадин МЕЧКОВ – бас
Оркестър и хорнаДържавнаопера – Бургас
В програмата: ЙоханЩраус, В.А. Моцарт, ГаетаноДоницети, ЖоржБизе, АлександърБородин, Дж. Верди.
МИЛИОНЕРЪТ от Йордан Йовков                                                                              
постановка: Богдан Петканин
сценография и костюми Мария Диманова
участват: ТОНЧО ТОКМАКЧИЕВ, АЛБЕНА МИХОВА, ИВА ТРИФОНОВА, АСЕН ЛОЗАНОВ, СТОЯН ПАМУКОВ, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ, ЗОНРИЦА КОНСТАНТИНОВА, ТОНИ МИНАСЯН, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛ КАРАБИНОВА, РАДИНЕЛА НЕДЕЛЧЕВА
 
19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Страната на сладкишите“ – балетна постановка,вдъхновена от класическия балет „Лешникотрошачката“ с музика на П. И. Чайковски
Организатор и участници Балетна школа „Лебед“
Със специалното участие и на група за ориенталски танци „Амал“
Тел: 0894898098
 

16 декември – четвъртък

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

19:00 часа

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Бенефис на Стоян Памуков
„ЛАЗАРИЦА“ по Йордан Радичков   
Постановка  и сценография: Симеон Димитров
Костюми: Грета Кръстева
Моноспектакъл на СТОЯН ПАМУКОВ
Билетна каса от 10:00 часа до 18:00 часа
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
 
20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Да потанцуваме?”
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
 

17 декември – петък

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

18 декември – събота

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Добрин Вътев
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИЯТЕЛ С ГОЛЯМО СЪРЦЕ“ премиера
Билети: на място
 
11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ЕЛХА В ОПЕРАТА“
Най-вълнуващото време от годината наближава! Подарете незабравими празнични емоции на вашето дете, катосе включите в запалването на светлините на елхата, посрещането на Дядо Коледа и един незабравим спектакъл в Държавна опера - Бургас!
"СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА"
СПЕКТАКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АТАНАС КОСЕВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА-БАКЪРДЖИЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Снежанка – Шмилена СУЛТАНОВА
Царица – ЛинаПеева
Принц – Милен ДИНОЛОВ
Разказвач – Бранимир НЕДКОВ
Огледало – Милен ДИНОЛОВ
Професора – Калина ПОПОВА
Кихльо – Мирослав ДИМИТРОВ
Смешко – Александър ПЕРПЕРИЕВ
Любопитко – Весела АПОСТОЛОВА
Всезнайко – Петър ТИХОЛОВ
Мърморко – София ЛОВДЖИЕВА
Малчугана – Мария ДОБРЕВА
С участието на балет на Държавна опера - Бургас
Родителите могат да получат информация на касата на Операта, каса "Часовника" и
тел. 056 / 841 740;моб. 0884 025 918, 0885 265 925
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

11:30 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
„Коледата в нас“ - Поздрав на подготвителни групи от ДХ „Милка Стоева“

15:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
„Струни край морския бряг“– изпълнения на китара- Николай Райков
В програмата ще звучат: TommyEmmanuel - пиеси за китара. JerryReed - пиеси за китара. BrentMason - пиеси за китара. QUEEN - Love of mylife, Somebody to love. ERIC CLAPTON - Tearsinheaven. RAINBOW - Stonecold, Street of dreams. DEEP PURPLE - Loveconquersall. PAUL RODGERS - Allrightnow, Feellikemakin'love , HoochieCoochieman. RIGHTEOUS BROTHERS - Unchainedmelody. : B.J.THOMAS - Raindropskeepfallin'onmyhead. JIMI HENDRIX - HeyJoe. LED ZEPPELIN - Stairway to heaven. BEATLES -  I loveher, Norwegianwood, Michelle, I'llfollowthesun и мн др.

19 декември – неделя

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПИСМО ДО ДЯДО КОЛЕДА“
Билети: на място
 
11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА“
БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА П. И. ЧАЙКОВСКИ
Хореография и режисура – проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Сценография и костюми – Радостин ЧОМАКОВ
Репетитор – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
С участиетонадецаот ДЕТСКИ БАЛЕТЕН ТЕАТЪР „КАПКА"
Солисти и ансамбълкъмбалетанаДържавнаопера - Бургас

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

11:30 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Парадна обиколка с лодки на местните рибари и хвърляне на венци в морето

12:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Церемония по освещаване на рибарски лодки и рибен курбан

12:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибен курбан от рибарите от Рибарско селище

12:30 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
„Празнична лакардия“ – изпълнение на стари рибарски песни и популярни бургаски шлагери – ХачоСърабян

14:30 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Талантите на Ченгене скеле – с участието на поети, музиканти и танцьори от Рибарското селище

15:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Прожекция на филма „Ченгене скеле. Бъдещето на традициите“

20 декември – понеделник

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА“
БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА П. И. ЧАЙКОВСКИ
Хореография и режисура – проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Сценография и костюми – Радостин ЧОМАКОВ
Репетитор – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
С участиетонадецаот ДЕТСКИ БАЛЕТЕН ТЕАТЪР „КАПКА"
Солисти и ансамбълкъмбалетанаДържавнаопера - Бургас

21 декември – вторник

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИЯТЕЛ С ГОЛЯМО СЪРЦЕ“
Коледно представление с Дядо Коледа
Билети: на място

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ №1
„Коледно настроение“ – стихове-подаръци за празника

22 декември – сряда

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ТРИМАТА СНЕЖКОВЦИ“
Коледно представление с Дядо Коледа
Билети: на място

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„КОЛЕДНИ ЗВЕЗДИ“
КОЛЕДЕН КОНЦЕРТ
Диригент – Йордан ДАФОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Диригент на детски хор "Милка Стоева" – Светла СТОЕВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
С участието на оркестъра и хора на Държавна опера – Бургас, Детскихор "МилкаСтоева"

23 декември – четвъртък


11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората
 
17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИЯТЕЛ С ГОЛЯМО СЪРЦЕ“
Коледно представление с Дядо Коледа
Билети: на място
 
20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Да потанцуваме?”
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
 

24 декември – петък

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

25 декември – събота

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

11:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Работилничка за коледни играчки„Морски знаци“

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

12:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Морски гатанки с награди – Общинско радио „Гласът на Бургас“

16:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Коледно парти с храна и танци

26 декември – неделя

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – празничен базар

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Изложба „От Свети Никола до Дядо Коледа“, РИМ-Бургас

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

27 декември – понеделник

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

28 декември – вторник

11:00 часа – 21:00 часа
UtopiaForest, парк „Росенец“
Коледен базар в гората

 
_________________________________________________________________________________________
 
Регионален исторически музей - Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чуждезик: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/
 
Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/
 
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 18:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/bg/tseni
Телефон за контакт: 0882 004 126
 
Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/price-summer/
Телефон за контакт: 0882 622 408
 
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа
 
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа
 
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Понеделник –неделя от 10:00 до 19:00 часа
 
НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа
 
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 18:00 часа

Предстоящи събития

01 декември 2021 - 06 декември 2021

Никулден, Празник на Бургас 2021

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2021-11-29 15:48:13