Културна програма за месец октомври (обновена на 19 октомври)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец октомври (обновена на 19 октомври)

01 октомври 2022 08:50 - 31 октомври 2022 11:50

1 октомври – събота

9:00 часа - 19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Интензивен Курс за изработка на Съвременна Празнична Торта
Водещ на курса: Златина Луис – акредитиран преподавател и демонстратор към Гилдията на Британското захарно изкуство. и Британската Асоциация по захарно изкуство.
С предварително записване.
Контакти: 089 443 7056
E-mail: [email protected]

10:00 часа - 19:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Цветовете на есенната градина“ – Бургаски Арт базар

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
Галерия «Георги Баев», Зала 1, ет. 0, от 10:30 до 12:30 часа
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Чук и пук“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

16:00 часа - 19:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
“Младежко биенале на изкуствата“
С участието на ученици и младежи от НУМСИ «Проф. Панчо Владигеров»,
Младежки културен център – Бургас и др.
Арт работилница; Откриване на изложба;

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
КSHMR - Live Album Promo
За контакт: GSM 087 724 7167

1 – 5 октомври

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Изложба «Звук и цвят» от XXIII пленер на «Дарик» радио
Откриване: 22 септември, Арт градина, от 17:30 часа
Вход свободен
Работно време:
Вторник – Събота от 10:00 часа до 18:00 часа
Телефон за контакт: 056/84 28 03

1 - 9 октомври

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Данаил Кондиков – живопис
Вернисаж: 20 септември, от 17:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба на Георги Трифонов
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

1 – 17 октомври

10:00 часа – 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба живопис, графика, скулптура
Автор: Олег Дробитко 
Вход свободен

1 - 25 октомври

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба графика
Автор Димо Колибаров
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

1 – 27 октомври

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба - графика на ДИМО КОЛИБАРОВ
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка

1 – 31 октомври

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Изложба „Средновековна сграфито керамика от Българското Черноморие“
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа

2 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Чук и пук“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

15:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 2
Демонстрация за направа на цветя от шоколад за моделиране с водещ и демонстратор Златина Луис
Вход свободен

3 октомври – понеделник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ОТКРИВАНЕ
С участието на Антон Дончев, Алек Попов,
Недялко Йорданов и други бургаски писатели
Музика: Самуел Мануелян и Николай Райков – Gentle spirit
Водещ: Бина Калс
Вход свободен

3 – 28 октомври

НЧ „ Изгрев 1909“ Бургас
Изложба „КАРТИЧКА ОТ МОРЕТО” по повод 31 октомври – Международен ден на Черно море
 

3 – 30 октомври

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Фотоизложба «Изложбата "Моралът е доброто"

4 – 9 октомври

Фестивал на младите в изкуството
“Дълбокото синьо море“
Организатори: Национална художествена академия филиал Бургас, 
“Марина – Бургас хотел“, Графична база “Тодор Атанасов“ Бургас

Програма

4 октомври, 18:00 часа
НХА филиал Бургас
Откриване на фестивала

5 октомври, 18:00 часа
18 часа, „Марина“ – хотел Бургас
Излъчване на филма „4 годишни времена“

6 октомври, 18:00  часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Излъчване на късометражни филми от кино клас Бургас

7 октомври, 19 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
„Арката: Мечти за напреднали“ - филм на Евгения Атанасова 

8 октомври
11:00 часа, Графична база „Тодор Атанасов“ Бургас
Представяне на завършеният стенопис 
16:00 часа, Център за съвременно изкуство и библиотека
Среща разговор с Ясен Гюзелев

9 октомври, 16:00 часа
„Марина“ – хотел Бургас
Литературен купон и представяне на готовата арт-инсталация

3 – 4 октомври

9:00 часа – 19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Градина с диви цветя - Курс по захарно изкуство и декорации
Водещ на курса: Златина Луис – акредитиран преподавател и демонстратор към Гилдията на Британското захарно изкуство. и Британската Асоциация по захарно изкуство.
Контакти за директна връзка със Златина Луис:
С предварително записване.
Контакти: 089 443 7056
E-mail: [email protected]

3 – 15 октомври

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба БФО
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

