Културна програма за месец март (обновена на 23 март)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец март (обновена на 23 март)

01 март 2022 13:27 - 31 март 2022 13:27

1 март – вторник

БАБА МАРТА
ДЕН НА САМОДЕЕЦА И ЛЮБИТЕЛСКОТО ХУДОЖЕСТВЕНО ТВОРЧЕСТВО

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Пижо и Пенда“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

1 – 5 март

10:00 часа – 17:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 2
Избрано от VIII Международен фото салон Пловдив гостува в Бургас

Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Мартенски празненства на „Ченгене скеле“
Изложба на галерия „Александър“
 

1 – 6 март

10:00 часа – 17:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 2
Избрано от VIII Международен фото салон Пловдив гостува в Бургас

10:00 часа - 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Мартенски празненства на „Ченгене скеле“
Изложба с картини на Александър Симеонов, галерия „Александър“ – Бургас

1 - 13 март

Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Мартенски празненства на „Ченгене скеле“
Изложба с рисунки на ученици от СУ „Петко Росен“ Бургас, посветени на 3 март - Освобождението на България

1 март – 15 април

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 1
TERRARIUM Snake Home / Влечугите, тайнствени и непознати

1 – 22 март

НЧ „Пробуда“, Библиотека
Национален конкурс "За здраве  и берекет" - изложба на наградените творби

1 – 31 март

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Фотоизложба „110 години ОУ „Петко Рачев Славейков“

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Зала III
Постоянна експозиция от икони
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

2 март – сряда

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Пижо и Пенда“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
...........................................................
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
ТЪРЖЕСТВЕН КОНЦЕРТ ПО СЛУЧАЙ 3-ТИ МАРТ
НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
Диригент – ЙОРДАН ДАФОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Солисти:
АТАНАС КРЪСТЕВ – виолончело /гост/
Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА – сопран
Яни НИКОЛОВ – тенор
В програмата:
1. Лудвиг ван БЕТОВЕН – Увертюра "ЕГМОНТ"
2. П. И. ЧАЙКОВСКИ – "Вариации на тема рококо" за виолончело и оркестър, оп. 33
3. Хендел – "Алилуя" из ораторията "Месия"
4. В. А. МОЦАРТ – Реквием – част 3 ("DIES IRАE") и част 8 ("LACRIMOSA")
5. ДЖ. ВЕРДИ – Хор на евреите (“Va, pensiero” ) от ІІІ действие на операта "Набуко"
6. ДЖ. ВЕРДИ – Наздравица из оп. "Травиата" ("Libiamo ne' lieti calici")
7. ВЕСЕЛИН СТОЯНОВ – "ПРАЗНИЧНА УВЕРТЮРА"
Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас

3 март – четвъртък

НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
144 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ ОТ ОСМАНСКО ВЛАДИЧЕСТВО

10:00 часа – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
- „Базар за пролетни чудеса“
- „За здраве и берекет“ - благотворителна изложба мартеници на Народно читалище „Пробуда - 1880 г. Бургас“, в помощ на каузата „Заедно за Георги“
- Изложба на Даниела Власакиева и галерия "Александър"
- Изложба на ученици от СУ „Петко Росен“ Бургас

10:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека – Бургас
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Детски образователен спектакъл „Аз съм българче“ – Театър „Пан“ – София

11:00 часа
пл. „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния флаг на Република България, флаговете на Европейския съюз и Община Бургас

11:30 часа
Руски паметник
Тържествен ритуал по полагане на венци и цветя и отдаване на военни почести
Заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България от османско иго

Паметна плоча на ген. А. М. Лермонтов, ул. „Лермонтов“ №15
Паметник на руския лазарет, Приморски парк
Полагане на венци и цветя

12:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Празничен концерт с участието на възпитаници от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ – Бургас

12:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
„Танцувайте с нас!“ - участие на танцов състав от ОУ „Братя Миладинови“ Бургас

12:30 часа
Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“
Празничен концерт с участието на ТА „Димитър Гинов“, ТА „Лукойл“,
ТС „Зорница“, солисти от детски хор „Милка Стоева“, детски народен хор „Трепетлика“ и ЦПЛР – гр. Бургас

13:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
„Знаем и помним!“ - БГ викторина с Общинско радио „Гласът на Бургас“

17:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека – Бургас
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Прожекция на филма:„Юлия Вровска“
с участието на: Людмила Савелиева, Стефан Данаилов,
РегимантасАдомайтис, Коста Цонев, Анатолий Солоницин, Юрий Яковлев

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LATIN THURSDAY
20:00 часа - Урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

4 март – петък

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
ВОКАЛЕН КАМЕРЕН КОНЦЕРТ
Участват:
Людмила Михайлова – сопран
Мария Цветкова-Маджарова – сопран
Нона Кръстникова – сопран
Шмилена Султанова – сопран
Йоана Кадийска - мецосопран
Яни Николов  – тенор
Бранимир Недков  – баритон
Йордан Христозов  – баритон
Диман Панчев – бас
Костадин Мечков – бас

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Карай * Stand-Up Comedy Show с Деница Кючукова *
За контакт: GSM 089 465 8049

4 – 25 март

НЧ „Фар -  1946“, зала „ВаньоВълчев“
Изложба на наградени рисунки, автентични оръжия и облекла от периода на освобождението от VII Национален конкурс за рисунка и литературна творба, посветен на 3-ти март

5 март – събота

9:00 часа – 15:00 часа
НЧ „Васил Левски 1937“, кв. Горно Езерово
Kукерски игри

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Трите прасенца“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“АЛИСА В СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА” -
МЮЗИКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА-БАКЪРДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Алиса – Весела АПОСТОЛОВА
Червеният Котарак – Бранимир НЕДКОВ
Заек – Мирослав ДИМИТРОВ
Шапкар – Петър ТИХОЛОВ
Царица Купа – Лина ПЕЕВА
Принц Сърце – Милен ДИНОЛОВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
от понеделник до петък

11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

11:00 – 17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
Бургаски Арт Базар
С участието на членове на Регионална занаятчийска камара,, „Морски знаци“, галерия „Богориди“, галерия „ГариЕли“, студенти от Национална художествена академия, фолклорна група към Фондация „Шанс за децата на България“

13:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Концерт на група „Горещ пясък“

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
4 Days 4 Women
СПЕЦИАЛНИ ГОСТИ  вокално трио “Deja Vu”
За контакт: GSM 087 724 7167

6 март – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Нероден Петко“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

13:30 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
„Wine Gogh” - рисуване с вино
Тема: „8 март“
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Гала концерт на Бургаските танцови школи
Билети на каса НХК
Тел: 0894898098

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
4 Days 4 Women
СПЕЦИАЛНИ ГОСТИ  вокално трио “Deja Vu”
За контакт: GSM 087 724 7167

7 март – понеделник

17:00 часа
НЧ „Фар - 1946“- Бургас, зала „Ваньо Вълчев“
Kонцерт на Вокална група „Слънчеви капки“ с художествен ръководител Мария Митева

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
4 Days 4 Women
СПЕЦИАЛНИ ГОСТИ  вокално трио “Deja Vu”
За контакт: GSM 087 724 7167

7 март – 15 април

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба живопис Свилен Блажев
Вернисаж: 7 март, от 17.30 часа до 19:30 часа
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: prolet_[email protected]
Телефон за контакт: 0887 790 487

8 март – вторник

17:30 часа
НЧ „Пробуда“
"Танцувай с мама" - празник на  Детски танцов състав при ФА "Атанас Манчев"

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ТРЕТАТА ДУМА“ от Александро Касона
Превод от испански език Стефан Танев
Постановка Борислав Чакринов
Участват:  ПЕПА НИКОЛОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
4 Days 4 Women
ЧЕТИРИ ВЕЧЕРИ ЩЕ ИМАТЕ ВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ПОТОПИТЕ В НЕВЕРОЯТНАТА АТМОСФЕРА НА „ Bar Target “ И ДА СЕ НАСЛАДИТЕ НА УНИКАЛНАТА МУЗИКАЛНА СЕЛЕКЦИЯ НА „Uncle’s MUSICAL Project “
СПЕЦИАЛНИ ГОСТИ  вокално трио “Deja Vu”
За контакт: GSM 087 724 7167

