КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮЛИ (ОБНОВЕНА НА 27 ЮЛИ)

КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮЛИ (ОБНОВЕНА НА 27 ЮЛИ)

01 юли 2023 12:31 - 31 юли 2023 12:31

1 юли – събота

 

10:30 часа – 12:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Арт ателие «Цветно»

За записване: 0889444819

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„ЧУК И ПУК“

Вход с билети

 

21:00 часа

Летен театър, Приморски парк

ОСТАВА - SUMMER TOUR 2023

Вход с билети

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/ostava-burgas-leten-teatr-1354870/performance.html

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети : Каса "Часовника" - 0894898098

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2

Международна олимпиада на балетно и танцово изкуство за три нива на изпълнителите (начинаещи, напреднали и професионалисти във всички номинации) и

Първият фестивал на детски балетни и танцови спектакли.

 

1 юли – 9 юли

 

Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2

БАЛЕТНА АКАДЕМИЯ "SARA-NORA MASTER", в която всички

заявили участие, ще имат изключителната възможност да усъвършенстват

своите балетни умения под вещото наставление на звезди на Софийска опера и балет и Болшой театър.

Целта на академията е да намерим нови млади таланти.

МАСТЕР ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ: Мария Илиева, Марта Петкова, Никола Хаджитанев, Анна Пампулова, Мария Володина и Адвизор Сара-Нора Кръстева.

Програма ще състои от:

- екзерсис/ майсторски класове

- репертоар

- съвременни техники

- характерни танци

 

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала ,,Христо Фотев", ет. 0

Изложба ,,Мостове на изкуствата: ФОТОГРАФИЯ’’

Вход свободен

 

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала „Ал. Г. ,,Коджакафалията“, ет. 0

MOMENTUM“

Съвместна изложба на преподаватели и студенти от специалностите

„Дизайн на порцелан и стъкло“ в НХА и „Керамика и порцелан“

на Академията за приложни изкуства – UMPRUM

Вход свободен

 

1 юли – 21 юли

 

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24

Зала ет. I и II

Изложба „Портрет“ с творби от фонда на БХГ

Работно време:

Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа

Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

 

Пристанище Бургас, Магазия 1

НХА – филиал Бургас

Лятна академия за деца и ученици

 

1 юли – 31 юли

 

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Постоянна експозиция Георги Баев

Работно време:

Вторник – Събота от 10:00 часа до 18:00 часа

Телефон за контакт: 056/84 28 03

 

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24

Зала ет. III

Постоянна експозиция Икони от Странджа и региона на Бургас

Работно време:

Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа

Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

 

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32

Изложба-живопис на проф. Ивайло Мирчев.

Работно време:

Вторник – петък от 14:30 часа до 19:00 часа

Събота с предварителна заявка

e-mail: [email protected]

Телефон за контакт: 0887790487

 

18:00 часа и 19:30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Шоу с Папагали

Билети на място

Цени :

Възрастен ( над 14 години ) – 10.00 лв.

Дете ( от 3 до 14 години) – 8.00 лв.

Дете (под 3 години) – безплатно

Снимка с папагал – 10.00 лв.

*Всяко дете под 14 години задължително трябва да бъде с придружител!

* Сряда почивен ден

 

2 юли – неделя

 

10:00 часа - 14:00 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова

За записване: 0896822643

 

11:00 часа – 14:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

РАЗВИТИЕ НА ЛИЧНИЯ ПОЧЕРК за родители и деца

Курсът е подходящ както за възрастни, така и за родители с деца от 8 до

18 г.

Родителите с деца (едно дете и един родител) ще работят на една маса,

като целта на екипната работа между тях е да останат трайни знания,

които са осмислени от родителя и той може да продължи да работи с детето

си самостоятелно.

Записване на [email protected]

Лектор е д-р Маргарита Дончева, завършила Националната художествена

академия.

 

18:30 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

КУИЗ на Младежки международен център Бургас

 

20:00 часа

Летен театър, Приморски парк

КРЪСТЮ ЛАФАЗАНОВ  в "КОМИКадзе на КРЪСТЮпът" Вход с билети

Билети : https://epaygo.bg/1359926100

БИЛЕТИ : https://grabo.bg/burgas/krastiu-lafazanov-0ngfbq9

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2

Международна олимпиада на балетно и танцово изкуство за три нива на изпълнителите (начинаещи, напреднали и професионалисти във всички номинации) и

Първият фестивал на детски балетни и танцови спектакли.

