Културна програма май 2009

понеделник, 11 май 2009
Публикувано от: Стефан Минчев

 

 

 

 

 

1 май - петък


Празник на кв.Долно Езерово


гр. Българово
13.00 часа, стадиона на ФК "Урожай - Футболен турнир
17.00 часа, Читалище "Съгласие" - гр. Българово - Хип хоп парти

2 май - събота -  СВ. АТАНАСИЙ ВЕЛИКИ


Празник на комплексите "Изгрев" и "Зорница"
к/с "Изгрев"
9.00 часа, храм "Св. Атанасий" - Божествената света литургия
11.00 часа, парк "Изгрев" - Празничен концерт - фолклорна програма и
спортни демонстрации на клуб за бойни изкуства с ръководител Ненчо Петров


Празник на гр. Българово
град Българово
Пролетен празник
9.00 часа, храм "Свети Атанасий"- Тържествена служба
15.30 часа, Читалище "Съгласие" - гр. Българово
Изложба на Райна Рачева и Енчо Рачев
16.30 часа, кметство гр. Българово - Официален коктейл
17.00 часа, градски площад - Празнична програма с участието на Детска танцова школа "Детелина" и народната певица Жечка Сланинкова


Празник на кв.Долно Езерово
кв. Долно Езерово, Централен парк, 19.30 часа
Празничен концерт
по повод празника на кв. Долно Езерово - 2 май
Организатори: Териториална дирекция "Долно Езерово",
Читалище "Просвета" - кв. Долно Езерово,


Св. Атанасий Велики
Празник на с. Драганово
Празник на с. Брястовец

4 май - понеделник


Природонаучна експозиция, ул. "Фотинов" 30, 11.00 часа
"Нашето оцеляване зависи и от тях"
фотоизложба на Иван Арабаджиев
Организатор: Регионален Бургаски музей

6 МАЙ - ДЕН НА ХРАБРОСТТА И ВОИНСКАТА СЛАВА

ПРОГРАМА ЗА ЧЕСТВАНЕ НА ПРАЗНИКА В БУРГАС


9.30 часа - Празнична Света литургия в бургаските православни храмове
10.30 часа, пред Военен клуб - Бургас
Празничен водосвет с поднасяне на венци и цветя на паметника на загиналите във войните пред Военен клуб - Бургас
11.30 часа, пред сградата на Община Бургас
Празничен Гергьовденски концерт

7 май - четвъртък


Младежки културен център - Бургас, зала 1, 17.30 часа
"Завръщане"- български игрален филм
Сценарий и режисура: Симеон Христов
Музика: група "Епизод"


Арт център "Опера", 17.30 часа
Тържественото връчване на наградите от
Националния литературен конкурс "Петя Дубарова" 2009
Организатори: Община Бургас, Дом-музей "Петя Дубарова" - Бургас,
Списание "Родна реч", РИО на МОН - Бургас


ОУ"Найден Геров"
Актова зала , 17.00 часа
"Когато баба и дядо били деца"

8 май - петък


СОУ с хуманитарно-естетически профил "Св. св. Кирил и Методий" - Бургас
По повод 140 години училище "Св. св. Кирил и Методий
Витрина - история на училище "Св. св. Кирил и Методий"

 

Дом Лукойл Нефтохим - Бургас, 10.00 часа
Откриване на XI -и Национален конкурс за класически, съвременни
и характерни танци и фрии-денс


СОУ "Константин Петканов", 11.30 часа
Изпращане на випуск 2009


СОУ "Петко Росен", 12,00 часа
Изпращане на випуск 2009


СОУ "Константин Петканов", 13.00 часа
"Какво и колко знаем за Европа"
Забавна викторина с ученици от училището
Организатори: Читалище "Св. св.Кирил и Методий" - Бургас,
СОУ "Константин Петканов" - Бургас


СОУ с хуманитарно-естетически профил "Св. св. Кирил и Методий"
Галерия, 14.00 часа
По повод 140 години училище "Св. св. Кирил и Методий
Изложба


Сцена "Охльова", 17.00 часа
Парад на домашния любимец
Изложба - базар детско творчество


ОУ"Найден Геров"
Актова зала , 17.00 часа
"Когато баба и дядо били деца"


