КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ (ОБНОВЕНА НА 12 ФЕВРУАРИ)

Размер на шрифта: A A A Назад
КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ (ОБНОВЕНА НА 12 ФЕВРУАРИ)

01 февруари 2024 09:30 - 29 февруари 2024 09:30

1 февруари – четвъртък

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ЗЛАТНАТА МИНА“ от Ст. Л. Костов
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

1 – 15 февруари

Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала ,,Георги Баев", ет. 0
Изложба „Старинен град Несебър – синергия на нематериално, материални и подводно културно наследство“
Вход свободен

1 – 29 февруари

Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Постоянна експозиция „Георги Баев“
Работно време:
Вторник – Събота от 10:00 часа до 18:00 часа
Телефон за контакт: 056/84 28 03

1 – 29 февруари

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
III  етаж 
Постоянна експозиция "Старанджанска икона" от региона на Бургас
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа
Събота от 9.00 часа – 17.00 часа

1 – 17 февруари

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Обща изложба графика, живопис, скулптура.
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

2 февруари – петък

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЗЛАТНАТА ГЪСКА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„ОТМЪСТИТЕЛКАТА“  документален филм, 77мин., 2023
Вход свободен

18:00
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на книгата „Наръчник за употреба и експлоатация на мъжа“, част 2 на радиожурналистът Симеон Колев
Вход свободен

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала ,,Петя Дубарова", ет. 1
Музикална вечер: „Филмова музика и още нещо“ с Теодора Тенева
Музикална работилница „Веселина“
Вход свободен

3 февруари – събота

16:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала ,,Петя Дубарова", ет. 1
Лекция на тема: „Грижата за себе си и истината“
Гост: проф. д-р „Здравко Попов“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“ПРЕЗ НАШИТЕ ТРЪНИ” прожекция и дискусия
България, 2023 г., 40 мин., Драма
Билети онлайн на: 
https://www.ticketportal.bg/podujatie_search.asp?ID=45288

4 февруари – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЗЛАТНАТА ГЪСКА“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„ТАМ“ - филм съзерцание на Стефан Н. Щерев
Билети онлайн на: 
https://bit.ly/3RqTRg5

5 февруари – понеделник

17:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Благотворителен концерт и базар под надслов “ЗАЕДНО ЗА ВЕСИ” в подкрепа на Веселина Атанасова
Със специалното участие на: Руслан Мъйнов, Жечка Сланинкова, Група „Горещ пясък“
Вокална формация „Морски песъчинки“, с ръководител Милена Добрева, Гергана Великова, Лазар Налбантов и оркестър „Жарава”, Иван Притъргов, Фолклорен танцов ансамбъл "Никола Гинов”, Жаклин Костадинова, хорова школа "Милка Стоева", Паола Йорданова, хорова школа "Милка Стоева", Танцова школа „Дюн“, Клуб по спортни танци "Бургас 1975“, Брейк и хип-хоп клуб „Бляк стайл скуад", Вокална група “INOVA Kids” към ОУ „Александър Георгиев Коджакафалията“ с ръководител Калина Цонева, Вокална група „Жирафчета“ при НЧ „Ангел Димитров 1929“ – кв. Сарафово с ръководител Калина Цонева
Водещ: Ясен Проданов
Вход с покани: 10 лв на каса НХК
Тел: 0894898098

18:30
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Светлозар Желев и „Съвременна българска литература – любов за напреднали“
Вход свободен

6 февруари – вторник

146 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БУРГАС
ОТ ОСМАНСКО ВЛАДИЧЕСТВО

ПРОГРАМА

10:30 часа
пл. „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния флаг на Република България, флаговете на Европейския съюз и Община Бургас
Молебен за благоденствието на Бургас

11:15 часа
Паметник на загиналите в Руско-турската освободителна война 1877-1878 година
Заупокойна молитва
Тържествен военен ритуал и полагане на венци и цветя
Паметна плоча на ген. А. М. Лермонтов (ул. „Лермонтов“ №15) и Паметника на руския лазарет в Приморски парк.
Полагане на венци и цветя

12:30 часа
Историческа експозиция на РИМ – Бургас, ул. „Лермонтов“ № 31
„Аргонавти на свободата – Гарибалди и българите“

