КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮНИ(ОБНОВЕНА НА 11 ЮНИ)

КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ЮНИ(ОБНОВЕНА НА 11 ЮНИ)

01 юни 2024 08:34 - 30 юни 2024 08:34
1 юни – събота
 
9:00 часа – 13:00 часа
„Burgas Beach Arena“, след Северния плаж, до паркинга и алеята на Солниците
ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА СПОРТНАТА ЗОНА
Гост – волейболната легенда Матей Казийски
Отборен международен турнир по плажен тенис
Детски турнир по плажен тенис за деца до 14 години
Спортни демонстрации по плажен волейбол с клуб Beach Volley Burgas
Спортни трасета, организирани от Фит Кидс, с помощта на спортни клубове, които стартират от 10 ч. до 12 ч.
Спортен клуб „Хикари“ – открита тренировка и участие в спортни трасета
БЛАГОТВОРИТЕЛНА КАМПАНИЯ „НОВ ЖИВОТ“ – БАЗАР
Инициатива на Мисис Бургас в партньорство с МОЛ Бургас Плаза и със съдействието на Община Бургас и  Фондация „Искам бебе“
 
9:00 часа – 20:00 часа
Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Детска празник
Програма
11:00 часа - Работилничка АмарАрт за деца
14:00 – 15:00 часа - Работилничка за изработване и оцветяване на хартиени самолети
16:00 часа - Шоу програма
Вход свободен
 
9:00 часа – 20:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„СУПЕР ТАЛАНТ 2024“ – Танцов фестивал с конкурсен характер
Предварително записване за участници:  www.danceolympiad.org
Организатори: Балкански алианс и Super talents 2024
с вход
 
10:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт „Мир за децата“
Организатор: Български център за славянска култура и духовно развитие
С подкрепата на: Сдружение „Диаспора Украйна“ – Бургас, Почетния консул на Украйна в Бургас и Община Бургас  
 
10:00 часа
Площад „Тройката“
СЕМЕЙНО БЯГАНЕ С БУРГАС РЪН
 
10:00 часа
НЧ „Христо Ботев 1937“ – Бургас
кв. Победа, ул. „Хан Кубрат“ 7
ИЗЛОЖБА – ПЛЕНЕР – Любителска формация „Фантазия“
 
10:00 часа – 12:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Художествено ателие „Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
10:00 часа – 14:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Открита тревна площ
ДЕМОНСТРАЦИИ НА СПОРТНИТЕ КЛУБОВЕ В БУРГАС И
ИГРИТЕ НА НАШЕТО ДЕТСТВО
С участието на Детска вокална група „Морски песъчинки“
Програма
10:00 до 13:00 часа – Яхт клуб „Черноморец Бургас“ – демонстрации на детска лодка –  тренажьор, запознаване с видовете ветроходни лодки
10:00 часа – Детски спортен клуб „Спортландия“
10:30 часа – Официално откриване
10:35 часа – Клуб по спортна акробатика „Нефтохимик 2011“
11:00 часа – Спортен  клуб „Аякс“ „Kangoo Jumps“
11:40 часа – Карате клуб „Сансай“
12:30 – 14:00 часа – Спортни игри с Fit kids и Fit dance kids
БЛАГОТВОРИТЕЛНА КАМПАНИЯ „НОВ ЖИВОТ“ – базар, арт занимания и забавления за деца
Инициатива на Мисис Бургас в партньорство с МОЛ „Бургас Плаза“ и със съдействието на Община Бургас и Фондация „Искам бебе“
 
10:00 часа – 14:00 часа
кв. Меден рудник, между бл. 51 и бл. 52
БЛАГОТВОРИТЕЛНА КАМПАНИЯ „НОВ ЖИВОТ“ – базар, арт занимания и забавления за деца
Инициатива на Мисис Бургас в партньорство с МОЛ „Бургас Плаза“ и със съдействието на Община Бургас и Фондация „Искам бебе“
 
10:00 часа – 14:00 часа
Приморски парк, пред Пантеона
„АКТИВНИ И ЗДРАВИ ВСЕКИ ДЕН“ – здравно-информационна кампания
Организатори: Община Бургас в партньорство със Сдружение „Младите лекари“ –Бургас, РЗИ, Съюз на парамедиците в България, Студентски съвет при Университет „Проф. Д-р Асен Златаров“, БМЧК и АСМБ-Бургас
 
10:00 часа – 17:00 часа
Читалище „Асен Златаров 1940“, ул. „Александровска“ № 147
„ЗАПЛЕТЕНИ ЧУДЕСА“ – карнавал и игри
Организатор: НЧ „Асен Златаров 1940“ – Бургас
Вход свободен
 
10:00 часа – 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
KTK „Ченгене скеле“, Откритата сцена
„ЗАБАВА В ГОРСКАТА ДЪБРАВА“
Представление на Държавен куклен театър – Бургас
Вход свободен
 
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Св. Климент Охридски“ 2
„Колко вкусно“
Вход с билети
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
11:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 41-45
АТРАКТИВНОТО ШОУ ,,ВЕСЕЛИ НЕБИВАЛИЦИ“ – игри, балонно шоу,
танц с помпони, вариететни атракциони, състезания, клоунадни скечове, смешни танци и много магически трикове
Вход свободен
 
12:00 часа
KTK „Ченгене скеле“, Детска площадка
АТЕЛИЕ „УСМИХНАТИ 8СМИЦИ“ – Арт работилница за деца
Не е необходимо предварително записване
заплащането на място
 
12:00 часа – 15:00 часа
Кайт зона „Черноморец – Бургас“, Северен плаж
ДЕМОНСТРАЦИЯ НА КАЙТ И ДЕМОНСТРАТИВНА ТРЕНИРОВКА С ИНСТРУКТОР
 
16:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Открита сцена
„ДИШАНЕТО В НОРМА – ОСНОВЕН ФАКТОР ЗА ДЕТСКОТО ЗДРАВЕ“
Открита лекция, практическо занятие, диагностика и възстановяване на здравето
чрез правилното дишане
Организатор: Българската педиатрична асоциация
 
16:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 41-45
Представяне на дигиталната образователна книга „Колко е часът? Наръчник за Времето“
част от поредицата приказки с образователни игри „Туй-Онуй“ реализирана с
подкрепата на Национален фонд „Култура“ 
Вход всободен
 
17:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
„Детски празник“
Арт ателиета, състезателни игри, викторина
с участието на Детска вокална група „Морски песъчинки“ с диригент Милена Добрева, Клуб по спортни танци „Бургас 1975“, деца от Детска градина „Вълшебство“ – Бургас
Водещ Николай Дограмаджиев
 
18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„ПРИЯТЕЛСТВОТО – СМИСЪЛ И СПАСЕНИЕ“ – тържествената церемония по награждаване на победителите в 3-ти Международен литературен младежки фестивал посветен на спасяването на българските евреи и почит към паметта на жертвите на Холокоста.
Организатор: Център за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“
 