9 март – сряда

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Колко вкусно“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Любовникът от Занзибар“
Комедия по "Любовник на жена си" от Ели Саги
Гостува ДТ Стоян Бъчваров“
Участват:Веселина Михалкова, Стоян Радев, Милена Кънева, Симеон Лютаков, Миглена Везирова, Станислав Кондов, Константин Соколов и Христина Джурова
Със специалното участие на Пламен Петков.
Билети на каса “Часовника”
Тел: 0894480744

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЛАЗАРИЦА“ по Йордан Радичков
Постановка Симеон Димитров
Ккостюми Грета Кръстева
Моноспектакъл на СТОЯН ПАМУКОВ
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

10 март – четвъртък

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Ботев“ 1876 година
В ролите: Деян Жеков, Ники Илиев, Неда Спасова, Матей Генчев;
Режисьор: Максим Генчев;
Сценарий: Максим Генчев и Десислава Ковачева
Билети на каса “НХК”
Тел: 0894898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЖЕНИТБА ПО ОБЯВИ“ от Миро Гавран
Постановка Валентин Танев
Сценография и костюми Николай Нинов
Участват: ВАЛЕНТИН ТАНЕВ, ТОНЧО ТОКМАКЧИЕВ и АЛБЕНА КОЛЕВА
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

20:00 часа – 22:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Stand-upComedySpecial "Добре Съм" * Надя Bright *
За контакт: GSM 089 465 8049

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LATIN THURSDAY
20:00 часа - Урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

10 – 30 март

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба Стефан Кулев – живопис
Вернисаж: 10 март, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

11 март – петък

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
ПРОЛЕТНИ ГЪРМЕЖИ с Alcohol Jazzz Orchestra, TYR и Mental Switch @ Bar Target
За контакт: GSM 087 724 7167

12 март – събота

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Рибярят и златната рибка“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“ЧЕТИРИМАТА БЛИЗНАЦИ” -
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ОТ ГЕОРГИ КОСТОВ
Либрето ПАНЧО ПАНЧЕВ
Диригент – Йордан ДАФОВ
Постановка – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА – БАКЪРДЖИЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна ТОКАДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Баба – Росица ВИДЕВА
Белчо, Пъстрьо, Черньо, Желчо (братя близнаци) – Бранимир НЕДКОВ
Бонка, Бончо – Весела АПОСТОЛОВА
Стрина Гена – Лина ПЕЕВА
Чорбаджи Петко – Диман ПАНЧЕВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“Игра за двама” – Премиера
Участват: Александър Кадиев и София Бобчева
Автор: Иво Сиромахов
Режисьор: Златомир Молдовански
Билети на каса “Опера”, каса “Часовника” или онлайн на:
https://www.eventim.bg/dirbg/bg/bileti/igra-za-dvama-burgas-kulturen-dom-nhk-576423/event.html

13 март – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Рибярят и златната рибка“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

14 март – понеделник

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“Търновската царица” по Емилян Станев
Гостува: ТМЦ Разград
Участват: Елена Петрова, Яцек Янков, Таня Карбова, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Никола Сяров и Веселин Борисов.
Билети на касата на Часовника
Тел: 0898420537

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
ОМРАЗНА ЛЮБОВ  по Шекспир, Пушкин, Чехов и Баласко
ТК Вива Арте
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми Мартина Варийска
Участват: АСЕН БЛАТЕЧКИ, КОЙНА РУСЕВА, СТЕФАН ИВАНОВ, АСЕН ЛОЗАНОВ
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Quiz 51 въпроса
За контакт: GSM 089 465 8049

14 март – 30 април

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Изложба в памет на фотографа Петя Даскалова

15 март – вторник

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата „Адреналин”
Автор: Гочо Гочев
Вход свободен

16 март – сряда

Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Чук и Пук“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт „Акустично“ на група „Горещ пясък“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Ива е онлайн“ - Авторски спектакъл на Ива Тодорова, с 3 номинации за Икар 2022
Режисьор Стоян Радев
Билети на “Часовника”
Тел: 0894480744

