Културна програма за месец май (обновена на 20 май)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец май (обновена на 20 май)

01 май 2022 16:27 - 31 май 2022 16:27

29 април – 8 май

ДНИ НА ЦВЕТЯТА
10:00 часа – 20:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Национална изложба на цветя „ Флора Бургас 2022“
Вход свободен

1 май - неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“МАЛКИЯТ МУК”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

16:00 часа
НЧ „Светлина 1928“ – с. Брястовец
Празник на с. Брястовец
Концерт с участието на читалищни състави и пенсионерски клубове от община Бургас

17:00 часа
НЧ „Съгласие 1905“ – гр. Българово
Концерт, с участието на: Стефан Меджик, Оркестър „Веселие“, школа по зумба, школа по хип-хоп, ДТШ „Детелини“, ТШ „Българит“, Пенсионерски клуб „Тодор Първанов“, дует „Бургас“

17:00 часа
НЧ „Пенчо Славейков 1983“
Откриване на изложба и награждаване на участниците от конкурса за илюстрация
"Книжки и рисунки"

1 – 5 май

10:00 часа – 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба с отличени рисунки от
III Национален конкурс за рисунка „Акварели опус 37“
Вход свободен

10:00 часа – 19:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Конферентна зала
Фотоизложба със снимки от значими влажни зони по Черноморското крайбрежие, макети на риби и птици
*По проект „Екологично съзнание и поведение за спиране на замърсяването в значими влажни зони на Черноморския басейн“

1 – 13 май

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба „Съратниците“
Ненко Атанасов и Георги Павлов
графичен дизайн

1 – 17 май

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис Дарина Янева
Вернисаж: 20 април, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

1 - 27 май

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
“ИЗХОД”, изложба - живопис на АТАНАС ХРАНОВ.
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887 790 487

1 май – 6 юни

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
„ИЗХОД“
Изложба - живопис на АТАНАС ХРАНОВ
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

3 май – вторник

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

3 – 18 май

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба на Галина Ушева
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

3 – 31 май

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Изложба „10 години БНР – Бургас, 10 години близо до вас“

4 май - сряда

11:00 часа – 16:00 часа
НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Ден на отворените врати в НХА-Филиал Бургас

17:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Юбилеен концерт – „110 години ОУ „П.Р. Славейков“

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
“ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН”
от Дейвид Линдзи-Абер                   
Превод от английски език Матей Тодоров
Постановка Борислав Чакринов
Участват: Антоанета Кръстникова, Димитрина Тенева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев, Невена Цанева, Иван Григоров;

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„СЛУЖБОГОНЦИ“
МЮЗИКЪЛ В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ПАРАШКЕВ ХАДЖИЕВ
Либрето Банчо Банов
По едноименната комедия на Иван Вазов
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Чавдар ЧОМАКОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Помощник-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Никола Балтов – Делян СЛАВОВ
Аничка – Мария ЦВЕТКОВА - МАДЖАРОВА
Баба Дона – Сребрина СЛАВОВА,
Станчо Квасников – Йордан ХРИСТОЗОВ,
Хоров – МАРЧО АПОСТОЛОВ – гост
Боздугански – Диман ПАНЧЕВ
Терзийска – Шмилена СУЛТАНОВА,
Шийкова – Людмила МИХАЙЛОВА,
Поликсена – Лина ПЕЕВА,
Стоянка – Весела АПОСТОЛОВА,
Илия – Николай НИКОЛОВ,
Драмков – Мирослав ДИМИТРОВ
Чалканов – Вълю ТОТЕВ,
Какавидов – Александър ПЕРПЕРИЕВ
Оркестър,хор и балет на Държавна опера – Бургас

5 май – четвъртък

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Жените в народното събрание“ – сатирична комедия
Младежка театрална трупа „Валери и Приятели“ към НЧ „АС. Златаров“
Авторска преработка на Валери Еличов
Режируса: Валери и Олег Еличови
Билети на каса НХК
Тел: 0894898098

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
За контакт: GSM 087 724 7167

5 май – 12 юни

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Обща изложба "24 Май"
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

6 май – петък

ДЕН НА ХРАБРОСТТА И БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ

11:30 часа
Военен клуб – Бургас, ул. „Христо Ботев“ 48
Полагане на венци и цветя при Паметника на 24-ти пехотен Черноморски полк

