КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮНИ (ОБНОВЕНА НА 22 ЮНИ)

Размер на шрифта: A A A Назад
КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮНИ (ОБНОВЕНА НА 22 ЮНИ)

01 юни 2023 14:51 - 30 юни 2023 14:51

1 юни – четвъртък

9:00 часа – 20:00 часа
Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
По повод 1 юни – Ден на детето вход свободен
Телефон за контакт: 0882 622 408

11:00 часа
Открита сцена ,,Охлюва“, Приморски парк
Концерт ,,Малките’’

16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45, Фоайе, ет. 2
По повод Международния ден на детето
Изложбата на творби, създадени от възпитаници на СОУ „Константин Петканов“ от специалност „Графичен дизайн “.

17:30 часа
Приморски парк, алеи до открита сцена ,,Охлюва“
,,Цветните фигурки на Лора’’
Арт ателиета

17:30 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Представяне на албум по православна живопис за деца „Българските светии“
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Международен фестивал „Свято слово“ – Майски срещи на славянските творци
Литературни срещи с участниците
Вход свободен

18:30 часа
Открита сцена ,,Охлюва“
Празничен концерт по повод 1 юни – Ден на детето
Представяне на школите от ЦПЛР, Бургас

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт на абитуриентите на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“

1 – 2 юни

10:00 час – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, приморски парк
НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ НУЛЕВОЕНЕРГИЙНИТЕ СГРАДИ: БЪДЕЩЕТО Е СЕГА
Организатор: Енефект с подкрепата на Община Бургас

1 – 10 юни

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба - живопис на проф. Димитър Чолаков
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

1 - 12 юни

Галерия "Ателие R", ул. „Възраждане“ № 25 
Изложба на Геракси Гераксиев и Аспарух Сърбов
Вход своборен
Откриване: 17 май, 18:00 часа
Работно време:
вторник – събота от 10:30 часа до 18:30 часа

1 – 16 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала ,,Христо Фотев", ет. 0
Изложба ,,Мостове на изкуствата: ФОТОГРАФИЯ’’
Вход свободен

1 – 17 юни

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Празнична изложба „24 Май „
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

1 – 20 юни

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис на Владимир Киров
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

1 – 30 юни

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Постоянна експозиция Георги Баев
Работно време:
Вторник – Събота от 10:00 часа до 18:00 часа
Телефон за контакт: 056/84 28 03

Алея пред КЦ „Морско Казино“
Документална изложба „120 години българо-американски
дипломатически отношения“

2 юни – петък

12:00 часа
Паметник на Христо Ботев, Приморски парк
147 години от смъртта на Христо Ботев и ден на загиналите за българската свобода
Заупокойна молитва и ритуал по отдаване на военни почести и полагане на венци и цветя

17 00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Представяне на театралната постановка „Снежанка” на театрална школа „Усмивка”  към Народно читалище „Фар” с ръководител Румяна Кралева

17:00 часа – 21:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Природонаучната експозиция, ул. „Константин Фотинов № 30
„Детска нощ на музеите“
По повод 1 юни – Международен ден на детето
Вход свободен

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
,,Деца свирят за деца"
Концерт на школа по пиано и школа по китара към НЧ "Паисий Хилендарски 1928"
Вход свободен

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

2 – 20 юни

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Фотоизложба ,,Далеч от Африка’’
Откриване: 2 юни, 18:00 часа
Вход свободен

2 – 25 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал. Г. ,,Коджакафалията“, ет. 0
MOMENTUM“
Съвместна изложба на преподаватели и студенти от специалностите 
„Дизайн на порцелан и стъкло“ в НХА и „Керамика и порцелан“
на Академията за приложни изкуства – UMPRUM
Вход свободен
Откриване: 2 юни, 19:00 часа

2 юни – 28 юли

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Изложба „Творби от фонда на БХГ“
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

3 юни – събота

10:00 часа - 13:00 часа
Открита сцена ,,Охлюва“, Приморски парк
Детски фолклорен събор - трето издание

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЗЛАТНОТО КЛЮЧЕ“
гостува ДКТ-Ямбол
Вход с билети
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

4 юни – неделя

10:00 часа - 14:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЧУК И ПУК“
Вход с билети
Билетна каса: тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Прожекция на „Малкият принц“ (Le Petit Prince)
Френски анимационен филм от 2015 г. на режисьора Марк Осбърн
Предоставен от продуцента - Атон Сумаш, чрез Алианс Франсез и Община Бургас
Филмът е носител на наградата СЕЗАР
Вход свободен

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Пробуждането“ филм на Стойчо Керев
С участието на проф. Бойко Рангелов, Виктория Бешлийска, Димитър Недков, Силва
Дончева, Иво Величков, Дамян Попхристов, Мария Лалева, Димитър Лучев, Джорджия
Николова и Йордан Камджалов
Билети на каса НХК и каса „Часовника“
Тел: 0894 898098

