Културна програма за месец април 2009

вторник, 07 април 2009
Публикувано от: Радостин Рачев

 април - сряда

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

"ДРАСКОТИНИ ОТ ДЪЖДА"

от Яна Добрева

постановка Иван Урумов, сценография Петьо Начев

участват: Димитрина Тенева, Полин Лалова, Асен Лозанов, Юрий Ангелов

Времетраене 1час 40 мин

2 април - четвъртък

Зала "Опера", 19.00 часа

Оперно - филхармонично дружество - Бургас, B. D. M. I. - Виена

и Музикална къща В'АМО

представят

IV МАЙСТОРСКИ КЛАС ЗА ОПЕРНИ ДИРИГЕНТИ

30 март - 11 април 2009

СВАТБАТА НА ФИГАРО

Комична опера от В. А. Моцарт

Либрето  Лоренцо да Понте

По втората част от трилогията на Пиер Бомарше

"Безумният ден, или Сватбата на Фигаро"

Диригенти:

Силвио ВЕЙЛЪР (Швейцария), Алесандро ФАБРИЦИ (Италия),

Каролин УОТСЪН (Австралия/Италия), Режисьор Павел ГЕРДЖИКОВ

Художник Радостин ЧОМАКОВ , Диригент на хора Вяра МИХАЙЛОВА

Концертмайстор Йордан КОВАЧЕВ

С участието на:

Момчил Миланов - Гост, Мария Цветкова, Бисер Георгиев,

Людмила Михайлова, Лина Пеева, Магдалена Георгиева,

Даниел Острецов - Гост, Димо Величков, Милена Минкова,

Веселин Спасов, Петър Тихолов

4 април - събота

Държавен куклен театър - Бургас, 11.00 часа

"БОН БОН ОЛЕ"

4 април - събота

зала Опера, 19.00 часа

Dingo Music представя

Магията на Tango Argentino в грандиозния спектакъл на Густаво Русо

"TANGO SEDUCCION"

5 април - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, 11.00 часа

"БОН БОН ОЛЕ"

6 април - понеделник

зала Опера, 19.00 часа

IV МАЙСТОРСКИ КЛАС ЗА ОПЕРНИ ДИРИГЕНТИ

"КАРМЕН"

Опера в четири действия от Жорж Бизе

Либрето Анри Мейак и Людовик Алеви

По едноименната новела на Проспер Мериме

Диригенти:

Марлон ЧЕН (Тайван/САЩ), Александър МАЙЕР (Германия),

Йорн ФОСХЕЙМ (Норвегия), Александър ВАЙНСТОК (Израел)

Режисьор Майя СЛАВЧЕВА, Художник Валентин ТОПЕНЧАРОВ

Диригент на хора Мариела БОНЧЕВА, Хореография Недко ГЕОРГИЕВ

Концертмайстор ЙОРДАН КОВАЧЕВ

С участието на:

Даниела Дякова - Гост, Георги Султанов, Бисер Георгиев,

Тошо Герджиков, Веселин Спасов, Вълю Тотев, Димо Величков,

Людмила Михайлова, Вартухи Саркисян, Лина Пеева

9 април - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

"СЕКС, НАРКОТИЦИ И РОКЕНДРОЛ"
от Ерик Богосян

превод от английски език Галина Томова-Станкева

постановка Ивайло Христов, сценография Вечеслав Парапанов

участват: Асен Блатечки, Виктория Арсова, Александър Славчев, Христо Намилев

Стефка Емилова, Светослав Михайлов, Георги Русев

Времетраене 1 час 20 мин

10 април - петък

Читалище "Антон Страшимиров" - м.с.Черно море

Изложба на детски рисунки на тема Лазаровден и Цветница

10 април - петък

зала Опера, 19.00 часа

IV МАЙСТОРСКИ КЛАС ЗА ОПЕРНИ ДИРИГЕНТИ

БОХЕМИ

Опера в четири действия от Джакомо Пучини

Либрето Луиджи Илика и Джузепе Джакоза

По романа на Анри Мюржé "Сцени от живота на бохемите"

Диригенти:

Рафаеле Лопез (Италия), Магнус Лодгард (Норвегия),

Джанлука Фазано (Италия), Кнут Янсен (Германия)

