Културна програма за месец ноември 2012

четвъртък, 01 ноември 2012
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец ноември 2012

 

 Изложбена зала Дружество на бургаските художниците, ул. "Александровска" 22

29 октомври - 11 ноември

Изложба Мария Алекслиева  /живопис, рисунка/ 

12 ноември - 25 ноември

Изложба Иван Бахчеванов

26 ноември - 02 декември

Годишна фотографска изложба
Градска Художествена Галерия "Петко Задгорски" 
ул."Митрополит Симеон"24

Етаж 1, зала 1
до 15 ноември "110 години от рождението на Петко Задгорски "

21 ноември до 31 декември Атанас Яранов

Етаж 2
15 ноември до 31 декември Изложба "Графика" - от фонда на галерията

1 ноември - Ден на народните будители

01 ноември - четвъртък
Културен дом на Нефтохимика, Площад "Тройката" №1
"Един музикален миг...Бургас преди 100 години"
Концерт посветен на 140 години от рождението на именития бургаски композитор Георги Шагунов
19.00 часа

01 ноември - четвъртък
Драматичен Театър "Адриана Будевска"  
ул. "Цар Асен" 36А
Голямата зала
"За Господ - забранено!" от Мартин Макдона
19.00 часа

03 ноември - събота
Архангелова-мъжка задушница
Военен клуб Бургас
Заупокойна молитва и ритуал по поднасяне на венци и цветя
11.30 часа  

03 ноември - събота
Държавен Куклен Театър -  Бургас 
ул."Климент Охридски" 2
"Червената шапчица"
11.00 часа

04 ноември - неделя
Държавен Куклен Театър -  Бургас ул. "Климент Охридски" 2
 "Червената шапчица"
11.00 часа

05 ноември - понеделник
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Голяма зала
Гостува Драматичен театър "Гео Милев" Ст. Загора
"Тартюф" Комедия от Жан - Батист Молиер
17.00 часа

05.10.(понеделник)
Културен дом на нефтохимика
Театрална постановка "Вечеря за двама" от 19:00ч.
С участието на: Георги Кадурин, Аня Пенчева и Ани Михайлова

06 ноември - вторник
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Голяма зала
"Бай Ганьо в театъра" от Георги Данаилов
19.00 часа

07 ноември - сряда
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Камерна зала "Апостол Карамитев
"Боряна" от Йордан Йовков, постановка Ивалин Димитров
19.00 часа

07 ноември - сряда
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Опера
"Ангели през ада" - балет, хореография проф. Хикмет Мехмедов
19.00 часа

07 ноември - сряда
Младежки Културен Център Бургас ул. "Гладстон" 47
Зала 1
Училище за родители "Мама" организира лекции на тема :
"Алергийте -нарастващо предизвикателство и болест на новото време"
лектор - Д-р Галина Иванова -специалист вътрешни болести и алергология
"Зимна патология и хомеопатия"
лектор-Д-р Милен Димитров- специалист вътрешни болести и хомеопатия
10.00 часа

08 ноември - четвъртък
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Филхармония
Симфоничен концерт, диригент Йордан Дафов, солист Диляна Момчилова - виолончело
9.00 часа

09 ноември - петък
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Опера
Гостува ДТ "Невена Коканова" - Ямбол
"Благородният испанец"
19.00 часа

10 ноември - събота
Държавен Куклен Театър -  Бургас ул. "Климент Охридски" 2
"Принцесите и змеят"
11.00 часа

10 ноември - събота
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Опера
"Царицата на чардаша" - оперета от Калман, диригент Найден Тодоров
19.00 часа

11 ноември -  неделя
Държавен Куклен Театър -  Бургас ул. "Климент Охридски" 2
"Тримата братя и златната ябълка"
11.00 часа

12 ноември - понеделник
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Камерна зала "Апостол Карамитев
"Балкански аристократи" по Любинка Бобич постановка Бойко Богданов
19.00 часа