4 октомври – вторник

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт на Детския хор на БНР
Диригент: Венеция Караманова
Акомпанимент на рояла: Теодора Занева
Солист: сопрано Екатерина Кирчева
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
„СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР“
КОМИЧНА ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖОАКИНО РОСИНИ
Либрето Чезаре Стербини
По първата част от трилогията на Пиер Бомарше „Севилският бръснар, или напразна предпазливост“
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография и костюми – Денис ИВАНОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Корепетитор (речитативи) – Мира ИСКЪРОВА
Асистент-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Фигаро – ДОБРОМИР МОМЕКОВ 
Граф Алмавива – НИКОЛАЙ МОЦОВ 
Розина – Йоана КАДИЙСКА 
Доктор Бартоло – Костадин МЕЧКОВ
Базилио – Делян СЛАВОВ
Берта – Нона КРЪСТНИКОВА 
Фиорелло – Йордан ХРИСТОЗОВ 
Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
От понеделник до петък

5 октомври – сряда

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
„Улични балади“ – саундскейп на живо с гласове от България и Швейцария

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Порт Прим Арт Фест
Кинопрожекции на късометражно кино. Прожекция на ленти от цял свят, част от селекцията на Международен фестивал за късометражно кино "Карантината" с директор Георги Кръстев
Вход свободен

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ГРАДСКА ЛЕГЕНДА“ - премиера
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]
[email protected]

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Не е за телефон“ с Христо Шопов
Комедия от Лиза Шопова и Елин Рахнев
Билети на каса „Часовника“, каса „Опера“ и в мрежата на Eventim
Тел: 0899837387

21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
За контакт: GSM 089 465 8049
Животът ме изненада * Stand-up & Magic Show * HashtagSTUDIO Бургас 05.10.2022

6 октомври – четвъртък

17:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Фоайе, ет. 2
Творческа среща с Яна Борисова и представяне на книгите „Чудна лятна нощ“ и „Десет пиеси“
Събитието е част от Фестивал на изкуствата Порт Прим Арт Фест 2022 

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ЛИТЕРАТУРНА ПРЕМИЕРА
“Тайният код на Андерсен” – Тони Маркс
Представя: Румяна Емануилиду
Вход свободен

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Порт Прим Арт Фест
Кинопрожекции на късометражно кино. Прожекция на ленти от цял свят, част от селекцията на Международен фестивал за късометражно кино "Карантината" с директор Георги Кръстев
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„Актрисата“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Порт Прим Арт Фест 2022 представя "Място, наречено Другаде"
Спектакъл с най-новият текст на един от най-нашумелите съвременни  драматурзи – Яна Борисов.
Участват: Боряна Братоева и Петър Антонов
Режисьор: Димитър Коцев – Шошо
Билети на касата на „Часовника”
Тел: 0894898098 

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
F.R.I.E.N.D.S Quiz

7 октомври – петък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ПРАЗНИК НА ПОЕЗИЯТА
Водещ: Наталия Недялкова
Вход свободен

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Порт Прим Арт Фест
Кинопрожекции на късометражно кино. Прожекция на ленти от цял свят, част от селекцията на Международен фестивал за късометражно кино "Карантината" с директор Георги Кръстев
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
ЗЛАТНИТЕ ПЕСНИ ОТ "ЗЛАТНИЯТ ОРФЕЙ"
ОРЛИН ГОРАНОВ И МАРГАРИТА ХРАНОВА
Диригент ЛЕВОН МАНУКЯН 
Идея, сценарий и мултимедия Юлия МАНУКЯН 
Оркестрации Левон МАНУКЯН 
Оркестър на Държавна опера - Бургас

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Порт Прим Арт Фест 2022 представя премиера на филма „Бягство“
Продуценти: Галина Тонева и Кирил Кирилов, ГАЛА ФИЛМ
Режисьор: Виктор Божинов
Сценарий: Деляна Манева
Участват: Диана Димитрова, Христо Петков, Снежана Макавеева, Иван Савов, Беноа Марешал, Димитър Сулев и Венцислав Сариев
Билети на каса „Часовника“Тел: 0894898098 

8 октомври - събота

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
С предварително записване
За информация и контакт: 0893629492
https://robopartans.com/

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
Галерия «Георги Баев», Зала 1, ет. 0, от 10:30 до 12:30 часа
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„БОЛЕН ЗДРАВ НОСИ” - гостува ДКТ-Пловдив
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

19:30 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Latin Saturday
Гост инструкторите
Калоян Славов и Диана Ковачева
ПРОГРАМА:
19:30 - Salsa Cubana / Cuban Partnerwork
20:30 – Bachata
21:30 - Парти
За контакт: GSM 087 724 7167

