Спортно мероприятие/

Програма

Дата/Място

Клуб
Съорганизатор

ЯНУАРИ 2019


 

Благотворителен  турнир по футбол за подпомагане на деца с ментални увреждания 18 - 20 януари
Спортна зала "Никола Станчев"
ОД МВР -Бургас и Община Бургас
Полумаратон "Атанасовко езеро" 20 януари
Морска градина
СНЦ "Зелена Странджа"

ФЕВРУАРИ 2019


 

Национален турнир "Освобождение" по стрелба с пистолет за служители на МВР 27 февруари - 1 март
Стрелбищен комплекс "Аполо"
Спортен и футболен клуб "Свети Никола" гр. Бургас

МАРТ 2019


 

Осмомартенско авторали за жени 2 март
Паркинг МЕТРО Бургас
Автомобилен спортен клуб "Елена тийм"
Традиционен турнир по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова" 14 - 17 март
Спортна зала "Младост"
Клуб по художествена гимнастика "Черноморец" Бургас
Карате турнир "Ронин - Бургас" 16 - 17 март
Спортна зала "Никола Станчев"
КК "Ронин" Бургас
Международен турнир по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова" 26 - 30 март
Спортна зала "Младост"
Клуб по художествена гимнастика "Черноморец" Бургас

АПРИЛ  2019


 

Международен футболен турнир "Купа Черно Море" 3 - 6 април
Спортен комплекс "Звездичка арена"
Детски футболен клуб "Звездичка"
Общински международен турнир по плуване "За голямата награда на град Бургас" - Гран При - организатор Община Бургас 12 - 14 април
Спортен комплекс
Парк Арена ОЗК
Община Бургас и Българска федерация плувни спортове
Традиционен пролетен женски футболен турнир 20 април
Спортен комплекс "Парк Арена ОЗК"
Женски футболен клуб "Бургас"
Детски футболен турнир "Купа Левски" 20 април
Спортен комплекс "Бъдеще"
СНЦ "Сини братя"
Традиционен Колокритериум "Купа Бургас" 20 - 21 април
Морска градина
Колоездачен клуб "Черноморец Бургас"

МАЙ 2019

 

 

Международна ветроходна регата "Порт Бургас“ 1 - 5 май
Акватория на Бургаския залив
Яхт клуб "Порт Бургас"
Международен турнир по акробатика "Купа Бургас" 8 - 11 май
Спортна зала "Младост";
Клуб по гимнастически спортове "Черноморец" Бургас
Традиционен благотворителен  международен турнир по футбол за деца на загинали служители на МВР 10 - 12 май
Спортен комплекс "Славейков"
Спортен и футболен клуб "Свети Никола"
Световен ден на предизвикателството, по случай празника на Българския спорт - 17-ти май  17 май Българска асоциация спорт за всички
Районни състезания на Младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец“ 21 - 31 май
Спортен клуб по пожароприложен спорт - Бургас
34-ти Традиционен турнир по спортни танци “Купа Бургас” 31 май - 1 юни
Спортна зала "Младост"
Клуб по спортни танци "Бургас 1975"

ЮНИ 2019


 

Традиционен международен турнир по карате купа "Черно море"   1 юни
Спортна зала
"Бойчо Брънзов"
СК "Бургас Дожо"
Международен турнир по фехтовка за деца до 12 г. "Burgas Cup" 6 - 9 юни
Спортна зала "Бойчо Брънзов"
Фехтовален клуб "Корсар - Бургас"
Регата по уиндсърфинг в клас Фънборд 7 - 9 юни
Акватория на Бургаския залив
Уиндсърф клуб Бургас
Международен турнир по стрелба с лък 7 - 9 юни
Стадион "Ветрен"
Спортен клуб "Белите акули"
Национална кампания "България спортува" по програма на Министерството на младежта и спорта 8 юни
Морска градина
Фондация "Продос"
Национален шампионат по стрийт фитнес 8 юни
Спортен комплекс
Парк Арена ОЗК
Спортен клуб по Гимнастика и стрийт фитнес
Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания 13 - 16 юни
Спортна зала "Никола Станчев"
Плувен комплекс "Меден рудник"
Спортен клуб "Джавелин"
Градски турнир по футбол по програма за трансгранично сътрудничество

