Културна програма за месец април 2013

понеделник, 01 април 2013
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец април 2013

От 1 до 13 април

Дружество на бургаските художници, ул. "Александровска" №22

Изложба живопис "от морето до мен" на Нели Тодорова

Откриване на 1 април, 18.00 часа

 

От 15 до 30 април

Дружество на бургаските художници, ул. "Александровска" №22

Изложба "Графичен дизайн"

Откриване на 15 април, 18.00 часа

 

2 април /вторник/

 

НЧ "Пробуда 1929" - с. Равнец

"Чета и знам"

 

НЧ "Изгрев 1909"

Дарителска акция - "Дари книга"

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, зала "Апостол Карамитев"

"Изгубени в звездите" , по Семьон Злотников

 

4 април /четвъртък/

 

19.30 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Омайна нощ", от Жозиан Баласко

 

5 април /петък/

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, Концертна зала

Симфоничен концерт

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Омайна нощ" , от Жозиан Баласко

 

6 април /събота/

 

11.00 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

"Магазинче за цветове"

 

7 април /неделя/

 

11.00 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

"Магазинче за цветове"

 

8 април /понеделник/

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

ПРЕМИЕРА

"Не падай духом", от Станислав Стратиев

 

9 април /вторник/

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера

Музикален спектакъл "От Виена до Бродуей"

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Бай Ганьо в театъра", от Георги Данаилов

 

19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

"Муа у тупан" по Боян Папазов

Представление на театрално студио Румен Велев

 

10 април /сряда/

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Когато котката я няма...", от Джони Мортимър и Брайън Кук

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, зала "Апостол Карамитев"

"Моли Суини", от Брайън Фриъл

 

11 април /четвъртък/

 

11.00 часа

НЧ "Васил Левски 1937" - кв. Горно Езерово

"Екскурзия в библиотеката" - запознаване с "молбата на книгата", правилата за четене и правилата в библиотеката при читалището

 

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера

 "Мадам Бътерфлай", Опера от ДЖ. Пучини

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

Гостува Драматичен театър "Невена Коканова" - Ямбол

"Свирепо настроение", по Йордан Радичков

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, зала "Апостол Карамитев"

Представяне на книгата на Людмил Тодоров "Разкази"

 

19.00 часа

Културен дом на Нефтохимика, пл. "Тройката"

Благотворителен концерт  "В подкрепа на Таня"

 

12 април /петък/

 

11.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройаката:

Юбилеен концерт на СУ "Юрий Гагарин"

 

16.00 часа

НЧ "Светлина 1928" - с. Брястовец

Ден на Авиацията и Космонавтиката - беседа

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Секс, наркотици и рокендрол", от Ерик Богосян

 

13 април /събота/

 

11.00 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

"Момче и вятър"

 

19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

"Муа у тупан" по Боян Папазов

Представление на театрално студио Румен Велев

 

14 април /неделя/

 

11.00 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

"Момче и вятър"

 

19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

"Муа у тупан" по Боян Папазов

Представление на театрално студио Румен Велев

 

15 април /понеделник/

 

НЧ "Св. Св. Кирил и Методий 1985"

Среща  с художник - илюстратор на детски книжки Невена Ангелова : "Къде се срещат изкуствата"

 

18.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

Великденски благотворителен концерт на ОУ "Антон Страшимиров"

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Боряна", от Йордан Йовков

 

16 април /вторник/

 

18.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

Концерт на ОУ "Васил Априлов"

 

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера

Симфоничен оркестър от програмата на "Австрийски музикални седмици"

 

17 април /сряда/

 

от 8.00 часа до 19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

Национален конкурс за класически, характерни, съвременни танци и фрий-денс

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"В защита на пещерния човек", от Роб Бекер

 

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, зала Опера, ул. "Климент Охридски" №2

"Завещанието на целомъдрения женкар"

гостува Театър Българска армия

 

18 април /четвъртък/

 

НЧ "Любен Каравелов 1940"

"Вечната и святата" - тържество по повод 120 години от рождението на Елисавета Багряна

в АЕГ "Гео Милев"

 

ДНА, НЧ "Христо Ботев 1928" - кв. Банево

17.00 и 19.00 часа

Театралната формация за възрастни представя  "Михал Мишкоед" по Сава Доброплодни 

 

от 8.00 часа до 19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

Национален конкурс за класически, характерни, съвременни танци и фрий-денс

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

Гостува Драматичен театър "Сава Огняов" - Русе

"Милионерът", от Йордан Йовков

 

19 април /петък/

 

от 8.00 часа до 19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

Национален конкурс за класически, характерни, съвременни танци и фрий-денс

 

18.30 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

ПРЕМИЕРА

"Меко казано"

 

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера

 "Травиата", Опера от ДЖ. Верди

 

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

Гостува Драматичен театър "Сава Огняов" - Русе

"Аладин", по приказката на Шехерезада АЛАДИН И ВЪЛШЕБНАТА ЛАМПА

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

ПРЕМИЕРА

"Не падай духом", от Станислав Стратиев

 