5 юни – понеделник

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Точно Русев“
Прожекция на документалния филм „Апостол Карамитев“ и гост Момчил Карамитев
Режисьор, сценарист и оператор: Момчил Карамитев
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„АКТРИСАТА“ от Питър Куилтър
Сценична версия и постановка Николай Ламбрев – Михайловски;
Сценография и костюми Чайка Петрушева;
Музикална картина Николай Ламбрев – Михайловски и Йоана Ламбрева;
Мултимедия Слави Георгиев;
Участват: АГЛИКА БОЯДЖИЕВА, ЙОАНА ЛАМБРЕВА-гост, , НИКОЛАЙ СТОИМЕНОВ, СТОЯН ПАМУКОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ,ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

6 юни – вторник

14:00 часа – 15:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
«Пъстър детски калейдоскоп»
Концерт на ученици от НБУ «Михаил Лъкатник» - гр. Бургас

17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книгата «60 години пролог към света»
По повод 60 години ПГЧЕ "Васил Левски" – гр. Бургас
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
120 години Роза Боянова и Вили Колева,
представяне на стихосбирката „Писано върху вода“
Вход свободен

18:30 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Концерт «Словото е любов, любовта е слово»
По повод 60 години ПГЧЕ "Васил Левски" – гр. Бургас

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„ЖИТЕНАТА ПИТКА“
Вход с билети

18.45 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Регионална библиотека „Пейо К. Яворов“ и Клуб на фантастите ви канят на представяне на клуба. Тема „Фентъзи и алтернативни истории“. Събитието се реализира с участието на бургаските писатели Янчо Чолаков, Десислава Дюлгерян и Милена Алгари.
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Комедия за тенори“ от Кен Лудвиг – Премиера
Гостува: ДТ „Никола Вапцаров“ Благоевград
Участват: Асен Блатечки, Калин Врачански, Гринго-Богдан Григоров, Ива Кънева, Гергана
Цакова, Йордан Ангелов, Мариана Бонева
Билети на каса НХК и каса „Часовника“
Тел:0899837387 и 0894898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„СЪВСЕМ ПРОСТА ИСТОРИЯ“ от Мария Ладо
Постановка: Борислав Чакринов; Музика: Мариан Нечак
Участват: ТОНИ ДИМИТРОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, ДИМИТРИНА ТЕНЕВА, ИВАН ГРИГОРОВ, АСЕН ЛОЗАНОВ, ИВАН САВОВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, ПЕПА НИКОЛОВА, СТОЯН ПАМУКОВ, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

20:30 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2023
ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ
„САМСОН И ДАЛИЛА“
Опера от Камий Сен-Санс
Диригент - Иван Кожухаров
Режисьор - Александър Текелиев
Сценография и костюми - Каталин Арборе
Диригент на хора - Невена Михайлова
Хореография - Галина Калчева
Концертмайстор - Христо Белчев
Помощник-режисьори – Лина Пеева, Петър Тихолов
Солисти:  Далила - Даниела Дякова
Самсон - Костадин Андреев 
Абимелех - Делян Славов
Старият евреин - Диман Панчев
Пратеник на филистимците - Любомир Тодоров
Първи филистимец - Милен Динолов
Втори филистимец - Бранимир Недков
Оркестър, хор и балет на Държавна опера - Бургас
Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/drzhavna-opera-burgas-leten-teatr-burgas-
1352364/performance.html
Билети : каса Опера - 0884025918
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

7 юни – сряда

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Гостува Виолета Кънчева – Шумен с книгата
„Клаустрофобии“
Вход свободен

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Специална прожекция на филма „Ваклуш“ – Премиера
Режисьор Николай Василев
Вход свободен, с покани на каса „НХК“ /до изчерпване на капацитета/

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„КОМЕДИЯ ОТ ГРЕШКИ“ от Уилям Шекспир
ГОСТУВА ДТ „НЕВЕНА КОКАНОВА“ ЯМБОЛ
Постановка Николай Кенаров,
Сценографя Габриела Кърджилова
Музика Генадий Иванов
Участват: ГАЛИНА ИВАНОВА, МАРИЯ ПАНАЙОТОВА, ЦВЕТЕЛИНА КЪНЕВА,
КАПКА ВАЛЕНТИНОВА, ГЕОРГИ КАРАИВАНОВ, КРИСТИЯН НЕГАЛОВ, ДИМИТЪР
ДИМИТРОВ, ВОЛЕН МИТЕВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„ТРЕТАТА ДУМА“ от Александро Касона
Постановка Борислав Чакринов
Участват: ПЕПА НИКОЛОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА,
НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
„МУХИТЕ“
Гостува ДКТ „Васил Друмев“ - Шумен
Автор - Жан-Пол Сартр
Режисьор - Дамян Тенев
Сценография - Величка Джамбазова
Участват - Стоян Радев - Гост, Александра Михайлова, Антония Велева, Валентин
Ченков, Валери Зарков, Веселин Иванов, Вилиана Димитрова, Джан Якуб, Димитрия
Милушева, Катрин Лалова, Кольо Стайков, Кристина Константинова, Никола Орешков,
Николета Велчева, Пламен Петков, Радостина Велкова, Росен Караджов, Светлин
Иванов и Стефани Лечева.
Трейлър: https://www.youtube.com/watch?v=HIJTU5LSke8
Трейлър: https://www.youtube.com/watch?v=HIJTU5LSke8
Билети: https://grabo.bg/burgas/teatralen-spektakal-0udf4u5
Билети на касата на НХК с работно време от 16 ч. до 19 ч.тел 0896 82 80 88