12:30 часа
пл.„Атанас Сиреков“
Концерт на ПФА „Странджа“

18:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Гостува ТЕАТРАЛНО-МУЗИКАЛЕН ЦЕНТЪР - Разград
ЩЪРКЕЛИТЕ НА ДЕЛИОРМАНА по разкази на Хасан Ефраимов
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Сбирка на Клуб „Тера Фантастика“ към Регионална библиотека „Пейо К. Яворов“ 
Тeма на вечерта - Що е Фентъзи гигантски фен – фикшън по Толкин или нещо
наистина самостоятелно. Водещ Антон Фотев
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„ПРИЯТНОСТРАШНО“ от Яна Борисова с премиерно турне в Бургас
Гостува: Драматичен театър Габрово
Билети на каса Часовника
и онлайн: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fgrabo.bg%2Fburgas%2Fna-teatar-0du8wt%3Ffbclid%3DIwAR2Hdu3uXVvLn2av03Xh0_z04fGyPUNbf39-vNDOwu7A4WnpKcevitMcgPU&h=AT0MrnW9OkOSKKQN0TKB7FF1PQ6hW_5U00PYcERQMfto4ntGACS31bq3YOL95mmt4kXEM5A2hQgO6tKEBLh03eV-g9YbVRXeCDtXFnC_h7iUPBR6VIf5sg6gJoSjBCp_lbRI9g

7 февруари – сряда

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"Това не го казвай!" с Теодора Духовникова и Захари Бахаров
Режисьор Явор Гърдев
БИЛЕТИ Eventim: https://bit.ly/4aem4PY
БИЛЕТИ Grabo: https://bit.ly/41fGYd6
БИЛЕТИ на касата на Часовника, тел: 0899 83 73 87

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
КАМЕРНА ЗАЛА „АПОСТОЛ КАРАМИТЕВ”
„УЧИЛИЩЕ ЗА БАЩИ“ от Жан Ануи 
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

7 – 29 февруари

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
I и II етаж 
Изложба "Академията като съдба. 120 години от рождението на Илия Петров"
Откриване: 7 февруари, 18:00 часа

8 февруари – четвъртък

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45, Зала ет. 4
„Поетични реплики и музика“ с участието на ученици от НУМСИ „П. Владигеров“
Модератор: Диана Саватева
Вход свободен

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Благотворителен концерт „Любов и живот за Петя“
Със специалното участие на: Тони Димитрова
Кристина Дончева; Калоян Николов; Maг Зайн, Дует „Бургас“
Група „Four“; Георги Дюлгеров; Професионален фолклорен ансамбъл „Странджа“;  Вокална група “Златна рибка” ръководител Мария Митева; Tеатрална школа “Детско Царство” ЦПЛР гр .Бургас; - Детски градини и училища 
И много приятели... 
Очакаваме Ви!
Благотворителен базар от 17:00 часа в фоайе партер
Начало на концерта: 18:30 часа
Вход с покани: 15 лв
Тел: 0895506306 и 0883403834

9 февруари – петък

18:30
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Събитие от Кинематограф.BG
Българо-американската продукция "Мигания"
"Покрив" на режисьорите Невена Николова и ПетърГерзилов
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
“СЕДЕМТЕ ЖИВОТА НА ЛЕА“
Режисьор: Бойко Илиев  
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0899 83 73 87
10 февруари – събота

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„МАГЬОСНИКЪТ ОТ ОЗ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Фоайе
СОЛИСТИТЕ НА ДЪРЖАВНА ОПЕРА – БУРГАС
ВОКАЛЕН КОНЦЕРТ
Участват:
Даниела Дякова – мецосопран
Александър Крунев –  баритон
На рояла – Илиана Тодорова
В програмата – вокални творби от световната оперна литература

11:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Маргаритка Извинявай, Моля и Благодаря!“ 
Мъпет Шоу и Караоке с Мънки!
Билети в мрежата на Eventim: 
https://www.eventim.bg/bg/bileti/margaritka-izvinyavay-molya-i-blagodarya-burgas-kulturen-dom-nhk-631024/event.html

11 февруари – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„МАГЬОСНИКЪТ ОТ ОЗ“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Боряна“ на Йордан Йовков
Гостува ДТ „Йордан Йовков“ Добрич
Билети на каса НХК
Тел: 0896828088

12 февруари – понеделник

14:00 часа и 18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Пипи дългото чорапче“ от Астрид Линдгрен
Гостува Държавен куклен театър Варна
Билети на каса „Часовника“
Тел: 0894480744

18:00
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Лекцията „Ракията в традиционната култура на българина“ 
Лектор – доц. д-р Ангел Янков

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ПСИХОКРИМИНАЛЕ“ от Сам Бобрик ТК „Вива Арте“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]
Вход свободен

13 февруари – вторник

Конгресен център, Морска гара - Бургас, Бургас 8000
Награждаване в Общински конкурс по повод 14 февруари – Ден на влюбените
Организатори: Обшина Бургас, Бургаски свободен университет, Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, Софийски университет „Св. Климент Охридски“, Филиал Бургас, Национална художествена академия – Филиал Бургас и Център за подкрепа на личностното развитие – Бургас.