 

3 юли – понеделник

 

18:00 часа

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Клавирен концерт „Музикални вълни” на школа Пиано

към НЧ „Любен Каравелов“ с ръководител Семира Алваш

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2023

БАЛ С МАСКИ

Опера от Джузепе Верди

Диригент – Иван Кожухаров

Режисьор – Александър Текелиев

Художник на костюмите – Лили Костадинова

Диригент на хора – Невена Михайлова

Концертмайстор – Христо Белчев

Пом.-режисьор – Лина Пеева

Суфльор – Дора Фъртунова

Субтитри – Сребрина Славова

Солисти:

Рикардо – Валерий Георгиев

Амелия – Йоана Железчева

Ренато – Марян Йованоски

Оскар – Мария Цветкова-Маджарова

Улрика – Даниела Дякова

Самуел – Делян Славов

Том – Диман Панчев

Силвано – Валери Турманов

Главен съдия – Любомир Тодоров

Слуга на Амелия – Милен Динолов

Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас

Билети : Каса "Часовника"

Билети : https://grabo.bg/burgas/operata-bal-s-maski-07hs7zb

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/drzhavna-opera-burgas-leten-teatr-burgas-1355399/performance.html

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

3 – 28 юли

 

Цял ден

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

AIBEST академия ще гостува в Библиотеката.

 

Алея пред КЦ „Морско Казино

Изложба „13 години Кралица на Бургас“

 

4 юли – вторник

 

Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2

"САРА-НОРА ПРИМА" '23

MЕЖДУНАРОДEН БАЛЕТЕН КОНКУРС

 

16:00 часа

Алеи около КЦ „Морско Казино

Игри и изненади

 

18:30 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Клуб Фантаст към

Регионална библиотека „Пейо К. Яворов” ще проведе поредната си среща.

 

18:00 часа

Балюстрада до КЦ „Морско Казино

K-pop random dance

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„НЕРОДЕН ПЕТКО“

Вход с билети

 

21:00 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Прожекция на корейски филм

 

21:00 часа

Летен театър, Приморски парк

"СПЕКТАКЛИТЕ" - 10 години Сдружение "Емона"Вход с билети

Билети : https://bilet.bg/bg/events/spektaklite/4008?fbclid=IwAR0mAQ_B0GSwRgj5MGFJ_6_l-1FppT8A2Oj73yq53s9DQdX4qH89b98kzTU

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

4 – 9 юли

 

Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2

В конкурса "SARA-NORA PRIMA" ще имат възможност да участват само 150 балетни солисти от страната и чужбина на възраст от 9 до 26 години.

Конкурсът ще се проведе от 04.07.2023 г. до 09.07.2023 г. на сцената на Държавна опера - Бургас

ЖУРИ: МАРИЯ ИЛИЕВА, МАРИЯ ВОЛОДИНА, МАРТА ПЕТКОВА, НИКОЛА ХАДЖИТАНЕВ, КОНСТАНТИН КОСТЮКОВ, КАЯ КЕРБ, АНА ПАВЛОВИЧ, ФРЕДДИ ФРАНЗУТТИ, ГРЕГОР ХАТАЛА

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ЖУРИТО Е САРА-НОРА КРЪСТЕВА

 

5 юли – сряда

 

18:00 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Концерт на група „Горещ пясък“

 

18:30 часа – 22:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

„Wine Gogh” Рисуване с вино

За записване: 0889444819

 

19:00 часа

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Продкуция по пиано на „Мюзик Рум“ - Бургас и учениците на Ива Тошева

 

20:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Зрителна зала „Тончо Русев“

70 години Плевенска филхармония "МУЗИКАЛНА МАГИЯ" с диригент Йордан Камджалов
Гост: Атанас Маринов - кларинет
В програмата:

Паганини - Каприз № 24
Бизе - "Кармен" из Сюити 1 и 2
Брамс - "Унгарски танц" 1 и 5
Сарасате - Кармен - Фантазия
и др.
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098

 

21:00 часа

Летен театър, Приморски парк

ДУЕТ РИТОН - " ПРИКАЗКАТА ПРОДЪЛЖАВА"

Билети : https://www.kupibileti.bg/bg/about-event/72?fbclid=IwAR3IOzpAe1d61ab72RI63CwK0KhoYgrzQq6bMTVauNX33skuttK3XyPmasU

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

6 юли – четвърък

 

9:00 часа – 18:00 часа

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

IX Международен фестивал-конкурс за музиканти-изпълнители и педагози

„Tехника и стил» на НЧ «Фар“

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„ГУШНИ МЕ“

Вход с билети

 

18:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Вътрешен двор

Представяне на творчеството на поета Валентин Дишев
Вход свободен

 

18:30 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

СЪСЕДИТЕ ОТГОРЕ

Лилия Маравиля, Силвия Петкова, Емил Марков и Иван Бърнев влизат в бурни отношения „по съседски“.

БИЛЕТИ Eventim: https://bit.ly/3VnQDvi

БИЛЕТИ Grabo: https://bit.ly/3HztIr9

БИЛЕТИ на касата на "Часовника"

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

7 – 9 юли

 

9:00 часа – 18:00 часа

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

IX Международен фестивал-конкурс за музиканти-изпълнители и педагози

„Tехника и стил» на НЧ «Фар“

 

9:00 часа до 21:00 часа

Летен театър, Приморски парк

МЕЖДУНАРОДЕН ТАНЦОВ ФЕСТИВАЛ " ЗОРАТА НА ТАНЦА"

тридневната лятна танцова фиеста от 7ми до 9ти юли 2023г. на сцената на Летен театър Бургас, където ви очакват престижно международно жури, танцови семинари, много награди и най-добрият организационен екип!

