Децата от бургаските детски градини честват 3 март с викторината "Аз съм българче"

сряда, 14 февруари 2018
Публикувано от: Радостин Рачев

Деца от 35 детски градини на Община Бургас ще вземат участие  в детския празник "Аз  съм българче" в седмицата от 15.02 до 9.03.2018г., който ще се проведе в детските заведения.

Събитието е част от образователните дейности по реализиране на Програма "Краезнание" и има представителен, а не състезателен характер.

В четири кръга децата ще покажат своите знания: в първи кръг ще отговарят на въпроси, свързани с имената, живота и делото на национални герои, допринесли за освобождението на България, във втори кръг ще образуват дума от дадени картинки и ще обяснят значението й, в трети кръг ще разпознаят, назоват и разкажат за някои от емблематичните паметници, свързани с бележити личности и дати от историята на град Бургас. Накрая на празника ще чуем стихотворения, патриотична песен, ще видим театрален етюд или танц.

Конкурсът се организира от Община Бургас и Център за подкрепа на личностното развитие.

 

ДГ

ДАТА

ЧАС

МЯСТО

1.

ДГ "Радост"с филиал в кв.Крайморие

15.02.18 г.

17.00ч.

В занималнята на група "Слънце"-втори етаж в сградата към ул."В.Левски"

2.

ДГ "Звънче"

20.02.18 г.

16.30ч.

Залата за тържества

3.

ДГ "Брезичка"

20.02.18 г.

11,00 ч.

Физкултурен салон на ДГ

4.

ДГ "Теменуга"с.Равнец

20.02.18 г.

10.30 ч.

Детската градина

5.

ДГ "Изгрев"

20.02.18 г.

10.00ч.

Музикален салон

6.

ДГ "Изгрев"

21.02.18г.

10.00ч.

Музикален салон

7.

ДГ "Иглика"

21.02.18г.

10.00ч.

Залата за тържества

8.

ДГ "Раковина"

21.02.18г.

9.30 ч.

Физкултурен салон на ДГ

9.

ДГ "Звездица"

21.02.18г.

10.00ч.

Детската градина

10.

ДГ "Синчец"кв.Банево

21.02.18г.

10.00ч.

Физкултурен салон

11.

ДГ "Здравец"

22.02.18г.

16.45 ч.

Детската градина

12.

ДГ "Славейче"

22.02.18г.

10.00ч.

Детската градина

13.

ДГ "Калинка"кв.Рудник

22.02.18г.

10.00ч.

Детската градина

14.

ДГ "Пламъче"

22.02.18г.

10.00 ч.

Детската градина

15.

ДГ "Златна рибка"

23.02.18 г.

16.00ч.

Детската градина

16.

ДГ "Вълшебство"

23.02.18 г.

10.00 ч.

Централната  сграда на         ДГ в занималнята на 3 група на втори етаж

17.

ДГ "Слънце"

23.02.18 г.

10.00 ч.

Детската градина

18.

ДГ "Делфин"

27.02.18 г.

10.00ч.

Физкултурен салон

19.

ДГ "Коледарче"-Д.Езерово

27.02.18 г.

10.00ч.

Физкултурен салон

20.

ДГ "Пролетна дъга"с.Маринка

27.02.18 г.

10.00ч.

Детската градина

21.

ДГ "Детелина"

27.02.18 г.

9.30ч.

Детската градина

22.

ДГ "Райна Княгиня"

27.02.18 г.

17.00 ч.

Физкултурен салон

23.

ДГ "Ран Босилек"

 

27.02.18 г.

10.00ч.

Детската градина

24.

ДГ "Чайка"

 

27.02.18 г.

10.00 ч.

Нов корпус на ДГ

25.

ДГ "Ханс Кр.Андерсен"

 

27.02.18 г.

10.00 ч.

Детската градина

26.

ДГ "Веселушко"

 

 

 

28.02.18г.

10.00ч.

Музикален салон на ДГ

27.

ДГ "Калинка"кв.Черно море

28.02.18г.

10.00ч.

Детската градина

28.

ДГ "Моряче"

28.02.18г.

9,30 ч.

Детската градина

29.

ДГ "Калина Малина"

28.02.18г.

16,00 ч.

ПГ "Калинка"

30.

ДГ "Морска звезда"

28.02.18г.

9.30 ч.

Залата на ДГ

31.

ДГ "Надежда"

28.02.18 г.

9.45 ч.

 

32.

ДГ "Златното ключе"

02.03.18 г.

17.30 ч.

Залата на Куклен театър -Бургас

33.

ДГ "Синчец"филиал Г.Езерово

 

02.03.18 г.

10.00ч.

Детската градина

34.

ДГ "Звездица Зорница"

02.03.18 г.

17.00 ч.

Детската градина

35.

ДГ "Ален мак" кв.Сарафово

09.03.18 г.

10.00 ч.

Детската градина

 

Последни новини

Всички новини
свали като pdf разглеждания: 2545 последна промяна: 16:43:02, 14 февруари 2018