КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ (ОБНОВЕНА НА 5 дДЕКЕМВРИ)

Размер на шрифта: A A A Назад
КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ (ОБНОВЕНА НА 5 дДЕКЕМВРИ)

01 декември 2022 15:07 - 31 декември 2022 15:07

1 декември – четвъртък

18:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Премиера на книгата „Приказните хора“ – 90 години детски и 70 години Куклен театър в Бургас
Автор: Румяна Емануилиду
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Представяне на сборник с разкази
„Софийски истории“ – автор проф. Кирил Топалов
Вход свободен

19:30 часа
Клуб "Модерен театър", ул. „Милин камък“ № 1
"Маските падат" МТТ "Валери и приятели"
Вход в билети
За контакт: GSM 089 489 8098

1 – 3 декември

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис "От горната земя"
Автор: Андрей Янев
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба живопис на Яна Костадинова
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

1 – 8 декември

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Фоайе, ет. 2
Изложба на детски рисунки на тема „Горите на Странджа“
Изложбата е организирана от Природонаучния отдел към РИМ – Бургас
Вход свободен

1 – 31 декември

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба „Тризъбецът. Древни знаци.“
Автори: Радка Караиванова и Георги Николов
Откриване: 1 декември, 18:00 часа
Вход свободен

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Фотоизложба „Зонта казва „НЕ на насилието срещу жени“

2 декември – петък

10:00 часа – 18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ №1
Годишни литературни награди – Бургас 2022
10:00 до 12:00 часа - Доклад от проф. д.ф.н Кирил Топалов – проза
14:00 до 16:00 часа - Доклад от Юлиян Жилиев – поезия
Вход свободен

18:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Фоайе ет. 2
Годишни литературни награди – Бургас 2022
Церемония по връчване на наградите: „Златен Пегас“, „Пегас“,
„Христо Фотев“ и „Петко Росен“
Вход свободен

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Танцов спектакъл „Пласт – тония“
Продуценти: Танцова компания Музотанц, Storycatchers и BB Soundscapers
Хореограф: Ина Гергинова 
Музика: Александър Евтимов-Шаманчето и Росен Захариев-Роко
Сценография и костюми: Велика Прахова
Танцьори: Божана Мановска, Деян Георгиев, Мариана Капустянова, Милен Петров, Николай Райчев и Яница Станкева 
Билети на каса „НХК“ и онлайн: https://bit.ly/3fOCXcC
Тел: 0894898098

2 – 9 декември

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Христо Фотев“, ет. 0
Изложба „Децата на границата“
Рисунки на деца от ЦОП гр. Малко Търново с ръководител Мария Димиева
Откриване: 2 декември, 11:00 часа
Вход свободен

3 декември - събота

10:00 – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – Празничен базар
Многофункционалната зала „Ченгене скеле“ - Изложба на Даниела Власакиева
Вход свободен

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

 

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
„Магазин за приказки“  - морски приключения и забавления
Моноспектакъл на Мартина Михайлова
Автор: Яна Борисова, режисьор: Цветелин Павлов
Вход с билети

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЛЮБОПИТНОТО СЛОНЧЕ”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

12:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Празничен концерт на ПФА „Странджа“ с гл. художествен ръководител Марио Егов
Открит урок на клуб по фотография с ръководител Алия Казанджиева
Вход свободен

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Юбилеен концерт по случай 75 години Бургаски духов оркестър
Вход свободен

4 декември – неделя

10:00 – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – Празничен базар
Многофункционалната зала „Ченгене скеле“ - Изложба на Даниела Власакиева
Вход свободен

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЛЮБОПИТНОТО СЛОНЧЕ”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

12:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Концерт на детски хор „Милка Стоева“ с ръководители Лили Бедросян и Мариета Секлемова
Арт ателие на открито „Мацаница“
Вход свободен

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Да бъде музика“ – Премиера на албума на Вокална формация „Морски песъчинки“
Диригент Милена Добрева
Вход свободен

5 декември – понеделник

10:00 – 18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – Празничен базар
Многофункционалната зала „Ченгене скеле“ - Изложба на Даниела Власакиева
Вход свободен

10:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Празничен концерт „С твоята песен Бургас е чудесен“ с участието на Лазар Налбантов, Ирена Станкова, оркестър „Жарава“ и певчески групи от пенсионерските организации в град Бургас
Вход свободен

11:00 часа
Рибарско селище "Ченгене скеле"
Награждаване от конкурс за четвъртокласници "Приказки от рибарските мрежи"
Организатор: НЧ "Любен Каравелов 1940" Бургас
Вход свободен

17:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Фоайе, ет. 1
Изложба „Шарена палитра“ на децата от Дневен център с увреждания „Св. Н. Чудотворец“ – Община Бурга
Вход свободен

5 – 31 декември

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала ет. 1
„Духът на Бургас“
Изложба на студенти и преподаватели от НХА – Бургас
Откриване: 5 декември, 17:30 часа
Вход свободен

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 4
„Плаване по непознато море. Осквернени острови“
Изложба по повод 70 годишния юбилей на художника Иван Бахчеванов
Откриване: 5 декември, 18:30 часа
Вход свободен

6 декември - вторник

ПРАЗНИК НА СВ.НИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦ - ДЕН НА БУРГАС

8:30 часа
Храм „Св. Николай Чудотворец“, ж. к Меден рудник
Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец
и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово преосвещенство
Агатополски епископ Иеротей – Викарий на Негово Високопреосвещенство
Сливенски Митрополит Г-н г-н Иоаникий 

9:00 часа
Паметник на Александър Георгиев – Коджакафалията
Полагане на венци и цветя

9:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала ет. 1
„Открий никулденското съкровище“ – предизвикателство към децата
Вход свободен

9:00 часа – 17:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, бул. „Алеко Богориди“ 21
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ 30
Вход свободен

9:00 часа – 17:00 часа
Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/price-summer/
Телефон за контакт: 0882 622 408
Вход свободен

9:30 часа
Културен дом НХК, площад „Тройката“ № 1
Зала на Общински съвет – Бургас
Тържествено заседание на Общински съвет – Бургас

10:00 часа
ул. „Алеко Богориди“, до Часовника
Празничен арменски базар

10:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Рибарско коледно селце – Празничен базар
Многофункционалната зала „Ченгене скеле“ - Изложба на Даниела Власакиева
Вход свободен

10:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Акад. Константин Петканов“ Етаж 2
Мини куклен спектакъл „Океанът“
Представя – театър „Трио“
Вход свободен

10:30 часа
Площад „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг

10:30 часа – 15:00 часа
Приморски парк, Мостика
Демонстрации на ретро дайвинг с автентични костюми от 60-те години
Организатор: Клуб „Приятели на морето – Бургас“

10:30 часа
Площад „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг

11:00 часа
Градинката до Часовника
Освещаване на Никулденска обредна трапеза
Представя Регионален исторически музей – Бургас

11:00 часа
Пунктове за рибен курбан
до Часовника, до Компаса, Магазия 1,
к-с „Меден Рудник“ в двора на храм „Св. Николай Чудотворец“,
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“

11:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Концерт матине на възпитаници от НУМСИ „Проф Панчо Владигеров“
Вход свободен

11:00 часа
Пазар „Краснодар“
Никулденска програма на школите при НЧ „Л. Каравелов 1940“

11:00 часа
Парк в ж. к ИзгревНикулденски концерт
С участието на: ТС „Зорница“, ТС“ Изгревски славеи“, ДТА „Звездички“ и индивидуални изпълнители.
Организатор НЧ „Изгрев – 1909“

11:00 часа
ж. к. Меден рудник, НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1985 “Никулденски концерт
С участието на: оркестър „Веселие“ – Цветелина и Панайот Стойчеви,
ФФ „Чинките“, вокално студио „Примо“ и ДФГ "Звъника" при НЧ "Паисий Хилендарски 1928"

 

11:00 часа – 13:00 часа
Часовника
Арт ателиета
С участието на студенти от ХНА – филиал Бургас

11:00 часа – 16:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
Арт базар
Арт ателиета
Концерт на ученици от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ - Бургас
С участието на студенти от ХНА – филиал Бургас

