КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ (ОБНОВЕНА НА 14 ФЕВРУАРИ)

КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ (ОБНОВЕНА НА 14 ФЕВРУАРИ)

01 февруари 2023 15:09 - 28 февруари 2023 15:09

1 февруари – сряда

 
18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 

1 – 5 февруари

 
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Изложба „PhotoSchool“
Работно време:
Вторник – Събота от 10:00 часа до 18:00 часа
Телефон за контакт: 056/84 28 03

1 – 16 февруари

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис Николина Енчева-Димитрова
Вернисаж: 26 януари, от 17:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

1 – 28 февруари

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
зала I – Изложба с творби на Владимир Димитров – Майстора
зала II – Изложба с творби от фонда на БХГ " Рибата морето и ...“
зала III - Постоянна експозиция "Икони от Странджа и региона на Бургас"
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа
 
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба "399 "
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа
 
НХА – Филиал Бургас, Галерия " Ателие“,  ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Изложба: "Последните 7 години на Андрей Даниел"
Фотоизложба на Стефан Джамбазов
Откриване: 1 февруари, от 17.30 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

2 февруари - четвъртък

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Бълграската литература накратко“ от Иво Сиромахов – Премиера
Продуцентска къща „Ажур Пико“
Участват: Ненчо Илчев, Мария Игнатова и Антоан Петров
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

3 февруари – петък

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Специална прожекция на филмът „Майка“.
Среща с режисьорът Зорница София и продуцентът Петър Минчев
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098
 
19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Концерт на бандура
Изпълнява Татяна Юрина
Вход свободен

3 – 5 февруари

Експозиционен център "Флора", Приморски парк 
Burgas Game Jam -дава възможност на хора от всички възрасти да учат,
експериментират и създават заедно игри.
Участието в събитието е безплатно, с предварителна online регистрация. Запазете
своето място в залата с гледка към морето от тук
https://gamejam.burgaslab.org/registration
Откриване: 3 февруари, от 16:30 часа

4 февруари – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
GSM 0893629492 Александър Бучков
 
10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„МИСИЯ СПЯЩАТА КРАСАВИЦА”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа
 
14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643
 
16:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Лекция на Ваня Недялкова (Институт по Психология на Групите)
„Психология на групата – изследване на групите в Бургас на база Архивите на Радио Свободна Европа и книгата на Д. Хаджидинев „Бургас – есенни сънища” 
Вход: свободен
 
19:30 часа – 2:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
V-Quattro Sensual Weekend
За контакт: GSM 087 724 7167

5 февруари – неделя

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
GSM 0893629492 Александър Бучков
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„МИСИЯ СПЯЩАТА КРАСАВИЦА”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

6 февруари – понеделник

145 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БУРГАС
ОТ ОСМАНСКО ВЛАДИЧЕСТВО

П Р О Г Р А М А

11:00 часа
пл. „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния флаг на Република България и флаговете на Европейския съюз и Община Бургас. Благодарствен молебен за благоденствието на свободен Бургас

11:30 часа
Руски паметник
Тържествен ритуал по отдаване на военни почести и полагане на венци и цветя

11:30 часа
Паметна плоча на ген. А. М. Лермонтов, ул. „Лермонтов“ №15
Паметник на руския лазарет, Приморски парк
Полагане на венци и цветя

12:00 часа
Регионален исторически музей
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ №31
Лекция с презентация на тема „Бургас през Руско-турската война.
Освобождението на града от отряда на полк. А. М. Лермонтов“
Лектор: Вл. Анигностов

12:30 часа
пл. „Тройката“
Концерт на ПФА „Странджа“

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Извънредно положение“
Участват: Стефания Колева, Здрава Каменова и Богдана Трифонова
Зрителна зала „Тончо Русев“
Начало: 19:00 часа
БИЛЕТИ Eventim: https://bit.ly/3BiXUDO
БИЛЕТИ Grabo: https://bit.ly/3PiD8df
На място на каса “Часовника”, телефон за контакт: 0899 83 73 87
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа

7 февруари – вторник

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„РЕВНОСТ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа

8 февруари – сряда

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Сватба със закъснител“ – комедия
Участват: Мая Бежанска, Филип Аврамов, Тони Минасян, Илияна Лазарова и Христина
Джурова
Билети на каса „Часовника“ и в мрежата на Eventim.bg и Grabo.bg
Тел: 0889199878, 0899833217

9 февруари - четвъртък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Диана Саватева представя „Капка, изпреварила дъжд“
Вход свободен

10 февруари – петък 

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Тютюн“ – театрална постановка по романа на Димитър Димов
Спектакъл на ДТ “Стоян Бъчваров” и Театрално-музикален продуцентски център Варна
С участието на: Диана Димитрова, Калин Врачански, Пламен Димитров, Свилен
Стоянов, Христина Джурова, Стоян Радев, Веселина Михалкова и други.
Билети на каса НХК и каса Часовника
Тел: 0894480744
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„УЧИЛИЩЕ ЗА БАЩИ“ - ПРЕМИЕРА
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
 
22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
No More Many More LIVE

11 февруари – събота 

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
GSM 0893629492 Александър Бучков
 
10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819
 
11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала Опера
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦАДЕТСКИ БАЛЕТЕН СПЕКТАКЪЛ
Адаптация, хореография и режисура - МАРИЯ ТАБАКОВА
Пом. режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
В главните роли:
Червена шапчица - Даниела ТУРТУМАНОВА-СТОЯНОВА
Вълк - Даниел ТИЧКОВ
Ловец - Кирил ФИЛИПОВ
Майка - Емона ГЕОРГИЕВА
Баба - Мария ГАБАРОВА
Разказвач - Бранимир НЕДКОВ
Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера - Бургас
Музикалното оформление включва фрагменти от произведения на: Гершуин, Прокофиев, Чайковски, Григ, Хачатурян и детски анимационни филми.
* Ръководството на Държавна опера – Бургас си запазва правото да извършва промени в програмата.
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЧУК И ПУК”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа
 
14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643
 
19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Ритуали на душата“ – постановка на ТК „Дюн“
Хореография: Петя Стойкова
Костюми: Емелияна Анодонова – Тотева
С участието на: Радослав Йорданов, Иван Наньов, Катина Дишков,
Цветина Матова, Владимир Груев, Неделя Ганчева
Билети на каса Часовника
Тел: 0894898098
 
21:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
Depeche Mode: “Memento Mori” Warm-Up Party

12 февруари – неделя

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
GSM 0893629492 Александър Бучков
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ГУШНИ МЕ”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа

13 февруари – понеделник

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Перфектната сватба“ от Робин Хоудън
Гостува: ТМЦ – Кърджали
Участват: Елен Колева, София Бобчева, Христо терзиев, Анна Петрова, Божидар
Георгиев, Цветан Николов и Адриана Кънчева
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„СЪВСЕМ ПРОСТА ИСТОРИЯ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
14 февруари – вторник

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала Опера
ЛЮБОВНА ИСТОРИЯМУЗИКА ОТ КЛАСИЧЕСКОТО ФРЕНСКО КИНО
Диригент - ДЕЯН ПАВЛОВ
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ 
Солисти: 
Йоана КАДИЙСКА  – мецосопрано 
Яни НИКОЛОВ  – тенор 
Оркестър на Държавна опера  – Бургас
В програмата – музика от филмите „Мулен Руж”, „Фантомас”, „Шатовалон”, „Любовна история”, „Един мъж и една жена”, „Бегълците”, „Крилце или кълка”, „Техеран 1943”, „Мания за величие”, "Вратите на нощта”, „Шербургските чадъри”, „Полицаят от Сен Тропе”, „Париж продължава да пее”, „Играчката”, „Бащите”, „Чукай на дърво”, „Високият рус мъж с черната обувка” на френските композитори М. Льогран, В. Косма, Ф. Ле, М. Ман, К. Сен-Санс, Ж. Орик, Ж. Косма,  М. Полнарев, Г. Гарваренц, Ш. Азнавур, М. Моннó, Р. Льофевр
* Ръководството на Държавна опера – Бургас си запазва правото да извършва промени в програмата.
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

13 - 28 февруари

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Фотоизложба „На лов за бургаски изгреви“
Автор: Боряна Грънчарова
С подкрепата на НФЦ - Култура
Откриване: 13 февруари, 18:00 часа
Вход свободен14 февруари – 10 март