20 април /събота/

 

от 8.00 часа до 19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

Национален конкурс за класически, характерни, съвременни танци и фрий-денс

 

11.00 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

 "Меко казано"

 

21 април /неделя/

 

11.00 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

"Спящата красавица"

 

22 април /понеделник/

 

НЧ "Възраждане 1927" -с. Рудник

Великденска изложба

 

НЧ "Просвета 1927" - кв. Долно Езерово

Световен ден на Земята - открит мултимедиен урок

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Когато котката я няма...", от Джони Мортимър и Брайън Кук

 

23 април /вторник/

 

НЧ "Ангел Димитров 1929" -кв. Сарафово

Откриване на фотоизложба в храм "Св. Николай Чудотворец"

 

10.00 часа

НЧ " ТРАКИЯ 1930" - кв. Лозово

Ден на Земята - еко акция "Чист и приветлив квартал"

 

9.00 часа

НЧ "Паисий Хилендарски 1928"

"137 години от Априлското въстание" - мултимедийна презентация

 

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера

 "Веселата вдовица", Оперета от Фр. Лехар

 

24 април /сряда/

 

НЧ "Възраждане 1927" -с. Рудник

Празничен концерт, съвместно с двете училища от селото и ЦДГ "Калинка"

 

16.00 часа

НЧ "Ангел Димитров 1929" -кв. Сарафово

изложба на рисунки "Моето родно място"

 

16.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

Концерт на ОУ "Св. Княз Борис I"

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Куклен дом", от Хенрик Ибсен

 

19.00 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера, ул. "Климент Охридски" №2

"Декамерон"

гостува Тетър Българска армия

 

25 април /четвъртък/

 

16.00 часа

НЧ "Ангел Димитров 1929" -кв. Сарафово

кулинарна изложба - "Гозби от Тракия"

 

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, Концертна зала

Симфоничен концерт

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

Гостува Театър 199  - София

"Дуенде"   

 

19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

Представление "Велик ден благословен"  на танцова формация "Петлите"

 

19.00 часа

Културен център "Морско казино", Приморски парк, зала "Петя Дубарова"

Акустично с "Горещ пясък"

 

26 април /петък/

 

НЧ "Възраждане 1927" -с. Рудник

Фолклорен концерт

 

НЧ "Съгласие 905" - гр. Българово

Фолклорен концерт с участието на ДТФ "Детелинки"

 

18.00 часа

НЧ "Ангел Димитров 1929" -кв. Сарафово

Тържествен концерт "90 години Сарафово"

 

19.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера

 "Шехерезада" -балет по музика на Римски - Корсаков и "Романтично" - балет по музика на Фр.Шуберт

 

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, Голяма зала

"Приключения опасни със герои сладкогласни", от Недялко Йрданов

 

26 април /петък/

 

16.00 часа

Къща музей "Петя Дубарова", ул. "Гладстон" №68

"Песъчинка от луната - приказка за Петя Дубарова"

Музикално-поетичен спектакъл със съпътстваща изложба

 

19.00 часа

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" №36А, зала "Апостол Карамитев"

ПРЕМИЕРА

"Момчето от последния чин"  , от Хуан Майорга

 

27 април /събота/

 

11.00 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

"Червената шапчица"

 

11.00 часа

НЧ "Пробуда 1880"

"Пъстроцветие"

 

15.00 часа

Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" №2, зала Опера

"Шехерезада" -балет по музика на Римски - Корсаков и "Романтично" - балет по музика на Фр.Шуберт

 

19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. Тройката"

Фестивал на младите поп и рок банди

 

28 април /неделя/

 

НЧ "Съзнание 1927" -с. Маринка

пресъздаване на обичая Кумичене

 

11.00 часа

НЧ "Пробуда 1880"

"Творческа лаборатория под слънцето"- лазарски игри

 

11.00 часа

НЧ "Паисий Хилендарски 1928"

"Цветница" - празничен концерт пред параклис "Св. Димитър"

 

11.00 часа

Държавен куклен театър-Бургас, ул. "Климент Охридски" №2

"Червената шапчица"

18.30 часа

НЧ "Просвета 1927" - кв. Долно Езерово

Празник на квартала - концерт

 

19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. Тройката"

Фестивал на младите поп и рок банди

 

29 април /понеделник/

 

13.00 часа

НЧ "Паисий Хилендарски 1928"

Творческа среща с поетесата Стоянка Грудова

 

19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

"Муа у тупан" по Боян Папазов

Представление на театрално студио Румен Велев

 

30 април /вторник/

 

16.00 часа

Приморски парк

ХХХ издание на Международно изложение за цветя "Флора" Бургас 2013

 

19.00 часа

Културен дом на нефтохимика, пл. "Тройката"

"Муа у тупан" по Боян Папазов

Представление на театрално студио Румен Велев

 

19.00 часа

Военен клуб - Бургас

"Престъпления на сърцето"

гостува Драматичен театър "Б. Дановски"-Перник

 

свали като pdf разглеждания: 5487 последна промяна: 13:42:01, 16 април 2013