11:00 часа - 17:00 часа
Открити сцени
В градинката до Часовника - Веси Бонева, Красимира Иванова, с участието на група „Горещ пясък“, “Euphoria”, “GANG”, “Soundfull”
ул. Аександровска срещу Безистена - с участието на Бургаски духов оркестър, Ажда Чаушева, Явор Велчев – Яви и групите „Stiff Bones”, „FOUR” и “ONCE”
ул. „Алеко Константинов“ - с участието на класове по поп и джаз пеене при НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“, вокалисти от хор „Милка Стоева“, вокална група „Teen voices“ и инструментална група „BOOMWACKERS” при ОУ „Пенчо Славейков“
до Археологически музей, ул. „Богориди“ - с участието на: вокална група „Teen voices“ и инструментална група „BOOMWACKERS” при ОУ „Пенчо Славейков“, ФА „Атанас Манчев“, ДФА „Трите пъти“,ТА „Лукойл“, ДФТА „Радост“, ФТА „Никола Гинов“, ТС „Златен пламък“, Солисти при ПФА „Странджа“
ул. „Милин камък“, Papa Beer - с участието на: Самуел Мануелян и групите “Artery”, “Lek Sity Case”

11:45 часа
пл. „Атанас Сиреков“ – ул. „Алеко Богориди“ – Моста
Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето в памет на загиналите моряци и рибари

12:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Награждаване на участниците от литературния конкурс "Бургас-моят град"
Вход свободен

12:00 часа
МОРСКА ГАРА
Отплаване на кораб „Бургус“ по направление „Магазия 1“ – КТК „Ченгене скеле“,
за повече информация и резервации: 0882 004 124

12:15 часа
Приморски парк, Моста
Ритуал в памет на загиналите моряци и рибари, Заупокойна молитва

12:30 часа
Приморски парк, Мостика
Поздрав от ВГ „Морски песъчинки“
Организатор: Клуб „Приятели на морето – Бургас“

13:00 часа
МОРСКА ГАРА
Отплаване на кораб „Бургус“ по направление „Магазия 1“ – КТК „Ченгене скеле“,
за повече информация и резервации: 0882 004 124

13:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Големия шаран“ – хумористичен конкурс
Вход свободен

13:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2
Прожекция на филма „Ад в открито море“ (1954 г.)
Режисьор: Самюъл Фулър
Вход свободен

13:00 часа
Пристанище Бургас, Морска гара
Празничен поздрав с корабни сирени

13:00 часа
Пред Дружество на художниците – Бургас, ул. „Александровска“ № 22
Концерт на Духов оркестър – Бургас

13:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Освещаване на Никулденски рибен курбан и празнична трапеза
от отец Стилиян при храм „Св. Пимен Зографски”

13:30 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Концерт на бургаската поп изпълнителка Преслава Минасян
Вход свободен

13:30 часа
Дружество на художниците – Бургас
ул. „Александровска“ № 22
Традиционна изложба на бургаските художници
Връчване на наградата „Художник на годината“
Обявяване „Бург на годината“

14:00 часа
Площад „Атанас Сиреков“
Златна снимка на имениците

14:15 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Акад. Константин Петканов“ Етаж 2
Прожекция на филма „Морски дяволи“ (1953г.)
Режисьор: Раул Уолш
Вход свободен

15:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Концерт на Росен Поборников и Физиев бенд
Вход свободен

16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2
Прожекция на филма „Пикник край морето“ (1967г.)
Режисьор: Артър Нейдъл
Вход свободен

17:30 часа
Площад „Тройката“ 
Празничен Никулденски концерт и включване светлините на коледната елха
С участието на: Братя Аргирови, група FOUR, Мариана Добрева и Михаела Михайлова, ВА „Фортисимо“, Калоян Николов, Бургаски духов оркестър, Хор „Милка Стоева“, Стоян Памуков и DJ Pancho
Водещ: Гергана Стоянова

кв. Горно Езерово
Празнична никулденска трапеза
Организатори: НЧ „ Васил Левски 1937“ и ПК "В. Левски", кв. Г. Езерово

