"Нефтохимик 2010" започна по шампионски защитата на титлата си, разби "Хебър" в Пазарджик

вторник, 16 април 2019
Публикувано от: Радостин Рачев

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" започнаха по шампионски защитата на титлата си от последните два сезона. Бургазлии разбиха "Хебър" с 3:1 гейма насред Пазарджик в първи финален мач от националната Суперлига.

Отличен волейбол демонстрираха момчетата на треньора Николай Желязков и не оставиха никакви шансове на съперника си. В отделните части се стигна до 25:16, 21:25, 25:18, 25:19.

Най-резултатен за "Нефтохимик 2010" беше Николай Учиков с 22 точки/1 ас и 1 блокада/. Георги Петров завърши с 13 точки/1 ас и 4 блокади/. Със същия актив се отчете и Теодор Тодоров. 208-сантиметорвият централен блокировач направи 7 успешни блокади.

"Надиграхме тотално съперника. Излизаме за победа и във втория мач", заяви треньорът на победителите Николай Желязков.

Днес, вторник от 18.30 часа отново в зала "Васил Левски" в Пазарджик ще се изиграе втората среща между "Хебър" и "Нефтохимик 2010". Тя ще се излъчва пряко по "Диема спорт".

След това финалната серия се мести в Бургас. Третият двубой е на 22 април /понеделник/ от 19.30 часа в зала "Младост". Играе се до 3 победи от 5 мача. Ако има четвърти, той отново ще е в Бургас на 23 април.