Награждават спортните герои на Бургас за 2020 година онлайн

петък, 04 декември 2020
Публикувано от: Димитър Шишманов
1

По традиция в края на всяка година се определят и награждават спортните герои на Бургас, постигнали най-големи успехи на международни и държавни първенства и турнири, както и техните треньори.

През настоящата година, заради епидемията от ковид-19, класацията ще се проведе онлайн.

2020 година премина в режим на пандемията, с много изпитания и предизвикателства за всички спортни клубове.

Наложи се редуциране на спортния календар. Бяха отменени множество международни и национални първенства, което ограничи спортистите в техните изяви.

След консултация с членовете на Постоянната комисия по спорт и младежки дейности към Общински съвет - Бургас и допитване до клубовете, класациите за 2020 година ще бъдат:

 

1         Категория "Спортист на годината и треньор" - от първо до пето място

2         Категория "Млад талант" - от първо до трето място

3         Категория "Отбор на годината" - един отбор

4         Категория "Спортист с увреждания" - един състезател

 

Право да гласуват имат бургаските спортни журналисти, по един от медия. Крайният срок за подаване на протоколите в отделните категории е 9 декември.

Резултатите ще бъдат обявени официално на 18 декември.

 

Ето и кои спортисти от отделните клубове са номинирани:

 

КАТЕГОРИЯ "СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА И ТРЕНЬОР" ЗА 2020"

 

ЕДМОНД АРМЕН НАЗАРЯН - състезател на Спортен клуб по борба "Бургас"

1-во място Европейско първенство мъже - Рим, Италия

1-во място ДЛП юноши (най-техничен състезател)

1-во място ДЛОШ юноши (най-техничен състезател)

1-во място ДЛШ мъже (най-техничен състезател)

Треньор: Николай Дачев

 

НИКОЛАЙ НИКОЛОВ - състезател на ВК "Нефтохимик 2010"

Капитан на отбора. Шампион на България и носител на Суперкупата

Треньор: Николай Желязков

 

ДЕЯН ВЛАЙКОВ И ЕМИЛИ ВЛАЙКОВА - състезатели на КСТ "Нефтохимик - 78"

Шампион на България в категория Стандартни танци във възрастови групи младежи до 21 г. и мъже и жени (състезатели над 19 години)

Треньор: Диана Мешкова

 

ЖАНЕТ АНГЕЛОВА - състезател на Плувен клуб "Акулите" - родена 2004 г. девойки старша възраст

-          Републикански шампион при девойки старша (ДЛОП и девойки старша) в дисциплините 50,100, 200, 400, 800 свободен стил.

-          Републикански шампион ДЛОП мъже и жени на 200, 400 и 800 св. стил.

-          "Гран При Бургас" - Купата на Кмета - златен медал на 200, 400, 800 м св. стил и национален рекорд за девойки старша в дисциплината 400 св. стил

-          Покрит норматив за Световното първенство за мъже и жени Фукуока, Япония -2020 г.

-          Покрит норматив за Европейското първенство за юноши и девойки в Будапеща 2021 г.

-          Майстор на спорта и национален състезател

Треньор: Кремена Магриотова

 

ЦАНКО ПЕТРОВ ЦАНКОВ - състезатели на Клуб по плувни спортове "Победа", световен и европейски рекорд на 12 часово плуване в 50 метров басейн

Треньор: Красимир Захов

 

ТОНИ ШИВАЧЕВ - състезател по бодибилдинг включен в националния отбор на България

-          Европейски вицешампион за мъже до 90 кг - гр. Санта Сузана, Испания

-          1-во място в категория бодибилдинг за мъже до 90 кг. на проведения в град Пазарджик национален турнир по бодибилдинг и фитнес "Хеброс"

 

АТАНАС ХРИСТОВ БОЖИЛОВ - състезател на Спортен клуб "Самурай Джим" - мъже

-    Защита на световна титла WAKO PRO

Треньор: Николай Рачев

 

ПАВЕЛ МАРГАРИТОВ ДИМИТРОВ - състезател на Централен полицейски карате и джу джицу клуб "Бургас" - 28 г.  