6 декември – 5 януари

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис на Георги Динев
Вернисаж: 6 декември, от 14:00 часа до 18:00 часа
Вход свободен
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

7 декември – сряда

17:30 часа
Площад „Тройката“ 
Никулденски концерт – втора част
С участието на групите „Трамвай №5“ и „Дийп Зоун Проджект“

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Представяне на книгата „Нарушената хармония“ и откриване на Изложба с картини от колекцията на Симеон Димитров
Вход свободен

18:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЖАБОКЪТ ЦАР” – премиера
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
JIVKO PETROV TRIO „ON THE WAY“  ALBUM PROMO
Живко Петров (пиано), Димитър Семов (ударни) и Димитър Карамфилов (контрабас) представят новия си албум „Оn the way“
Билети на каса НХК
Тел: 0894898098

7 – 23 декември

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Изложба с картини от колекцията на Симеон Димитров
Вход свободен

8 декември - четвъртък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев “, ет. 0
Прожекция на филма „Дами канят“
По повод 80-годишнината от рождението на Стефан Данаилов
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Не е за телефон“ с Христо Шопов
Комедия от Лиза Шопова и Елин Рахнев
Билети на каса „Часовника“, каса „Опера“ и в мрежата на Eventim
Тел: 0899837387

8 декември – 30 януари

17:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 2
Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба - живопис на МИЛКО БОЖКОВ
Вход свободен
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

9 декември – петък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев “, ет. 0
Прожекция на филма „Борис I“
По повод 80-годишнината от рождението на Стефан Данаилов
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
C`est la vie – автор Мариета Тонкова,
Редактор проф. д.ф.н. Калина Лукова
Представя Слави Томов

10 декември – събота

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИЯТЕЛ С ГОЛЯМО СЪРЦЕ”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

17:00 часа
с. Извор, пред кметството
Концерт с участието на фолклорна група "Дъбравка", танцов клуб "Странджанско изворче". Запалване светлините на коледната елха. 
Организатор: НЧ „ Извор 1929“

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Забранените фокуси на Ненчо“
Режисура: Емил Марков
Участват: Ненчо Илчев, Лара Златарева
Билети на каса НХК
Тел: 0894898098

11 декември – неделя

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЖАБОКЪТ ЦАР”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Премиерен концерт спектакъл „МЕЖДУ ДЕВЕТ ПЛАНИНИ“ на Ансамбъл "Пирин"
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

12 декември – понеделник

17:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 2
„Бургас в образ и картина“ - изложбата, посветена на 6 декември – Ден на Св. Николай
Чудотворец и Празник на града.
Инициативата е част от дейностите, предвидени в общинската програма по краезнание
„Моят град Бургас“.
Организатори: Община Бургас и Центъра за подкрепа на личностното развитие-Бургас
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Маршрутка“ от Елин Рахнев
Постановка: Пламен Масларов
Гостува Театър „Иван Димов“ – Хасково
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Фоайе "Опера"
КАНЦОНЕТИ И ОПЕРНИ БИСЕРИ
ВОКАЛЕН КОНЦЕРТ
Участват:
Андрея МИРЧЕВ – тенор
Яни НИКОЛОВ – тенор
Бранимир НЕДКОВ – баритон
На рояла – Илиана ТОДОРОВА  
В програмата: италиански, испански канцонети и популярни творби от оперната литература
Каса опера
тел: 056 841 740 / 0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

13 декември – вторник

17:30 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА
БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА П. И. ЧАЙКОВСКИ
Хореография и режисура – проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Сценография и костюми – Радостин ЧОМАКОВ
Репетитор – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти: Даниела ТУРТУМАНОВА-СТОЯНОВА, Яна БЕРДУТА, Теодор ЦАКОВ, Емона ГЕОРГИЕВА, Натали ИВАНОВА, Светлан НИКОЛОВ
Ансамбъл на балета към Държавна опера - Бургас
С участието на ученици от балетните паралелки на НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" и ДЕТСКИ БАЛЕТЕН ТЕАТЪР „КАПКА"
МСИ "Проф. Панчо Владигеров" и ДЕТСКИ БАЛЕТЕН ТЕАТЪР „КАПКА"

