КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ МАЙ (ОБНОВЕНА НА 22 май)

Размер на шрифта: A A A Назад
КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ МАЙ (ОБНОВЕНА НА 22 май)

01 май 2023 10:03 - 31 май 2023 10:03

1 май – понеделник

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
VII Национална инициатива на Български хоров съюз „България пее“
Вход свободен

1 – 8 май

9:00 – 20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Експо-център „Флора“
Национална изложба на цветя „Флора Бургас 2023“
Вход свободен

1 – 9 май

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба Генчо Накев – живопис
Вернисаж: 20 април, от 17:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

1 – 16 май

Галерия "Ателие R", ул. „Възраждане“ № 25 
Изложба живопис Надя Станчева 
Вход свободен
Работно време:
вторник – събота от 10:30 часа до 18:30 часа

1 – 18 май

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Изложба на Атанас Стоянов и приятели 
Вход свободен

1 – 31 май

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
зала I - изложба с наградените творби от първо до десето подновено издание на Национална изложба биенале „Приятели на Морето“ 2004 г. -2022 г.
зала II - изложба с наградените творби от първо до десето подновено издание на Национална изложба биенале „Приятели на Морето“ 2004 г. -2022 г.
зала III - Постоянна изложба "Странджанска Икона"
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Постоянна експозиция Георги Баев
Работно време:
Вторник – Събота от 10:00 часа до 18:00 часа
Телефон за контакт: 056/84 28 03

2 май – вторник

18:30 часа
Културен център „Морск казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата ,,Осмели се да чувстваш“
Автор: Светлана Чиглайска
Вход свободен

2 – 4 май

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Изложба по повод 65 години СУ "Иван Вазов", гр. Бургас
Откриване: 3 май, 17:30 часа
Вход свободен

3 май – сряда

18:30 часа – 22:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Прожекция на филма „Майка“ и среща с Елена Панайотова
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„АКТРИСАТА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

3 – 31 май

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Христо Фотев“, ет. 0
Изложба «Мостове на изкуствата: ФОТОГРАФИЯ»
Откриване: 3 май, 18:00 часа
Вход свободен

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Никола Танев. Щрихи от мини „Перник
Откриване: 3 май, 19:00 часа
Вход свободен
Работно време:
Вторник – Събота от 9:00 часа до 13:00 часа и от 14:00 часа до 18:00 часа
Телефон за контакт: 056/84 28 03

4 май – четвъртък

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев
Концерт в чест на патронния празника на ОУ „Васил Априлов“, гр. Бургас
Вход свободен

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Ирена Григорова представя книгата "Скритото наследство на Балканите"
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ТРЕТАТА ДУМА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
„ДОН ЖУАН“
ОПЕРА В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ОТ ВОЛФГАНГ АМАДЕУС МОЦАРТ
Спектакълът се осъществява със съдействието на НМА "Проф. Панчо Владигеров"
Диригент – ИВАЙЛО КРИНЧЕВ 
Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Художник – Иван САВОВ
Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Пластика – Гриша РОГЛЕВ 
Пом.-режисьор – Петър ТИХОЛОВ 
Солисти: 
Дон Жуан – ДОБРОМИР МОМЕКОВ 
Лепорелло – Делян СЛАВОВ  
Донна Анна – Мария ЦВЕТКОВА–МАДЖАРОВА
Донна Елвира – ВИВИЕН ГЕОРГИЕВ 
Дон Отавио – ПЛАМЕН МИХАЙЛОВ
Церлина – АНА МИЛАНОВА 
Мазетто – Бранимир НЕДКОВ 
Командора – Диман ПАНЧЕВ 
Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас

20:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Възраждане“ № 6
Tri O Five @ HashtagSTUDIO Бургас 
За контакт: GSM 089 465 8049

5 май – петък

18:30 часа – 19:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Късо кино за книгите и от книгите в Бургас - късометражни филми
Вход свободен

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Филифьонката, която вярваше в бедствия: 20 години по-късно“
ПРЕМИЕРА
Вход с билети

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЗЛАТНАТА МИНА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