-          Международен онлайн турнир (считано като турнир с ранг на световна купа) по джу джицу дуо- 2 място

-          Републиканско първенство по джу джицу дуо- 1 място и дуо 2 място

-          Републиканско първенство по полицейска лична защита- 1 място

-          Национално първенство по карате за служители на МВР - 1 място кумите

-          Национално първенство по карате за служители на МВР - 3 място ката

-          Национално първенство по карате за служители на отборно кумите - 3 място кумите

     Треньор: Венелин Русинов

 

МАРИЕЛА КОСТАДИНОВА И ТЕОДОР ЗДРАВКОВ ВЕЛИКОВ - състезател на Клуб по спортна акробатика "Нефтохимик-2011" - смесена двойка

-          1-во място на републиканско първенство М/Ж

     Треньор: Гергана Денева

 

ТЕОДОРА ИВОВА КРЪСТЕВА - състезател на Клуб по спортна акробатика "Нефтохимик-2011" - женска двойка с партньор Елена Евгениева Босилкова - КСА "Балкан" Ботевград

-          1-во място на републиканско първенство - младежи и девойки старша

     Треньор: Гергана Денева

 

ВАЛЕНТИН ЖЕЛЕВ - състезател на СКК "КИОКУШИН СПИРИТ" БУРГАС -  15 г. юноши старша възраст

-          1-во място на Отворено първенство "Варна 2020" -14-15 г.

-          Участник на Международно първенство - Russian Open Cup - Москва (общ брой участници 1600 юноши, девойки и младежи от 22 държави)

-          1-во място на кумите на Държавно първенство по кумите и ката за всички възрасти в гр. Кранево - ЮСВ 14-15г.

-          1-во място на ката на Държавно първенство по кумите и ката за всички възрасти в гр. Кранево - възр. група 16-17 г.

     Треньор: Гергана Апостолова

 

ЛЮБОМИР БОРИСОВ - състезател на Плувен клуб "Бриз"

Двукратен световен шампион за полицаи

Треньор: Янчо Стойчев

 

НЕВЕНА СТОИЛОВА - състезател на Плувен клуб "Бриз"

Вицешампион жени на България

Треньор: Янчо Стойчев

 

АНТОН ДИНЕВ - състезател на Плувен клуб "Бриз"

2 сребърни и 1 бронзов медал  - юноши старша

Треньор: Янчо Стойчев

 

ИЛИЯ ХРИСТОВ - състезател на Клуб по борба "Черноморец" - свободна борба

Шампион на България възраст юноши; трето място възраст мъже

Треньор : Мариян Тодоров

 

КИРО МИХОВ - състезател на Клуб по борба "Черноморец" - свободна борба

Шампион на България възраст юноши; трето място възраст мъже

Треньор : Илиян Стефанов

 

 

КАТЕГОРИЯ "МЛАД ТАЛАНТ"

 

АЛЕКСАНДЪР АЛЕКСАНДРОВ СТОЯНОВ - състезател на Спортен клуб по кикбокс "Нефтохимик- Бургас"  - деца

-          ДП по кикбокс Шумен - 1 място стил "лоу кик" в категория деца 11/12 години до 47 кг.

-          ДП по кикбокс Пазарджик - 1 място стил "фул контакт" в категория деца 11/12 години до 47 кг.

-          ДП по кикбокс Камчия - 2 място стил "кик лайт" в категория деца 11/12 години до 47 кг.

-          Гала вечер "Young Fighters Kickboxing" Пазарджик - 2 място стил "лоу кик" в категория деца 11/12 години до 78 кг.

-          ДП по кикбокс стил "лоу кик" и ДП по кикбокс във всички татами стилове и "Купа Бургас" - 1 място стил "лоу кик" в категория деца 11/12 години до 52 кг.

      Треньор: Тодор  Ивайлов Петков

 

ДМИТРИЙ ТОДОРОВ ЯНЕВ - деца, състезател на Колоездачен клуб "Черноморец" - Бургас - деца

Шампион на България на следните дисциплини:

  1. 200 м. летящ старт - писта
  2. 500 м. от място - писта
  3. 1000 м. индивидуално преследване - писта
  4. Отборен спринт - писта
  5. Омниум - писта

Най-добър колоездач на България на писта в категория деца за 2020 г.

     Треньор: Тодор Ангелов

 

ЧАВДАР ВАНИЛИНОВ РУСИНОВ - 6 години, състезател на "Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб Бургас"

-          Световно първенство по джу джицу-дуо - 1 място до 8 г.

-          Световно първенство по джу джицу-дуо - 2 място до 8 г.

-          Световно първенство по джу джицу-дуо - 3 място до 10 г.

-          Международен турнир по сила и издръжливост "Сибирски Барс" Русия - 4 място до 8 г.