12:00 часа
пл. „Атанас Сиреков“
„Песните ти, Българийо“
Концерт на Янка Рупкина и Владислав Славов
Гост изпълнител: Стойко Василев

13:30 часа
пл. „Атанас Сиреков“
Концерт на група „Горещ пясък“

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Stand-upComedy Реколта с Георги Кючуков
За контакт: GSM 089 465 8049

7 май - събота

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“КУЦОТО ПЕТЛЕ”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinSaturday SPECIAL
За контакт: GSM 087 724 7167

НЧ „ Пробуда 1929“ – с. Равнец
Традиционен панаир с богата музикална програма и арт-работилница за децата

8 май - неделя

11:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Концерт на Вокална група към ЦПЛР-Бургас и ВФ „Морски песъчинки“ с художествен ръководител Милена Добрева

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“КОЛКО ВКУСНО”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Вътрешен двор
Хоротека с кауза „Музика за Музиката“  от СУ „Добри Чинтулов“
Събитието е с цел набиране на средства за закупуване на Роял за талантливите деца на училището
Участват: оркестър Бургас, Стоян Ганчев, Цветелина и Панайот Стойчеви и DJ – Веско Йорданов
Билети и информация на тел: 0892084140

9 май – понеделник

ДЕН НА ЕВРОПА

12:00 часа – 17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Пленер „Европа на белия лист”

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Спектакъл на Театрална школа ,,Усмивка” с ръководител Румяна Кралева
към НЧ „Фар 1946“ - Бургас

17:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Европейско кино в деня на Европа“
Прожекция на филма „Урсус“
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Авторски интерактивен рецитал с драматурга и писател Магда Борисова
„Чуй театъра и театърът ще чуе теб“
Вход свободен

19:15 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Европейско кино в деня на Европа“
Прожекция на филма „Човекът, който продаде кожата си“
Вход свободен

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

10 май - вторник

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Оживели приказни герои
Държавен Куклен театър  - Бургас

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“ЛОШИ МОМЧЕТА” от Рей Куни и Майкъл Куни                   
Постановка Богдан Петканин
Костюми Мартина Варийска
Със специалното участие на НЕНЧО ИЛЧЕВ
Участват още: Асен Лозанов, Невена Цанева, Тони Минасян, Ива Трифонова, Валери Еличов, Иван Григоров, Зорница Константинова, Златко Ангелов;

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

10 – 27 май

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Изложба Веселина Стаменова
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 часа до 18:00 часа

11 май - сряда

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Отчитане на Национален литературен конкурс „Море“
Организатор: НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1985“ град Бургас

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт на група „Горещ пясък“

18:00 часа
Експозиционен център “Флора”, Приморски парк
“НАРИСУВАЙ МИ ЧОВЕК”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт на Вокално трио Deja Vu със специалното участие на Тони Димитрова
Участват още: КСТ „Бургас 1975“, КСА „Нефтохимик-2011“, Танцово студио 29
Билети на каса НХК
Тел: 0894898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
“ЛАЗАРИЦА” по Йордан Радичков 
Постановка Симеон Димитров
Костюми Грета Кръстева
Моноспектакъл на СТОЯН ПАМУКОВ

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
“ТРЕТАТА ДУМА” от Александро Касона
Превод от испански език Стефан Танев
Постановка Борислав Чакринов
Участват:  Пепа Николова, Зорница Константинова, Невена Цанева, Никола Парашкевов, Валери Еличов, Тони Минасян, Златко Ангелов

11 май - 11 юни

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба живопис „Тя и никоя друга“ на художника Михаил Лалов
Откриване: 11 май, 18.00 часа
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

12 май - четвъртък

16:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Творческа работилничка «Дъга от мечти» с Гинка Божкова-Милева
към НЧ „Фар 1946“ - Бургас

16:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Вътрешен двор
"Културата на Келтите в детското творчество"
Организатор: Сдружение "Келтско наследство"
Вход свободен

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Концерт на солисти и вокална група към ЦПЛР-Бургас и ВФ „Морски песъчинки“с художествен ръководител Милена Добрева

18:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
«Младите творци летят високо» - деца във вториклас от НБУ „Михаил Лъкатник“  с ръководител Искра Пеева представят създадена от тях приказка и танцуват

