Фехтовален клуб „Корсар“ спечели престижни награди от Държавното първенство за деца

понеделник, 15 април 2019
Публикувано от: Димитър Шишманов
Фехтовка

Състезателите на Фехтовален клуб "Корсар" спечелиха престижни отличия при участието си в Държавното първенство за деца до 15 и 17 години в Пловдив.

В индивидуалната надпревара до 15 години Кристина Миланова и Михаела Николова спечелиха бронзовите медали, а Даниела Петкова остана на крачка от влизане в осмицата на страната. В надпреварата до 17 г. Михаела Николова отново завоюва бронза, Кристина Миланова зае осмо място. При момчетата до 17 г. Георги Златаров зае 5-то място.

В неделя се изиграха и отборните схватки, при момичетата до 15 години отборът на "Корсар" (Бандрамалиева, Петкова, Миланова, Николова) спечели титлата, надигравайки на финала отбора на "Свечников" - София. До 17 години, в повторение на финала от по-малката възрастова група, се срещнаха "Свечников" и "Корсар" (Костадинова, Миланова, Николова). Този път отборът от София взе победата, а сребърните отличия останаха за момичетата от Бургас.

При момчетата до 15 години отборът от Бургас (Колев, Димитров, Китенов, Симеонов) спечели бронзовите медали. При кадетите почетната стълбичка бе заета изцяло от състезателите на Фехтовална Академия Етрополски - злато спечели "Свечников" (Стойчев, Райкин, Воденов), сребърните медали за "Корсар"-Бургас (Златаров, Христов, Александров, Симеонов) и бронз за "Тамплиер" (Хаджилазов, Кювлиев, Павлов).