Арт център, 18.00 часа
Поетична премиера на Росен Друмев
"Армада. Пътуване през спомена"
Издадена с финансовата подкрепа на Община Бургас
Представя проф. Светлозар Игов


Концертна зала "проф. Иван Вульпе", 19.00 часа
ПО ПОВОД ДЕНЯ НА ЕВРОПА - 9 МАЙ
ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент - Григор Паликаров, Диригент на хора - Мариела Бончева
С участието на оркестъра и хора при ОФД - Бургас и солистите:
Биляна Данаилова - сопран, Ксения Драгостинова - сопран,
Шмилена Султанова - сопран, Даниел Острецов - тенор, Николай Моцов - тенор,
Стоян Даскалов - тенор, Валери Турманов - баритон, Марян Йованоски - баритон,
Евгений Станимиров - бас, Тошо Герджиков - бас
В програмата: творби от Верди, Бизе, Доницети, Джордано, Пучини, Калман, Росини, Бетовен, Щраус, Маскани

9 МАЙ - събота - ДЕН НА ЕВРОПА


Празник на с. Равнец


ПМГ " Акад. Никола Обрешков"
ХІХ Пролетно-математическо състезание за ученици от ІІ до VІІ клас.


Държавен куклен таетър - Бургас, 11.00 часа
"ХАЛИФЪТ ЩЪРК"


Гостуване на Регионален Бургаски музей в Исторически музей - гр. Тутракан
Изложба "Почитането на Св. Никола и неговите измерения в християнската култура и празничната обредност на селищата в Бургаския залив"

10 май - неделя


Държавен куклен таетър - Бургас, 11.00 часа
"ХАЛИФЪТ ЩЪРК"

11 МАЙ - понеделник -  СВЕТИ РАВНОАПОСТОЛИ КИРИЛ И МЕТОДИЙ - ДЕН НА БИБЛИОТЕЧНИЯТ СПЕЦИАЛИСТ


Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий" 9.00 часа
Храмов празник на катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
Празнична Света литургия отслужена от негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Йоаникий и бургаското православно духовенство


зала Областна управа, 10.30 часа
Творческа среща с известния български писател и книгоиздател Любен Петков
Организатор: Регионална библиотека "П. К. Яворов"


сцена "Охлюва", 10.30 часа
По повод години 35 години ЦДГ "Детелина"
"Талантите на ЦДГ "Детелина"


Дом Лукойл Нефтохим - Бургас, 11.00 часа
по повод 140 години училище "Св. св. Кирил и Методий" - Бургас
Тържествен концерт


зала Опера, 12.30 часа
X ОБРАЗОВАТЕЛЕН СПЕКТАКЪЛ
ИЗ ЦИКЪЛА "КАК ДА ГЛЕДАМЕ ОПЕРА"
"СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР"
Комична опера от Джоакино Росини
Диригент Красимира Костова, Режисьор - Павел Герджиков
Граф Алмавива - Г. Султанов, Доктор Бартоло - Т. Герджиков, Розина - М. Цветкова,
Фигаро - В. Турманов, Дон Базилио - В. Спасов, Берта - М. Георгиева,
Офицер - Ал. Перпериев, Нотариус - Н. Георгиев


Дружество на художниците - Бургас
Изложбена зала, ул. "Александровска" 22, 14.00 часа
По повод 140 години училище "Св. св. Кирил и Методий" - Бургас
Изложба на ученици от паралелките по изобразително изкуство Випуск 2009 към СОУ с хуманитарно-естетически профил "Св. св. Кирил и Методий" - Бургас


Историческа експозиция, ул. "Лермонтов" 31, 17.00 часа
По повод Международната седмица на музеите в Бургас
Изложба "Легендарното хайдутство в светлината на една колекция от хладно и огнестрелно оръжие"


зала Опера, 17.00 часа
XI ОБРАЗОВАТЕЛЕН СПЕКТАКЪЛ
ИЗ ЦИКЪЛА "КАК ДА ГЛЕДАМЕ ОПЕРА"
"СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР"
Комична опера от Джоакино Росини
Диригент - Красимира Костова, Режисьор - Павел Герджиков
Граф Алмавива - Г. Султанов, Доктор Бартоло - Т. Герджиков, Розина - Л. Михайлова,
Фигаро - В. Турманов, Дон Базилио - В. Спасов, Берта - М. Георгиева,
Офицер - Ал. Перпериев, Нотариус - Н. Георгиев