Заявките за участие се подават през нашия сайт, където можете да намерите и пълната информация за събитието:

https://tournaments.samodivabg.com/TwentyThird

Организатор на събитието: Спортен клуб "Самодива"

 

7 юли – петък

 

19:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Кинематограф.BG и Регионална библиотека "Пейо Яворов" представят

Изкуства: документално и късо кино

Акцент на програмата е българският документален филм, част от по-голяма

поредица, посветена на 100-годишнината от рождението на художника Генко

Генков – „Прочути непознати“. Филмът е своеoбразно изследване на неговия

колоритен бит и творчество.

 

8 юли – събота

 

10:30 часа – 12:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Арт ателие «Цветно»

За записване: 0889444819

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„ГУШНИ МЕ“

Вход с билети

21:00 часа

Балюстрада до КЦ „Морско Казино

Милонга „Del mar”

 

9 юли – неделя

 

10:00 часа - 14:00 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова

За записване: 0896822643

 

12:30 часа

Регионален исторически музей – Бургас

Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Славянска“ 69

Кулинарна демонстрация

Троянска гъбена чорба ще готвят представители на троянския Музей на народните художествени занаяти и приложните изкуства в Етнокухнята на РИМ-Бургас.

Заповядайте на кулинарното пътешествие в двора на музея!

 

19:30 часа – 20:30 часа

Балюстрада до КЦ „Морско Казино

„Неделно хорище”

 

10 юли – понеделник

 

18:00 часа

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Лекция „Митрополит Симеон – възрожденец, пастир, книжовник” –

доц. д-р по философия Емил Димитров , БАН

 

19:00 часа

Летен театър, Приморски парк

ЮБИЛЕЕН КОНЦЕРТ НА ЖЕЧКА СЛАНИНКОВА

Оркестър Гергьовден с ръководител Васко Денев

Петър Любчев-гайда,Ненко Цачев-кавал,Добромир Велев-гъдулка,Митко Денев-клавир Живко Иванов-ударни

Солисти Петя Панева-гласът на България

Севдалин Бъкларев

Нина Иванова

Панайот Стойчев

ПФА ,,Странджа’’

Гайдарска група -Несебър

ВХОД СВОБОДЕН

 

18:00 часа

Балюстрада до КЦ „Морско Казино

Концерт на Гвардейски духов оркестър

 

11 юли – вторник

 

18:00 часа

Летен театър, Приморски парк

БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2023

ТРИТЕ ПРАСЕНЦА "ПИФ, ПАФ, ПУФ"

МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР РАЙЧЕВ

Сценична адаптация и режисура – Александър Tекелиев

Аранжимент, звуково оформление и инструментал – Нина Райхел

Сценография и костюми – Анна Мария-Токаджиева

Танци – Галина Калчева

Пом. – режисьори – Лина Пеева, Петър Тихолов

Солисти:

Пиф – София Ловджиева

Паф – Стефка Христозова

Пуф – Лина Пеева

Кумчо Вълчо – Бранимир Недков

Патокът – Шмилена Султанова

Илко – Мирослав Димитров

Милко – Милен Динолов

Билети : Каса "Часовника"

Билети : https://grabo.bg/burgas/detsko-predstavlenie-08hd8du

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/drzhavna-opera-burgas-leten-teatr-burgas-1357189/performance.html

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 17:30 часа

Билети : каса Опера – 0884025918

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„ЖАБОКЪТ ЦАР“

Вход с билети

 

20:00 часа

Летен театър, Приморски парк

БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2023

МАКС И МОРИЦ

Спектакъл за деца от Александър Йосифов

Режисьор – Александър Текелиев

Сценография – Иван Токаджиев

Костюми – Анна-Мария Токаджиева

Танци – Галина Калчева

Пом. – режисьори – Лина Пеева, Петър Тихолов

Действащи лица и изпълнители:

Макс – Стефка Христозова

Мориц – Калина Попова

Писателят Буш – Йордан Христозов

Леля Грета – Дарина Запрянова

Хлебарят – Диман Панчев

Музикантът – Милен Динолов

Майстор Бьок – Петър Тихолов

Художникът – Мирослав Димитров

Билети : Каса "Часовника"

Билети : https://grabo.bg/burgas/detski-spektakal-0gvqz

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/drzhavna-opera-burgas-leten-teatr-burgas-1357188/performance.html

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 17:30 часа

Билети : каса Опера - 0884025918

 

12 юли – сряда

 

18:30 часа – 22:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

„Wine Gogh” Рисуване с вино

За записване: 0889444819

 

19:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Зрителна зала „Тончо Русев“

„Непоправимо“ от Щефан Фьогел
Гостува: ДТ „Стефан Киров“ – Сливен
Постановка: Владлен Александров
Участват: Албена Павлова, Емил Марков, Таня Йоргова и Августин Дерменджиев
Билети на каса „Часовника“.
Тел: 0899837387

 