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"Образцов дом" по Орлин Дяков
Гостува: ДТ "Сава Огнянов" Русе
Участват: Мая Бежанска, Филип Аврамов, Татаня Цветкова, Йовко Кънев, Ивайло Драганов и Катерина Борисова
Билети на каса Часовника
Тел: 0898420537

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„СЪВСЕМ ПРОСТА ИСТОРИЯ“ от Мария Ладо
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

14 февруари – сряда

16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Дни на Античната култура
Лекция на тема „Дионис срещу Св. Трифон“ на зам. деканът на ФОН към Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - доц. д. и. н. Мартин Гюзелев
с участието на студенти от клуб "Млад историк" от Катедрата "История и Философия" 
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„С любов за Любовта“- поетична вечер с любовна лирика (класически автори и авторски
стихове на бургаски поети)
Модератор: Атанасия Петрова
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Италианската музика – Руслан Мъйнов и симфониета Видин
Билети на каса Опера и в мрежата на Eventim.bg:
 https://www.eventim.bg/bg/bileti/italianskata-muzika-burgas-kulturen-dom-nhk-1361130/performance.html 

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„НАКАРАЙ СЪРЦЕТО МИ ДА ЗАТРЕПТИ“ от Ханох Левин 
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

14 февруари – 5 март

Арт галерия "Неси", ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис на Росица Чобанова.
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа

15 февруари – четвъртък

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ВСИЧКИТЕ НАШИ ТЕЛА“ от Георги Господинов 
Гостува ДТ „Невена Коканова“ - Ямбол
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

16 февруари – петък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
ВVIII Национален литературен конкурс за любовна проза на името на Атанас Радойнов –
Церемония по награждаване на лауреатите
Вход свободен

18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на книгата "Боядисвам в бяло лятото"
Автор: с Мария Донева
Вход свободен

18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Музикална вечер на учениците от Музикална работилница “Веселина“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"Послания" – съвременен танцов спектакъл – за първи път в Бургас
Билети на каса НХК, както и в epaygo.bg и офис мрежата на EasyPay.
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fepaygo.bg%2F4667572343%3Ffbclid%3DIwAR05PW85GPOBMgo_oV0YjNYo4VS3zI_5kT81OGPihQpBOtFtqcHhYSlJ5lc&h=AT2eDPc7XKRAIN8OD1x22wo967tX2wzXzlJjWyCC1f_31M7udWI_-nWb7coaq5C2aZyT8FFAGAi6V306ikekOtLeguzL-mqXDjXVOu1MoEFWNoWPmGkqnBSvB1tT63rjlFrH9w 
Тел: 0894898098

17 февруари – събота

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИНЦЕСА КВАК“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

16:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Лекция на тема: „Кръгове на идентичност“
Гост: Проф. д.ф.н. Георги Каприев
Вход свободен

18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Концерт на Хорова школа „Милка Стоева“
Вход свободен

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
ЗЛЕ ОПАЗЕНОТО МОМИЧЕ
КОМИЧЕН БАЛЕТ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА ЛУИ ХЕРОЛД
Хореография – Галина Калчева
Сценография – Иван Токаджиев
Художник на костюмите – Яна Дворецка
Солисти и ансамбъл на балета към Държавна опера – Бургас

18 февруари – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПРИНЦЕСА КВАК“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

19 февруари – понеделник

151 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА АПОСТОЛА НА СВОБОДАТА ВАСИЛ ЛЕВСКИ

