Културна програма за месец юни (обновена на 28 юни)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец юни (обновена на 28 юни)

01 юни 2022 00:39 - 30 юни 2022 15:39

1 юни - сряда

11:00 часа
НЧ „Петър Янев 1939“, кв. Крайморие
Ден на детето - рисунки на асфалт пред читалището

17.00 часа
парк „Изгрев“, к-с "Изгрев"
Изгрев парк фест #нека да ви кажа"
Организатор: НЧ „Изгрев 1909“

17.00 часа
НЧ „Просвета 1928“, с. Димчево
Ден на детето – организиране на забавни игри и детска дискотека в парка на селото

17.00 часа
НЧ „Пробуда 1929“, с. Извор
Ден на детето - игри и песни в парка с децата от селото

17.00 часа
НЧ „Просвета 1938“, с. Изворище
Детско парти по повод на 1 юни - Ден на детето

17.00 часа
НЧ „ Любен Каравелов 1948“, с. Драганово
Детско парти за Деня на детето

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ТРИТЕ ПРАСЕНЦА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

18:30 часа до 22:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh”
За записване: 0889444819

19:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Зрителна зала „Тончо Русев“
„Бай Ганю“ – театрален спектакъл
По мотиви от Алеко Константинов
Гостува: Младежки театър „Николай Бинев“

Участват: Николай Урумов, Александър Хаджиангелов, Стефан Германов, Вихър Стойчев, Веселина Конакчийска, Ярослава Павлова, Светослав Добрев, Красимир Недев и Георги Гоцин
Билети на каса “Часовника“

1 – 6 юни

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 3
„ИЗХОД“
Изложба - живопис на АТАНАС ХРАНОВ
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис Мария Алексиева
Вернисаж: 10 март, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

1 – 10 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба „130 години от първото българско-земеделско промишлено изложение”
Вход свободен
Откриване: 1 юни, 18:00 часа

1 – 12 юни

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Обща изложба "24 Май"
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба живопис „Тя и никоя друга“ на художника Михаил Лалов
Откриване: 11 май, 18.00 часа 
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

1 – 19 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
ГРАВЮРИ ОТ АТЕЛИЕТАТА НА ЛУВЪРА (XVIII - XX век)
Вход свободен
Откриване: 1 юни, 18:00 часа

1 – 30 юни

НЧ „Фар 1946“, ул. „Странджа планина“ № 20
Зала „Ваньо Вълчев“
Изложба на Арт ателиета към читалището
с ръководители Марина Матлина и Веселина Иванова

1 юни – 30 септември

Регионален исторически музей – Бургас
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Изложбата "Манастирската култура на Балканите" на Исторически музей - Самоков
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа

1 юни – 31 октомври

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Изложба „Средновековна сграфито керамика от Българското Черноморие“
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа

2 юни – четвъртък

146 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА ХРИСТО БОТЕВ И ДЕН НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА БЪЛГАРСКАТА СВОБОДА

12.00 часа
Паметник на Христо Ботев, Приморски парк
Заупокойна молитва и ритуал по отдаване на военни почести и полагане на венци и цветя

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт на Вокално студио „Примо” и Фолклорна формация „Чинките” при Читалище „Св. св. Кирил и Медотий” - Бургас
Вход свободен

18:00 часа
НЧ „Обнова 1923“, кв. Ветрен
Празник на квартала. Тържествен концерт пред читалището

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Ботев“ – прожекция на филм
„Дема филм“ ООД и “Арт ателие“ представят „Ботев“ 1876 година
В ролите: Деян Жеков, Ники Илиев, Неда Спасова, Матей Генчев;
Режисьор: Максим Генчев;
Сценарий: Максим Генчев и Десислава Ковачева
Билети на каса “НХК”
Тел: 0894898098

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
20:00 часа - Безплатен урок „Бачата“
21:00 часа - Латино Парти
За контакт: GSM 087 724 7167

2 – 3 юни

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
УСТОЙЧИВО ФИНАНСИРАНЕ НА ПРОЕКТИ ЗА ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ И ВЕИ
В рамките на конференцията ще се проведе търговско изложение за производители и дистрибутори на материали, продукти и сградни компоненти, подходящи за почти нулево-енергийни сгради.
инфо : www.nationalnzebconference.com
Събитието се организира от Центъра за енергийна ефективност ЕнЕфект, Общинската мрежа за енергийна ефективност ЕкоЕнергия, с любезното съдействие на Община Бургас и медийното партньорство на 3е-news
Вход свободен

2 – 19 юни

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Изложба „На конци. 1968. Една действителна история”
Откриване: 2 юни, 18:00 часа, Арт градина
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 часа до 18:00 часа