5 – 31 май

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба "Рекламата е душата на търговията. Печатната реклама в България през първите десетилетия на ХХ век."
Откриване: 5 май, 18:00 часа
Вход свободен

Алея пред Културен център „Морско казино“
Изложба ,,60 години пролог към света’’
По повод 60 години ПГЧЕ ,,Васил Левск“, гр. Бургас

6 май – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Филифьонката, която вярваше в бедствия: 20 години по-късно“
Вход с билети

ДЕН НА ХРАБРОСТТА И БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ
ПРОГРАМА

11:30 часа
Военен клуб – Бургас, ул. „Христо Ботев“ 48
Полагане на венци и цветя на Паметника на 24-ти пехотен Черноморски полк
 
12:00 часа
Площад „Св. Св. Кирил и Методий“
Тържествен водосвет и молебен за здраве на българските войни от гарнизон Бургас
 
12:30 часа
Площад „Тройката“
Празничен фолклорен концерт
с участието на оркестър „Жарава“ в състав: Динко Палазов – кавал, Петко Янгьозов – гайда, Красимир Петков – акордеон, Желязко Ангелов – клавир,
Николай Чапкънов – тъпан и гост-солист Александра Димитрова,
ДФТА "Радост" и ФТА "Никола Гинов"
с художествен ръководител Димитър Гинов

7 май – неделя

10:00 часа - 14:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Сливи за смет“
Вход с билети

9 май – вторник

ДЕН НА ЕВРОПА

9:30 часа – 15:00 часа
Културен център „Морск казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Пленер ,,Европа на белия лист

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Ничия. Трите начина на Мариана“
разкази от Тодор Костадинов
Представя Иван Сухиванов
Вход свободен

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Прожекция на филма „Котка в стената“
Режисьори: Мина Милева, Весела Казакова
Сценарий: Мина Милева, Весела Казакова
Оператор: Димитър Костов
Музика: Анди Каутън
В ролите: Ирина Атанасова, Ангел Генов, Орлин Асенов, Гилда Уо, Чинуи Ей Нуоколо, Джон-джо Инкпен, Кадиша Гий Камара
Продуценти: Мина Милева, Весела Казакова, Ламброс Атешлис, Кристоф Брунше
По повод инициативата „Европейско кино в деня на Европа“
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„РЕВНОСТ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

10 май – сряда

16:30 часа
Културен център „Морск казино“, Приморски парк
Открита сцена ,,Охлюва’’
Конкурс за стихотворение ,,Моят град Бургас’’

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„ХОМЕОПАТИЯ ЗА ДУШАТА“ С Димитър Иванов – Капитана
С участието на Димитър Иванов – капитана и Адриана Димова
Билети на всички каси ИзиПей/EasuPay и онлайн на: https://epaygo.bg/2110331515

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЛЕТНИТЕ ОСИ НИ ХАПЯТ ДАЖЕ ПРЕЗ НОЕМВРИ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
КОНЦЕРТЪТ СЕ ОСЪЩЕСТВЯВА СЪС СЪДЕЙСТВИЕТО НА НУМСИ "ПРОФ. ПАНЧО ВЛАДИГЕРОВ" ГР.БУРГАС
Диригент – ЙОРДАН ДАФОВ 
Солисти – Възпитаници  на НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" гр.Бургас
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
В програмата творби от световната музикална литература
Оркестър на Държавна опера - Бургас

21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Възраждане“ № 6
Брутален стендъп
За контакт: GSM 089 465 8049

10 – 30 май

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба икони на Ателие ,,Зограф"
Вернисаж, 10 май, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

11 май – четвъртък

11:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на книгата "Офлайн поредица за деца" 
Автор: Пепа Павлова.
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ГРАДСКА ЛЕГЕНДА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

11 – 12 май

10:00 часа – 17:00 часа
Културен център „Морск казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Кариерно развитие
СУ „Св. Климент Охридски“

11 – 14 май

18:30 часа – 19:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работилница "Осезаеми творчески пътеки" 

11 – 30 май

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба икони на Ателие Зограф
Йордан Иванов, Недялко Жеков, Светла Василева, Тодор Жеков
Вернисаж: 11 май, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