18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Тържествената церемония по награждаване на победителите от Международен литературен ученически конкурс "Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена"
Събитието е част от Международен литературен младежки фестивал "Приятелството - смисъл и спасение", посветен на спасяването на българските евреи и почит към паметта на жертвите на Холокоста.
Вход свободен
 
18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 41-45
Концерт на група “Прегърнат облак” 
Асен Хайдутов /перкусии/, Евелина Савова /чело/, Ивайло Нинчев /китара/, Тодор Тодоров / китара/. Композициите на песните, текстовете и вокалното изпълнение са дело на Теодора Станчева
 
18:30 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
 „Автопортрет с въображаема сестра“ – стихове от Илеана Стоянова
Представя Ана Боянова
Вход свободен
 
19:00 часа
Приморски парк, от Балюстрaда до Летен театър
IV-ТИ ДЕТСКИ ФОЛКЛОРЕН СЪБОР – БУРГАС 2024
Дефиле на участниците
 
20:00 часа
Летен театър, Приморски парк
IV-ТИ ДЕТСКИ ФОЛКЛОРЕН СЪБОР – БУРГАС 2024
Концерт на участниците
Вход свободен
 
1 – 7 юни
 
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
етаж 1 
Изложба Стефан Марков
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 часа – 18.00 часа, събота от 9.00 часа – 17.00 часа
 
1 – 15 юни
 
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Празнична изложба 24 МАЙ
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа
 
1 – 19 юни
 
18:30 часа
Ателие R, ул. „Възраждане“ № 25 
„Парчета живот“
Изложба живопис Владимир Запрянов
Вход свободен
 
1 – 29 юни
 
Арт галерия „Неси“, ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба живопис „Течна луна“
Автор: Светозар Бенчев
Вход свободен
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18.30 часа
Събота от 10:00 часа до 14:00 часа
 
1 – 30 юни
 
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Етаж I
Зала II – Икони от Странджа и региона на Бургас
Работно време:
Вторник до петък – 9.00 – 18.00 часа
Събота  9.00 – 17.00 часа
 
Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Изложбата „Панагюрското златно съкровище“ – музейно копие
гостува Национален исторически музей – София
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа
 
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографска експозиция, ул. „Славянска“ № 69
Изложбата „Старият Бургас през погледа на д-р Мелконян“
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа
 
Галерия Пролет, ул. „Лермонтов“ № 32
Изложба - живопис и графика на Димитър Кулев
Работно време:
Вторник – петък от 12:30 часа до 18:30 часа
Събота с предварителна заявка
Телефон за контакт: 0887790487
 
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Постоянна експозиция „Георги Баев“, зала 2, ет. 1
Вход с билети
Работно време:
Вторник – Събота
от 10:00 часа до 13:00 часа и от 14:00 часа до 18:00 часа
Телефон за контакт: 056/84 28 03
 
Културен център „Морско казино“, Приморски парк, централна алея
Алея пред КЦ „Морско казино“
Изложба 50 години Фолклорен танцов ансамбъл „Никола Гинов“
 
2 юни  – неделя
 
148 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА ХРИСТО БОТЕВ И ДЕН НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА БЪЛГАРСКАТА СВОБОДА
 
9:00 часа – 20:00 часа
Държавна опера – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„СУПЕР ТАЛАНТ 2024“ – Танцов фестивал с конкурсен характер
Предварително записване за участници  www.danceolympiad.org
Организатори: Балкански алианс и Super talents 2024
С вход
 
10:00 часа – 18:00 часа
Пред спортна зала „Младост“, к/с „Славейков“
Фестивал „Подмлади града“  - сценични изяви на детски
и пенсионерски клубове, спортни демонстрации, базар на ръчно изработени продукти
 
Програма
10:00 часа – 18:00 часа - Арт базар
10:00 часа – 18:00 часа - Работилница за оригами; Изработване на картички с билки и сухи цветя; Рисуване върху тениски – с Младежки Международен Център
 
10:00 часа – 12:00 часа  - Демонстрация на роботи от „Лаборатория по интелигентни системи“ към Университет „Проф. д-р Асен Златаров“
12:00 часа – 15:30 часа - Чисти игри за децата, ходене на кокили – с  БГ Бъди Активен
15:30 часа – 18:00 часа - Пермакултура за деца – с ферма „Биотифул“
 
Демонстрации и сценични изяви
10:30 – 11:00 - Спортен клуб по художествена гимнастика „Черноморец“
11:00 – 11:30 - ПК „Люляк“
11:30 – 12:00 - ФТА „Никола Гинов“ при МКЦ
12:00 – 12:30 - ПК „Прогрес“
12:30 – 13:00 - Детска формация при хорова школа „Милка Стоева“ при МКЦ
13:30 – 14:00 - Гимнастика с Burgas Co-living
14:00 – 14:30 - Клуб по спортни танци Бургас 75, МКЦ
14:30 – 15:00 - Кикбокс, СК „Аякс“
15:00 – 17:30 - Бадминтон
15:00 – 17:30 - Бойни спортове
15:00 – 17:30 - Тенис на маса със спортен клуб на глухите и ветераните
 
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Две пръчки и три съчки“
Билетна каса, тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
11:00 часа
пл. „Атанас Сиреков“
IV-ТИ ДЕТСКИ ФОЛКЛОРЕН СЪБОР – БУРГАС 2024
Заключителен концерт
 
11:00 – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие „АртТворя” с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643
 
12:00 часа
Паметник на Христо Ботев, Приморски парк
Заупокойна молитва и ритуал по отдаване на военни почести и полагане на венци и цветя
 
15:00 часа – 19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
17:30 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Премиера „Микробчетата“
Театрална школа „Барберини“ към НЧ „Св. Св. Кирил и Методий 1985“
Вход свободен
 
18:00 часа
Галерия-музей „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Арт градина
С ПЕСНИТЕ НА ГРУПА „ПРЕГЪРНАТ ОБЛАК“
Вход с билети
 
19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 41-45
Фотоизложба „От море до море“ на Джосефин Карусо и Евелин Георгиев.
Изложбата показва фотографии направени от Барчелона Поцо Ди Гото, Италия до Бургас, България
Вход свободен
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Танцово-поетичен концерт „Откровения в сънища“
ANNAMINIKSTUDIO LADIES DANCE
Хореограф и режисьор: Анна Миник
Билети на: www.annaminik.com
 
3 юни – понеделник
 
16:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Церемония за награждаване на ученици за постигнати високи резултати в образователния процес под надслов „Вярната посока“
 
17:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Юбилеен концерт – 50 години ДГ  „Детелина“ – гр. Бургас
Вход свободен
 
18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Александър Г. Коджакафалията“, ет. 0
Изложба "Пробуждане между редовете"
Вход свободен
 