9 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„РИБАРЯТ И ЗЛАТНАТА РИБКА”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

10 октомври – понеделник

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книгата и моноспектакъл «Приумиците на съдбата»
Автор: Геновева Диманова
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ПРАЗНИК НА ПРОЗАТА
Водещ: Слави Томов
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„Животът е вкусен“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Когато светът беше шарен“ – Премиера
Със специалното участие на Владислав Карамфилов – Въргала
Гостува: „ДТ- Търговище“
Участват още: Камен Иванов, Божидар Попчев, Атанас Махнев, Димитър Мартинов, Тодор Кирилов, Лора Недялкова и Маргарита Маркова
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

11 октомври - вторник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ЛИТЕРАТУРНА ПРЕМИЕРА
„Мисия Истанбул“ роман от Мери Апос
Представя: Лилия Христова
Вход свободен

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на стихосбирката "Сред лъчи на зора"
Автор: Велина Димитрова

19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Гостува Аксиния Михайлова

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
QUIZ в Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

12 октомври – сряда

16:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
СРЕЩА на Клуб „Млад преводач“ към Бургаска писателска общност и ученици от Френската гимназия с Аксиния Михайлова – поет и преводач
Вход свободен

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Фоайе "Опера"
ВЕЧЕР НА ФРЕНСКАТА МУЗИКА
ВОКАЛЕН КАМЕРЕН КОНЦЕРТ
Участват: 
Йоана Железчева – сопран 
Людмила Михайлова – сопран 
Мария Цветкова-Маджарова – сопран 
Нона Кръстникова – сопран
Даниела Дякова – мецосопран 
Андрея Мирчев – тенор 
Яни Николов  – тенор 
Бранимир Недков  – баритон 
Костадин Мечков – бас
На рояла – Илиана ТОДОРОВА
В програмата творби от френските композитори Лало, Бизе, Сен-Санс, Гуно, Форе, Дебюси, Шосон и др.

21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Крадецът на мисли * Ментализъм шоу на Диян Костадинов * 12.10.2022 HashtagSTUDIO Бургас

13 октомври - четвъртък

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„Ревност“ - премиера
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]
[email protected]

13 – 31 октомври

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 1
TERRARIUM Snake Home / Влечугите, тайнствени и непознати
Работно време: от понеделник до неделя
Вход с билети

13 октомври – 3 ноември

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба скулптура
Автор: НИКОЛА СТАНЧЕВ
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

14 октомври – петък

10:00 часа – 19:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Цветовете на есенната градина“ – Бургаски Арт базар

17:30 часа
Зала «Георги Баев», ет. 0
Ден на Украинското казачество
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
АВТОРСКИ РЕЦИТАЛ на Сашо Серафимов от книгата „Натрупване на незнание“
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„Третата дума“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

21:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
ODD CREW - Live
За контакт: GSM 087 724 7167

14 октомври – 14 ноември

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Избрани творби от фонда на ХГ Жорж Папазов, гр. Ямбол
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

15 октомври – събота

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
С предварително записване
За информация и контакт: 0893629492
https://robopartans.com/

10:00 часа – 19:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
„Цветовете на есенната градина“ – Бургаски Арт базар

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
Галерия «Георги Баев», Зала 1, ет. 0, от 10:30 до 12:30 часа
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„КУЦОТО ПЕТЛЕ”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Сцена БулевАРТ
Концерт на Коце Дянков и Алайв бенд 

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

16:00 часа - 21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Артхаус“ – кино за млади
Младежите на Бургас имат възможност да бъдат въведени в света на качественото кино с изложби , показване на европейски филми и лекции включени в програмата за тях.
Вход свободен

16:00 часа - 21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Артхаус“ – кино за млади
Младежите на Бургас имат възможност да бъдат въведени в света на качественото кино с изложби , показване на европейски филми и лекции включени в програмата за тях.
Вход свободен

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Прожекция на филма „Жените наистина плачат“ и среща с част от екипа
Събитието е част от националното турне на WOMEN Do CRY/ Жените наистина плачат Билети на каса „Часовника“
Тел: 0894898098

21:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Latin Saturday

16 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„КУЦОТО ПЕТЛЕ”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Бум – Бум: Еволюция на престъпното мислене“ с Михаил Билалов
Автор: Ваня Николова („Под прикритие“, „Връзки“ и „Голата истина за група Жигули“)
Билети на каси „Опера“, „Часовника“ и онлайн в мрежата на Eventim
Тел: 0899837387

