КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ (ОБНОВЕНА НА 20 ОКТОМВРИ)

КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ (ОБНОВЕНА НА 20 ОКТОМВРИ)

01 октомври 2023 14:30 - 31 октомври 2023 14:30

1 октомври – 14 октомври

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Изложба „Виждали ли сте тези хора?“
Автори Цвети и Мина
Вход свободен
Работно време:
Вторник – Събота от 10:00 часа до 18:00 часа
Телефон за контакт: 056/84 28 03

1 октомври – 30 октомври

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
зала I
Изложба живопис Йордан Кисьов
зала III
Постоянна експозиция - Икони от Странджа и региона на Бургас
Вход с билети
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

Алея пред КЦ „Морско казино“
Фотоизложба „Текстилът е новата пластмаса“

1 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Костенурката Нурка”
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа – 19:00 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Indian Shopping Festival БУРГАС 2023
производители, които предлагат традиционни продукти от Индия в следните области: облеклa, кожени изделия, индийски шалове, чанти, бижута, домашен текстил и декорации, чай и подправки, пеещи купи за медитация,  ароматни пръчици и други.
Вход свободен

2 октомври – понеделник

17:00 часа
Открита сцена „Охлюва”, Приморски парк
Откриване учебната година на ЦПЛР – Бургас

3 октомври –  14 октомври

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Самостоятелна изложба на Магдалена Калъчева
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

3 – 23 октомври

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис и скулптура на проф.Иван Узунов
Откриване: 3 октомври, 17:00 часа
Вход свободен
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

3 октомври – вторник

17:30 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69
Лекция по образователна програма „Опознай Бургас и Бургаския край“
Вход с билети

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала "Акад. Константин Петканов"
ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Откриване на фестивала / Обща изложба
Греди Асса, Ангелика Радева, Стефан Божков, Лора Пармакова, Златин Орлов
Вход свободен

4 октомври – сряда

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Кинопрожекции на късометражно кино
Прожекция на ленти от цял свят, част от селекцията на Международен фестивал за късометражно кино "Карантината" с директор Георги Кръстев
Вход свободен

19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Литература:
Георги Милков представя книгата „Истории от ръчния багаж“
Вход свободен

5 октомври – четвъртък

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Кинопрожекции на късометражно кино
Прожекция на ленти от цял свят, част от селекцията на Международен фестивал за късометражно кино "Карантината" с директор Георги Кръстев
Вход свободен

18:30 часа
Гранд хотел „Приморец“, ул. „Княз Александър Батенберг“ 2
зала „Ахело“
ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Среща с пианистката Донка Ангъчева и прожекция на филма “Аppassionata” с автор Георги Тошев
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Голяма зала
„ПСИХОКРИМИНАЛЕ“ от Сам Бобрик – премиера
превод от английски език Татяна Иванова
постановка Борислав Чакринов
участват: МАЛИН КРЪСТЕВ,  МИЛЕНА МАРКОВА, СТЕФАН ИАНОВ, КАТЕРИНА БОРИСОВА, АСЕН БЛАТЕЧКИ, АСЕН ЛОЗАНОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

19:30 часа
Esco BAR, ул. „Александровска“ № 16
E͓̽S͓̽C͓̽O͓̽B͓̽A͓̽R͓̽ FOOTBAL QUIZ
интелектуално-забавна игра (викторина)

22:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Възраждане“№ 6
Жлъч/Григовор/Гена промотират новия си албум - ВТОРИ ЖИВОТ
За информация: 087 647 5990

6 октомври – петък

17:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на книгата „Феята от захарницата“
Автор Катя Антонова
Вход свободен

18:00 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Откриване на изложба живопис на художника Йордан Кисьов
Вход свободен