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
„СОЛНИЦИ“
Изложба - живопис на ИВО БИСТРИЧКИ
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
Телефон за контакт: 0887790487

14 – 24 февруари

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба „Жената: превъплъщения“
Автори: Силвия Методиева и Светлозар Захариев 
Откриване: 14 февруари, 18:00 часа
Вход свободен

14 – 25 февруари

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба „Жената: превъплъщения“
Автори: Силвия Методиева и Светлозар Захариев 
Откриване: 14 февруари, 18:00 часа
Вход свободен

14 – 26 февруари

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Георгиев – Коджакафалията“, ет. 0
Изложба „Жената: превъплъщения“
Автори: Силвия Методиева и Светлозар Захариев 
Откриване: 14 февруари, 18:00 часа
Вход свободен

15 февруари – сряда

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата «Политиката отвътре“
Автор: Иван Костов
Представя: проф. Веселин Методиев
Вход свободен
 
18:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
Премиера на книгата „Живарник“
Автор: Николай Русев
Вход свободен
 
18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЛОШИ МОМЧЕТА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
 
21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Възраждане“ № 6
„От високо с насмешка“
За контакт: GSM 089 465 8049

16 февруари – четвъртък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Среща-разговор с основна тема „За Апостола на свободата в светлината на новооткритите документи в архивите на Република Турция“
Лектор: проф. Пламен Митев
Вход свободен
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Службогонци“ по Иван Вазов
Гостува: Драматичен театър Ловеч
Сатирични стихове Николай Урумов
Постановка Николай Урумов
Участват: Николай урумов, Аделина Петрова, Георги Трайков,
Георги Грозев, Диана Спасова, Йордан петров – Дуньо, Марина Георгиева, Мариян
стефанов, Нина Суванджиева, Петър Стойчев и Явор Костов – Яша
Билети на каса „Часовника“ и в мрежата на Grabo.bg
Тел: 0894480744
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„АКТРИСАТА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа

16 февруари – 6 март

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис Владимир Пенев
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа
17 февруари – петък
 
9:00 часа – 13:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Пленер"Българските революционери и възрожденци“
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„НЕобичайното шоу на Капитана“ в Бургас
Димитър Иванов- първият български вентролог и носител на наградата за най-добър
комедиант за 2022
Билети в EpayGO

17 февруари – петък

9:00 часа – 13:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Пленер по изобразително изкуство „Българските революционери и възрожденци“
Организатори: Центърът за подкрепа на личностното развитие – Бургас
и ТД „Държавен архив“ – Бургас

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„НЕобичайното шоу на Капитана“ в Бургас
Димитър Иванов- първият български вентролог и носител на наградата за най-добър
комедиант за 2022
Билети в EpayGO

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала Опера
„ХУБАВАТА ЕЛЕНА“ - КОМИЧНА ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ ЖАК ОФЕНБАХ
Либрето Анри Мейак и Людовик Алеви
Спектакълът се изпълнява на български език
Диригент – ДЕЯН ПАВЛОВ 
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Сценография  – Борис СТОЙНОВ
Художник по костюмите  – Цветанка ПЕТКОВА- СТОЙНОВА
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Хореография – Гриша РОГЛЕВ
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Помощник-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители: Елена – Йоана КАДИЙСКА, Парис – Яни НИКОЛОВ; Менелай – Йордан ХРИСТОЗОВ, Калхас – Диман ПАНЧЕВ, Орест – ДИМИТЪР АРНАУДОВ, Меркурий – Мирослав ДИМИТРОВ, Юнона – Калина ПОПОВА, Венера – Лина ПЕЕВА. Минерва – Полина БАХЧЕВАНОВА, Агамемнон – Бранимир НЕДКОВ, Ахил – Костадин МЕЧКОВ, Аякс I – Милен ДИНОЛОВ, Аякс II – Любомир ТОДОРОВ
Филоком – Николай НИКОЛОВ, Бакхис – Стефка ХРИСТОЗОВА
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас
* Ръководството на Държавна опера – Бургас си запазва правото да извършва промени в програмата.
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

22:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
Братя Мангасариян
ПРЕДВАРИТЕЛНА ПРОДАЖБА НА БИЛЕТИ /20лв./ НА КАСАТА НА НХК И НА
МЯСТО ПРЕДИ НАЧАЛОТО НА КОНЦЕРТА /25лв./
ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ТЕЛ. 0894/898-098

18 февруари (събота)

18:00 часа
От пл. „Тройката“, по ул. „Александровска“, ул. „Богориди“ до паметника на Апостола
Факелно шествие

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Затегнете коланите“ със Стефания Колева– Премиера
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
БИЛЕТИ Eventim: https://bit.ly/3xQheGN
БИЛЕТИ Grabo: https://bit.ly/3C70k9s
БИЛЕТИ: На място на каса "Часовника", телефон за контакт: 0899 837387

22:00 часа
Bar “Target”, ул. „Климент Охридски“ № 2
DeeStoned: Acoustic concert
За контакт: GSM 087 724 7167

19 февруари – неделя

150 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА АПОСТОЛА НА СВОБОДАТА ВАСИЛ ЛЕВСКИ
 
10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
GSM 0893629492 Александър Бучков
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„МАГЬОСНИКЪТ ОТ ОЗ”
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа
 
11:30 часа
Приморски парк, паметник на Васил Левски
Заупокойна молитва
Тържествен ритуал по полагане на венци и цветя
 
12:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
“1872”
Документален исторически филм за делото на Васил Левски
Вход свободен
 
16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Спектакъл за Васил Левски на Театрална школа "Детско царство" към ЦПЛР - Бургас

20 февруари – понеделник

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЖЕНИТБА ПО ОБЯВИ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„УЧИЛИЩЕ ЗА БАЩИ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа

21 февруари – вторник

18:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Уроците на Юлия Огнянова – академия за достойнство“
Творческа вечер посветена на 100 години от рождението на Юлия Огнянова

 

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Специална прожекция на филмът „Майка“ и среща с част от екипа
Тел: 0894 898098
 
19:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ФИЛИФЬОНКАТА, КОЯТО ВЯРВАШЕ В БЕДСТВИЯ“
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„ТРЕТАТА ДУМА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа

22 февруари - сряда

18:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Сянката на Караваджо“ – Премиера за Бургас
Филм Италия – Франция, 2022, 120 мин.
Режисьор: Микеле Плачидо
Билети на каса „Часовника“ и в мрежите на Eventim.bg и Grabo.bg
Тел: 0894480744
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„РЕВНОСТ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
 
21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Възраждане“ № 6
За контакт: GSM 089 465 8049
Светът на домакинята с Деница Кючукова

23 февруари – четвъртък

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Плевенска филхармония представят „Световното кино в музиката“ с Хилда Казасян
Диригент: Борислав Йоцов
В главните роли: Васил Петров, Теодосий Спасов
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

23 февруари – 7 март

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Христо Фотев“, ет. 0
Фотоизложба "Морски труженици"
Откриване: 23 февруари, 18:30 часа
Вход свободен

23 февруари – 2 март

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Христо Фотев“, ет. 0
Фотоизложба "Морски труженици"
Откриване: 23 февруари, 18:30 часа
Вход свободен

24 февруари – петък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Слави Томов представя
„УмираШТият Гьоте” от Томас Бернхард
 
18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала
Премиера на книгата „Царот на Пирина“,  Том 2 от „Имало едно време в България...“ от
Мерсия Макдермот
Представя: Зоя Дюбоа – преводач
Вход свободен
 
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Уют“ - авторски спектакъл на Камен Донев
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537
 
22:00 часа
Клуб „Модерен театър“, ул. „Милин камък“ № 1
VRANI VOLOSA
Промоция на новия албум „Woods Mountains Skies“
За контакт: GSM 089 489 8098

25 февруари – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководители Добрин Вътев и Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
GSM 0893629492 Александър Бучков
 
10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ТРИТЕ ПРАСЕНЦА“
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа
 
14:00 часа - 16:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643
 
16:00 часа - 19:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Панаир на науките - научен фестивал с щандове по различни науки, иновации с много експерименти и демонстрации на технологични инсталации.
Събитието е част от представянето на дългогодишен образователен проект „Академия Амелия Еърхарт“ – посветен на STEM науките. Проектът се организира от Зонта клуб Бургас, с любезната подкрепа на Община Бургас, както и партньорите на Академия Амелия Еърхарт от " Университет за деца" и "ЕкоHunt" - мобилно приложение за почистване на околната среда чрез игра.
Вход свободен