3 юни – петък

18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh”
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“, с участието на ученици – абитуриенти от всички специалности
Вход свободен

20:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
2022 SeasonOpening * DJ Stenly& DJ Zarko *
За контакт: GSM 089 465 8049

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
GP BAND Live at Target

3 – 5 юни

Уикенд на баровете

4 юни - събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 13:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Детски фолклорен събор в Бургас
Концерт на участниците в Детски фолклорен събор

11:00 часа - 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие "Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
„МАКС И МОРИЦ“
ОПЕРА ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Режисьор - Александър ТЕКЕЛИЕВ, Сценография - Иван ТОКАДЖИЕВ, Костюми - Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА, Танци - Галина КАЛЧЕВА, Пом. - режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители:
Макс – Стефка ХРИСТОЗОВА, Мориц –  Весела АПОСТОЛОВА
Писателят Буш – Йордан Христозов, Леля Грета –  Дарина Запрянова
Хлебарят – Диман ПАНЧЕВ, Музикантът – Милен ДИНОЛОВ, Майстор Бьок – Петър ТИХОЛОВ, Художникът – Мирослав ДИМИТРОВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
ПИПИ, ДЪЛГОТО ЧОРАПЧЕ
Гостува ДКТ-Ямбол
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Балюстрада, Приморски парк
Дефиле Детски фолклорен събор

20:00 часа
Летен театър, Приморски парк
Детски фолклорен събор в Бургас
Концерт на участниците в Детски фолклорен събор

20:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
2022 SeasonOpening * DJ Stenly& DJ Zarko *
За контакт: GSM 089 465 8049

21:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
TIME JUGGLERS Live Album Promo
За първи път в Бургас ще дойдат TimeJugglers за да представят своя нов студиен албум "TheTyrantWithin"!
За контакт: GSM 087 724 7167

5 юни - неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климен Охридски“ № 2
ПИПИ, ДЪЛГОТО ЧОРАПЧЕ
Гостува ДКТ-Ямбол
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

17:00 часа
Държавен куклен театър-Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
Представление на театрална школа "Барберини" с куклено-театрална постановка "Бременските музиканти"
Организатор: НЧ „Св.св. Кирил и Методий 1985“

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Юбилеен концерт – спектакъл „Пътешествие в света на танца“
на Танцова школа „КРИС“

Ръководител: Лорета Йовчева
С участието на: ТФ „Иглика“, ТФ „Вълшебни ритми“ при ДФ „Вълшебство“
Билети на каса “НХК”
ел: 0894898098

6 юни – понеделник

13:00 часа
Алеи зад открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Състезание по роботика

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Състезание по роботика – награждаване

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Заключителен концерт на "Школа по пиано "До Ми Сол"
С ръководител Елена Шемаева
В програмата произведенията на П.И.Чайковски, П.Хаджиев,М. Миер, Л. Бетовен
Вход свободен

7 юни - вторник

18:30 час
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ТРИТЕ ПРАСЕНЦА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

18:30 часа
Дом на писателя,  ул. „Вола“ № 1
Среща с писателя Николай Табаков
по повод последната му книга „Р-р-разкази“
Представя – чл.-кор. Иван Гранитски

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Годишен концерт на ТШ „Калиопе Денс“ 

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2022
„ДОН КИХОТ“ - ПРЕМИЕРА БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА ЛУДВИГ МИНКУС
ОБЩИНА БУРГАС И ДЪРЖАВНА ОПЕРА – БУРГАС представят официално откриване на БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2022
Хореография – Мариус ПЕТИПА, Александър ГОРСКИ
Постановка – Галина КАЛЧЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Яна ДВОРЕЦКА
Помощник-режисьор – Лина ПЕЕВА
Участват:
Дон Кихот – Петър ТИХОЛОВ
Санчо Панса – Яни АНГЕЛОВ /гост/
Китри – МАРТА ПЕТКОВА /гост/
Базил – Емил ЙОРДАНОВ, Даниел ТИЧКОВ
Мерседес – Яна БЕРДУТА, Натали ИВАНОВА
Приятелки на Китри – Даниела ТУРТУМАНОВА-СТОЯНОВА, Натали ИВАНОВА, Яна БЕРДУТА, Лая РАМОН,
Приятели на Базил – Кирил ФИЛИПОВ, Стоян ФЪРТУНОВ, Даниел ТИЧКОВ
Повелителка на дриадите – Емона ГЕОРГИЕВА, Лая РАМОН,
Амур – Събина КОСЕВА, Ивана ФИАЛКОВСКА
Цигански танц – Ива ОВЧАРОВА, Натали ИВАНОВА, Кирил ФИЛИПОВ
Лоренцо – Светлан НИКОЛОВ
Кръчмарка – София ЛОВДЖИЕВА
С участието на ученици от балетните класове на НУМСИ "Проф. П. ВЛАДИГЕРОВ" – Бургас
Ансамбъл към балета на Държавна опера – Бургас
Билети: каса Опера – 0884025918
Билети на касата на „ Часовника”
В деня на събитието, от 18:00 часа, на каса Летен театър

