Спортно мероприятие/
Програма

Дата/Място

 

ЯНУАРИ 2016

Състезание по бягане и колоездене

17 Януари

Морска градина

ФЕВРУАРИ 2016

Държавен шампионат "Гребен ергометър"

27 февруари
Спортна зала "Младост"

МАРТ 2016

Осмомартенско авторали за жени

5 март

Турнир по футбол за девойки до 14г.

5 март

Спортна зала "Младост"

Национален турнир по стрелба с пистолет за служители на МВР-

9 - 11 март 

Международен турнир по водна топка за ветерани

11 - 13 март

Плувен басейн "Меден рудник"

Финален турнир по хандбал за мъже "Купа България"

19 - 20 март

Спортна зала "Младост"

 

Традиционен републикански турнир  по художествена гимнастика "Жулиета Шишманова"

24 - 27 март

Спортна зала "Младост"

Пролетен женски турнир по футбол
26 март
Спортен център "Изгрев"
АПРИЛ 2016

Традиционен турнир по киокушин за деца, юноши и девойки- младша възраст

2 април

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Традиционен турнир по хандбал за подрастващи "Димитър Гурбалов"

2 - 3 април

Спортна зала "Никола Станчев"

Национална кампания "Да играем заедно" - промоция на интегрирания спорт сред деца и младежи със и без интелектуални затруднения

12 април

Международен турнир по борба "Данко Дачев"

15 - 16 април

Спортна зала "Младост"

 

Благотворителен турнир по футбол за деца на загинали служители на МВР

15 - 17 април

Спортна зала "Никола Станчев"

Отборно училищно първенство по фехтовка - финали

16 - 17 април

Спортна зала "Никола Станчев"

Държавен финал по хандбал - младежи до 19г.

22 - 24 април

Спортна зала "Младост"

Коло-критериум за деца

23 - 24 април

Морска градина

Републиканско първенство по Шотокан Карате До

24 април

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Финален турнир по волейбол "Купа България - мъже 24 - 30 април
Спортна зала "Младост"

Държавно Лично първенство по свободна и класическа борба за възрастова група "юноши"

27 - 29 април

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

МАЙ 2016

Републиканско състезание на младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец"

4 май

кв. "Долно Езерово"

Международна ветроходна регата "Порт Бургас"- клас Оптимист и Олимпийските класове

4 - 8 май

Акватория на Бургаския залив

Традиционно състезание по офроуд

8 май

кв."Долно Езерово"

Великденски турнир по баскетбол за кадети до 16 години

14 май

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Ден на българския спорт - 17 май

17 май

Професионална боксова гала вечер "Нощта на Бургас 2"

 

 

23 май

Спортна зала "Младост"

 

Държавно лично първенство по свободна и класическа борба за възрастова група "момчета"

25 - 29 май

Спортна зала "Младост"

Каменица Фен Купа 2015

28 - 29

Спортен комплекс "Каменица Арена"

Бургас кайт къп

м. май 
Акватория на Бургаския залив

ЮНИ 2016

Състезание по подводни спортове "Златен Делфин"

4 - 5  юни

Плувен басейн "Флора"

Международен карате турнир "Black Sea Cup 2016"

11 юни 
Спортна зала

"Бойчо Брънзов"

Европейска първенство по триатлон мъже/жени до 23 години

17 - 19 юни

Морска градина

Международен турнир по фехтовка "Купа Бургас"

17 - 19 юни

Спортна зала "Бойчо Брънзов"

Ветроходна регата в детските и олимпийските класове "Черноморец Бургас"

23 - 26 юни

Акватория на Бургаския залив

Държавен турнир по ловна стрелба "Купа Бургас"

24 - 26 юни

стрелбищен комплекс "Черна гора" до с.Маринка

Републикански турнир за хора с увреждания /инвалиди/

24 - 25 юни 
24 юни Спортна зала "Нефтохимик" - тенис на маса

25 юни Плувен комплекс "Флора" - плуване

25 юни Спортна зала "Никола Станчев" - вдигане на тежести и баскетбол

Двудневен TABATA Festival 25-26 юни
Панорамна тераса до "Морско казино"

Състезание по ориентиране Републиканска купа "Бургас"

м.юни

Приморски парк, Бургаски минерални бани

Спортни мероприятия за празника на кв. Крайморие

25 юни

кв. Крайморие

Мини шампионска лига по футбол за деца

24 - 26 юни

Спортен комплекс "Звездичка"

