Културна програма за месец юни 2012

четвъртък, 31 май 2012
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец юни 2012

 

 

 

 

31 май - 31 август

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Ал. Г. Коджакафалията", ет. II

Изложба "Най-големите съкровища на траките",

Откриване: 31 май, 20.00 часа

 

1 ЮНИ - МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ДЕТЕТО

 

1 юни - петък

"Стената на приказките", Приморски парк

от 15.00 до 19.00 часа

"Лаборатория за къщи мечти"

Организатори: Камара на архитектите в България, Община Бургас

Партньори: Сдружение "Трансформатори", Sofia Architecture week

 

1 юни - петък

Държавен куклен театър - Бургас

МОЛ "Бургас Плаза"

17.00 часа

"Бон Бон Оле"

 

1 юни - петък

Читалище "Изгрев 1909" - град Бургас

Детски празник

 

1 юни - петък

Читалище "Васил Левски 1937" - кв. Горно Езерово

"Римувани адаптации по български народни приказки"

Детска театрална формация към Читалище "Христо Ботев" - кв. Банево гостува на децата от кв. Горно Езерово

 

1 юни - петък

Читалище "Просвета 1927" - кв. Долно Езерово

Детско парти

"Римувани адаптации по български народни приказки"

Детска театрална формация към Читалище "Христо Ботев" - кв. Банево гостува на децата от кв. Долно Езерово

 

1 юни - петък

Читалище "Тракия 1930" - кв. Лозово

"Римувани адаптации по български народни приказки"

Детска театрална формация към Читалище "Христо Ботев" - кв. Банево гостува на децата от кв. Лозово

 

1 юни - петък

Читалище "Светлина 1928" - с. Брястовец

Детски празник

 

1 юни - петък

Читалище "Любен Каравелов 1948" - с. Драганово

Детски празник

 

1 юни - петък

Читалище "Просвета 1938" - с. Изворище

Детско тържество

 

1 юни - петък

Читалище "Съзнание 1927" - с. Маринка

Куклен театър

 

1 юни - петък

Читалище "Антон Страшимиров 1983" - с. Черно море

Детско парти с аниматори

 

1 юни - петък

Читалище "Възраждане 1927" - с. Рудник

Конкурс за рисунка с въглен и тебешир

Състезание с велосипеди

 

2 ЮНИ - 136 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА ХРИСТО БОТЕВ

       ДЕН НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА БЪЛГАРСКАТА СВОБОДА

 

2 юни - събота

Приморски парк, паметник на Христо Ботев

11.00 часа

Ритуал по поднасяне на венци и цветя

на паметника на Христо Ботев в Приморски парк

Организатори: Община Бургас, Военноморска база - Бургас

 

2 юни - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Кл. Охридски" 2

11.00 часа

"Тумба Лумба"

 

2 юни - събота

Участие на Битова група към Читалище "Съзнание 1928" - с. Маринка

в Регионален тракийски събор - град  Камено

 

3 юни - неделя

к/с "Меден Рудник", втората спирка на автобус 211

10.30 часа

Фестивал "Шарено котле" - култура и традиции на местните общности. Организатор: Читалище "Св. св. Кирил и Методий 1985" - гр. Бургас

с подкрепата на Америка за България и Платформа Агора по проект "Активни граждански общности чрез читалищата в България".

 

3 юни - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Кл. Охридски" 2

11.00 часа

"Тримата брата и златната ябълка"

 

3 юни - неделя

Участие на Женска певческа група "Равничанка" и Детска певческа група към Читалище "Пробуда - 1929", с. Равнец на Събор "На мегдана" - гр. Камено

 

3 юни - неделя

Участие на Битова група за автентичен фолклор към Читалище "Пробуда 1929" - с. Извор в Регионален тракийски събор - град Камено

 

4 юни - 31 декември

Регионален исторически музей - Бургас

Археологическа експозиция, ул. "Богориди" 21

10.00 часа

"Извлечено от забравата:

Тракийското светилище на връх Шилото, град Бургас"

 

4 юни - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

"Бившата жена на моя живот" от Жозиан Баласко

 

4 юни - понеделник

Летен театър, Приморски парк

21.00 часа

"Лебедово езеро" - балет по музика на П. И. Чайковски

Гостува балета на  театър "Ермитаж" - град Санк Патербург, Русия

 

5 юни - вторник

Приморски парк, открита сцена "Охлюва"

19.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

5 юни - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

Мъже на изчезване" от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

 

5 юни - вторник

Летен театър, Приморски парк

21.00 часа

Гала спектакъл

Гостува балета на театър "Ермитаж" - град Санк Патербург, Русия

 

6 юни - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

Мъже на изчезване" от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

 

6 юни - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.30 часа

NO(R)WAY TODAY или Юлия и Август през зимата

 

7 юни - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

Гостуващ спектакъл

"Вечеря за глупаци"

 

7 юни - четвъртък

ул. "Александродска", ул. "Богориди"

градинката до "Часовника"