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Кинопрожекции на късометражно кино
Прожекция на ленти от цял свят, част от селекцията на Международен фестивал за късометражно кино "Карантината" с директор Георги Кръстев
Вход свободен
18:00 часа
Гранд хотел „Приморец“, ул. „Княз Александър Батенберг“ 2
зала „Ахело“
ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Литература:
Иво Сиромахов представя романа „Бай Тошо“
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
“ЦИГАНСКИ БАРОН”
ОПЕРЕТА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ЙОХАН ЩРАУС – СИН
Спектакълът се изпълнява на български език 
Либрето Игнац Шницер
По новелата „Сафи“ от Мор Йокай
Диригент – Деян Павлов - гост 
Режисьор – Марио Николов
Сценография – Иван Токаджиев
Диригент на хора – Александър Чепанов 
Танци – Галина Калчева
Солисти:
Шандор Баринкай – Яни Николов
Сафи – Нона Кръстникова
Чипра – Шмилена Султанова
Коломан Жупан – Йордан Христозов
Арсена – Мария Цветкова-Маджарова
Граф Хомонай – Диман Панчев
Карнеро – Петър Тихолов
Мирабела – Лина Пеева
Отокар – Милен Динолов
Оркестър, хор и балет на Държавна опера - Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

19:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Театър: „Коприна”
Драматичен театър Пловдив
Билети на каса „Часовника”
За информация и резервации: 0894898098

22:00 часа
Esco BAR, ул. „Александровска“ № 16
EscoBAR Karaoke-Discoteque

7 октомври – събота

9:30 часа – 18:30 часа
Експозиционен център "Флора", Приморски парк
Еднодневно обучение по методът Актив Ситинг – Ниво 2
Как да си помогнем сами физически и емоционално с болежките по тялото ни.
Вход с билети от линка :  https://activesitting.bg/produkt/tour-burgas-one-day-2023/

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Капитане, Капитане”
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00
Дефиле от „Часовника“ до площад „Тройката“
Есенен форум на клуб „Чанове“

12:00 часа – 13:00 часа
Площад „Тройката“
Представяне на клуб „Чанове“

11:00 часа
Гранд хотел „Приморец“, ул. „Княз Александър Батенберг“ 2
зала „Ахело“
ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Литераура / Документално кино
Георги Тошев представя книгата „Стефан Данаилов. Игра на живот“ и филма „Ламбо от София“
Вход свободен

16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала "Акад. Константин Петканов"
ПОРТ ПРИМ АРТ ФЕСТ 2023
Литература / Изложба / Анимация
Среща с българските писатели, художници и аниматори Пенко и Сотир Гелеви
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Фоайе „Опера“
СОЛИСТИТЕ НА ДЪРЖАВНА ОПЕРА – БУРГАС
ВОКАЛЕН КОНЦЕРТ
Участват:
Людмила Михайлова – сопран
Йордан Христозов – баритон
На рояла – Дария Кръстева
В програмата вокални творби от световната оперна литература
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Концерт пиано и цигулка / Донка Ангъчева и Лидия Байч
Билети на каса „Часовника”
За информация и резервации: 0894898098

8 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Капитане, Капитане”
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
SINthesis ✦ ALBUM PROMO
Премиера на новия албум SINthesis* - дело на джаз сексет в състав: Мартин Ташев, Димитър Льолев, Велислав Стоянов, Милен Кукошаров, Борис Таслев и Атанас Попов
Състав:
Мартин Ташев – тромпет
Димитър Льолев – саксофон
Велислав Стоянов – тромбон
Милен Кукошаров – пиано
Борис Таслев – контрабас
Атанас Попов – ударни
Билетите на каса „Часовника” и в мрежата на Eventim.bg
За информация и резервации: 0894 898 098, Арт ателие

9 октомври – понеделник

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Сонатен Концерт
Раиса Запрянова – виола
Галина Апостолова – пиано
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала
НАКАРАЙ СЪРЦЕТО МИ ДА ЗАТРЕПТИ от Ханох Левин
превод от руски език Пламен Пеев
сценография и костюми Мартина Варийска
участват: ТИХОМИР БЛАГОЕВ, ПЕПА НИКОЛОВА, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НАВИД АФЗАЛИ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

10 – 14 октомври

Фестивал на младите в изкуството „Дълбокото синьо море“

10 октомври – вторник

10:00 часа – 17:00 часа
Графична база „Тодор Атанасов“ – Бургас
Фестивал на младите в изкуството
Рисуване на стенопис

