Културна програма за месец април 2012

петък, 30 март 2012
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец април 2012

 

 

 

 

 

1 април - неделя

Зала Областна администрация, ул. "Цар Петър I"

17.00 часа

Награждаване и концерт на лауреатите от XXI Национален конкурс

за изпълнение на българска музикална творба "Върбан Върбанов"

Организатори: Национално училище за музикално и сценично изкуство "Проф. Панчо Владигеров" - град Бургас със съдействието на Министерство на културата, Община Бургас, Областна Администрация, Училищно настоятелство "Родни звуци"

 

2 април - понеделник

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен 36А"

Гостува ДКТ "Константин Величков" - гр. Пазарджик

"Цар Шушумига" от Константин Илиев

Постановка: Катя Петрова

Сценография, кукли и костюми: Рин Ямамура

Музика: Румен Тосков

Визуални ефекти: Сотир Гелев

Участват: Добрин Досев, Диана Досева, Захаринка Терзиева, Гроздан Даскалов, Димитър Терзиев, Тодор Кайков, Ирина Андреева, Чавдар Бозаджиев, Веселин Мишев, Александър Братоев

 

2 април - понеделник

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен 36А"

Гостува ДКТ "Константин Величков" - гр. Пазарджик

19.00 часа

"Женитба" от Н. В. Гогол

Постановка: Гаро Ашикян

Сценография и костюми: Милена Пантелеева

Звук: Гаро Забунян

Участват: Тодор Кайков, Димитър Терзиев, Георги Керменски, Добрин Досев, Димитър Кузев, Нели Сиракова, Марчела Христова, Людмила Митева, Мира Янева, Александър Пасков, Димитър Караджов

 

3 април - вторник

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

18.00 часа

Пролетен концерт на подготвителните групи на детски хор "Милка Стоева" с диригент Светла Стоева към Младежки културен център - град Бургас

 

3 април - вторник

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

"Мъже на изчезване" от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

Сценична версия и постановка: Иван Савов

Сценография: Вечеслав Парапанов

Костюми: Мария Диманова

Музика: Асен Аврамов

Участват: Красимир Ранков, Стоян Памуков, Асен Лозанов,

Димитринка Тенева, Деница Денчева

 

3 април - вторник

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

Камерна зала "Апостол Карамитев"

19.00 часа

"Изгубени в звездите" по Семьон Злотников

Постановка: Борислав Чакринов

Участват: Аглика Бояджиева, Зорница Константинова, Невена Цанева,

Валери Еличов, Николай Стоименов, Димитър Мартинов

 

4 април - сряда

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

Гостува ДКТ "Иван Димов" - град Хасково

19.00 часа

"Смях в залата" от Майкъл Фрейн

Постановка: Асен Блатечки

Сценография: Антония Попова

Участват: Асен Блатечки, Калин Врачански, Яна Маринова, Невена Бузукова, Милена Маркова, Алексей Кожухаров, Стафан Щерев, Добриела Попова, Васил Банов

 

5 април - четвъртък

Регионален исторически музей - Бургас

Етнографска експозиция, ул. "Славянска" 69

11.00  часа

"Лазарски китки" - откриване на изложба и обявяване на резултатите от конкурса за най-красиво изработена лазарска китка

Организатори: Община Бургас, Регионален исторически музей - Бургас,

Общински детски комплекс - Бургас

 

5 април - четвъртък

кв. "Победа, Читалище "Христо Ботев"

11.30 часа

"Шарени вълшебства"

Организатор: Читалище "Христо Ботев" - кв. "Победа"

 

5 април - четвъртък

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

Изложбена зала

16.30 часа

Втори детски конкурс "Пролет над Бургас"

Откриване на изложба и награждаване на победителите

 

5 април - четвъртък

Културен център "Морско казино"

Зала "Петя Дубарова"

18.00 часа

"Великденско предчувствие в музика и багри"

Концерт на Яна и Йордан Маринови

 

5 април - четвъртък

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

19.00 часа

"Микрофонът е наш"

Концерт на солисти от детски хор  "Милка Стоева" с диригент Светла Стоева

към Младежки културен център - град Бургас

 

5 април - четвъртък

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

"Бившата жена на моя живот" от Жозиан Баласко

Постановка: Велко Кънев

Сценография и костюми: Антония Попова

Участват: Асен Блатечки, Невена Бозукова, Милена Маркова, Стефан Иванов

 

6 април - петък

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

9.30 часа

"Приключения опасни със герои сладкогласни" от Недялко Йорданов

Постановка: Стефан Поляков;

