Състезателите на ФА „В. Етрополски“ спечелиха престижни награди

вторник, 14 май 2019
Публикувано от: Димитър Шишманов
1

Състезателите на Фехтовална академия "В. Етрополски" спечелиха престижни награди по време на последния турнир от календара на Българска федерация по фехтовка за деца до 11, 13 и 15 години. Той се проведе на 11 и 12 май във Варна и събра най-добрите осем състезатели във всяка възраст и оръжие.

Академията бе представена в надпреварата от Габриела Георгиева - "Маркели", Кристина Бандрамалиева, Даниела Петкова, Михаела Николова, Кристина Миланова, Никола Миланов, Виктор Китенов и Боян Димитров - "Корсар".

С най-добро класиране се отличи Никола Миланов, спечелвайки златото при момчетата до 11 години. С това постижение той зае челното място в крайната ранглиста и спечели и "Купа България". При момичетата в същата възрастова група Габриела Георгиева от Фехтовален клуб "Маркели" - Карнобат спечели исторически за клуба сребърен медал. С бронзови отличия са Михаела Николова до 15 г. и Виктор Китенов до 13 г и Даниела Петкова. На пето място остана Кристина Миланова до 15 г., шеста е Кристина Бандрамалиева до 13 г. Поради получена контузия на осмо място до 13 г. остана Боян Димитров.