Културна програма за месец март 2013

петък, 01 март 2013
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Честита Баба Марта!

1 март /петък/

 

РИМ - Бургас, Етнографска експозиция, ул. "Славянска" №69
Мартеницата в традиционната българска култура

НЧ "Изгрев 1909", к-с "Изгрев"
"Работилница за мартенички"

НЧ "Пробуда 1929", с. Равнец
Изложба - базар на мартенички, изработени от децата от Арт клуб "Патиланци"

9.30 часа

НЧ "Просвета 1927", кв. Долно Езерово
"Приказки и легенди за първа пролет"

От 10.30 до 16.30 часа
Къщичката на площад "Тройката"
Работилница на Баба Марта

11.00 часа

НЧ "Антон Страшимиров 1980", м.с. Черно море
Тържество по повод Освобождението, съвместно с децата от СОУ "Христо Ботев"

11.30 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала
Празничен концерт на ПГЕЕ "Константин Фотинов"

14.00 часа

НЧ "Съзнание 1927", с. Маринка
Тържество с жените от фолклорната група"Маринкювска росна китка"

14.00 часа
НЧ "Възраждане 1927", с. Рудник
"Баба Марта бързала..." - празненство с жените  от пенсионерски клуб "Кунка Драгоева" и децата от ДТФ "Слънчеви усмивки"

15.00 часа
НЧ "Съгласие 1905", гр. Българово
Ателие за изработване на мартеници - в салона на читалището

15.00 часа
НЧ "Възраждане 1927", с. Рудник
Поетичен рецитал за 3 март, историческа лекция, тематично свързана с Освобождението на България от османско владичество, изнесена от председателя на НЧ - г-н Васил Илчев - историк

16.00 часа
Културен дом на нефтохимика
Тържествен концерт с участието на самодейни състави
от пенсионерските клубове в Бургас

16.30 часа
Културен център "Морско казино", зала "Георги Баев"
Фотоизложба "Паметниците на Бургас"

17.00 часа
НЧ "Фар 1940"
Тържество "135 години Освобождение на България от турско робство"

18.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
"Уроците на свободата" литературно-музикален рецитал
Участват: Валери Еличов, Невена Цанева
На пианото: Пенка Нейчева

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
КАРМЕН
Опера от Жорж Бизе

2 март /събота/

9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. ‚Гладстон"  №47 зала 14
Училище за трениране на успешни родители

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Магазинче за цветове"

16.00 часа
Концерт на бургаски рок и хип-хоп групи
Пред читалище "Съгласие - 1905"
гр. Българово

18.30 часа
НЧ "Светлина 1928", с. Брястовец
Спектакъл със заря по повод Националния празник на Република България

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, зала Опера
"България през вековете"
Спектакъл на ансамбъл "Българе"
Вход свободен

3 март /неделя/
НЧ "Петър Янев 1939" , кв. Крайморие
Концерт по повод Освобождението

9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 14
Училище за трениране на успешни родители

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Магазинче за цветове"

11.30 часа
Община Бургас, пл. "Атанас Сиреков
Ритуал за издигане на националния флаг на Република България
Молебен за благоденствие и просперитет на свободна България

12.00 часа
Поднасяне на венци и цветя
Паметна плоча на ген. А.М.Лермонтов / ул. "Лермонтов" 15/
и Паметник на Руския лазарет в Приморски парк

12.00 часа
Тържествен ритуал по поднасяне на венци и цветя и отдаване на военни почести по повод 135 години от Освобождението на България
Паметник на руските освободители

14.00 часа
НЧ "Пробуда 1929", с. Извор
Рецитал по повод Освобождението

16.00 часа
МОЛ Галерия Бургас
Празничен концерт на ФТА "Емона" с ръководител Димитър Гинов

4 март /понеделник/

11.00 часа
НЧ "Възраждане 1927", с. Рудник
Патриотичен концерт - рецитал на жените от тракийска певческа група "Никола Ганчев"

5 март /вторник/

19:00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
ПАЛЯЧИ
Опера от Руджеро Леонкавало

7 март /четвъртък/

НЧ "Пробуда1880"
"Танцувай с мама"

18.00 часа
МОЛ Галерия Бургас
Концерт на Хорова школа "М.Стоева"с ръководител Светла Стоева, Мариета Секлемова и Лили Бедросян

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
ТРАВИАТА
Опера от Джузепе Верди

8 март /петък/

13.00 часа
НЧ "Съгласие 1905" - гр. Българово
Състезание за майсторско управление за жени

17.00 часа
НЧ "Ангел Димитров 1929", кв. Сарафово
Осмомартенски концерт "Среща с жените от Сарафово

18.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, зала 1
Зумба маратон с гост инструктор Адела Якоб

9 март /събота/
9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, зала 14
Училище за трениране на успешни родители

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Червената шапчица"

19.00 часа
Културен дом на Нефтохимика
Финал на шоуто "Бургас търси своя талант"

 

10 март /неделя/

9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, зала 14
Училище за трениране на успешни родители

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Червената шапчица"

13.00 часа
НЧ "Обнова 1923", кв. Ветрен
Честване на 8 март в салона на НЧ - с участието на ФГ"Ветренски славеи" и танцовия състав.

 

11 март /понеделник/

 

НЧ "Христо Ботев 1937", кв. "Победа"
"Среща на живо с поезията"

18.00 часа
БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" №24
Изложба "Сюжети от  Балканската война"
Картини от Национален Военноисторически музей, град София

 

12 март /вторник/

 

10.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, изложбена зала
Училище за родители "МАМА" организира семинар с говорители д-р Стоян Христов/детски ортопед/ и Галина Василева /лечение и профилактика на остри респираторни и вирусни инфекции с лекарствените продукти на немския хомеопатичен съюз и шуслеровите соли / .