13 ноември - вторник
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Голяма зала "Апостол Карамитев
"Боряна" от Йордан Йовков, постановка Ивалин Димитров
19.00 часа

14 ноември - сряда
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Камерна зала "Апостол Карамитев
"Кавказкият тебеширен кръг" от Бертолт Брехт
18.00 часа

14 ноември - сряда
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Опера
"Копелия" - балет от Делиб, хореография проф. Хикмет Мехмедов
19.00 часа

16 ноември - петък
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Голяма зала
"Приключения опасни със герои сладкогласни" от Недялко Йорданов
12.00 часа

16 ноември - петък
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Опера
Гостува Анна Шелудько - Русия - концерт за пиано
19.00 часа

17 ноември - събота
Държавен Куклен Театър -  Бургас ул. "Климент Охридски" 2
"Искам да стана голям"
11.00 часа

18 ноември - неделя
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Кафе-театър х-л "Приморец"
"Здравей, обичам те" по Нийл Саймън
Държавен Куклен Театър -  Бургас ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа

18 ноември - неделя
Държавен Куклен Театър -  Бургас ул. "Климент Охридски" 2
"Искам да стана голям"
11.00 часа

19 ноември - понеделник
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Камерна зала
"Изгубени в звездите" по Семьон Злотников
19.00 часа

20 ноември - вторник
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Опера
"Кармен", опера от Бизе, диригент Иван Кожухаров
19.00 часа

21 ноември - сряда
Младежки Културен Център Бургас ул. "Гладстон" 47
Зала 1 
Концерт на хорова школа "Милка Стоева"
19.00 часа

21 ноември - сряда
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Камерна зала "Апостол Карамитев
Гостува Драматичен театър - Ловеч
19.00 часа

21 ноември - сряда
Младежки Културен Център Бургас ул. "Гладстон" 47 
Зала 1
Семинар на спортен клуб "Аякс"
8.30 часа

21 ноември - сряда
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Опера
"Веселата вдовица", оперета от Лехар, диригент Иван Кожухаров
19.00 часа

23 ноември - петък
Младежки Културен Център Бургас ул. "Гладстон" 47
Зала 1
Семинар на спортен клуб "Аякс"
8.30 часа

24 ноември - събота
Младежки Културен Център Бургас ул. "Гладстон" 47
Зала 1
Семинар на спортен клуб "Аякс"
8.30 часа

24 ноември - събота
Държавен Куклен Театър -  Бургас ул. "Климент Охридски" 2
"Как се лекува лъвски страх"
11.00 часа

24 ноември - събота
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Кафе-театър х-л "Приморец"
"ФАНИ" /Финансова агония на индивида"  от Марин Костовски
18.00 часа

24 ноември - събота
Младежки Културен Център Бургас ул. "Гладстон" 47
Зала 1
Семинар на спортен клуб "Аякс"
8.30 часа

24 ноември - събота
Държавен Куклен Театър -  Бургас ул. "Климент Охридски" 2
"Как се лекува лъвски страх"
11.00 часа

27 ноември - вторник
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Камерна Зала
"Моли Суини" по Брайън Фриъл
19.00 часа

27 ноември - вторник
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
Зала Опера
"Царицата на чардаша" - опера от Калман, диригент Найден Тодоров
19.00 часа

28 ноември - сряда
Драматичен Театър "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
Голяма Зала "Ап. Карамитев"
Боряна" от Йордан Йовков, постановка Ивалин Димитров
19.00 часа

28 ноември - сряда
Общински Детски Комплекс "Адриана Будевска" ул. "Цар Асен" 36А
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова" ет. 2
Празник на здравословното хранене
10.00 часа

30 ноември - петък
Държавна Опера Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
зала Опера
"Болеро", балет от Равел с хореография проф. Хикмет Мехмедов и "Селска чест", опера от Маскани, диригент Иван Кожухаров
19.00 часа

свали като pdf разглеждания: 5795 последна промяна: 09:46:59, 07 ноември 2012