17.30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Коледен спектакъл "На гости на Дядо Коледа"
Театрална школа "Детско царство" към ЦПЛР-Бургас
Вход свободен

14 декември – сряда

17.30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Коледен спектакъл на ученици от ОУ «П. Р. Славейков»
Вход свободен

18.00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Коледен концерт
Вход свободен

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

15 декември - четвъртък

17:30 ч.
НЧ "Св. св. Кирил и Методий 1985", к/с "Меден рудник", бл. 25 партер
Откриване на изложба комикси и 
награждаване на отличените в конкурс "Коледна история"

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Мистерия: Проклятието“ – роман от Веселина Славова
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Камбаната“ – моноспектакъл на Деян Донков
По романа на Недялко Славов
Режисьор: Деян Донков
Пламена Иванова в образа на Лейла
Сценограф: Никола Тороманов
Със специалното участие на Нено Илиев – акордеон
Билети на каса НХК
Тел: 0894898098

16 декември – петък 

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Усещане за любов“ 
Участват: Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Билети в мрежата на Eventim, Grabo и на каса НХК
Тел: 0894898098

17:30 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
„ТОСКА“
ОПЕРА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖАКОМО ПУЧИНИ
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Художник на костюмите (солисти) - Денис Иванов
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Пом. режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти:
Флория Тоска - Йоана ЖЕЛЕЗЧЕВА
Марио Каварадоси – ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ
Барон Скарпия – КРУМ ГЪЛЪБОВ 
Анджелоти – Диман ПАНЧЕВ 
Клисар – Костадин МЕЧКОВ
Сполета – Яни НИКОЛОВ
Шароне – Петър ТИХОЛОВ
Тъмничар – Иван ГРОЗЕВ
Овчарче  – Лина ПЕЕВА
Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас
С участието на Детски хор "Милка Стоева"  с диригент Светла Стоева.
Каса опера
тел: 056 841 740 / 0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

17 декември – събота 

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

17:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Зала 2
„Бургас в образ и картина“ - изложбата, посветена на 6 декември – Ден на Св. Николай
Чудотворец и Празник на града.
Инициативата е част от дейностите, предвидени в общинската програма по краезнание
„Моят град Бургас“.
Организатори: Община Бургас и Центъра за подкрепа на личностното развитие-Бургас
Вход свободен

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ТРИМАТА СНЕЖКОВЦИ”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

17:30 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
„ЕЛХА В ОПЕРАТА“
СЦЕНАРИЙ И РЕЖИСУРА:ЛИНА ПЕЕВА,
ПЕТЪР ТИХОЛОВ, МАРИНА ЗМЕЕВА-МАРКОВА
В първата част малчуганите ще имат среща с любими приказни герои, а после ще могат да се срещнат лично с Добрия старец
Родителите могат да получат информация на касата на Операта, каса "Часовника" и на тел.: 056 / 841 740; мобилни - 0884 025 918, 0885 265 925

18 декември – неделя

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
0893629492 Александър Бучков

11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПИСМО ДО ДЯДО КОЛЕДА“ и Дядо Коледа
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

17:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
"Снежанка и 6-те джуджета"
Постановка на театрална школа "Барберини" към НЧ "Св. св. Кирил и Методий 1985"

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА
БАЛЕТ ПО МУЗИКА НА П. И. ЧАЙКОВСКИ
Хореография и режисура – проф. Хикмет МЕХМЕДОВ
Сценография и костюми – Радостин ЧОМАКОВ
Репетитор – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти: Даниела ТУРТУМАНОВА-СТОЯНОВА, Яна БЕРДУТА, Теодор ЦАКОВ, Емона ГЕОРГИЕВА, Натали ИВАНОВА, Светлан НИКОЛОВ
Ансамбъл на балета към Държавна опера - Бургас
С участието на ученици от балетните паралелки на НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" и ДЕТСКИ БАЛЕТЕН ТЕАТЪР „КАПКА"
Каса опера
тел: 056 841 740 / 0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

19 декември – понеделник

16.30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Официална церемония по награждаване в Национален конкурс "Рождество на Спасителя"-поезия,проза, видеоизпълнение на стих.
Организатори: МОН, Национален дворец на децата, Община Бургас, 
Сливенска Митрополия, ЦПЛР – гр. Бургас
Вход свободен

