Единен регистър за дейностите в читалищата на Община Бургас

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПРОБУДА 1880", ГР.БУРГАС

НЧ "Пробуда 1880г- Бургас ", к.с "Братя Миладинови" бл. 57, и ул. "Дрин"№14, секретар Атанаска Пенкова -056-83-24-04

форма ръководител репетиции работа
Фолклорен ансамбъл "атанас Манчев" -детска танцова школа  Димитър Тонев, Павлина Кръстева  вторник, четвъртък, петък -17:00 -18:00 часа  целогодишно 
Детски танцов състав  Димитър Тонев , Павлина Кръстева вторник, четвърътк, петък - 18:00 -19:00 часа  целогодишно 
Юношески танцов състав  Димитър Тонев, Павлина Кръстева  вторник, четвъртък -19:00 -20:30 часа, петък -18:00-19:30 часа   целогодишно 
Представителен танцов състав  Димитър тонев, Павлина Кръстева  понеделник, сряда, петък -19:30 -21:00 часа  целогодишно 
Вокално студио "Сезони"  Кина Христова  понеделник - петък -11:00 -19:00 часа  целогодишно 
Арт ателие "Акварел" Калина Трошанова  петък -17:19:00 часа , събота -10:12:30 часа  целогодишно 
Библиотека  Ирина Овчарова , Цонка Желева  понеделник - петък - 9:00 -17:00 часа  целогодишно 

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ЛЮБЕН КАРАВЕЛОВ 1940", ГР.БУРГАС

форма

ръководител

репетиции

работа

Фолклорна формация

"Тракийче"

Пенка Петрова

вторник 17:30 часа
четвъртък -17:30 часа

октомври -  май

Литературно студио
 "Митични птици"

Роза Боянова

Вторник и четвъртък -

12:00 или 17:00 часа

октомври - май

ВГ "Морски бриз"

Емануил Арнаудов

Понеделник и  сряда
17:30 часа

октомври - май

Школа по пиано

Ива Тошева

Индивидуален график

октомври -май

Библиотека

Стефка Панайотова
Веселина Димитрова

понеделник - петък -
9:00 -17:30 часа

целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "АСЕН ЗЛАТАРОВ 1940", ГР.БУРГАС

 

форма

ръководител

репетиции

работа

ВГ за стари градски песни "Ретро - Бургас"

Александър Перпериев

сряда -17:00 -19:00 часа  
петък - 17:00 -19:00 часа

октомври - юни

Младежка театрална група "Валери и приятели"

Валери Еличов

сряда - 19:00 -21:00 часа  
петък 19:30 -21:00 часа 
неделя -13:00 -18:00

октомври - юни

Школа по батик

Златка Бобева

Всяко дете е с индивидуален час

октомври -  май

Библиотека  

Диана Радославова
Ирина Цопмова

8:30 -17:00 часа
понеделник - петък 

целогодишно


НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ФАР 1946", ГР.БУРГАС

НЧ "Фар 1946" -Бургас,ул. "Странджа"№ 20 -секретар Емилия Дикова - 0889-564-262

форма ръководител репетиции работа
Вокална формация "Ангира"  Александър Перпериев -0897-616-971 сряда и петък -17:00 -18:00 часа  септември -юни 
Вокална група "Слънчеви капки" и солово поп пеене Мария Митева - 0893-413-585 понеделник -петък -17:00 -19:00 часа  септември -юни 
Солово поп пеене, солфеж  Малина Бакалова -0889-617-023 индивидуална уговорка  целогодишно 
Пиано  Лора Стойчева -0988-201-516 индивидуална уговорка  целогодишно 
Пиано  Емилия Дикова - 0889-564-262 индивидуална уговорка  целогодишно 
Китара  Кристиан Дунев - 0899-738-500 индивидуална уговорка  септември -юни 
Цигулков ансамбъл "Звездички" Едуард Василев -0896-753-117 неделя -11:00 -13:00 часа  септември -юни 
Модерен балет "Фрея"  Диляна Бахматова- 0887-141 -244 събота и неделя -13:00 -14:00 часа  септември -юни 
Фолклорен клуб "Гергьовче"  Ивайло Стоянов - 0895-875-380  вторник и четвъртък -18:00 -19:00 часа  целогодишно 
Детска театрална формация "Усмивка"  Руми Кралева - 0878-300-671 събота, неделя, понеделник -16:00 -18:00 часа  септември -юни 
Литературен кръжок "Иван Апостолов"  Динко Динков -0877-853-579 събота и неделя -16:00 -18:00 часа  септември -юни 
Арт ателие "Седем"  Юлия Ангелова -0897-030-318 неделя -11:00 -13:00 часа  целогодишно 
Арт терапия  Гергана Аврамова -0885-905-512 индивидуална уговорка  целогодишно 
Английски език  Ирина Костадинова -0878-466-774 вторник и четвъртък -17:30 -19:00 часа  целогодишно 
Библиотека  Калина Будурова и Тодорка Корентова -0877-395-296 понеделник -петък -8:30 -17:00 часа  целогодишно 
Библиотека, читалня  Ирина Костадинова -0877-395-296 понеделник -петък -8:30 -17:00 часа  целогодишно 