ОУ "Найден Геров" - Бургас
Актова зала, 17.30 часа
Празник на буквите в І-ви клас


Арт център "Опера", 18.00 часа
Тържество за връчване на наградите
от национален литературен конкурс "Море"
Бургас 2009 година
Организатор: Читалище "Св. св.Кирил и Методий"
със съдействието на Община Бургас


ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа
"Доктор"
от Бранислав Нушич


Творческа среща с писателя Любен Петков
по повод 70 - годишен юбилей

12 май - вторник


Етнографска експозиция, ул. "Славянска 69", 11.00 часа
По повод Международната седмица на музеите в Бургас
Изложба "Даровете от булката при българи, гърци, турци и арменци в Бургаско" Официално връчване на наградата "Димитър Бракалов"
от Бургаската гражданска камара Организатор: Регионален Бургаски музей


ЦДГ "Детелина", 17.00 часа
По повод години 35 години ЦДГ "Детелина"
Парад на детското творчество


пл. Тройката, 18.00 часа
Пролетен концерт на група "Горещ пясък" с участието на квартет "Петте Сезона"
В концерта ще бъдат изпълнени незабравимите български пролетни хитове
Водещ: Стефан Диомов


Дружество на художниците - Бургас
Изложбена зала, ул. "Александровска" 22, 18.00 часа
"Тиха светлина"
Изложба живопис на Андрей Янев
След пътуванията до "Света гора - Атон"
По проект Висшето училище по застраховане и финансии
СВЕТА ГОРА И БЪЛГАРСКАТА КУЛТУРА
Визуална презентация на Светогорски манастир - проф. Мирослав Дачев


зала Опера, 19. 00 часа
ПРЕМИЕРА
"КОПЕЛИЯ, или МОМИЧЕТО С ЕМАЙЛОВИТЕ ОЧИ"
Балет в три действия с пролог и епилог от Лео Делиб
Либрето Шарл Нюитер и Артюр Сен - Леон
По новелите на Ернст Теодор Амадеус Хофман "Пясъчният човек" и "Куклата"
от сборника "Фантастични новели в маниера на Кало"
Хореография и режисура проф. Хикмет Мехмедов, сценография Борис Стойнов
костюми Цветанка Петкова - Стойнова
В ролите:
Веса Тонова - гост, Галина Калчева, Никола Хаджитанев - гост,
Мартин Чикалов, Людмил Златев, Никол Джиброва, Владимир Грудев - гост,
Недко Георгиев, Светлан Николов, Стоян Фъртунов, Анелия Иванова,Станислава Караджова, Ана Вуцова, Лора Пехливанова, Добрина Бахова, Ясен Костов, Ервин Есен
С участието на балета на ОФД - Бургас, възпитаници на НУМСИ "проф. Панчо Владигеров" - Бургас и танцьори от "Black Style" на Христо Андонов

13 май - сряда


Читалище "Паисий Хилендарски", 12.00 часа
Среща разговор с поетесата Стоянка Грудова

Зала "Опера", 17.00 часа
Празничен концерт
по повод 25 години ЦДГ "Златното ключе"


Фестивал "Златно ключе - 2009"
17.00 часа, Зала "Опера" - Тържествен концерт


БХГ "Петко Задгорски", 18.00 часа
Динко Динков - представя дебютна книга "Колобърът"
Наградена с наградата Еквалибриум на Издателство "Либра Скорп" за 2008 година


Концертна зала "проф Иван Вульпе", 19.00 часа
Дни на австрийската култура в Бургас
Под официалния патронаж на Н. Пр. г-н КЛАУС ФАБИЯН -посланик на Република Австрия в България
КОНЦЕРТ

14 май - четвъртък


Археологическа експозиция, ул. "Богориди" 21, 11.00 часа
По повод Международната седмица на музеите в Бургас
Изложба "Археологически открития от най-древното селище в Бургаски регион - праисторическата селищна могила - Бургас