8 юни – четвъртък

18:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
БЛАГОТВОРИТЕЛЕН КОНЦЕРТ ЗА ТЕО

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Гостува Виолета Кънчева с книгата „Клаустрофобии“
Вход свободен

19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Дни на руската музика 2023
Концерт „20 години руска клавирна музика“
В програмата: Велислав Заимов – Клавирно трио номер 3 и Сергей Рахманинов – Елегично трио номер 2
Изпълняват: Лидия Радинова-Кантарджиева – цигулка, Магдалена Далчева - виолончело
Вход свободен

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„ЖИТЕНАТА ПИТКА“
Вход с билети

19.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ФИЛИФЬОНКАТА, КОЯТО ВЯРВАШЕ В БЕДСТВИЯ“
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ГРАДСКА ЛЕГЕНДА“ от Алексей Клас
Постановка: Богдан Петканин
Сценография: Петьо Начев костюми Мартина Варийска
Участват: АСЕН ЛОЗАНОВ, РУСЛАН МЪЙНОВ, МАЯ БЕЖАНСКА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, СТЕФАН ИВАНОВ/ ТОНИ МИНАСЯН, ТИХОМИР БЛАГОЕВ/НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

8 – 23 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Изложба «Стари балкански фотографии»
По повод Международния ден на архивите
Откриване: 8 юни, 18:00 часа
Вход свободен

9 юни – петък

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Късо кино и театър
Филмът "Театрален роман(с)" е спечелил наградата на публиката на Film O'Clock International Festival . Режисьор е Теодора-Косара Попова. Още един акцент от програмата ще бъде българският  "Антракт" - филм, заснет на българската театрална сцена със специалното участие на Анна Петрова и Ники Сотиров
Вход свободен

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Годишен танцов концерт на ТК „Фрея“
Вход свободен

19.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ФИЛИФЬОНКАТА, КОЯТО ВЯРВАШЕ В БЕДСТВИЯ: 20 ГОДИНИ ПО-КЪСНО“
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
ЗЛАТНАТА МИНА от Ст. Л. Костов
Постановка Борислав Чакринов
Участват: ТОНЧО ТОКМАКЧИЕВ , МАРИЯ САПУНДЖИЕВА, НИКОЛ КАРАБИНОВА, МИЛЕНА МАРКОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НИКОЛАЙ СТОИМЕНОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, СТОЯН ПАМУКОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

10 юни – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ФИЛИФЬОНКАТА, КОЯТО ВЯРВАШЕ В БЕДСТВИЯ: 20 ГОДИНИ ПО-КЪСНО“
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА“
ДЕТСКИ БАЛЕТЕН СПЕКТАКЪЛ
Адаптация, хореография и режисура - Мария Табакова
Пом. режисьори - Лина Пеева, Петър Тихолов
В главните роли: Червена шапчица - Даниела Туртуманова-Стоянова; Вълк - Теодор Цаков; Ловец - Кирил Филипов; Майка - Емона Георгиева; Баба - Мария Габарова
Разказвач - Бранимир Недков; Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера - Бургас
Музикалното оформление включва фрагменти от произведения на: Гершуин, Прокофиев, Чайковски, Григ, Хачатурян и детски анимационни филми.
e-mail:[email protected]
web: http://operabourgas.com
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

12:00 часа – 14:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Природонаучната експозиция, ул. „Константин Фотинов“ № 30
Детска научна работилница
Вход свободен

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„ЖАБОКЪТ ЦАР”
Вход с билети

19:30 часа
Летен театър, Приморски парк
ТАНЦИТЕ НА БЪЛГАРИНА - АНСАМБЛИТЕ „ТРАКИЯ, „ПИРИН“ И „СТРАНДЖА“
Билети: https://www.eventim.bg/.../tancite-na-blgarina.../event.html
Билети : каса Опера - 0884025918
Каса „Часовника“ – 0894898098
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

11 юни – неделя

10:00 часа - 14:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЖАБОКЪТ ЦАР”
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Концерт на оркестъра при Съюза на юристите в България
Вход свободен

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Годишен концерт на Ансамбъл „Лукойл Нефтохим“ и ДФА „Трите пъти“ с ръководител
Марио Егов
Вход своободен

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Концерт „Отново заедно, отново музика“

12 юни – понеделник

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книгата „Биография на бездната“
Автор: Александър Арнаудов
Вход свободен

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Концерт „Акустично“ на група „Горещ пясък“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Всички обичат Гари“ от Ноел Кауард
Гостува Сатеричен театър „Алеко Константинов“ София
Участват: Калин Сърменов, Силвия Лулчева, Мартин Каров, Петър Калчев,
Александра Сърчаджиева, Добринка Гецова и др.
Билети на каса „НХК“
Тел: 0893417811

19:30 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„Чудни дни в смешни времена“
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

 

Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Концерт на група „Горещ пясък“

12 – 14 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
ФОРУМ «НАУКА И ОБРАЗОВАНИЕ» СУ «Климент Охридски»
Вход свободен