21:00 часа

Летен театър, Приморски парк

„ТОВА Е БЪЛГАРИЯ“

авторски спектакъл на хореографа Христо Димитров

Национален фолклорен ансамбъл " Българе"

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/tova-e-blgariya-nfa-blgare-burgas-leten-teatr-1354734/performance.html

Билети : https://grabo.bg/burgas/ansambal-balgare-0fngdq

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети : каса Адриана Будевска / до Община Бургас/ - 056/842266

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

12 – 31 юли

 

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3

Изложба живопис на Илия Желев

Откриване на 12 юли от 17:00 часа до 19:00 часа

Работно време:

Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа

Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

 

13 юли – четвъртък

 

11:00 часа

Регионален исторически музей – Бургас

Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69

Кулинарна демонстрация

Гости от Регионалния етнографски музей в Пловдив ще приготвят любимото ястие на малки и големи – баница.

 

18:00 часа – 20:00 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Вечер на македонската песен и танц

 

18:30 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Представяне на романът "Зов"

Автор: Росен Карамфилов

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„АПТЕКА В ГОРАТА“

Премиера

Вход с билети

 

19:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1

Юлски вечери на прозата

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

ABBA SYMPHONIE

в главните роли ЛЮСИ ДЯКОВСКА и МИЛИЦА ГЛАДНИШКА

Плевенска филхармония Ви кани на концерт, част от националното турне

ABBA SYMPHONIE 2023

Предварителна продажба на билети и в мрежата на Eventim.bg, очаквайте скоро.

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети - Каса "Часовника" - 0894898098

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

13 юли – 9 август

 

Галерия „Богориди“, ул. „Ал. Богориди“ № 48

„Среща в галерия Богориди“

Изложба живопис, скулптура, рисунка

Автори: Сейфетин Шекеров, Надежда Шекерова, Деси Денева – ДЕДЕ

Вход свободен

Работно време:

Понеделник – Събота от 11:00 часа до 19:00 часа

 

14 юли – петък

 

18:00 часа

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

,,Европа среща Азия: Хонконг, Бургас”

Заключителен концерт на деца от лятна музикална школа „Пиколо“

 

19:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Зрителна зала „Тончо Русев“

MAGIC SHOW HEDON

Зрителна зала „Точно Русев“

Начало: 19:00 часа

Билети на каса „Часовника“.

Тел: 0899837387

 

19:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

"Пътят на наркотика" е италианска продукция от 1977 год.

Режисьор: Енцо Кастелари

В ролите: Фабио Тести, Дейвид Хемингс, Шери Бюкянън, Волфанго Солдати, Масимо

Ванни, Салваторе Билла и др.

Вход свободен

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

“ТОВА НЕ ГО КАЗВАЙ

театрална постановка с участието на Теодора Духовникова и Захари Бахаров

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/tova-ne-go-kazvay-burgas-leten-teatr-1353130/performance.html

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети : https://grabo.bg/burgas/na-teatar-0ugtv3q

БИЛЕТИ  Каса "Часовника"

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

21:00 часа

Остров "Света Анастасия"

КУПОН НА ОСТРОВА'23

НЕ СИ ОТИВАЙ, ЛЯТО!

КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ

Със специалното участие на ЕДЕЛИНА КЪНЕВА И ОРЛИН ПАВЛОВ

Диригент – ЛЕВОН МАНУКЯН

Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ

Сценарий и мултимедия – Юлия МАНУКЯН

Аранжименти и оркестрации – Левон МАНУКЯН

В програмата:

"Уестсайдска история", "Цар лъв", "Котките", "Брилянтин" и вечните хитове на Астор Пиацола, Гершуин, Мишел Льогран и др.

Оркестър на Държавна опера – Бургас.

БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА, КАСА "ЧАСОВНИКА", МРЕЖИТЕ НА ИВЕНТИМ И ГРАБО

ТРЪГВАНЕ ОТ "МАГАЗИЯ 1" - ПРИСТАНИЩЕ БУРГАС

В 20:00 ЧАСА.

 

15 юли – събота

 

10:30 часа – 12:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Арт ателие «Цветно»

За записване: 0889444819

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„ЖАБОКЪТ ЦАР“

Вход с билети

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

"ВЕЛИКИТЕ ГЛАСОВЕ НА БЪЛГАРИЯ - НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ХИТОВЕ"

Марги Хранова, Орлин Горанов,

Милена Славова, Данчо Караджов, Стефка Берова,

Христо Кидиков, "Трамвай №5", Владислав Славов

Билети : https://grabo.bg/burgas/kontzert-s-bg-hitove-0fvdhnn

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/velikite-glasove-na-blgariya-burgas-leten-teatr-599626/event.html

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети - Каса "Часовника" - 0894898098

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

21:15 часа

Международен филмов фестивал Бургас

Официално откриване

 

21:30 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Международен филмов фестивал Бургас

Копенхаген не съществува Ι 2023 Ι 98′

 

16 юли – неделя

 

10:00 часа - 14:00 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова

За записване: 0896822643

 

18:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Късометражен конкурс

 

19:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Добрият шофьор Ι 2023 Ι 110′

Гостуват: Тонислав Христов; Малин Кръстев; Герасим Георгиев – Геро

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

СУПЕРГРУПАТА “ЛЕГЕНДИТЕ” - ТУРНЕ 2023

Йордан Караджов /Сигнал/, Митко Кърнев /D2/, Константин Цеков /ФСБ/

Станислав Сланев – Стенли

Гост музиканти:  Александър Обретенов, Васил Вутев

Билети в мрежата на eventim.bg:

 online - https://bit.ly/3lhJ0sK

- в OMV

- в Технополис

 -в клоновете на Български пощи

 -в ORANGE.BG

 -в магазини „На тъмно“

Билети в мрежата на grabo.bg: https://bit.ly/3ToEbdD

Билети : Каса "Часовника"

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

21:30 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Международен филмов фестивал Бургас

БРАТЯ Ι 2022 Ι 100′

 

17 юли – понеделник

 

18:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Представяне творчеството на Продрум Димов и среща-разговор с гостите на събитието

Вход свободен

 

18:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Анимационна селекция с куратор Теодор Ушев

 

19:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Невидими връзки: Теодор Ушев Ι 2022 Ι 77′

Гостуват: Теодор Ушев; Борислав Колев; Мария Ландова

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

КОНЦЕРТ - СПЕКТАКЪЛ НА КИЧКА БОДУРОВА

Специален гост на концерта е Георги Дюлгеров.

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/koncert-na-kichka-bodurova-burgas-leten-teatr-608569/event.html

БИЛЕТИ : https://grabo.bg/burgas/kichka-bodurova-0w4zb

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети : каса " Часовника"

Билети : в деня на събитието, на каса Летен театър, след 18:30 часа

 

21:30 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Международен филмов фестивал Бургас

Август 13  Ι 2022 Ι 30′

Гостува: Венцислав Сариев

 

22:15 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Международен филмов фестивал Бургас

Парти Бус Ι 2022 Ι 30

 

18 юли – вторник

 

18:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Късометражен конкурс

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„АПТЕКА В ГОРАТА“

Вход с билети

 

19:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1

Юлски вечери на поезията

 

19:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

АЙСМАЙЕР  Ι 2022 Ι 87′

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

БУРГАСКИ МУЗИКАЛНИ ПРАЗНИЦИ „ЕМИЛ ЧАКЪРОВ” 2023

ТОСКА

ОПЕРА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖАКОМО ПУЧИНИ

Диригент – Иван КОЖУХАРОВ

Режисьор – Александър ТЕКЕЛИЕВ

Художник на костюмите (солисти) - Денис ИВАНОВ

Диригент на хора – Невена МИХАЙЛОВА

Концертмайстор – Христо БЕЛЧЕВ

Пом. режисьор – Петър ТИХОЛОВ

Суфльор – Дора ФЪРТУНОВА

Субтитри – Сребрина СЛАВОВА

Солисти:

Флория Тоска - Йоана Железчева

Марио Каварадоси – Валерий Георгиев

Барон Скарпия – НИКО ИСАКОВ

Анджелоти – Диман Панчев

Клисар – Костадин Мечков

Сполета – Яни Николов

Шароне – Петър Тихолов

Тъмничар – Иван Грозев

Овчарче  – Лина Пеева

Оркестър и хор на Държавна опера – Бургас

Билети : Каса "Часовника"

Билети : https://grabo.bg/burgas/opera-ot-puchini-0uffb

С участието на Детски хор "Милка Стоева"  с диригент Светла Стоева.

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/drzhavna-opera-burgas-leten-teatr-burgas-1354781/performance.html

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

21:30 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Международен филмов фестивал Бургас

ХАЛА Ι 2023 Ι 63′

Гостуват: Мария Ландова, Ваня Иванова и Моника Попова

 

19 юли – сряда

 

18:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Късометражен конкурс

 

18:30 часа – 22:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

„Wine Gogh” Рисуване с вино

За записване: 0889444819

 

19:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Първа възраст  Ι 2023 Ι 82′

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ

Стефания Колева, Здрава Каменова и Богдана Маринова

Билети : https://grabo.bg/burgas/komediia-0qzfd5?fbclid=IwAR38eQ6QFkk1kTJ4Ox-ey9en-wn_QAdZH1-_HXEvYO160xTHI3BG9uvejz8

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/izvnredno-polozhenie-burgas-leten-teatr-1352742/performance.html?fbclid=IwAR2sFcXYOE2E3ZBkGbdiyebsuvZOYk9zZZQ9VQDJb-xvXAUTjKbqgHV58pc

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

Билети : каса " Часовника"

 

21:30 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Международен филмов фестивал Бургас

Basta Film Festival – панорама на сръбски късометражни филми

Гостуват: Мая Шуша, Милица Томович

 

21:30 часа

Cцена „Fluca”

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Международен филмов фестивал Бургас

Burgas Corner – селекция от филми на бургаски режисьори

 

20 юли – четвъртък

 

11:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Детска филмова анимационна програма

 

18:00 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов

 

18:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Късометражен конкурс

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„КУЦОТО ПЕТЛЕ“

Вход с билети

 

19:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

ЛЮБЕН  Ι 2023 Ι 109′

Гостуват: Венци Д. Костов; Димитър Николов, Божидар Асенов

 

20:00 часа

Летен театър, Приморски парк

СУПЕРГРУПА "ФОНДАЦИЯТА"

"Фондацията" отбелязва 10-годишнината си с грандиозно събитие с участието на всички музиканти, които са били в проектите на групата през тези години, както и нови легендарни гост-музиканти!