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Bachata Party
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход Свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

8 юни - сряда

17:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт на ученици от българско училище
„Христо Ботев” от град Братислава

18.00 часа
Дом на писателя,  ул. „Вола“ № 1
Иван Сухиванов и РосенДрумев представят алманах „Бургас“

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Годишен концерт на ДФА „Трите пъти“
Ръководител: Марио Егов
Вход свободен

18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh”
За записване: 0889444819

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
Мечтата на Наташа * Моноспектакъл с Поля Йорданова *
За контакт: GSM 089 465 8049

9 юни - четвъртък

17:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Концерт на ОУ „Любен Каравелов“

18:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
Фоайе
КАМЕРНИЯТ СВЯТ НА ПАВЕЛ ГЕРДЖИКОВ
ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГАТА НА ПРОФ. БОРЯНА ЛАМБРЕВА ЗАПЕВЕЦА, ОПЕРЕН РЕЖИСЬОР И ПЕДАГОГ ПАВЕЛ ГЕРДЖИКОВ КАТО КАМЕРЕН ИЗПЪЛНИТЕЛ
Участват:
Проф. ПАВЕЛ ГЕРДЖИКОВ
Проф. БОРЯНА ЛАМБРЕВА
Солисти на Държавна опера – Бургас, Нона КРЪСТНИКОВА - сопран
Йоана КАДИЙСКА – мецеосопран, Яни НИКОЛОВ – тенор, Бранимир НЕДКОВ - баритон
На рояла: Илиана ТОДОРОВА

18.00 часа
Дом на писателя,  ул. „Вола“ № 1
Двуезична антология „Поетични перли“
Представя Добрина Маринова – съставител и преводач

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ЯЙЦЕТО“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт на клавирно трио Лидия Радионова – Кантарджиева - цигулка,
Магдалена Далчева - виолончело и Рада Чомакова – пиано
Чейковски клавирно трио в Ла минор
Вход свободен

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
За контакт: GSM 087 724 7167

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
Мечтата на Наташа * Моноспектакъл с Поля Йорданова *
За контакт: GSM 089 465 8049

9 – 29 юни

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба - живопис Даниела Русева
Вернисаж: 9 юни, от 16:00 часа до 18:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

10 юни - петък

9:00 часа – 17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Конкурс „Аз имам дарба”
Вход свободен

17:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Награждаване в конкурса „Аз имам дарба”

18.00 часа
Дом на писателя,  ул. „Вола“ № 1
Ана-Мария Димитрова с дебютната си поетична книга „Надникнах в душата си“
Представя Наталия Недялкова

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Петък вечер“ – Премиера
Авторски спектакъл
Режисьор: Ивайло Ненов
Участват: Павел Иванов, Стоян Дойчев, Филип Буков и Христо Пъдев
Билети на каса “Часовника“, каса „Опера“ и в мрежата на Eventim и Grabo

18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh
За записване: 0889444819

19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски пар
Писма до Клара -  Клавирен рецитал на Мария-Десислава Стойчева
Вход свободен

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Въпрос на време * MagicShow *
За контакт: GSM 089 465 8049

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/

21:00 часа - Смях по български * Stand-upComedySpecial на Жорони *

22:00 часа - VinylNightwith DJ Jivko @ HashtagPAVILION 10.06.2022

10 – 12 юни

Уикенд на хорото

11 юни - събота

10:00 часа - 18:00 час
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

11:00 часа
Алеи около фонтана до КЦ „Морско казино”
Ден на рисуването

11:00 часа - 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие "Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

15:30 часа       
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Фестивал „Киновакация“ от Национален филмов център
Вход свободен
„ЗИМНИ ВЕЧЕРИ“ – 7’
„САНТЯГО“ – 16’
„МАГАРЕ“ – 22‘
„ПРЕДИ КРАЯ“ - 54’

16:30 часа
пл. „Тройката“
Национален фестивал „Хоро край лазурния бряг“

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
“КУЦОТО ПЕТЛЕ”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Фестивал „Киновакация“ от Национален филмов център
Вход свободен
ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ
„БЯГСТВО“ - 102’
СРЕЩА С ЕКИПА

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
DJ MAD BEAR - OldSchool, Funk&Afrobeats *
За контакт: GSM 089 465 8049

12 юни - неделя

17:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Фестивал „Киновакация“ от Национален филмов център
Вход свободен
„БОЛТ“  - 8’
„АВАНТЮРИСТА“ – 99’

