Културна програма за месец ноември (обновена на 21 ноември)

Размер на шрифта: A A A Назад
Културна програма за месец ноември (обновена на 21 ноември)

01 ноември 2022 10:07 - 30 ноември 2022 10:07

1 ноември – вторник

ДЕН НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ

19.30 часа
Клуб "Модерен театър", ул. „Милин камък“ № 1
Представление "Маските падат" 
Организатор: “НЧ „ Асен Златаров 1940“

“НЧ „ Асен Златаров 1940“, ул. „Александровска“ № 147
XV Литературен конкурс "Бургас-моят град"
Изложба на старопечатни издания"

1 – 13 ноември

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба на Вяра Стефанова
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

1 – 14 ноември

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Избрани творби от фонда на ХГ „Жорж Папазов“, гр. Ямбол
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

1 – 15 ноември

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба «Родопис» на група художници творящи по поречието на р. Арда
Вход свободен

1 – 19 ноември

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба живопис - Теофан Сокеров, творби от фонда на ХГ Ловеч Работно време:
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

1 – 30 ноември

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Фотоизложба «Изложбата "Моралът е доброто"

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 1
TERRARIUM Snake Home / Влечугите, тайнствени и непознати
Работно време: от понеделник до неделя
Вход с билети

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
ет. 1 - проф. Теофан Сокеров - Изложба живопис – творби от фонда на ХГ проф. Теофан Сокеров", ХГ Стара Загаро и БХГ "Петко Задгорски"
ет. 2 - "Интимно" - Изложба живопис – творби от фонда на ХГ „Жорж Папазов“ – Ямбол
ет. 3 - Постоянна иконна сбирка - Икони от Странджа и региона на Бургас
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

НЧ „ Пробуда 1880“ Бургас, ул. „Дрин“ №14
Национален конкурс "Есента в миниатюри"- изложба и обявяване на наградените участници

 

2 ноември – сряда

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
ТРИТЕ ПРАСЕНЦА "ПИФ, ПАФ, ПУФ"
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР РАЙЧЕВ
Сценична адаптация и режисура – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Аранжимент, звуково оформление и инструментал - Нина РАЙХЕЛ
Сценография и костюми – Анна МАРИЯ-ТОКАДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом. - режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители:
Пиф – София ЛОВДЖИЕВА
Паф – Полина БАХЧЕВАНОВА
Пуф – Лина ПЕЕВА
Кумчо Вълчо – Йордан ХРИСТОЗОВ
Патокът – Дарина ЗАПРЯНОВА
Илко – Мирослав ДИМИТРОВ
Милко – Милен ДИНОЛОВ
Каса опера: тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ГРАДСКА ЛЕГЕНДА“ от Алексей Клас
постановка Богдан Петканин
Билетна каса: тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

3 ноември – четвъртък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата "Американският изолационизъм"
Автор: Владимир Зротев
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„РЕВНОСТ“ от Сам Бобрик
постановка Борислав Чакринов
Участват: АСЕН БЛАТЕЧКИ, МАРИЯ САПУНДЖИЕВА, ПЕПА НИКОЛОВА, СТЕФАН ИВАНОВ

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Извънредно неудобно“ – Премиера
Участват: Стефания Колева, Здрава Каменова и Богдана Трифонова
Билети на каси „Опера“, „Часовника“ и в мрежата на Eventim
Тел: 0899837387

3 ноември – 3 декември

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис "От горната земя"
Автор: Андрей Янев
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба живопис на Яна Костадинова
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

 

4 ноември – петък

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Примоски парк
„Пет причини да твориш в Бургас - Пол и Реми”
Филм за Реми и Пол Хогърт , които извайват пясъчни скулптури на бургаския плаж.
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
"РЕФОРМАТОРЪТ"- С ГЕРАСИМ ГЕОРГИЕВ-ГЕРО /ПРЕМИЕРА/
КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ
Диригент  ЛЕВОН МАНУКЯН
Концертмайстор - Христо БЕЛЧЕВ
Идея и сценарий ЮЛИЯ МАНУКЯН 
С участието на Соня Ковчезлиева
Оркестър на Държавна опера - Бургас
Представяте ли си директор, който е спуснат отгоре без никаква квалификация? Защото неговата професия е “Директор” и това е достатъчно! Големият Герасим Георгиев-Геро, подпомаган от послушната му секретарка Соня Ковчезлиева, изпада в тотална бъркотия, сътворена от сценаристката Юлия Манукян. Хвърлен директно в “клетката на лъва” при музикантите от Държавна опера-Бургас, новоизлюпеният директор сътворява чудеса от безумия само за един ден. Най-голяма съпротива ще срещне от диригента им – Левон Манукян! Нека битката започне СЕГА!
Каса опера: тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

20:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт „Белослава – 22 години на сцена“
Билети в мрежата на Eventim.bg

5 ноември - събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“,
Зала 2, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„„РУСАЛКА” гостува театър „ВЕСЕЛ“, Велико Търново
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

6 ноември – неделя

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Примоски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„„РУСАЛКА” гостува театър „ВЕСЕЛ“, Велико Търново
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Танцов концерт „Бургас танцува“
Билети на каса „Часовника“, от 01.11 каса „НХК“
Тел: 0894898098

8 ноември - вторник

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Службогонци“ по Иван Вазов
Гостува: Драматичен театър Ловеч
Сатирични стихове Николай Урумов
Постановка Николай Урумов
Участват: Николай урумов, Аделина Петрова, Георги Трайков, 
Георги Грозев, Диана Спасова, Йордан петров – Дуньо, Марина Георгиева, Мариян стефанов, Нина Суванджиева, Петър Стойчев и Явор Костов – Яша
Билети на каса „Часовника“

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„ТРЕТАТА ДУМА“ от Александро Касона
Постановка Борислав Чакринов
Участват:  ПЕПА НИКОЛОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ

9 ноември – сряда

18:00 часа - 21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Трайна промяна – мотивационен семинар с Катина
Вход с билети
www.kakvodaqm.bg/produkt/sreshti-na-zhivo-v-tvoya-grad-s-men-motivacionen-seminar/

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„АКТРИСАТА“ от Питър Куилтър
сценична версия и постановка  Николай Ламбрев – Михайловски
участват: АГЛИКА БОЯДЖИЕВА, ЙОАНА ЛАМБРЕВА-гост , НИКОЛАЙ СТОИМЕНОВ, СТОЯН ПАМУКОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ЗЛАТКО  АНГЕЛОВ            
Билетна каса: тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

10 ноември - четвъртък

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Чамкория“ по романа на Милен Русков
В ролята на Бае Славе: Захари Бахаров
Режисьор Явор Фърдев
Билети на каса „Опера“, каса „Часовника“ и в мрежата на Eventim и Grabo

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЛОШИ МОМЧЕТА“ от Рей Куни и Майкъл Куни
Постановка: Богдан Петканин
Със специалното участие на Ненчо Илчев
Участват още : ТОНИ МИНАСЯН, АСЕН ЛОЗАНОВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ИВА ТРИФОНОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, ИВАН ГРИГОРОВ, СТОЯН ПАМУКОВ, ИВАН САВОВ
Билетна каса: тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

11 ноември – петък

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Веселата карета“ от Елин Рахнев
Гостува: театър „Иван Димов“ – Хасково
Участват: Димитър Баненкин, Тончо Токмачиев, мая Бежанска, Стелиян Николов, Николета Малчева, Емануил Костадинов, Добриела Попова и Фънки
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

12 ноември – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Примоски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“,
Зала 2, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЖИТЕНАТА ПИТКА”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА“
ДЕТСКИ БАЛЕТЕН СПЕКТАКЪЛ
Адаптация, хореография и режисура - МАРИЯ ТАБАКОВА
Пом. режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
В главните роли:
Червена шапчица - Даниела ТУРТУМАНОВА-СТОЯНОВА, Ива ОВЧАРОВА
Вълк - Даниел ТИЧКОВ
Ловец - Кирил ФИЛИПОВ
Майка - Емона ГЕОРГИЕВА, Елена ГЕОРГИЕВА
Баба - Мария ГАБАРОВА
Разказвач - Бранимир НЕДКОВ, Йордан, ХРИСТОЗОВ
Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера - Бургас
Каса опера: тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

16:00 часа - 21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Артхаус“ –  кино за млади 
Младежите на Бургас имат възможност да бъдат въведени в света на качественото кино с изложби , показване на европейски филми и лекции включени в програмата за тях.
Вход свободен

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Фестивал по повод 100 години от рождението на композитора Лазар Николов
Концерт на КласикАрт 
Струнен квартет в състав:
Калина Христова – първа цигулка
Александра Горски – Раби- втора цигулка
Кристиана Михайлова – виолончело
Лазар Николов – „Из музиката на Орфей“ – за соло виолончело
Лазар Николов – струнен квартет 1 „Виртуозни игри“ (1964-1965)
Лазар Николов – струнен квартет 3 (1990)
Вход свободен