20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
Концерт на Георги Христов – "Пей Сърце" – 2024
Билети : Евентим - https://www.eventim.bg/bg/bileti/georgi-hristov-pey-srce-turne-2024-burgas-leten-teatr-635609/event.html
Билети : каса Опера - 0884025918
Билети : https://grabo.bg/burgas/kontzert-0whbqgs
 
3 – 14 юни
 
Културен център „Морско казино“, Приморски парк, централна алея
Зала „Ал. Г. Коджакафалията“
Изложба „Пробуждане между редовете“
Откриване: 3 юни от 18:30 часа
Вход свободен
 
4 юни – вторник
 
10:00 часа – 12:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Среща по проект „Go green routes“
Вход свободен
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
Писателят романист Добри Карабонев от Чикаго
Водещи Невена Проданова и Райна Недялкова-Качулкова.
Вход свободен
 
18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк, централна алея
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Продукция по пиано на школа „Ива Тамахкярова“
Вход свободен
 
18:30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 41-45
Клуб „Тера фантастика“
Спецификата в творбите на Брандън Сандърсън с водещ Маргарита Баес
Вход свободен
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„ПОЗНАЙ КОЙ ЩЕ ДОЙДЕ НА ВЕЧЕРЯ“ – Премиера
Гостува: ДКТ „ Константин Величков“ –гр. Пазарджик, ПК „ Ажур пико“
Участват : Диана Любенова, Мариан Бачев и Антоан Петров – Анди
Билети на каса НХК
Тел: 0894 898098
 
4 – 16 юни
 
Галерия „Богориди“, ул. „Богориди“ № 48
Изложба „Ухание“
Автор: Анжела Валериева Ан
Откриване: 4 юни, 19:00 часа
Работно време:
Понеделник – Събота от 11:00 часа до 19:00 часа
 
5 юни – сряда
 
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк, централна алея
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Годишна продукция на школите по пиано и китара
към НЧ „Паисий Хилендарски 1928“ – Бургас 
Вход свободен
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Третото око на Едип“ – разкази от Васил Люцканов
Представя Добрина Топалова
Вход свободен
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Wine Gogh” 
Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 41-45
Късо кино: Записки по съквартирантски живот.
/неподходящо за деца/
Вход свободен
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
„КОМИКадзе на КРЪСТЮпът“ – Премиера в Бургас
Кръстю Лафазанов в комедийното шоу „КОМИКадзе на КРЪСТЮпът“
Гостува театър „Ела“
Сценарий и постановка: Елена Начева
Оригинална музика за спектакъла и изпълнение: Андрей Чолаков и Георги Крис Лафазанов  
Билети на:https://grabo.bg/0kdfg, Билети на каса Часовника, Тел: 0899 83 73 87
 
20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
Златните момчета с Капина, Кючуков И Донски
Пригответе се за 100% нов материал и нестихващи смехове в рамките на час и половина с трима от най-добрите комедианти в България.
Билети: https://epaygo.bg/3276130691?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3EjBBfQgx_nrkfCUj8eKckZQuROADLtMF-UuR_Idq03xKFkobsmuJBFzo_aem_AS1bhbbMmd6fJgfjOVDA2pxZLi416vJxvgZ43y5SFNUbBR-xPesxegh_WJJkuhT1d6vbpH8xvHI7bO1oPkT56Pm7
Билети : всички каси на EasyPay
 
6 юни – четвъртък
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
MEMENTO MINOTAURUS – поезия от Димитър Желев
Представя Христо Узунов
С участието на Стоян Памуков
Вход свободен
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„Ромео и Жулиета“
Билетна каса, тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 до 18:00 часа, [email protected] 
 
7 юни – петък
 
18:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк, централна алея
Международен танцово музикален фестивал „Велека фест“
 
18:00 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Музика & поезия“
Представя Наталия Георгиева
Вход свободен
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Wine Gogh” 
Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1, Зрителна зала „Тончо Русев“
 „Премахни от приятели”
Участват: Мария Сапунджиева, Владимир Зомбори, Анелия Луцинова,
Катя Иванова, Деян Ангелов 
Автор: Стивън Мофат
Режисьор: Валентин Ганев
Преводач: Николай Ангелов
Сценограф: Красимир Вълканов
Звукова среда: Слав Бистрев
Продуцент: Artvent
Билети на каса Часовника
БИЛЕТИ Eventim: https://bit.ly/4aDPGFs
БИЛЕТИ Grabo: https://bit.ly/43PdsfB
Тел: 0899 83 73 87
 
20:00 часа
Летен театър, Приморски парк
АНСАМБЪЛ „ФИЛИП КУТЕВ“ И ВРАЧАНСКА СИМФОНИЕТА „ИЗВОРИ“
Зрителите ще се насладят на премиерни за Бургас, музикални и танцови изпълнения под постоянния съпровод на фолклорния и симфоничен оркестър. Ще бъде представен един цялостен концерт, без аналог в българското фолклорно изкуство!
Концерта „ИЗВОРИ“, ще покаже възможностите на националният ни фолклорен ансамбъл, за представяне на една различна, съвременна линия по отношение на звук , картина и цялостно въздействие!
Не пропускайте новаторското представяне на фолклорното изкуство под съпровода на Врачанска филхармония! Чуйте звука на съвремието!
Билети онлайн в мрежата на Ивентим, партньорски каси на ОМВ, ОРИНДЖ, БГ ПОЩИ, ТЕХНОПОЛИС и каса НХК!
Билети: https://www.eventim.bg/bg/bileti/izvori-burgas-leten-teatr-636942/event.html?fbclid=IwAR28DYCvw6Wbl2TyN9KdB_V-7pXFA0rn0JvTXJqQ898ltVpiTPof0esRtxk
Билети: каса Опера - 0884/025918
 
7 – 9 юни
 
Фолклорен уикенд
 
8 юни – събота
 
10:00 часа – 12:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Художествено ателие „Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
10:00 часа – 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6, Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Искам да стана голям“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 до 16:00 часа
 
16:00 часа
пл. „Атанас Сиреков“ – ул. „Александровска“ – пл. „Тройката“
IX-ти Национален фолклорен фестивал на клубове за народни танци
„Хоро край лазурния бряг“ – Бургас 2024 – Дефиле на участниците от
 
16:30 часа
пл. „Тройката“
IX-ти Национален фолклорен фестивал на клубове за народни танци
„Хоро край лазурния бряг“ – Бургас 2024 – Концерт 
 
18:00 часа
Културен дом НХК, Вътрешен двор
BOF 2024: Burgas Open Fest – Battle on Stage – 
Епична битка  на локални ъндърграунд банди и
Базар с изделия на бургаски алтернативни артисти в сферата на приложните и визуалните изкуства
Вход свободен
 
18:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк, централна алея
Международен танцово музикален фестивал „Велека фест“
 