Сценография и костюми: Елена Александрова

Музика: Димитър Вълчев

Участват: Юрий Ангелов, Зорница Константинова, Невена Цанева, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Валери Еличов, Димитър Мартинов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Деница Денчева

 

6 април - петък

храм "Св. Богородица" - град Бургас

16.00 часа

1. Награждаване на отличените в конкурса за Великденска украса за деца и ученици до 19 години

2. Награждаване на отличените във Втория национален литературен конкурс за православна поезия и проза "Христос Воскресе - радост донесе"

Организатор: Общински детски комплекс - Бургас

 

7 АПРИЛ - ЛАЗАРОВДЕН

 

7 април - събота

Лазаровден

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Утринна служба и Света Златоустова литургия

 

7 април - събота

Лазаровден

кв. Лозово

от 8.00 часа до 16.00 часа

Лазарски песни за здраве и берекет във всеки дом

Организатор: Читалище "Тракия - 193 г." - кв. Лозово

 

7 април - събота

Лазаровден

кв. Горно Езерово

Начало 8.30 часа

Лазаруване - момински обичай

Организатор: Читалище "Васил Левски 193 г." - кв. Лозово

 

7 април - събота

Лазаровден

с. Твърдица

от 9.00 часа до 16.00 часа

Лазаруване - народен обичай

Организатор: Читалище "Пробуда-1931 г." с. Твърдица

 

7 април - събота

Лазаровден

с. Равнец

9.30 часа

Лазаруване с групата за автентичен фолклор

Организатор: Читалище "Пробуда 1929" - с. Равнец

 

7 април - събота

Лазаровден

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Тримата братя и златната ябълка"

 

7 април - събота

Лазаровден

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

11.00 часа

"Приключения опасни със герои сладкогласни" от Недялко Йорданов

Постановка: Стефан Поляков;

Сценография и костюми: Елена Александрова

Музика: Димитър Вълчев

Участват: Юрий Ангелов, Зорница Константинова, Невена Цанева, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Валери Еличов, Димитър Мартинов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Деница Денчева

 

7 април - събота

Лазаровден

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

17.00 часа

Вечерна служба

 

7 април - събота

Лазаровден

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

от 17.00 до 20.00 часа

Зумба маратон с участието на инструктори от България, Германия и Мексико

Организатори: Община Бургас, Младежки културен център - град Бургас

 

8 АПРИЛ - ЦВЕТНИЦА, ВРЪБНИЦА

 

8 април - неделя

Цветница, Връбница

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Света Златоустова литургия

 

8 април - неделя

Цветница, Връбница

с. Твърдица

10.00 часа

Цветница

Организатор: Читалище "Пробуда 1931 г." - с. Твърдица

 

8 април - неделя

Открита сцена "Охлюва", Приморски парк

11.00 часа

"По стъпките на Великденския заек" - детски празник

Организатори: Община Бургас, Читалище "Пробуда" - град Бургас

 

8 април - неделя

пл. "Тройката"

11.00 часа

"Писан, шарен Великден" - рисуване на Великденски яйца

Организатори: Община Бургас, Читалище "Съгласие" - град Българово

 

8 април - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Тримата братя и златната ябълка"

 

8 април - неделя

Сцена кафе-театър Гранд хотел "Приморец"

Постановка на Драматичен театър "Адриана Будевска"

18.00 часа

"ФАНИ" /Финансова Агония На Индивида/ от Марин Костовски

Режисура и музикална среда: Николай Атанасов

Участват: Стафан Мавродиев, Елена Кънева, Николай Атанасов

 

8 април - неделя

Цветница, Връбница

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

19.00 часа

Последование на Жениха

 

9 АПРИЛ - ВЕЛИКИ ПОНЕДЕЛНИК

 

9 април - Велики понеделник

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Преждеосвещенна литургия

 

9 април - Велики понеделник

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

19.00 часа

Последование на Жениха

 

9 - 24 април

Дружество на бургаските художници

Изложбена зала, ул. "Александровска" 22

Изложба на Анета и Роджер Краеви

 

10 АПРИЛ - ВЕЛИКИ ВТОРНИК

 

10 април - Велики вторник

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Преждеосвещенна литургия

 

10 април - Велики вторник

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"

18.30 часа

Камерен концерт "Vor Ostern" / "Преди Великден"

 

10 април - Велики вторник

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

19.00 часа

Последование на Жениха

 

11 АПРИЛ - ВЕЛИКА СРЯДА

 

