Културна програма месец май 2010

петък, 30 април 2010
Публикувано от: Димитринка Костадинова

1 май - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Яйцето"

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

 

1 май - събота

По повод празника на гр. Българово

15.00 часа

Фоайе на Читалище "Съгласие"

Изложба на школата по изобразително изкуство при читалището и любители-художници от гр. Българово

 

16.00 часа

На площада

Фотоизложба

Празничен концерт и мегданско хоро

 

1 май - събота

кв. Долно Езерово, Централен парк

18.30 часа

Концерт по случай празника на кв. Долно Езерово

Организатори: Община Бургас, Читалище "Просвета"

 

2 май - Св. Атанасий Велики

Празник на комплексите "Изгрев"и "Зорница" и гр. Българово

 

2 май - неделя

По повод празника на гр. Българово

Храм «Св. Атанасий» - гр. Българово

9.00 часа

Празнична света Литургия и тържествен Водосвет

 

2 май - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Яйцето"

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

 

5 май - сряда

ЦДГ №11 "Чайка"

10.30 часа

"Гергьовден в детската градина"

Организатори: Общински детски комплекс - Бургас, ЦДГ "Чайка"

  5 май - сряда Младежки културен център ул. "Гладстон" 47 18.00 часа

НАЦИОНАЛЕН ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС "ПЕТЯ ДУБАРОВА"-2010

Тържество по връчване на наградите

 

5 май - сряда Регионален исторически музей - Бургас

Историческа експозиция, ул. "Лермонтов" 31

17.00 часа

Честване на 65-годишнината от края на Втората световна война.

1. Фотодокументална изложба, посветена на участието на 24-ти Пехотен Черноморски полк във военните действия - по материали от фондовете на отдел "История" и от Съюза на ветераните от войните и Военен Гарнизон Бургас.

2. Дискусия, посветена на 9 май - Денят на победата и Европа

Организатори: РИМ - Бургас, Военен Клуб - Бургас, Съюз на ветераните от войните , Запасните офицери и ученици от бургаските училища

 

6 МАЙ 2010 /четвъртък/

ГЕРГЬОВДЕН, ДЕН НА ХРАБРОСТТА И БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ

 

ПРОГРАМА

 

9.00 часа

катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"

Празнична света Литургия

 

10.30 часа

пред Военен клуб - Бургас, ул. "Христо Ботев" 42

Военен ритуал по полагане на венци и цветя на признателност пред Паметника на българския воин

 

11.30 часа

пл. "Атанас Сиреков" /пред сградата на Община Бургас/

Отслужване на тържествен водосвет и молебен за здраве на българските войни от Гарнизон Бургас от Негово Високопреосвещенство Сливенския Митрополит Йоаникий

 

12.00 часа

пл. "Атанас Сиреков" /пред сградата на Община Бургас/

Празничен концерт с участието на

Вокална група «Точно време» с худ. ръководител Жени Лалчева и

ФТА «Лазур» с гл. худ. ръководител Бойчо Янев

към Военен клуб - Бургас

Битов оркестър при СОУ "Дори Чинтулов" - гр. Бургас

с худ. ръководител Желязко Жечев

 

8 май - събота

стадион "Черноморец"

9. 00 часа

Национален детски футболен турнир "ДАНОНИАДА - 2010" - IV Зона - Стара Загора, Бургас, Сливен, Ямбол

 

8 май - събота

По повод празника на гр. Българово

Стадион - гр. Българово

Футболен турнир

 

8 - 9 май

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДЕТСКА ПЕСЕН

"СЛАДКОПОЙНА ЧУЧУЛИГА" - 2010

 

ПРОГРАМА

 

8 май - събота

Младежки културен център ул. "Гладстон" 47

10.00 ч. - Конкурс първа група - I тур

11.00 ч. - Конкурс трета група - I тур

14.00 ч. - Конкурс втора група - I тур

16.30 ч. - Откриване на изложба на участниците в конкурса "Нарисувай ми песен"

18.00 ч. - Конкурс вокални групи

Ателиета по приложни изкуства за участници и публика

 

