ПРАЗНИЧНА ПРОГРАМА ЗА ЛАЗАРОВДЕН, ЦВЕТНИЦА, ВЕЛИКДЕН И ГЕРГЬОВДЕН

ПРАЗНИЧНА ПРОГРАМА ЗА ЛАЗАРОВДЕН, ЦВЕТНИЦА, ВЕЛИКДЕН И ГЕРГЬОВДЕН
26 април 2024 10:18 - 06 май 2024 13:18

ПРОГРАМА
Лазаровден, Цветница, Великден и Гергьовден 2024


Весели празници, бургазлии!

 

26 АПРИЛ /ПЕТЪК/

11:00  часа
Парк к-с „Славейков“
„ОЙ, ЛАЗАРЕ, ЦВЕТНИЦА ИДЕ, ЦВЕТНИЦА И ВЕЛИКДЕН В ЛИЧЕН ДЕН ГЕРГЬОВДЕН“
Традиционен пролетен концерт с творчески работилници и базар
Организатор: НЧ „Пенчо Славейков 1983“ гр. Бургас

16:30 часа 
кв. „Рудник“, Сцена на НЧ „Възраждане 1927“ 
„ЛАЗАРСКА КИТКА ОТ ТАНЦИ И ПЕСНИ"
С участието на деца от ДГ „Калинка“, ОУ „Св. Кл. Охридски“ и читалищните школи

27 АПРИЛ /СЪБОТА/
ЛАЗАРОВДЕН

10:00 – 17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
Арт базар

10:30 часа
Площад „Св. св. Кирил и Методий“
Детска работилница „ЦВЕТОЛИНИЕ“ 
Организатор: НЧ „Пробуда 1880“ – Бургас

11:00 часа
Площад „Св. св. Кирил и Методий“
Празничен концерт „ЛАЗАРЧИЦЕ – КИТЧИЦЕ“
С участието на танцовите формации на Фолклорен ансамбъл „Атанас Манчев“ 
при НЧ „Пробуда 1880“ – Бургас

11:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Официално откриване на Национална изложба на цветя „Флора Бургас 2024“ 
Концерт на група „Горещ пясък“ и танц на децата от ДГ „Вълшебство“

11:30 часа
ул. „Алеко Константинов“
Арт ателие „Любов“ с ръководител Росица Чобанова

12:30 часа
ул. „Алеко Константинов“
Концерт на Вокално студио „Сезони“ към НЧ „Пробуда 1880“ с ръководител Кина Христова и Народен хор „Трепетлика“ с ръководител Пепа Запрянова

17:30 часа
Експозиционен център „Флора“
Концерт на Бургаски духов оркестър

28 АПРИЛ /НЕДЕЛЯ/
ЦВЕТНИЦА

10:00 – 17:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
Арт базар

10:30 часа
Експозиционен център „Флора“
Концерт на Бургаски духов оркестър

11:00 часа
от пл. „Тройката“ до пл. „Атанас Сиреков“
ПАРАД НА ЦВЕТЯТА
С участието на бургаски училища и детски градини

11:00 часа
ж. к „Меден рудник“, паркова зона между бл. 46 и бл. 51
Празничен концерт с базар и работилница „ПЪСТРА ЦВЕТНИЦА“
С участието на: Оркестър „Жарава” със солисти – Ирен Станкова и Лазар Налбантов,
ФФ „Чинките“, ВС „Примо”, Танцови групи „Медено котле” и  Арт школа „Вая“.
Организатор: НЧ „Св. Св. Кирил и Методий 1985“

ж. к „Меден Рудник“, пред параклис „Св. Димитър“
Празничен концерт „ЦВЕТНИЦА Е!“
С участието на: Възпитаници от СУ „Добри Чинтулов“ гр. Бургас и техните преподаватели – Панайот Стойчев, Цветелина Стойчева, Георги Миронски, Галя Гильова, ДФГ „Звъника“ при НЧ „Паисий Хилендарски 1928“ с р-л Ваня Дженезова, Дамска фолклорна група при пенсионерски клуб „Демокрация“, Гайдарска школа „Ясен месец“ при НЧ „Паисий Хилендарски 1928“ с р-л Георги Миронски 
Организатор: НЧ „Паисий Хилендарски 1928“ гр. Бургас

11:00 часа
ул. „Алеко Константинов“
Концерт с участието на ВС „Слънчеви капки“ към НЧ „Фар 1946“ с р-л Мария Митева, Балетна школа „Сияние“ към НЧ „Фар 1946“ с хореограф Габриела Стефанова, Вокална група за шлагерни песни „Ретро Бургас“ към НЧ „Асен Златаров 1940“ с р-л Александър Перпериев

11:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Конферентна зала „Акад. Константин Петканов“, ет.2
„Великденски звън“ – Детски образователно-развлекателен спектакъл на театър „Пан“

11:30 часа
ул. „Алеко Константинов“
Цветно арт ателие към НЧ „Фар 1946“ – Бургас, с ръководител Марина Матлина

11:30 часа 
Площад „Атанас Сиреков“
КОНЦЕРТ С УЧАСТИЕТО НА: ДГ „Вълшебство“, ДГ „Здравец“, ДГ „Иглика“, Гайдарски оркестър „Младост“ при ЦПЛР с р-л Георги Георгиев, НХ „Трепетлика“ и ДФФ „Шарени гайтани“ с р-л Пепа Запрянова, ТС „Младост“ към ОУ „Елин Пелин“ с р-л Маргарита Колева, ДТС „Тракийче Бургас“ с р-л Теодора Войнова, ФГ „Медени звънчета“ към ОУ „Елин Пелин“ с р-л Кремена Дидова