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН“ от Дейвид Линдзи-Абер
Превод от английски език Матей Тодоров
Постановка Борислав Чакринов
Участват: АНТОАНЕТА КРЪСТНИКОВА, ДИМИТРИНА ТЕНЕВА, СТОЯН ПАМУКОВ, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, ИВАН ГРИГОРОВ
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

17 март – четвъртък

12:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Откриване на Базар „Про-Лети“ с участието на занаятчии и производители от цялата страна

12:00 – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Про-Лети“ Базар
Работилници на майсторите – изработване на арт кожени гривни, сапуни, пролетни и великденски сувенири, пясъчни рисунки, дегустации

12:00 – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Про-Лети“ Базар
Музика и развлечения с програмата на Общинско радио „Гласът на Бургас“

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мариус 50“ – сборен моноспектакъл на Мариус Куркински
Гостува ПК „Ажур Пико“
Тел: 0894898098

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“ТРАВИАТА”
ОПЕРА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ (4 КАРТИНИ) ОТ ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
Либрето - Франческо Мария Пиаве
По романа на Александър Дюма – син „La Dame aux Camélias“ („Дамата с камелиите“)
Диригент – СЛАВИЛ ДИМИТРОВ /гост/
Режисьор –  Александър ТЕКЕЛИЕВ
Диригент на хора – Невена  МИХАЙЛОВА
Сценография и костюми – Каталин АРБОРЕ /Румъния/
Хореография – Галина КАЛЧЕВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Пом.-режисьор – Лина ПЕЕВА
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Виолета Валери – ИЛИНА МИХАЙЛОВА  /гост/
Алфред Жермон – МИХАИЛ МИХАЙЛОВ /гост/
Жорж Жермон – Александър КРУНЕВ
Флора Бервоа – Йоана КАДИЙСКА
Барон Дюфол – Костадин МЕЧКОВ
Маркиз д’Обини – Бранимир НЕДКОВ
Анина – Дарина ЗАПРЯНОВА
Виконт Гастон дьо Леторие – Милен ДИНОЛОВ
Доктор Гренвил – Диман ПАНЧЕВ
Жозеф –  Миросолав ДИМИТРОВ
Слуга на Флора – Николай НИКОЛОВ
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЛОШИ МОМЧЕТА“ от Рей Куни и Майкъл Куни
Постановка Богдан Петканин
Костюми Мартина Варийска
Със специалното участие на НЕНЧО ИЛЧЕВ
Участват още: АСЕН ЛОЗАНОВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, ТОНИ МИНАСЯН, ИВА ТРИФОНОВА, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ИВАН ГРИГОРОВ, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LATIN THURSDAY
20:00 часа - Урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

18 март – петък

10:00 часа – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Про-Лети“ Базар

10:00 – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Арт-И-Факти“ – детски работилници за изработка на пролетни сувенири, съвместно с Морски знаци - Бургас. /
Участието в работилничките включва и посещение на музея, с 3D mapping прожекция/

10:00 часа – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Работилници на майсторите – изработване на арт кожени гривни, сапуни, пролетни и великденски сувенири, пясъчни рисунки, дегустации

10:00 часа – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музика и развлечения с програмата на Общинско радио „Гласът на Бургас“

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

20:00 часа – 22:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Не, мерси! Stand-upComedySpecial на Георги Кючуков
За контакт: GSM 089 465 8049

18 – 22 март

НЧ „Фар -  1946“, зала „Ваньо Вълчев“
Пролетни концерти на класовете от музикалната школа /пиано, цигулка, балет, вокални класове/

19 март – събота

10:00 часа – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Про-Лети“ Базар

10:00 – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Арт-И-Факти“ – детски работилници за изработка на пролетни сувенири, съвместно с Морски знаци - Бургас.
Участието в работилничките включва и посещение на музея, с 3D mapping прожекция/

10:00 часа – 20:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Работилници на майсторите – изработване на арт кожени гривни, сапуни, пролетни и великденски сувенири, пясъчни рисунки, дегустации