13 юни – вторник

СВЕТИ ДУХ - ДЕН НА МАКЕДОНИЯ И ПАДНАЛИТЕ ЗА НЕЙНАТА СВОБОДА

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на романа „Третата мория“ и сборник с разкази „Артисти за „Оскар“
Автор: Илияна Каракочева
Вход свободен

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„ТРИТЕ ПРАСЕНЦА“
Вход с билети

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“Жена ти се сгоди“ – комедия – Премиера
Автор: Симеон Гатев
Участват: Александър Димов, Десислава Чутуркова, Никола Мутафов, Станка Калчева
Билети на каса "Часовника" и онлайн:
https://www.eventim.bg/.../zhena-ti-se.../performance.html

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„РЕВНОСТ“ от Сам Бобрик
Постановка Борислав Чакринов
Участват: АСЕН БЛАТЕЧКИ, МАРИЯ САПУНДЖИЕВА, ПЕПА НИКОЛОВА, СТЕФАН
ИВАНОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2023
„ЗЛЕ ОПАЗЕНОТО МОМИЧЕ“
Комичен балет в две действия по музика на Луи Херолд
Хореография – Галина Калчева
Сценография – Иван Токаджиев
Художник на костюмите – Яна Дворецка
Репетитор – Марина Змеева-Маркова
Действащи лица и изпълнители: 
Лиза /селска девойка/ – Даниела Туртуманова-Стоянова, Яна Бердута
Колен /любим на Лиза/ – Даниел Тичков, Емил Йорданов, Теодор Цаков
Мама Симон /майка на Лиза – традиционно се танцува от мъж/ – Теодор Цаков, Кирил Филипов, Никез /кандидат за жених на Лиза/ – Емил Йорданов, Даниел Тичков, Кирил Филипов, Томас /баща на Никез/ – Светлан Николов , Селяни, приятели на Лиза и Колен и др.
Ансамбъл на балета към Държавна опера – Бургас
С участието на ученици от балетните паралелки на НУМСИ "проф. П.ВЛАДИГЕРОВ" – Бургас
Вход с билети
Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/drzhavna-opera-burgas-leten-teatr-burgas-1352365/performance.html
Билети : каса Опера - 0884025918
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

14 юни – сряда

18:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Годишен концерт на фолклорна формация „Зеленика“

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Лекцията е на тема "Любовният език на Античността и на Средновековието. Ролята на Християнството за формиране на идеята за Любов".
Лектор - д-р Стойчо Кьосев
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Слави Томов представя Жорж Перек
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Мъже под чехъл“ от Миро Гавран
Гостува: ДТ „Константин Величков“ Пазарджик
Участват: Албена Колева, Кирил Ефремов и Тончо Токмакчиев
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
ЛЕТНИТЕ ОСИ НИ ХАПЯТ ДАЖЕ ПРЕЗ НОЕМВРИ от Иван Варипаев
Постановка Павло Гатилов
Сценография и костюми Мартина Варийска
Участват: ПЕПА НИКОЛОВА,АЛИНА КАТРЕЧКО, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, АСЕН
ЛОЗАНОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

15 юни – четвъртък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт «Музикални откровения» с изпълнения на арфа и пиано от Лора Панусян
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Боян Боев представя книгите си „Сайбиевата невеста“, „Последна молитва“ и „Двайсет гроша“
Вход свободен

19:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
XXI Научен форум на Български зъболекарски съюз

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„ТРИТЕ ПРАСЕНЦА“
Вход с билети

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Ало,ало!“ от Джеръми Лойд и Дейвид Крофт
Гостува: Театър Възраждане
Участват: Свежен Младенов, Мира Върбанова, Анатоли Лазаров, Георги Златарев, Донка
Аврамова - Бочева, Ивет Радулова, Мариана Жикич, Боян Младенов, Христо Ботев Станчев,
Лили Шомова, Йордан Ръсин, Ивайло Драгиев, Ивайло Добрев
Превод: Златна Костова
Режисьор: Роберт Янакиев
Сценография: Невена Белева
Билети на каса „Часовника“, каса „Опера“ и онлайн в мрежата на Grabo.bg
Препоръчителна възраст: 12+

16 юни – петък

9:00 часа – 17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Национален конкурс "Аз имам дарба"

17:00 часа – 19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Международен фестивал на театралната миниатюра „Театроскоп“
Вход свободен

17:30 часа – 18:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Награждаване в Национален конкурс "Аз имам дарба"

18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
„Wine Gogh” Рисуване с вино
За записване: 0889444819

19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на книгата „………………………………………“
Автор: Росица Начева – Саватева/Ани
Вход свободен

19:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Благотворителен концерт на народните артисти на Украйна Алла Попова и Александър Зайченко

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„УЧИЛИЩЕ ЗА БАЩИ“ от Жан Ануи
Постановка Румен Велев
Сценография и костюми Мартина Варийска
Участват: ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ИВА ТРИФОНОВА, МИЛЕНА МАРКОВА, ТОНИ
МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време каса от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

20:00 часа
Летен театър, Приморски парк
ЕВГЕНИ ГЕНЧЕВ - моята музика, моят свят, самият аз
Вход с билети
Билети - https://www.eventim.bg/bg/bileti/evgeni-genchev-burgas-leten-teatr-608572/event.html
Билети : каса Опера - 0884025918
Билети - каса Часовника
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

