„Урок по родолюбие“ започва в бургаските детски градини

вторник, 18 февруари 2020
Публикувано от: Димитър Шишманов
1

Деца от бургаските детски градини за поредна година се включват във викторината "Урок по родолюбие". Инициативата ще се проведе от 18 февруари до 2 март, а нейни организатори са Община Бургас и Центърът за подкрепа на личностното развитие.

Викторината е посветена на Апостола на свободата Васил Левски и националния празник 3 март. В нея ще се включат деца от III и IV група на 33 детски градини на територията на община Бургас, които ще отговарят на въпроси от нашата история, живота и делото на Васил Левски, Христо Ботев и Иван Вазов.

Вторият кръг на викторината е свързан със знанията на подрастващите за родния град  Бургас, моменти от неговата история, забележителни места - символи на града и други.

В края на викторината бъдещите ученици ще представят и кратка тематична поетично-музикална програма. Всички градини ще получат грамоти и предметни награди.

 

ВИКТОРИНА "УРОК ПО РОДОЛЮБИЕ"

 

ГРАДИНА

ДАТА

ЧАС

място

1.

ДГ "Ханс Кр.Андерсен"

18.02.2020 г.

10.00 ч.

Филиала в ДГ

 

 

 

 

 

2.

ДГ "Делфин"

18.02.2020 г.

16.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

3.

ДГ "Чайка"

18.02.2020 г.

10.30 ч.

III А гр., III Вгр.

 

 

 

 

 

4.

ДГ "Раковина"

18.02.2020 г.

09.30 ч.

Поднасяне цветя на паметника на Васил Левски

 

 

 

 

 

5.

ДГ "Делфин"

19.02.2020 г.

10.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

6.

ДГ "Раковина"

19.02.2020 г.

09.30 ч.

Занималнята на група "Морячета"-IV гр.

 

 

 

 

 

7.

ДГ "Чайка"

19.02.2020 г.

10.30 ч.

III Б гр., VI Бгр.

 

 

 

 

 

8.

ДГ "Звездица"

19.02.2020 г.

10.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

9.

ДГ "Иглика"

19.02.2020 г.

10.30 ч.

Музикална зала на ДГ

 

 

 

 

 

10.

ДГ "Ран Босилек"

19.02.2020 г.

10.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

11.

ДГ "Звездица Зорница"

19.02.2020 г.

09.30 ч.

група "Слънце"

 

 

 

 

 

12.

ДГ "Славейче"

19.02.2020 г.

10.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

13.

ДГ "Теменуга"с.Равнец

19.02.2020 г.

10.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

14.

ДГ "Чайка"

20.02.2020 г.

10.30 ч.

VI А гр.

 

 

 

 

 

15.

ДГ "Вълшебство"

20.02.2020 г.

17.00 ч.

III гр. "Приказен свят"

Филиал

 

 

 

 

 

16.

ДГ "Изгрев"

20.02.2020 г.

09.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

17.

ДГ "Вълшебство"

25.02.2020 г.

17.00 ч.

IV гр. "Капчица"

Централна сграда

 

 

 

 

 

18.

ДГ "Синчец"кв.Банево

25.02.2020 г.

16.30 ч.

Физкултурен салон на ДГ

 

 

 

 

 

19.

ДГ "Калинка"кв.Рудник

25.02.2020 г.

09.30

ДГ

 

 

 

 

 

 

20.

ДГ "Вълшебство"

26.02.2020 г.

17.00 ч.

III гр. "Бисерче"

Централна сграда

 

 

 

 

 

21.

ДГ "Морска звезда"

26.02.2020 г.

09.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

22.

ДГ "Звънче"

26.02.2020 г.

10.30 ч.

Залата за тържества в ДГ

 

 

 

 

 

23.

ДГ "Детелина"

26.02.2020 г.

09.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

24.

ДГ "Радост"-  филиал кв. Крайморие

26.02.2020 г.

09.30 ч.

В група "Песъчинки"

 

 

 

 

 

25.

ДГ "Синчец"

26.02.2020 г.

10.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

26.

ДГ "Здравец"

26.02.2020 г.

09.30 ч.

ДГ-4 гр.

 

 

 

 

 

27.

ДГ "Здравец"

26.02.2020

16.45 ч.

ДГ-3 гр.

 

 

 

 

 

28.

ДГ "Златното ключе"

26.02.2020 г.

17.00 ч.

В залата на куклен театър

 

 

 

 

 

29.

ДГ "Слънце"

26.02.2020 г.

09.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

30.

ДГ "Раковина"

26.02.2020 г.

9.00 ч.

Занималнята на група "Морски кончета"-III гр.

 

 

 

 

 

31.

ДГ "Калинка"филиал Черно море

27.02.2020 г.

10.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

32.

ДГ "Раковина"

27.02.2020 г.

17.00 ч.

Занималнята на група "Делфинчета"-III гр.

 

 

 

 

 

33.

ДГ "Коледарче"кв.Долно Езерово

27.02.2020 г.

10.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

34.

ДГ "Пролетна дъга"с.Маринка

27.02.2020 г.

17.30 ч.

Залата за тържества на ДГ

 

 

 

 

 

35.

ДГ "Радост"-Централна

27.02.2020 г.

09.30 ч.

В занималнята на група "Слънце"

 

 

 

 

 

36.

ДГ "Моряче"

27.02.2020 г.

17.00 ч.

Физкултурен салон на ДГ

 

 

 

 

 

37.

ДГ "Брезичка"

27.02.2020 г.

10.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

38.

ДГ "Златна рибка"

27.02.2020 г.

11.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

39.

ДГ "Пламъче"

27.02.2020 г.

17.00 ч.

ДГ -група "Калинка"

 

 

 

 

 

40.

ДГ "Райна Княгиня"

28.02.2020 г.

09.30 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

41.

ДГ "Надежда"

28.02.2020 г.

10.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

42.

ДГ "Ален мак"кв.Сарафово

28.02.2020 г.

17.00 ч.

Музикална зала на ДГ

 

 

 

 

 

43.

ДГ "Вълшебство"

02.03.2020 г.

17.00 ч.

IV гр. "Слънчице"

Централна сграда

 

 

 

 

 

44.

ДГ "Вълшебство"

02.03.2020 г.

10.00 ч.

III гр. "Кристални пантофки"

Филиал

 

 

 

 

 

45.

ДГ "Веселушко"

02.03.2020 г.

17.00 ч.

ДГ

 

 

 

 

 

46.

ДГ "Калина Малина"

05.03.2020 г.

16.30 ч.

II-ри павилион , 2 етаж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Последни новини

Всички новини
свали като pdf разглеждания: 2146 последна промяна: 14:04:45, 18 февруари 2020