26 февруари – неделя

10:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
GSM 0893629492 Александър Бучков
 
11:00 часа
Държавен куклен театър, ул. „Климент Охридски“ № 2
„НЕРОДЕН ПЕТКО“
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време каса от 9:00 часа до 16:00 часа
 
17:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Благотворителен концерт „Да помогнем на Тани“
С участието е на: ТШ „Дюн“, ТФ „Петлите“, ТШ „Ди Ен Джи“, ТА „Звездички“, Детски хор „Милка Стоева“, Славееви гласове – ОУ „Васил Априлов“, БШ „Марина Змеева, Вокална група „Морски песъчинки“, Вокални групи – ОУ „Братя Миладинови“, Даниел Папазов- изпълнение на гайда, Теодора Стоянова – класически балет, Спортни двойки – Миа  Николова и Алексей Рогачев, Марина Канариева и Мартин Сабоджиев
Зрителна зала „Тончо Русев“
Вход:10 лв
Тел: 0894 898098

27 февруари – понеделник

13:00 часа
Автогара „ЮГ“
Изложба на мартеници от деца от детските градини
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
 „Не сме от тях“ – по разкази на Чудомир
Гостува: МДТ „К. Кисимов“ Велико Търново
Участват: Стефка Златкова, Милен Иванов, Иван Митев, Детелин Кандев, Никол
Бойчева, Лиляна Иванова, Кирил Милушев, Виктор Терзийски, Цветелин Илчев,
Стоян Борисов, полина Петкова и Тони Христова
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ГРАДСКА ЛЕГЕНДА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа

28 февруари – вторник

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Заключителна церемония на кампанията на БНР
„По стъпките на Апостола“

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„СЪВСЕМ ПРОСТА ИСТОРИЯ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала Опера
ТРАВИАТАОПЕРА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ (4 КАРТИНИ) ОТ ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
Либрето - Франческо Мария Пиаве
По романа на Александър Дюма – син „La Dame aux Camélias“ („Дамата с камелиите“)
Диригент – Иван КОЖУХАРОВ
Режисьор –  Александър ТЕКЕЛИЕВ
Диригент на хора – Невена  МИХАЙЛОВА
Сценография и костюми – Каталин АРБОРЕ /Румъния/
Хореография – Галина КАЛЧЕВА
Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ
Пом.-режисьор – Лина ПЕЕВА
Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА
Субтитри – Сребрина СЛАВОВА
Солисти: 
Виолета Валери – ВИКТОРИЯ МЕЛНИК /Украйна/ - Лауреат на I национален конкурс за млади оперни певци "СТОЯН ПОПОВ" 
Алфред Жермон – Андрея МИРЧЕВ /дебют/ 
Жорж Жермон – МАТЕУШ МИХАЛОВСКИ /Полша/ - Лауреат на I национален конкурс за млади оперни певци "СТОЯН ПОПОВ" 
Флора Бервоа – Йоана КАДИЙСКА - Лауреат на I национален конкурс за млади оперни певци "СТОЯН ПОПОВ" 
Барон Дюфол – Костадин МЕЧКОВ 
Маркиз д’Обини – Бранимир НЕДКОВ 
Анина – Дарина ЗАПРЯНОВА
Виконт Гастон дьо Леторие – Милен ДИНОЛОВ
Доктор Гренвил – Диман ПАНЧЕВ 
Жозеф –  Мирослав ДИМИТРОВ
Слуга на Флора – Николай НИКОЛОВ
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас 
* Ръководството на Държавна опера – Бургас си запазва правото да извършва промени в програмата.
 
 
___________________________________________________________________________________________
 
Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/
 
"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/
 
"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 17:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126
 
Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
"Телефон за контакт: 0882 622 408
 
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа
 
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа
 
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа
 
НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Предстоящи събития

19 юли 2024 - 20 юли 2024

ПРАЗНИКЪТ НА С.МАРИНКА

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2023-02-21 16:47:16