Културна програма за месец февруари 2013

петък, 01 февруари 2013
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец февруари 2013

1 февруари - 28 февруари

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" №24, ет. 2
ИЗЛОЖБА ОРТОГОНАЛ - Международен форум за безпредметно изкуство етаж 2

4 февруари - 16 февруари

Дружество на бургаските художници, ул. "Александровска" №22
Изложба на плевенски художници

18 февруари - 2 март

Дружество на бургаските художници, ул. "Александровска" №22
Изложба "Млади бургаски автори"

1 февруари /петък/

18.00 часа
МОЛ Галерия Бургас
Празник на виното и зарязване на лоза с участието на ФТА "Емона"

2 февруари /събота/

РИМ - Бургас, Природонаучна експозиция, ул. "Константин Фотинов" №30
Световен ден на влажните зони

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Малката елфа"

15.00 часа
Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"
"Бургас търси своя талант"

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
Гостува театър "Арт Мелпомена"
"Досадникът"

3 февруари /неделя/

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Малката елфа"

4 февруари /понеделник/

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"Мъже на изчезване"
от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

5 февруари /вторник/

17.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Спектакъл "Църковните камбани забиха в Бургас тържествено..."
Участват: Пламен Каров, Валери Еличов и хор "Милка Стоева"

17.30 часа
Военен клуб Бургас при отдел "Югоизточен", ул. "Христо Ботев" №36, централно фоайе
Откриване на фото-изложба на тема "Лермонтови -освободители и създатели"

18.00 часа
Военен клуб Бургас при отдел "Югоизточен", ул. "Христо Ботев" №36, лекционна зала 7
Тематична вечер посветена на 135 години от Освобождението на Бургас от османско владичество, съвместно с Регионална дирекция Държавен архив - Бургас

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
"Трубадур"
Опера от Верди

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"Бай Ганьо в театъра"
от Георги Данаилов

6 февруари /сряда/ - 135 години от Освобождението на Бургас от османско владичество

РИМ - Бургас, Историческа експозиция, ул. "Лермонтов" №31
Ученическа беседа посветена на Освобождението на Бургас

10.30 часа
Община Бургас, пл. "Атанас Сиреков"
Ритуал за издигане на националния флаг на Република България

11.00 часа
Паметна плоча на ген. А.М.Лермонтов / ул. "Лермонтов" 15/
и Паметник на Руския лазарет в Приморски парк
Поднасяне на венци и цветя на паметната плоча на ген.A. М. Лермонтов и паметника на Руския лазарет в Приморски парк

11.00 часа
Паметник на руските освободители
Заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България
Тържествен ритуал по поднасяне на венци и цветя и отдаване на военни почести по повод 135 години от Освобождението на Бургас

17.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Музикално-поетична вечер
"Ден на Освобождението на Бургас"
Участват: Театрална школа, Школа по пиано,
ДФТА"Радост",НХ "Трепетлика" и "Шарени гайтани"

17.30 часа
Културен дом на нефтохимика
Празничен концерт "Денят на свободата"
Участват: ФА "Атанас Манчев", танцов състав "Детелинка"
Фолклорни групи: "Никола Ганчев", " Тракийче","Деница",
"Маринкювска росна китка"

18.30 часа
КЦ "Морско казино, зала "П. Дубарова"
Камерен концерт
В програмата творби от: Филип Кутев, Джордже Енеску, Димитрий Шостакович, Ян Сибелиус, Максим Петренко, Иван Шатров.
Участват: Маргарита Кожухарова - флейта
Христо Кожухаров - кларинет
Благовеста Рядкова - пиано

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"Боряна"
от Йордан Йовков

7 февруари /четвъртък/

РИМ - Бургас, Историческа експозиция, ул. "Лермонтов" №31
Ученическа беседа посветена на Освобождението на Бургас

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"Куклен дом"
от Хенрик Ибсен
8 февруари /петък/