Билети : https://grabo.bg/burgas/fondatziiata-0vwwhg8

Билети - Каса "Часовника" - 0894898098

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

21:30 часа

Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк

Международен филмов фестивал Бургас

Власт  Ι 2023 Ι 88′

 

21 юли – петък

 

20:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас – Закриваща церемония

 

18:30 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1

Слави Томов представя Вирджиния Улф

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

ДТ „АДРИАНА БУДЕВСКА"

"РЕВНОСТ“ -  В главните роли  Асен Блатечки и Мария Сапунджиева.

Участват още Стефан Иванов и младата звезда на театъра Пепа Николова.

Билети : Билетна каса : 056/842266 от 10 до 18 ч.

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

21:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Официално закриване

 

21:30 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Международен филмов фестивал Бургас

Nothing Compares Ι 2022 Ι 97′

 

22 юли – събота

 

10:30 часа – 12:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Арт ателие «Цветно»

За записване: 0889444819

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„ПОЛИЦАЯТ АРТЪР И НЕГОВИЯТ КОН ХАРИ“

Вход с билети

 

21:00 часа

Летен театър, Приморски парк

БАТКАТА НА МОРЕ, АЛА-БАЛА ЛЯТНО ТУРНЕ '23

СПЕЦИАЛНИ ГОСТИ ПЕТЬО ПЕТРОВ-ШАЙБАТА И БРАС БЕНД UNDERGROUN

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/batkata-na-more-ala-bala-lyatno-turne-23-burgas-leten-teatr-1358784/performance.html

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

23 юли – неделя

 

10:00 часа - 14:00 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова

За записване: 0896822643

 

21:00 часа

Летен театър, Приморски парк

АНА КАРЕНИНА

балет по романа на Лев Толстой и музика на Чайковски

Хореограф – Лео Муич

Диригент – Григор Паликаров

Един от великите романи на 19 век, разказан и видян през очите на танца и музиката. Блясъкът на баловете – но и на влаковите релси накрая, горчивият аромат на изневярата и предателството, студенина и страст. Великолепен хореографски замисъл на Лео Муич, величествено въплътен от Балета на Опера Пловдив и виртуозните Марта Петкова и Никола Хаджитанев – премиер солисти на Националния балет, и Гилерме Алвеш – премиер балетист на Хърватския народен театър.

Билети : Каса "Часовника"

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/ana-karenina-burgas-leten-teatr-612793/event.html?fbclid=IwAR3Zz2F5DEHprNxvt7cCO-CzOkDEdzqaIxwvhJcGsWXRSSk6Hq4ykHpYDfs

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

24 юли – понеделник

 

18:00 часа

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

Зала „Георги Баев“, ет. 0

Лекция „Фридрих Ницше“

Лектор: д-р по философия Дани Котев

Вход свободен

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

ОТЧАЯНИ СЪПРУЗИ

Бойко Кръстанов, Даниел Пеев и Явор Бахаров са „Отчаяни съпрузи“

БИЛЕТИ Eventim: https://bit.ly/42pCxvW

БИЛЕТИ : https://grabo.bg/burgas/otchaiani-sapruzi-0m28m

БИЛЕТИ на касата на "Часовника"

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети в деня на събитието, каса Летен театър , от 18:30 часа

 

21:00 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

Прожекция на филма „Пътуването“, Чехия 1994

Режисьор: Ян Сверак

 

25 юли – вторник

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„СЛИВИ ЗА СМЕТ“

Вход с билети

 

19:00 часа

Културен център „Морско казино“, Приморски парк

зала „Георги Баев“, ет. 0

„Как да сбъднем мечтите си по план“

Вдъхновение за деца от 7 до 13 години и техните родители

Гост: «Гласът на България» – актрисата Гергана Стоянова

Вход свободен

 

20:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Зрителна зала „Точно Русев“

Мултимедиен концерт Фантазия „Властелинът на пръстените“

С участието на: Роман Ким /цигулка/, Деница Лафчиева /кларинет/, Александър Гордън /виола/ и Симфониета -Враца, с диригент Александър Гордън /Земцов/

Билети на каса Часовника

Тел: 0894 898098

 

26 юли – сряда

 

10:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Детски отдел

Представяне на книгата „Костенурчето Жълтурчо“

Автор: Върбан Стоянов

Вход свободен

 

18:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

Концерт по повод Дни на украинската култура

 

18:30 часа – 22:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

„Wine Gogh” Рисуване с вино

За записване: 0889444819

 