17 юни – събота

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

15:00 часа – 21:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Филмов Фестивал „Киновакация“ – гр. Бургас 2023 г.
Програма:
15:00 часа - КЪСОМЕТРАЖЕН БЛОК
ФИНАЛИСТИ ОТ КОНКУРСА НА ФОНДАЦИЯ „СТОЯН КАМБАРЕВ“- 15 ‘
МОЯТ ЧИЧО ЛЮБЕН – 90’
17:30 часа    ОЛОВНИЯТ ВОЙНИК – 90’
Представен от Костадин Бонев
19:30 часа  ОТКРИВАНЕ
ШЕКСПИР КАТО УЛИЧНО КУЧЕ – 93’
Среща с актьорите Васил Илиев и Елеонора Иванова
Вход свободен

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„ЧУК И ПУК”
Вход с билети

16:00 часа – 18:00 часа
пл. „Тройката“ - пл. „Св. св. Кирил и Методий“
VIII Национален фолклорен фестивал за клубове по народни танци „Хоро край лазурния бряг“
16:00 часа - Най-дългото хоро с участието на над 600 танцьори от 25 клуба фолклорни
клубове в България
17:00 часа – Официално откриване на фестивала

 

17 – 21 юни

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Фестивал „Киновакация“ от Национален филмов център

18 юни – неделя

10:00 часа - 14:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

10:00 часа – 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Курсове по Роботика и програмиране
Повече информация на сайта: https://robopartans.com/
тел. 0893629492 Александър Бучков

15:00 часа – 21:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Филмов Фестивал „Киновакация“ – гр. Бургас 2023 г.
Програма:
15:00 часа - ФЛОРЕНТИНСКА НОЩ – 37’
СЛУЧАЯТ ТЕСЛА – 90’
Представен от Андрей Хадживасилев
17:30 часа - ЕДНА ПРОВИНЦИАЛНА БОЛНИЦА –110’
Среща с екипа
19:30 часа - ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ – 7’
ПОЛЕТ - 7’
БЪЛГАРСКИ КОРАБ ПОТЪВА В БУРНО МОРЕ - 93’
Вход свободен 

18:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт 25 години Бокална група «Ретро Бургас»

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
"ПЕЕЩИ АРТИСТИ - ЗВЕЗДИ" - Орлин Горанов, Маргарита Хранова, Милена Маркова - Маца, Жаклин Таракчи, Симеон Владов, Добрин Досев, Гергана Стоянова, Люба Пашова, Петя Дикова и оркестър с диригент Георги Милтиядов
Вход с билети
Билети ; https://www.eventim.bg/bg/bileti/peeshchi-artisti-zvezdi-burgas-leten-teatr-1353718/performance.html
Билети : каса Опера - 0884025918
Билети - каса Часовника
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

19 юни – понеделник

17:30 часа – 21:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
17:30 часа - ОТСКУБНАТИ ДО КОРЕН – 78”
Представен от екипа
19:30 часа - СМИРЕН  – 92’
Среща с екипа, специален гост Мария Статулова
Вход свободен 

20 юни – вторник

15:00 часа – 21:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
15:00 часа - ВАСИЛ – 92’, Испания/България
17:30 часа - ВОЙНИК НА СЪДБАТА - 91’
Представен от Касиел Ноа Ашер и Роберт Янакиев
19:30 часа - ИЗКУСТВОТО ДА ПАДАШ – 107
Среща с Орлин Милчев
Вход свободен 

18:00 часа
НХА – Филиал Бургас, Галерия " Ателие“, ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Изложба „Модна илюстрация и дипломно ревю на катедра Моден дизайн „Между сън и реалност“ към НХА – Бургас
18:00 часа – Откриване на изложба
19:00 часа – Ревю-спектакъл с модели на студенти от НХА – филиал Бургас
Вход свободен

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„ЧУК И ПУК”
Вход с билети

19:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Amatis Trio – концерт за цигулка, чело и пиано
Дни на Австрийската култура и изкуство в Бургас се организират от Австрийското
посолство и Община Бургас
Вход с билети на касата на ЕЦ „Флора“ от 01.06.2023 г.

21:00 часа
Летен театър, Приморски парк
КОНЦЕРТ НА СТЕФАН ИЛЧЕВ
Специален гост-изпълнител ще бъде голямата българска певица Тони Димитрова.
Станете част от едно незабравимо преживяване с великолепния глас на Стефан Илчев.
Вход с билети
Билети: https://epaygo.bg/6663458393
Билети : касите на Изипей
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

20 юни – 1 юли
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Групова изложба живопис
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

21 юни – сряда

17:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет.1
Клавирен концерт на школата към НЧ «Фар»
Вход свободен

 

19:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
100 години от рождението на Петър Слабаков - 112’
„Златната река“
Вход свободен

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2023
"ЛАТИНО ПУЛС "
Есенцията на Латино музиката с хореография
Адаптация за Симфоничен оркестър, Фламенко Балет и Електрическа цигулка
Диригент и аранжименти : Свилен Симеонов
Солист : Ралица Петкова - Електрическа и акустична цигулка
В програма са включени: Боса Нова, Самба, Хабанера, Бразилейра, Румба, Милонга, Ча-ча-ча, Хота, Фарандола, Арагон, Сигидилия.
Страстни пиеси, съчетаващи модерен музикален език с латино музика и фламенко балет.
Оркестър, хор и балет на Държавна опера - Бургас
Вход с билети
Билети : каса Опера - 0884025918
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