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
ПРЕМИЕРА
ШЕХЕРЕЗАДА
Балет по музика на Римски - Корсаков

15 март /петък/

От 8.00 до 22.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, изложбена зала
Кандидат-студентска борса
Представителите на университети ще разясняват  пред  младите  хора и техните родители условията за кандидатстване .Всички бъдещи студенти ще могат да получат подробна информация за предлаганите специалности и графиците за провеждане на изпитите, социално-битовите условия и възможностите за реализация след завършване на висшето си образование.

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
ОТ ВИЕНА ДО БРОДУЕЙ
Концерт - спектакъл

16 март /събота/

От 8.00 до 22.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, изложбена зала
Кандидат-студентска борса
Представителите на университети ще разясняват  пред  младите  хора и техните родители условията за кандидатстване .Всички бъдещи студенти ще могат да получат подробна информация за предлаганите специалности и графиците за провеждане на изпитите, социално-битовите условия и възможностите за реализация след завършване на висшето си образование.

9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, зала 14

Училище за трениране на успешни родители

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Яйцето"

 

17 март /неделя/

9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, зала 14
Училище за трениране на успешни родители

10.00 часа
НЧ "Съгласие 1905", гр. Българово
Шести Национален конкурс на тема "Кукери"

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Яйцето"

18 март /понеделник/

РИМ - Бургас, Етнографска експозиция, ул. ‚Славянска" №69
Българските вси светии на песи понеделник - карнавал

18.00 часа
МОЛ Галерия Бургас
Откриване на изложба с мото " Красив град-усмихнати хора"- във връзка с III-ти детски конкурс "Пролет над Бургас"

19 март /вторник/

18.00 часа
БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" №24
90 години от рождението на художника Генко Генков , с картини от БХГ Петко Задгорски, ХГ Сливен, ХГ Казанлък, ХГ Стара Загора

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
ТРУБАДУР
Опера от Джузепе Верди

21 март /четвъртък/

11.00  часа
НЧ "Паисий Хилендарски 1928" , кв. Меден рудник
"Пролетни тайнства" - детски празник по случай първа пролет

18.00 часа
НЧ "Любен Каравелов 1940", в кафе - клуб
По повод световния  ден на поезията - "Поетично кафене" 

18.30 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Концерт на Хорова школа "М.Стоева"с ръководител Светла Стоева, Мариета Секлемова и Лили Бедросян

19.00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
НОРМА
Опера от Винченцо Белини

22 март /петък/

Фестивал на изкуствата "Включи града"
КЦ "Морско казино", Открита сцена "Охлюва", Графична база, Пантеона, Стената на приказките, Флора, Морска градина
НЧ "Асен Златаров1940"
Участие на школата по батик в изложба по повод Деня на водата
РИМ - Бургас, Природонаучна експозиция, ул. "К. Фотинов" №30

Ден на водата съхраняване и опазване на водното богатство

 
11.00 часа
НЧ "Просвета 1927", кв. Долно Езерово
Библиотечен урок с презентация по повод Световния ден на
съвместно с СОУ "Христо Ботев

14.00 час
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Състезание "Водата извор на живот"

14.00 часа
НЧ  "Христо Ботев 1928", кв. Банево
"Червената шапчица" - римувана адаптация по народни приказки, представени от ДТФ "Талантино"

17.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Откриване на изложба "Водата извор на живот"

17.00 часа
НЧ "Изгрев 1909", к-с "Изгрев"
Творческа работилница "Воден отпечатък"

18.00 часа
НЧ "Пробуда 1929", с. Равнец
Пролетна изложба на децата от Арт клуб "Патиланци" и пролетен бал

23 март /събота/

Фестивал на изкуствата "Включи града"
КЦ "Морско казино", Открита сцена "Охлюва", Графична база, Пантеона, Стената на приказките, Флора, Морска градина

9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, зала 14
Училище за трениране на успешни родители

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Как се лекува лъвски страх" 

18.00 часа
Културен дом на нефтохимика
Юбилеен концерт на ФТА "Емона" в памет на Никола Гинов

24 март /неделя/

Фестивал на изкуствата "Включи града"
КЦ "Морско казино", Открита сцена "Охлюва", Графична база, Пантеона, Стената на приказките, Флора, Морска градина

9.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон"  №47, зала 14
Училище за трениране на успешни родители

16.00 часа
МОЛ Галерия Бургас
Концерт на школите към Младежки културен център - балетна школа "Звездичка"  , Хорова школа "Милка Стоева" , танцова формация "Дюн" и др.

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Как се лекува лъвски страх"

26 март /вторник/

НЧ "Петър Янев 1939" , кв. Крайморие
Краеведска беседа  за Деня на Тракия

НЧ "Възраждане 1927", с. Рудник
Ден на Тракия - лекция - беседа от историка Васил Илчев - председател на читалището

19:00 часа
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера
РОМАНТИЧНО
Балет по музика на Франц Шуберт

27 март /сряда/

8.00 часа
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" №47, зала 1
Общинско състезание по религия

19.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Акустично с "Горещ пясък"

 

28 март /четвъртък/

18.00 часа 
НЧ "Св. св. Кирил и Методий 1985", кв. Меден рудник"
Откриване конкурс - изложба на гоблени "Цветно вълшебство

 

30 март /събота/

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Принцесите и змеят"

11.30 часа
Културен дом на Нефтохимика
Национален конкурс за млади поп и рок изпълнители "Сезони"

31 март /неделя/

11.00 часа
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2
"Принцесите и змеят"

11.30 часа
Културен дом на Нефтохимика
Национален конкурс за млади поп и рок изпълнители "Сезони"

свали като pdf разглеждания: 6494 последна промяна: 09:50:23, 01 март 2013