10:30 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
“МАКС И МОРИЦ”
СПЕКТАКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Режисьор – Александър Текелиев
Сценография – Иван Токаджиев
Костюми – Анна-Мария Токаджиева
Танци – Галина Калчева 
Действащи лица и изпълнители:
Макс – Стефка Христозова 
Мориц – Калина Попова
Писателят Буш – Бранимир Недков 
Леля Грета – Лина Пеева
Хлебарят – Диман Панчев
Музикантът – Милен Динолов
Майстор Бьок – Петър Тихолов
Художникът – Мирослав Димитров
С участието на балета на Държавна опера – Бургас.
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

17:30 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69
Лекция по образователна програма „Опознай Бургас и Бургаския край“
Вход с билети

18:00 часа
Галерия „Ателие R” ул. „Възраждане“ 25
Приказката „НАИВ“
представяне на изкуството Наив с изложба, представяне на книга и презентация

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на книгата „Книга за щастието“
Автор: Владимир Дръндаревски
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
 „dragON aka PONY“
Хореографска творба с много танц в нея
Автори, хореография, изпълнение: Александар Георгиев, Жана Пенчева и Дарио Барето Дамас aka STEAM ROOM
Музика: Цветан Момчилов
Костюми, сцена: Ралица Тонева
Графичен дизайн: Георги Десподов
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Голяма зала
СЪВСЕМ ПРОСТА ИСТОРИЯ от Мария Ладо
превод от руски език Анастас Попдимитров
постановка: Борислав Чакринов
музика: Мариан Нечак
участват: ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, ДИМИТРИНА ТЕНЕВА,ТОНИ ДИМИТРОВА, ИВАН ГРИГОРОВ, АСЕН ЛОЗАНОВ, ИВАН САВОВ, НЕВЕНА ЦАНЕВА, ПЕПА НИКОЛОВА, СТОЯН ПАМУКОВ, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

11 октомври – сряда

10:00 часа – 17:00 часа
Графична база „Тодор Атанасов“ – Бургас
Фестивал на младите в изкуството
Рисуване на стенопис

17:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45, ет. 1
Фестивал на младите в изкуството
Премиера на късометражни филми от кино клас в Бургас
Вход свободен

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45, ет. 4
Фестивал на младите в изкуството
Изложба на студенти от специалностите – Резба, Керамика, Метал, Текстил – изкуство и дизайн, Дизайн на порцелан и стъкло
Вход свободен

19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Кинематограф.BG късо кино
Вход свободен

21:00 часа
HashtagSTUDIO ул. „Възраждане“ № 6
STAND –UP COMEDY SHOW на Димитър Донски
За информация: 087 647 5990

12 октомври – четвъртък

9:00 – 19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Вътрешен двор
Изложение за възобновяеми енергийни източници,
превозни средства с нулеви емисии и зарядна инфрастуктура

10:00 часа – 17:00 часа
Графична база „Тодор Атанасов“ – Бургас
Фестивал на младите в изкуството
Рисуване на стенопис

10:00 часа – 17:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Фестивал на младите в изкуството
Пленер

18:00 часа
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Фестивал на младите в изкуството
Изложба на Международен проект „Духано стъкло“
Вход свободен

18:00 часа
кв. Банево, НЧ „Христо Ботев 1928”, ул. „Хаджи Димитър” 7
Концерт по повод Петковден – празник на квартала
С участието на: Георги Дюлгеров, Явора Десова, Фолклорна група „Иглика“,
Група за стари градски песни „Пейте с нас“ и Танцова формация „Бургос денс“

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на книгата „Дин Ден“
Автор: Иво Георгиев
Вход свободен

20:00 часа
Културен дом НХК, Зала „Тончо Русев“
„Продължавай да мечтаеш“
Юбилеен концерт-спектакъл на Мария Мутафчиева

13 октомври – петък

9:00 – 19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Вътрешен двор
Изложение за възобновяеми енергийни източници, превозни средства с нулеви емисии и зарядна инфрастуктура

10:00 часа – 17:00 часа
Графична база „Тодор Атанасов“ – Бургас
Фестивал на младите в изкуството
Рисуване на стенопис

15:00 часа и 16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45, ет. 1
Фестивал на младите в изкуството
Представяне на късометражно игрално кино от проект „Предизвикателството“
Вход свободен