 

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ИЗГРЕВ 1909", ГР.БУРГАС

форма

ръководител

репетиции

Работа

Детска вокална
група "ИзгревЧет@"

Валентина Тодорова

понеделник- 17:45 часа
четвъртък -17:45 часа

октомври-май

Библиотека

Донка Костадинова   
Албена Караиванова

9:00 -12:30 часа
13:00 -17:30 часа
понеделник - петък

целогодишно  

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПЕНЧО СЛАВЕЙКОВ 1983", ГР.БУРГАС

Народно читалище "Пенчо Славейков 1983" гр. Бургас 8010, к/с "Славейков", бл. 55, вх. 3-4 - секретар Тодорка Симеонова - e-mail: slaveikov.4it_bs@abv.bg, тел.056- 860 -902

Форма

Ръководител

Репетиции

Работа

Школа по рисуване, моделиране и керамика

Николай Николов - Ник Мазаров

четвъртък от 17:30 до 18:50 часа

октомври - май, с възможност за занимания и през лятото

Детска музикална школа
Клас пиано

Мариана Канева

вторник и четвъртък след 17:00 часа по индивидуален график

през учебната година, с възможност за уроци и през лятото

Детска музикална школа
Клас пиано

Теодорина Апостолова

сряда и петък след 17:00 часа по индивидуален график

през учебната година, с възможност за уроци и през лятото

Детска музикална школа
Клас китара

Яким Якимов

събота и неделя след  09:00 часа по индивидуален график

през учебната година, с възможност за уроци и през лятото

Приказен театър

Даниела Николова

понеделник и сряда - 17:30 - 18:15 часа

 

октомври - май

Клуб "Ваканция"

Даниела Николова

всеки делничен ден от 10:00 - 12:00 и  14:00 - 16:00 часа

през лятната ваканция

Литературен клуб

Борис Бухчев

сряда 15:00 - 17:00 часа

целогодишно

Хор "Самодивски огън"

Стойко Василев

веднъж седмично - понеделник или сряда според заетостта на ръководителя от 12:00 часа .

целогодишно

Библиотека

Светлана Милчева

понеделник-петък  -

с читатели - 9:00 -17:00 часа

целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ХРИСТО БОТЕВ 1937", ГР.БУРГАС

НЧ "Христо Ботев 1937" -Бургас, кв. "Победа", ул. "Кубрат"№7, секретар Атанаска Желязова - 0895-506-280

форма ръководител репетиции работа
ЛФ "Фантазия" - изобразително изкуство, приложно творчество, български народни занаяти и др.  Атанаска Желязова  вторник -11:30, четвъртък - 13:30 часа  целогодишно 
"Ателие за приказки" - по т.н. Швейцарски проект за интерграция на Община Бургас  Мария Стоянова  вторник, сряда, четвъртък -12:00 часа  целогодишно в рамките на проекта
ЛШ "Шарена палитра" по Швейцарски проект за интеграция на Община Бургас  Атанаска Желязова  понеделник, сряда, петък - 11:30 и 13:30 часа  целогодишно в рамките на проекта
Иновативен клуб  по оптоелектроника "Оптрон"  Дина Илиева  индивидуален график  целогодишно 
Лятна образователна игротека  Атанаска Желязова, Мария Стоянова, Диана Илиева  дните в процес на уточняване  юни -август
"Цветоплетки"- приложен кръжок български народни занаяти  Атанаска Желязова  дните в процес на уточняване  юни -септември 
Библиотека  Мария Стоянова  понеделник - петък - 8:00 -16:00 часа  целогодишно 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "СВ.СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ 1985", ГР.БУРГАС

За повече информация посетете http://www.chitalishte-km.org/

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „ХАМАЛОГИКА 2014" - БУРГАС

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ 1928", ГР.БУРГАС

форма

ръководител

репетиции

работа

Детска фолклорна група "Звъника"

