Културна програма за месец декември 2010

сряда, 01 декември 2010
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец декеври 2010

1 ДЕКЕМВРИ - СВЕТОВЕН ДЕН ЗА БОРБА СЪС СПИН

1 декември - сряда
По повод световния ден за борба със СПИН
кв. Долно Езерово
от 13.00 часа
Антиспин кампания с подрастващите и младежите в кв. Долно Езерово - беседа, раздаване на листовки по обществените обекти
Организатор: Читалище "Просвета" - кв. Долно Езерово

1 декември - сряда
Годишни литературни прегледи Бургас 2010
Заседателна зала на Община Бургас
14.00 часа
Преглед на книгите с поезия от бургаски автори, издадени през 2010 година

1 декември - сряда
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
18.00 часа
Представяне на филма "Един живот с изкуството на красотата"
По повод 60-годишнината на Хикмет Мехмедов
Автори: Майя Славчева, Росен Петров

2 декември - четвъртък
Годишни литературни прегледи Бургас 2010
Заседателна зала Община Бургас
13.00 часа
Преглед на книгите с проза от бургаски автори, издадени през 2010 година

2 декември - четвъртък
Годишни литературни прегледи Бургас 2010
Заседателна зала Община Бургас
15.00 часа
Церемония по връчване на годишните литературни награди

2 декември - четвъртък
Хотел "България", зала "Компас"
17.30 часа
Литерaтурна премиера на Гергана Янчева
"Станиолче от дъвка"
Представяне на книгата "Станиолче от дъвка" на Гергана Янчева
Организатор: Читалище "Пробуда" - гр. Бургас

2 декември - четвъртък
Читалище "Любен Каравелов" - гр. Бургас
ул. "Цар Калоян" 24
17.30 часа
Изложба с детско словесно, изобразително и приложно творчество и премиера на книжката "Вълшебни рибки", създадени по проект "Традиционното кулинарно наследство на град Бургас през погледа на децата"

2 декември - четвъртък
Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47
18.00 часа
"Пътуване към корените" - фотоизложба на фоторепортерите Елена Фотева - в. "24 часа", Борислав Пенков - в. "Черноморски фар", в. "Фактор", Румен Раканов - "Булфото", Веселина Раканова - в. "Компас"

2 декември - четвъртък
Атриум на БСУ
18.00 часа
Спектакъл на студентите от Театралното ателие
"Вечер на мистериите в БСУ"
/Притчи за Свети Николай Чудотворец/

2 декември - четвъртък
БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Представяне книгата на Добрина Топалова "Прозата на Керана Ангелова - да си върнем "Сътворението"
Книгата представя проф. Михаил Неделчев

3 декември - петък
Община Бургас
9.00 - 12.00 часа
Ден на отворените врати

3 декември - петък
Военен клуб, Конферентна зала
ул. "Христо Ботев" 48
14.00 часа
Девети Светиниколаевски православни образователни четения

3 декември - петък
Галерия "Шипка", ул. "Шипка" 3
17.30 часа
"Нежна палитра" - изложба живопис
Радка Караиванова

3 декември - петък
Колеж по туризъм - Бургас, ет. 3, зала 310
18.00 часа
Представяне монографията на Диана Радойнова
"Българските черноморски гърци. История и култура."

3 декември - петък
Дом "Лукойл Нефтохим" - Бургас
18.30 часа
Концерт, посветен на 65 години от създаването
на Фолклорен ансамбъл "Атанас Манчев"

3 декември - петък
Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Студенти за Никулден"
С участието на: F4 (Еф 4) - Огнено шоу, Група Forever,
Даниела Кожухарова, Надежда Баева, G.F.E feat. Rabba, Dance Code
Златка Димитрова - Канди балет, Спортен Клуб "Аякс", Тодор Георгиев
Водещ: Рафи Бохосян