Режисьор Александър Текелиев, Художник Радостин Чомаков

Диригент На Хора Вяра Михайлова, Концертмайстор Йордан Ковачев

С участието на:

Биляна Данаилова - Гост, Хио-Янг Ли (Корея), Кюнг-Чун Ким (Корея),

Марян Йованоски, Бисер Георгиев, Евгений Станимиров,

Тошо Герджиков, Веселин Спасов, Димо Величков, Петър Тихолов

11 април - събота

ЛАЗАРОВДЕН

Утринно Богослужение - Света Литургия

9.00 часа - катедралем храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица"

11 април - събота

Държавен куклен театър - Бургас, 11.00 часа

"МАЛКАТА БАБА ЯГА"

11 април - събота

м.с.Черно море, 8.00 часа

Лазаруване

Организатор: Читалище "Антон Страшимиров" - м.с.Черно море

11 април - събота

с. Маринка, 8.00 часа

Лазаруване

Лазарски игри с деца от училището

Организатор: Читалище "Съзнание" - с. Маринка

11 март - събота

с. Рудник, 8.00 часа

Лазаруване

Организатор: Читалище "Възраждане" - с. Рудник

12 април - неделя

МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН ЗА АВИАЦИЯТА И КОСМОНАВТИКАТА

12 април - неделя

ЦВЕТНИЦА, ВРЪБНИЦА

Утринно Богослужение - Празнична служба, Златоустова литургия

8.00 часа - храм "Св. Богородица", храм "Св. Атанасий"

9.00 часа - катедралем храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица"

12 април - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, 11.00 часа

"МАЛКАТА БАБА ЯГА"

12 април - неделя

Читалище Възраждане - с. Рудник

Изложба на рисунки и детски стихове -"Цветно детско творчество"

12 април - неделя

с. Маринка - на реката, 11.00 часа

Провеждане на народния обичай Кумичене

Организатор: Читалище Съзнание - с. Маринка

12 април - неделя

ЦВЕТНИЦА, ВРЪБНИЦА

Вечерно Богослужение - Последование на жениха

18.30 часа - катедралем храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица"

19.00 часа - храм "Св. Богородица"

13 април - ВЕЛИКИ ПОНЕДЕЛНИК

Утринно Богослужение - Преждеосвещенна литургия

8.00 часа - храм "Св. Богородица", храм "Св. Атанасий"

9.00 часа - катедралем храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица"

13 април - понеделник

Регионален Бургаски музей

Историческа експозиция, ул. "Лермонтов" 21, 16.00 часа

"Празник на православната икона"

представят ученици от СОУ "Св.Св. Кирил и Методий" - Бургас

Великденска изложба на икони на ученици от СОУ "Св.св. Кирил и Методий" с ръководител Дотка Калъчева

Православни песнопения в изпълнение на детски хор "Милка Стоева"

с диригент Светла Стоева

Участие на Клуб "Поезия" с ръководител Румяна Войнова

и клуб "Фотография"

с ръководител Никола Петров

Четения по хуманитаристика на Клуб "Православие и краезнание"

с ръководител Милка Бихлюмова

Организатори: Община Бургас, Регионален Бургаски музей, СОУ "Св.св. Кирил и Методий"

13 април - ВЕЛИКИ ПОНЕДЕЛНИК

Вечерно Богослужение - Последование на жениха

18.30 часа - катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица",

19.00 часа - храм "Св. Богородица"

13 април - понеделник

Зала "Опера", 12.00 часа

VII  ОБРАЗОВАТЕЛЕН СПЕКТАКЪЛ ИЗ ЦИКЪЛА

"КАК ДА ГЛЕДАМЕ ОПЕРА"

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР

Комична опера от Джоакино Росини

Диригент Красимира Костова

Режисьор Павел Герджиков

14 април - ВЕЛИКИ ВТОРНИК

Сутринно Богослужение - Преждеосвещенна литургия

8.00 часа - храм "Св. Богородица", храм "Св. Атанасий"

9.00 часа - катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица"