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Фестивал „Киновакация“ от Национален филмов център
Вход свободен
„ЛЮБОВНИ ЧЕРУПКИ“  - 16’
„СТРАХ“ – 100’

13 юни – понеделник

17:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„ПРИЗРАК“ – 28’
„МЪЛЧАНИЕ С ДОСТОЙНСТВО“ - 60’

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„В СЪРЦЕТО  НА МАШИНАТА“  – 115’

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

13 – 25 юни

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба Кръстьо Тодоров-Кеца
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

14 юни - вторник

15:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„МОНА ЛИЗА“ - 10’
„ДЕНЯТ НА ЖЕНАТА“ – 85’
Дискусия за предизвикателствата пред съвременната жена

17:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„ВТОРОТО ОСВОБОЖДЕНИЕ“ 60‘
Дискусия със създателите на филма

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
“КУЦОТО ПЕТЛЕ”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„КАТО ЗА ПОСЛЕДНО“  – 118’
Видео обръщение от Мария Бакалова

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2022
ПРИКАЗКА ЗА ДВАМА - КОНЦЕРТ
ОБЩИНА БУРГАС И ДЪРЖАВНА ОПЕРА – БУРГАС представят БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2022
Еделина КЪНЕВА и ОРЛИН ГОРАНОВ /гост/
Диригент – ДЕЯН ПАВЛОВ /гост/
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Оркестър на Държавна опера – Бургас
В програмата: арии и дуети от мюзикълите „Котките“, „Фантомът на операта“, „Целуни ме, Кейт“, „Моята прекрасна лейди“ и др.
Билети: каса Опера – 0884025918
Билети на касата на „ Часовника”
В деня на събитието, от 18:00 часа, на каса Летен театър

15 юни - сряда

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт „Акустично“ на група „Горещ пясък“
Вход свободен

18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh”
За записване: 0889444819

16 юни – четвъртък

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ПРИНЦЕСАТА И ГРАХОВОТО ЗЪРНО“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
За контакт: GSM 087 724 7167

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
20:00 часа - Безплатен урок „Бачата“
21:00 часа - Латино Парти
За контакт: GSM 087 724 7167

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
20:00 часа - Безплатен урок „Бачата“
21:00 часа - Латино Парти
За контакт: GSM 087 724 7167

17.00 часа
НЧ"Тракия-1930", кв. Лозово
Детско шоу „Ваканция Здравей!“- забавни игри и много изненади в парка на кв. Лозово

17 юни – петък

18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh”
За записване: 0889444819

19:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
"Преподавай трудно" -  Новият спектакъл с безспорната огнена фурия Яна Огнянова.
Организатор:Център за неформално образование и културна дейност АЛОС
Билети:  (Има и за деца) : https://bit.ly/3wG7flV в Грабо: http://bit.ly/3MBRB1J
Както и на касата на часовника и касата на операта

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Bachata Party
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход Свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
DJ Zarko - Disco, Dance& House *
За контакт: GSM 089 465 8049

17 – 19 юни

Миден уикенд

18 юни - събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

11:00 часа - 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие "Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ПРИНЦЕСАТА И ГРАХОВОТО ЗЪРНО“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климен Охридски“ № 2
ТРИТЕ ПРАСЕНЦА "ПИФ, ПАФ, ПУФ" – ПРЕМИЕРА
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР РАЙЧЕВ
Постановка и режисура – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна МАРИЯ-ТОКАДЖИЕВА
Пластика – Галина КАЛЧЕВА
Пом. - режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители:
Пиф – Весела АПОСТОЛОВА, София ЛОВДЖИЕВА
Паф – Стефка ХРИСТОЗОВА, Полина БАХЧЕВАНОВА
Пуф – Калина ПОПОВА, Траяна НИКОЛОВА
Кумчо Вълчо – Йордан ХРИСТОЗОВ, Бранимир НЕДКОВ
Патокът – Шмилена СУЛТАНОВА, Дарина ЗАПРЯНОВА
Илко – Миролсав ДИМИТРОВ
Милко – Милен ДИНОЛОВ

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
DJ DannySlim * HashtagPAVILION *
За контакт: GSM 089 465 8049

21:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Odd Crew – Dark Matters (Part I) – Live Album Promo at Bar Target
За контакт: GSM 087 724 7167

19 юни - неделя

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Фокуси и клоуни - забавни изненади и вълнуващи игри, които ще пренесат децата в магически и вълнуващ свят!