17 октомври – понеделник

15:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала Опера
I НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС “СТОЯН ПОПОВ“
ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ И ТЕГЛЕНЕ НА ЖРЕБИЙ
Първият Национален конкурс за млади оперни певци “Стоян Попов“ ще се проведе от 17 до 21 октомври 2022 г. в два тура, на които кандидатите ще се представят на сцената на Държавна опера – Бургас със съпровод на пиано.
Жребият ще бъде теглен на 17 октомври. Участници, които пропуснат да се явят по определения ред, се дисквалифицират. Конкурсната програма включва 18, 19 и 20 октомври, като заключителният концерт на лауреатите ще бъде на 21 октомври с оркестъра на Държавна опера –Бургас – на  рождения ден на маестро Стоян Попов. Не се допускат промени в приложената в заявката конкурсна програма.
При неявяване на кандидата жребия се тегли служебно.
На събитието се допускат само членовете на журито и участниците в конкурса.

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
“Между комедията и трагедията”
ТВОРЧЕСКА СРЕЩА с писателя Алек Попов
Вход свободен

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книгата „Небесни послания"
Автор: Мара Спасова
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Железният светилник“
Гостува: Театър „Българска армия“
Участват: Гергана Данданова, Явор Бахаров, Стойко Пеев, Милен Миланов, Георги Новаков, Георги Кадурин, Тигран Торосян, Владислав Виолинов, Георги Къркеланов, Мирослав Пашов, Йордан Алексиев, Нели Монеджикова, Стефка Янорова, Антоанета Добрева – Нети, Луизабел Николова и Радосвета Василева.
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0894898098

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
„ПЕПЕЛЯШКА“
БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА СЕРГЕЙ ПРОКОФИЕВ
Хореография и режисура проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Възстановка Галина КАЛЧЕВА 
Сценография Борис СТОЙНОВ 
Художник на костюмите Цветанка ПЕТКОВА– СТОЙНОВА
Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера – Бургас

17 – 30 октомври

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба на Цветанка Цветанова
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

18 октомври – вторник 

10:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
I НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС “СТОЯН ПОПОВ“
ПЪРВИ ТУР
1. Кандидатите изпълняват по свой избор песен или ария от български композитор и ария по избор от славянски композитор.
2. Прослушванията се осъществяват по видове гласове и по реда на жребий, изтеглен в деня преди започването на конкурса.
ВХОД СВОБОДЕН

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
АВТОРСКИ РЕЦИТАЛ на Иван Странджев от книгата „Улици на тъгата“
Вход свободен

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Без асансьор“ от Себастиен Тиери
Гостува Малък градски театър „Зад канала“
Участват: Герасим Георгиев – Геро, Филип Аврамов, Леонид Йовчев и Мак Маринов
Билети на каса „Часовника“

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
QUIZ в Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049
вторник 11/18/25 ОКТОМВРИ 2022 Г. ОТ 19:30 Ч. ДО 22:00 Ч.

19 октомври – сряда

12:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
I НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС “СТОЯН ПОПОВ“
ВТОРИ ТУР
1. Допуснатите кандидати изпълняват една ария по избор, различна от изпълнените на I тур, и една ария от опера на Джузепе Верди.
2. Прослушванията се осъществяват по видове гласове и по реда на жребий, изтеглен в деня преди започването на конкурса.
ВХОД СВОБОДЕН

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книга "265 години от рождението на Моцарт"
Проф. Венко Александров
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ЛИТЕРАТУРНА ПРЕМИЕРА
„Хлъзгаво време“ от Янчо Михайлов
Вход свободен

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книга "265 години от рождението на Моцарт"
Проф. Венко Александров
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„Градска легенди“ - премиера
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]
[email protected]

19 октомври – 19 ноември

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба живопис - Теофан Сокеров, творби от фонда на ХГ Ловеч Работно време:
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

20 октомври - четвъртък

10:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Поетично четене «Бургаска пролет»
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ПРАЗНИК НА ХУМОРА
Водещ: Николай Фенерски
Вход свободен

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт на Духов квинтет на Военно въздушните сили на САЩ

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата »Танцувай с мен, Самота!»
Музикално - поетичен спектакъл
Автор: Ивайло Диманов
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„Милионерът“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]
[email protected]