14 април - вторник

ОДЗ №5 "Иглика", к/с "Славейков" до бл.8, 10.00 часа

ПО ПОВОД НАЦИОНАЛНАТА КАМПАНИЯ

"ЗЕЛЕНОТО БОГАТСТВО НА ПЛАНЕТАТА - ДА ЗАСАДИМ ДЪРВО"

Детски спектакъл под наслов:

"ГОРАТА - ДАР ОТ ПРИРОДАТА"

с партньорството на Регионална дирекция по горите - Бургас

14 април - вторник

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

"ОМАЙНА НОЩ"
от Жозиан Баласко

превод от френски език  Пламен Дончев, постановка Велко Кънев, сценография Вечеслав Парапанов, костюми Мария Диманова, музика Стефан Диомов,

хореография Румяна Маркова-Борисова

участват: Асен Блатечки, Мария Сапунджиева, Юрий Ангелов

Времетраене 1 ч. и 50 мин

14 април - ВЕЛИКИ ВТОРНИК

Вечерно Богослужение - Последование на жениха

18.30 часа - катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица", храм "Св. Атанасий"

19.00 часа - храм "Св. Богородица"

14 април - вторник

Зала "Опера", 19.00 часа

"КУКЛЕНАТА ФЕЯ"

Балет - феерия от Йозеф Байер

Хореография и режисура проф. Хикмет Мехмедов

художник Иван Савов

15 април - ВЕЛИКА СРЯДА

Сутринно Богослужение - Преждеосвещенна литургия

8.00 часа - храм "Св. Богородица"

9.00 часа - храм "Св. Троица"

15 април - сряда

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

ГОСТУВА: ДРАМАТИЧНО-КУКЛЕН ТЕАТЪР "ВАСИЛ ДРУМЕВ" - ШУМЕН

"ГОЛЯМАТА ПЕЧАЛБА"

от Ектор Кинтеро

постановка  Димитър Шарков, сценография арх. Зарко Узунов

костюми Елена Иванова, хореография  Алфредо Торес

участват: Мария Сапунджиева, Алфредо Торес, Кольо Михайлов, Паулина Козовска, Илиана Тимева, Александра Михайлова, Кольо Стайков,  Валентин Ченков, Гергана Гълъбова, Димитър Караиванов, Люба Петрова, Силвия Диянова, Милен Алексиев, Любен Попов, Владимир Димитров

15 април - ВЕЛИКА СРЯДА

Вечерно Богослужение - Малко повечерие

17.00 часа - храм "Св. Троица"

16 април - четвъртък

ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА КОНСТИТУЦИЯ

ДЕН НА ЮРИСТА

16 април - ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК

Утринно Богослужение - Велик маслосвет и Василиева литургия

7.00 часа - катедрален храм "Св. Св. Кирил и методий", храм "Св. Троица"

8.00 часа - храм "Св. Богородица"

16 април - четвъртък

храм "Св. Св. Кирил и Методий" 10.00 часа

Великденски кoнцерт

с участието на деца от подготвителните групи към ЦДГ "Златното ключе"

16 април - четвъртък

Регионален Бургаски музей

Етнографски комплекс, ул. "Славянска" 69, 10.30 часа

Традиционна работилница за боядисване на великденски яйца

с участието на Читалище "Просвета" - кв. Долно Езерово

16 април - четвъртък

Читалище Христо Ботев - Бургас

Великденско традиционно шоу "ШАРЕНИ ВЪЛШЕБСТВА"

16 април - четвъртък

Читалище "Възраждане" - с. Рудник

Великденски концерт

Благотворителен базар на великденски яйца с участието на деца от ЦДГ "Калинка",

ОУ "Св. Кл.Охридски", НУ "Ст.Димов" и новосформиран детски танцов състав към читалището

16 април - ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК

Вечерно Богослужение - Последование на дванайсетте Евангелия

17.00 часа - храм "Св. Троица"

18.30 часа - - катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Атанасий"

19.00 часа - храм "Св. Богородица"

16 април - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

"МАНДРАГОРА"
от Николо Макиавели

спектакъл на Бойко Богданов, костюми Цвета Богданова

участват: Валери Еличов, Стоян Памуков, Златко Ангелов, Иван Григоров, Полин Лалова, Аглика Бояджиева, Красимир Кацаров