Ваня Дженезова

вторник и четвъртък -16:00 -17:00 часа

октомври - юни

Школа по пиано

Евгения Савова

вторник и четвъртък - 11:30 - 15:30 часа

октомври -юни

Школа по гайда

Георги Миронски

петък - 13:30 - 18:30 часа

октомври -юни

Арт  работилница

Димитър Кешишев

събота - 10:00 -12:00 часа

октомври - юни

Библиотека

Галина Полихронова
Мариана Калинова

понеделник - петък
8:30 - 12:30 часа
13:30 -17:30 часа

целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ 1937", КВ.ГОРНО ЕЗЕРОВО

форма

ръководител

репетиции

работа

Битова група
"Златни кестени"

Тинка Паскалева

понеделник
10:30-12:00 часа
сряда -10:30 -12:00 часа

септември - юли

Школа по изобразително

изкуство

Георги Наконечнюк

вторник, петък, събота
10:00 -12:00 часа

октомври - юли

Школа за народни танци

Димитър Атанасов

понеделник -18:30 -19:30
сряда -18:30 -19:30

септември -юни

Библиотека

Димитрина Георгиева

 понеделник - петък

целогодишно

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПРОСВЕТА 1927, КВ.ДОЛНО ЕЗЕРОВО

НЧ "Просвета 1927" -кв. Долно Езерово - секретар Донка Димова -0895-506-209/ 056-589-601

форма ръководител репетиции работа
Детско ателие по рисуване и приложни изкуства  Вили Колева  събота -от 13:00 часа  целогодишно - без септември 
Вокална група "Галакси"  Руси Русев  сряда -четвъртък - 16:00 -18:30 часа  октомври -юни 
Гайдарска група "Вая"  Николай Иванов  понеделник, сряда, четвъртък -16:30 -18:30 часа  октомври -юни 
Клуб за народни танци "Бургос"  Стефан Димитров понеделник  и сряда -от 18:30 часа  октомври -юни 
Клуб зумба  Радостина Бахчеванова  вторник от 18:30 и неделя от 9:00 часа  октомври - юни 
Библиотека  Илиана Стянова  понеделник - петък -9:00 -17:30 часа  целогодишно 
Летни занимания в библиотеката  Илиана Стоянова  вторник, сряда и четвъртък -10:00 -12:00 часа  юни, юли август 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ТРАКИЯ 1930" - КВ.ЛОЗОВО

форма

ръководител

репетиции

работа

Школа по народни танци -жени

Димитър Атанасов

вторник -18:30 -19:40
четвъртък - 18:30 -19:40

Октомври - юни

Лазарска група

Стоянка Алексиева

 

Един месец преди датата на празника

Коледарска група

 

 

Един месец преди датата на събитието

Библиотека

Стоянка Алексиева

9:30 -18:30 понеделник - петък

целогодишно В четвъртък преди обяд библиотеката не работи с читатели 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПЕТЪР ЯНЕВ 1939", КВ.КРАЙМОРИЕ

форма

ръководител

репетиции

работа

Група за народни танци

Михо Атанасов

понеделник -18:30
сряда -18:30

октомври - май

Школа по зумба

Ваня Богдева

петък -19:00 часа

октомври - май

Библиотека

Мария Петрова

9:30  -18:30 часа
 понеделник - петък

целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "АНГЕЛ ДИМИТРОВ 1929", КВ.САРАФОВО

НЧ "Ангел Димитров 1929" - кв. Сарафово - секретар Желязка Стефанова - 0895-506-214

форма ръководител репетиции работа
Библиотека  Желязка Стефанова  9:00 -13:00 и 14:00 -18:00 часа  понеделник - петък 
Народно пеене  Милка Андреева  сряда -15:00 -16:00 часа  целогодишно 
Народни танци  Красимир Куцаров  понеделник и сряда -18:00 -19:00 часа  октомври- май
Пиано  Айседора Силвестрова  по график  октомври -май
Китара  Пламен Маринчев  по график  октомври -май
Поп и джаз пеене  Станислава Чернева  неделя -10:00-16:00 часа  октомври -май
Театър  Румен Велев  четвъртък -18:00 - 20:00 часа  октомври -май 
Арт -работилница  Гинка Божкова - Милева  всеки ден - 19:00 -20:00 часа  юни -август 
Коледуване  Паоло Бошев  събота - 19:00 -20:00 часа  юни -август 
Арт -работилница  Гинка Божкова - Милева  всеки ден - 19:00 -20:00 часа  юни -август 
Коледуване  Паоло Бошев  събота - 19:00 -20:00 часа  октомври - декември 

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ХРИСТО БОТЕВ 1928", КВ.БАНЕВО

 

форма

ръководител

репетиции

работа

Детска театрална група "Талантино"   