17:00 часа
Графична база „Тодор Атанасов“ – Бургас
Фестивал на младите в изкуството
Изложба „Дълбокото синьо море“

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на книгата „И сърцето тренира своята смърт“
Автор: Иван Брегов
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Мултимедийният танцов спектакъл „Приказки за Черно море“ с музиката на Страцимир Павлов
Музика - Страцимир Павлов
Режисура и сценарий - Нейчо Петров - Реджи и Антоанела Петрова
Хореография - Анастасия Неделчева
Костюми - Елена Станева
Мултимедия - 4 Friends Studio
Звук – Intermusic
Билети на каса "Часовника" и в Грабо : https://grabo.bg/burgas/tantzov-spektakal-06d2k

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
„ЛАТИНО ПУЛС”
КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ
Диригент – Свилен Симеонов
Хореография – Mарина Змеева-Маркова 
Аранжименти – Свилен Симеонов
Солист – Ралица Петкова – електрическа и акустична цигулка 
В програма са включени: Боса Нова, Самба, Хабанера, Бразилейра, Румба, Милонга,
Ча-ча-ча, Хота, Фарандола, Арагон, Сигидилия.
Адаптация за симфоничен оркестър, фламенко балет и електрическа цигулка
Оркестър и балет на Държавна опера – Бургас
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала
„ЛЕТНИТЕ ОСИ НИ ХАПЯТ ДАЖЕ ПРЕЗ НОЕМВРИ“ от Иван Варипаев
постановка Павло Гатилов
Сценография и костюми Мартина Варийска
Участват: ПЕПА НИКОЛОВА/АЛИНА КАТРЕЧКО, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, АСЕН ЛОЗАНОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

14 октомври – 18 октомври

Модерен театър, ул. Милин камък
Международен кино-литературен фестивал Синелибри Бургас 2023.
Вход: с билети

14 октомври – събота

10:00 часа – 17:00 часа
Графична база „Тодор Атанасов“ – Бургас
Фестивал на младите в изкуството
Рисуване на стенопис

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Златната гъска”
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

16:00 часа
хотел „Марина“, Пристанище Бургас
Фестивал на младите в изкуството
Литературен купон и представяне на готовата арт-инсталация
Вход свободен

16:00 часа
кв. Рудник, НЧ „Възраждане 1927”, ул. „Жечка Карамфилова” 31
Концерт по повод празника на квартала
С участието на местни танцови формации и
Танцова формация „Българит“ – гр. Българово

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Фоайе „Опера“
СОЛИСТИТЕ НА ДЪРЖАВНА ОПЕРА – БУРГАС
ВОКАЛЕН КОНЦЕРТ
Участват:
Делян Славов – бас 
Диман Панчев – бас
Костадин Мечков – бас 
На рояла – Илиана Тодорова 
В програмата: Произведения от световната оперна лкитература
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

15 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Златната гъска”
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

16 октомври – понеделник

17 октомври – 28 октомври

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Самостоятелна изложба на Антон Жишев
Вход свободен
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа

17 октомври – вторник

17:30 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69
Лекция по образователна програма „Опознай Бургас и Бургаския край“
Вход с билети

18:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
II НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС “СТОЯН ПОПОВ“
ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА II НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС С МЕЖДУНАРОДНО
УЧАСТИЕ „СТОЯН ПОПОВ“,  ИЗЛОЖБА „90 ГОДИНИ СТОЯН ПОПОВ“ И ТЕГЛЕНЕ НА ЖРЕБИЙ
ВХОД СВОБОДЕН

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”р ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала
„ТРЕТАТА ДУМА“ от Александро Касона
Превод от испански език Стефан Танев
Постановка Борислав Чакринов
Участват: ПЕПА НИКОЛОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

18 – 22 октомври

„Ерата на Водолея“
13-ти фестивал на българския физически и визуален театър

18 октомври – сряда

10:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
II НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС „СТОЯН ПОПОВ“ ПЪРВИ ТУР
ВХОД СВОБОДЕН

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Детски концерт „Сълнчова закачка“
Вход свободен