10:00 часа – 17:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музика и развлечения с програмата на Общинско радио „Гласът на Бургас“

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Златната гъска“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“ПАТИЛАНЦИ” -
МЮЗИКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент - постановчик Йордан ДАФОВ
Режисьор - Дарина ГЛАВАНАКОВА - БАКЪРДЖИЕВА
Сценография - Иван ТОКАДЖИЕВ
Танци - Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори: Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Баба Цоцолана – Магдалена ГЕОРГИЕВА
Леля Станислава – Дарина ЗАПРЯНОВА
Чичо Гого – Петър ТИХОЛОВ
Чичо Страти – Александър ПЕРПЕРИЕВ
Патиланчо – Бранимир НЕДКОВ
Дана – Весела АПОСТОЛОВА
Гана – Мария ДОБРЕВА
Данчо – Милен ДИНОЛОВ
Ганчо – Мирослав ДИМИТРОВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

11:00 часа – 13:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Работилница за птици – хвърчила
Организирано от Екопарк за биоразнообразие и алтернативен туризъм „Вая“

13:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Полети в Про-лети“ – флаш-моб на хвърчила птици, съвместно с Екопарк за биоразнообразие и алтернативен туризъм „Вая“

17:00 часа – 20:00 часа
„Струни за полет“ – изпълнения на китара - Николай Райков
В програмата: Queen, Eric Clapton, Rainbow, Deep Purple, Paul Rodgers, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Beatles и мн др.

11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Прожекция на филма „Влюбен в жена си"
Вход свободен

 

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Скръбна вест“ - Спектакъл по мотиви от текстове на Мате Матишич
Режисьор: Минчо Събев;
Участват: Димитър Туджаров (Шкумбата) и Данчо Колев
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537
Събитието не се препоръчва за лица под 18 години.

20 март – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Златната гъска“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

10:00 часа – 17:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Про-Лети“ Базар

10:00 – 17:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Арт-И-Факти“ – детски работилници за изработка на пролетни сувенири, съвместно с Морски знаци - Бургас.
Участието в работилничките включва и посещение на музея, с 3D mapping прожекция/

10:00 часа – 17:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Работилници на майсторите – изработване на арт кожени гривни, сапуни, пролетни и великденски сувенири, пясъчни рисунки, дегустации

10:00 часа – 16:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музика и развлечения с програмата на Общинско радио „Гласът на Бургас“

12:30 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
„Фолклорен дух“ – танцова фолклорна група при ПК „Учители и приятели по дух“

16:00 часа
Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Концерт на представителен Духов Оркестър – Бургас
В програмата: филмова музика, поп – рок преработки.

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
ТШ „ДЮН“ представя концерт преди състезание
Представяне на целия състезателен репертоар на школата, в различни стилове- съвременен танц, шоу денс, джаз и характерен танц.
Гост: Бляк Стайл
Билети на каса “НХК”
Тел: 0894898098

21 март – понеделник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Световен ден на поезията
Поетично кафене
Модератори: Роза Боянова и Вили Колева

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
QUIZ 51 Въпроса през Декември
За контакт: GSM 089 465 8049

23 март – сряда

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
“Червената шапчица”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„МИЛИОНЕРЪТ“ от Йордан Йовков
Постановка: Богдан Петканин
Сценография и костюми Мария Диманова
Участват: ТОНЧО ТОКМАКЧИЕВ, АЛБЕНА МИХОВА, ИВА ТРИФОНОВА, АСЕН ЛОЗАНОВ, СТОЯН ПАМУКОВ, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ, ЗОНРИЦА КОНСТАНТИНОВА, ТОНИ МИНАСЯН, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛ КАРАБИНОВА, РАДИНЕЛА НЕДЕЛЧЕВА
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

23 март – 23 април

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Национала изложба Акварел на името на Ненко Токмакчиев, връчване на награди и номинации
Официално откриване: 23 март, от 18:00 часа
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