4 декември - събота
Военен клуб, Конферентна зала
ул. "Христо Ботев" 48
9.00 часа
Девети Светиниколаевски православни образователни четения

4 декември - събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Принцесата и граховото зърно"

5 декември - неделя
Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
11.00 часа
Концерт на хорова школа "Милка Стоева"
Диригент Светла Стоева

5 декември - неделя
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Принцесата и граховото зърно"

5 декември - неделя
кв. Долно Езерово, парка
12.30 часа
Ден на доброволеца - акция с ученици за почистване на кварталния парк
Организатор: Читалище «Просвета» - кв. Долно Езерово

5 декември - неделя
Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
16.00 часа
Тържествена вечерня

5 декември - неделя
Читалище "Обнова" - кв. Ветрен
17.30 часа
Никулденски празничен концерт

5 декември - неделя
ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен I" 36 А
18.00 часа
"Бургаските вечери на Аглика и Валери ..."
Творчески бенефис на Аглика Бояджиева и Валери Еличов
С участието на: Васил Михайлов, Асен Блатечки, Милена Маркова,
Невена Бозукова, Стефан Диомов, Тони Димитрова,
рок-групите "Силует" и "Г.Р.А.С.", Балетът на Държавна опера Бургас
Сценарий: Ваньо Вълчев, Режисура: Христо Симеонов

5 декември - неделя
Младежки културен център - Бургас, ул. "Гладстон" 47
18.00 часа
"Игра на енергия"
Спектакъл на Танцова компания "Дюн"

6 декември - понеделник
Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
8.30 часа
Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Иоаникий
и бургаското духовенство

6 декември - понеделник
Заседателна зала на Община Бургас
9.00 часа
Тържествено заседание на Общински съвет Бургас

6 декември - понеделник
Площад "Атанас Сиреков"
10.00 часа
Ритуал по издигане на националния и общинския флаг

6 декември - понеделник
Читалище "Пробуда", ж.к. "Братя Миладинови" бл. 57
10.00 часа
"Никулденски чудеса"

6 декември - понеделник
Регионален исторически музей - Бургас
Етнографски комплекс, ул. "Славянска" 69
10.30 часа
Освещаване на Никулденска обредна трапеза

6 декември - понеделник
от Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
до Мостика в Приморски парк
11.00 часа
Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето
в памет на загиналите моряци и рибари

6 декември - понеделник
Пред Храм-параклис "Св. Димитър"
11.00 часа
Празник по случай Никулден
Организатор: Читалище "П. Хилендарски" - к/с Меден Рудник

6 декември - понеделник
Мостика в Приморски парк
11.30 часа
Инициатива на студентите от БСУ и Община Бургас
"Изхвърли лошото, остави доброто"

6 декември - понеделник
Дружество на художниците - Бургас
Изложбена зала, ул. "Александровска" 22
12.00 часа
Традиционна изложба на бургаските художници
Връчване на наградата "Художник на годината"
Обявяване "Бург на годината"

6 декември - понеделник
Читалище "Асен Златаров", ул. "Александровска" 147
12.00 часа
Награждаването на участниците в конкурса за написване на есе или стихотворение на тема "Бургас - моят град"посветен на празника на Бургас - Никулден

6 декември - понеделник
Читалище "Христо Ботев", кв. Победа, ул. "Кубрат" 7
12.00 часа
Изложба на приложен кръжок "Фантазия" и викторина

6 декември - понеделник
Читалище "Възраждане" - с. Рудник
14.00 часа
Изложба-конкурс на рибни ястия "Никулденска трапеза"
Празнична програма с песни и стихове за Бургас и морето

6 декември - понеделник
Читалище "Възраждане" - с. Рудник
17.00 часа
"Галената Богданка"
Спектакъл на театралната школа към читалището

6 декември - понеделник
парк "Изгрев"
17.00 часа
Никулденски концерт
Организатор: Читалище "Изгрев" - к/с Изгрев

6 декември - понеделник
Читалище "Св. св. Кирил и Метидий" - к/с Меден рудник
17.00 часа
"Бургас през обектива" - ретроспективна изложба на наградени творби
от всичките Седем издания на фотоконкурса

6 декември - понеделник
Пред читалище "Просвета" - кв. Долно Езерово
17.30 часа
Никулден, празник на Бургас. Концерт пред читалището. Запалване на светлините на Коледното дърво. Връчване на отличие за обществен принос.