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на книгите „Светлината от Изтока“ и „Лицата на Филипините“
Автор: Наталия Бояджиева
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Точно Русев“
„Ерата на Водолея“
„ШАХНАМЕ: СКАЗАНИЕ ЗА ЗАЛ“ по едноименния персийски епос на  Феродуси
Превод: Йордан Милев
Режисьор и сценична версия: Елена Панайотова
Композитор: Николай Иванов (група ОМ)
Художник: Юлиян Табаков
Хореограф: Росен Михайлов
Музика на живо: Марина Великова (група ОМ)
Участват: Добрин Досев • Велислав Павлов • Севар Иванов • Жана Рашева • Васил Ряхов • Ралица Стоянова • Росен Михайлов и студенти по актьорско майсторство от НБУ :  Веси Методиева, Габриела Ганчева, Йоана Сиракова, Мария Игнатова, Никол Милевска, Михаил Иванов, Никола Куцев, Тони Николов, Павел Събе
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

21:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
„Ерата на Водолея“
„Balkans Beyond Borders” (Гърция)
Балкански късометражен фестивал
Подборка от 4 наградени късометражни филма от България, Гърция, Турция и Босна и Херцеговина
Продължителност 90 мин
Субтитри на английски език
Вход свободен

19 октомври – четвъртък

12:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
II НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС „СТОЯН ПОПОВ“ ВТОРИ ТУР
Вход свободен

21:00 часа
HashtagSTUDIO, ул. „Възраждане“ № 6
"НЕобичайното шоу на Капитана"
За информация: 087 647 5990

20 октомври – петък

21:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
„Ерата на Водолея“
Васил Емилов Зелямов (България)
„Вертиго“
Танцов пърформанс
Продължителност 20 мин + разговор с артистите
Режисьор и хореограф Васил Зелямов
С участието на Симона Тодорова
Вход свободен

21 октомври – събота

9:30 часа – 17:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк

Информационно събитие "Моето образование в чужбина"
Програма на събитието:
10:00 ч. – 12:00 ч Германия и Австрия
12:30 ч. – 14:00 ч Нидерландия
14:30 ч. – 16:00 ч Ирландия
16:15 ч. – 17:00 ч Общи въпроси и свободна дискусия
*Във всяка от темите е предвидено време за отворени дискусии и въпроси от участниците към консултантите
Регистрация на линка : https://www.myeducation.bg/bezplatni-konsultacii/
Организирано от Cool Travel

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Трите прасенца”
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

16:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Втори Национален конкурс за млади оперни певци
Гала концерт на лауреатите

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
II НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС „СТОЯН ПОПОВ“ ВТОРИ ТУР
ГАЛАКОНЦЕРТ НА ЛАУРЕАТИТЕ
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Точно Русев“
„Ерата на Водолея“
„ANDA.ДИШАЙ“
Лара Стефансдотир /Исландия/ и Танцова школа „Дюн“ /България/
Идея и хореография: Лара Стефансдотир
С участието на Велур Аксел Акселсон, Арон Гаути Кристинсон и танцьори от школа „Дюн“

21:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
„Ерата на Водолея“
Танцова компания „Дюн“ / Радослав Йорданов, Катина Дишков (България)
„Аура“
Танцов спектакъл
Продължителност 35 мин + разговор с артистите
Идея Радослав Йорданов, Катина Дишков, Петя Стойкова
Музика Радослав Йорданов, Марян Колев
С участието на Радослав Йорданов, Катина Дишков
Вход свободен

22 октомври – 26 октомври

Модерен театър, ул. Милин камък
Международен кино-литературен фестивал Синелибри Бургас 2023.
Вход: с билети

22 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Трите прасенца”
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

23 октомври – понеделник

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Концерт „Пулсът на Япония в сърцето на България“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Железният светилник“
Гостува: Театър „Българска армия“
Участват: Гергана Данданова, Явор Бахаров, Стойко Пеев, Милен Миланов, Георги Новаков, Георги Кадурин, Тигран Торосян, Владислав Виолинов, Георги Къркеланов, Мирослав Пашов, Йордан Алексиев, Нели Монеджикова, Стефка Янорова, Антоанета Добрева – Нети, Луизабел Николова и Радосвета Василева.
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0894898098

