Културна програма за месец април

четвъртък, 01 април 2010
Публикувано от: Петър Парушев
Пролетни цветове

КУЛТУРЕН КАЛЕНДАР АПРИЛ 2010

 

 


1 АПРИЛ - ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК

1 април - Велики четвъртък
Катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"
7.00 часа
Утринно Богослужение - Василиева литургия и Велик маслосвет

1 април - Велики четвъртък
к-с "Братя Миладинови"
пред Читалище "Пробуда"
10.00 часа
Детско утро - "По стъпките на Великденския заек"

1 април - Велики четвъртък
Градинката до х-л "България"
от 10.00 часа до 18.00 часа
"Пъстър Великден" - детски конкурс за рисуване на яйца

1 април - Велики четвъртък
пл. "Тройката"
от 10.00 часа до 18.00 часа
Демонстрации на старинни рецепти за козунак, баница,
Великденски хляб, Великденски кукли и яйца

1 април - Велики четвъртък
Втора спирка на автобус 211 к-с "Меден Рудник"
11.00 часа
Концерт и боядисване на яйца
Организатор: Читалище "Св. Св Кирил и Методий"

1 април - Велики четвъртък
Читалище "Христо Ботев"
12.00 часа
Изложба "Шарени вълшебства"
Организатор: Читалище "Христо Ботев" - Бургас

1 април - Велики четвъртък
Катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"
18.30 часа
Вечерно Богослужение - Последование на дванайсетте Евангелия

1 април - Велики четвъртък
Оперно Филхармонично Дружество - Бургас
зала "Опера", ул. "Климент Охридска" 2
19.00 часа
"Великденски концерт"
Малка тържествена меса от Росини с участието на ОФД - Бургас

2 АПРИЛ - ВЕЛИКИ ПЕТЪК - РАЗПЕТИ ПЕТЪК

2 април - Велики петък - Разпети петък
Катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"
7.00 часа
Утринно Богослужение - Царски часове, изнасяне на Светата плащеница

2 април - Велики петък - Разпети петък
пл. "Тройката"
от 10.00 часа до 18.00 часа
Демонстрации на старинни рецепти за козунак, баница,
Великденски хляб, Великденски кукли и яйца

2 април - Велики петък - Разпети петък
Катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"
18.30 часа
Вечерно Богослужение - Опело Христово. Лития около храма

3 АПРИЛ - ВЕЛИКА СЪБОТА

3 април - Велика събота
Катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"
7.00 часа
Утринно Богослужение - Василиева Литургия

3 април - Велика събота
пл. "Тройката"
от 10.00 часа до 18.00 часа
Демонстрации на старинни рецепти за козунак, баница,
Великденски хляб, Великденски кукли и яйца

3 април - Велика събота
Градинката до х-л "България"
11.00 часа
"Пъстър Великден" - детски конкурс за рисуване на яйца
3 април - Велика събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Дантели и бродерии"
СПРАВКИ: тел. 84-12-35, 0878300884

3 април - Велика събота
Пред катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"
22.00 часа
Концерт църковнославянски песнопения "В очакване на Възкресение"

3 април - Велика събота
23.30 часа
Начало на пасхалната служба във всички храмове във град Бургас
"Да посрещнем заедно Възкресение Христово"

4 АПРИЛ - ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО

4 април - неделя
Възкресение Христово
пл. "Тройката"
10.00 часа
Концерт на Бургаски духов оркестър

4 април - неделя
пл. "Тройката"
от 10.00 часа до 18.00 часа
Демонстрации на старинни рецепти за козунак, баница,
Великденски хляб, Великденски кукли и яйца

4 април - неделя
Възкресение Христово
Регионален исторически музей - Бургас
Етнографски комплекс, ул. "Славянска" 69
10.30 часа
"Великден в Бургас"
Представяне на традиционна Великденска трапеза
Детски великденски игри: борене с яйца и люлеене на великденска люлка за здраве
Изложба на великденски и гергьовски обредни хлябове