6 декември - понеделник
площад "Тройката"
18.30 часа
Празничен Никулденски концерт
Тържествено включване на празничното осветление на Бургас
С участието на:
І-ва част "Завръщане в Бургас - Младите":
Георги Дюлгеров, Тодор Георгиев, Амур, Владо Димов, Димитър Атанасов, Стефан Илчев, група "Силует", дует "Бургас"
ІІ-ра част: "Пребройте най-добрите си приятели ..." - Орлин Горанов
Съпровод на: "Levon Manukyan Collegium Musicum" и група "Горещ пясък"
Водещ: Димитър Рачков

6 декември - понеделник
Галерия "Бриз", ул. "Богориди" 16
18.00 часа
Самостоятелна изложба на Денислав Белчев

8 декември - сряда
БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Литературна премиера на Иван Бубалов
"Пътуващият град"
Бургас в европейските средновековни морски карти

8 - 20 декември
Читалище "Просвета" - кв. Долно Езерово
Проект "Подари Коледен празник на дете" - разкриване на Работилница за коледна украса и сувенири; организиране на изложба-базар; организиране на Детски празник с Дядо Коледа за децата от квартала със специфични нужди

9 декември - четвъртък
БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Литературна премиера на Зорница Петрова
"Опит за прочит на пустинята"

11 декември - събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Цар Дроздобрад"

11 декември - събота
БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
11.00 часа
Концерт с музика на Франц Шуберт
включващ песни от вокалния цикъл "Зимен Път" - Winterreise (ор. 89)
Край реката - Auf dem Flusse; Поглед назад - Ruckblick; Блуждаещи огньове - Irlicht; Пролетен сън - Fruhlingstraum; Самота - Einsamkeit; Пощата - Die Post; Смелост - Mut; Лъжливи слънца - Die Nebensonnen; Латерната - Der Leiermann,
както и Sonatine, ор. 137/ № 1 - D dur части: Allegro molto, Andante; Allegro vivace
В изпълнение на: Мария Цветкова - Маджарова - сопран; Йордан Ковачев - цигулка (концертмайстор); Благовеста Рядкова - пиано

11 декември - неделя
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Цар Дроздобрад"

13 декември - понеделник
БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
час 18.30ч.
"Parla mi d'amore"
Концерт с участието на Биляна Данаилова - сопран и Дарко Нешовски - тенор;
Акомпанятор Лора Паносян

14 декември - вторник
Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"12 Коледни картички"
С участието на: Ваня Костова, Тони Димитрова, Група "Врабчета", Група "5-те Сезона", група "Горещ пясък", Дани Огнянов, група "Тийн", група "Морски песъчинки"
Водещ: Мина Пенкова

16 декември - четвъртък
Читалище "Христо Ботев", кв. Победа, ул. "Кубрат" 7
12.00 часа
Коледно шоу

17 декември - петък
Спортна зала "Никола Станчев", к/с Меден Рурник
10.30 часа
"В кралството на времето "
Спектакъл на Държавен куклен театър - Бургас
Демонстрация на Център по древноизточна култура и бойни изкуства "Черен тигър - бял дракон" с Добри Добрев

17 декември - петък
пл. "Тройката"
Начало 16.30 часа
"Коледна палитра"
С участието на:
ЦДГ "Вълшебство", ЦДГ "Х.К.Андерсен", ОДЗ "Радост, ОУ "Св. Княз Борис I",
ОУ "Братя Миладинови", ОУ "Васил Априлов" , ГПАЕ "Гео Милев", Вокално студио "Сезони" с ръководител Кина Христова