11 април - Велика сряда

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Преждеосвещенна литургия

 

11 април - Велика сряда

Културен център "Морско казино"

Зала "Георги Баев"

10.30 часа

Изложба: Ольга Владимировна

 

11 април - Велика сряда

Културен център "Морско казино"

Зала "Петя Дубарова"

18.00 часа

Великденски концерт

Клавирно дуо Маргарита Петранова и Ива Янчева

 

11 април - Велики сряда

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"

19.00 часа

Камерен концерт на струнен квартет при Държавна опера - Бургас

 

12 АПРИЛ - ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК

 

12 април - Велики четвъртък

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Утриня, общ Маслосвет и Света Василева литургия

 

12 април - Велики четвъртък

кв. "Лозово", Читалище "Тракия"

11.00 часа

"Шарен, писан Великден" - изложба и боядисване на великденски яйца

Организатор: Читалище "Тракия - 1930" - кв. "Лозово"

 

12 април - Велики четвъртък

кв. "Победа", Читалище "Христо Ботев"

11.30 часа

Великденска работилница

Организатор: Читалище "Христо Ботев" - кв. "Победа"

 

12 април - Велики четвъртък

Читалище "Пробуда 1929" - с. Равнец

14.30 часа

Децата от Арт клуб "Патиланци" боядисват Великденски яйца

Организатор: Читалище "Пробуда 1929" - с. Равнец

 

12 април - Велики четвъртък

кв. "Горно Езерово", пред Читалище "Васил Левски"

16.00 часа

"Червен, червен Великден" - изложба-базар на великденски яйца и украси

Организатори:  Читалище "Васил Левски" - кв. "Горно Езерово", ОУ "Васил Левски" - кв. "Горно Езерово", Пенсионерски клуб - кв. "Горно Езерово"

 

12 април - 11 май

Културен център "Морско казино"

Зала "Ал. Г. Коджакафалията", зала "Георги Баев"

Откриване: 17.30 часа

Изложба: "Живот и творчество на Захари Зограф"

с участието на ансамбъл "Ангеликус"

 

12 април - Велики четвъртък

Фестивал "Музикален Бургас"

Бургаските музикални семейства и техните приятели

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

Веселина Димитрова - сопран

Цветанка Христова - пиано

с участието на Магдалена Петкова и Георги Чанев

 

12 април - Велики четвъртък

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

19.00 часа

Последование на дванайсетте Евангелия

 

12 aприл - Велики четвъртък

Дом на културата Лукойл Нефтохим Бургас

пл. "Тройката"

19.30 часа

"Брилянтин" - мюзикъл

Част от националното турне на Американския университет

и оркестър "Levon Manukyan Collegium Musicum"

 

13 АПРИЛ - ВЕЛИКИ ПЕТЪК - РАЗПЕТИ ПЕТЪК

 

13 април - Велики петък - Разпети петък

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Царски часове, Вечерня с изнасяне на Светата Плащеница

 

13 април - Велики петък - Разпети петък

храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

19.00 часа

Опело Христово

 

14 АПРИЛ - ВЕЛИКА СЪБОТА

 

14 април - Велика събота

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Света Василиева Литургия

 

14 април - Велика събота

Открита сцена "Охлюва", Приморски парк

11.00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

"Принцесата и змеят"

 

14 април - Велика събота

Открита сцена "Охлюва", Приморски парк

11.00 часа

Отворени Арт ателиета:

"Школа по текстил" с ръководител Веселка Йорданова

"Школа по стъклопис" с ръководител Мария Шурелова

"Школа по иконопис" с ръководител Мария Алексиева

"Школа за изработка на бижута" с ръководител Лора Янева

"Школа "Приказно ателие - да нарисуваме приказка" с ръководител Таня Бръсничева

 

14 април - Велика събота

Храм "Св. Богородица", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

23.30 часа

Начало на Пасхалната служба

 

14 април - Велика събота

23.30 часа

храм "Св. Иван Рилски"

Пасхална служба отслужена от Негово Високопреосвещенство Сливенския Митрополит Йоаникий и Бургаското православно духовенство

Пасхалната служба ще бъде предавана на мултимедийни екрани разположени пред храма

 

15 АПРИЛ - ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО

 

15 април - неделя

Възкресение Христово

Регионален исторически музей - Бургас

Етнографски комплекс, ул. "Славянска" 69

10.00 часа

Великден в Бургас

Представяне на традиционна Великденска трапеза

и детски Великденски игри - борене с яйца и люлеене на люлка за здраве

Организатори: Община Бургас, Регионален исторически музей - Бургас

 

