Културна програма за месец октомври 2010

четвъртък, 30 септември 2010
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец октомври 2010

30 септември - четвъртък

Бургаски свободен университет
16.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010
30 септември  - 30 октомври
Никола Инджов гостува на преподаватели и млади литературни творци

30 септември - четвъртък

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010
30 септември  - 30 октомври
"Изповядвам поезия" - творческа среща с Никола Инджов по повод 75-годишнината на писателя

1 ОКТОМВРИ - МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА МУЗИКАТА

1 октомври - петък

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010
30 септември  - 30 октомври
"Лирични вдъхновения"
Празник на поезията

1 октомври - петък

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64
19.00 часа
Симфоничен концерт
Посвещава се на 150-годишнината от рождението на Густав Малер
Диригент: Иван Кожухаров; Концертмайстор: Ваня Златева
Програма: Малер - Симфония № 9

1 октомври - петък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
"Горката Франция" - театрална постановка от Жан Ко
Режисьор: Богдан Петканин; Сценография: Елица Георгиева
Участват: Асен Лозанов, Александър Дойнов, Иван Григоров, Зорница Ковачева, Аглика Бояджиева

2 октомври - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Цар Дроздобрад"
Справки: 84-12-35, 0878300884

3 октомври - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Цар Дроздобрад"
Справки: 84-12-35, 0878300884

5 октомври - вторник

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010
30 септември  - 30 октомври
Милка Стоянова "Отдалечаване на пейзажа" - литературна премиера

5 октомври - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
"Балкански аристократи" - театрална постановка от Любинка Бобич
Режисьор: Бойко Богданов
Участват: Тончо Токмакчиев, Антоанета Кръстникова, Йоанна Темелкова, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Димитрина Тенева, Тони Минасян, Златко Ангелов, Валери Еличов, Невена Цанева

6 октомври - сряда

Регионална библиотека "П. К. Яворов", Зала ул. "Булаир" 10
18.00 часа
Георги Христов "Нощта на богомолката" - литературна премиера

7 октомври - четвъртък

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври
Празник на прозата
Драматични  миниатюри по произведения на бургаски белетристи

7 октомври - четвъртък

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Мадам Бътерфлай" - опера в три действия от Джакомо Пучини
Либрето Луиджи Илика и Джузепе Джакоза
Диригент: Иван Кожухаров; Режисьор: Александър Текелиев, Диригент на хора Мариела Бончева; Сценография: Борис Стойнов, Художник на костюмите: Цветанка Петкова - Стойнова; Концертмайстор: Йордан Ковачев
С участието на:
Йоана Железчева, Лина Пеева, Петър Костов, Благовеста Белева, Марян Йованоски,Вълю Тотев, Любомир Димитрож, Тошо Герджиков, Иван Грозев, Веселин Спасов, Невена Михайлова,Евгения Руева, Милена Минкова

8 октомври - петък

Арт център "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010
30 септември  - 30 октомври
Иван Ненков "Тук някъде отвъд" - литературна премиера

9 октомври - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Малкият Мук"
Справки: 84-12-35, 0878300884

10 октомври - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Малкият Мук"
Справки: 84-12-35, 0878300884

11 октомври - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
"Търси се драматическа актриса" " - театрална постановка по пиесата "Лес" от Ал. Островски
Режисьор: Юрий Погребничко; Сценография: Вечеслав Парапанов
Участват: Асен Блатечки, Тодор Близнаков, Мария Сапунджиева, Полин Лалова, Йоанна Темелкова, Юрий Ангелов, Стоян Памуков, Красимир Кацаров, Николай Стоименов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Тони Минасян, Павлинка Лимперова

11 - 15 октомври

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64
12.00 часа
"Как да гледаме балет"; "Ангели през ада"
Цикли образователни балетни спектакли

12 октомври - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
"Балкански аристократи" - театрална постановка от Любинка Бобич
Режисьор: Бойко Богданов
Участват: Тончо Токмакчиев, Антоанета Кръстникова, Йоанна Темелкова, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Димитрина Тенева, Тони Минасян, Златко Ангелов, Валери Еличов, Невена Цанева