17 декември - петък
Читалище "Възраждане" - с. Рудник
17.00 часа
"Коледна приказка"
Театрален мюзикъл с децата от театралната школа към читалището

18 декември - събота
пл. "Тройката"
начало 11.00 часа
"Коледна мозайка"
Празничен концерт с участието на: Градски духов оркестър с диригент Иван Ганев, Госпъл формация "Менора" с ръководител Милена Добрева, хор "Родна песен" с диригент Тодорка Бинева , Танцова школа "Крис" с ръководител Лорета Йовчева, , Школи към Младежки културев център, Демонстрация на Център по древноизточна култура и бойни изкуства "Черен тигър - бял дракон" с Добри Добрев, Демонстрация на Айкидо клуб "Агацу", Вокално студио "Сезони" с ръководител Кина Христова, Гена, Състави към пенсионерски клубове от гр. Бургас

18 декември - събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Писмо до дядо Коледа"

18 декември - събота
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

19 декември - неделя
пл. "Тройката"
Начало 11.00 часа
"В очакване на Коледа"
Фолклорен концерт с участието на: Фолклорна формация "Тракийска песен" с ръководител Лазар Налбантов и Фолклорен танцов състав с ръководител Маргарита Колева към Тракийско дружество - Бургас, Детска фолклорна формация "Шарени Гайтани" с ръководител Катя Паунова и Народен хор "Трепетлика" с ръководител Стойко Георгиев към ОДК-Бургас, Читалище "Христо Ботев" - кв. Банево, Читалище "Обнова" - кв. Ветрен, Битова група към читалище "Васил Левски" - кв. Горно Езерово, Читалище "Съзнание" - с.Маринка, Фолклорен ансамбъл "Гоце Делчев" с ръководител Ангел Митрев, Състави към пенсионерски клубове от гр. Бургас

19 декември - неделя
Държавен куклен театър - Бургас
11.00 часа
Премиера
"В кралството на времето"

19 декември - неделя
пл. "Тройката"
Начало 18.30 часа
"Коледен калейдоскоп"
С участието на:
Вокално студио "Сезони" с ръководител Кина Христова, Формация "Петлите" и Танцова формация "Малките петлета" с ръководител Георги Димитров,
"F4" - огнено шоу, Гена, Група "To The Infinity"

19 декември - неделя
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

20 декември - понеделник
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

20 декември - понеделник
Зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
18.30 часа
Юбилеен концерт по повод 45 години от създаването на ПФА "Странджа"
гл. худ. ръководител Марио Егов, диригент на ансамбъла Любен Касабов, диригент на оркестъра Николай Чапкънов, хореограф Михо Атанасов, хормайстор Атанаска Бонева

21 декември - вторник
Читалище "Св. св. Кирил и Методий"
18.00 часа
Коледна програма на музикалната школа и литературното студио към читалището

21 декември - вторник
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

22 декември - сряда
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

22 декември - сряда
Читалище "Пробуда", ж.к. "Братя Миладинови" бл. 57
от 9.00 часа до 21.00 часа
"24 от 22/23"
Изложби, състезания, срещи, четене-маратон, ателие "Автограф" и много изненади

22 декември - сряда
Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47
18.00 часа
130 години читалище "Пробуда" - гр. Бургас

22 декември - сряда
Читалище "Св. св. Кирил и Методий" - к/с «Меден Рудник»
13.00 часа
"Коледа е тук"

22 декември - сряда
РБ "П.К.Яворов", Детски отдел, к/с "Изгрев"
17.00 часа
Дядо коледа в библиотеката - празнично шоу за малките в Детски отдел на Регионална библиотека