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
„Паник бутон театър“ (България)
„ТЯЛО, ХВЪРЛЕНО ПОД ЪГЪЛ КЪМ ХОРИЗОНТА“
театрален спектакъл
Продължителност 60 мин
Режисьор Василена Радева
Сценография и костюми Анна Янакиева
Музика Емилиян Гацов-Елби
Художествено осветление Георги Георгиев-Гого
С участието на Невена Калудова, Богдана Котарева, Юлиана Сайска, Елена Димитрова
Вход свободен

21 октомври – петък 

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ТВОРЧЕСКА СРЕЩА с Владимир Левчев по повод книгата му „Смъртта и Бог“
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
Компания „Дерида“ (България)
„ТЕЛЕПОРТ“
визуален танцов пърформанс
Продължителност 40 мин
Идея Живко Желязков, Владислав Илиев
Хореограф Живко Желязков
Визуална среда Studio Phormatik / Владислав Илиев, Михаил Илиев
Музика Иван Шопов
С участието на Изабел Миткова
Продуцент Атанас Маев
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„Актрисата“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
I НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС “СТОЯН ПОПОВ“
ГАЛАКОНЦЕРТ НА ЛАУРЕАТИТЕ
Заключителна гала вечер на лауреатите с оркестъра на Държавна опера – Бургас и официално закриване на Първи национален конкурс „Стоян Попов“ с международно участие.
Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ 
Концертмайстор Христо БЕЛЧЕВ 
Оркестър на Държавна опера - Бургас 
Проектът е реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд "КУЛТУРА" по "ПРОГРАМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И РАЗВИТИЕ НА ДЪРЖАВНИ, РЕГИОНАЛНИ И ОБЩИНСКИ КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ"
Билети на касата на Държавна опера - Бургас, каса "Часовника", мрежите на Ивентим и Грабо 

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
Компания „Дерида“ (България)
„ТЕЛЕПОРТ“
визуален танцов пърформанс
Продължителност 40 мин
Идея Живко Желязков, Владислав Илиев
Хореограф Живко Желязков
Визуална среда Studio Phormatik / Владислав Илиев, Михаил Илиев
Музика Иван Шопов
С участието на Изабел Миткова
Продуцент Атанас Маев
Вход свободен

21:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
„Махол Шалем“ данс хаус (Израел)
„VR ТАНЦ ИЗРАЕЛ“
VR танцов видеофилм
Продължителност 20 мин
Разговор с режисьора с режисьора Руби Еделман
Вход свободен

22 октомври – събота 

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“,
Зала 2, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
Галерия «Георги Баев», Зала 1, ет. 0, от 10:30 до 12:30 часа
За записване: 0889444819

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
С предварително записване
За информация и контакт: 0893629492
https://robopartans.com/

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
„НАРИСУВАЙ МИ ЧОВЕК”
визуален физически спектакъл
Продължителност 35 мин
Автори Петър Тодоров и Десислава Минчева
Режисьор и продуцент Петър Тодоров 
Консултант д-р Здравка Янева, детски психиатър
Художник Ханна Шварц
Музика Милен Апостолов
С участието на Десислава Минчева 

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

15:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
„НАРИСУВАЙ МИ ЧОВЕК”
Театър ,,Стафан Бьорклунд” (Швеция)
ТЕАТРАЛНА ТРИЛОГИЯ „ЧОВЕШКАТА ПРИРОДА“:
„HOMO LUDENS“
визуален физически спектакъл
Продължителност 40 мин
Концепция и режисура Петър Тодоров 
Разработка Петър Тодоров, Стафан Бьорклунд, Енид Бьорклунд
Музика Ларс Фйелдмосе 
Глас на запис Нияс Фйелдмосе
Костюм и реквизити Енид Бьорклунд
С участието на Стафан Бьорклунд
ограничен текст на английски език

16:00 часа – 21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Артхаус“ –  кино за млади 
Младежите на Бургас имат възможност да бъдат въведени в света на качественото кино с изложби , показване на европейски филми и лекции включени в програмата за тях.
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
“Корпо Макина Съсайъти” (Нидерландия)
“ПОМЕЖДУ”
танцов пърформанс
Продължителност 40 мин
Хореография и изпълнение Евангелос Бискас
Костюм Маматанго
Консултант Гилйерме Миото

20:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
Спектакъл на Станислав Генадиев (България)
“НАЧАЛЕН ТЛАСЪК”
танцов спектакъл
Продължителност 35 мин
Хореография и музикално оформление Станислав Генадиев
Костюми Ралица Тонева, Станислав Генадиев
Видеомонтаж Владислав Илиев
Оператор, фотограф Марин Кафеджийски
Психолог консултант Станислава Симеонова
С участието на Виолета Витанова, Елена Китова
Продуцент Сдружение „Ареалност“

21:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Танцова компания „Хетероподи“ (България)
„6:16 PM“ 
VR танцов видеофилм
Продължителност 20 мин.
Идея, хореография, режисура Росен Михайлов
Оператор Александър Крумов
Продуцент Роберта Ганова
Разговор с режисьора Росен Михайлов

21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Пак съм аз! * Stand-up Comedy шоу на Александър Маринков *
За контакт: GSM 089 465 8049

23 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„МИСИЯ СПЯЩАТА КРАСАВИЦА”
куклено-визуален спектакъл
Продължителност 55 мин.
Автор Яна Борисова
Режисьор Кирякос Аргиропулос
Сценография и кукли Емелияна Тотева
Музика Мишо Шишков
Видеодизайн Тодор Бачев
С участието на Александра Грънчарова, Ася Атанасова, Диян Русев, 
Ивайло Енев

15:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
Театър ,,Стафан Бьорклунд” (Швеция)
ТЕАТРАЛНА ТРИЛОГИЯ „ЧОВЕШКАТА ПРИРОДА“:
„ЖИВОТЪТ Е СТРАНЕН ТАНЦ“
визуален физически спектакъл
Продължителност 40 мин
Концепция и режисура Петър Тодоров 
Разработка Петър Тодоров, Стафан Бьорклунд, Енид Бьорклунд
Музика Ларс Фйелдмосе 
Глас на запис Ларс Далквист
Костюм и реквизити Енид Бьорклунд
С участието на Стафан Бьорклунд
ограничен текст на английски език

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ”
11-ти фестивал на българския физически и визуален театър
Организация за алтернативно изкуство и култура
„36 маймуни“ (България)
„МАШИНИТЕ СА КУЧКИ“
театрален спектакъл
Продължителност 85 мин
Режисьор Гергана Димитрова
Сценография, костюми, видео на живо Никола Налбантов
Музика Павел Терзийски
Звукоинженер Иво Стаменов ОттО
Асистент-режисьор Стефани Стефанова 
С участието на Здрава Каменова и Александър Митрев

24 октомври – понеделник

10:30 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
ТРИТЕ ПРАСЕНЦА "ПИФ, ПАФ, ПУФ"
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР РАЙЧЕВ
Сценична адаптация и режисура – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Аранжимент, звуково оформление и инструментал - Нина РАЙХЕЛ
Сценография и костюми – Анна МАРИЯ-ТОКАДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом. - режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители:
Пиф – Весела АПОСТОЛОВА
Паф – Стефка ХРИСТОЗОВА
Пуф – Калина ПОПОВА
Кумчо Вълчо – Бранимир НЕДКОВ
Патокът – Шмилена СУЛТАНОВА
Илко – Мирослав ДИМИТРОВ
Милко – Милен ДИНОЛОВ

11:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Куклено – театрален спектакъл „Свирнята“
Гостува Държавен куклен театър Сливен
Билети на каса „Часовника“

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ЮБИЛЕЙНА ВЕЧЕР
Михаил Неделчев на 80 години
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„Ревност“ - премиера
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]
[email protected]

25 октомври – вторник

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ЛИТЕРАТУРНА ПРЕМИЕРА
„Обгорени съдби“ разкази от Иван Ванков
Представя: Михаил Неделчев
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мъжете предпочитат да излъжат“
Със специалното участие на Йоана Буковска – Давидова
Гостува Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол
Участват още: Георги Ружичка, Яна Бобева, Кристиян Негалов, Галина Иванова, Волен Митев и Мария Панайотова
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

19:30 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
QUIZ в Бургас
За контакт: GSM 089 465 8049

25 октомври – 15 ноември

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба «Родопис» на група художници творящи по поречието на р. Арда
Откриване с концерт на Георги Дончев, 18:00 часа
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мъжете предпочитат да излъжат“
Със специалното участие на Йоана Буковска – Давидова
Гостува Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол
Участват още: Георги Ружичка, Яна Бобева, Кристиян Негалов, Галина Иванова, Волен Митев и Мария Панайотова
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