13 ноември – неделя

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЖИТЕНАТА ПИТКА”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

14 ноември – понеделник

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Фестивал по повод 100 години от рождението на композитора Лазар Николов
Сонатна вечер
Соната на флейта и пиано (1962)
изпълняват: проф. Георги Спасов – флейта и Татяна Божко – пиано
Le Requiem за мецосопран, цигулка и пиано, текст: Ж. Кокто (1995)
изпълняват: Силвана Пръвчева – сопран, Зорница Иларионова – цигулка и Мила Михова – пиано
Соната за цигулка и пиано N 1 (1953-54)
Изпълняват: Зорница Иларионова – цигулка и Мила Михова – пиано
Песни за мецосопран и пиано- „Огромни утринни звезди“, „Залез“ и „Стъпки по пясъка“
изпълняват: Силвана Пръвчева – мецосопран и Мила Михова – пиано
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ШЕХЕРЕЗАДА“ - БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА Н. РИМСКИ-КОРСАКОВ
„РОМАНТИЧНО“ - БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА ФР. ШУБЕРТ
„ШЕХЕРЕЗАДА“
Балет по музика на Н. РИМСКИ-КОРСАКОВ
Хореография и режисура проф. ХИКМЕТ МЕХМЕДОВ
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА - СТОЙНОВА
Помощник-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти и ансамбъл към балета на Държавна опера - Бургас 

„ПАХИТА“ - Балет от Лудвиг Минкус
Хореография – Мариус Петипа
Постановка – Галина КАЛЧЕВА
Помощник-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Даниела ТУРТУМАНОВА-СТОЯНОВА, Даниел ТИЧКОВ
Участват още: Натали Иванова, Илина Константинова, Кирил Филипов, Емона Георгиева, Ива Кавръкова, Калина Неделчева, Събина Косева, Рая Чакърова
Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера – Бургас

„РОМАНТИЧНО“
Балет по музика на ФР. ШУБЕРТ
Хореография проф. ХИКМЕТ МЕХМЕДОВ
Сценография и костюми НЕДКО ГЕОРГИЕВ
Помощник-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти и ансамбъл към балета на Държавна опера - Бургас

Каса опера: тел: 056 841 740 / 0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
НЧ "Любен Каравелов 1940" Бургас, ул. „Цар Калоян“ № 24
"Колко дълго е чорапчето на Пипи и колко са големи пакостите й!?" - библиотечен урок с ученици по повод 115 г. от рождението на Астрид Линдгрен.

14 – 27 ноември

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Фотографска изложба
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

15 ноември – вторник 

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Авторски рецитал на Иван Странджев
От книгата „Улици на тъгата“
Представя Роза Боянова

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Примоски парк
Изложба по проект „Европейски месец на фотографията“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Автори: Алекси Макар, Жером Даран, Стефан Мюра
Превод: Снежина Русинова – Здравкова
Режисьор: Васил Дуев – Тайг
Участват: Даниел Пеев, Явор Бахаров, Бойко Кръстанов и Димитър Захариев
Билети на каса „Опера“, каса „Часовник“ и онлайн в мрежата на Eventim.bg

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ГРАДСКА ЛЕГЕНДА“ от Алексей Клас
постановка Богдан Петканин
Билетна каса: тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

16 ноември – сряда

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

17 ноември - четвъртък

18.00часа
НЧ „ Пробуда 1880“ Бургас, ул. „Дрин“ №14
„Раклата на баба“ - фолклорно състезание на тема:"Есенни делници и празници"

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мариус 50“
ПК „Ажур Пико“ и „Арт ателие“ представят сборен моноспектакъл на Мариус Куркински
Билети на каса „Часовника“, от 1-ви ноември на каса „НХК“
Тел: 0894898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„РЕВНОСТ“ от Сам Бобрик
постановка Борислав Чакринов
Участват: АСЕН БЛАТЕЧКИ, МАРИЯ САПУНДЖИЕВА, ПЕПА НИКОЛОВА, СТЕФАН ИВАНОВ

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – ЛЮБОМИР ДЕНЕВ - Син
Солист - СТОИМЕН ПЕЕВ - Цигулка 
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Оркестър на Държавна опера - Бургас
Каса опера: тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

19 ноември – събота 

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“,
Зала 2, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ТОЧКА, ТОЧКА, ЗАПЕТАЙКА… НАРИСУВАЙ МИ ЧОВЕК”
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

16:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ГУШНИ МЕ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Мултимедиен спектакъл „Съновидения“ на Нина Вангелова
Билети на каса „Часовника“, 1-ви ноември на каса „НХК“
Тел: 0894898098

20 ноември – неделя

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ГУШНИ МЕ"
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

21 ноември – понеделник

ДЕН НА ХРИСТИЯНСКОТО СЕМЕЙСТВО

17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Предсавяне на книгата „Обръчите на Венера“
Автор: Вера Маринова
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Сдружение „Петлите“ представят „Да докоснеш мечтата“  - личен разказ на Георги Димитров
С участието на Танцова формация „Петлите“ и Симеон Георгиев
Билети в мрежата на Grabo и каса „НХК“

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„АКТРИСАТА“ от Питър Куилтър
сценична версия и постановка  Николай Ламбрев – Михайловски
участват: АГЛИКА БОЯДЖИЕВА, ЙОАНА ЛАМБРЕВА-гост , НИКОЛАЙ СТОИМЕНОВ, СТОЯН ПАМУКОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ЗЛАТКО  АНГЕЛОВ
Билетна каса: тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЖЕНИТБА ПО ОБЯВИ“ от Миро Гавран
Постановка Валентин Танев
Сценография и костюми Николай Нинов
участват: ВАЛЕНТИН ТАНЕВ,  ТОНЧО ТОКМАКЧИЕВ,  АЛБЕНА КОЛЕВА
Билетна каса: тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

НЧ "Любен Каравелов 1940" Бургас, ул. „Цар Калоян“ № 24
Детска фотоизложба с презентация "Моето щастливо семейство" - по повод Ден на християнското семейство.

21 – 26 ноември

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Фоайе, ет. 2
Художествена изложба с творби на турски студенти - произведения на изкуството, скулптурата и керамиката.
Откриване: 21 ноември, 17:00 часа
Вход свободен

22 ноември – вторник

14:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ХУБАВАТА ЕЛЕНА“
КОМИЧНА ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ ЖАК ОФЕНБАХ
Либрето Анри Мейак и Людовик Алеви
Спектакълът се изпълнява на български език
Диригент – ДЕЯН ПАВЛОВ - гост
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография  – Борис СТОЙНОВ
Художник по костюмите  – Цветанка ПЕТКОВА- СТОЙНОВА
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Хореография – Гриша РОГЛЕВ
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Помощник-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители:
Елена – Йоана КАДИЙСКА
Парис – Яни НИКОЛОВ
Менелай – Йордан ХРИСТОЗОВ
Меркурий – Мирослав ДИМИТРОВ
Юнона – Калина ПОПОВА
Венера – Лина ПЕЕВА
Минерва – Полина БАХЧЕВАНОВА
Калхас – Диман ПАНЧЕВ 
Агамемнон – Бранимир НЕДКОВ
Орест – Димитър АРНАУДОВ /гост/
Ахил – Костадин МЕЧКОВ
Аякс I – Милен ДИНОЛОВ
Аякс II – Любомир ТОДОРОВ
Филоком – Николай НИКОЛОВ 
Бакхис – Стефка ХРИСТОЗОВА
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас
Каса опера: тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Един мъж не стига“ – Премиера
Участват: Павел Иванов, Кръстю Лафазанов, Емануела Шкодрева и Васил Драганов
Билети на каса „Часовника“, всички каси на Easu Pay и нa: https://epaygo.bg/3610125415

23 ноември – сряда

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Вечер, посветена на 140 г от рождението на Джеймс Джойс
Представя Слави Томов

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„ТРЕТАТА ДУМА“ от Александро Касона
Постановка Борислав Чакринов
Участват:  ПЕПА НИКОЛОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ

24 ноември – четвъртък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Предсавяне на книгата „Капка, изпреварила дъжда“
Автор: Диана Саватева
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Премиера на книга с литературна критика от Иван Сухиванов
Представя Денчо Михов

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Петък вечер“
Авторски спектакъл
Режисьор: Ивайло Ненов
Участват: Павел Иванов, Стоян Дойчев, Филип Буков и Христо Пъдев
Билети на каса “Часовника“, каса „Опера“ и в мрежата на Eventim и Grabo

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
ПИАЦОЛА - ПОСЛЕДНИЯТ КОНЦЕРТ ...
Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ
Концертмайстор Христо БЕЛЧЕВ
Солист СТОЯН КАРАИВАНОВ – бандонеон
Оркестър на Държавна опера – Бургас
Програма:
1 "Tres Tangos" за бандонеон и оркестър
2. Адиос Нонино
3. "Аконкагуа" - Концерт за бандонеон и оркестър .
и др.
Концертът повтаря
 програмата от последната вечер, в която маестро Астор Пиацола концертира - 3 юли 1990 г. в Атина, Гърция.
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

