Културна програма за месец ноември 2010

понеделник, 01 ноември 2010
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма

 

 

 

 

1 ноември - ДЕН НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ

 

1 ноември - понеделник

Ден на народните будители

ПРОГРАМА

10.00 часа

Поднасяне на венци и цветя от ученици и учители на паметниците на възрожденците, дали име на училищата им

15.00 часа, Заседателна зала на Община Бургас

Церемония по поднасяне на благодарствени грамоти на учители за 2010 година

18.00 часа, Регионална библиотека "П. К. Яворов"

Зала, ул. "Булаир" 10

Представяне на книгата на проф. д-р Георги Чалдъков "ЧОВЕКЪТ. Мисли, чувства, приятелство" - есета и фотография

 

На 1 ноември по повод Денят на народните будители, експозиции на Регионален исторически музей - Бургас ще работят с вход свободен

 

2 ноември - вторник

Военен клуб - Бургас, ул. "Христо Ботев" 48

Зала №3, 18.00 часа

Тържествено честване на 125-годишнината от Сръбско - българската война

Организатори: Литературен клуб "Христо Ботев" при Военен клуб - Бургас,

Общински и областен съвет на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва,

Областен и общински съвет на Съюза на ветераните от войните

 

2 ноември - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Жестоки игри" - театрална постановка от Алексей Арбузов

Режисьор: Андрей Любимов

С участиетио на: Асен Лозанов, Иван Григоров, Евгени Будинов, Полин Лалова, Асен Блатечки, Силвия Лулчева, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Аглика Бояджиева, Йоана Темелкова

 

4 ноември - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Гласове" - театрална постановка по разкази на Николай Хайтов

Режисьор: Симеон Димитров; вокал: Михаил Илийков

Моноспектакъл на Стоян Памуков

 

5 ноември - петък

Читалище "Фар", ул. "Странджа" 20,

18.00 часа

По повод 75 години от рождението и 20 години от смъртта на маестро Константин Ташев

Концерт на вокална група "Морски бриз"

 

6 ноември  - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Съкровището" - театрална постановка за деца

Автор и постановка: Пейо Пантелеев; Сценография: Емелияна Тотева; Музика: Георги Минков

Участват: Александра Грънчарова, Румяна Кралева, Диян Русев, Георги Минков

 

7 ноември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Съкровището" - театрална постановка за деца

Автор и постановка: Пейо Пантелеев; Сценография: Емелияна Тотева; Музика: Георги Минков

Участват: Александра Грънчарова, Румяна Кралева, Диян Русев, Георги Минков

 

8 ноември - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Търси се драматическа актриса" - театрална постановка по пиесата Лес от Ал. Островски

Режисьор: Юрий Погребничко; Сценография: Вечеслав Парапанов

С участието на: Асен Блатечки, Тодор Близнаков, Мария Сапунджиева, Полин Лалова, Йоанна Темелкова, Юрий Ангелов, Стоян Памуков, Красимир Кацаров, Николай Стоименов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Тони Минасян, Павлинка Лимперова

 

8 - 21 ноември

Дружество на бургаските художници

Изложбена зала, ул. "Александровска" 22

Добри Вътев, Атанас Стоянов

Съвместна изложба: Живопис

 

9 ноември - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Балкански аристократи" - театрална постановка от Любинка Бобич

Режисьор: Бойко Богданов

С участието на: Тончо Токмакчиев, Антоанета Кръстникова, Йоанна Темелкова, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Димитрина Тенева, Тони Минасян, Златко Ангелов, Валери Еличов, Невена Цанева

 

11 ноември - четвъртък

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64

18.30 часа

По повод 75 години от рождението и 20 години от смъртта на маестро Константин Ташев

Концерт на Бургаски духов оркестър в чест на Константин Ташев

Диригент: Иван Ганев

 

11 ноември - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

Премиера

"Предградие" - театрална постановка от Ерик Богосян

Режисьор: Иван Урумов

С участието на: Асен Лозанов, Тони Минасян, Стефан Иванов, Йоанна Темелкова, Полин Лалова, Иван Григоров, Невена Цанева, Николай Стоименов

 

11 ноември - четвъртък

Регионален исторически музей - Бургас

Гостуваща интерактивна изложба: "Дивата коза в България"

Автор: Андриана Андреева - Българска Фондация Биоразнообразие

Организатори: Регионален исторически музей - Бургас, Българска Фондация Биоразнообразие

 

13 ноември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Малката елфа" - театрална постановка, за деца по Лагескьолд Хофман

Режисьор: Славчо Маленов; Сценограф: Васил Рокоманов; Музика: Петър Цанков

Участват: Неделина Руселинова, Румяна Кралева, Грета Кръстева, Красимир Хараламбов

 

14 ноември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Малката елфа" - театрална постановка, за деца по Лагескьолд Хофман

Режисьор: Славчо Маленов; Сценограф: Васил Рокоманов; Музика: Петър Цанков

Участват: Неделина Руселинова, Румяна Кралева, Грета Кръстева, Красимир Хараламбов

 

16 ноември - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Балкански аристократи" - театрална постановка от Любинка Бобич