12 май – петък

17:30 часа – 18:30 часа
Културен център „Морск казино“, Приморски парк
Открита сцена ,,Охлюва’’
Карнавал на Биоразнообразието ,,Зеленият Бургас’’

18:00 часа
Културен център „Морск казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дуброва“, ет. 1
,,Национален литературен конкурс Петя Дубарова
Вход свободен

18:00 часа – 21:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Турне на Active Sitting – приложна кинезиология.
Как да си помогнем сами физически и емоционално с болежките по тялото ни.
С билети от линка
https://activesitting.bg/produkt/tour-
2023/?fbclid=IwAR2_ZeAZ0yqmRutUzPTYeu2s4sWcWWG7reQG2KYOkJN8VDMEmPdt
hLVxRfg
Организирано: Актив Ситинг ООД

18:30 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Дневникът на един мечтател“
стихове и разкази от Добрин Катеров
Представя Роза Максимова
Вход свободен

18:30 часа – 19:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Рубриката „Ретро кино на Библиотеката“ представя филма „Елвис“ с участието на Елвис Пресли
Вход свободен

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Прожекция на филма „Воев“
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

12 – 14 май

9:00 часа – 19:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Роял Айсинг - Ламбет Метод
Курс по захарно изкуство и декорации
Водещ на курса е Златина Луис – акредитиран преподавател и демонстратор към
Гилдията на Британското захарно изкуство. и Британската Асоциация по захарно
изкуство.
Контакти за директна връзка със Златина Луис:
Tel: 089 443 7056
E-mail: [email protected]
С предварително записване

Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Предизвикателството
Програма
Мaйсторски класове и 24-часово Кино Предизвикателство
предназначено за младежи между 15-25 години
Запиши се, стани лидер на своя отбор, заснеми късометражен филм за 24 часа и
спечели голямата награда от 1000 лева !
Програма
12ти Май @ 18:00
Откриваща церемония и инструкции за отборите
13ти Май @ 9:00
Начало на майсторските класове
Пет класа всеки с продължителност 45 мин. плюс 15 мин. Въпроси и Отговори след
всеки клас.
13ти Май @ 15:00
Начало на 24-часовото филмово предизвикателство
14ти Май @ 15:00
Край на 24-часовото филмово предизвикателство
14ти Май @ 19:00
Прожекция и награждаване
https://www.artefactcreations.eu/bg/the-dare-film-challenge
Проект подкрепен от Община Бургас

13 май – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Рибарят и златната рибка”
Вход с билети

16:00 часа – 18:00 часа
Културен център „Морск казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Лекция на доц. д.ф. Стефан Апостолов на тема: ,,Македонски братя“

17:00 часа – 22:00 часа
Авиомузей Бургас, Летище Бургас
"Европейска нощ на музеите 2023 година
Вход свободен

18:30 часа
Културен център „Морск казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Прожекция на филма „Солени хора“
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
190 ГОДИНИ ЙОХАНЕС БРАМС
ВОКАЛЕН КОНЦЕРТ
Участват:
Йоана Железчева, Людмила Михайлова,
Мария Цветкова-Маджарова,
Нона Кръстникова, Шмилена Султанова,
Даниела Дякова, Йоана Кадийска, Андрея Мирчев, Яни Николов, Бранимир Недков, Йордан Христозов, Диман Панчев
Костадин Мечков
На рояла – Илиана ТОДОРОВА, Мира ИСКЪРОВА, Дария КРЪСТЕВА
В програмата вокални творби от творчеството на Брамс 

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Конференция TEDxBurgas - „Нещо повече“
За повече информация, билети и новини: www.tedxburgas.com
[email protected]
www.facebook.com/tedxburgas

ЕВРОПЕЙСКА НОЩ НА МУЗЕИТЕ

18:00 часа – 24:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Зала „Трезор“
Изложбата „Праисторически божества от Западния Понт“
Съвместна изложба на Регионален музей – Бургас с Национален исторически музей,  музей „Старинен Несебър“, ОКИ „Музеен център“ – Созопол, музеите в Поморие, Балчик, Добрич, Варна, Провадия и музейна сбирка на НЧ „Атанас Манчев 1920“, гр. Каблешково
Вход свободен