Вход с билети : каса-НХК и на телефон +359 89 4898098

20:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Това не е за по телевизията“ – stand -up comedy
Комеди Клуб София представя стендъп шоуто на Николаос Цитиридис
Билети на: https://nikolaos.comedyclub.bg/

20 юни - понеделник

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт „Акустично“ на група „Горещ пясък“
Вход свободен

18.00 часа
Дом на писателя,  ул. „Вола“ № 1
„Нишки безсъние“ от Мария Хинева
Представя Лилия Христова

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата „Бохемските места на соца“ и
откриване на зложбата "Бохемските кафета в Бургас"
Автор: Мариана Първанова
Вход свободен

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Продукция на балетна школа „Сияние” Мюзик Рум” Бургас
Вход свободен

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Китайско кино

20 – 30 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба "Бохемските кафета в Бургас"
Автор: Мариана Първанова
Вход свободен

21 юни – вторник

10:30 часа - 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие "Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

18:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Спектакъл „Лазарица“
50 години творчески път и 80 годишен юбилей
на Симеон Димитров – драматург, режисьор и поет

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„НЕРОДЕН ПЕТКО“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книгата „Последна молитва”
Автор: Боян Боев

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
„Свекърва“ – театрална постановка
Гостува Драмативен театър „Рачо Стоянов“ – Габрово
Участват: Надежда Петкова, Стоян Руменин, Поля Йорданова, Любомира Башева, Адриана Димова, Димо Димов, Петко Петков и Найден Банчевски
Билети на каса „Опера“ и „Часовника“
Онлайн на: https://epaygo.bg/4866544077
Grabo: https://grabo.bg/burgas/svekarva-0d5ku9w
За резервации: 0894 765 338

19:30 час
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски пар
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2022
ЕНИО МОРИКОНЕ – КИНОТО В НОТИ /ПРЕМИЕРА/МУЗИКАЛНИТЕ ШЕДЬОВРИ НА ЛЕГЕНДАРНИЯ ЕНИО МОРИКОНЕ
Диригент и оркестрации – ЛЕВОН МАНУКЯН /гост/
Сценарий и мултимедия – Юлия МАНУКЯН
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Солист – Мария ЦВЕТКОВА-МАДЖАРОВА – сопран
В програмата:
Музика към филмите – "ОКТОМОД" , "ПРОФЕСИОНАЛИСТЪТ", "ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ В АМЕРИКА", "АЛ КАПОНЕ", "СИЦИЛИАНСКИЯТ КЛАН", "МИСИЯТА" И ДР.
Оркестър на Държавна опера – Бургас
Билети: каса Опера – 0884025918
Билети на касата на „ Часовника”
В деня на събитието, от 18:00 часа, на каса Летен театър

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Bachata Party
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход Свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Китайско кино

22 юни - сряда

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт на група „Горещ пясък“
Вход свободен

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Даскалото е COOL“
Гостува Драматичен театър „Търговище“ 
Участват: Явор Гаджев, Никол Оташлийска, Давид Крумов
Вход свободен

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт на Фолклорна формация „Зеленика”

18:30 часа - 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh”
За записване: 0889444819

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Китайско кино

22 юни – 12 юли

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба "Делници" с творби от фонда на галерията от 60-те и 70-те години на XX век
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

23 юни– четвъртък

10:00 часа – 19:00 часа
Културен Център Морско казино, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
VIII Mеждународен фестивал-конкурс за музиканти – изпълнители и педагози
„Tехника и стил“
Организатор: НЧ „Фар 1946“ – Бургас

10:30 часа - 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие "Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата "Спортната слава на Бургаска област"
Автор: Иван Михайлов
Вход свободен

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ДЪГА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

18:30 часа
НХА – Филиал Бургас, Магазия 1
Изложба и творческа вечер „На учителя с любов“
50 години творчески път и 80 годишен юбилей
на Симеон Димитров – драматург, режисьор и поет

19:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Модно ревю-спектакъл 2022
Организатор: НХА – Филиал Бургас
Събитие, част от Фонд „Култура“ на Община Бургас
Вход свободен

19:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт „Мистиката на Астеа”
Фолклорен празник

19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
Изложба и концерт на Дари и приятели

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
„Чамкория“
В главната роля: Захари Бахаров
Режисьор: Явор Гърдев
Вход: с билети

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
За контакт: GSM 087 724 7167

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
20:00 часа - Безплатен урок „Бачата“
21:00 часа - Латино Парти
За контакт: GSM 087 724 7167

23 юни – 1 юли

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
Изложба Драган Милев

23 – 24 юни

Културен Център Морско казино, зала "Петя Дубарова"
VIII Mеждународен фестивал-конкурс за музиканти – изпълнители и педагози
„Tехника и стил“
Организатор: НЧ „Фар 1946“

24 юни – петък

10:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографската експозиция, ул. „Княз Ал. Батенберг“ № 12 – 14
Еньовски венец за здраве