21 – 26 юни

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Кристина Бандрамалиева – живопис
Вернисаж: 21 юни, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

22 юни – четвъртък

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„Дъга”
Вход с билети

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
КАМЕН ДОНЕВ - 555 ЛЕКЦИЯ N1 - ЗА НАРОДНОТО ТВОРЧЕСТВО
Билети - https://www.eventim.bg/bg/bileti/555-lekciya-n1-za-narodnoto-tvorchestvo-burgas-leten-teatr-1333503/performance.html?fbclid=IwAR2KtM7aMGkRSeKDYXKuiNF3-EAdtZ0U5z2T1lSwdnoq7hJAs4D8b3utc7A
Вход с билети
Билети : каса Опера - 0884025918 
Билети : Каса " Часовника" - 0898420537
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

23 юни – петък

12.00 часа – 23.30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет.1
Карти на свободата - интерактивно сайт - спесифик представление
Всеки човек от публиката има лично преживяване и отделен час на влизане,
за това е необходимо да попълните формата, като изберете дата и час.
Линк за записване: https://forms.gle/RuepCdZAd2kNJ32x5
Вход свободен

12.00 часа – 23.30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет.0
Карти на свободата - интерактивно сайт - спесифик представление
Всеки човек от публиката има лично преживяване и отделен час на влизане,
за това е необходимо да попълните формата, като изберете дата и час.
Линк за записване: https://forms.gle/RuepCdZAd2kNJ32x5
Вход свободен

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Представяне на книгата "Третата мория"
Автор: Илияна Каракочева
Вход свободен

19:00 часа –  20:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
«Мистиката на Астея» - фолклорен празник
Магията на нестинарството

23 – 25 юни

Greenburg fest в Регионална библиотека "Пейо К. Яворов"
ул. "Средна гора" 14

Програма на „Greenburg Fest“
Петък, 23.06.:
10:00 - 11:00: Фотоизложба „Бургаски калейдоскоп- екологичните спектри
на града“ (Регионална Библиотека „Пейо Яворов“)
11:00 - 11:30: Откриване и регистрация (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
11:30 - 12:00: Презентация „Грийнбург“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
12:00 - 13:00: Прожекция „С бетон на море“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
13:00 - 14:00: Прожекция „Солени хора“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
14:00 - 16:00: Прожекция „Seaspriracy“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
17:00 - 18:30: GreenxTheater (Регионална Библиотека „Пейо Яворов“)
19:00 - 22:00: GreenxConcert - Cool Den, The Lefties, Внапредвид (Papa
Beer)
Събота, 24.06.:
10:00 - 10:20: Откриване и регистрация (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
10:20 - 10:40: Презентация „Черно море - опасности и възможности“
(Регионална Библиотека „Пейо Яворов“)
10:45 - 11:05: Презентация „Бургаските води“ (Регионална Библиотека
„Пейо Яворов“)
11:10 - 11:30: Презентация „Черноморски птици“ (Регионална Библиотека
„Пейо Яворов“)
11:35 - 11:55: Презентация „Бургаските гори“ (Регионална Библиотека
„Пейо Яворов“)
12:00 - 12:20: Презентация „Спаси Странджа“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
12:25 - 12:45: Презентация „Грийнбург“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
13:00 - 16:40: GreenxHackathon „Зелен Бургас“ (Регионална Библиотека
„Пейо Яворов“)
16:40 - 17:20: Кръгла маса (Регионална Библиотека „Пейо Яворов“)
18:10 - 18:40: GreenxStandUp (Papa Beer)
19:00 - 22:00: GreenxConcert - Спални места, Maze Hunters, DnD Band
(Papa Beer)
Неделя, 25.06.:
10:00 - 10:20: Откриване и регистрация (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
10:20 - 10:40: TED Talk „Зелен Лайвстайл“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
10:45 - 11:05: Презентация „Нулев отпадък“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
11:10 - 11:30: Презентация - „Зелени иновации в България“ (Регионална
Библиотека „Пейо Яворов“)
11:35 - 11:55: Презентация „Втори живот на дрехите“ (Регионална
Библиотека „Пейо Яворов“)
12:00 - 12:20: Презентация „Хранителен отпадък“ (Регионална Библиотека
„Пейо Яворов“)
12:25 - 12:50: Презентация „Грийнбург“ (Регионална Библиотека „Пейо
Яворов“)
13:00 - 17:10: GreenxHackathon „Зелени иновации в България“ (Регионална
Библиотека „Пейо Яворов“)
17:30 - 21:30: GreenxQuiz (Опашката на дракона)

23 – 30 юни

Алея пред КЦ „Морско Казино
Изложба „Цветовете на Румъния“
Откриване: 23 юни, 14:00 часа

24 юни – събота

10:30 часа
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Славянска“ № 69
Еньовден в Етнографски музей
С момичетата от ФФ “Тракийче” при Народно читалище “Любен Каравелов – 1940” – Бургас с ръководител Пенка Петрова ще сплетем големия Еньовски венец.
Заповядайте в двора на Етнографския музей да помагате и да минете през венеца от лековити треви за здраве и късмет през цялата година!