Времетраене 1 час 40 мин

16 април - четвъртък

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", 19.00 часа

ВЕЛИКДЕНСКИ КОНЦЕРТ

Диригент Йордан ДАФОВ

Диригент на хора Мариела БОНЧЕВА

Програма:

Фр. Шуберт - Симфония № 8 - "Недовършена"

Вагнер - "Вълшебствата на Великия Петък" из операта "Парсифал"

Моцарт - "Реквием"; солисти: елена стоянова - сопран, Валерия Мирчева - мецосопран, Николай Моцов - тенор, Александър Текелиев - бас

16 - 18 април

пл. "Тройката"

ВЕЛИКДЕНСКИ БАЗАР НА ЗАНАЯТИТЕ

ПРИГОТВЯНЕ НА ТРАДИЦИОННИ ВЕЛИКДЕНСКИ КОЗУНАЦИ - 18 АПРИЛ

17 април - ВЕЛИКИ ПЕТЪК - РАЗПЕТИ ПЕТЪК

Утринно Богослужение - Царски часове,. изнасяне на Светата плащеница

7.00 часа - - катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица"

8.00 часа - храм "Св. Богородица", храм "Св. Атанасий"

17 април - петък

Читалище Антон Страшимиров -с.Черно море

Изложба на детски рисунки в читалището на тема Великден

и конкурс за най-красиво яйце

17 април - петък

Регионална библиотека "П. Яворов"

Зала ул. "Булаир"10, 16.00 часа

Изложба "Великденски багри"

на школите по изобразително изкуство към Общински детски комплекс - Бургас

17 април - петък

ДТ «Адриана Будевска», 18.00 часа

ВЕЛИКДЕНСКИ КОНЦЕРТ И "АНИНИ ПРИКАЗКИ"

продукция на Детска театрална школа

към Младежки културен център

17 април - ВЕЛИКИ ПЕТЪК - РАЗПЕТИ ПЕТЪК

Вечерно Богослужение - Опело Христово. Лития около храма

18.30 часа - катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Троица"

храм "Св. Атанасий"

19.00 часа - храм "Св. Богородица"

18 април МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН ЗА ОПАЗВАНЕ НА ПАМЕТНИЦИТЕ НА КУЛТУРАТА

18 април - ВЕЛИКА СЪБОТА

Утринно Богослужение - Василиева Литургия

8.00 часа - катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", храм "Св. Богородица", храм "Св. Троица"

18 април - събота

Държавен куклен театър, 11.00 часа

"Яйцето"

18 април - събота

к/с "Меден Рудник", 11.00 часа

втората спирка на автобус 211

ВЕЛИКДЕНСКИ БАЗАР НА ДЕТСКO ИЗКУСТВO

КУЛИНАРНА ИЗЛОЖБА И БОЯДИСВАНЕ НА ЯЙЦА

ДЕТСКИ ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ

Читалище "Св. Св. Кирил и Методий" - Бургас

18 април - събота

к/с "Меден Рудник, 12.00 часа

втората спирка на автобус № 211

КОНЦЕРТ НА САМОДЕЙНИТЕ СЪСТАВИ КЪМ ПЕНСИОНЕРСКИТЕ КЛУБОВЕ В К/С "МЕДЕН РУДНИК"

18 срещу 19 април

"ДА ПОСРЕЩНЕМ ЗАЕДНО ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО"

НАЧАЛО НА ПАСХАЛНАТА СЛУЖБА

ВЪВ ВСИЧКИ ХРАМОВЕ В ГРАД БУРГАС

23.30 ЧАСА

19 април - неделя

Регионален бургаски музей, Етнографски комплекс

ул. "Славянска" 69, 10.30 часа

ПРЕДСТАВЯНЕ НА ТРАДИЦИОННА ВЕЛИКДЕНСКА ТРАПЕЗА

И ДЕТСКИ ВЕЛИКДЕНСКИ ИГРИ

19 април - неделя

пл. "Тройката", 11.00 часа

Концерт на Бургаски Духов оркестър

С ДИРИГЕНТ ИВАН ГАНЕВ

19 април - неделя

сцена "Охлюва", 11.00 часа

ВЕЛИКДЕНСКИ БАЗАР НА ДЕТСКO ИЗКУСТВO

ДЕТСКИ ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ

19 април - неделя

пред храм "Свети Иван Рилски", 11.00 часа

"Великденски послания"-празничен концерт

Организатор Читалище Асен Златаров

19 април - неделя

пред спортна зала "Младост", 11.00 часа

ВЕЛИКДЕНСКИ БАЗАР НА ДЕТСКO ИЗКУСТВO

ДЕТСКИ ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ

19 април - неделя

парк "Изгрев", 11.00 часа

КОНЦЕРТ "ВЕЛИКДЕНСКО ХОРО"