14 - 15 юни

Спортен комплекс "Славейков"

Община Бургас
Спортен празник на
кв.Крайморие
22 юни
кв. Крайморие
ЦАУ "Приморие" - кв. Крайморие
Международен турнир по плуване "COMEN CUP" за момичета 13/14 г. и момчета 14/15 г. 21-23 юни
Спортен комплекс
Парк Арена ОЗК
Българска федерация плувни спортове и Община Бургас
Честване на Международния Олимпийски ден 23 юни Община Бургас
Регата "Черноморец Бургас 2019" в детските и олимпийски класове 27 - 30 юни
Акватория на Бургаския залив
Яхт клуб "Черноморец"
Международен турнир по хандбал за юноши и 25-ти турнир "Димитър Гурбалов" 27 - 30 юни
Спортна зала "Никола Станчев"
Хандбален клуб "Фрегата" Бургас
Състезание по планинско колоездене Дърт Джъмп 16 юни
Байк парк Бургас
Клуб по планинско колоездене Шор Инвейдърс
Общински детски футболен турнир "Зелен Бургас"(СНЦ "Нефтохимик Бургас") 6 - 9 юни
Спортен център "Изгрев"; Спортен комплекс "Парк Арена ОЗК"
Футболен клуб "Нефтохимик Бургас 1962"
Състезание по подводни спортове "Златен Делфин" 15 - 16 юни
Плувен басейн "Флора"
СНЦ "Приятели на морето - Бургас"
Традиционно състезание по спортно ориентиране "Купа Бургас" 28 юни
Бургаски минерални бани
Клуб по спортно ориентиране "Странджа"
Национална купа по Джу Джицу за деца до 14 г. 30 юни
Спортен комплекс ПМГ
Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб
Фестивал на здравето и спорта юни

ЮЛИ 2019 


 

Международен турнир по художествена гимнастика "Олимпия Къп" 3 - 7 юли
Спортна зала "Младост"
Спортен клуб по художествена гимнастика "Олимпия"
Международен турнир по водна топка за деца или момчета "А. Панговски - Шуната" 26 - 28 юли
Плувен басейн "Флора"
Спортен клуб по водна топка "Нептун - Бургас"
Международен турнир по плажен футбол 20 - 21 юли
Централен плаж
Спортен и футболен клуб "Свети Никола" гр. Бургас
Европейско първенство по водна топка за юноши  21 - 28 юли
Спортен комплекс
Парк Арена ОЗК
Българска федерация плувни спортове и Община Бургас
Международен турнир по художествена гимнастика "Морски грации" 25 - 28 юли
Спортна зала "Младост"
Спортен клуб по художествена гимнастика "Олимпия 74"
Транс-континентално колоездачно събитие в Европа "Transcontinental Bike Race Burgas 27 юли
Старт Пантеона - финал кв. Ветрен
Спортен клуб "Бегач"
Международна ветроходна регата в клас IRC 31 юли - 4 август
Акватория на Бургаския залив
Яхт клуб "Порт Бургас"
Историческо преплуване на акваторията на Бургаския залив 16 - 18 юли Акваторията на Бургаския залив

АВГУСТ 2019


 

Традиционен плувен маратон 2019 о-в "Св. Анастасия" - Мостика 10 август Плувен клуб "Метропол"
Международен турнир по тенис на маса за хора с увреждания - ветерани 10 - 11 август
Спортна зала "Нефтохимик"
Спортен клуб на глухите и ветерани
Международна ветроходна регата "Кор Кароли" 18 август
Акватория на Бургаския залив
Фондация "Кор Кароли"
Традиционен турнир по бадминтон "А. Гейман" 16 - 18 август
Спортна зала "Никола Станчев"
Спортен клуб "Бадминтон" Бургас
Традиционен турнир по конен спорт "Купа Бургас" 11-12 август квалификация
17-18 август Открит турнир
Общинска конна база
Спортен клуб по конен спорт "Кан Аспарух"
Международен турнир по водна топка "Купа Бургас" 23 - 25 август
Плувен басейн "Флора"
Спортен клуб по водна топка "Черноморец"
Международен турнир по плажен тенис 24 -25 август
Централен плаж Бургас
"Черноморски плажен спортен клуб" Бургас
Регата "Black Sea Kite Cip 2019" - кайтсърф регата 31 август - 1 септември
Акватория на Бургаския залив
Яхт клуб "Черноморец Бургас
Турнир по плажен футбол август
Плаж "Крайморие"
Община Бургас