8 май - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Цар Дроздобрад"

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

  9 май - ДЕН НА ЕВРОПА

 

9 май - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

участва в Международен куклен фестивал в гр. Крагуевац, Сърбия

 

9 май - неделя

Младежки културен център ул. "Гладстон" 47

11.00 ч. - Конкурс - индивидуални изпълнители - I I тур

18.00 ч. - Награждаване и концерт на лауреатите

Ателиета по приложни изкуства за участници и публика

 

10 май - понеделник

Читалище "Христо Ботев"

10.00 часа

"Рисувам МОИТЕ МЕЧТИ"

 

13 май -четвъртък

БХГ "Петко Задгорски"

ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

Представяне на стихосбирката на Динко Динков "Морска колония"

 

11 май - Св. равноапостолни Кирил и Методий   11 май - вторник Зала Областна управа 10.30 часа Ден на библиотечните дейци

 

11 май - вторник

НБУ "Михаил Лъкатник"

13.30 часа

Открит урок "Св. св. Кирил и Методий - духовни светила за българския народ" - Организатори: ОДК - Бургас, НБУ "Михаил Лъкатник"

 

11 май - вторник

Арт-център "Опера"

ул. "Климент Охридски" 2

18.00 часа

Награждаване на победителите в конкурса "Море"

Организатор: Читалище "Св. св. Кирил и Методий"

 

11 май - вторник Читалище "Пробуда" - Бургас

"Буквичките знаят" детско утро посветено на деня на славянската писменост

11 май - вторник Читалище "Изгрев"

"Маратон на четенето"

13 май - четвъртък пл. Тройката 10.30 часа Кулинарен фестивал "Пъстра трапеза на гости на моя град"   13 май - четвъртък Бургаски Свободен Университет 16.00 часа

"Среща - разговор за поезията със студентите и преподавателите от БСУ"

Организатори: БСУ, Читалище "Асен Златаров" - Бургас   13 май - четвъртък Регионален исторически музей - Бургас Природонаучна експозиция, ул. "Фотинов" 30 Месеца за защита на природата и Международния ден на музеите
Фотоизложба на Константин Попов: "30 години резерват Атанасовско езеро - птичият рай на България" Организатор: РИМ - Бургас   13- 15 май 2010 година Дом "Лукойл - Нефтохим" - Бургас Откриване:13 май /четвъртък/, 10.00 часа Начало на концертите на 13, 14 и 15 май - 9.30 часа XII Национален конкурс за класически, характерен, съвременен танц и фрий-денс Организатори: Министерство на образованието и науката, РИО - Бургас, Община бургас, Национален дворец на децата, ОДК - Бургас Вход свободен   14 май - петък

Концертна зала "Иван Вулъпе"

ул. "Славянска" 64

17.30 часа

200 години от рождението на поп Георги

Организатори: Община Бургас и Читалище "Фар" - Бургас  

 

13 май 2010 - СПАСОВДЕН
ПЛОЩАД "ТРОЙКАТА"

10.30 часа - Празничен водосвет за благоденствието
на хлебари и сладкари

11.00 часа - Начало на Национален кулинарен фестивал "Пъстра трапеза на гости на град Бургас 2010"

Програма:

Кулинарна изложба на уникални регионални ястия
Демонстрационно готвене на професионална кухня
Фолклорната програма
Детски пленер и експониране на пътуваща изложба на детски рисунки "Рецептите на баба"

 

14 май - петък

БХГ "Петко Задгорски"

ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

Литературна премиера на Динко Динков

"Морска колония" - стихосбирка

 

15 май - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Спящата красавица"

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

 

15 май - събота

Регионален исторически музей - Бургас

"Нощ в музея"

1. Вечер на отворените врати в четири бургаски музея с прожекции на филми за културното наследство на бургаския край

 

2. Археологическа експозиция, ул. "Богориди" 21

17.00 часа

Откриване на изложба "Археологическите открития на Регионален исторически музей през 2009 година"

 

3. Историческа експозиция, ул. "Лермонтов" 31

19.00 часа

Младежка театрална камерна сцена - с участието на ученически театрални школи от Бургас