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ТОСКА“
ОПЕРА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖАКОМО ПУЧИНИ
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Пом. режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Флория Тоска – ТАНЯ ИВАНОВА – гост
Марио Каварадоси – Даниел ДАМЯНОВ
Барон Скарпия – Марян ЙОВАНОСКИ
Анджелоти – Диман ПАНЧЕВ
Клисар – Костадин МЕЧКОВ
Сполета – Яни НИКОЛОВ
Шароне – Петър ТИХОЛОВ
Тъмничар – Иван ГРОЗЕВ
Овчарче  – Лина ПЕЕВА
Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас
С участието на Детски хор "Милка Стоева"  с диригент Светла Стоева

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
За контакт: GSM 087 724 7167

13 май - петък

11:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Творческоателие на Социален център-Бургас

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Национален литературен конкурс „Петя Дубарова“ за средношколци
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Гостува Фондация „Театър Нокс“
„ДНК“

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Жените в народното събрание“ – сатирична комедия
Младежка театрална трупа „Валери и Приятели“ към НЧ „АС. Златаров“
Авторска преработка на Валери Еличов
Режируса: Валери и Олег Еличови
Билети на каса НХК
Тел: 0894898098

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Въпрос на време * MagicShow *
За контакт: GSM 089 465 8049

13 май – 15 май

Дни на хотелите в Бургас / Книгите оживяват

14 май - събота

9:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Конференция TEDxBurgas  на тема “Creating tomorrow“
Информация на http://www.tedxburgas.com/

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“ЧУК И ПУК”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЧЕТИРИМАТА БЛИЗНАЦИ“
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ОТ ГЕОРГИ КОСТОВ
Либрето ПАНЧО ПАНЧЕВ
Диригент – Йордан ДАФОВ
Постановка – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА – БАКЪРДЖИЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна ТОКАДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Баба – Росица ВИДЕВА
Белчо, Пъстрьо, Черньо, Желчо (братя близнаци) – Бранимир НЕДКОВ
Бонка, Бончо – Калина ПОПОВА
Стрина Гена – Лина ПЕЕВА
Чорбаджи Петко – Диман ПАНЧЕВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Арт ателие с ръководител Марина Матлина към НЧ „Фар 1946“ - Бургас

17:00 часа
Експозиционен център "Флора"
Концерт на ВГ "Ретро-Бургас"- "Пролетен рефрен"
НЧ „Асен Златаров 1940“

17:30 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Поезия и музика „Върху сърцето на стиха"
Премиера на нова книга на Ана Боянова /Издателско ателие „Аб“/ и представяне на диска „Nostalgia" - изпълнение на средиземноморска музика от Ана Боянова и Емил Калев

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Въпрос на време * MagicShow *
За контакт: GSM 089 465 8049

15 май - неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“ЧУК И ПУК”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
«Танцуват приказни герои»
Балетна школа «Сияние» с ръководител Габриела Стефанова към НЧ „Фар 1946“ - Бургас

11:30 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Цигулков ансамбъл „Звездички“ с диригент Едуард Василев към НЧ „Фар 1946“ - Бургас

11:30 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Арт ателие Марина Матлина към НЧ „Фар 1946“ - Бургас

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Вселената на Лорка“ – музикален спектакъл
Представя творчеството на Велики творци на испанската култура, чрез танци, песни, поезия и аудиовизуализация
Организатори „Фондация „Невроезикова превенция срещу деменции“ и Танцова школа „Естрела"
Билети на каса “НХК”
Тел: 0894898098

16 май – понеделник

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Тетрална школа,,Усмивка” с ръководител Румяна Кралевакъм НЧ „Фар 1946“ - Бургас

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

16 – 29 май

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба „ГоАрт в Бургас”
Вход свободен
Откриване: 16 май, 18:00 часа

17 май - вторник

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Оживели приказни герои
Държавен Куклен театър  - Бургас

17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Награждаване в конкурс за стихотворение „Моят град Бургас“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Беше ми 100лично“ – Stand -Up Comedy
С участието на Димитър Иванов - Капитана
Билети на: https://epaygo.bg/1908248956
За въпроси, пишете на: https://m.me/HashtagEventManagement.LLC

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“ОМАЙНА НОЩ” от Жозиан Баласко
ТК „Вива Арте“       
Превод от френски език Пламен Дончев
Постановка Велко Кънев
Сценография Вечеслав Парапанов
Костюми Мария Диманова
Участват: Асен Блатечки, Мария Сапунджиева, Юрий Ангелов;

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

18 май - сряда

16:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Творческа работилничка «Дъга от мечти» с Гинка Божкова-Милева към НЧ „Фар 1946“-Бургас