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
„ЖИЗЕЛ“
БАЛЕТ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА АДОЛФ АДАМ
СЪС СПЕЦИАЛНОТО УЧАСТИЕ НА МАРТА ПЕТКОВА В РОЛЯТА НА ЖИЗЕЛ
Либрето – Теофил Готие и Верноа дьо Сен Жорж
Хореография – Жан Корали, Жул Перо и Мариус Петипа
Редакция – Леонид Лавровски
Постановка и режисура – Галина Kaлчева
Художник на декора – Иван Токаджиев
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

24 октомври – 3 ноември

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба на Ангел Гешев
Откриване: 3 октомври, 17:00 часа
Вход свободен
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Точно Русев“
"ПОД ИГОТО"  по мотиви от романа на Иван Вазов
Гостува: Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ – Варна
Драматургичен вариант – Юрий Дачев
Режисьор – Бина Харалампиева
Сценография и костюми – Свила Величкова
Музика – Асен Аврамов
Фотограф - Ангел Жечев
Участват:
БОЙЧО ОГНЯНОВ – Богдан Бухалов (гост)
Д-Р СОКОЛОВ – Иван Юруков (гост)
РАДА ГОСПОЖИНА – Христина Джурова
КИРИАК СТЕФЧОВ – Стоян Радев
КАКА ГИНКА – Веселина Михалкова
ИВАН БОРИМЕЧКАТА – Николай Божков
КОЛЧО СЛЕПЕЦА – Константин Соколов
ЧОРБАДЖИ МАРКО – Пламен Димитров
ЧОРБАДЖИ ЮРДАН – Свилен Стоянов
ЧОРБАДЖИ МИЧО БЕЙЗАДЕТО – Валентин Митев
ХАДЖИ СМИОН – Николай Кенаров
ХАДЖИ РОВОАМА – Даниела Викторова
КАНДОВ – Недялко Стефанов
Г-Н ФРАТЮ – Симеон Лютаков
ЛАЛКА – Габриела Боева
СТАЙКА – Гергана Арнаудова
ДЕЦА – Кристияна Иванова, Виктория Петрова, Мария Йорданова, Антония Душева, Симона Костадинова, Стефания Стоянова, Дария Вълчева.
Билети на каса „Часовника“ и онлайн:
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.dramavarna.com%2Findex.php%2Fnews%2Faktualni-novini%2F2007-za-geroite-v-pod-igoto-ivan-yurukov%3Ffbclid%3DIwAR26f_q7tD_kdUdTZHfvKXv4m_VhiB02N3s_VpT2UM1QtgjjKehAKAvHmzk&h=AT0h8B0xXK7dltCo8cUBS2wCB4w3RrC_qM1B9xWpraJKXFUy9janEslSuYDKaO89aJxs-51fykRaeKwPYWXmyS3vRukx8IlJds_i0Ey0jzDeh9dJqe14fOi1JDl9Lyxj-Yg

24 октомври – вторник

17:30 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69
Лекция по образователна програма „Опознай Бургас и Бургаския край“
Вход с билети

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Oткриване на учебната година на клуб „Философите на Бургас“
Лекция на тема: "Ром, коктейли и кубинска метафизика"
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Голяма зала
„ХЕДА ГАБЛЕР“ от Хенрик Ибсен –  премиера
Постановка Десислава Шпатова
Сценография и костюми Александър Шишкин
Музика Андрей  Аврамов
Участват: НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ, АНАСТАСИЯ ЛЮТОВА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, АЛИНА КАТРЕЧКО, ВАСИЛ РЯХОВ, ИВАЙЛО ГАНДЕВ, АГЛИКА БОЯДЖИЕВА
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