Дом Лукойл Нефтохим - Бургас, 17.00 часа
"Децата знаят как"
Празничен концерт по повод 35 години ЦДГ "Детелина"
Организатор: ЦДГ "Детелина"


Младежки културен център, зала 1, 17.00 часа
Честване на 10 години от създаването на
Дом за стари хора "Цвета и Анка Върбанови" - гр. Бургас


Регионална библиотека "П. К. Яворов", 18.00 часа
Премиера на книгата на Динко Павлов "Морето от моите сънища"
Представя Ваньо Вълчев
Издадена с финансова подкрепа на Община Бургас


БХГ "Петко Задгорски", 18.00 часа
Премиера на книгата на Иван Сухиванов "Ходове на въображението" /Критика/
Представя: д-р Елица Дубарова
Издаден с финансовата подкрепа на Община Бургас


зала Опера, 19. 00 часа
ГОСТУВА ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР - ПЛОВДИВ
СЪТРЕСЕНИЕ
от Николай Хайтов
Моноспектакъл на Мариус Куркински
Постановка, сценография и изпълнение Мариус Куркински
Музика Емилиян Гацов

15 май - петък


Зала "Опера", 18.00 часа
Празничен концерт
по повод 20 години ОУ "Елин Пелин"
Организатор: ОУ "Елин Пелин"


Дом Лукойл Нефтохим - Бургас, 18.00 часа
"Мисия успешна"
Празничен спектакъл на ОУ "Л. Каравелов"
Организатор: ОУ "Л. Каравелов"


гр. Ямбол
ОФД-Бургас гостува в Ямбол
"ХУБАВАТА ЕЛЕНА"
Опера - буфа в три действия от Жак Офенбах
Либрето Анри Мейяк и Людовик Алеви
Диригент Владимир Бошнаков, Режисьор - постановчик Александър Текелиев
Художник Борис Стойнов, Художник на костюмите Цветанка Петкова - Стойнова
Диригент на хора Мариела Бончева, Хореография Гриша Роглев
Концертмайстор Йордан Ковачев
С участието на:
Георги Султанов, Шмилена Султанова, Димо Величков, Тошо Герджиков, Мария Цветкова, Вартухи Саркисян, Милена Минкова,
Магдалена Георгиева, Лина Пеева, Димитър Байчев, Валери Турманов,
Петър Тихолов, Пламен Петков, Вълю Тотев, Николай Николов,
Анета Стаматова, Лора Пехливанова
Солист на балета Галина Калчева


ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа
ПРЕМИЕРА
"Различен от всички"
от Алексий Саповски

15 до 22 май
Регионална библиотека "П. Яворов"
Зала ул."Булаир" 10
Изложба "Идеен проект за изграждане на Мултифункционален културен център - Регионална библиотека в Бургас"

15 - 30 май
Регионална библиотека "П. Яворов"
ул."Богориди " 21 - Фоайе
Изложба на творби от съвременни бургаски автори
/10 години Дружество на писателите в Бургас/

16 май - събота


Зала на Областна управа, 10.00 часа
Втори национален конкурс за изпълнители на клавирни творби от български композитори "Бъдещето на България"


Държавен куклен таетър - Бургас, 11.00 часа
ПРЕМИЕРА
"ЦАР ДРОЗДОБРАД"

 

"НОЩ В МУЗЕЯ" По повод Международната седмица на музеите в Бургас

17.00 часа - Изложба "Археологическите открития на Регионален Бургаски музей
през 2008 година" Археологическа експозиция, ул. "Богориди" 21

17.30 часа - Новият живот на античните саркофази
Нощно ателие на открито за консервация и реставрация на музейни експонати от камък Археологическа експозиция, ул. "Богориди" 21

18.00 часа - Изложба "Да не залезе красотата около нас"
фото-импресии на Иван Арабаджиев "Природонаучна експозиция", ул. "Фотонов" 30

19.00 часа - Танцов спектакъл "Българска сватба" В изпълнение на Детски танцов ансамбъл "Звездички" при ОУ "Св. Климент Охридски" - Бургас и Танцов състав "Зорница" при Гимназия с преподаване на немски език "Гьоте" - Бургас - с художествен ръководител Николай Парушев "Етнографски комплекс", ул. "Славянска" 69