18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
BOF 2024: Burgas Open Fest – Battle on Stage
БO Фест 2024 тази година ще ви предложи епична битка между локални ъндърграунд банди и победителя ще определите вие.
На феста ще можете да откриете и базар с прекрасните изделия на бургаски алтернативни артисти в сферата на приложните и визуалните изкуства.
Вход свободен
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
Корсар / Премиера /
Балет по музика на Адолф Адам, Цезар Пуни, Лео Делиб, Рикардо Дриго, Пьотър Олденбургски
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
 
8 – 30 юни
 
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Зала I 
„Колекции“ – Изложба Кръстю Тодоров
Откриване на 8 юни от 17:00 часа
Работно време:
Вторник до петък: 9.00 – 18.00 часа
Събота: 9.00 – 17.00 часа
 
9 юни – неделя
 
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
„Искам да стана голям“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие „АртТворя” с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643
 
15:00 часа – 19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
10 юни – понеделник
 
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Клавирен концерт ,,Здравей, море“ с участието на ученици от школата по пиано с ръководител Татяна Карагьозова към НЧ ,,Фар 1946“ Бургас
Вход свободен
 
19:00 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“, ул. „Цар Асен I“ № 26A
Камерна зала „Апостол Карамитев“
„Кралицата на красотата“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
 
11 юни – вторник
 
18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
„Абитуриентски концерт“ на Антония Мутафова от класа по оперно пеене на Елеонора Кунчева
Вход свободен
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
ДКТ – Бургас представя „Трите прасенца“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на филма „Бъдещето на магията в България“ – част 1
Режисьор: Явор Чавдаров
 
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
85 години Любен Петков
Прожекция на филма „Ние сме болката“ на Боян Папазов
и представяне на книгата „Недоказани убийства“ на Любен Петков
Вход свободен
 
12 юни – сряда
 
18:30 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Годишен концерт на ДФА „Трите пъти“ и Ансамбъл „Лукойл Нефтохим“
Худ. ръководител Марио Егов
Вход свободен
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Wine Gogh” 
Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:30 часа
Драматичен театър „Адриана Будевска“
„Капан за самотен мъж“ по Робер Тома
Режисьор: Румен Велев
Билети – каса ДТ „Адриана Будевска“ – 0894734478
 
 
21:00 часа
Летен театър, Приморски парк
НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН АНСАМБЪЛ „БЪЛГАРЕ“ – „ОСМОТО ЧУДО“
Билети: https://www.eventim.bg/bg/bileti/osmoto-chudo-ansambl-blgare-burgas-leten-teatr-639651/event.html;  https://grabo.bg/burgas/ansambal-balgare-0hb2ft, каса ДТ „Адриана Будевска“ – 0894734478
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Прожекция на филма „Бъдещето на магията в България“ – част 2
Режисьор: Явор Чавдаров
 
13 юни – четвъртък
 
18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 41-45
Прожекция на филма „Миграцията на Паламуда“
Да си спомним и почетем името на Людмил Тодоров
Вход свободен
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Костенурката Нурка“
Билети на място
 
19:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
XXII Научен конгрес на Български зъболекарски съюз
 
20:00 часа
Летен театър, Приморски парк
15 години фестивал на клубовете за народни хорà „Хоро край поморийския бряг“
„ХОРО СЕ СБИРА“
Студентски Фолклорен Ансамбъл при ЮЗУ „Неофит Рилски“ – Благоевград, 
Фолклорен Танцов Ансамбъл „На Мегдана“ / Folk Dance Ensemble "Na Megdana" ,Ансамбъл „Българи“ – Варна, Ученици от професия „Танцьор“
при 140. СУ „Иван Богоров“, Състав за изворен фолклор „Тотка Шандуркова“ при НЧ „Габрово 2002“ – Габрово,
Представителен танцов състав при НЧ „15 септември 1903-1909“ – Разлог, Танцов клуб „Чайка Бургас - Поморие“
Музика: Петьо Кръстев
Хореография: Георги Гаров, Николай Цветков, Даниел Костов, Данаил Атанасов, 
Дилян Галев, Велиана Дачева
Сценография: Мартина Иванова
Режисьор: Георги Гаров
Организатори: Велиана Дачева и Марио Гергинов
ВХОД СВОБОДЕН
 
14 – 16 юни
 
Културен дом НХК, зала „Тончо Русев“
Филмов Фестивал „Киновакация“ – гр. Бургас 2024 г.
Вход свободен
 
14 юни – петък
 
10:00 часа – 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Международен литературен фестивал „Славянско слово“
Вход свободен
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Wine Gogh” 
Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
Севилският бръснар
Комична опера в две действия от Джоакино Росини
Либрето Чезаре Стербини
По първата част от трилогията на Пиер Бомарше „Севилският бръснар или напразна предпазливост“
Каса опера, тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 до 14:00 часа / от 14.30 до 18:00 ч.
 
20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
КОНЦЕРТ „БАЛКАНИКА“ СЪС СПЕЦИАЛНОТО УЧАСТИЕ НА ЙЪЛДЪЗ ИБРАХИМОВА
На музикално пътешествие с популярни ритми от българския, сръбския, турския и
румънския фолклор ще поведе публиката екипът на Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“ Велико Търново.
Билети : https://grabo.bg/burgas/kontzert-032ddk
 
14 – 16 юни
 
Остров „Света Анастасия“
Биле фест
Корабите „Бургус“ и „Анастасия“ отплават по график от Магазия 1 
https://anastasia-island.com/plan.php?id=28 
За резервации: 0882 004 124; [email protected]
Цени на билетите: http://anastasia-island.com/plan.php?id=29 
 
14 – 16 юни
III-ти ФЕСТИВАЛ „КИНОВАКАНЦИЯ“ – БУРГАС 2024
Културен дом НХК, Зрителна зала „Тончо Русев“
Вход свободен
 
ПРОГРАМА
14 юни - петък
17:30 часа – „БАЛКАНСКА ЧЕРНА КУТИЯ“ – 78’
19:00 часа – ОТКРИВАНЕ
         „ЗАЩОТО ОБИЧАМ ЛОШОТО ВРЕМЕ“ – 93’
 
15 юни - събота
16:00 часа - КЪСОМЕТРАЖЕН БЛОК
       - „МАМА УМРЯ ДНЕС“ – 29’
       - „13 АВГУСТ“ – 30’
17:30 часа – „СЛЕДЕНИЯТ ЧОВЕК“ 61’
18:30 часа – „СЛЕДА“ – 7’
       - „ОБЕЗЛИЧАВАНЕ“ 7’
       - „ЩРИХ И СТИХ“ – избрано
       - „ДА ЛЕТИШ С ПЛАВНИЦИ“ 81’
20:30 часа    - „ЧУМА“ –102’
 