10:00 часа – 18:00 часа
Културен Център Морско казино, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
VIII Mеждународен фестивал-конкурс за музиканти – изпълнители и педагози
„Tехника и стил“
Организатор: НЧ „Фар 1946“ – Бур

10:00 часа - 20:00 часа
остров Св. Анастасия
„Биле фест“ - базар

11:00 часа
остров Св. Анастасия
„Биле фест“
Ритуал "Еньова булка" - СФА „Китка“, с художествен ръководител Мария Маркова-Халачева

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Преобразяването или как да не бъдеш друг“ – биографичен филм за Симеон Димитров
Среща-разговор със Симеон Димитров и режисьора на филма Росен Петров

18:30 часа - 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh”
За записване: 0889444819

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
Welovethe 90's * DJ Stenly *
За контакт: GSM 089 465 8049

24 – 26 юни

Джулай&Ретро уикенд

10:00 часа – 20:00 часа
остров Св. Анастасия
остров „Св. Анастасия“
Биле фест
И в трите дни кораб "Бургус" ще отплава за Острова от "Магазия 1" в 10:00; 11:30; 13:30; 15:00 и 17:00 часа.

Заповядайте да се забавляваме заедно!
За повече информация и резервации: 0882 004 124, [email protected]

25 юни - събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа - 20:00 часа
остров Св. Анастасия
„Биле фест“
Ансамбъл "Странджа" представя "Магията на Странджа" - концерт с народни песни от магичната планина
Базар

10:00 часа - 20:00 часа
остров Св. Анастасия
„Биле фест“ - базар

10:30 часа
кв. Крайморие
Празник на кв. Крайморие
"Здравей море" - празничен концерт и спортен празник за децата
Организатор: НЧ „Петър Янев 1939“, кв. Крайморие

11:00 часа
остров Св. Анастасия
ПФА "Странджа" представя "Магията на Странджа" - концерт с народни песни от магичната планина
гл. худ. ръководител Марио Егов

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Ревю на Модна къща „Mon Аmour “- (Showroom)

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„НАРИСУВАЙ МИ ЧОВЕК“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

19:00 часа
кв. Крайморие
Празник на кв. Крайморие
Празничен концерт
Организатор: НЧ „Петър Янев 1939“ – Крайморие

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Сватба със закъснител“ – комедия от Робин Хоудън
Участват: Мая Бежанска, Филип Аврамов, Тони Минасян, Илияна Лазарова и Христина Джурова
Билети на каса „Часовника“ и в мрежата на Eventim
Тел: 0889199878, 0899833217

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
„15 години ТФ „Петлите“ и приятели“
С участието на : Петя Панева, Школа за български и гръцки народни танци „Бургос“,
ДТА „Звездички“ , ТШ „ДЮН“, ТФ „Златен пламък“
Билети: каса НХК
В деня на събитието, от 18:00 часа, на каса Летен театър
Събитие, част от Фонд „Култура“ на Община Бургас

21:00 часа
HashtagPAVILION, Крайбрежна алея /до Мостика/
Emil Prize *
За контакт: GSM 089 465 8049

26 юни - неделя

10:00 часа - 20:00 часа
остров Св. Анастасия
„Биле фест“
Люляковските баби ще приготвят пред вас традиционен български сладкиш, наречен Кишкек
Базар

18.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Международен младежки литературен фестивал „Приятелството- смисъл и спасение“ Бургас
18.00 часа - Откриване на фестивала, среща - разговор с режисьора проф. Иван Ничев
18.30 часа - Прожекция на филма „Българска рапсодия”

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Годишен концерт на ТК „Дюн“
Билети: 0894898098

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
„Цар Лъв“ – мюзикъл, базиран на едноименния анимационен филм
на Walt Disney Animation Studios от 1994 г. с музика на Елтън Джон, текст на Тим Райс.
Билети на касата Часовника
Билети: GRABO: https://grabo.bg/burgas/miuzikalat-tzar-lav-02frsn

27 юни - понеделник

10:00 часа – 12:30 часа
Остров "Света Анастасия"
Международен младежки литературен фестивал „Приятелството- смисъл и спасение“ Бургас
Среща с писателя и поета Недялко Йорданов

15.00 часа – 16:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Международен младежки литературен фестивал „Приятелството- смисъл и спасение“ Бургас
Среща с писателя Георги Бърдаров, презентация на книгата му „Абсолво те” и беседа за творческото писане

16.00 часа – 18.00 часа 
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Откриване на „Лятна академия за деца и ученици – Бургас 2022“
Хепънинг

17:00 часа
Приморски парк
Международен младежки литературен фестивал „Приятелството-смисъл и спасение“ Бургас
Флашмоб - откриване на пейка-книга на „Алеф”