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
«Стиховете вълнуват» с Вокална група „Слънчеви капки“ - ръководител Мария Митева, към НЧ „Фар 1946“-Бургас

17:00 часа
НЧ „Васил Левски 1937“ – кв. Горно Езерово
Провеждане на  традиционния празник на квартала с участиетона Оркестър "Веселие" и състави към читалището

18:00 часа
Експозиционен център “Флора”, Приморски парк
“ЗАБАВА В ГОРСКАТА ДЪБРАВА”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – ЙОРДАН ДАФОВ
Солист:
Проф. ГЕОРГИ СПАСОВ – флейта /гост/
В програмата: И. С. Бах, Карл Мария фон Вебер, Франц Доплер и др.
Оркестър на Държавна опера – Бургас

21:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
OddCrew - DarkMatters (Part I) - LiveAlbumPromo
За контакт: GSM 087 724 7167

18 май - 6 юни

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис Мария Алексиева
Вернисаж: 10 март, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

19 май – четвъртък

16:30 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Представяне на Корейски фолклорен ансамбъл „Со йонгсамолори“

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
«Стиховете вълнуват – 2 част»- представяне на Вокална група „Слънчеви капки“ - ръководител Мария Митева,към НЧ „Фар 1946“-Бургас

17:30 часа
НЧ „Паисий Хилендарски 1928“
Годишен концерт - продукция на школата по пиано и школата по китара към читалището в Център за съвременно изкуство  и библиотека "Пейо Яворов"

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
III Конференция за култура на тема „Пътуване до Корея“

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
За контакт: GSM 087 724 7167

20 май – петък

16:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
«Стиховете вълнуват – 3 част» с Вокална група „Слънчеви капки“ - ръководител Мария Митева към НЧ „Фар 1946“ - Бургас

17:30 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Карнавал на биоразнообразието

18:00 часа
Парк в к/с "Меден рудник" до бл. 128
Концерт на НЧ „Паисий Хилендарски 1928“
С участието на детска фолклорна група „Звъника“ и школа по гайда „Ясен месец“

 

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Слави Томов представя: Вечер, посветена на 201 г. от рождението на Бодлер

20 – 24 май

Дни на буквите и книгите

20 – 30 май

кв. Сарафово
100 години Сарафово – празнична програма с концерт, музейна експозиция, изложба и др.
НЧ „Ангел Димитров 1929“ – кв. Сарафово

21 май - събота

11:00 часа
пл. Тройката
„Хороводна плетеница“
С участието на фолклорни танцови състави от Бургас, оркестър „Жарава“ – Бургас и
гост-солистите Александра Димитрова – Сашка и Снежана Иванова

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“КАКВО СЕ СЛУЧИ СЪС СПЯЩАТА КРАСАВИЦА”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
„Маги в селището на пчелите“ – представяне на детска книга и възпроизвеждане на пчеларство, с участието на Елена и Андрей Стойчеви от Селището на пчелите в Странджа

12:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Открита сцена
Концерт на хор „Милка Стоева“ с диригент Светла Стоева

16:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Арт ателие "Децата рисуват" с ръководител Марина Матлина към НЧ „Фар 1946“ - Бургас

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Представяне на детската книжка „Капчици смях“ и стрийт шоу с участието на автора и актьора Янко Митев

18:00 часа – 00:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Европейска нощ на музеите

Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Изложба „Средновековна сграфито керамика от Българското Черноморие“

Етнографска експозиция, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Изложбата „Нестинарството – българската магия с огнена жарава“

Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Изложба „Манастирската култура на Балканите“ от ИМ – Самоков

Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Нова постоянна експозиция „Светът в зрънце пясък“

21 май – 31 август

Регионален исторически музей – Бургас
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Изложбата "Манастирската култура на Балканите" на Исторически музей - Самоков
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

22 май - неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“КАКВО СЕ СЛУЧИ СЪС СПЯЩАТА КРАСАВИЦА”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Представяне на детската книжка „Капчици смях“ и стрийт шоу с участието на автора и актьора Янко Митев

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Dancefitness с Габриела Стефанова - НЧ "Фар 1946"-Бургас

23 май - понеделник

17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Книгите оживяват“
Куклен спектакъл на Театрална школа ,,Усмивка”
с ръководител Румяна Кралева към НЧ „Фар 1946“ – Бургас

18:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Героите оживяват в песни“
Концерт с участието ВГ „Морски песъчинки“ и солисти от ЦПЛР – Бургас
с художествен ръководител Милена Добрева