СВОБОДЕН ДОСТЪП ДО ВСИЧКИ ЕКСПОЗИЦИИ НА 16 МАЙ ОТ 17.00 ЧАСА ДО 24.00 ЧАСА

16 май - събота
Концертна зала "проф. Иван Вульпе", 19.00 часа
ОФД - Бургас и НУМСИ "проф. П. Владигеров" - Бургас
представят
I концерт из цикъла "Сезони - Пролетна камерна палитра"
КАМЕРЕН КОНЦЕРТ
С участието на солисти на ОФД - Бургас
и възпитаници на НУМСИ "проф. П. Владигеров" - Бургас
Художествен консултант - Ксения Драгостинова
Корепетитори: Олга Дичева, Станка Апостолова, Милена Коларова

17 май - неделя


Държавен куклен таетър - Бургас, 11.00 часа
ПРЕМИЕРА
"ЦАР ДРОЗДОБРАД"

18 МАЙ - МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА МУЗЕИТЕ


Младежка култерен център, 18.00 часа
"Нюанси"
Изложба живопис на Радка Караиванова


ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа
"Секс, наркотици и рокендрол"
от Ерик Богосян

18 - 22 май
Сградата на ГРЕ "Г. С. Раковски" - 2 етаж
Изложба на ученически рисунки и фотографии

18 май - понеделник
зала Опера, 18.30 часа
Годишен балетен концерт
на ученици от НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" - Бургас

19 май - вторник


центъра на гр. Българово, 10.00 часа
Награждаване на учениците за отличен успех
в ОУ "Васил Левски" - гр. Българово


зала Опера, 12.30 часа
VI ОБРАЗОВАТЕЛЕН СПЕКТАКЪЛ ИЗ ЦИКЪЛА "ПРИКАЗНИ СЮЖЕТИ В КЛАСИЧЕСКАТА МУЗИКА"
"КОПЕЛИЯ, или МОМИЧЕТО С ЕМАЙЛОВИТЕ ОЧИ"
Балет от Лео Делиб
Хореография и режисура проф. Хикмет Мехмедов, Сценография Борис Стойнов
Костюми Цветанка Петкова - Стойнова
В ролите:
Веса Тонова - гост, Галина Калчева, Никола Хаджитанев - гост,
Мартин Чикалов, Людмил Златев, Никол Джиброва, Владимир Грудев - гост,
Недко Георгиев, Светлан Николов, Стоян Фъртунов, Анелия Иванова,Станислава Караджова, Ана Вуцова, Лора Пехливанова, Добрина Бахова, Ясен Костов, Ервин Есен
С участието на балета на ОФД - Бургас, възпитаници на НУМСИ "проф. Панчо Владигеров" - Бургас и танцьори от "Black Style" на Христо Андонов


ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа
ПРЕМИЕРА
"Различен от всички"
от Алексий Саповски

19 - 24 май
СОУ " Йордан Йовков"
Изложба детски рисунки

20 МАЙ - ЕВРОПЕЙСКИ ДЕН НА МОРЕТО


ГРЕ "Г. С. Раковски"
11.30 часа - Изпращане на випуск 2009 година
12.30 часа - Тържествен концерт на абитуриенти


ОУ "Васил Левски" - гр. Българово, 12.00 часа
"Знаете ли български?"
състезание с учениците от II, III, IV клас
Организатор: ОУ "Васил Левски" - гр. Българово


кв. Сарафово - Клуб на пенсионера, 14.00 часа
Изложба на кукерски маски и албуми за традиционни български празници и обичаи, изработени от ученици от ІV и V клас на ОУ "Христо Ботев" - кв. Сарафово


Арт център "Опера", 18. 00 часа
Концерт
на възпитаниците на НУМСИ "Проф. П. Владигеров"
от класа на Рада Чомакова
Деница Христова - пиано, Павел Марков - пиано

21 МАЙ - СВЕТИ РАВНОАПОСТОЛНИ КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА


ОДЗ "Здравец ", 9.30 часа
Празник на буквите и буквара
Организатор: СОУ "Йордан Йовков"


ОДЗ "Ран Босилек", 10.30 часа
Празник на буквите и буквара
Организатор: СОУ "Йордан Йовков"