18:30 часа – 24:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Представяне на царската икона на Св. Димитър от фонда на музея
Изложба „Българите – светци“
Финансирана от Министерството на културата
Демонстрация по калиграфия
Вход свободен

19:00 часа – 24:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69
Ревю на традиционни носии от Бургаския край
Концерт на Детски фолклорен танцов ансамбъл с художествен ръководител Димитър Гинов.
Демонстрация на приготвяне на традиционна кулинарна рецепта от региона
Вход свободен

19:00 часа – 24:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Постоянна експозиция ”Магичният свят на камъка”, ”Флора и фауна на планината Странджа”, ”Птичи ресурси на бургаските влажни зони”, „Светът в зрънце пясък“
Вход свободен

19:00 часа – 24:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
зала I - изложба с наградените творби от първо до десето подновено издание на Национална изложба биенале „Приятели на Морето“ 2004 г. -2022 г.
зала II - изложба с наградените творби от първо до десето подновено издание на Национална изложба биенале „Приятели на Морето“ 2004 г. -2022 г.
зала III - Постоянна изложба "Странджанска Икона"
Вход свободен

Зелен ден на Укритието за наблюдение на птици
Акция с доброволци, които ще изградят ново съоръжение за игра и наблюдение „Гнездото“, ще почистят района, ще лакират новите паравани

14 май – неделя

9:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Национален конкурс SUPER TALANT 2023
За записвания и участие на имейл: [email protected] и на тел: 0889004758

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Кокошка с брошка”
Вход с билети

15 май – понеделник

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„СЪВСЕМ ПРОСТА ИСТОРИЯ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мъжете предпочитат да излъжат“ 
Със специалното участие на Йоана Буковска - Давидова
Гостува Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол
Участват: Йоана Буковска – Давидова, Георги Ружичка, Яна Бобева, Кристиян Негалов, Галина Иванова, Волен Митев и Мария Панайотова
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

15 – 17 май

9:00 часа – 19:00 часа
Експозициоене център „Флора“, Приморски парк
Цветна Приказка - Клас за начинаещи
Курс по захарно изкуство и декорации
Водещ на курса е Златина Луис – акредитиран преподавател и демонстратор към
Гилдията на Британското захарно изкуство. и Британската Асоциация по захарно
изкуство.
Контакти за директна връзка със Златина Луис:
Tel: 089 443 7056
E-mail: [email protected]
С предварително записване

15 – 21 май

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Годишна изложба ,,Посоки''
и представяне на четвърти брой списание ,,За хвърчащите хора’’
Център за млади таланти
Откриване, 15 май, 18:00 часа
Вход свободен

16 май – вторник

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Представяне на романът „Елегия“
Автор: Неда Антонова
Вход свободен
 
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Изложба на клуб по фотография към ЦПЛР, гр. Бургас
Ръководител: Алия Казанджиева
Вход свободен

17 май – сряда

ДЕН НА ТУРСКИЯ ГЕНОЦИД НАД БЪЛГАРСКИЯ НАРОД

18:30 часа – 19:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Представяне на книгата "Малахитовата гора" или как да се загубиш в
гората, за да намериш пътя към себе си
Вход свободен

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Спусък“ от Жорж Юлгар по идея на Нийл Лабют
Режисьор Георги Михалков
Участват: Яна Маринова, Димитър Живков, Ива Караманчева и Теодор Папазов
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

17 май - 12 юни

Галерия "Ателие R", ул. „Възраждане“ № 25 
Изложба на Геракси Гераксиев и Аспарух Сърбов
Вход своборен
Откриване: 17 май, 18:00 часа
Работно време:
вторник – събота от 10:30 часа до 18:30 часа

18 май – четвъртък

15:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Една българка“ по едноименния разказ на Иван Вазов
Моноспектакъл на Снежина Петрова
Билети на каса „Часовника“ 
Тел: 0894480744