16 юни - неделя
16:00 часа - КЪСОМЕТРАЖЕН БЛОК
ФИНАЛИСТИ ОТ КОНКУРСА НА ФОНДАЦИЯ „СТ. КАМБАРЕВ“ 10 ‘
- „ЛЮБИМА“ 27’
17:30 часа – „КИНОЕКСТРЕМИСТИ“ 73’
19:00 часа – ЗАКРИВАНЕ С „ОТВЪД ЗАВЕСАТА“ 59'
 
14 – 18 юни
 
БГ кино ваканция 
 
15 юни – събота
 
10:00 часа – 12:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Художествено ателие „Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
10:00 часа – 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
16:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Лекция на тема: „Глобална миграция в постколониалния свят: смяна на модела“
Лектор: д-р Радостин Калоянов
Вход свободен
 
20:00 часа
Летен театър, Приморски парк
BLACK METALLICA TRIBUTE BAND
Великолепните музиканти от BlackMetallica tribute Band ще дадат всичко от себе си, за да направят изживяването на световно ниво,
достойно за всеки мегаполис и концертна зала! The Call Of Ktulu, No Leaf Clover, Nothing Else Matters,
Master Of Puppets и Enter Sandman са само част от песните на Metallica, които ще бъдат изпълнени,
а също така ще има и някои нови хитове, които никой досега не е свирил в този състав,
като Welcome Home (Sanitarium). Black Metallica tribute Band са най-добрите в света, които изпълняват хитовете на култовата група!
Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/black-metallica-tribute-band-burgas-leten-teatr-639621/event.html
Билети: каса Опера – 0884025918
 
16 юни – неделя
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие „АртТворя” с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643
 
15:00 часа – 19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Гушни ме“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
19:00 часа
Балюстрада, Приморски парк
„Неделно хорище“
 
20:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Я жду тебя...“
Вокален концерт
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
 
17 юни – понеделник
 
10:00 часа – 13:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
„Една сутрин с Елена Петрова“
Вход свободен
 
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Седмица на португалския език и култура
Официално откриване
Фотоизложба „50 години от 25-ти април“
Презентация на ученици от АЕГ „Гео Милев“ и ЧОУ „Д-р М. Монтесори“
Вход свободен
 
18:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Концерт „Здравей лято!“
Организатор: Народно читалище "Преображение – 2017“, гр. Бургас
Вход свободен
 
18:30 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
„Сърце и липи“ – стихове от Веселина Ангелова
Представя Елена Янева
Вход свободен
 
17 – 21 юни
 
10:00 часа - 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Седмица на португалския език и култура
Фотоизложба „50 години от 25-ти април“
Вход свободен
Откриване: 17 юни, 18:00 часа
 
18 юни – вторник
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Принцесата и змеят“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Седмица на португалския език и култура
Арт ателие „Направи си магнитче”
Вход: 40 лв.
За записване: [email protected]
Или www.facebook.com/portuguesburgas
 
19:00 часа
Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. „Цар Асен I“ № 26A
„Психокриминале“
Билетна каса
тел. 056 / 84 22 66; 056 / 84 60 40
Работно време от 10:00 часа до 18:00 часа
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
Севилският бръснар
Комична опера в две действия от Джоакино Росини
Либрето Чезаре Стербини
По първата част от трилогията на Пиер Бомарше „Севилският бръснар, или напразна предпазливост“
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
 
21:00 часа
Летен театър, Приморски парк
ДЪРЖАВНА ОПЕРА РУСЕ И SPECTACULIS ПРЕДСТАВЯТ:
„КАРМЕН“ - Балетен спектакъл по музика на Жорж Бизе
 Либрето – Наталия Осипова
Хореография и постановка – Наталия Осипова
Сценография – Себастиан Малаш
Мултимедия – Кейт Хестър и Касияна Ангелова
Художествено осветление – Боян Георгиев
Художествен ръководител – Весела Василева
Действащи лица и изпълнители
Кармен – Ирена Барбукова
Дон Хозе – Джузепе Сорентино
Тореадор – Давиде Диодато
Съдба – Тиаго Виктор
Ансамбъл на Балета и хор на Държавна опера-Русе
Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/karmen-burgas-leten-teatr-638797/event.html
Билети : https://grabo.bg/burgas/karmen-0bnqm5
 
18 – 27 юни
 
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Зала „Христо Фотев“, ет. 0
Юбилейна изложба на Атанас Велков  
Вход свободен
Откриване: 18 юни от 18:30 часа
 
18 – 30 юни
 
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Самостоятелна юбилейна изложба на Стефан Георгиев "TIME MACHINE" !
Откриване: 18 юни, от 17:30 часа
 
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа
 
19 юни – сряда
 
18:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт на група „Горещ пясък“
 
18.30 часа
Дом на писателя, ул. „Вола“ № 1
The Great Gatsby или Малки нощни литературни четения
Представя Слави Томов
Вход свободен
 
19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Седмица на португалския език и култура
Арт ателие „Керамично пано”
Вход: 40 лв.
За записване: [email protected]
Или www.facebook.com/portuguesburgas
 
20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
„ГРАФ МОНТЕ КРИСТО“
по едноименния роман на Александър Дюма-баща.
Авторска драматизация Юрий Дачев
Режисьор Бина Харалампиева
Сценограф Свила Величкова
Композитор Асен Аврамов
Асистент-сценограф Ванина Цандева
Фотограф Иван Дончев
Участват: Калин Врачански, Койна Русева, Светослав Добрев, Георги Гоцин, Станка Калчева, Мариана Миланова, Искра Донова, Владислав Стоименов, Кирил Недков, Юлиян Петров, Христо Пъдев, Рая Пеева, Августина-Калина Петкова, Ахмед Юмер, Вартан Алексанян, Мая Бабурска.
Билети : https://grabo.bg/burgas/spektakal-0q3u3d
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Седмица на португалския език и култура
Прожекция на филма „Капитаните от април”, Португалия
филмът е със субтитри на български език
При лошо време зала «Петя Дубарова»
 
19 – 30 юни
 
Арт галерия „Неси“, ул. „Хан Крум“ № 3
Изложба проф. Георги Янков
Вход свободен
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 до 18.30 часа
Събота от 10:00 до 14:00 часа
 
20 юни – четвъртък
 
9:30 часа – 17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Национален конкурс „Аз имам дарба“
17:30 часа –  19:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Награждаване в Национален конкурс „Аз имам дарба“
 
18:30 часа
Културен дом НХК, вътрешен двор
Мода без граници“ – Традиционното модно ревю на специалност „Моден дизайн“ към Национална Художествена Академия
Вход свободен
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Костенурката Нурка“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Седмица на португалския език и култура
Арт ателие „Азулежу чиния”
Вход: 40 лв.
За записване: [email protected]
Или www.facebook.com/portuguesburgas
 