15:00 часа и 19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"ПОД ИГОТО"  по мотиви от романа на Иван Вазов
Гостува: Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ – Варна
Драматургичен вариант – Юрий Дачев
Режисьор – Бина Харалампиева
Сценография и костюми – Свила Величкова
Музика – Асен Аврамов
Фотограф - Ангел Жечев
Участват:
БОЙЧО ОГНЯНОВ – Богдан Бухалов (гост)
Д-Р СОКОЛОВ – Иван Юруков (гост)
РАДА ГОСПОЖИНА – Христина Джурова
КИРИАК СТЕФЧОВ – Стоян Радев
КАКА ГИНКА – Веселина Михалкова
ИВАН БОРИМЕЧКАТА – Николай Божков
КОЛЧО СЛЕПЕЦА – Константин Соколов
ЧОРБАДЖИ МАРКО – Пламен Димитров
ЧОРБАДЖИ ЮРДАН – Свилен Стоянов
ЧОРБАДЖИ МИЧО БЕЙЗАДЕТО – Валентин Митев
ХАДЖИ СМИОН – Николай Кенаров
ХАДЖИ РОВОАМА – Даниела Викторова
КАНДОВ – Недялко Стефанов
Г-Н ФРАТЮ – Симеон Лютаков
ЛАЛКА – Габриела Боева
СТАЙКА – Гергана Арнаудова
ДЕЦА – Кристияна Иванова, Виктория Петрова, Мария Йорданова, Антония Душева, Симона Костадинова, Стефания Стоянова, Дария Вълчева.
Билети на каса „Часовника“ и онлайн:
https://bit.ly/%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%98%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%91%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%81%D0%9D%D0%A5%D0%9A%D0%98%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BC 

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Васил Левски. Драмата на избора“ от проф. Ивайло Христов
Представя Авторът
Вход свободен

20 февруари – вторник

12:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Екслузивна прожекция на игралния филм „Киберпрестъпност“
Сценарист и режисьор Атанас Михайлов
Участват: Александър Велев, Явор Колев, Тервел Пулев, Ники Кънчев и други.
Вход свободен

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Литературно четене в памет на Росен Друмев
Вход свободен

18:30
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Сбирка на Клуб „Тера Фантастика“ към Регионална библиотека „Пейо К.
Яворов“
Тема – „Връзка между митология и политическа идеология в творчеството на
франк Хърбърт и влиянието на „Дюн“
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Не се шегувам с Капитана“
Билети на касите на EasyPay/ИзиПей и онлайн на https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fepaygo.bg%2F4218450775%3Ffbclid%3DIwAR3I2AcRT2PZIwmJ7Wt6pCi4AgjFiBiujq8WkJ2ylfo0idV5TGArmijUzEo&h=AT0b-BtdhlXEkYunkg-F3OK1_ViWpy91MiiSDhj1oYurlhEz7LAODiZSi4-DnCOhwQkVyZh7VqPW8PMLYMOfec9DIZg-uyyJzrCd065xWVBYtSJGo9Hzr4BgvrNdWqLvGA&__tn__=q&c[0]=AT2L-1GrkXCBjMLdDZidE8TgVF9rZb1SczuxJ7yJBEa_ES-WEsV3-mJGKgfP4wUJyf6xta19e0l_o9Y3GTJn8Cm28BImuybv5aWzyz7bYhNkBApgV3Vwe0YsobauL8_QFjp3aP7rKDwBR8gAX0tHtKe-05Wj 

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
КАМЕРНА ЗАЛА „АПОСТОЛ КАРАМИТЕВ”
„ЛЕТНИТЕ ОСИ НИ ХАПЯТ ДАЖЕ ПРЕЗ НОЕМВРИ“ от Иван Варипаев
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

20 февруари – 20 март

Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба - живопис на проф. Десислава Минчева.
Вернисаж: 20 февруари, 17.00 часа - 19.30 часа
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
e-mail: [email protected]
Телефон за контакт: 0887790487

21 февруари – сряда

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"НЕДЕЛЯ СУТРИН" - Авторски спектакъл
БИЛЕТИ Eventim: https://bit.ly/46XwBvM
БИЛЕТИ на касата на Часовника

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ХЕДА ГАБЛЕР“ от Хенрик Ибсен
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

22 февруари – четвъртък

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Център за съвременно изкуство и библиотека
Гостува Недялко Славов
Вход свободен

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"Семейството" по Орлин Дяков
Гостува: ПК "Креатива" София
Участват: Христо Гърбов, Деси Бакърджиева, Васил Драганов и Цветан Николов
Билети на каса Часовника
Тел: 0898420537

23 февруари – петък

12:30 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
„СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА“
МЮЗИКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АТАНАС КОСЕВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА-БАКЪРДЖИЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Солисти:
Снежанка – Шмилена Султанова
Царица – Дарина Запрянова
Принц – Милен Динолов
Разказвач – Бранимир Недков
Огледало – Милен Динолов
Професора – Калина Попова
Кихльо – Мирослав Димитров
Смешко – Александър Перпериев
Любопитко – Ирина Доброволская
Всезнайко – Петър Тихолов
Мърморко – София Ловджиева
Малчугана – Мария Добрева
С участието на балет на Държавна опера - Бургас