4 април - неделя
Възкресение Христово
Пред храм "Св. Иван Рилски"
11.00 часа
Празничен концерт "Великденски послания"
Организатор: Читалище "Асен Златаров" - Бургас

4 април - неделя
Възкресение Христово
пл. "Тройката"
11.00 часа
"Голямо Великденско хоро"

4 април - неделя
Възкресение Христово
Парк "Изгрев"
11.00 часа
Фолклорен концерт "Великденско хоро"
Организатор: Читалище "Изгрев" - Бургас

4 април - неделя
Възкресение Христово
к/с "Меден Рудник"
Втора спирка на автобус 211
11.00 часа
Концерт на група "Горещ пясък"

4 април - неделя
Възкресение Христово
к/с "Меден Рудник"
Пред храм-параклис "Свети Димитър"
11.00 часа
"Празничен хоровод"
Организатор: Читалище "Паисий Хилендарски"

4 април - неделя
Възкресение Христово
Градинката до х-л "България"
11.30 часа
Великденски концерт на вокална група "Морски песъчинки"

4 април - неделя
Възкресение Христово
площад "Атанас Сиреков"
пред сградата на Община Бургас
12.30 часа
Великденски концерт на ПФА "Странджа"

4 април - неделя
Възкресение Христово
пл. "Тройката"
13.30 часа
Концерт на танцова формация "Петлите"

4 април - неделя
Възкресение Христово
Катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"
16.00 часа
Второ Възкресение

5 април - понеделник
пл. "Тройката"
от 10.00 часа до 18.00 часа
Демонстрации на старинни рецепти за козунак, баница,
Великденски хляб, Великденски кукли и яйца

5 април - понеделник
Градинката до х-л "България"
11.00 часа
Концерт на Бургаски духов оркестър

5 април - понеделник
к/с "Меден Рудник"
Втора спирка на автобус 211
11.00 часа
Концерт на танцова формация "Петлите"

5 април - понеделник
к/с "Меден Рудник"
Втора спирка на автобус 211
12.30 часа
Фолклорен концерт на пенсионерски клубове от к-с "Меден Рудник"

5 април - понеделник
пл. "Тройката"
11.30 часа
Великденски концерт на вокална група "Морски песъчинки"

5 април - понеделник
пл. "Тройката"
17.00 часа
Концерт на група "Горещ пясък"

5 април - понеделник
Градинката до х-л "България"
18.00 часа
Концерт на танцова школа "ДЮН" и
Брейк клуб "Бляк Стайл"

6 април - вторник
ДТ "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен I" 36
18.00 часа
Мюзикъл по комедията на Уди Алън - "БОГ"
Младежката театрална школа към Младежки културен център - Бургас

7 април - сряда
ДТ "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен I" 36
18.00 часа
Мюзикъл по комедията на Уди Алън - "БОГ"
Младежката театрална школа към Младежки културен център - Бургас

9 април - петък
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", "ул. "Климент Охридска" 2
19.00 часа
"Кармен" - Опера от Жорж Бизе
Диригент: Иван Кожухаров, Режисьор Майя Славчева
Диригент на хора: Мариела Бончева
Диригент на детски хор "Милка Стоева" - Светла Стоева

10 април - събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Яйцето"
СПРАВКИ: тел. 84-12-35, 0878300884

11 април - неделя
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Яйцето"
СПРАВКИ: тел. 84-12-35, 0878300884

12 април - понеделник
Гостуване на изложбата на РИМ - Бургас "Сватбени дарове от булката при българи, гърци, турци и арменци в бургаски регион" в ИМ - Карнобат
14 април - сряда
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", "ул. "Климент Охридска" 2
19.00 часа
"Мадам Бътерфлай" - Опера от Джакомо Пучини
II МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА ОПЕРНИ ДИРИГЕНТИ
Диригенти от конкурса
Режисьор: Александър Текелиев
Диригент на хора: Мариела Бончева