20:00 часа
Летен театър, Приморски парк
ЗДРАВЕЙ! КАК СИ, ПРИЯТЕЛЮ?
Музикалното събитие на годината – мюзикълът „Здравей! Как си, приятелю? – „Добър ден, море!“ завладява сърцата на зрителите с познати ситуации, с много смях и малко носталгия и най-вече с любими мелодии,
които всеки познава, обича и припява!Първият оригинален български мюзикъл, написан по обичани и популярни песни от български композитор гостува в Бургас.
„Здравей! Как си, приятелю? – „Добър ден, море!“ по песни на живата музикална легенда за бургазлии – Стефан Диомов
и либрето на Юрий Дачев ще се представи за първи път извън сцената на  Привечер. Късна пролет, Крайморска градина.
Пълна с шумове, смях и шепот..Историите на приятелите от срещата на випуска се сблъскват като вълни в брега с младостта и събуждат вдъхновението..
.Така започва своя режисьорски разказ Камен Воденичаров. С любов грабва диригентската палка друга млада музикална гордост на Бургас – Георги Милтиядов.
Към морската приказка са присъединени Николина Костова – Богданова – сценография и костюми, Йоанна Стоянова – хореограф и асистент-режисьор,
Севар Иванов – асистент- режисьор и Пеньо Пирозов – координатор на проекта. А идеята за мюзикъла е на Еделина Кънева.
С участието на обичани от бургаската публика имена солистите: Добрина Икономова, Марчо Апостолов, Кръстина Кокорска,
Еделина Кънева, Владимир Грудков, Найден Камарашев, Александър Милев, Димитър Иванов, Боряна Йорданова, Лъчезар Лазаров и Димитър Райков.
Билети: https://www.eventim.bg/bg/bileti/zdravey-kak-si-priyatelyu-burgas-leten-teatr-642330/event.html 
Билети: каса Опера – 0884025918
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Седмица на португалския език и култура
Прожекция на филма „Педро и Инеш”, Португалия
филмът е със субтитри на български език
При лошо време зала «Петя Дубарова»
 
20 юни – 15 юли
 
18:30 часа
Ателие R, ул. „Възраждане“ №25 
Юли Шумарев – изложба живопис и представяне на дебютния му роман „Макгахански улици и балади“ и Гроздан Илков - стийм пънк скулптура
Вход свободен
 
21 юни – петък
 
16:00 часа – 18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Награждаване в Общинско състезание «Човекът е всичко»
Вход свободен
 
17:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Изложба на дипломираните от НХА – Филиал Бургас – Бупуск 2024
Специалности: ЖИВОПИС / ГРАФИКА / КНИГА, ИЛЮСТРАЦИЯ, ПЕЧАТНА ГРАФИКА/ ПЛАКАТ И ВИЗУАЛНИ КОМУНИКАЦИИ / МОДЕН ДИЗАЙН
Церемония по връчване на дипломите, от 17:00 часа
Откриване на изложбата, от 18:00 часа
Вход свободен
 
18:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт на Детска фолклорна формация "Зеленика"
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Wine Gogh” 
Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
„Графиня Марица“ – оперета от Имре Калман
Билети: Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 до 14:00 часа / от 14.30 до 18:00 часа
 
20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
„КОНЦЕРТИ С КАУЗА“ 2024 - „С ПЕСЕН И СТИХ В СЪРЦАТА“
Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Петя Буюклиева, Милена Славова, Росица Ганева, Дует „ШИК“,
Дует WEIL, Коцето Калки, Искрен Пецов, Красимир Недялков, „Дует с кауза“ - Галя Георгиева и Атанас Лазаров,
Вокално трио „DEJA VU“ /Мирослав Станчев, Дражо Бошнаков и Бранимир Недков/, Група „Спринт“, Група „Хоризонт“, група „Жестим“.
Билети : https://www.eventim.bg/bg/bileti/turne-s-kauzi-s-pesen-i-stih-v-srcata-burgas-leten-teatr-640669/event.html
Билети : https://bilet.bg/bg/events/koncert-s-kauza-gr-burgas-5015-5015
Билети : каса Опера – 0884025918
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Седмица на португалския език и култура
Прожекция на филма „Порто”, Португалия
филмът е със субтитри на български език
При лошо време зала «Петя Дубарова»
 
21 юни – 5 юли
 
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Изложба на дипломираните от НХА – Филиал Бургас – Бупуск 2024
Специалности: ЖИВОПИС / ГРАФИКА / КНИГА, ИЛЮСТРАЦИЯ, ПЕЧАТНА ГРАФИКА/ ПЛАКАТ И ВИЗУАЛНИ КОМУНИКАЦИИ / МОДЕН ДИЗАЙН
Откриване на изложбата: 21 юни, 18:00 часа
Вход свободен
 
18 – 29 юни
 
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Самостоятелна изложба на  Стефан Георгиев
Работно време:
Вторник – събота от 10:30 до 18:30 часа
 
21 – 23 юни
 
Миден и Етно Уикенд
 
22 юни – събота
 
9:00 часа –  21:00 часа
Летен театър, Приморски парк
МЕЖДУНАРОДЕН ТАНЦОВ ФЕСТИВАЛ – „ЗОРАТА НА ТАНЦА“ 2024
https://tournaments.samodivabg.com/TwentyFifth 
 
10:00 часа – 12:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Художествено ателие „Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
10:00 часа – 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
„Отново заедно, отново музика“
Концерт на оркестъра при Съюза на юристите в България с диригент Веселин Байчев 
гост - солист Мария Цветкова-Маджарова
Вход свободен
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Златка, златното момиче“
Гостува ДКТ – Стара Загора
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
22:00 часа
Beach Bar Caribi, Северен плаж
„Hello Summer – Burgas 2024“ 
С участието на: Pacho & Pepo (Cloning Sound), Max & Danny (Ellectrica Recordings), MONITTA, Dazzle Caribe DJs
Вход с билети 
 
22 – 23 юни
 
"Биле Фест" 2024
 
22 юни (събота)
11.00 часа – Възстановка на ритуала "Еньова булка", пресъздаден от СФА „Китка“ с художествен ръководител Мария Маркова-Халачева. 
В духа на Еньовден ще бъде сплетен еньовденски венец от билки за здраве.
 
23 юни (неделя)
11.00 часа – Приготвяне на Кишкек – традиционен български сладкиш
19:00 часа - Празнична хоротека с клуб "Миладина" и Вечер на българското хоро.
/18.00 часа - отплаване към остров Св. Анастасия; 19.00 часа - началото на събитието; 21.30 часа –  връщане към Бургас/
За да бъде истински фолклорен празник, можете да се облечете тематично. На място гостите ще могат да си закупят и ризи с бродерии с български шевици.
 
24 юни (понеделник)
11.00 часа - ПФА "Странджа" с гл. худ. ръководител Марио Егов ще представят въздействащ танцов спектакъл, посветен на фолклорната магия.
 