15 април - неделя

Възкресение Христово

Градинката до Часовника

11.00 часа

Концерт на Бургаски Духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

15 април - неделя

Възкресение Христово

Пред храм "Св. Иван Рилски"

11.00 часа

"Великденски Послания" - концерт

Участват: Вокална група "Ретро-Бургас", Фолклорна група "Ветренски славеи",

Фолклорна група  "Мъниста", Клуб "Хороводец", Танцов клуб "Миладина", Танцов състав "Изгрев", Танцов клуб "Славейче", Мажоретен състав "Миладина"

Организатор: Читалище  "Асен Златаров" - град Бургас

 

15 април - неделя

Възкресение Христово

к/с "Изгрев", парк "Изгрев"

11.00 часа

Великденски концерт

Организатор: Читалище "Изгрев" - град Бургас

 

15 април - неделя

Възкресение Христово

к/с Меден Рудник, пред храм - параклис "Св. Димитър"

11.00 часа

Великденски концерт

Организатор: Читалище "Паисий Хилендарски" - град Бургас

 

15 април - неделя

Възкресение Христово

пл. "Атанас Сиреков" /пред сградата на Община Бургас/

12.00 часа

Концерт на ПФА "Странджа" - Бургас

гл. худ. ръководител Марио Егов, диригент на ансамбъла Любен Касабов, диригент на оркестъра Николай Чапкънов, хореограф Михо Атанасов, хормайстор Атанаска Бонева, балет майстор Ивайло Стоянов

 

15 април - неделя

Възкресение Христово

с. Твърдица

12.30 часа

Великденско хоро

Организатор: Читалище "Пробуда 1931 г." - с. Твърдица

 

15 април - неделя

Възкресение Христово

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

16.00 часа

Пасха - Вечерня

 

16 април - понеделник

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Празнична служба

 

16 април - понеделник

пл. "Атанас Сиреков" /пред сградата на Община Бургас/

11.30 часа

"Зов за България"

Концерт на Илия Луков и млади бургаски таланти

 

16 април - понеделник

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

17.00 часа

Празнична служба

 

16 април - понеделник

Отпечатване на Юбилейно издание на вестник "Черноморски фар"

по повод 100-годишнината от основаването на Регионален исторически музей - Бургас

Притурка със снимкови и текстови материали от фондовете на музея

 

17 април - вторник

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

8.00 часа

Празнична служба

 

17 април - вторник

Читалище "Пробуда 1929" - с. Равнец

14.30 часа

Изложба на Великденски яйца

Организатор: Читалище "Пробуда 1929" - с. Равнец

 

17 април - вторник

Храм "Св. Богородица",

храм "Св. Иван Рилски", храм "Св. Атанасий", храм "Св. Троица"

17.00 часа

Празнична служба

 

17 април - вторник

Културен център "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

19.00 часа

Великденски концерт на Смесен хор "Бургас" и солисти на Детски хор "Милка Стоева" с диригент Светла Стоева

Организатор: Община Бургас, Младежки културен център

 

17 април - вторник

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

"Мъже на изчезване" от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

Сценична версия и постановка: Иван Савов

Сценография: Вечеслав Парапанов

Костюми: Мария Диманова

Музика: Асен Аврамов

Участват: Красимир Ранков, Стоян Памуков, Асен Лозанов,

Димитринка Тенева, Деница Денчева

 

18 април - сряда

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

"Бившата жена на моя живот" от Жозиан Баласко

Постановка: Велко Кънев

Сценография и костюми: Антония Попова

Участват: Асен Блатечки, Невена Бозукова, Милена Маркова, Стефан Иванов

 

18 април - сряда

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

Камерна зала "Апостол Карамитев"

19.00 часа

NO(R)WAY TODAY или Юлия и Август през зимата от Игор Бауерсима

Постановка: Петър Пейков

Сценография и костюми: Йосиф Божилов

Участват: Людмила Стоин, Стелиан Радев

 

19 април - четвъртък

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

16.00 часа

Пролетен Еко празник

Организатори: НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" - град Бургас

 

19 април - четвъртък

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен 36А"

"Приключения опасни със герои сладкогласни" от Недялко Йорданов

Постановка: Стефан Поляков;

Сценография и костюми: Елена Александрова

Музика: Димитър Вълчев

Участват: Юрий Ангелов, Зорница Константинова, Невена Цанева, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Валери Еличов, Димитър Мартинов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Деница Денчева