РИМ - Бургас, Историческа експозиция, ул. "Лермонтов" №31
Ученическа беседа посветена на Освобождението на Бургас

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, камерна зала "Апостол Карамитев"
"Моли Суини"
От Брайън Фриъл

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
"Травиата"
Опера от Верди

9 февруари /събота/

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Цар Дроздобрад"

15.00 часа
Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"
"Бургас търси своя талант"

10 февруари /неделя/

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Цар Дроздобрад"

11 февруари /понеделник/

15.30 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Продукция на пиано на хорова школа "Милка Стоева"

12 февруари /вторник/

10.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, изложбена зала
Училище за родители "Мама"

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"Бай Ганьо в театъра"
от Георги Данаилов

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
"Прилепът"
Оперета от Й. Щраус

13 февруари /сряда/

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
Гостува Драматичен театър "Сава Огняов" - Русе
"Помощ, жена ми е луда!"
от Жан Барбие

14 февруари /четвъртък/

18.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Празничен концерт и бал на влюбените

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"За Господ - забранено!"
От Мартин Макдона

15 февруари /петък/

18.00 часа
Културен център "Морско казино", Приморски парк, зала "Петя Дубарова"
"Сътворение"
Съвместна проява на Театрална школа към Общински детски комплекс и 9-тите класове на ПМГ "Академик Никола Обрешков"

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
‚Дон Жуан"
Опера от Моцарт

16 февруари /сряда/

9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 14
Дискусия на младежко сдружение "Фар"

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Искам да стана голям"

15.00 часа
Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"
"Бургас търси своя талант"

17 февруари /неделя/

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Искам да стана голям"

18 февруари /понеделник/

18.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Музикално-поетичен спектакъл по случай 140 години от обесването на Васил Левски

18.00 часа
Военен клуб Бургас при отдел "Югоизточен", ул. "Христо Ботев" №36, лекционна зала 7
Тематична вечер посветена на 140 години от обесването на Апостола на свободата Васил Левски

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"Омайна нощ"
От Жозиан Баласко

19 февруари /вторник/ - 140 години от смъртта на Апостола на свободата Васил Левски

11.00 часа
Паметник на Апостола на свободата Васил Левски в Приморски парк
Заупокойна молитва в памет на Апостола на свободата Васил Левски
Тържествен ритуал по поднасяне на венци и цветя

17.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Концерт на хорова школа - индивидуални изпълнители

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
"Хубавата Елена"
Оперета от Оденбах

20 февруари /сряда/

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, камерна зала "Апостол Карамитев"
"Изгубени в звездите"
по Семьон Злотников

21 февруари /четвъртък/

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"В защита на пещерния човек"
От Роб Бекер

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
"Любовна магия"
Балет по музика на М. де Файя и "Пролетно тайнство"

22 февруари /петък/

17.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Дискусия "Не на агресията"

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
Гостува театър Българска армия
"Железният светилник"

23 февруари /сряда/

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
Гостува "Руски брилянт"
Цикъл концерти класическа музика
Николай Мажара - пианист,композитор, педагог,солист на Петербургската филхармония
В програмата - Дебюси, Мусоргски, премиера на "Бургаска рапсодия", посветена на кандидатурата на Бургас за европейска столица на културата

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Тумба лумба"

24 февруари /неделя/

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Тумба лумба"

25 февруари /петък/

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
Гостува театър "Зад канала"
"Охранители"

27 февруари /сряда/

18.30 часа
Културен център "Морско казино", Приморски парк, зала "Петя Дубарова"
"Акустично с Горещ пясък"

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"Куклен дом"
От Хенрик Ибсен

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
"Макбет"
Опера от Верди

28 февруари /четвъртък/

РИМ - Бургас, Природонаучна експозиция, ул. "Константин Фотинов" №30
Творческа работилница за изработка на мартеници

19.00 часа
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, голяма зала
"Боряна"
От Йордан Йовков

свали като pdf разглеждания: 5194 последна промяна: 16:04:01, 01 февруари 2013