13 октомври - сряда

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010
30 септември  - 30 октомври
Представяне "Сияйна тишина" - двуезична антология
8 съвременни български поети на испански и български език

13 октомври - сряда

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64
19.00 часа
Симфоничен Концерт
Диригент: Йордан Дафов

13 октомври - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
"Горката Франция" - театрална постановка от Жан Ко
Режисьор: Богдан Петканин; Сценография: Елица Георгиева
Участват: Асен Лозанов, Александър Дойнов, Иван Григоров, Зорница Ковачева, Аглика Бояджиева

14 октомври - четвъртък

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври
Хайку антология "Приливна вълна" - литературна премиера

15 октомври - петък

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

"Пътят отвежда към Бургас" - документална композиция
по повод 130 години от рождението на Петко Росен

Съпътстващи прояви:
Изложба - книги и ръкописи на Петко Росен
фоайе на Регионална библиотека "П. К .Яворов" - ул. "Богориди" 21
Поднасяне венец на паметната плоча на къщата на Петко Росен на ул. "Цар Асен" 41

16 октомври - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Малката елфа"
Справки: 84-12-35, 0878300884

17 октомври - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Малката елфа"
Справки: 84-12-35, 0878300884

18 октомври - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
11.00 часа и 13.00 часа
Гостува ДТ "Невена Коканова" - гр. Ямбол
"Пинокио" - театрална постановка, за деца от Карло Колоди
Режисьор: Атанас Жеков; Музика: Борис Карадимчев
Участват: Полина Стоянова, Даниека Райчевска, Димитър Димитров, Волен Митев, Вартерес Минареджиян, Руслан Стаменов, Михаил Лазаров

18 октомври - понеделник

Регионална библиотека "П. К. Яворов", Зала ул. "Булаир" 10
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

Киро Дженков "Битките за храма" - първа част от трилогията "Покръстването" - литературна премиера

18 октомври - понеделник

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

Симеон Димитров "Траектории на отчаянието" - литературна премиера

18 октомври  - 20 октомври

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64
12.00 часа
"Как да гледаме балет"; "Ангели през ада"
Цикли образователни балетни спектакли

19 октомври - вторник

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

"Докато паметта ми е жива" - представяне автобиографична книга на режисьора Невена Тошева
Прожекция на филма "Ателието" за художника Георги Баев и откриване изложба с негови творби

19 октомври - вторник

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
17.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

Керана Ангелова "Улицата на пеперудите" - литературна премиера

19 октомври - вторник

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Любовен еликсир" - Комична опера от Гаетано Доницети
Либрето Феличе Романи
Диригент: Христо Игнатов; Режисьор: Нина Найденова
Диригент на хора: Мариела Бончева, Сценография: Мария Диманова
Хореграфия: Боряна Сечанова, Концертмайстор: Йордан Ковачев
С участието на:
Мария Цветкова, Стоян Даскалов, Александър Крунев,
Йордан Христозов, Тошо Герджиков, Милена Минкова

19 октомври - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
Гостува ДТ "Стефан Киров" - гр. Сливен
"Железният светилник" - театрална постановка по Димитър Талев
Режисьор: Стайко Мурджев
Участват: Августин Демерджиев, Вяра Начева, Таня Йоргова, Ивайло Гандев

20 октомври - сряда

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

Денчо Михов " Въведение в маркучологията" - литературна премиера

21 октомври - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
"Търговци на презервативи" - театрална постановка от Ханох Левин
Режисьор: Борислав Чакринов
Участват: Красимир Кацаров, Стоян Памуков, Аглика Бояджиева, Иван Григоров, Тони Минасян