11:30 часа
Площад „Св. св. Кирил и Методий“
„ЦВЕТНА ЦВЕТНИЦА ТАНЦУВА И ПЕЕ“
Концерт с участието на: ДТС „Триптих“ кв. Сарафово с р-л Михаела Стефанова, ДТС „Хорце от сърце“ при ОУ „Братя Миладинови“ с р-л Янита Яръмова, ТС „Златен пламък” с р-ли Пламена Цветкова и Николай Цветков, ТС „Труполяче“ към СУ „Епископ Константин Преславски“ с р-л Христо Станчев, ДТС „Лъкатниче“ при НБУ „Михаил Лъкатник“ с р-л Дафинка Тигърова, ДФТА „Радост“ и ФА „Никола Гинов“ с р-л Димитър Гинов, ТС „Зорница“ при ГПНЕ „Гьоте“ с р-л Николай Парушев, ДТА „Звездички“ към ОУ „Св. Климент Охридски“ с р-л Николай Парушев, ДФА „Трите пъти“ и ФА „Лукойл – Нефтохим” с р-л Марио Егов
Изпълнения на ФТФ „Зеленика“ с ръководител Мария Маркова – Халачева към Център за млади таланти гр. Бургас
Водещи: Младите артисти от младежка театрална трупа „Валери и приятели“

11:30 часа
Градинката до храм „Света Богородица“
„МОЯТ ВЕСЕЛ, ЦВЕТЕН И ПЪСТЪР ГРАД БУРГАС“
Концерт с участието на: Хор към ФТА „Никола Гинов“ с диригент Пенка Петрова, Вокална формация към детски хор „Милка Стоева“ с р-л Мариета Секлемова, солисти Георги Георгиев и Татяна Атанасова, ВС „Сезони“ при НЧ „Пробуда 1880“ – гр. Бургас с р-л Кина Христова, солисти Беатрис Бакърджиева, Мария Димитрова и Рустислава Йорданова, солисти от ЦПЛР – Бургас с р-л Милена Добрева, солисти от Арт център „Точно време“ с р-л Женя Лалчева, ученици от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров", специалност поп и джаз пеене
Водещи: Актьори от Младежка театрална школа с ръководител Румен Велев

11:30 часа
Експозиционен център „Флора“
Детска работилница за засаждане на орхидеи  
Организатор: Първо орхидеено общество в България

13:00 часа 
Градинката до Часовника
„ЦВЕТНИ ТЕАТРАЛНИ МИНИАТЮРИ“
С участието на: Младежка театрална трупа „Валери и приятели“ с ръководител Валери Еличов, Театрална школа „Усмивка“ с ръководител Румяна Кралева, Младежка театрална школа с ръководител Румен Велев, Театрална школа „Детско царство” към ЦПЛР – Бургас с ръководител Атанасия Петрова

13:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Концерт на Бургаски духов оркестър

14:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Лекция и демонстрация на тема „Орхидеи“  
Организатор: Първо орхидеено общество в България

18:00 часа 
Площад „Атанас Сиреков“
„МНОГОЦВЕТЕН ТАНЦОВ КАЛЕЙДОСКОП“
С участието на: Младежки духов оркестър към НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“, Танцова школа „Estrella“ с р-л Олга Мохова, КСТ „Бургас 1975“ с р-ли Андрей Тодоров и Траяна Зелямова, Танцово студио 29 с р-ли Дияна Николова и Владимир Грудев, Клуб по спортна акробатика „Нефтохимик 2011“, Танцова школа „Крис“ с р-л Лорета Йовчева, Танцова школа „D&G“ гр. Бургас с р-л Галина Маджарова и Деляна Казакова, цветен тик-ток заедно със зумба инструктора Мария Аврамова
Водещи: Млади актьори от младежка театрална трупа „Валери и приятели“

18:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Представяне на авторска електронна музика на бургаските артисти от BORA PROJECT  

1 МАЙ /СРЯДА/

11:00 часа 
Експозиционен център „Флора“
Концерт на група „Горещ пясък“

17:30 часа
Експозиционен център „Флора“ – открита сцена
Концерт „Път към върха“ с песните на Вокално трио „Déjà vu“

2 МАЙ /ЧЕТВЪРТЪК/

12:30 часа
Градинката до Часовника
„БАГРИЛНИЦА ЗА ВЕЛИКДЕН“
Автентичен ритуал за боядисване на яйца
Организатор: НЧ „Васил Левски 1937“ и пенсионерски клуб в кв. Горно Езерово

4 МАЙ /СЪБОТА/

10:30 часа 
Етнографска експозиция на РИМ – Бургас
ул. „Славянска“ 69
Кулинарни демонстрации в етно кухнята – традициите за Великден

10:30 часа
Експозиционен център „Флора“
Детска работилница по флористика 
Водещ: Нина Харанги

14:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Демонстрация по флористика на тема „Великденска украса“ 
Водещ: Нина Харанги

23:30 часа
Всички храмове в града
Пасхална служба, отслужена от Бургаското православно духовенство

5 МАЙ /НЕДЕЛЯ/
ВЕЛИКДЕН

11:00 часа
Парк в к-с „Изгрев“
ВЕЛИКДЕНСКИ КОНЦЕРТ 
С участието на: ДТС „Звездички“ и ТА „Зорница“ с ръководител Николай Парушев.
Организатор: НЧ „Изгрев 1909“ гр. Бургас

11:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Концерт на група „Горещ пясък“

6 МАЙ /ПОНЕДЕЛНИК/
ГЕРГЬОВДЕН

12:30 часа
Площад „Тройката“
Празничен фолклорен концерт с участието на ПФА „Странджа“ – Бургас 

Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2024-05-07 09:10:09