 

15 май - събота

Празник на с.Брястовец

 

16 май - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Двете принцеси"

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

 

19 май - сряда

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

Концертна зала "Иван Вулъпе"

ул. "Славянска" 64

19.00 часа

"Нещо на сериозно, нещо на шега, нещо като нищо на света"

Концерт-спектакъл на Младежката филхармония при НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров"

Диригент: Левон Манукян

В програмата: класическа, фолклорна и филмова музика

 

19 - 28 май

Младежки фестивал на европейските културни ценности по проект» Училището в моя роден град- любимо и незабравимо» по Оперативна програма»Развитие на човешките ресурси», схема»Да направим училището привлекателно на младите хора

Програма

 

19 май - сряда

 

17.00 часа

ДТ "А.Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 A

ОУ "Л. Каравелов" представя:

спектакъл "В залива"

Ръководител на клуба:Димитринка Генчева

 

18.00 часа

ДТ "А.Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 A

ГРЕ "Г. Раковски" представя театрални постановки и спектакъл

"Терапия за скъсаните на изпита по интерпретация" - Алфонсо Суро

"Малкото ООН" - Жан Мишел Риб

"Наглият" - Николай Желязков

"Пинокио"

Ръководител на клуба: Кичка Чиликова

 

18.00 часа

"Военен клуб", ул. "Христо Ботев" 42

ГЧЕ "Васил Левски" представя руски народни песни и танци

"Руски християнски празници"

Ръководител на клуба: Таня Самоковлиева

 

18.30 часа

"Военен клуб", ул. "Христо Ботев" 42

НЕГ "Гьоте" представя театрална постановка

"Без лед"

Ръководител на клуба:Софка Бубалова

 

20 май - четвъртък

 

18.00 часа

Открита сцена пред х-л "България"

Концерт на ПГЕЕ "К. Фотинов"

Ръководител на клуба: Мария Желязкова

 

18.30 часа

СОУ "Д.Чинтулов" и ОУ "Бр.Миладинови" представят танцов спектакъл

"В Европа по цървули"

Ръководител на клуба към СОУ"Д.Чинтулов": Тодор Георгиев

Ръководител на клуба към ОУ "Бр.Миладинови": Цветана Цъгова

 

22 май - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

18.00 часа

АЕГ "Гео Милев" представя спектакъл (ултравиолет)

"Повече от думи"

Ръководител на клуба: Елена Дулкарова

 

28 май - петък

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

17.30 часа

СОУ" Св.Св.Кирил и Методий" представя спектакъл

"Съкровищата на Европа"

Ръководител на клуба:Дорена Баджакова

  20 май - ЕВРОПЕЙСКИ ДЕН НА МОРЕТО

 

20 май - четвъртък

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

Концерт с участието на Младежка театрална школа - Бургас в спектакъла "Бог" по Уди Алън

режисьор Румен Велев

 

21 май - петък

Къща музей "Петя Дубарова"

ул. "Гладстон" 68

17.00 часа

Награждаване на победителите от литературния конкурс "Магията на словото"

Организатор: Читалище "Асен Златаров" - Бургас

 

21 май - петък

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

Концертна зала "Иван Вулъпе"

ул. "Славянска" 64

19.00 часа

Симфоничен концерт по творби на славянски композитори

Диригент Йордан Дафов

Солист Диляна Момчилова - виолончело

 

21 май - петък

Читалище "Пробуда" - Бургас

Изложба на модели за абитуриентски облекла, изработени от деца и родители

 

21 май - петък

с. Черно море

Изработване и поднасяне на венци и празнична програма по повод Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост

Организатор:Читалище "Антон Страшимиров"

 

22 май - събота

Приморски парк

Старт/Финал - пред Морското казино

9.30 часа

Учениеска лекоатлетическа щафета за купите "Лукойл"

 

22 май - събота

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

БХГ "Петко Задгорски"

ул. "Митрополит Симеон" 24

11.00ч.