22 октомври - петък

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

Румяна Емануилиду "ТеатърътАБ" и "Юлияда" - литературна премиера

22 октомври - петък

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Риголето" - Опера в четири действия от Джузепе Верди
Либрето Франческо Мария Пиаве
Диригент: Пабло Боджано - Испания; Режисьор Александър Текелиев;
Диригент на хора: Мариела Бончева; Художник: Иван Попов
Пластика: Гриша Роглев; Концертмайстор: Йордан Ковачев
С участието на:
Аяко Танака - Япония, Стоян Даскалов, Диман Панчев,
Лина Пеева, Сребрина Славова, Веселин Спасов, Иван Грозев, Вълю Тотев, Шмилена Султанова, Тошо Герджиков, Вартухи Саркисян

22 октомври - петък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
Гостува Народен театър "Иван Вазов" - сцена "Сълза и смях"
"Побъркани от любов" - театрална постановка от Сам Шепърд
Театрална къща Viva Arte
Режисьор: Асен Блатечки; Сценография и костюми: Антония Попова; Музика: Христо Намлиев
Участват: Асен Блатечки, Койна Русева, Васил Банов, Стефан Иванов

23 октомври - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Момата чернодреха"
Справки: 84-12-35, 0878300884

24 октомври - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Момата чернодреха"
Справки: 84-12-35, 0878300884

25 октомври - понеделник

Военен клуб зала № 3, ул. "Христо Ботев" 48
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

Стойчо Биячев " Тайната на старата щолня" - литературна премиера

25 октомври - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
"Балкански аристократи" - театрална постановка от Любинка Бобич
Режисьор: Бойко Богданов
Участват: Тончо Токмакчиев, Антоанета Кръстникова, Йоанна Темелкова, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Димитрина Тенева, Тони Минасян, Златко Ангелов, Валери Еличов, Невена Цанева

26 октомври - вторник

Регионална библиотека "П. К. Яворов", Зала ул. "Булаир" 10
18.00 часа

Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

Вечер на хумора
Изложба карикатури Веселин Зидаров

26 октомври - вторник

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
Гала балетна вечер по случай 60-годишния юбилей на проф. Хикмет Мехмедов
В програмата:
Откъси от балетите "Лешникотрошачката", "Копелия", "Жизел", "Зорба Гъркът", "Кармен", "Ангели през ада", "Едит Пиаф" и съвременни миниатюри
С участието на:
Сара-Нора Кръстева, Веса Тонова, Галина Калчева, Ваня Касабова, Недко Георгиев, Никола Хаджитанев, Емил Йорданов, Александър Александров,
Мартин Чикалов и балетния състав на Държавна опера Бургас

27 октомври - сряда

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

"Прегърнах огъня"
Вечер с поезията и музиката на Красимир Дамянов

27 октомври - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
19.00 часа
"Търси се драматическа актриса" - театрална постановка по пиесата "Лес" от Ал. Островски
Режисьор: Юрий Погребничко, Сценография: Вечеслав Парапанов
Участват: Асен Блатечки, Тодор Близнаков, Мария Сапунджиева, Полин Лалова, Йоанна Темелкова, Юрий Ангелов, Стоян Памуков, Красимир Кацаров, Николай Стоименов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Тони Минасян, Павлинка Лимперова

28 октомври - четвъртък

Арт център "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
18.00 часа
Литературен алманах "Бургас" - литературна премиера

29 октомври - петък

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
18.00 часа
Есенни литературни празници Бургас' 2010

30 септември  - 30 октомври

Вечер на фантастиката

30 октомври - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Спящата красавица"
Справки: 84-12-35, 0878300884

30 ОКТОМВРИ - МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ЧЕРНО МОРЕ

30 октомври - събота

По повод Международния ден на Черно море
Участие на Еко-клуб "Вая" в акцията за почистване на морския бряг:
"Нашият принос за по-чисто море"
Организатори: Регионален исторически музей - Бургас, Еко-клуб "Вая"

30 октомври - събота

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
Концерт -  гостува камерен ансамбъл "Софийски солисти"
Солист: Минчо Минчев - цигулка

31 октомври - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Спящата красавица"
Справки: 84-12-35, 087830088

свали като pdf разглеждания: 7048 последна промяна: 16:34:45, 30 септември 2010