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на романът „Цяло тяло“
Автор: Цвета Делчева
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Буквички чудесни, лесни“
стихотворения за деца от Лили Мили
Представя Роза Боянова
Вход свободен

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Концерт 10 години Фолклорна формация "Чинките" при народно читалище "Св. св. Кирил и Методий 1985"
Вход свободен

19 май – петък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
 „България – Мизия, Тракия, Македония“
Паралелната власт срещу българите, България и Православието
Автор – к.и.н., д-р по история Димитър Йончев
Вход свободен

18:00 часа – 19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Късо кино с ритъм в Бургас
Вход свободен

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Лекция на тема: „Истини и легенди за светите братя Кирил и Методий“
проф. дин. Димо Чешмеджиев
Вход свободен

 

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„УЧИЛИЩЕ ЗА БАЩИ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
ОПЕРА ГАЛА
Диригент - Иван КОЖУХАРОВ 
Концертмайстор - Ваня ЗЛАТЕВА 
Солисти, хор и оркестър на Държавна опера – Бургас

20 май – събота

ЕВРОПЕЙСКИ ДЕН НА МОРЕТО

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Любопитното слонче”
Вход с билети

11:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
ТРИТЕ ПРАСЕНЦА "ПИФ, ПАФ, ПУФ"
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР РАЙЧЕВ
Сценична адаптация и режисура – Александър ТЕКЕЛИЕВ 
Сценография и костюми – Анна МАРИЯ-ТОКАДЖИЕВА 
Танци – Галина КАЛЧЕВА 
Пом.- режисьори - Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Действащи лица и изпълнители: 
Пиф – София ЛОВДЖИЕВА 
Паф – Стефка ХРИСТОЗОВА
Пуф – Лина ПЕЕВА
Кумчо Вълчо – Йордан ХРИСТОЗОВ 
Патокът – Дарина ЗАПРЯНОВА
Илко – Мирослав ДИМИТРОВ
Милко – Милен ДИНОЛОВ

16:00 часа – 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Лекция на тема: „Философия на изневярата. В търсене на една по-добра версия на себе си”
Лектор: Диана Карабинова, психоаналитик
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Монолози за вагината“ от Ева Енслър
С участието на Койна Русева, София Бобчева и Светлана Бонин
Билети на каса ДТ „Адриана Будевска“ и онлайн в мрежата на Грабо
https://grabo.bg/burgas/monolozi-za-vaginata-0bwtbb
Тел: 056/842266

21 май – неделя

10:00 часа - 14:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Любопитното слонче”
Вход с билети

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Моето мъжко момиче“ – Премиера
С участието на Михаил Билалов, Мая бежанска, Асен Донков и Теона Димова
БИЛЕТИ в Eventim: https://bit.ly/3ZVY6Tv
БИЛЕТИ в Grabo: https://bit.ly/3ZUhbpi
БИЛЕТИ на касата на "Часовника", 0899 83 73 87

22 май – понеделник

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт-изложба на Езиков център „Школата“
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЛЕТНИТЕ ОСИ НИ ХАПЯТ ДАЖЕ ПРЕЗ НОЕМВРИ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Тя, Той и още двама- трима“ – комедия от Жолт Пожгай
Режисьор: Богдан Петров
Участват: Аня Пенчева, Антоан Петров, Кирил Ефремов, Ненчо Илчев и Тихомир Благоев
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

23 май – вторник

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
БАЛЕТНА ГАЛА
Режисура и хореография - Галина КАЛЧЕВА 
Солисти и ансамбъл към балета на Държавна опера - Бургас
В програмат - фрагмети от балетите "Баядерка", "Лебедово езеро", " Корсар", " Спящата красавица", "Дон Кихот", "Есмералда" и др.