-          Републиканско първенство по джу джицу момчета дуо до 8 г. - 1 място

-          Републиканско първенство по джу джицу момчета микс дуо до 8 г. - 1 място

-          Републиканско първенство по джу джицу момчета дуо до 10 г. - 1 място

-          Национална купа по карате макевара до 8 г. - 1 място

-          Национална купа по карате ката до 8 г. - 2 място

-          Национално първенство по карате макевара до 8 г. - 1 място

-          Национално първенство по карате ката до 8 г. - 3 място

-          Републиканско първенство по джу джицу - избран за най-добър състезател до 8 г.

Треньор: Венелин Русинов

 

ДЕСИСЛАВА ТОДОРОВА БЕЛОВА - 12 години, състезател на Плувен клуб "Черноморец" Бургас

До този момент през 2020 г. е участвала на девет състезания и за 43 старта е завоювала 43 медала, от които 40 златни, 2 сребърни и 1 бронзов, както и 6 приза за най-добър състезател в различни международни турнири. Срещу името си записа още два турнирни рекорда за 11-12 годишни на силния Международен турнир "Swimming Talent Cup" На летния шампионат в град Сандански пет пъти се изкачи на стълбичката като шампион на България.

-          Турнир "Гладиатор" - 5 златни медала и купа за най-добър състезател;

-          Международен турнир "Sharks Swimming Cup"- 4 златни медала и купа за най-добър състезател;

-          ДЛОП деца - петкратна републиканска шампионка

-          Международен турнир "Плувни таланти" - 4 златни медала

-          Международен турнир "Swimming Talent Cup" - 5 златни медала и купа за най-добър състезател и два подобрени рекорда на турнира във възраст 11-12 годишни

-          Международен турнир "Бриз"- 4 златни медала и купа за най-добър състезател

-          Международен турнир "Burgas Swimming Open"- 3 златни  и 1 сребърен медал

-          Международен турнир "Руси Русев" - 4 златни и купа за най-добър състезател

-          Международен турнир "Замората" - 6 златни, 1 сребърен, 1 бронзов и купа за най-добро постижение.

      Треньор: Люба Панайотова

 

ФИЛИП НИКОЛАЕВ ФИЛИПОВ - Състезател на СК "Аякс" - ЮМВ

Трикратен шампион на България

-          Шампион в стил фул контакт - ДП по кикбокс стил К1 и ДП по кикбокс в стил фул контакт гр. Пазарджик  във възрастова група юн. младша

-          Шампион в стил фул контакт - ДП по кикбокс стил фул контакт и ДП по кикбокс в муай тай в гр. Каварна във възрастова група юн. младша

-          Шампион в стил лоу кик - ДП по кикбокс стил лоу кик и ДП по кикбокс във всички татами стилове и "Купа Бургас" във възрастова група юн. младша

Освен изброените титли, Филип Филипов е титуляр в националния отбор. На 4.12.2020 г ще вземе участие в Balkans Best Fighters в гр. Ниш, Сърбия.

Треньор: Йордан Дянков Дичев

 

ГАБРИЕЛА ВАСИЛЕВА ИВАНОВА - 12 години, състезател на Тенис клуб "Черноморец"- Бургас

 

-          ДЛП по тенис до 12г. за девойки - златен медал в  надпреварата по единично в гр. София

Като шампионка на България е повикана в националния отбор. Участва, като първа ракета в отборната проява "Европейски летни купи" в град Мост, Чехия. Започвайки от квалификациите на шампионата за държавно лично първенство до 14 години за девойки, постига две победи в квалификациите и две победи в основната схема, достигайки до четвърт финал  на единично.

На Държавен турнир за девойки до 14г., достига до финал по единично при две години по-големите девойки.

Треньор: Станимир Веселинов Мирчев

 

ДАНИЕЛ АНТОНОВ СТОЯНОВ - на 8 години, състезател на Тенис клуб "Нефтохимик"- Бургас

Спечелването на първо място на пет от общо шест квалификационни турнири от веригата "Kinder Joу of moving Tennis Trophу", получава право да представи България във финалния световен турнир по тенис, който ще се проведе в "Рафа Надал Академия" - Майорка, Испания.

