КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ 2016

петък, 01 април 2016
Публикувано от: Димитринка Костадинова

1 април /петък/  

10:00 -18:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията", ет.0

Изложба" Красотата на българската традиционна носия"

Вход с билети

10:00 -18:30 часа

КЦ "Морско Казино", зала "Г. Баев"

Фотографска изложба "Приказки за Ева"

Организатори: Бургаска Фотографска Общност -

от 1.04 до 25.04.

Вход свободен

11:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Г.Баев"

Училище за бъдещи и настоящи родители "Биберон"

18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова", ет.1

Петъчно шоу с Тома Троев

18:00 часа

Дом на писателя, ул."Вола",1

Премиера на "Бягство във Византия"

Автор Ваньо Вълчев

Представят Бургаска писателска общност и книжарница "Хеликон"

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Арт Ателие представя театралната постановка "Кредитът"

19:00 часа

Военен клуб "ДНА"

Театрална школа "Талантино" - "Нещо ново за спасяване на

културата"

 

 

2  април /събота/

10:00 - 18:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Ал.Г. Коджакафалията",ет.0

Изложба" Красотата на българската традиционна носия"

Вход с билети

11:00 часа

КЦ "Морско казино", Открита сцена "Охлюва"

"Фолклорно море" - концерт с участието на танцови формации и

фолклорни състави

11:00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

"Магазинче за ноти"

 

3  април/неделя/

10:00 -18:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията", ет.0

Изложба "Красотата на българската традиционна носия"

Вход с билети

11:00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

"Магазинче за ноти"

 

 

4 април/ понеделник/

10:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Червената шапчица"

17:30 -19:00 часа

КЦ "Морско казино", Ателие, ет.2

Театрална школа "Детско царство" към ОДК - Бургас

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Фалстаф и веселите съпруги" - от Уйлям Шекспир

19:30 часа

 Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

"Човекът от Земята" - театрална постановка

 

5 април/вторник/

18:00 часа

Експо Център "Флора"

Концерт на група "Горещ пясък"

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Фолклорен концерт

19:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Г.Баев", ет.0

Уроци по аржентинско танго

 

 6 април/сряда/

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Камерна зала

"Есенна градина" - от Лилиан Хелман

19:00 часа

Държавна Опера Бургас - зала Опера

За първи път в Бургас - аранжименти на аржентински танга за

оркестър - "LE GRAND TANGO" - концерт - спектакъл

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Арт Мелпомена представя "Възгледите на един учител за всеобщата

просвета"

 

7  април/четвъртък/

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

Откриване на дните на Австрийската култура и изкуство в Бургас

Австрийски музикални седмици гостуват в Бургас - концерт на

Виенски камерен оркестър

 

8  април/ петък/

10:00 -18:30 часа

Експо Център "Флора"

Сватбено изложение - Luxury Weddings Expo

11:00 часа

КЦ "Морско казино",зала "Г. Баев", ет.0

Училище за бъдещи и настоящи родители "Биберон"

18:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

Представяне на стихосбирката "Болничен лист"

Автор: Лъчезар Лозанов, номиниран в конкурса "Христо Фотев"

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Опасно за живота" - по Пиер Шено

 

 9 април/събота/

10:00 -18:30 часа

 КЦ "Морско Казино, зала "Христо Фотев",ет.0

"Дантелени откровения"- изложба на Станимира Грег-

от 9.04 до 17.04.

10:00 -18:30 часа

Експо Център "Флора"

Сватбено изложение - Luxury  Weddings Expo

11:00 часа

Държавен куклен театър- Бургас

"Малкият Мук"

11:00 часа

БХГ "Петко Задгорски" - Бургас

Камерен вокален концерт с шедьоврите на виенска класика и

романтизъм

 

10  април/неделя /

10:00 -18:30 часа

Експо Център "Флора"

Сватбено изложение - Luxury  Weddings Expo

11:00 часа

Държавен куклен театър- Бургас

"Малкият Мук"

 

 

11 април/понеделник/

17:00 часа

КЦ "Морско казино", Ателие 2,ет.2

Театрална школа "Детско царство" към ОДК- Бургас

18:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

Вечер на Добрин Стоянов - "За птиците,кафезите и други работи"

Представя Милка Стоянова

18:00 часа -откриване

Галерия на ДБХ

Венелин Георгиев - юбилейна изложба "Дърворезба" 2Х35

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Шегите, които Бог си прави"-авторски спектакъл на Димитър Бакалов

19:30 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Театралната школа на Румен Велев представя "Невероятна история" -

по Димитру Соломон   

 

12 април /вторник/

18:00 часа

Експо Център "Флора"

Откриване на изложба на австрийския художник Хорст Прем

Изложбата ще  е отворена от 13.04 до 20.04.