Станимир Карагьозов

четвъртък -14:00 -17:00 часа

октомври -юни

Театрална група за възрастни   

Станимир Карагьозов

петък -18:00 -21:00 часа

целогодишно

Фолклорна група "Иглика"  

Теодора Стоянова

четвъртък -16:00 -18:00  неделя -16:00 -18:00 часа

целогодишно

Група за стари градски песни "Пейте с нас"   

Янка Костова

вторник -10:00 -12:00  петък -10:00-12:00 часа

целогодишно

Библиотека   

Станка Вангелова

9:30 -18:30 часа понеделник - петък

 целогодишно


НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ОБНОВА 1923" - КВ.ВЕТРЕН

Народно Читалище "Обнова-1923г."- кв. Ветрен - секретар Мариана Костадинова - 0895-506-234 - obnova1923@abv.bg

форма

ръководител

репетиции

работа

   Фолклорна група "Ветренски славеи"

Пепа Запрянова
Стойчо Георгиев

вторник -17:00 -18:00 часа

септември- юни

Фолклорна танцова група "Тракийци"

Нели Ненкова

вторник
четвъртък -
18:30-19:30 часа

септември - май

Детска фолклорна танцова група "Тракийче"

Нели Ненкова

вторник
четвъртък - 17:30-18:30часа

септември - май

Детска Танцова Формация ,,Магия‘‘

Нели Ненкова

Петък-17:00-18:30

септември- май

 Детска Театрална школа "Талантино"

Станимир Карагьозов

сряда -
15:00 -16:30 часа

октомври - юни

Школа по народни танци
"Бургос Денс"  

Десислава Скъкълова

понеделник и сряда
19:30 -20:30 часа

септември- юни

Библиотека  

Мариана Костадинова

понеделник - петък
8:30 -16:30 часа

 целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ВЪЗРАЖДАНЕ" - кв.РУДНИК

форма

ръководител

репетиции

работа

Тракийска певческа група "Никола Ганчев"

Стоянка Минева

понеделник -10:00 часа

септември - юни

Женска танцова формация "Самодиви"

Ваня Делчева

вторник -18:00 часа

септември - юни

Детска танцова формация "Слънчеви усмивки"

Ваня Делчева

вторник -17:00 часа

септември - юни

Арт - клуб "Сръчко"

Катя Христова

петък -14:00 часа

целогодишно

Библиотека

Пенка Димова

понеделник - петък - 9:30 -18:30 часа

целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "АНТОН СТРАШИМИРОВ 1983" - кв.ЧЕРНО МОРЕ

форма

ръководител

репетиции

работа

Клуб по приложно изкуство за деца от 8 до 14 г.

Ваня Стамболиева

понеделник, сряда , петък - 15:00 - 16:00 часа

целогодишно

Самодейна женска певческа група за народни песни

Елена Чопарова

сряда -15:00 -16:00 часа

целогодишно

Лазарска група
Коледарска група

Янка Андреева

един месец преди празника

март- април  декември

Библиотека

Янка Андреева

понеделник - петък
8:30 -12:00 часа
13:00 -16:00 часа

целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПРОБУДА 1929" - С.РАВНЕЦ

НЧ "Пробуда 1929" - с. Равнец, секретар Сийка Атанасова - 0895-506-216 Сийка Атанасова -0889-44-65-69

форма ръководител репетиции работа
Арт клуб "Патиланци"  Сийка Атанасова  петък -15:00 -16:00 часа  целогодишно 
Клуб "Приятели на книгата"  Сийка Атанасова  петък -14:00-15:00 часа  целогодишно 
Клуб "Весела "Ваканция"  Сийка Атанасова  четвъртък -11:00 -13:00 часа  целогодишно 
Детска певческа група "Деница"  Теодора Атанасова  вторник -14:30 -15:30 часа  целогодишно 
Детски танцов състав "Мечта" -деца  Ивайло Стоянов  петък -17:00 -18:00 часа, събота - 10:00 -11:00 часа  октомври -май
Детски танцов състав "Мечта" -юноши  Ивайло Стоянов  петък -18:00 -19:00 часа, събота -11:00 -12:00 часа  октомври -май 
Фолклорен танцов състав "Бял равнец"  Ивайло Стоянов  петък -19:00 -20:00 часа  октомври -май
Детски ромски клуб "Йълдъзлар"  Сийка Атанасова  четвъртък -15:30 -16:30 часа  целогодишно 
Група за автентичен фолклор  Сийка Атанасова  в удобно за участниците време  преди Коледа, Лазаровден, Трифон Зарезан 
Библиотека  Сийка Атанасова  понеделник - петък -9:30 -18:30 часа  целогодишно 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "СЪЗНАНИЕ 1927" , С.МАРИНКА

НЧ "СЪЗНАНИЕ 1927" - с. МАРИНКА   Калояна Иванова -0895- 506-235  kaloiana_ivanova@abv.bg 
понеделник - петък - 9:30 -18:30ч. 