24 май – сряда

ДЕН НА СВЕТИТЕ БРАТЯ КИРИЛ И МЕТОДИЙ, НА БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА, ПРОСВЕТА И КУЛТУРА, И НА СЛАВЯНСКАТА КНИЖОВНОСТ 

 

10:30
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт по повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий,
на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност

24 май – 17 юни

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Празнична изложба „24 Май „
Вход свободен

25 май – четвъртък

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЖИВОТЪТ Е ВКУСЕН“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

26 май – петък

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Поетесата Мирела Иванова и писателят Владимир Зарев представят в Бургас поетичната книга „Седем“ и романът „Объркани в свободата“
Вход свободен

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт по повод 30 години Учища «Европа»
При лошо време зала „Георги Баев“

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала "Опера"
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – ЙОРДАН ДАФОВ
Солист - КРЕМЕНА ОКСЕНКРУГ – цигулка
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
Програма:
1. В. А. МОЦАРТ
КОНЦЕРТ ЗА ЦИГУЛКА И ОРКЕСТЪР №5 В Ла МАЖОР, K. 219
2. Л. В. БЕТХОВЕН 
СИМФОНИЯ №3 В МИ БЕМОЛ МАЖОР "ЕРОИКА", ОП.55

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Роднини“
Гостува ДКТ „Иван Димов“ гр. Хасково
Участват: Николай Урумов, Николета Малчева, Константин Николов и Изабела Иванова
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0898420537

19.00 часа
с. Извор
Празник на с. Извор
Фолклорна програма , с участието на ФГ „Дъбравка“ - худ. ръководител Донка
Грудева, Галя Гильова, Димо Димов, Катя Георгиева, оркестър „Приятели“ с
ръководител Христо Георгиев
Организатор: НЧ „Извор“

27 май – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Мисия Спящата красавица“
Вход с билети

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
„School off Rock Fest“
Рок фестивал за училищни групи

 

27 – 28 май

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Изложение за велосипеди
Организирано от Максбайк ЕООД
28 май – неделя

10:00 часа - 14:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Мисия Спящата красавица“
Вход с билети

17:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Сянката на Караваджо“ 
Филм Италия – Франция, 2022, 120 мин.
Режисьор: Микеле Плачидо
Билети на каса „Часовника“ и в мрежата и Grabo.bg
Тел: 0894480744

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Маестро Енио Мориконе“ 
Филм Италия – Белгия – Китай - Япония, 2021, 168 мин.
Режисьор: Джузепе Торнаторе
Билети на каса „Часовника“ и в мрежата и Grabo.bg
Тел: 0894480744

29 май – понеделник

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
„Детето в нас“ - празничен концерт посветен на Първи юни - Ден на детето
и на творческия тандем Ваньо Вълчев и Милена Добрева
С участието на Детска театрална школа „Усмивка“ и Вокалн Формация „Морски песъчинки“
Организатор: НЧ „Фар 1946“

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЛОШИ МОМЧЕТА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Откриване на Международен литературен фестивал „Свято слово“
С участието на писатели от Черна гора, Хърватия, Сърбия, Украйна и България
Вход свободен

29 май – 1 юни

Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Международен фестивал „Свято слово“ – Майски срещи на славянските творци
Всеки фестивален ден от 18 ч. в Дом на писателя – литературни срещи с участниците
Международен фестивал „Свято слово“ – ХVII Майски срещи на славянските творци
Вход свободен

30 май – вторник

120 ГОДИНИ БЪЛГАРО-АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИЧЕСКИ ОТНОШЕНИЯ
ПРОГРАМА
- Документална изложба „120 години българо-американски 
дипломатически отношения“
Алея пред КЦ „Морско Казино“
- 15:00 часа, Център за съвременно изкуство и библиотека, зала „Константин Петканов“
Публично четене на произведения от български и американски автори. Събитие с участието на АЕГ „Гео Милев“
- 15:00 часа – 20:30 часа, Алея до КЦ „Морско казино“ към х-л „Приморец“
Изложение на ретро американски автомобили
- 15:00 часа – 20:30 часа, Алея зад Открита сцена „Охлюва“
Изложение на автомобили „Ford”, мотори „Harley Davidson”,
мотоциклети „Zero“ и Скутери „Lime”
- 16:00 часа – 20:30 часа, Алея от КЦ „Морско казино“ до „Гъбката“
Дегустация и продажба на американски напитки и храна
- 17:00 часа, до КЦ „Морско казино“
Пленер на тема „Моята Украйна след 10 години“
- 17:30 часа, Балюстрада
Парад на мажоретки от детски градини и училища в Община Бургас
/при дъждовно време зала «Георги Баев»/
- 19:00 часа, Откритата сцена „Охлюва“
Официално откриване - приветствия от кмета на Община Бургас
и на посланика на САЩ в България
- 19:10 часа, Открита сцена „Охлюва“
Концерт на квартет „Barbaro“