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Опасно за живота" - по Пиер Шено

19:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Г. Баев", ет.0

Уроци по аржентинско танго

 

 

13 април/сряда/

10:00 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

"Патиланци" - мюзикъл за деца от Ал. Йосифов

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Омайна утрин"/ Оскар/ - от Жан Ален

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Театър "Сълза и смях" представя "Луда нощ по френски"

19:00 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

Премиера - "Под небето на Париж" - музикален спектакъл

 

14 април/четвъртък/

16:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Концерт на ОУ "Васил Априлов"

18:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

"Писатели и деца" - в месеца на детската книга

Среща с Мина Кръстева

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала 

"Стая 1313" - от Рей Куни

19:30 часа

Сцена - Куклен театър

Младежка театрална група "Валери и приятели" при НЧ "Асен

Златаров 1940" - Бургас представя "Завещанието на поп Григори"

 

15 април/петък/

 11:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Г. Баев", ет.0

Училище за бъдещи и настоящи родители "Биберон"

11:00-18:00 часа

Галерия "Георги Баев"

"35 нюанса от Париж"- фото -изложба на Пиер Етиен Же -

от 15.04.до 5.05.

18:00 часа

 Дом на писателя, ул. "Вола",1

 Премиера на книгата "Отломки"

 Автор Силва Хачерян

 Представя Роза Боянова

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Благотворителен концерт за социалните групи в Бургас

18:00 часа

КЦ "Морско Казино", зала "Петя Дубарова", ет.1

"Професори свирят виенски класици"-концерт- А.Станков/ цигулка/,

Анатоли Кръстев /виолончело/и Савка Шопова / пиано/

 

16 април/събота/

11:00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

"Пук" - по Валери Петров

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Фестивал на младите поп и рок банди

 

 

17 април/неделя/

11:00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

"Чук и Пук"

 

18 април/понеделник/

10:00 -18:30 часа

КЦ "Морско казино", зала Христо Фотев", ет.0

"Пролетни миниатюри" - изложба, посветена на Цветница и Великден

Автор: Радка Караиванова - от 18.04 до 30.04. - откриване 18.04.

12:30 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

"Патиланци"- мюзикъл за деца от Ал. Йосифов

 17:30 часа

Експо Център "Флора"

Представяне на пиесата "Дрехата на удовлетвореността"-

от възпитаниците на ГПНЕ"Гьоте"

17:30 -19:00 часа

КЦ "Морско казино", Ателие 2,ет.2

Театрална школа "Детско царство" към ОДК - Бургас

18:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

Премиера на книгата "Дни без море"

Автор Янчо Чолаков

Представя Манол Манолов

19:00 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

Трубадур - опера от Джузепе Верди

 

19 април/вторник/

11:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Червената шапчица" - по Шарл Перо

18:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

"140 години от Априлското въстание"

Водещи:Мариана Праматарова и Иван Бубалов  

 

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Камерна зала

"Есенна градина" - от Лилиан Хелман

19:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Г. Баев", ет.0

Уроци по аржентинско танго

 

20 април /сряда/

11:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Червената шапчица" - по Шарл Перо

18:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

Продрум Димов гостува с книга - критически материали

Представя Атанас Радойнов

 

21 април/четвъртък/

10:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Национален балетен конкурс за класически, характерни,

съвременни и фрий денс танци на ОДК Бургас -21.04-24.04.

17:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

Гостува ДТ "Сава Огнянов" - Русе -

"Шибил"- по мотиви на Йордан Йовков

18:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

Премиера на стихосбирката "Сълзи на огъня"

Автор Ирина Войнова

Представя Добрина Топалова

18:00 часа

Концертна зала на НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров"

Театрално четене на маса и представяне на пиесата "Заболяването

Фейсбук" от Щефан Фьогел"

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Шибил"- по мотиви на Йордан Йовков

 

22 април/петък/

8:00 -20:00часа

Експо Център "Флора"

EASTER FESTIVA BURGAS

11:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Г. Баев", ет.0

Училище за бъдещи и настоящи родители "Биберон"