Читалище "Изгрев"

19 април - неделя

Манастир"Успение Богородично" - местността Аязмото

11.00 часа

Празничен концерт за Великден

Организатор: Читалище Паисий Хилендарски - Меден Рудник

19 април - неделя

пл. "Тройката", 12.00 часа

"ВЕЛИКДЕНСКИ КОНЦЕРТ"

С УЧАСТИЕТО НА

ЛАУРЕАТИ ОТ КОНКУРС "СЕЗОНИ", ВОКАЛНА ГРУПА "МОРСКИ ПЕСЪЧИНКИ", ВОКАЛНА ГРУПА "ТОЧНО ВРЕМЕ", ПЛАМЕН СТАВРЕВ

ВОДЕЩ:СТЕФАН ДИОМОВ

19 април - неделя

пред спортна зала "Младост", 12.00 часа

КОНЦЕРТ НА САМОДЕЙНИТЕ СЪСТАВИ КЪМ ПЕНСИОНЕРСКИТЕ КЛУБОВЕ В К/С СЛАВЕЙКОВ И К/С "ИЗГРЕВ"

19 април - ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО

Вечерна служба - Пасхална служба - Второ Възкресение

11.00 часа - храм "Св. Троица"

16.00 часа - храм "Св. Богородица"

17.00 часа - катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"

18.00 часа - храм "Св. Атанасий"

19 април - неделя

сцена "Охлюва", 16.00 часа

КОНЦЕРТ НА САМОДЕЙНИТЕ СЪСТАВИ

КЪМ ПЕНСИОНЕРСКИТЕ КЛУБОВЕ В ГРАД БУРГАС

19 април - неделя

Катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", 17.00 часа

ВЕЧЕРНО БОГОСЛУЖЕНИЕ

ПАСХАЛНА ВЕЧЕРНЯ - ВТОРО ВЪЗКРЕСЕНИЕ

19 април - неделя

сцена "Охлюва", 17.30 часа

Концерт на ученици от

НУМСИ "Панчо Владигеров" - БУРГАС

19 април - неделя

Пред катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий", 19.00 часа

"ВЕЛИКДЕН Е ... "

ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ ПО СЛУЧАЙ ВЕЛИКДЕН И 140 ГОДИНИ ОТ ПЪРВАТА БЪЛГАРСКА ЦЪРКВА В БУРГАС

с участието на

хор "Родна песен" с православни песнопения, ПФА "Странджа"

20 април - понеделник

храм "Св. Богородица", 11.00 часа

Концерт на църковния хор при храм "Св. Богородица"

С участието на младежки хор "Херовими" към храм "Св. Богородица", детски хор "Милка Стоева" с диригент Светла Стоева, хор "Родна песен"

20 април - понеделник

сцена "Охлюва", 11.00 часа

"ЯЙЦЕТО"

постановка на Държавен куклен театър - Бургас

20 април - понеделник

сцена "Охлюва", 12.00 часа

Концерт на НАРОДЕН хОР "Трепетлика" и ДФФ"Шарени гайтани"

към ОБщИНСКИ ДЕТСКИ КОМПЛЕКС - БУРГАС

С РЪКОВОДИТЕЛ СТОЙКО ГЕОРГИЕВ

20 април - понеделник

сцена "Охлюва", 12.30 часа

Концерт на танцова формация "петлите" към асоцияция "деметра" сФОРМИРАНА ОТ ученици от дом за деца лишени от родителска грижа "Ал. г. Коджакафалията"