форма

ръководител

репетиции

работа

Формация за автентичен фолклор

"Маринкювска росна китка"

Калояна Иванова

вторник -17:00 -19:00 часа 
четвъртък -17:00 -19:00 часа

целогодишно

Клуб за разучаване на хора и танци -деца

Дафинка Тигърова

понеделник - 19:00 -20:00 часа 
сряда -19:00 -20:00 часа

октомври - юни

Библиотека

Калояна Иванова

9:30 -18:30 часа 
понеделник - петък

целогодишно

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПРОБУДА 1931" - С.ТВЪРДИЦА

форма

ръководител

репетиции

работа

Библиотека

 Фотина Василева

14:00  -18:00 часа

 целогодишно

Лазарки
Коледари

Фотина  Василева

Две седмици преди празника

 март- април  декември

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "СЪГЛАСИЕ 1905" - ГР.БЪЛГАРОВО

форма

ръководител

репетиции

работа

Фолклорна певческа група "Канатица"

 Пламен Янев

понеделник
14:00 -16:00 часа

целогодишно

Група за народни танци "Българово"

Митьо Димитров

сряда 19:00 -20:00 часа
неделя -10:00-11:00 часа

целогодишно

Детска школа за народни танци "Детелини"

Ваня Делчева

понеделник
четвъртък -17:00-18:00 часа

октомври - май

Любителска група за народни танци "Българит"

Ваня Делчева

понеделник
четвъртък
18:00 -19:00 часа

октомври -юни

Школа по английски език

Мариела Арнаудова

по график

октомври- май

Библиотека

Галина Дараданова

понеделник - петък
8:00 -12:00
13:00 -17:00 часа

целогодишно

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПРОСВЕТА 1928", С.ДИМЧЕВО

форма

ръководител

репетиции

работа

Библиотека

 Елена Атанасова

понеделник - петък
8:00  -12:00 часа

 целогодишно

Битова група за автентичен

фолклор

Елена Атанасова

1 път седмично по график

 целогодишно

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "СВЕТЛИНА 1928", С.БРЯСТОВЕЦ

форма

ръководител

репетиции

работа

Женска певческа група

Галина Колева

четвъртък
11:00 -12:00 часа

октомври -юни

Самодейна детска група

Галина Колева

сряда 10:00 часа

целогодишно

Коледарска група

Кристиян Колев

един месец преди датата  на събитието

 декември

Библиотека

Галина Колева

понеделник - петък
9:30 -18:30 часа

целогодишно

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПРОСВЕТА 1938", С.ИЗВОРИЩЕ

форма

ръководител

репетиции

работа

Кръжок по рисуване     

Селиме Ахмед

вторник -16:00 -17:00 часа

октомври - май

Кръжок по плетиво     

Селиме Ахмед

петък -16:00 -17:00 часа

октомври - май

Библиотека   

Селиме Ахмед

  понеделник - петък  14:000 -18:00 часа    

целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ЛЮБЕН КАРАВЕЛОВ 1948", С.ДРАГАНОВО

АЙТЕН САЛИ - 0899148215 понеделник- петък -14:00 -18:00 часа  ayten.sali@abv.bg

форма

ръководител

репетиции

работа

Кръжок по рисуване

Айтен Сали

петък
16:00 -17:00 час

октомври- май

Кръжок по готварство

Айтен Сали

вторник
16:00 -17:00 часа

октомври- май

Библиотека

Айтен Сали

Понеделник
петък-
14:00 -18:00 часа

целогодишно

Спортна зала - фитнес

Айтен Сали

всеки ден
8:30 -17:30 часа

целогодишно

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "ПРОБУДА 1929", С.ИЗВОР

форма

ръководител

репетиции

работа

Певческа група за автентичен фолклор Дъбравка"

Донка Грудева

вторник -10:00 -12:00 часа
петък -10:00 -12:00 часа

целогодишно

Танцов клуб "Странджанско изворче"

Стоян Врабчев

петък -18:00 -20:00
събота -18:00 -20:00
 неделя -18:00 -20:00

целогодишно

Лазарска група   Коледарска група

Василка Борсукова
Донка Грудева

 

Един месец непосредствено преди празника

Библиотека

Василка Борсукова

9:30-18:30 часа -  вторник -събота

целогодишно

свали като pdf разглеждания: 13875 последна промяна: 09:29:34, 16 август 2019