27 юли – четвъртък

 

18:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

Концерт по повод Дни на украинската култура

 

18.30 часа

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

Държавен куклен театър – Бургас представя

„КОКОШКА С БРОШКА“

Вход с билети

 

18:30 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Представяне на книгата „Камино – метаморфозата на една пеперуда“

Автор: Надин Низешезин /Надя Иванова/

Вход свободен

 

19:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Зрителна зала „Тончо Русев“

Концерт „Музикална филмова дъга с цвят от Аржентина“

Гост – диригент Анхел Малер /Аржентина/

С участието на: Марчо Мавров гост – солист /валдхорна/, Фестивален оркестър, ВА „Фортисимо“ и ВФ „Морски песъчинки“

Билети на каса Часовника

Тел: 0894 898098

 

19:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1

Юлски вечери на хумора

 

19:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

OffScript: истории извън сценария

Събитие от Кинематограф.BG и Регионална библиотека "Пейо Яворов"

Премиерата на "Между мен и теб“, Режисьор и сценарист: Илина Перянова
"Антракт", Режисьор Мартин Динков
"Шофьор за бягство, Режисьор Теодор Доков
"Генерация", Рикардо Фусети и Теодосия Добриянова

 

27 юли – 25 август

 

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24

Зала ет. I и II

Изложба живопис от колекцията на Акад. Чавдар Славов

Работно време:

Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа

Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

 

28 юли – петък

 

17:45 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

„Jazz в цялата страна“

Представяне на изложба „Студентски джаз плакати“ на НХА

по съвместен проект с Jazz FM

 

18:00 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

Jazztronika с DJ Mr. Moon и участието на музиканти на живо

 

19:00 часа

Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1

Зрителна зала „Тончо Русев“

Концерт „Българският фолклор-непреходна ценност“

Вход свободен

 

19:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

Концерт „Jazz в цялата страна“

Участват: млади и изявени джаз изпълнители

 

19:00 часа – 9:00 часа

парк „Росенец“

Sun Tribe Open Air”

 

Първа сцена

19:00 Dub Constructor (https://rb.gy/kxdh4)

20:00 DJ Ivo Happy

21:00 Soundz Of Da Forest

22:00 ArteFactor - live! (https://www.facebook.com/ArteFactorAtSound)

23:00 DJ Shaman

00:00 СЕКТА - live! (https://www.facebook.com/secty.sect)

01:00 DJ ZION (https://www.facebook.com/djzion1)

02:30 DJ Друг (https://rb.gy/oyj7y)

03:30 Defragler b2b The Dark One (https://www.facebook.com/djdefragler) (https://www.facebook.com/TheDarkOneBG)

05:00 Metalix & BoBetz - Live! (https://www.facebook.com/DJMetalix & https://www.facebook.com/bo.betz.3)

 

Втора сцена:

20:00 - Rudiak

21:30 - Anaxilea

23:30 - Martin Todorov

01:00 - Gayatri

02:30 - Diablero

04:00 - P&P

05:30 - DJ Magdalen Choko

07:00 - The Wayfarer

09:00 - technical break

 

23:00 часа

Морска гара, Пристанище Бургас

Solar Summer 2023

28 – 29 юли

 

Рибарско пристанище, кв. Сарафово

No rules fest

 

28 /петък/ – ARTISTS: FYRE | PG&DRINK | Dim4ou | Mom4eto | Kotenceto | Dimoff |

DJ SETS: DJ THEO | DJ TRENCHKID | DJ PUMP | BLAJO |

 

29 /събота/ - DJ SETS : RAUL PACHECO | PEPPOU | SIMON KEYE | ZLATINA DIMITROVA

 

 

28 – 30 юли

 

Експозиционен център "Флора", Приморски парк

"Wine and Spirits Fest Burgas"

 

29 юли – събота

 

10:30 часа – 12:30 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Арт ателие «Цветно»

За записване: 0889444819

 

11:00 часа – 15:30 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Матине „Джаз историята на Бургас и региона“, първа част

С участието на Антони Дончев и Георги Дончев, на изследователката

и писателка Румяна Емануилиду

Вход свободен

 

14:00 часа – 9:00 часа

парк „Росенец“

Sun Tribe Open Air”

 

Първа сцена

20:00 Muhomor-https://www.mixcloud.com/pavlin.../muhomor-psychadelight/

21:30 Gayatri/ex Marshmellow

(FUNKADELIA)

https://www.facebook.com/groups/funkadelia/?ref=share_group_link

22:30 LFO https://www.mixcloud.com/LFvisuals/

00:00 Shrooms-http://shrooms.studio

https://www.facebook.com/shroomslive

01:30 Kundalini

03:00 Tribalist https://m.facebook.com/groups/freeopenair.bg/permalink/1170809827170175/

04:30 Angry Scientists https://soundcloud.com/.../angry-scientist-katalan-2021...