СОУ с хуманитарно-естетически профил "Св. св. Кирил и Методий", 11.30 часа
Хепънинг - урок на открито


ОУ "Петко Росен", 12.00 часа
Тържество по повод 24 май
Награждаване на ученици за отличен успех


читалище "Съгласие" гр. Българово, 13.00 часа
Откриване на изложба "Светът в моите очи"
с рисунки на ученици от ОУ "Васил Левски" - гр. Българово


Дом Лукойл Нефтохим - Бургас, 17.00 часа
Празничен концерт
по повод 45 години ЦДГ 17 "Раковина"


Концертна зала "проф. Иван Вульпе", 19. 00 часа
По повод 24 май - Ден на българската просвета и култура
и на славянската писменост
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент - Иван Кожухаров, Солист: Елица Джамбазова - пиано
Програма:
В. А. Моцарт - Концерт за пиано № 2 в ми-бемол мажор, KW 271 - "Жуном",
П. Владигеров - Песен из "Българска сюита", П. Стайнов - Симфонична поема "Тракия"

22 май - петък


СОУ "Константин Преславски"
8.00 часа - "Училище на мечтите" - анимация
9.00 часа - "От другата страна на бариерата" - философски четения
10.00 часа - Празничен концерт


ОДЗ " Веселушко", 9.30 часа
Празник на буквите и буквара
Организатор: СОУ "Йордан Йовков"


СОУ "Йордан Йовков", 10.30 часа
Училищно тържество по повод 24 май
Изпращане на абитуриентите
Награждаване на отличени ученици
Учредяване "Факел на знанието"


ДТ "Адриана Будевска", 11.00 часа
Награждаване на ученици, класирани на призови места на Международни олимпиади, състезания и конкурси
Организатор: Община Бургас


ОУ "Васил Левски" - гр. Българово, 11.30 часа
Изплитане на венци и украса на училищната сграда по повод 24 май


Приморски парк, 13.00 часа
Поднасяне на венец пред паметника на "Св. св. Кирил и Методий"
Организатор: СОУ "Йордан Йовков "


Младежки културен център, 16.00 часа
Традиционна изложба на школите към Младежки културен център - Бургас


Дом-музей "Петя Дубарова", 17.00 часа
Награждаване на победителите от литературния конкурс "Магията на словото",
посветен на 24 май
Организатор: Читалище "Асен Златаров" - Бургас


ВГ "Захари Стоянов" 18.00 часа
Изпращане на випуск 2009


До Военен клуб, 19.00 часа
Абитуриентски бал на СОУ "Петко Росен"

22 - 28 май
пл. Тройката
Спасовден - празничен базар
Организатор: "Хляб и хлебни изделия" ЕООД - Бургас

23 май - събота


Приморски парк, 9.00 часа
Старт/Финал: Казиното
Ученическа лекоатлетическа щафета "Лукойл" посветена на Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост


СОУ "Константин Преславски", 9.00 часа
Празник на математиката - състезание


Държавен куклен театър - Бургас, 11.00 часа
"ОГНИВОТО"  Гостува: Театрална формация "Светулка" към Читалище "Светлина" - гр. Поморие

24 МАЙ -  неделя - ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ


ПМГ" Акад. Никола Обрешков", 8.30 часа
Награждаване на победителите от ХІХ Пролетно-математическо състезание
за ученици от ІІ до VІІ клас.


ОУ "Георги Бенковски"
Награждаване на изявени ученици
и връчване на свидетелствата за завършен І клас.


ОУ "Васил Левски" - гр. Българово, 9.00 часа
Тържествен концерт и връчване на свидетелства за завършен І клас


ОУ "Христо Ботев" - кв. Сарафово, 10.00 часа
Тържествен концерт


ул. "Александровска" и ул. "Богориди", 10.30 часа
Празнично шествие по случай 24 май - Ден на българската просвета и култура
и на славянската писменост
Организатор: Община Бургас


Открита сцена "Охлюва", 11.00 часа
Детски празничен концерт
Организатор: Община Бургас


Държавен куклен театър - Бургас, 11.00 часа
"ОГНИВОТО"
Гостува: Театрална формация "Светулка" към Читалище "Светлина" - гр. Поморие