Режисьор: Бойко Богданов

С участието на: Тончо Токмакчиев, Антоанета Кръстникова, Йоанна Темелкова, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Димитрина Тенева, Тони Минасян, Златко Ангелов, Валери Еличов, Невена Цанева

 

17 ноември - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

13.00 часа

Гостува ДТ "Рачо Стоянов" - гр. Габрово

"Дяволски чирак" - театрална постановка по Николай Райнов

Режисьор: Невена Митева; Хореография: Стефан Маринов

С участието на: Биляна Котева, Светослав Славчев, Николай Бързаков

 

17 ноември - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

Гостува ДТ "Рачо Стоянов" - гр. Габрово

"Село, село, пусто село" - театрална постановка по Чудомир

Режисьор: Невена Митева

С участието на: Милен Вангелов, Валери Радев, Ружа Николова, Илия Костадинов, Лилия Димитрова, Георги Чипариков, Силвия Боева, Славяна Любомирова, Мирослав Кокенов, Светослав Славчев, Силвия Чобанова, Биляна Котева, Димитър Иванов

 

18 ноември - четвъртък

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

По повод 75 години от рождението и 20 години от смъртта на маестро Константин Ташев

Концерт на хор "Странджанска зеленика"

 

18 ноември - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Търговци на презервативи" - театрална постановка от Ханох Левин
Режисьор: Борислав Чакринов

С участието на: Красимир Кацаров, Стоян Памуков, Аглика Бояджиева, Иван Григоров, Тони Минасян

 

20 ноември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Малкият Мук" -за деца от Вилхем Хауф

Драматизация: Веселин Бойдев, Славчо Маленов; Режисура: Славчо Маленов

Сценография: Силва Бъчварова; Музика: Мален Маленов

Участват: Диан Русев, Александра Грънчарова, Георги Минков, Валентин Гиясбейли

 

21 ноември - ДЕН НА ХРИСТИЯНСКОТО СЕМЕЙСТВО

 

21 ноември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Малкият Мук" -за деца от Вилхем Хауф

Драматизация: Веселин Бойдев, Славчо Маленов; Режисура: Славчо Маленов

Сценография: Силва Бъчварова; Музика: Мален Маленов

Участват: Диан Русев, Александра Грънчарова, Георги Минков, Валентин Гиясбейли

 

22 ноември - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Омайна нощ" - театрална постановка по Жозиан Баласко

Режисьор: Велко Кънев;

Сценография: Вечеслав Парапанов; Костюми: Мария Диманова

С участието на: Асен Блатечки, Мария Сапунджиева, Юрий Ангелов

 

22 ноември - 1 декември

Дружество на бургаските художници

Изложбена зала, ул. "Александровска" 22

Съвместна изложба на бургаски фотографи

 

23 ноември - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Търси се драматическа актриса" - театрална постановка по пиесата Лес от Ал. Островски

Режисьор: Юрий Погребничко; Сценография: Вечеслав Парапанов

С участието на: Асен Блатечки, Тодор Близнаков, Мария Сапунджиева, Полин Лалова, Йоанна Темелкова, Юрий Ангелов, Стоян Памуков, Красимир Кацаров, Николай Стоименов, Асен Лозанов, Иван Григоров, Тони Минасян, Павлинка Лимперова

 

25 ноември - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

Премиера

"Предградие" - театрална постановка от Ерик Богосян

Режисьор: Иван Урумов

С участието на: Асен Лозанов, Тони Минасян, Стефан Иванов, Йоанна Темелкова, Полин Лалова, Иван Григоров, Невена Цанева, Николай Стоименов

 

27 ноември - събота

Регионален исторически музей - Бургас

Лектория "Български традиционни празници"- трета част

Тема: "Зимните празници - интересни обреди, гадания и предсказания"

Включва: Лекции, автентични демонстрации и прожекция на филми, представящи характерни елементи от Бургаския край

Ще се провежда в училища, читалища, женски организации: Демократичен съюз на жените, Жените в науката и др.

 

27 ноември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Жабокът цар" - театрална постановка, за деца по Братя Грим

Режисьор: Веселин Бойчев

Участват: Грета Кръстева, Георги Минков, Румяна Кралева

 

28 ноември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Жабокът цар" - театрална постановка, за деца по Братя Грим

Режисьор: Веселин Бойчев

Участват: Грета Кръстева, Георги Минков, Румяна Кралева

 

30 ноември - вторник

Държавна опера - Бургас

Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

18.00 часа

По повод 75 години от рождението и 20 години от смъртта на маестро Константин Ташев

Тържествен концерт-спектакъл

 

30 ноември - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А

19.00 часа

"Балкански аристократи" - театрална постановка от Любинка Бобич

Режисьор: Бойко Богданов

С участието на: Тончо Токмакчиев, Антоанета Кръстникова, Йоанна Темелкова, Стоян Памуков, Николай Стоименов, Димитрина Тенева, Тони Минасян, Златко Ангелов, Валери Еличов, Невена Цанева

свали като pdf разглеждания: 6866 последна промяна: 13:18:43, 01 ноември 2010