10:00 часа - 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890

10:30 часа – 12:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Арт ателие «Цветно»
За записване: 0889444819

15.00 часа – 23.30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет.1
Карти на свободата - интерактивно сайт - спесифик представление
Всеки човек от публиката има лично преживяване и отделен час на влизане,
за това е необходимо да попълните формата, като изберете дата и час.
Линк за записване: https://forms.gle/RuepCdZAd2kNJ32x5
Вход свободен

15.00 часа – 23.30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет.0
Карти на свободата - интерактивно сайт - спесифик представление
Всеки човек от публиката има лично преживяване и отделен час на влизане,
за това е необходимо да попълните формата, като изберете дата и час.
Линк за записване: https://forms.gle/RuepCdZAd2kNJ32x5
Вход свободен

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„На двора”
Вход с билети

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
ГАЛА БАЛЕТНА ВЕЧЕР
Със специалното участие на Емона Георгиева
Билети на каса „НХК“
Тел: 0894 898098

20:00 часа
Летен театър, Приморски парк
STORM IN HUMAN FORM
Това звездно шоу събира на една сцена световноизвестни музиканти - уникално изживяване за феновете на класическа музика, оперно пеене, рок и метъл!
УЧАСТВАТ :
• Jeff Scott Soto (Yngwie Malmsteen, Journey, Talisman)
• Mats Leven (Therion, Candlemass, Yngwie Malmsteen)
• Snowy Shaw (King Diamond, Mercyful Fate, Therion, Dimmu Borgir)
• Tsena Koev (Vivaldi Metal Project)
• Mistheria (Bruce Dickinson, Vivaldi Metal Project)
Вход с билети
БИЛЕТИ : https://grabo.bg/burgas/rok-shou-0nr65
БИЛЕТИ : https://bilet.bg/bg/events/storm-in-human-form-burgas/4096
БИЛЕТИ : Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

25 юни – неделя

10:00 часа - 14:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1
Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643

26 юни – понеделник

11:00 – 13:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Награждаване на участниците в Международен литературен конкурс
"Изкуство против дрога"

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„На къс повод“
Участват: Александра Раева, Ненчо Балабанов и Габриела Колева
БИЛЕТИ на касата на Часовника 0899837387
Билети на всички каси на EasyPay и в мрежата на Grabo.bg

21:00 часа
Летен театър, Приморски парк
"ТЮТЮН" - По романа на Димитър Димов
В ролите: Диана Димитрова, Калин Врачански, Пламен Димитров, Свилен Стоянов, Христина Джурова
Стоян Радев, Веселина Михалкова, Валентин Митев Николай Кенаров, Александра Майдавска Николай Божков, Христо Пъдев, Ивайло Иванов Юлияна Чернева
Вход с билети
Билети на касата на Часовника.
За въпроси, заявки за групи и резервации: +359 894 48 07 44, 0895712203.

21:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Открита сцена „Охлюва“
Прожекция на филма
„Великият килапи“ – игрален филм, Португалия, 2012, 112 мин.

26 юни  – 30 юни

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Изложба «По стъпките на Жозе Сарамаго 1922 - 2022»
Официално откриване с участието на група «Прегърнат облак», 26 юни, 18:00 часа

26 юни – 21 юли

Пристанище Бургас, Магазия 1
НХК – филиал Бургас
Лятна академия за деца и ученици

27 юни – вторник

11:00 – 13:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Информационен ден по инициатива „Европейска мрежа на Автентичностите“

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Константин Корадов представя стихосбирка „Оригамите на Господ“
Редактор: Ваньо Вълчев
Вход свободен

18.00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Публична лекция на проф.д.н.к Мария Шнитер на тема: „Защо няма Лов на вещици в православния свят?“

18.00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Публична лекция на проф.д.н.к Мария Шнитер на тема: „Защо няма Лов на вещици в православния свят?“

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„Колко вкусно”
Вход с билети

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2023
ЖИЗЕЛ - БАЛЕТ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА АДОЛФ АДАМ
Със специалното участие на МАРТА ПЕТКОВА В РОЛЯТА НА ЖИЗЕЛ
Либрето – Теофил Готие и Верноа дьо Сен Жорж
Хореография – Жан Корали, Жул Перо и Мариус Петипа
Редакция – Леонид Лавровски
Постановка и режисура – Галина КАЛЧЕВА
Художник на декора – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА
Помощник-режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера – Бургас
С участието на ученици от НУМСИ „Проф. ПАНЧО ВЛАДИГЕРОВ“,
Детски балетен театър „КАПКА“ 
Вход с билети
Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/drzhavna-opera-burgas-leten-teatr-burgas-1352366/performance.html
Билети : каса Опера - 0884025918
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа
Начало : 20:30 часа

21:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Открита сцена „Охлюва“
Прожекция на филма
„Изкуството на светлината е на 20 000 години“, 2014, 55 мин.