"Влюбеният Шуман"

Концерт, посветен на 200 години от рождението на Роберт Шуман

В програмата: "МИРТИ" - ор. 25 - песни; Три романса - ор. 94 за флейта и пиано

Изпълняват: Мария  Цветкова - Маджарова(сопран); Женя  Дукова (флейта); Благовеста Рядкова(пиано)

 

22 май - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Бон Бон Оле"

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

 

22 май - събота

кв. Горно Езерово

16.00 часа

Концерт по повод празника на кв. Горно Еерово

Организатор: Читалище "Васил Левски"

 

22 май - събота

Читалище "Ангел Димитров" - кв. Сарафово

Представяне на книги, посветени на Срафово от Тома Троев

 

23 май - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

"Бон Бон Оле"

11.00 часа

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

  24 май 2010 /понеделник/ ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ

 

ПРАЗНИЧНА ПРОГРАМА

 

9.00 часа

Катедрален храм "Св. Св. Кирил и Методий"

Тържествена света Литургия

 

10.30 часа

от пл. "Тройката" по ул. "Александровска" и ул. "Богориди"

сцена "Охлюва", Приморски парк

Празнично шествие по случай 24 май

 

11.00 часа

Приморски парк, открита сцена "Охлюва"

Празничен концерт

 

12.30 часа

Дружество на художниците - Бургас

Изложбена зала, ул. "Александровска" 22

Традиционна изложба на бургаските художници по случай 24 май

Връчване на награда "Млад художник" за 2010 година на името на Руси Стоянов

 

24 май - понеделник

кв. Лозово, на площада

18.00 часа

Концерт по случай 80 години читалище "Тракия" - кв. Лозово

 

24 май - понеделник

с. Маринка

Празничен концерт "Върви народе възродени"

Организатор: Читалище "Съзнание"

 

24 май - понеделник

с. Равнец

Празничен концерт с участие на деца от училищата и читалището

Организатор Читалище "Пробуда" - с. Равнец

 

24 май - понеделник

с. Рудник

Празнична манифестация

Организатор: Читалище "Възраждане"

 

26 май - сряда

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

БХГ "Петко Задгорски"

ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

"Славянска прегръдка в Бургас" - среща с поети от Русия, Македония и Украйна

Организатори: Почетен консул на Русия в Бургас, Славянско дружество, Читалище "Л. Каравелов - 1940", Арт салон "КаРо"

 

26 май - сряда

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

Концерт - представяне първия албум на група "Петте сезона"

 

27 май - четвъртък

ОДЗ №11 "Коледарче" - кв. Долно Езерово

16.00 часа

Открита педагогическа ситуация "Бог, аз и природата" и откриване на кабинет по религия

 

27 май - четвъртък

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

 

 

27 май - четвъртък

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

Военен клуб - Бургас, Конферентна зала

ул. "Христо Ботев" 46

18.00 часа

Литературна премиера на Александрина Георгиева

"Пясък и канела" - сборник разкази

Книгата е носител на награда "Еквалибриум" на издателство "Либра Скорп" за 2009 г.

 

27 май - четвъртък

Читалище "Пробуда" - Бургас

"Раклата на баба" ІІ пъзел игра в Северняшка фолклорна област

 

28 май - петък

По повод 24 май

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

БХГ "Петко Задгорски"

ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

Литературна премиера на Иван Сухиванов

"Ексил" - стихосбирка

 

28 май - петък

кв. Долно Езерово - в парка

Ден на предизвикателството

Организатор: Читалище "Просвета" - кв. Долно Езерово

 

29 май - събота

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Червената шапчица"

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

 

29 май - събота

Приморски парк, открита сцена "Охлюва"

19.00 ч.

"Хоро се вие извива на бургаския бряг"

 

30 май - неделя

Държавен куклен театър - Бургас

ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Червената шапчица"

справки: тел. 84-12-35, 0878300884

 

30 май - неделя

кв. Крайморие

11.00 часа

Концерт "Здравей, море" по повод празник на кв. Крайморие

Организатор: Читалище "П. Янев"

 

свали като pdf разглеждания: 8587 последна промяна: 17:23:29, 30 април 2010