20 април - понеделник

сцена "Охлюва", 16.30 часа

Концерт на Бургаски Духов оркестър

С ДИРИГЕНТ ИВАН ГАНЕВ

20 април - понеделник

пл. "Тройката", 17.00 часа

КОНЦЕРТ НА САМОДЕЙНИТЕ СЪСТАВИ

КЪМ ПЕНСИОНЕРСКИТЕ КЛУБОВЕ В ГРАД БУРГАС

20 април - понеделник

пл. "Тройката", 18.00 часа

Концерт наУЧЕНИЦИ ОТ

СОУ "Добри Чинтулов" - ГРАД БУРГАС

20 април - понеделник

Зала "Опера", 13.30 часа

VIII  ОБРАЗОВАТЕЛЕН СПЕКТАКЪЛ ИЗ ЦИКЪЛА "КАК ДА ГЛЕДАМЕ ОПЕРА"

"СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР"

Комична опера от Джоакино Росини

Диригент Красимира КОСТОВА

Режисьор Павел ГЕРДЖИКОВ

21 април - вторник

Арт център - опера, 19.00 часа

ПО ПОВОД 24 АПРИЛ - ВЪЗПОМЕНАТЕЛЕН ДЕН НА АРМЕНЦИТЕ
"НЕ СИ ОТИВАЙ МОЙ ЖИВОТ..."

представяне на двойния албум на Хайгашод Агасян

21 април - вторник

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

"СЕКС, НАРКОТИЦИ И РОКЕНДРОЛ"
от Ерик Богосян

превод от английски език Галина Томова-Станкева

постановка Ивайло Христов, сценография Вечеслав Парапанов

участват: Асен Блатечки, Виктория Арсова, Александър Славчев, Христо Намилев

Стефка Емилова, Светослав Михайлов, Георги Русев

Времетраене 1 час 20 мин

22 април  МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ЗЕМЯТА

22 април - 3 май

"Флора 2009" - Бургас

Приморски парк

22 април - сряда

пл. "Тройката"

ПО ПОВОД МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА ЗЕМЯТА

Еко базар под мотото

"Заедин по-чист град"

Организатор: "Хляб и хлебни изделия" ЕООД

22 април - сряда

Концертна зала "Проф.Иван Вульпе", 19.00 часа

ПО ПОВОД 24 АПРИЛ - ВЪЗПОМЕНАТЕЛЕН ДЕН НА АРМЕНЦИТЕ
"ВЪЗПОМЕНАТЕЛЕН КОНЦЕРТ "

Арменски камерен хор, солисти и със специалното участие на ТАКУХИ
В програмата: Комитас, Екмалян, Хачатурян, Бабаджанян, Мазманян, Казасян и др.
Диригент и пианист - ЛЕВОН МАНУКЯН

Сценарий и водещ - ЮЛИЯ МАНУКЯН

22 април - сряда

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

КАКТО ВИ ХАРЕСВА
от Уилям Шекспир

постановка Борислав Чакринов, сценография Вечеслав Парапанов

участват: Валери Еличов, Златко Ангелов, Юрий Ангелов, Николай Стоименов, Асен Лозанов, Стоян Памуков, Доси Досев, Красимир Кацаров, Иван Григоров, Мила Банчева, Полин Лалова, Невена Цанева, Зорница Ковачева

Времетраене 1 час и 20 мин

23 април  МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА КНИГАТА

23 април - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

"ДРАСКОТИНИ ОТ ДЪЖДА"

от Яна Добрева

постановка Иван Урумов, сценография Петьо Начев

участват: Димитрина Тенева, Полин Лалова, Асен Лозанов, Юрий Ангелов

Времетраене 1час 40 мин

23 април - четвъртък

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", 19.00 часа

VIII МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА ПИАНИСТИ

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

Диригент Иван КОЖУХАРОВ

Програма:

Чайковски - Вариации "Рококо" за виолончело; солист Стефан ПОПОВ - виолончело

Брамс - Концерт за пиано № 2; солист Иван ДОНЧЕВ - пиано

23 април - четвъртък

Къща музей "Петя Дубарова", 17.30 часа

Седма изложба

"Деца рисуват рисуват вдъхновени от творчеството на Петя Дубарова"

23 април - четвъртък

Зала "Опера", 19.00 часа

"ВЪЗГЛЕДИТЕ НА ЕДИН УЧИТЕЛ ЗА НАРОДНОТО ТВОРЧЕСТВО"