Запазете своето място на борда, за да бъдете част от Биле Фест 2024
телефон: 0882 004 124, както и на [email protected]
Билети онлайн може да закупите тук:  bit.ly/3RfN9Kn, както в Туристически информационен център Часовника и от Магазия 1.
 
23 юни – неделя
 
9:00 часа – 21:00 часа
Летен театър, Приморски парк
МЕЖДУНАРОДЕН ТАНЦОВ ФЕСТИВАЛ - "ЗОРАТА НА ТАНЦА" 2024
https://tournaments.samodivabg.com/TwentyFifth
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие „АртТворя” с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643
 
15:00 часа – 19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
„Захарни неволи“
Гостува ДКТ – Стара Загора
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
19:00 часа
Балюстрада, Приморски парк
„Неделно хорище“
 
24 юни – понеделник
 
17:30 часа
Военен клуб ДНА, ул. „Христо Ботев“ 48
Паметник на 24 пехотен черноморски полк
Свети Дух – Ден на Македония и падналите за нейната свобода
Граждански ритуал с полагане на венци и цветя 
 
20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
ЙОРДАН КАМДЖАЛОВ И СОФИ МАРИНОВА – „МИСТЕРИЯ И СВОБОДА“
Билети: Евентим - https://www.eventim.bg/bg/bileti/yordan-kamdzhalov-i-sofi-marinova-burgas-leten-teatr-1413913/performance.html
Билет: каса Опера, 0884025918
 
25 юни – вторник
 
16:00 часа
алеи около Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Лятна академия за деца и ученици „МОРЕ 2024“
към Национална художествена академия – Филиал Бургас
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
ДКТ – Бургас представя „Дъга“
Билетна каса
тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 часа до 16:00 часа
 
19:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1, Зрителна зала „Тончо Русев“
„ДА ОБИЧАШ ГЕРШУИН“ – Премиера
Програмата е аранжирана специално за случая от Христо Йоцов и представена от Плевенска филхармония с диригент Борислав Йоцов. На сцената ще бъдат Хилда Казаасян, Теодосий Спасов, Васил Петров и фантастичните Христо Йоцов, Живко Петров, Михаил Йосифов и Димитър Карамфилов.
Билети на каса НХК, тел: 0894 898098
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва, Приморски парк
Прожекция на филма „Нашият свят“, Унгария 2023, 110 ′
 
26 юни – сряда
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Wine Gogh” 
Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк, централна алея
Камерен концерт на американски квартет
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва, Приморски парк
Прожекция на филма „Блокада“, Унгария 2022, 90 ′
 
27 юни – четвъртък
 
10:00 часа – 13:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Петя Дубарова“, ет. 1
Преглед на художественото слово
Организатор: Съюз на пенсионерите 2004
 
18:00 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
Зала „Георги Баев“, ет. 0
Представяне на книгата ”Бившите хора”
Автор: Мартин Иванов
 
18:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов
 
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
ДКТ – Бургас представя „Две пръчки и три съчки“
Билетна каса, тел. 056 / 84 12 35
Работно време от 9:00 до 16:00 часа
 
21:00 часа Остров „Света Анастасия“
„Ревност“
Постановка Драматичен театър „Адриана Будевска“ – Бургас
 
20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
КАМЕН ДОНЕВ – ЛЕКЦИЯ N2 – ЗА ВСЕОБЩАТА ПРОСВЕТА
Билети: https://www.eventim.bg/bg/bileti/lekciya-n2-za-vseobshchata-prosveta-burgas-leten-teatr-636087/event.html?fbclid=IwAR31o8leTy5bnA2YAKNJxjMTyBSb2kI-1BpmGLA56o_OUFWaV6Acv8SPYUI
Билети  каса Часовника,  0898 420 537
 
21:00 часа
Открита сцена „Охлюва, Приморски парк
Прожекция на филма „Доверие“, Унгария 1980, 101 ′
 
28 юни – петък
 
14:00 часа – 19:00 часа
Регионален исторически музей – Бургас
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
ПАЛЕОФЕСТ – БУРГАС 2024
Организатори: РИМ – Бургас и Национален Природонаучен музей при БАН
със съдействието на Община Бургас
14:00 часа 
„КЪДЕ СЕ КРИЯТ ФОСИЛИТЕ?“ – представя Проф. Марлена Янева, Геологически институт - БАН
14:30 часа
„ФОСИЛИТЕ – КАМЕННИТЕ БУКВИ В КНИГАТА НА ЖИВОТА“– представя Доц. д-р Дочо Дочев, СУ „Св. Климент Охридски“
15:00 часа
„ДИНОЗАВРИТЕ – ЕВОЛЮЦИЯ, БИОЛОГИЯ И ИЗЧЕЗВАНЕ“ – представя ас. Владимир Николов, Национален Природонаучен музей при БАН
16:50 часа
„ТРЪН ПРЕДИ ВРЕМЕ“ – представя  ас. Владимир Николов, Национален Природонаучен музей при БАН
17:30 часа
ОТКРИВАНЕ НА ИЗЛОЖБАТА „ДРЕВНИТЕ БАЛКАНИ И ПРОИЗХОДЪТ НА АФРИКАНСКАТА САВАНА“ – представя  Проф. Николай Спасов, Национален Природонаучен музей при БАН
 
18.30 часа
Културен дом НХК, зала „Тончо Русев 
„Нека да е лято…“ – Хоров фестивал с международно участие за смесени и еднородни хорове 
Организатор: НЧ „Фар 1946“ Бургас
Вход свободен
 
18:30 часа – 22:30 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Wine Gogh” 
Рисуване с вино
За записване: 0889444819
 
19:00 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Концерт „Фолклорен форум“
 
20:30 часа
Летен театър, Приморски парк
50 ГОДИНИ ФОЛКЛОРЕН ТАНЦОВ АНСАМБЪЛ " НИКОЛА ГИНОВ"
Над 200 участници ще ви запленят с магията на българските народни песни и танци. Впечатляващи хореографии и разтуптяващи сърцата изпълнения. Подарете си емоции!
Билети: каса НХК
тел.0878373867
 
29 юни – събота
 
9:00 часа – 20:00 часа
Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Рожден ден на Авиомузей Бургас
Цял ден вход свободен
 
10:00 часа – 12:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 1, ет. 0
Художествено ателие „Цветно” с ръководител Таня Стоянова
За записване: 0889444819
 