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Представяне на книгата „Болерото и ние“ от Теодор Лирков

18:30 часа
НЧ „Тракия 1930“ – кв. Лозово
Празник на кв. Лозово

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„БАЯДЕРКА“
БАЛЕТ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА ЛУДВИГ МИНКУС
Постановка и режисура – Веса ТОНОВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Цветанка ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
Асистент- балетмайстор – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
В ролята на Никия гостува
АНЕЛИЯ ДИМИТРОВА - примабалерина на Държавна опера - Стара Загора
В ролята на Гамзати гостува
ХАРУКА СУГА
Солисти и ансамбъл към балета на държавна опера – Бургас

19:30 часа

HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

23 – 25 май

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба „Мечтите на децата на Украйна”
Вход свободен
Откриване: 23 май, 17.30 часа

24 май – вторник

ДЕН НА СВЕТИТЕ БРАТЯ КИРИЛ И МЕТОДИЙ, НА БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА, ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА КНИЖОВНОСТ

10:30 часа
пл. „Тройката“ – ул. Александровска – ул. „Алеко Богориди“ – Балюстрада, Приморски парк
Празнично шествие

11:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Празничен концерт с участието на:
Драго Драганов, Роси Кирилова, , ПФА „Странджа“, струнен дует „Weil”, Детски хор „Милка Стоева“, Смесен хор „Бургас“, Хор на бургаските учители, Клуб по спортни танци „Бургас 1975”, ДГ „Вълшебство”, ВГ „Морски песъчинки”, Фолклорен ансамбъл от СУ „Добри Чинтулов“, ученици от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“, ПГЧЕ „Васил Левски“ и СУ „Добри Чинтулов”

11:00 часа
с. Изворище
Поднасяне на цветя на паметната плоча пред училището и рецитал с учениците от с. Изворище
НЧ „Просвета 1938“ – с. Изворище

12:00 часа
Дружество на художниците в Бургас, ул. „Александровска“ 22
Традиционна изложба на бургаските художници „24 май“

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

25 май - сряда

18:00 часа
Експозиционен център “Флора”, Приморски парк
“МЪНИЧЕТА”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
“ТРЕТАТА ДУМА”
от Александро Касона
превод от испански език Стефан Танев
постановка Борислав Чакринов
участват:  ПЕПА НИКОЛОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ

25 – 29 май

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Откриване на Международен литературен фестивал „Свято слово“ –
Майски срещи на славянските творци
с участието на писатели от Полша, Словения, Чехия и България
НЧ „Любен Каравелов 1940“ , Бургаска писателска общност

26 май – четвъртък

10:00 часа
Магазия 1 - Рибарско селище „Ченгене скеле“
Поетично пътуване с кораб из Бургаския залив

11:00 часа
Остров „Св. Анастасия“ – открита сцена
„Часът на поета“ – рецитал-конкурс за най – атрактивна авторска творба
„Вдъхновени от острова“онкурс на губернатора на острова за написване на творба в „Тефтерчето на твореца“

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и Библиотека „П. К. Яворов“, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала, ет. 3
Творческа среща с Клуб „Жени в науката“
„Кънтя като мълчание“ – премиера на дебютната книга на Веселин Веселинов

19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
Концерт на група „Прегърнат облак”
Вход свободен

19:00 часа - ОТМЕНЕНО
Поради технически причини театралната постановка се отлага.

Допълнително ще бъде обявена новата дата.
Всички билети могат да бъдат върнати на касата от която са били закупени.
Организаторите се извиняват за причиненото неудобство.

"Министърът женкар"- комедия с Христо Гърбов
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"Министърът женкар"- комедия с Христо Гърбов
Гостува Драматичен театър Сава Огнянов – Русе
Участват: Христо Гърбов (гост), Венцислав Петков, Йовко Кънев, Косьо Станев, Любомир Кънев, Виктор Иванов, Надя Банчева, Ясена Господинова, Петя Венелинова, Татяна Цветкова, Виттория Николова, Дайана Михайлова.
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
За контакт: GSM 087 724 7167

27 май – петък

17:00 часа
НЧ „Пробуда 1929“ - с. Извор
Традиционен събор с концертна програма

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Четене на Библията

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Евробалканци“ - Спектакъл по мотиви от текстове на Мате Матишич
Режисьор: Минчо Събев;
Участват: Димитър Туджаров (Шкумбата) и Данчо Колев
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537
Събитието не се препоръчва за лица под 18 години.
НЧ „Христо Ботев 1937“
Четвърти национален конкурс с международно участие „Моите приятели котките и обичните ви животни“ за рисунка  и приложно творчество – награждаване