Дружество на художниците - Бургас
Изложбена зала, ул. "Александровска" 22, 12.30 часа
Традиционна изложба на бургаските художници по случай 24 май
Връчване на награда млад художник за 2009 г.
на името на Руси Стоянов
Организатор: Община Бургас, Дружество на художниците - Бургас


Празник на кв.Лозово


Празник на с.Рудник

26 май - вторник


зала Опера, 19. 00 часа
ТРАВИАТА
Опера от Джузепе Верди
Либрето Франческо Мария Пиаве
По романа на Александър Дюма-син от 1848 "La dame aux Camélias"
("Дамата с камелиите")
Диригент Христо Игнатов, Режисьор Александър Текелиев
Диригент На Хора Мариела Бончева, Художник Иван Попов
Хореография Гриша Роглев, Концертмайстор Йордан Ковачев


БХГ "Петко Задгорски", 18.00 часа
"Славянска прегръдка"
поетична вечер с участието на поети и преводачи от славянски страни
Организатори: Община Бургас, Почетен консул на Руската Федерация в Бургас, Славянско дружество, Читалище "Любен Каравелов" - Бургас, Артсалон "КаРо"


ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа
"Драскотини от дъжда"
от Яна Добрева

26 - 29 май
ГРЕ "Г. С. Раковски" - гр. Бургас
ДНИ НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ

27 май - сряда


ОУ "Васил Левски" - гр. Българово, 13.00 часа
"Знаете ли български ?"
състезание с учениците от V,VI,VII клас


ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа
"Секс, наркотици и рокендрол"
от Ерик Богосян

27 - 30 май
Изложение на Регионалния съюз на хлебопроизводителите и сладкарите в Бургас

28 МАЙ - ВЪЗНЕСЕНИЕ ГОСПОДНЕ - СПАСОВДЕН


Зала Дом Лукойл Нефтофим - Бургас, 18.00 часа
"Ден на детето-Празник край морето"
Празничен концерт на НБУ "М. Лъкатник"


ДТ "Адриана Будевска", 19.00 часа
"Арсеник и стари дантели"
от Джоузеф Кесълринг


зала Опера, 19. 00 часа
БАЛЕТЕН КОНЦЕРТ


Спасовден
Празник на с.Брястовец

29 май - петък


Стара Загора
ОФД-Бургас гостува в Стара Загора
ХУБАВАТА ЕЛЕНА
Опера - буфа в три действия от Жак Офенбах
Либрето Анри Мейяк и Людовик Алеви
Диригент Владимир Бошнаков, Режисьор - Постановчик Александър Текелиев, Художник Борис Стойнов, Художник На Костюмите Цветанка Петкова - Стойнова, Диригент на хора Мариела Бончева
Хореография Гриша Роглев, Концертмайстор Йордан Ковачев
С участието на:
Пеньо Пирозов - Гост, Шмилена Султанова, Димо Величков, Тошо Герджиков, Мария Цветкова, Вартухи Саркисян, Благовеста Белева,
Магдалена Георгиева, Лина Пеева, Димитър Байчев, Валери Турманов,
Петър Тихолов, Пламен Петков, Вълю Тотев, Николай Николов,
Анета Стаматова, Лора Пехливанова
Солист На Балета Галина Калчева

30 май - събота


Читалище "Паисий Хилендарски", 10.00 часа
"Щастливо детство" - детско утро


ВГ "Захари Стоянов" - Бургас, 10.00 часа
Национална конференция на вечерните гимназии


Държавен куклен театър - Бургас, 11.00 часа
"ПРИНЦЕСАТА И СВИНАРЯТ"


сцена "Охлюва", 18.00 часа
Общоградски празник под наслов:
"Хоро се вие извива"
Организатори: Община Бургас, Любителски клубове по народни танци


Концертна зала "проф. Иван Вульпе", 19. 00 часа
КАМЕРЕН КОНЦЕРТ


Празник на с.Драганово

31 май - неделя


Държавен куклен театър - Бургас, 11.00 часа
"ПРИНЦЕСАТА И СВИНАРЯТ"

свали като pdf разглеждания: 11336 последна промяна: 12:40:45, 11 май 2009