25 октомври – сряда

18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Представяне на филмите: „Концлагерът Трикери“
и „Енидже Вардарското слънце“
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
СВЕТОВЕН ДЕН НА ОПЕРАТА
„МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ“
ОПЕРА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ДЖАКОМО ПУЧИНИ
Диригент – Иван Кожухаров 
Режисьор – Александър Текелиев
Сценография – Борис Стойнов 
Художник по костюмите – Цветанка Петкова- Стойнова
Диригент на хора – Александър Чепанов
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Голяма зала
„ЗЛАТНАТА МИНА“ от Ст.Л.Костов
Постановка Борислав Чакринов
Участват: ТОНЧО ТОКМАКЧИЕВ , МАРИЯ САПУНДЖИЕВА,  НИКОЛ КАРАБИНОВА, МИЛЕНА МАРКОВА, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, ЗЛАТКО  АНГЕЛОВ, ТИХОМИР БЛАГОЕВ, НИКОЛАЙ СТОИМЕНОВ, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, СТОЯН ПАМУКОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

26 октомври – четвъртък

15:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Изложба и награждаване в Национален конкурс за фотография
„Морето не е за една ваканция“
Вход свободен

15:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Изложба и награждаване Национален конкурс за рисунка
„Морето не е за една ваканция“
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Голяма зала
„ПСИХОКРИМИНАЛЕ“ от Сам Бобрик – премиера
превод от английски език Татяна Иванова
постановка Борислав Чакринов
участват: МАЛИН КРЪСТЕВ,  МИЛЕНА МАРКОВА, СТЕФАН ИАНОВ, КАТЕРИНА БОРИСОВА, АСЕН БЛАТЕЧКИ, АСЕН ЛОЗАНОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

27 октомври – петък

19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Кинематограф.BG късо кино
Вход свободен

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала
„НАКАРАЙ СЪРЦЕТО МИ ДА ЗАТРЕПТИ“ от Ханох Левин
Превод от руски език Пламен Пеев
Сценография и костюми Мартина Варийска
Участват: ТИХОМИР БЛАГОЕВ, ПЕПА НИКОЛОВА, ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ЗОРНИЦА КОНСТАНТИНОВА, НАВИД АФЗАЛИ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

28 октомври – събота

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Прасенцата и граховото зърно”
Гостува театър „Весел“ /Велико Търново/
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
„ПАЛЕЧКА“ – ПРЕМИЕРА
ДЕТСКИ БАЛЕТЕН СПЕКТАКЪЛ
Адаптация, хореография , режисура - Мария Табакова 
Музика – Едвард Григ, Олег Ходоско и музикални колажи
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.

29 октомври – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Прасенцата и граховото зърно”
Гостува театър „Весел“ /Велико Търново/
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

30 октомври – понеделник

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала
„УЧИЛИЩЕ ЗА БАЩИ“ от Жан Ануи
превод от френски език Диана Герон
постановка Румен Велев
сценография и костюми Мартина Варийска
участват: ВАЛЕРИ ЕЛИЧОВ, ИВА ТРИФОНОВА, МИЛЕНА МАРКОВА, ТОНИ МИНАСЯН, ЗЛАТКО АНГЕЛОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

31 октомври – вторник

17:30 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69
Лекция по образователна програма „Опознай Бургас и Бургаския край“
Вход с билети

19:00 часа
Драматичен театър “Адриана Будвеска”, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Голяма зала
„ГРАДСКА ЛЕГЕНДА“ от Алексей Тимченко
превод от руски език Галина Върбанова
постановка Богдан Петканин
сценография Петьо Начев
костюми Мартина Варийска
участват : АСЕН ЛОЗАНОВ, РУСЛАН МЪЙНОВ, МАЯ БЕЖАНСКА, НЕВЕНА ЦАНЕВА, СТЕФАН ИВАНОВ/ ТОНИ МИНАСЯН, ТИХОМИР БЛАГОЕВ/ НИКОЛА ПАРАШКЕВОВ
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Телефон за контакт: 088 850 1421
е-mail: [email protected]

Facebook: Рибарско селище Ченгене Скеле / Chengene Skele Fisherman Village

Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 17:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 17:00 часа Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
Телефон за контакт: 0882 622 408

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа
Такси за посетители:
Възрастни: 5.00 лв.; Учащи и пенсионери: 2.00 лв.;
За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/

Къща-музей „Петя Дубарова“, ул. „Гладстон“ № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9:00 до 17:00 часа
Билети:
Ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
Възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека,
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Понеделник – неделя от 00:00 до 24:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие „Галерия“ ет. 2
„Магазия“ 1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 до 18:00 часа

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2023-10-23 09:57:24