27 – 29 май

Зелен уикенд

28 май - събота

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“ПРИНЦЕСИТЕ И ЗМЕЯТ”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Награждаване на участниците от регионалния конкурс за литературна творба, посветен на 24 май "Магията на словото"
НЧ „Асен Златаров 1940“
22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
MagneticandAlienAcidBlood LIVE

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт на Танцова школа „ESTRELLA”
С  участието на клуб „Сезони“
Билети на каса “НХК”
Тел: 0894898098

 

29 май - неделя

Дни на Арменската култура в Бургас
10:30 часа
„Паметник на признателността”
Полагане на венци и цветя на „Паметника на признателността”

11:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“ПРИНЦЕСИТЕ И ЗМЕЯТ”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

30 май - понеделник

17:30 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
„Оцвети ме ! Фигурките на Лора” - изложба на цветни фигурки;
Концерт на школите към ЦПЛР

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“ЖЕНИТБА ПО ОБЯВИ” от Миро Гавран                   
Постановка: Валентин Танев
Сценография и костюми: Николай Нинов
Участват: Валентин Танев, Тончо Токмакчиев и Албена Колева;

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мъжка бърлога“ – Премиера
От създателите на „Жена ми се казва Борис“, „Баща ми се казва Мария“ и „Кучки“
Участват: Станимир Гъмов, Румен Угрински, Стефан рядков,
Петьо Петков – Шайбата
Режисьор: Асен Блатечки
Билети на каса “Часовника“, в мрежата на Eventim и
онлайн: https://bit.ly/ManCave-Burgas

19:30 часа
Балюстрада, Приморски парк
10 години БНР – Бургас
Концерт на Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени”

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ №
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

31 май - вторник

17.00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Лекция на тема „Христо Ботев – историята и борбата за свобода”
Лектор проф. д-р Пламен Павлов
Вход свободен

18:30 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт по повод 31 май – Световен ден без тютюнев дим

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мариус 50“ – сборен моноспектакъл на Мариус Куркински
Гостува ПК „Ажур Пико“
Билети на каса “НХК”
Тел: 0894898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“УМОПОМРАЧЕНИЕ” по Шекспир, Пушкин, Чехов и Баласко
ТК „Вива Арте“       
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми: Мартина Варийска
Участват: Асен Блатечки, Койна Русева, Стефан Иванов, Асен Лозанов;

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПАЛЯЧИ“
ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ РУДЖЕРО ЛЕОНКАВАЛО
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Павел ГЕРДЖИКОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Художник – Иван ПОПОВ
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Пом.-режисьор – Лина ПЕЕВА
Солисти:
Канио – Даниел ДАМЯНОВ
Неда – Нона КРЪСТНИКОВА
Тонио – Александър КРУНЕВ
Силвио – Валери ТУРМАНОВ
Беппе (Арлекин) – Яни НИКОЛОВ
Хор и оркестър на Държавна опера – Бургас

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

___________________________________________________________

КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ - РАБОТНО ВРЕМЕ

Регионален исторически музей – Бургас

Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21

Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14

Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31

Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30

Работно време:

Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа

Такси за посетители:

За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно

Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чуждезик: 10.00 лв.

Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:

2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.

https://www.burgasmuseums.bg/

 

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68

Работно време:

Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа

Билети:

За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.

За възрастни: 2.00 лв.

Телефон за контакт: 056 / 81 41 10

https://museumdubarova.com/

 

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен

Музейна експозиция

Работно време:

Понеделник – неделя от 8:30 часа до 18:30 часа

Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа

Такси за посетители:

http://www.aquae-calidae.com/

Телефон за контакт: 0882 004 126

 

Авиомузей Бургас

кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас

Работно време:

Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа

Такси за посетители:

https://avioburgas.bg/

"Телефон за контакт: 0882 622 408

 

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24

Работно време:

Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа

Събота от 9.00 до 17.00 часа

 

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22

Работно време:

Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

 

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Работно време:

Понеделник –неделя от 10:00 до 19:00 часа

 

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2

"Магазия"1, Пристанищен комплекс

Работно време:

Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

 

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Работно време:

Вторник – събота от 10:00 до 18:00 часа

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2022-05-25 11:34:27