-          1-во място на РП до 8г. в гр. Бургас;

-          3-то място на РТ до 10г. в гр. Варна;

-          1-во място на Турнир по тенис "Киндер+" до 9г. в гр. Хасково;

-          3-то място на Турнир по тенис "Киндер+" до 9г. в гр. Плевен;

-          1-во място на Турнир по тенис "Киндер+" до 9г. в гр. Варна;

-          1-во място на Турнир по тенис "Киндер+" до 9г. в гр. Созопол;

-          1-во място на Турнир по тенис "Киндер+" до 9г. в гр. Бургас;

-          1-во място на Турнир по тенис "Киндер+" до 9г. в гр. Пловдив;

Треньор: Евгени Илиев Генов

 

 

СИМЕОН РАДОСТИНОВ СТОЙЧЕВ - на 12 години, състезател на Спортен клуб по плуване "Акулите" - Бургас

-          Държавен шампион в дисциплините 100 и 200м св. стил /ДЛОП деца/;

-          Международен турнир "Руси Русев" - златни медали в дисциплините 200, 400м св. стил и 200м гръб. Награда за най-добро постижение родени 2008 г.;

-          Международен турнир "Sharks Swimming Cup"- - златни медали в дисциплините - 100, 200 и 400м св. стил и 200м съчетано. Награда за най-добро постижение, родени 2008 г.

Треньор: Кремена Стоилова Магриотова

 

КОНСТАНТИН КОЛЕВ - на 11 години, състезател на ПК "Бриз" - Бургас

-          Държавен шампион - ДЛОП и много отличия от Международни турнири- първи места и комплексни награди;

           Треньор : Янчо Стойчев

 

ДАРИАНА МОНЕВА - на 11 години, състезател на ПК "Бриз" - Бургас

-          2 бронзови медала от ДЛОП;

     Треньор : Янчо Стойчев

 

ВИЛИАНА КОСТАДИНОВА КОСТАДИНОВА И ПРОЛЕТИНА ДОБРОМИРОВА ИВАНОВА- състезателки на Клуб по спортна акробатика "Нефтохимик-2011" - женска двойка

-          Републикански шампиони във възр. група деца (индивидуално)

-          Републикански шампиони във възр. група деца (отборно)

-          Републикански шампиони във възр. група юноши и девойки младша (женска двойка)

Треньор : Гергана Денева

 

ГАБРИЕЛА ГЕОРГИЕВА МИХАЙЛОВА- състезателка на Клуб по вдигане на тежести "Черноморец" - момичета до 13 г.

-          Републикански шампион

Треньор : Димитър Ковачев

 

ЕРДАЛ ГАЛИБ- състезателка на Клуб по борба "Черноморец" - възрастова група момчета

Многократен шампион на страната за 2020 г за възр. група момчета. Шампион на множествено турнири за неговата възраст и при по-големите във възр. група кадети

Треньор : Стоян Панев

 

 

КАТЕГОРИЯ "ОТБОР НА ГОДИНАТА"

 

ВОЛЕЙБОЛЕН КЛУБ "НЕФТОХИМИК 2010" - мъже

-          Шампион на Република България за 2020 г.

-          Носител на Суперкупата на България за 2020 г.

       Треньор: Николай Желязков

 

СПОРТЕН КЛУБ ПО ВОДНА ТОПКА"ЧЕРНОМОРЕЦ" - мъже

-          Второ място държавно първенство. За първи път в историята на бургаската водна топка, съставен само от състезател на гр. Бургас.

       Треньор: Петър Йонов

 

ПЛУВЕН КЛУБ "БРИЗ - Девойки старша

-          1-во място жени

-          1-во място ДЛОП

       Треньор: Стоян Стойчев

 

 

КАТЕГОРИЯ "СПОРТИСТ С УВРЕЖДАНИЯ"

 

ОМАР КАССАС - състезател на Спортен клуб "Джавелин"

Международен турнир по тенис на маса- сребърен медал клас 7 двойки

Бронзов медал с Константин Ванчев

Държавно първенство - златен медал клас 7

Опън турнир гр. Варна- сребърен медал

Треньор: Есмерай Ибрям

 

БОЖИДАР СТОЯНОВ - състезател на Спортен клуб "Джавелин"

Държавно първенство по бадминтон гр. Сливен -златен медал

Треньор: Мирослав Стаматов

 

ЙОРДАНКА ТОДОРОВА - състезател на Спортен клуб "Джавелин"

Международен турнир по тенис на маса- златен медал клас 10

Държавно първенство гр. Варна - златен медал клас 10

Треньор: Валентина Марчева

 

ВАЛЕНТИНА МАРЧЕВА - състезател на Спортен клуб "Джавелин"

Международен турнир по тенис на маса- сребърен медал клас 8 мъже

Държавно първенство - сребърен медал клас 10 мъже

Опън турнир гр. Варна- сребърен медал

 

АЛБЕНА ПЕНЕВА - състезател на Плувен клуб "Бриз"

Треньор: Соня Стойчева

 

 

Велизар Маджаров

 

 

Последни новини

Всички новини
свали като pdf разглеждания: 1914 последна промяна: 11:14:14, 04 декември 2020