24 март – четвъртък

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Зимата на нашето недоволство“ - по мотиви от романа на Джон Стайнбек, драматургична версия Юрий Дачев
Гостува Малък градски театър „Зад канала“
Участват: Светлана Янчева, Василена Атанасова, Каталин Старейшинска, Асен Блатечки, Петър Калчев, Малин Кръстев, Христо Мутафчиев, Иван Петрушинов, Стоян Младенов, Георги Кацарски, Мак Маринов, Атанас Чопов и Меглена Караламбова
Билети на каса “Часовника”
Тел: 0894480744

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“БАЛ С МАСКИ” -
ОПЕРА ОТ ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография – Димо КОСТАДИНОВ
Художник на костюмите – Лили КОСТАДИНОВА
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Пом. реж.— Лина ПЕЕВА
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Рикардо — ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ  /гост/
Амелия — Йоана ЖЕЛЕЗЧЕВА
Ренато — Марян ЙОВАНОСКИ
Оскар —  ЕМИЛИЯ ИВАНОВА /гост/
Улрика — Даниела ДЯКОВА
Самуел — Костадин МЕЧКОВ
Том — Диман ПАНЧЕВ
Силвано — Бранимир НЕДКОВ
Главен съдия — Любомир ТОДОРОВ
Слуга на Амелия — Милен ДИНОЛОВ
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Всички го правят * Stand-upComedySpecial на OneFlashShow *
За контакт: GSM 089 465 8049

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LATIN THURSDAY
20:00 часа - Урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

24 март – 10 април

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба „Красотата на Япония – цветно кири-е”
Откриване: 24 април, от 18:00 часа
Вход свободен

25 март – петък

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ПОЕЗИЯ НА ИМЕТО НА ХРИСТО ФОТЕВ

18:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Национален конкурс за поезия „Христо Фотев“
Връчване на наградите на лауреатите

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Stand-UpComedy OPEN MIC в Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

 

26 март – събота

Смартфон GSM SAMSUNG GALAXY A52 

Моторола Едже 20 Про


ДЕН НА ТРАКИЯ

10:30 часа – 14:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Принцеса квак“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“БАЛ С МАСКИ” -
ОПЕРА ОТ ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография – Димо КОСТАДИНОВ
Художник на костюмите – Лили КОСТАДИНОВА
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Пом. реж.— Лина ПЕЕВА
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Рикардо — ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ  /гост/
Амелия — Йоана ЖЕЛЕЗЧЕВА
Ренато — Марян ЙОВАНОСКИ
Оскар —  ЕМИЛИЯ ИВАНОВА /гост/
Улрика — Даниела ДЯКОВА
Самуел — Костадин МЕЧКОВ
Том — Диман ПАНЧЕВ
Силвано — Бранимир НЕДКОВ
Главен съдия — Любомир ТОДОРОВ
Слуга на Амелия — Милен ДИНОЛОВ
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт ателие „ЦвЕтНо” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

11:00 – 17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
Бургаски Арт Базар
С участието на членове на Регионална занаятчийска камара, „Морски знаци“, галерия „Богориди“, галерия „ГариЕли“, студенти от Национална художествена академия

16:00 часа – 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
Арт терапия с глина и вино с ръководител Златина Илиева
За контакт: Златина Илиева 0878704830

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Хомеопатия за душата с Димитър Иванов – Капитана – Премиера
Гостува: ДТ „Габрово“
С участието на: Димитър Иванов – Капитана, Адиана Димова и Анатолий Ставрев
Билети на всички каси на ИзиПей/EasyPay, на място в HashtagSTUDIO и онлайн на: epaygo.bg/2864510041
Тел: 0899856556

19:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 2
Сдружение „Творци“ представят:
"Театърът на твоята история"
Споделен ко- креативен процес с участието на публиката, който е неповторим и се случва само тук и сега.
Диригент: Цвета Балийска
Музикант: Константин Кучев
Актьори: Цветина Матова, Звездомира Георгиева, Пламен Петков, Деница Христова
Вход билети: 15 лв. (10 лв. учащи/пенсионери/хора с увреждания)
https://epaygo.bg/2928415302