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт „Акустично“ на група „Горещ пясък“
Вход свободен

18.00 часа
Дом на писателя,  ул. „Вола“ № 1
Слави Томов представя Валтер Бенямин

18.00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Официално откриване Дни на португалската култура
„Магията на Португалия“ - презентация на ученици от АЕГ „Г. Милев“
със специалното участие на групa “Прегърнат облак“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Автобиографията на един скенер“ – мюзикъл
Рецисьор: Каис Бармауи
Участват: Стефан Петров, Иванжелин Попова – Петрова, Ралица Ковачева – Бежан, Симеон Владов, Давид Крумов и Девора Крумова
Музика и текст: Стефан Петров
Билети на каса „Часовника“ и в мрежата на Eventim
Тел: 0888210598

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Автобиографията на един скенер“ – мюзикъл
Музика и либрето: Стефан Петров
Режисура: Каис Бармауи
Събитие, част от Фонд „Култура“ на Община Бургас

19.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Международен младежки литературен фестивал „Приятелството-смисъл и спасение“ Бургас
Представяне творчеството на писателя Георги Господинов
Модератор: Елка Стоянова

19:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Мечтите на Аза“ – театрална постановка
Билети: на каса „Часовника“

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на португалския филм „Ембарго“ (Embargo), 2010, 83 мин.

27 – 30 юли

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Фотозложба „Световно културно и природно наследство на Юнеско в Португалия
Вход свободен

27 юни – 9 юли

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба живопис Джанета Русева
Откриване: 28 юли, от 18:00 часа
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

28 юни - вторник

10.00 часа – 12:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Международен младежки литературен фестивал „Приятелството-смисъл и спасение“ Бургас
Уъркшоп с писателя Георги Господинов

10:30 часа - 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие "Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

13.30 часа - 15.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Международен младежки литературен фестивал „Приятелството-смисъл и спасение“ Бургас
Уъркшоп с писателя Кристофър Бъкстън - ЦСИБ, Конферентна зала „Акад. Константин Петканов”

18.00 часа - 20.00 часа
Международен конгресен център, Морска гара
Международен младежки литературен фестивал „Приятелството-смисъл и спасение“ Бургас
Тържествена церемония по награждаване участниците в международния литературен ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена“  

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
Арт ателие за изработване на керамично пано
Вход: 40 лв
За записване: [email protected]
или www.facebook.com/portuguesburgas

18.30 часа
Дом на писателя,  ул. „Вола“ № 1
„Прегърни живота“
Представя Тошко Савов

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ЧУК И ПУК“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
* QUIZ 51 Въпроса в HashtagSTUDIO Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2022
ДОН КИХОТ - БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА ЛУДВИГ МИНКУС
ОБЩИНА БУРГАС И ДЪРЖАВНА ОПЕРА – БУРГАС представят
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 202
Хореография – Мариус ПЕТИПА, Александър ГОРСКИ
Постановка – Галина КАЛЧЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Яна ДВОРЕЦКА
Помощник-режисьор – Лина ПЕЕВА
Участват:
Дон Кихот – Петър ТИХОЛОВ
Санчо Панса – Яни АНГЕЛОВ /гост/
Китри – гост
Базил – Емил ЙОРДАНОВ, Даниел ТИЧКОВ
Мерседес – Яна БЕРДУТА, Натали ИВАНОВА
Приятелки на Китри – Даниела ТУРТУМАНОВА-СТОЯНОВА, Натали ИВАНОВА, Яна БЕРДУТА, Лая РАМОН,
Приятели на Базил – Кирил ФИЛИПОВ, Стоян ФЪРТУНОВ, Даниел ТИЧКОВ
Повелителка на дриадите – Емона ГЕОРГИЕВА, Лая РАМОН,
Амур – Събина КОСЕВА, Ивана ФИАЛКОВСКА
Цигански танц – Ива ОВЧАРОВА, Натали ИВАНОВА, Кирил ФИЛИПОВ
Лоренцо – Светлан НИКОЛОВ
Кръчмарка – София ЛОВДЖИЕВА
С участието на ученици от балетните класове на НУМСИ "Проф. П. ВЛАДИГЕРОВ" – Бургас
Ансамбъл към балета на Държавна опера – Бургас
Билети: каса Опера – 0884025918
Билети на касата на „ Часовника”
В деня на събитието, от 18:00 часа, на каса Летен театър

20:00 часа
о. Света Анастасия
Драматичен театър „Адриана Будвеска“ представя:„Омайна нощ“

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Bachata Party
20:00 часа - Безплатен урок Бачата
21:00 часа - Латино парти
Вход Свободен
За контакт: GSM 087 724 7167

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на португалския филм „Жозе и Пилар“ (José e Pilar), 2010,  117 мин.