СЕПТЕМВРИ 2019


 

Турнир по борба за празника на с. Твърдица 5-6 септември
с. Твърдица
Клуб по борба Черноморец
Традиционен турнир по хандбал за мъже "Тодор Хънков" 14 - 15 септември
Спортна зала "Никола Станчев"
Хандбален клуб "Черноморец" - Бургас
Турнир по подводен риболов в памет на Бургаския художник Генчо Павлов 15 септември
остров "Света Анастасия
Клуб по подводен риболов "Черноморец"
Спортни мероприятия за празника на к-с Меден Рудник 14 - 15 септември НЧ "Паисий Хилендарски 1928" Бургас
Градски турнир по тенис на корт 22 септември Тенис кортове к-с "Славейков" Тенис клуб "Нефтохимик"
Турнир по свободна борба "Продан Гарджев" 28 - 29 септември
Спортна зала "Никола Станчев"
Клуб по борба "Продан Гарджев"
Шахматен турнир за хора със зрителни увреждания "Купа Бургас

27 септември

Парк хотел Бургас

Спортен клуб "Вая" - Съюз на слепите

Състезание по бягане на дистанции 5, 10 и 20 км

"Morning Run Бургас"

29 септември Морска градина Бургас Спортен клуб "Бегач"

ОКТОМВРИ 2019


 

Турнир Анестезия OPEN 2019 4 - 6 октомври
Тенис кортове "Парк езеро"
Районна колегия на лекарите на български лекарски съюз-Бургас
Гала вечер на бойните спортове- Pro Fight 5 октомври
Спортна зала "Младост"
Турнир по тенис на корт за мъже от серията "Фючърс" 6 - 13 октомври
Тенис клуб "Авеню"
Тенис клуб "Авеню"
Международен турнир по плуване "Бриз" 11 -13 октомври
Спортен комплекс
Парк Арена ОЗК
Плувен клуб "Бриз"
Международен турнир по плуване "Burgas Swimming Open" 18-20 октомври
Спортен комплекс
Парк Арена ОЗК
Спортен клуб "Акулите"
Традиционен шампионат по автомобилизъм "Писта Бургас 2019" 19 - 20  октомври
Южен пътен обход Бургас
Автомобилен спортен клуб "Вромос - Жакен"
Турнир по борба в памет на Данко Дачев октомври

Спортен клуб по борба - Бургас

НОЕМВРИ 2019

 

 

Турнир по плуване МАСТЪРС БУРГАС 2019 за ветерани 9 - 10 ноември
Плувен басейн "Меден Рудник"
Плувен клуб "Черноморец - Бургас"
Международен шахматен турнир "Купа Бургас" 23 ноември 
Хотел Аква
Шахматен клуб "Бургас-64"

ДЕКЕМВРИ 2019


 

Спортни мероприятия за празника на Бургас /Никулден/
1. Новогодишен турнир по художествена гимнастика
2. Финал по футбол за детските градини
3. Турнир по спортна акробатика Купа "Черноморец Бургас"
6 декември
Плувен басейн "Меден Рудник"
Спортна зала "Младост"
Спортна зала "Нефтохимик"

Клуб по художествена гимнастика "Черноморец" Бургас

Клуб по гимнастически спортове "Черноморец" Бургас

Традиционен шосеен пробег за празника на Бургас "Никулден" 6 декември Спортен клуб "Маратонец"
Турнир по спортни танци "Купа Нефтохимик-78" 7 декември
Спортна зала "Бойчо Брънзов"
Клуб по спортни танци "Нефтохимик-78"
Tурнир по плуване за деца "Купа Бургас" 21 декември
Спортен комплекс
Парк Арена ОЗК
Плувен клуб "Метропол"
Фестивал на фехтовката "Купа Корсар" 19 -20 декември
Спортна зала "Бойчо Брънзов"
Фехтовален клуб "Корсар - Бургас
Традиционен коледен турнир по футбол 21 -23 декември
Спортна зала "Никола Станчев"
Община Бургас