17.00 часаКултурен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Коледен концерт на учениците по солово пеене към ЦПЛР - Бургас
Ръководител Милена Добрева
Вход свободен

 

18:00 часа
НЧ "Св. св. Кирил и Методий 1985", к/с "Меден рудник", бл. 25 партер
Коледен концерт на клас китара

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Котка върху горещ ламаринен капак“
Гостува: Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол
Участват: Йоана Буковска – Давидова, Янина Кашева, Радослава Владимиров, Михаил Лазаров, Мария Панайотова и Георги Ружичка
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

20 декември – вторник

18.00 часа
Гранд хотел „Приморец“, Лоби бар
Коледен концерт Школа „Пиано“
Организатор: НЧ "Любен Каравелов 1940" Бургас

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт „Фамилия Дончеви и приятели“
Билети на каса НХК
тел: 0894898098

21 декември – сряда

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИЯТЕЛ С ГОЛЯМО СЪРЦЕ“ и Дядо Коледа
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

18.00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Коледен концерт на Арт център «Точно време»
Ръководител Жени Лалчева
Вход свободен

22 декември – четвъртък


17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИЯТЕЛ С ГОЛЯМО СЪРЦЕ“ и Дядо Коледа
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Стъпки по сърцето ми“ – стихосбирка от Константин Корадов
Вход свободен

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Коледен концерт с участието на клас „Пиано“ и вокален състав "Примо" към НЧ „Св. Св. Кирил и Методий 1985“

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
КОЛЕДЕН КОНЦЕРТ
Диригент – ЙОРДАН ДАФОВ 
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ 
Солисти:
АТАНАС КРЪСТЕВ – виолончело 
Мария Цветкова-МАДЖАРОВА – сопран 
Калина ПОПОВА – мецосопран
Яни НИКОЛОВ – тенор 
Костадин МЕЧКОВ – бас
В програмата:
1. В. А. МОЦАРТ - Увертюра от оп. "Отвличане от Сарая"
2. Ф. Й. ХАЙДН - Концерт за виолончело и оркестър №1 в До мажор
3. Ф. Й. ХАЙДН - Меса "НЕЛСЪН" - за солисти, хор и оркестър 
Оркестър и хор на Държавна опера-Бургас
С участието на Детски хор "МИЛКА СТОЕВА" с диригент СВЕТЛА СТОЕВА.
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

НЧ „ Пробуда 1929“,  с. Равнец
Коледен концерт и  благотворителен базар

23 декември – петък

17:30 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИЯТЕЛ С ГОЛЯМО СЪРЦЕ“ и Дядо Коледа
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

НЧ „ Пробуда 1929“, с. Равнец
Коледуване на коледарска група към читалището

24 декември – събота

БЪДНИ ВЕЧЕР

НЧ „Просвета-1928г.”с.Димчево
Празнична коледно-новогодишна програма:
Пресъздаване на Бъдни вечер по стар български обичай
Драматизация на приказката „Дядовата ръкавичка“ и балет „Снежинки”

НЧ „ Васил Левски 1937“, кв. Горно Езерово
Коледуване на коледарска група към читалището

НЧ „ Извор 1929“, с. Извор
Коледуване на коледарската група към читалището

25 декември – неделя

РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО
НЧ „ Пробуда 1929“,  с. Равнец
Пенсионерски клуб
Коледно- новогодишен празник 

26 декември – понеделник

НЧ „ Васил Левски 1937“ кв. Горно Езерово
Коледен концерт, с участието на битова група "Златни кестени " и детска танцова формация "Бисерчета" към Читалището и Орк. Веселие

28 декември - сряда

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Коледен концерт на Георги Христов
Билети в мрежата на Eventim: https://www.eventim.bg/bg/bileti/koleden-koncert-na-georgi-hristov-burgas-kulturen-dom-nhk-596626/event.html
и на каса НХК

 

_____________________________________________
Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 17:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
"Телефон за контакт: 0882 622 408

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2022-12-05 15:40:53