 

19 април - четвъртък

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

"Омайна нощ" от Жозиан Баласко

Превод от френски език: Пламен Дончев

Постановка: Велко Кънев

Сценография: Вечеслав Парапанов

Костюми: Мария Диманова

Музика: Стефан Диомов

Участват: Асен Блатечки, Мария Сапунджиева, Юрий Ангелов

 

20 април - петък


Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47
18.00 часа
Фестивал на ученически поп и рок групи
Организатор: Община Бургас, Група "Горещ пясък", Фондация "Пламен Ставрев"

 

21 април - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Цар Дроздобрад"

 

21 април - събота

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

11.00 часа

"Котаракът с чизми" по Шарл Перо

Драматизация за деца от Нина Стойчева

Постановка и хореография: Стефан Поляков

Сценография и костюми: Вечеслав Парапанов

Музика: Димитър Вълчев

Участват: Невена Цанева, Валери Еличов, Асен Лозанов, Стоян Памуков, Златко Ангелов, Димитрина Тенева, Полин Лалова, Николай Стоименов, Юрий Ангелов, Венелин Георгиев

 

22 AПРИЛ - СВЕТОВЕН ДЕН НА ЗЕМЯТА

 

22 април - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Цар Дроздобрад"

 

23 април - понеделник

Регионален исторически музей - Бургас

Природонаучна експозиция, ул. "Фотинов" 30

от 10.30 до 16.00 часа

По повод Световния ден на Земята

Да се присъединим към децата от ЦДГ "Слънце"

и нарисуваме най-красивите природни картина с естествени бои

 

23 април - понеделник

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

"Приключения опасни със герои сладкогласни" от Недялко Йорданов

Постановка: Стефан Поляков;

Сценография и костюми: Елена Александрова

Музика: Димитър Вълчев

Участват: Юрий Ангелов, Зорница Константинова, Невена Цанева, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Валери Еличов, Димитър Мартинов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Деница Денчева

 

24 АПРИЛ - ВЪЗПОМЕНАТЕЛЕН ДЕН НА АРМЕНЦИТЕ

 

24 април - вторник

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен 36А"

 "Приключения опасни със герои сладкогласни" от Недялко Йорданов

Постановка: Стефан Поляков;

Сценография и костюми: Елена Александрова; Музика: Димитър Вълчев

Участват: Юрий Ангелов, Зорница Константинова, Невена Цанева, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Валери Еличов, Димитър Мартинов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Деница Денчева

 

25 април - сряда

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

Камерна зала "Апостол Карамитев"

19.00 часа

NO(R)WAY TODAY или Юлия и Август през зимата от Игор Бауерсима

Постановка: Петър Пейков

Сценография и костюми: Йосиф Божилов

Участват: Людмила Стоин, Стелиан Радев

 

25 април - 9 май

Дружество на бургаските художници

Изложбена зала, ул. "Александровска" 22

Изложба: Атанас Симонов, Златин Симонов

 

26 април - четвъртък

Регионална библиотека "П. Яворов"

Зала, ул." Булаир" 10

18.30 часа

Концерт посветен на 250 години от създаването на "История славянобългарска"

С участие на хор "Милка Стоева"

Организатор: "Арт Пиерия" - Бургас

 

26 - 28 април

ХIV Национален конкурс за класически, характерен, съвременен танц

 и Фрий-денс - Бургас

Организатори: Община Бургас, Общински детски комплекс - Бургас

 

Програма

 

26, 27, 28 април

Дом на културата Лукойл Нефтохим Бургас

от 9.30 часа до 17.00 часа

 

27 април

Младежки културен център, ул. Гладстон" 47

от 9.30 часа до 17.00 часа

 

27 април - петък

Драматичен театър "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

Гостува театъра към Нов Български Университет

19.00 часа

"Метаморфози" по Овидий от Мери Цицерман

Постановка и музикално оформление: Ева Волицер

Сценография и костюми: Венера Иванова

Пластика: Иван Недялков

Хореография: Анна Пампулова

Визии: Владимир Грънчаров

Участват: Галя Колева, Яна Стоянова, Мирослав Филков, Илина Андреева, Ваня Георгиева, Емил Иванов, Николай Иванов, Марсела Дестанова, Александър Иванов, Александър Котев, Ирена Данчева, Десислава Стефанова

 

28 април - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Момче и Вятър"

 

29 април - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Момче и Вятър"

 

 

свали като pdf разглеждания: 6947 последна промяна: 09:49:26, 18 април 2012