Моноспектакъл на Камен Донев

Хореография Ивайло Иванов, Аранжименти Дани Милев

24 април - петък

ВЪЗПОМЕНАТЕЛЕН ДЕН НА АРМЕНЦИТЕ

17.30 часа
Панахида в храм-паметник "Сурп Хач" /Арменска църква/

18.00 часа
Поднасяне на венци и цветя на паметника на геноцида
/до Арменската църква/

24 април - петък

ДТ "Адриана Будевска", 16.00 часа

ГОСТУВА драматичен театър - ловеч

'МАЛКАТА БАБА ЯГА»

от Красимира Методиева

режисьор Светлана Атанасова, сценография и костюми Ема Ванкова,

композитор Юли Дамянов, хореография Нина Суванджиева

участват: Снежина Зомер, Стоян Георгиев, Татяна Горанова, Цвятко Стоилов, Катя Йочева, Нина Суванджиева, Ивайло Спасимиров, Христо Цанков

 25 април - събота

Държавен куклен театър, 11.00 часа

ПРЕМИЕРА

"ЦАР ДРОЗДОБРАД"

26 април - неделя

Държавен куклен театър, 11.00 часа

"ЖАБОКЪТ ЦАР"

27 април - понеделник

Дом Лукойл Нефтохим - Бургас, 17.00 часа

Спектакъл "Като в приказка вълщебна..."

по повод тридесет години от именуването на ОДЗ № 6  с името на вълшебника на Българската детска литература Ран Босилек

Организатори: ОДЗ Ран Босилек

 27 април - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

"АРСЕНИК И СТАРИ ДАНТЕЛИ"
от Джоузеф Кесълринг

превод Здравко Митков, постановка Борислав Чакринов

участват: Димитрина Тенева, Антоанета Кръстникова, Стоян Памуков, Асен Лозанов, Валери Еличов, Красимир Кацаров, Юрий Ангелов, Невена Цанева, Златко Ангелов, Иван Григоров, Аглика Бояджиева, Николай Стоименов, Димитър Илиев

Времетраене 2 часа

28 април - вторник

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

ГОСТУВА НАРОДЕН ТЕАТЪР "ИВАН ВАЗОВ" - София

"Роден в Европа, на нашата улица"

по текстове на Алфред дьо Мюсе, Пол Валери, Бертолт Брехт, Саша Гитри

сценарий и постановка Стоян Алексиев, сценограф Елена Иванова,

текст и музика на песните Константин Казански

участват : Стоян Алексиев и Константин Казански

29 април - сряда

Зала "Опера", 16.00 часа

ПРЕМИЕРА

"КОПЕЛИЯ, или МОМИЧЕТО С ЕМАЙЛОВИТЕ ОЧИ"

Балет  в три действия от Лео Делиб

Либрето Шарл Нюитер и Артур Сен Леон

По новелата на Ернст Т. А. Хофман "Пясъчният човек" от сборника

"Фантастични новели в маниера на Кало"

Хореография и режисура проф. Хикмет Мехмедов, Сценография Борис Стойнов

Костюми Цветанка Петкова - Стойнова

С участието на:

Веса Тонова - гост, Галина Калчева, Никола Карапетков - гост,

Мартин Чикалов, Момчил Младенов - гост, Людмил Златев

и балетната трупа при ОФД - Бургас

 29 април - сряда

ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа

"КАКТО ВИ ХАРЕСВА"
от Уилям Шекспир

постановка Борислав Чакринов, сценография Вечеслав Парапанов

участват: Валери Еличов, Златко Ангелов, Юрий Ангелов, Николай Стоименов, Асен Лозанов, Стоян Памуков, Доси Досев, Красимир Кацаров, Иван Григоров, Мила Банчева, Полин Лалова, Невена Цанева, Зорница Ковачева

Времетраене 1 час 20 мин

 30 април - четвъртък

Зала "Опера", 19.00 часа

"РИГОЛЕТО"

Опера в четири действия от Джузепе Верди

Либрето Франческо Мария Пиаве

По драмата на Виктор Юго "Кралят се забавлява"

Режисьор Александър ТЕКЕЛИЕВ

свали като pdf разглеждания: 8120 последна промяна: 10:37:29, 07 април 2009