19.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

8 юни - петък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

Гостуващ спектакъл

"Смях в залата" от Майкъл Фрейн

 

9 юни - събота

Държавна опера - Бургас Зала "Опера", ул. "Кл. Охридски" 2 16.00 часа

"Ромео и Жулиета"

 

9 юни - събота

Участия на Битовата група към Читалище "Възраждане 1927" - с. Рудник

във Втори фолклорен събор "Непресъхващ извор" - град Стралджа

 

9 юни - събота

Участие на Женска певческа група "Равничанка" и Детска певческа група към Читалище "Пробуда - 1929", с. Равнец на Фолклорни празници "Славееви нощи" - гр.Айтос

 

11 юни - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

Гостуващ спектакъл

"Оскар и розовата дама" по Е.Е. Шмит

 

12 юни - вторник

Приморски парк, открита сцена "Охлюва"

18.00 часа

Концерт на вокален ансамбъл "Морски бриз"

Организатор: Читалище "Любен Каравелов 1940"

 

12 юни - вторник

Приморски парк, открита сцена "Охлюва"

19.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

13 юни - сряда

Дом на културата Лукой Нефтохим - Бургас

18.30 часа

"С перо и струна"

Авторски концерт на Христо Граматиков по повод 65 годишнината му

Организатор: Читалище "Фар 1946" - град Бургас

 

13 юни - сряда

Държавна опера - Бургас Зала "Опера", ул. "Кл. Охридски" 2 19.00 часа

"Отело"

 

14 юни - четвъртък

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"

ул. "Митрополит Симеон" 24, ет. I

Изложба "110 години от рождението на Иван Ненов"

Колекция "Боян Радев"

 

14 юни - четвъртък

ул. "Александродска", ул. "Богориди"

градинката до "Часовника"

19.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

15 юни - петък

Държавна опера - Бургас Зала "Опера", ул. "Кл. Охридски" 2 19.00 часа

"Веселата вдовица"

 

15 юни - петък

Читалище "Съгласие 1905" - гр. Българово

"Здравей лято" - детско парти

 

15 юни - петък

Читалище "Пробуда - 1929", с. Равнец

Детско парти по случай края на учебната година

 

16 юни - събота

Участия на Битовата група към Читалище "Възраждане 1927" - с. Рудник

във Фестивал "Славееви нощи" - град Айтос

 

16 юни - събота

Открита сцена "Охлюва"

18.00 часа

"Открих сърцето си пред теб"

Концерт на Вокална група "Ретро Бургас"

Организатор: Читалище "Асен Златаров 1940"

 

17 юни - неделя

"Открих сърцето си пред теб"

Концерт на Вокална група "Ретро Бургас" към  Читалище "Асен Златаров 1940" в град Созопол

 

18 юни - понеделник

Открита сцена "Охлюва"

17.00 часа

"Забавното лятно четене" 2012

 

18 юни - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

"Българският модел - двайсет години по-късно" по Станислав Стратиев

 

19 юни - вторник

Приморски парк, открита сцена "Охлюва"

19.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

20 юни - сряда

Изпълнение на обреди за начало на жътвата

Организатор: Читалище "Васил Левски 1937" - кв. Горно Езерово

 

21 юни - четвъртък

ул. "Александродска", ул. "Богориди"

градинката до "Часовника"

19.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

23 юни - събота

Летен театър, Приморски парк

21.00 часа

"Травиата"

Опера в 3 действия от Джузепе Верди

Либрето Франческо Пиаве, Диригент - Давид Крешенци

Гостува Държавна опера - Русе

 

24 юни - неделя

Регионален исторически музей - Бургас

Етнографска експозиция, ул. "Славянска" 69

Еньовденски венец и Еньовски китки

 

24 юни - неделя

Честване на Еньовден

Организатор: Читалище "Васил Левски 1937" - кв. Горно Езерово

 

25 юни - понеделник

Държавна опера - Бургас Зала "Опера", ул. "Кл. Охридски" 2 19.00 часа

"Травиата"

Опера в 3 действия от Джузепе Верди

Либрето Франческо Пиаве, Диригент - Давид Крешенци

Гостува Държавна опера - Русе

 

26 юни - вторник

Читалище "Пробуда - 1929", с. Равнец

По повод Международния ден за борба срещу наркотиците

Дискусия с ученици от среден курс

 

26 юни - вторник

Приморски парк, открита сцена "Охлюва"

19.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

26 юни - вторник

Летен театър, Приморски парк

21.00 часа

"Спящата Красавица"

Балет по музика на П.И.Чайковски

По оригиналната хореография на Мариус Петипа

Гостува Държавна опера - Русе

 

28 юни - четвъртък

ул. "Александродска", ул. "Богориди"

градинката до "Часовника"

19.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

29 юни - петък

Участие на Детската театрална формация към Читалище "Христо Ботев 1928" - кв. Банево в V Национален младежки театрален фестивал - "Сцена край морето" - град Поморие 2012

 

свали като pdf разглеждания: 8460 последна промяна: 17:07:51, 12 юни 2012