05:30 OGO http://goagalaxy.com/people/ogo

07:00 KIT-(Contact)

https://soundcloud.com/djkit-kit

https://www.facebook.com/profile.php?id=100094315992802

 

Втора сцена:

14:00 - Fey

17:00 - TBA FREE

19:00 - TBA FREE

23:00 - HBD

01:00 - Dazzle

02:30 - Fey

04:00 - Stefan Avramov

05:00 - Reik

08:00 - HBD Set (Psymbient)

 

20:00 часа

Морска гара, Пристанище Бургас

Концерт на Цеца Величкович

 

29 – 30 юли

 

Минерални бани, кв. Ветрен

Metalhead Beer Fest 2023

 

30 юли – неделя

 

10:00 часа - 14:00 часа

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6

Зала 1

Школа по рисуване "АрТворя" с ръководител Силвия Инджова

За записване: 0896822643

 

14:00 часа – 18:30 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

„Джаз историята на Бургас и региона“, част втора

С участието на Мими Николова под съпровода на Самуел Ефтимов

Вход свободен

 

16.30 часа – 20.30 часа

Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Фондация „Музей на приказката" представя

,,Приказки на колела" 

Изложба – отворена за посещения с водач в приказния свят

 

17.00 часа - 17.15 часа, първа сесия

18.00 часа – 18.15 часа, втора сесия

Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Разказване на приказки – сесии по 15 мин. със записване

Вход свободен

 

19:00 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Официално откриване

 

19:15 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Постановка „Магьосникът от Оз“

Детска куклена школа „Училище за таланти“

при Държавен куклен театър - Бургас

 

20:00 часа

Морска гара, Пристанище Бургас

Концерт Никос Вертис

 

20:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Постановка „Златната гъска“

Държавен куклен театър - Бургас

 

По време на целия фестивал между представленията:

„Пейте, танцувайте и щурейте с Деси!“

„Скачайте, хващайте и лудейте със сапунени балончета!“

 

31 юли – понеделник

 

16.30 часа – 20.30 часа

Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Фондация „Музей на приказката" представя

,,Приказки на колела" 

Изложба – отворена за посещения с водач в приказния свят

 

17.00 часа - 17.15 часа, първа сесия

18.00 часа – 18.15 часа, втора сесия

Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Разказване на приказки – сесии по 15 мин. със записване

Вход свободен

 

18:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Постановка ,,Горските певци’’

Държавен куклен театър - Варна

 

19:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Постановка ,,Мързеливата пчеличка’’

Държавен куклен театър - Пловдив

 

20:30 часа

Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк

X Международен куклен фестивал на открито

„Дни на куклите“

Постановка ,,Принцесата и скъсаните обувки’’

Младежки театър ,,Н. Бинев’’ - София

 

По време на целия фестивал между представленията:

„Пейте, танцувайте и щурейте с Деси!“

„Скачайте, хващайте и лудейте със сапунени балончета!“

 

20:30 часа

Летен театър, Приморски парк

„ОЩЕ ЕДНА ЖЕНА КАЗА“ - Здрава Каменова и специалните й гости Яна Огнянова, Наталия Цекова и гласовитата Габриела Колева Gabo ще ви заредят с качествен смях, истински истории и много музика, както и импровизации с публиката, които правят всяко шоу абсолютно неповторимо.

Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/oshche-edna-zhena-kaza-burgas-leten-teatr-611305/event.html

Билети : https://grabo.bg/burgas/muzikalen-stendap-09df4

Билети : каса Опера - 0884025918

Билети : каса Часовника

 

 

Остров "Света Анастасия"

Oстров Света Анастасия ще работи през летния туристически сезон 2023 г. всеки ден. Корабите "Бургус" и "Анастасия" отплават по график от Магазия 1 - https://anastasia-island.com/plan.php?id=28

За резервации: тел. 0882 004 124; е-mail: [email protected]

Цени на билетите: http://anastasia-island.com/plan.php?id=29

 

Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“

Телефон за контакт: 088 850 1421

е-mail: [email protected]

Facebook: Рибарско селище Ченгене Скеле / Chengene Skele Fisherman Village

 

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен

Музейна експозиция

Работно време:

Понеделник – неделя от 8:30 часа до 18:30 часа

Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа

Такси за посетители:

http://www.aquae-calidae.com/

Телефон за контакт: 0882 004 126

 

Авиомузей Бургас

кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас

Работно време:

Понеделник – неделя от 09:00 часа до 20:00 часа

Такси за посетители:

https://avioburgas.bg/

Телефон за контакт: 0882 622 408

 

Регионален исторически музей – Бургас

Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21

Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14

Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31

Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30

Работно време:

Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа

Такси за посетители:

За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно

Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.

Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:

2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.

https://www.burgasmuseums.bg/

 

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68

Работно време:

Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа

Билети:

За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.

За възрастни: 2.00 лв.

Телефон за контакт: 056 / 81 41 10

https://museumdubarova.com/

 

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24

Работно време:

Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа

Събота от 9.00 до 17.00 часа

 

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22

Работно време:

Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа

Събота от 9:00 до 17:00 часа

 

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45

Работно време:

Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа

 

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2

"Магазия"1, Пристанищен комплекс

Работно време:

Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2023-07-27 16:57:50