12:30 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

"Лелята на Чарли" - мюзикъл от Оскар Фелцман

17:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

Християнската традиция в литературата и изкуството

Със сонетите на Манол Манолов

18:00 часа

АЕГ "Гео Милев" - Бургас

Роза Боянова представя Международен ден на книгата

 

 

23 април/събота/

8:00 -20:00часа

Експо Център "Флора"

EASTER FESTIVAL BURGAS

11:00 часа

Държавен куклен театър" - Бургас

"Принцеса Квак"

11:00 часа

БХГ "Петко Задгорски"

Концерт- матине "Класика за близък кръг приятели"

13:00 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

"Риголето" - опера от Джузепе Верди

17:00 часа

КЦ "Морско казино", открита сцена "Охлюва"

"Рисувани приказки" - спектакъл на открито

18:00 -22:00 часа

КЦ "Морско казино", зала Г.Баев", ет. 0

Представяне на плейбек - театър- "Тук и сега"

 

24 април /неделя/

8:00 -20:00 часа

Експо Център "Флора"

EASTER FESTIVAL BURGAS

11:00 часа

Държавен куклен театър - Бургас

"Принцеса Квак"

17:00 часа

КЦ "Морско казино", открита сцена "Охлюва"

Комедиен куклен театър  "От кулата"

 

25 април/понеделник/

10:00 - 18:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията", ет.0

Изложба на Ненчо Токмакчиев - акварели от фонда на БХГ "П.

Задгорски" - от 25.04 до 27.05. - откриване - 25.04. -18:00 часа

17:30 -19:00 часа

КЦ "Морско казино", Ателие 2, ет.2

Театрална школа "Детско царство" към ОДК - Бургас

18:00 часа

Дом на писателя, ул. "Вола",1

Гостуват Начо Христосков и Стефан Бонев от Пловдив

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Арт Ателие представя "Горката Франция"

 

26 април/вторник/

18:00 часа

КЦ "Морско Казино", зала "Петя Дубарова", ет.1

Концерт на Духов оркестър - Бургас

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика ,Зрителна зала

Арт Мелпомена представя "Етажна гроздова"

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Стая 1313" - от Рей Куни

19:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Г. Баев", ет.0

Уроци по аржентинско танго

 

27 април/сряда/

19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска", Голяма зала

"Фалстаф и веселите съпруги"

 

28 април/четвъртък/

9:00 -12:00 часа

КЦ "Морско Казино", зала Г. Баев", ет.0

Детско утро - Светло Възкресение" - празник за децата

Организатори: ОДК - Бургас

 18:00 часа

 Дом на писателя, ул. "Вола,1

 Хуманизъм и религия - писателски послания

 Представя Милка Иванова

19:00 часа

 КЦ "Морско казино", зала "Г. Баев", ет.0

 Академия за млади дами

 19:30 часа

 Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

 Концерт на танцова школа "Дюн"

 

29 април/петък/

10:00 -21:00 часа

Експо Център "Флора"

Национална изложба на цветя с международно участие "Флора

Бургас" -29.04 - 7.05. - откриване 11:30 часа

11:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Г. Баев", ет.0

Училище за бъдещи и настоящи родители "Биберон"

19:30 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Театрална школа Румен Велев представя "Невероятна история" - по

Димитру Соломон

 

 

30 април/ събота/

10:00 -21:00 часа

Експо Център "Флора"

Национална изложба на цветя с международно участие

"Флора - Бургас"

 

 

 

 

 

 

Община Бургас си запазва правото за промени по програмата.

ЗА ИНФОРМАЦИЯ

АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС 
ул. Александровска, № 22 
Телефон: (056) 84 05 48


ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ ПЕТКО ЗАДГОРСКИ БУРГАС
ул. Митрополит Симеон, № 24 
Телефон: (056) 84 21 69


РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ БУРГАС
ул. Славянска, № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82


МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. Гладстон, № 39
Телефон:056 840 790

ТЕАТРИ

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР АДРИАНА БУДЕВСКА
ул. Цар Асен I, № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. Климент Охридския, № 2
Телефон: 056 84 17 40


ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР 
ул. Климент Охридски, № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса.
(056) 84 07 35


ОП ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ
площад Тройката, № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274


КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР МОРСКО КАЗИНО
Приморски парк 
Телефон: 056 911 868

ЛЕТЕН ТЕАТЪР
Приморски парк

 

 

свали като pdf разглеждания: 29712 последна промяна: 15:31:23, 11 април 2016