Детският футболен турнир Купа „Черно море“ събра десетки деца в Бургас

понеделник, 20 юли 2020
Публикувано от: Димитър Шишманов
1

Десетки деца от цялата страна се включиха във футболния турнир Купа "Черно море", който се проведе през уикенда в Бургас.

Надпреварата се организира от ДФК "Звездичка" и Община Бургас. Събитието се проведе при стриктно спазване на мерки на Министерството на здравеопазването срещу разпространението на Covid-19.

Официални гости при награждаването бяха зам.-кметът Диана Саватева, председателят на Постоянната комисия по спорта на Община Бургас Йордан Георгиев и новият шеф на Зоналния съвет на БФС - Бургас Калоян Панайотов.

Част от спонсорите, сред които Иван Митов от "Планекс" Бургас ЕООД, Красимир Бонев - регионален мениджър на "Девин" ЕАД, Тодор Иванов - зонален мениджър на "Девин" ЕАД, Стела Бакалова - представител "Девин", Красимир Киров и Весислав Илчев от "Красико спорт", също присъстваха на турнира и поздравиха участниците за положеното старание.

Всяко дете получи медал и грамота с логото на организаторите ДФК "Звездичка" и Община Бургас. Отличени бяха и играчи с индивидуални награди.

 

При децата, родени 2012 г., отборите завършиха както следва:

1. ДФК "Звездичка" 2013;

2. ФК "Звезденбург" 2012;

3. ФК "Ника" - Сливен;

ФК "Болярчета" - Велико Търново.

 

Индивидуални награди получиха :

1. Ивайло Иванов от ФК "Ника" Сливен - най- добър вратар;

2. Александър Йорданов от ФК "Болярчета" - най- добър защитник;

3. Димитър Димитров от ФК "Звезденбург" - най - добър халф;

4. Иван - Лазар Ковачев от ДФК "Звездичка" 2013 г. - най-добър нападател;

5. Павел Иванов от ДФК "Звездичка" 2013 г. - най- полезен играч.

 

При деца, родени 2011 г., отборите завършиха както следва:

1. ФК "Болярчета" Велико Търново;

2. ФК "Звезденбург";

3. ФК "Ника" - Сливен;

- ФК "Рилци" - Добрич;

- ФК "Етър" - Велико Търново.

 

Индивидуални награди получиха :

1. Георги Костадинов от ФК "Ника" - Сливен - най- добър вратар;

2. Давид Стоев от ФК "Рилци" - Добрич - най- добър защитник;

3. Пресиян Николаев от ФК "Болярчета" - най-добър халф;

4. Здравко Колев от ФК "Звезденбург" - най- добър нападател;

5. Калин Дъров от ФК "Болярчета" - най- полезен играч.

 

При деца, родени 2009 г., отборите завършиха както следва:

1. ФК "Звезденбург";

2. ДФК "Звездичка";

3. ФК "Янтра" - Габрово;

ФК "Спартак" - Пловдив;

ФК "Нефтохимик";

ФК "Спартак" - Варна 1;

ФК "Спартак" - Варна 2;

ФК "Одесос" - Варна.

 

Индивидуални награди получиха:

1. Кристиян Тошев от ФК "Спартак" - Пловдив - най - добър вратар;

2. Тодор Тонев от ФК "Звезденбург" - най- добър защитник;

3. Георги Петров от ФК "Янтра" - най- добър халф;

4. Васил Саватинов от ФК "Спартак" - Пловдив - най- добър нападател;

5. Мартин Киселичков от ДФК "Звездичка" - най- полезен играч;

 

При децата, родени 2008 г., отборите завършиха както следва:

1. ФК "Черноморец";

2. ФК "Болярчета";

3. ФК "Спартак" - Варна;

4. ФК "Звезденбург";

5. ДФК "Звездичка".

Индивидуални награди получиха:

1. Стоян Петров от ДФК "Звездичка" - най- добър вратар;

2. Стамен Джагалски от ФК "Болярчета" - най- добър защитник;

3. Калоян Събчев от ФК "Спартак" - Варна - най- добър халф;

4. Димитър Кичуков ФК "Звезденбург" - най- добър нападател;

5. Теодор Енев от ФК "Черноморец" - най- полезен играч.

 

Турнирът при децата, родени 2007 г., е без класиране. В него взеха участие:

ФК "Спартак" - Варна;

ФК "Звезденбург";

ФК "Нефтохимик";

ФК "Спартак" - Пловдив;

ДФК "Звездичка".

 

 


Последни новини

Всички новини
свали като pdf разглеждания: 9318 последна промяна: 12:04:32, 20 юли 2020