26 октомври – сряда

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ЛИТЕРАТУРНА ПРЕМИЕРА
“Ето какво” - стихове от Елена Янкова
Представя: Роза Боянова
Вход свободен

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Абоба“ № 1
Списък на всички страхотни неща - Моноспектакъл на Милко Йовчев
За контакт: GSM 089 465 8049

27 октомври – четвъртък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
ЛИТЕРАТУРНА ПРЕМИЕРА
„Преживелици. 30 стихотворения“ от Татяна Йотова
Представя: Веселин Веселинов
Вход свободен

18:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ГУШНИ МЕ!” - премиера
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала «Петя Дубарова», ет. 1
«На Бога си земльо икона»
Моноспектакъл на Марияна Димитрова
Вход свободен

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Авторски концерт на Милен Кукошаров WINDHARMONIUM
Състав: Николета Хайтова – флейта, Мартин ташев – тромпет, Димитър Льолев – саксофон, Велислав Стоянов – тромбон, Милен Кукошаров – пиано, Борис Таслев – контрабас и атанас Попов – ударни.
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ НА 80
КОНЦЕРТ – ЧЕСТВАНЕ НА ИМЕНИТИЯ КОМПОЗИТОР
Диригент СЛАВИЛ ДИМИТРОВ 
Концертмайстор - Христо БЕЛЧЕВ 
Солист БОРИСЛАВ ЙОЦОВ - кларинет 
С участието на Детски хор "МИЛКА СТОЕВА" с диригент СВЕТЛА СТОЕВА
Оркестър на Държавна опера - Бургас 
В програмата: Популярни творби на автора.

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„Лазарица“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

28 октомври – петък

10:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала «Петя Дубарова», ет. 1
Поетично четене «Бургаска пролет»
Литературен клуб «Марияна Велева»
Вход свободен

16:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала «Георги Баев», ет. 0
Награждаване в конкурса „Морето не е за една ваканция“
Вход свободен

Преместено от по-горе 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Есенни литературни празници
Областна администрация Празник посветен на съвременните будители
Вход свободен

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт „Мистериите на българските гласове“ и Юбилеен концерт на Калинка Вълчева 80 години
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0894898098

19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала «Петя Дубарова», ет. 1
«Съвременност» - клавирен рецитал на Мартина Табакова
Вход свободен

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
G.R.A.S. – Acoustic
За контакт: GSM 087 724 7167

28 октомври – 3 ноември

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала «Георги Баев», ет. 0
Изложба и награждаване в конкурса „Морето не е за една ваканция“
Вход свободен

29 октомври – събота 

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“,
Зала 2, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
С предварително записване
За информация и контакт: 0893629492
https://robopartans.com/

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
Галерия «Георги Баев», Зала 1, ет. 0, от 10:30 до 12:30 часа
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ГУШНИ МЕ!”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА“ - ПРЕМИЕРА
ДЕТСКИ БАЛЕТЕН СПЕКТАКЪЛ
Адаптация, хореография и режисура - МАРИЯ ТАБАКОВА
Пом. режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
В главните роли:
Червена шапчица - Даниела ТУРТУМАНОВА-СТОЯНОВА, Ива ОВЧАРОВА 
Вълк - Даниел ТИЧКОВ 
Ловец - Кирил ФИЛИПОВ 
Майка - Емона ГЕОРГИЕВА, Елена ГЕОРГИЕВА
Баба - Мария ГАБАРОВА
Разказвач - Бранимир НЕДКОВ, Йордан, ХРИСТОЗОВ 
Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера - Бургас

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

16:00 часа – 21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Артхаус“ –  кино за млади 
Младежите на Бургас имат възможност да бъдат въведени в света на качественото кино с изложби , показване на европейски филми и лекции включени в програмата за тях.
Вход свободен

19:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Latin Saturday SPECIAL

30 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ГУШНИ МЕ!”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Жена ми се казва Борис“ от Рафи Шарт
Гостува Драматичерн – Куклен театър „иван Радоев“ Плевен
Участват: Станимир Гъмов, румен Угрински, Петьо Петков – Шайбата, Стефан Рядков, Диана Любенова, Арнестина Шинова и Жанина Стоилова
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ
____________________________________________________________________________________________________________________________

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 17:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
"Телефон за контакт: 0882 622 408

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2022-10-19 16:37:37