25 ноември – петък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Предпримиерно представяне на книгата „Легенда, родена от гатанки“
Автор: Борислав Ташев
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Уют“ - авторски спектакъл на Камен Донев
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

26 ноември – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“,
Зала 2, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Примоски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„МИСИЯ СПЯЩАТА КРАСАВИЦА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

27 ноември – неделя

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Примоски парк
Курсове по Роботика и програмиране 
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„НЕ СЕ ТЪРСИ БЕЛЯТА“ – гостува ДКТ-Пловдив“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

27 – 30 ноември

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба Дарина Пеева
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

28 ноември – понеделник

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН“ от Дейвид Линдзи-Абер
Постановка Борислав Чакринов
Участват: АНТОАНЕТА КРЪСТНИКОВА, ДИМИТРИНА ТЕНЕВА, СТОЯН ПАМУКОВ, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, ИВАН ГРИГОРОВ
Билетна каса: тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“Благородният Испанец” - Премиера
Комедия от Съмърсет Моъм
Продукция на: ДКТ “ Иван  Радоев “ - Плевен
Разпростарява: Театър Мелпомена 
Режисьор: Асен Блатечки
Музика: Константин Цеков – ФСБ
Специален Грим: София Ракова
Сценография: Анелия Райкова 
Костюми: Лиляна Гергишанова
Актьори: СТАНИМИР ГЪМОВ, РУМЕН УГРИНСКИ, ДАНИЕЛ ПЕЕВ / ПЕТЬО ПЕТКОВ - ШАЙБАТА , ЦВЕТОМИР ИВАНОВ /
СТЕФАН РЯДКОВ , АЛБЕНА ПАВЛОВА , НЕВЕНА БОЗУКОВА , ЖАНИНА СТОИЛОВА И МАРИЯ ИЛИЕВА
Билети на каса „Часовника“, каса „Опера“ и
онлайн на: https://pricelesstickets.bg/%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82/311

29 ноември – вторник

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Помниш ли…“ -спектакъл на Танцова формация „Петлите“
Продуцент – Георги Димитров;
Организатор – Димитрина Калоянова;
Хореографи – Михаела Стефанова и Николай Парушев;
Костюми – Атанаска Маринова;
Визия – Стела Иванова;
Фотография – Николай Динев;
Видео- Николай Парушев;
Глас на спектакъла – Кристияна Гюрова и Стефка Бакържиева
Билети на каса „НХК“

30 ноември - сряда

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Дамата с камелиите“ по Александър Дюма – син
Гостува Драматичен театър „Иван Бъчваров“ Варна
Участват: Христина Джурова, Недялко Стефанов, Стоян радев, Веселина Михалкова, Пламен димитров, Александра Майдавска, Миглена Визерова, Александра Койчева, Константин Соколов, Никол дончева, Мира Йодранова и Радина Казакова
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0894480744

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„РЕВНОСТ“ от Сам Бобрик
постановка Борислав Чакринов
Участват: АСЕН БЛАТЕЧКИ, МАРИЯ САПУНДЖИЕВА, ПЕПА НИКОЛОВА, СТЕФАН ИВАНОВ

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ТРУБАДУР“
ОПЕРА ОТ ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
Диригент – 
Режисьор – Иван САВОВ
Сценография и костюми – Иван САВОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Пластика – Галина КАЛЧЕВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дoра ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Манрико – ПЕНЬО ПИРОЗОВ - гост 
Леонора – Мария Цветкова-МАДЖАРОВА
Граф Ди Луна – Александър КРУНЕВ
Азучена – Даниела ДЯКОВА
Ферандо – Костадин МЕЧКОВ 
Инес – Лина ПЕЕВА
Руиц – Любомир ТОДОРОВ
Стар циганин – Николай НИКОЛОВ
Вестител – Милен ДИНОЛОВ
Оркестър, хор и балет на Държавна опера –  Бургас
Каса опера: тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.


30 ноември – 8 декември

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Фоайе, ет. 2
Изложба на детски рисунки на тема „Горите на Странджа“
Изложбата е организирана от Природонаучния отдел към РИМ – Бургас
Вход свободен

_____________________________________________________________________

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 17:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
"Телефон за контакт: 0882 622 408

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс

 

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2022-11-21 14:05:15