16 април - петък
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64
18.30 часа
Концерт на младежки симфоничен оркестър
при НУМСИ "Проф. П. Владигеров" -Бургас
Диригент: Левон Манукян

17 април - събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Малката Баба Яга"
СПРАВКИ: тел. 84-12-35, 0878300884

18 април - неделя
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Малката Баба Яга"
СПРАВКИ: тел. 84-12-35, 0878300884

19 април - понеделник
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", ул. "Климент Охридска" 2
19.00 часа
"БОХЕМИ" - Опера от Джакомо Пучини
II МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА ОПЕРНИ ДИРИГЕНТИ
Диригенти от конкурса
Режисьор: Александър Текелиев
Диригент на хора: Мариела Бончева

20 април - вторник
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", "ул. "Климент Охридска" 2
12.00 часа
"Ангели през ада" - Рок балет
По музика на Вангелис, Алън Парсънс Проджект, Бийтълс,
Йелоу, Пинк Флойд, Куин, Роджър Уотърс
Либрето, хореография и режисура: проф. Хикмет Мехмедов

21 април - сряда
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", "ул. "Климент Охридска" 2
12.00 часа
"Ангели през ада" - рок балет
По музика на Вангелис, Алън Парсънс Проджект, Бийтълс,
Йелоу, Пинк Флойд, Куин, Роджър Уотърс
Либрето, хореография и режисура: проф. Хикмет Мехмедов

22 АПРИЛ - СВЕТОВЕН ДЕН НА ЗЕМЯТА

22 април - четвъртък
Регионален исторически музей - Бургас
Природонаучна експозиция, ул. "Фотинов" 30
11.00 часа
Изложба: " Да надникнем във фондовете на музея "

23 април - петък
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", "ул. "Климент Охридска" 2
19.00 часа
"Тоска" - Опера от Джакомо Пучини
II МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА ОПЕРНИ ДИРИГЕНТИ
Диригенти от конкурса
Режисьор: Александър Текелиев
Диригент на хора: Мариела Бончева
Концертмайстор: Ваня Златева

24 АПРИЛ - ВЪЗПОМЕНАТЕЛЕН ДЕН НА АРМЕНЦИТЕ - Програмата тук

24 април - събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Пролетни лудории"
СПРАВКИ: тел. 84-12-35, 0878300884

25 април - неделя
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Пролетни лудории"
СПРАВКИ: тел. 84-12-35, 0878300884

26 април - понеделник
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64
18.30 часа
Пролетен концерт на НУМСИ "Проф. П. Владигеров" - Бургас

26 април - понеделник
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", "ул. "Климент Охридска" 2
12.00 часа
"Ангели през ада" - рок балет
По музика на Вангелис, Алън Парсънс Проджект, Бийтълс,
Йелоу, Пинк Флойд, Куин, Роджър Уотърс
Либрето, хореография и режисура: проф. Хикмет Мехмедов

27 април - вторник
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", "ул. "Климент Охридска" 2
12.00 часа
"Ангели през ада" - рок балет
По музика на Вангелис, Алън Парсънс Проджект, Бийтълс,
Йелоу, Пинк Флойд, Куин, Роджър Уотърс
Либрето, хореография и режисура: проф. Хикмет Мехмедов

30 април - петък
Оперно-филхармонично дружество - Бургас
зала "Опера", "ул. "Климент Охридска" 2
19.00 часа
"Севилският бръснар" - Комична опера от Джоакино Росини
СЪВМЕСТНА ПРОДУКЦИЯ С МАДРИДСКАТА ОПЕРА
Диригент: Рикардо Моресо
Режисьор: Павел Герджиков
Диригент на хора: Мариела Бончева

 

свали като pdf разглеждания: 7534 последна промяна: 15:56:45, 01 април 2010