17:30 часа
ж.к. „Меден Рудник“, парк пред Параклис „Св. Димитър“
Концерт с участието на детска фолклорна формация “Звъника” и школа по гайда
Организатор: НЧ „ Паисий Хилендарски 1928“

18.30 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Вдъхновени от Бургас и морето“
С участието на гостите на фестивала и бургаски поети
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„В очакване на Годо“ от Самюъл Бекет
Гостува: Театър Българска Армия
Режисьор: Иван Урумов
Участват: Юлиан Вергов, Георги Къркеланов, Иван Радоев, Моню Монев и Петър Димов
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„УЧИЛИЩЕ ЗА БАЩИ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

31 май – сряда

ПРОГРАМА
- Документална изложба „120 години българо-американски 
дипломатически отношения“
Алея пред КЦ „Морско Казино“
- 14:00 часа, Център за съвременно изкуство и библиотека, зала
„Константин Петканов“
Дебати на тема „Дипломация чрез култура и спорт“
Събитие с участието на АЕГ „Гео Милев“
- 15:00 часа – 20:30 часа, Алея зад Открита сцена „Охлюва“
Изложение на автомобили „Ford”, мотори „Harley Davidson”,
мотоциклети „Zero“ и Скутери „Lime”
- 16:00 часа – 20:30 часа, Алея от КЦ „Морско казино“ до „Гъбката“
Дегустация и продажба на американски напитки и храна
- 18:15 часа, Балюстрада
Демонстрации по американски футбол от отбора на Бургас
- 18:00 часа, Център за съвременно изкуство и библиотека, зала
„Константин Петканов“
Прожекция на филма „Mighty Uke“ – на английски
- 19:00 часа, Открита сцена „Охлюва“
Концерт на Група „Горещ пясък“ и Бургаски духов оркестър
с творби на американски композитори
- 19:30 часа, Център за съвременно изкуство и библиотека, зала
„Константин Петканов“
Прожекция на филма „Apollo 11“ / на английски език/

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„РЕВНОСТ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Жена ми се казва Борис“ - комедия от Рафи Шарт
Продукция на : ДКТ “ Иван Радоев “ – Плевен
Участват: Станимир Гъмов, Румен Угрински, Стефан Рядков, Петьо Петков - Шайбата , Диана Любенова, Ернестина Шинова и Жанина Дончева
Билети на каса „Часовника“
Онлайн: http://bit.ly/3ZfHGo1 и в мрежата на Grabo.bg

18.30 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Творческа среща с Клуб „Жени в науката“
Вход свободен

31 май – 2 юни

10:00 час – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, приморски парк
НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ НУЛЕВОЕНЕРГИЙНИТЕ СГРАДИ: БЪДЕЩЕТО Е СЕГА
Организатор: Енефект с подкрепата на Община Бургас

31 май – 10 юни

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба - живопис на проф. Димитър Чолаков
Вернисаж: 31 май, от 17.00 часа до  19.00 часа
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

31 май – 20 юни

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис на Владимир Киров
Вернисаж, 31 май, от 17:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

Остров "Света Анастасия"
Oстров Света Анастасия ще работи през летния туристически сезон 2023 г. всеки ден. Корабите "Бургус" и "Анастасия" отплават по график от Магазия 1 - https://anastasia-island.com/plan.php?id=28
За резервации: тел. 0882 004 124; е-mail: [email protected] 
Цени на билетите: http://anastasia-island.com/plan.php?id=29

Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Телефон за контакт: 088 850 1421
е-mail: [email protected]
Facebook: Рибарско селище Ченгене Скеле / Chengene Skele Fisherman Village

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 17:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
"Телефон за контакт: 0882 622 408

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2023-05-22 16:16:11