Държавно първенство по художествена гимнастика за деца до 10 години

30 юни - 3 юли

Спортна зала "Младост"

ЮЛИ 2016

Европейско първенство по ръгби

1 - 3 юли

Кайт сърф регата "Кайт Къп 2016"

9 - 10 юли
Плаж Бургас - Атанасовска коса

Международен турнир по художествена гимнастика "Олимпия къп"

07 - 10 юли

Спортна зала "Младост"

Източно-европейски шампионат по Шахмат 08 - 10 юли

Състезание по планинско колоездене "DH BURGAS_2016"

10 юли

Местност "Шилото"

Национален турнир по конен спорт "Купа Бургас 2016"

16 - 24 юли
Конна база "Парк Езеро"

Международен турнир по художествена гимнастика "Морски грации"

29 - 31 юли
Спортна зала "Младост"

Международен турнир по парапланеризъм -целно кацане

29 - 31 юли

Морска градина

Международен турнир по водна топка "Купа Бургас"

29 - 31 юли

Плувен комплекс "Флора"

АВГУСТ 2016

Международна ветроходна регата "TEST EVENT - IODA Optimist European Championship"

02 - 04 август

Акваторията на Бургаския залив

"БУРГАС ТАНЦУВА 2016" 12 август

Площад "Атанас Сиреков

Турнир по футбол за деца "Железничарска купа" 12 - 14 август

Стадион "Лазур"

Международен турнир по тенис на маса /хора с увреждания и ветерани/

12 - 14 август

Спортна зала "Младост"

Държавно първенство по силов многобой 13 август

Международен турнир по плажен футбол

13 - 14 август

Централен плаж

Регата "Кор Кароли" 12 - 15 август
Акваторията на Бургаския залив

Национален турнир по бадминтон "Д-р Алексей Гейман"

19 - 21 август

Спортна зала "Младост"

Турнир по подводен риболов в памет на Бургаския художник Генчо Павлов

27 август

остров "Света Анастасия"

Национална кампания "Живей активно"

Съвместно Община Бургас и Nestle

28 август

Държавен турнир по тенис "Черноморец Къп 2016" 28 август - 2 септември
Тенис корт "Парк езеро"

Държавно първенство по издръжливост

28 август

Конна база к-с "Меден Рудник"

СЕПТЕМВРИ 2016

Международен турнир по спортни танци

3 - 4 септември

Спортна зала "Младост"

Турнир по борба за празника на с. Твърдица

8 септември

с. Твърдица

Плувен маратон

10 септември

Мостик - Остров "Света Анастасия"

 

Международен турнир по хандбал "Тодор Хънков"

 

10 - 12 септември

Спортна зала "Младост"

Международен турнир по Джу Джицу "Купа Бургас"

11 септември

Спортна зала "Младост"

BG БЪДИ АКТИВЕН 15 септември

Турнир по борба за празника на к-с "Меден Рудник"

18 септември

Световно първенство по Ушу за деца и младежи

26 септември - 3 октомври

Спортна зала "Младост"

ОКТОМВРИ 2016

2-ри Международен турнир по плуване "Купа Бургас"

1 - 2 октомври

Плувен басейн "Меден Рудник"

Градски пробег "Mall Galleria Burgas" 8 октомври

Световно първенство по Шотокан Карате До

7 - 9 октомври

Спортна зала "Младост"

Републикански шампионат по автомобилизъм "Писта - Бургас"

22 - 23 октомври

 

Държавен турнир за ансамбли "Морски бриз"

 

29 октомври

Спортна зала "Младост"

Турнир Анестезия OPEN 2016

14 - 16 октомври

Teнис кортове "Парк езеро"

НОЕМВРИ 2016

Международен турнир по плуване МАСТЪРС БУРГАС 2016 за ветерани

12 - 13  ноември

Плувен басейн "Меден Рудник"

Международен турнир по борба "Никола Станчев и Продан Гарджев"

26 ноември

Спортна зала "Младост"

ДЕКЕМВРИ 2016

Републикански турнир по Кудо

3 декември

Спортна зала "Бойчо Брънзов

Спортни мероприятия за празника на Бургас /Никулден/    

6 декември

 

Втори турнир по плуване за купа Бургас

10 декември

Плувен басейн "Меден Рудник"

Национален турнир "Млад акробат"

9 - 11 декември

Спортна зала "Младост"

 

Коледен турнир по футбол

17 - 18 декември

Спортна зала "Младост"

Финален кръг по спортни танци "Купа България"    

17- 18 декември

Спортна зала "Бойчо Брънзов"