27 март – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
„Принцеса квак“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Любовни писма“ с Яна Маринова и Свежен Младенов
Билети на каса „Опера“ и онлайн: bit.ly/DeSta_BG

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ТРЕТАТА ДУМА“ от Александро Касона
Превод от испански език Стефан Танев
Постановка Борислав Чакринов
Участват:  ПЕПА НИКОЛОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

28 март – понеделник

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт на Владислав Андонов и Богдан Сатнев
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Чамкория“ по романа на Милен Русков
Постановка: Явор Гърдев
В ролята на Бае Славе: Захари Бахаров
Представлението не е подходящо за лица под 16 години.
Билети на https://www.eventim.bg/bg/bileti/chamkoriya-burgas-kulturen-dom-nhk-575684/event.html?fbclid=IwAR2T-pSaBzr9X5GkZrXfBIdnYk4xJOInNF5YwYmpAkejnndBSv1-dm4XTHc
Препоръчително 16+

29 март – вторник

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Камен Донев Лекция № 2 "Възгледите на един учител за ВСЕОБЩАТА ПРОСВЕТА"
Авторски спектакъл на Камен Донев
Билети на касата на Часовника
Тел: 0898420537

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“ПЕПЕЛЯШКА”
БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА СЕРГЕЙ ПРОКОФИЕВ
Хореография и режисура проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Възстановка Галина КАЛЧЕВА
Сценография Борис СТОЙНОВ
Художник на костюмите Цветанка ПЕТКОВА– СТОЙНОВ
Солисти и ансамбъл на балета на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
ВТОРНИК с QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO
За контакт: GSM 089 465 8049

 

30 март – сряда

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, Зала 1, ет. 0
„Wine Gogh” - рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“Сирано Дьо Бержерак” – Премиера
Гостува Театър Българска армия
Участват: Камен Донев, Ясен Атанасов, Луизабел Николова, Георги Къркеланов, Тигран Торосян, Владислав Виолинов, Владимир Матеев, Ели Колева и абсолвенти от театрален колеж “Любен Гройс”, клас по актьорско майсторство, с ръководители Малин Кръстев и Герасим Георгиев- Геро.
Билети на каса НХК
Тел: 0894898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ОМРАЗНА ЛЮБОВ“ по Шекспир, Пушкин, Чехов и Баласко
ТК Вива Арте
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми Мартина Варийска
Участват: АСЕН БЛАТЕЧКИ, КОЙНА РУСЕВА, СТЕФАН ИВАНОВ, АСЕН ЛОЗАНОВ
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

31 март – четвъртък

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
“КАРМЕН”
ОПЕРА ОТ ЖОРЖ БИЗЕ
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА - БАКЪРДЖИЕВА
Художник – Мария ТРЕНДАФИЛОВА
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Хореография – Недко ГЕОРГИЕВ
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Пом. - режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Кармен – Даниела ДЯКОВА
Дон Хозе – Даниел ДАМЯНОВ
Ескамилио – Валери ТУРМАНОВ
Микаела – Нона КРЪСТНИКОВА
Цунига – Диман ПАНЧЕВ
Данкайро – Бранимир НЕДКОВ
Ремендадо – Яни НИКОЛОВ
Моралес – Костадин МЕЧКОВ
Фраскита – Стефка ХРИСТОЗОВА
Мерцедес – Лина ПЕЕВА
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LATIN THURSDAY
20:00 часа - Урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

31 март – 8 април

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
София филм фест на брега
Очаквайте скоро пълната програмата на фестивала!
ОТКРИВАНЕ: 31 март, от 19.00 часа
“Рибена кост”, България-Румъния, 105’, реж. Драгомир Шолев
Гостуват режисьорът Драгомир Шолев, актьорът Деян Донков и продуцентът Росица Вълканова

 

31 март – 13 април

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба Теменуга Добринова - керамика
Вернисаж: 10 март, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

________________________________________________________________________________________

Регионален исторически музей - Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чуждезик: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 18:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
"Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
"Телефон за контакт: 0882 622 408

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Понеделник –неделя от 10:00 до 19:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Работно време:
Вторник – събота от 10:00

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2022-03-23 13:17:35