 

27 юни – 11 юли

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Йордан Маринов - живопис
Вернисаж: 21 юни, от 16:00 часа до 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

28 юни – сряда

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Aрт градина
„Петелът от Барселуш“ – ателие за моделиране с глина
За записване: [email protected] или www.facebook.com/portuguesburgas

21:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Открита сцена „Охлюва“
Прожекция на филма
„Сну: Любовната история, която промени Португалия“
игрален филм, 2019, 94 мин.

29 юни - четвъртък

17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Открита сцена „Охлюва“
Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов

17:30 часа – 21:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Открита сцена „Охлюва“
IV Международен музикално-танцов фестивал Велека фест

18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Aрт градина
„Слънчевите улици на Португалия“ – изработване на хартиен колаж
За записване: [email protected] или www.facebook.com/portuguesburgas

18.30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя
„Колко вкусно”
Вход с билети

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Танцова компания ДЮН представя НЕБЕ ЗЕМЯ - Премиера
Идея и режисура: Петя Стойкова
Хореография: Петя Стойкова с участието на танцьорите
Танц: Цветина Матова, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Велизар Груев, Елена Маринова, Неделя Ганчева, Катина Дишков
Монолози /текст и хореография/: Цветина Матова, Радослав Йорданов, Хелин Хасан
Костюми: Петя Петрова
Музикална среда: Теодора Станчева, Цветан Момчилов, Иван Наньов, Мартина Стефанова
Музика: Теодора Станчева и Цветан Момчилов
Вокал и музикални елементи: Теодора Станчева, Иван Наньов, Мартина Стефанова
Песни:
“Мечката на прозорецо” – текст: Бабата на Цветина Матова /семейно наследство/, мелодия и вокал: Теодора Станчева, музика: Цветан Момчилов и Прегърнат Облак
Билети на https://bilet.bg/bg/events/preview/4220?
flush=1&fbclid=IwAR2RWImJCZrlgDe9rBWnztwQS1CEGio7ewMQzlByaYo3d1IqQZq26QtjTuM

20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
ДЖИЙВС И УСТЪР  В ПРЕДЕЛНО НЕЯСНО
Участват: Бойко Кръстанов, Явор Бахаров и Даниел Пеев
Вход с билети
БИЛЕТИ Eventim: https://bit.ly/3GGGa80
БИЛЕТИ : https://grabo.bg/burgas/na-teatar-09hgs
Билети : каса Опера - 0884025918
БИЛЕТИ  касата на Часовника
Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

29 юни – 28 юли

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба-живопис на проф. Ивайло Мирчев.
Вернисаж: 29 юни, от 17:00 часа до 19:30 часа
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

30 юни – петък

10:00 – 13:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Преглед на художественото слово

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Късо кино: Квартални истории
Премиера на филма „Под един покрив“ на режисьора Симеон Цончев,. Още една Премиера за Кинематограф: филма „Празник“ на режисьора и сценарист Антония Милчева
Театър: "Tеатрален роман(с)"
Режисьор Tеодора-Kосара Pопова, 
Участват: Pавла Kотова и Tончо Kраевски
Вход свободен

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Зала „Проф. Димитър Аврамов“, ет. 2
Театър: Истории за театъра на сцената и в живота
Вход свободен

18:00 часа – 21:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Открита сцена „Охлюва“
IV Международен музикално-танцов фестивал Велека фест

18:00 часа
Централен плаж, до Мостика
ДЖУЛАЙ МОРНИНГ / JULY MORNING)
* WICKEDA
* COOL DEN 
* LEK CITY CASE
* LEMON BOX 
* VAICHO`S PROJECT 
* MR. VAGABOND 
* „Шантаж”
* ВНАПРЕДВИД
* DO NOT DISTURB 
* SCARLET CLOUDS 
* HELLBOUND

20:00 часа
Летен театър Бургас, Приморски парк
“ДОКАТО ТИ СПЕШЕ “- малка нощна комедия
Премиера. Режисьор Богдан Петканин .
Участват : Антоан Петров, Мариан Бачев, Ева Тепавичарова,
Кирил Ефремов, Деси Бакърджиева, Светломир Радев.
Билети : каса НХК - 0894898098

30 юни – 1 юли

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Национален хоров фестивал за хорове „Нека да е лято“ за смесени и еднородни хорове

30 юни – 2 юли

10:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Арт фестивал „Сезони“

____________________________________________________________________________________

РАБОТНО ВРЕМЕ И ДРУГА ИНФОРМАЦИЯ

Остров "Света Анастасия"
Oстров Света Анастасия ще работи през летния туристически сезон 2023 г. всеки ден. Корабите "Бургус" и "Анастасия" отплават по график от Магазия 1 - https://anastasia-island.com/plan.php?id=28
За резервации: тел. 0882 004 124; е-mail: [email protected] 
Цени на билетите: http://anastasia-island.com/plan.php?id=29

Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Телефон за контакт: 088 850 1421
е-mail: [email protected]
Facebook: Рибарско селище Ченгене Скеле / Chengene Skele Fisherman Village

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 18:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Понеделник – неделя от 09:00 часа до 20:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
Телефон за контакт: 0882 622 408

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Предстоящи събития

03 март 2024 - 07 март 2024

ПРОГРАМА ЗА 3 МАРТ

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2023-06-22 14:08:28