29 юни - сряда

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт „Акустично“ на група „Горещ пясък“
Вход свободен

18:30 часа до 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Рисуване с вино „Wine Gogh”
За записване: 0889444819

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
„Цветовете на Португалия“  – рисуване и португалско вино
Вход: 40 лв
За записване: [email protected]
или www.facebook.com/portuguesburgas

19:00 часа
НЧ „Обнова 1923“, кв. Ветрен
Премиера на ДТШ ,,Талантино'' с постановка ,,Хитър Петър''

19:30 часа
Експозиционен център „Флора“
Концерт „Хубавата мелничарка” от Франц Шуберт по стихове на Вилхелм Мюлер – развръзката
Представят:  сопраното Мария Цветкова – Маджарова, на рояла: Илиана Тодорова
Билети:  На място и каса „Часовника“

20:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт на Световния младежки камерен оркестър, с диригент Маестро Дамиано Джурана /Италия/ и световноизвестния цигулар Светлин Русев /България/
В програмата: Верди, Паганини и Сарасате
Вход свободен

20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
Спектакъл "Паисийй" на Ансамбъл Българе
Билети : каса "Часовника" - 0894898098
БИЛЕТИ: GRABO - https://grabo.bg/burgas/ansambal-balgare-02u34k
В деня на събитието, от 18:00 часа, на каса Летен театър

20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
Спектакъл "Паисийй" на Ансамбъл Българе
Билети : каса "Часовника" - 0894898098
БИЛЕТИ: GRABO - https://grabo.bg/burgas/ansambal-balgare-02u34k
В деня на събитието, от 18:00 часа, на каса Летен театър

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на португалския филм „Морален код“(Ordem moral) , 2020, 101 мин.

30 юни - четвъртък

10:30 часа - 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие "Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819

17:30 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Представяне на книгата на проф. д-р Иван Христов „Тайните на залива Ченгене скеле в Черно море. Археологически обекти и находки в крайбрежната зона между полуостров Метоха и нос Форос.”

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
Открит урок по португалски език
Вход свободен

18:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт на ученици от НУМСИ „Проф.Панчо Владигеров“ гр. Бургас
В програмата – класически произведения на австрийски и български композитори.
Вход: свободен

18:30 часа
Морска гара
„Stereo Festival“
JULY MORNING EVE
GORAN BREGOVIC
GENERAL LEVY
БТР
КОНТРОЛ
КЕРАНА И КОСМОНАВТИТЕ
DJ MARTEN ROBERTO

18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър представя: „Часът на куклите“
„ЧУК И ПУК“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35

20:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
LatinThursday
20:00 часа - Безплатен урок „Бачата“
21:00 часа - Латино Парти
За контакт: GSM 087 724 7167

20:30 часа
Централен плаж /до Моста/
ДЖУЛАЙ МОРНИНГ (JULY MORNING)
P.I.F.
Lek City Case
Mr. Vagabond
Vaichos Trio project
G.A.N.G
Stiff Bones
Аудиосфера

21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на португалския филм „Морален код“(Ordem moral) , 2020, 101 мин.
Прожекция на португалския филм „ Свети Жорж“ (São Jorge), 2016, 112 мин.

30 юни – 2 юли

Морска гара
Stereo Festival

30 юни /петък/

18:30 часа
JULY MORNING EVE
GORAN BREGOVIC
GENERAL LEVY
БТР
КОНТРОЛ
КЕРАНА И КОСМОНАВТИТЕ
DJ MARTEN ROBERTO

1 юли /събота/

17:30 часа
JULY MORNING
DEEKLINE
ED SOLO
UPSURT
100 КИЛА
МИЛЕНИТА
DJ IVAN SHOPOV & TRIGAIDA
DJ EMIL PRIZE

2 юли /неделя/

18:00 часа
FINAL DAY
KIRIL DJAIKOVSKI
СТЕФАН ВЪЛДОБРЕВ И ОБИЧАЙНИТЕ ЗАПОДОЗРЕНИ
SO CALLED CREW (ЖЛЪЧ, ГРИГОРОВ, ГЕНА)

30 юни - 19 юли

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба - живопис Илиян Иванов
Вернисаж: 30 юни, от 16:00 часа до 18:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

30 юни

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба „120 години от рождението на ПЕТКО ЗАДГОРСКИ“
Откриване: 30 юни, 18.00 часа
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

 

___________________________________________________________________________

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чуждезик: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 18:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа
Такси за посетители:

http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
"Телефон за контакт: 0882 622 408

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Понеделник –неделя от 10:00 до 19:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 18:00 часа

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2022-06-28 16:36:05