10:00 часа – 18:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Зала 2, ет. 1
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
11:00 часа
Културен център „Морско казино“
ПАЛЕОФЕСТ – БУРГАС 2024
Организатори: РИМ – Бургас и Национален Природонаучен музей при БАН
със съдействието на Община Бургас
11:00 часа, зала „Георги Баев“
„КОГАТО БЪЛГАРИЯ БЕШЕ КАТО АФРИКА“ – представя Доц. д-р Латинка Христова, Национален Природонаучен музей при БАН
11:30 часа, зала „Георги Баев“
„КАК СМЕ СТАНАЛИ ХОРА – НАХОДКИ НА ХОМИНИДИ ОТ ALLGAU (БАВАРИЯ)“ – представя Проф. Мадлен Бьоме, Университет Тюбинген, Германия
12:00 часа, зала „Георги Баев“
„ЗОРАТА НА ЧОВЕЧЕСТВОТО“ – представя  Проф. Николай Спасов, НПМ при БАН
13:00 часа, зала „Христо Фотев“
ОТКРИВАНЕ НА ВРЕМЕННА ИЗЛОЖБА „ПЪРВИТЕ СТЪПКИ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО“ – представя  Проф. Николай Спасов, НПМ при БАН
 
18:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
Празничен концерт „15 години Фолклорен клуб Гергьовче“
Ръководител Ивайло Стоянов
Зрителна зала „Точно Русев“
Начало: 18:00 часа
Вход с покани на тел: 0895875380
 
18:30 часа
Открита сцена „Охлюва“ , Приморски парк
„НЕКА ДА Е ЛЯТО…“
 Хоров фестивал с международно участие за смесени и еднородни хорове 
Организатор: НЧ „Фар 1946“ Бургас
 
30 юни – неделя 
 
ДЖУЛАЙ МОРНИНГ / JULY MORNING
 
10:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
ПАЛЕОФЕСТ – БУРГАС 2024
Организатори: РИМ – Бургас и Национален Природонаучен музей при БАН
със съдействието на Община Бургас
10:00 часа, Зала 1
ПАЛЕОАРТ – ПРОЗОРЕЦ КЪМ ПРАИСТОРИЧЕСКИЯ СВЯТ – Открит урок рисуване на динозаври 
 
11:00 часа
Културен дом НХК, пл. „Тройката“ № 1
Зрителна зала „Тончо Русев“
 „НЕКА ДА Е ЛЯТО…“ 
Хоров фестивал с международно участие за смесени и еднородни хорове
Гала-концерт 
Организатор: НЧ „Фар 1946“ Бургас
 
11:00 часа – 13:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие „АртТворя” с ръководител Силвия Инджова
За записване: 0896822643
 
12:30 часа
Културен център „Морско казино“, Приморски парк
ПАЛЕОФЕСТ – БУРГАС 2024
Организатори: РИМ – Бургас и Национален Природонаучен музей при БАН
със съдействието на Община Бургас
12:30 часа, зала „Георги Баев“
„РАЗКАЗИ ОТ МИНАЛОТО“ – представя Доц. д-р Латинка Христова, Национален Природонаучен музей при БАН
13:00 часа, зала „Георги Баев“
„ДРЕВНИТЕ СЛОНОВЕ ОТ БУРГАСКИЯ РЕГИОН“ – представя Доц. д-р Георги Марков, Национален Природонаучен музей при БАН
13:30 часа, зала „Георги Баев“
„ГЕОЛОЖКОТО НАСЛЕДСТВО НА БЪЛГАРСКОТО ЧЕРНОМОРСКО КРАЙБРЕЖИЕ“ – представя Доц. д-р Борис Вълчев, Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“
 
15:00 часа – 19:00 часа
Галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Художествено ателие с ръководител Митко Иванов
За записване: 0887882890
 
19:00 часа
Балюстрада, Приморски парк
„Неделно хорище“
 
19:00 часа
Държавна опера Бургас, ул. „Климент Охридски“ № 2
Зала „Опера“
„Дон Кихот“
Балет по музика На Лудвиг Минкус
С участието на лауреати от I международен балетен конкурс "САРА-НОРА ПРИМА" '2023
Каса опера
тел: 056 841 740 /  0884 025 918
Работно време от понеделник до петък
от 10:00 ч. до 14:00 ч. / от 14.30 ч. до 18:00 ч.
 
_________________________________________________________________________
 
Остров "Света Анастасия"
Oстров Света Анастасия ще работи през летния туристически сезон 2024 г. всеки ден. Корабите "Бургус" и "Анастасия" отплават по график от Магазия 1 - https://anastasia-island.com/plan.php?id=28
За резервации: тел. 0882 004 124; е-mail: [email protected] 
Цени на билетите: http://anastasia-island.com/plan.php?id=29
 
Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“
Телефон за контакт: 088 850 1421
Facebook: Рибарско селище Ченгене Скеле / Chengene Skele Fisherman Village
 
"Туристически комплекс „Аква калиде“, кв. Ветрен
Музейна експозиция
Работно време:
Понеделник – неделя от 8:30 часа до 18:30 часа
Посещение с 3D прожекция - на всеки кръгъл час от 9:00 часа до 18:00 часа
Такси за посетители:
http://www.aquae-calidae.com/
Телефон за контакт: 0882 004 126
 
Авиомузей Бургас
кв. Сарафово, на входа на Летище Бургас
Работно време:
Понеделник – неделя от 09:00 часа до 20:00 часа
Такси за посетители:
https://avioburgas.bg/
Телефон за контакт: 0882 622 408
 
Регионален исторически музей – Бургас
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Етнографска експозиция, гр. Бургас, ул. „Княз Александър Батенберг“ № 12-14
Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ № 31
Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ № 30
Работно време:
Понеделник – неделя от 10:00 часа до 19:00 часа
Такси за посетители:
За възрастни: 5.00 лв.; За учащи и пенсионери: 2.00 лв.; За деца до 7 години и инвалиди: безплатно
Беседа на български език: 5.00 лв.; Беседа на чужд език: 10.00 лв.
Промоционален пакет на входни такси за единични и групови посещения:
2 музея – 6.00 лв.; 3 музея – 8.00 лв.; 4 музея – 10.00 лв.
https://www.burgasmuseums.bg/
 
"Къща-музей „Петя Дубарова“, ул."Гладстон" № 68
Работно време:
Понеделник – петък от 9.00 часа до 17.00 часа
Билети:
За ученици, студенти, пенсионери: 1.00 лв.
За възрастни: 2.00 лв.
Телефон за контакт: 056 / 81 41 10
https://museumdubarova.com/
 
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Работно време:
Вторник – петък от 9.00 часа до 18.00 часа
Събота от 9.00 до 17.00 часа
 
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ № 22
Работно време:
Вторник – петък от 9:00 до 18:00 часа
Събота от 9:00 до 17:00 часа
 
Център за съвременно изкуство и библиотека, ул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 41-45
Работно време:
Вторник – събота от 10:00 до 19:00 часа
 
НХА – Филиал Бургас, Ателие "Галерия" ет. 2
"Магазия"1, Пристанищен комплекс
Работно време:
Понеделник – петък от 10:00 часа до 18:00 часа
Свали като PDFСвали като PDF Последна промяна: 2024-06-13 16:48:54