18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Ане“ – роман от Камелия Панайотова
Представя Слави Томов
Вход свободен

18:30
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Историите на невидимите: Късо кино
"Мария" на режисьора Александра Фучанска
"Покрив" на режисьорското дуо Невена Николова и Петър
Герзилов
Вход свободен

24 февруари – събота

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ПУК“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

11:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Фоайе
СОЛИСТИТЕ НА ДЪРЖАВНА ОПЕРА – БУРГАС
ВОКАЛЕН КОНЦЕРТ
Участват:
Шмилена Султанова – сопран
Бранимир Недков – баритон 
На рояла – Мира Искърова 
В програмата вокални творби от световната оперна литература

25 февруари – неделя

11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„ЦАР ДРОЗДОБРАД“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа

18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„Анатомия на едно падане“
Филмът носител на “Златна Палма” от Кан
Реж. Жюстин Трие
Участват: Сандра Хюлер, Суон Арло, Антоан Рейнарц, Самюел Теис
Билети на каса Часовника
Тел: 0894480744

26 февруари – понеделник

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„ТРЕТАТА ДУМА“ от Александро Касона
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

27 февруари – вторник

19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
“”ПРИЛЕПЪТ
КОМИЧНА ОПЕРЕТА В ТРИ ДЕЙСТВИЯ ОТ ЙОХАН ЩРАУС – СИН
Либрето Карл Хафнер и Рихард Жене
По фарса на Ю. Р. Бенедикт „Затворът“ и водевила на Анри Мейак и Людовик Алеви „Полунощният бал“
Диригент – Иван Кожухаров
Режисьор – Дарина Главанакова-Бакърджиева
Диригент на хора – Александър Чепанов
Сценография и костюми – Мадис Нюрмс
Действащи лица и изпълнители:
Розалинда – ЕДЕЛИНА КЪНЕВА
Габриел фон Айзенщайн  – МАРЧО АПОСТОЛОВ  
Адела  – Мария Цветкова-Маджарова
Ида – Лина Пеева
Алфред – Яни Николов
Доктор Фалке  – Йордан Христозов
Доктор Блинд  –  Мирослав Димитров
Франк  – Костадин Мечков
Княз Орловски  – Шмилена Султанова
Фрош – Петър Тихолов
Оркестър, хор и балет на Държавна опера - Бургас

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
"Кучки" - комедия
Билети:
Онлайн: https://bit.ly/47QznUZ
Каса Часовника

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]
 „НАКАРАЙ СЪРЦЕТО МИ ДА ЗАТРЕПТИ“ от Ханох Левин 

28 февруари – сряда

Пленер, посветен на българските възрожденци и 3 март
За ученици от 8-12 клас
Организатор Център за подкрепа на личностното развитие – Бургас

19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Точно Русев“
„Моят глас“ - Музикален спектакъл на Камелия Тодорова
Билети на каса Опера и в мрежата на Eventim.bg:
https://www.eventim.bg/bg/bileti/moyat-glas-s-kameliya-todorova-burgas-kulturen-dom-nhk-631085/event.html?ca=3

29 февруари – четвъртък

19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„ПСИХОКРИМИНАЛЕ“ от Сам Бобрик
Гостува ТК „Вива Арте“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
e-mail: [email protected]

____________________________________________________

Остров "Света Анастасия"
Oстров Света Анастасия ще работи през летния туристически сезон 2024 г. всеки ден. Корабите "Бургус" и "Анастасия" отплават по график от Магазия 1 - https://anastasia-island.com/plan.php?id=28
За резервации: тел. 0882 004 124; е-mail: [email protected] 
Цени на билетите: http://anastasia-island.com/plan.php?id=29

Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Телефон за контакт: 088 850 1421
е-mail: [email protected]
Facebook: Рибарско селище Ченгене Скеле / Chengene Skele Fisherman Village

"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 17:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126

Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Сряда – неделя от 9:00 часа до 17:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
Телефон за контакт: 0882 622 408

Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Вторник – събота от 9:00 часа до 17:00 часа
Неделя от 9:00 часа до 14:00 часа
Такси за посетители:
https://www.burgasmuseums.bg/

"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/

Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа

Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа

Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа

НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа

Предстоящи събития

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2024-02-12 16:22:26