23 декември - четвъртък
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

23 декември - четвъртък
пл. "Тройката"
Начало 11.00 часа
"Пъстра Коледа"
Концерт с участието на: ЦДГ "Моряче", ЦДГ "Изгрев, ОУ "Бр. Миладинови", Фолклорна формация "Тракийче" с ръководител Пенка Петрова, ФТА "Трите пъти" с ръководител Марио Егов, Трио "Мъниста" и Народен хор на ветерани нефтохимици към "Лукойл Нефтохим" - Бъргас с ръководител Веселин Тодоров

23 декември - четвъртък
Читалище "Пробуда", ж.к. "Братя Миладинови" бл. 57
от 9.00 часа до 21.00 часа
"24 от 22/23"
Изложби, състезания, срещи, четене- маратон, ателие "Автограф" и много изненади

23 декември - четвъртък
Читалище "Просвета" - кв. Долно Езерово
16.00 часа
Дядо Коледа раздава подаръци

23 декември - четвъртък
Зала «Опера»
19.00 часа
"Малка тържествена меса" от Дж. Росини
Диригент Йордан Дафов
Солисти:
Б. Данаилова - сопран, В. Мирчева - мецосопран, Г. Султанов - тенор, Д. Панчев - бас
С участието на оркестъра и хора на Държавна опера - Бургас

24 декември - петък
пл. "Тройката"
Начало 11.00 часа
"Ой, Коледо, мой Коледо"
Концерт с участието на: Детска вокална група "Морски песъчинки" с ръководител Милена Добрева, Танцова школа към здравен и спортен център "Аякс" - Бургас, Център за настаняване от семеен тип "Ронкали", Защитено жилище за хора с умствена изостаналост, Група за шлагерни песни "Морски бриз" с ръководител Ани Маркова

24 декември - петък
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

24 декември - петък
Читалище "Възраждане" - с. Рудник
Коледари обикалят по къщите на селото, пеят и благославят за здраве и берекет през годината

25 декември - събота
Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
9.00 часа
Рождественска Празнична Божествена Златоустова литургия отслужена от бургаското православно духовенство

25 декември - събота
храм "Св. Богородица", гр. Бургас
11.00 часа
Коледен концерт на църковен хор "Херовими" към храм "Св. Богородица" - гр. Бургас с диригент Илиян Маринов

25 декември - събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Принц Скрежко"

25 декември - събота
Пред Община Бургас
14.00 часа
Концерт на ПФА "Странджа"
гл. худ. ръководител Марио Егов, диригент на ансамбъла Любен Касабов, диригент на оркестъра Николай Чапкънов, хореограф Михо Атанасов, хормайстор Атанаска Бонева

25 декември - събота
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

25 декември - събота
Пред Читалище "Възраждане" - с. Рудник
Коледарските групи, надпяват се и благославят селото
Играят се хора, всеобщо веселие

26 декември - неделя
Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
9.00 часа
Празнична Божествена Златоустова литургия отслужена от бургаското православно духовенство

26 декември - неделя
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Принц Скрежко"

26 декември - неделя
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

26 декември - неделя
пл. "Тройката"
Начало 18.30 часа
Концерт на група "Горещ пясък"
Концерт на група "Сънрайз" и "All Access Project"

27 декември - понеделник
Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
9.00 часа
Празнична Божествена Златоустова литургия отслужена от бургаското православно духовенство

27 декември - понеделник
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

28 декември - вторник
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

29 декември - сряда
пл. "Тройката"
Начало 18.30 часа
Концерт на Вокално студио "Сезони"

29 декември - сряда
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

30 декември - четвъртък
пл. "Тройката"
от 16.00 часа до 18.30 часа
Къщичка на Дядо Коледа

30 декември - четвъртък
пл. "Тройката"
18.30 часа
Концерт-Караоке на "Пародия ТВ"

31 декември - петък
пл. "Тройката"
22.30 часа
"Заедно в новогодишната нощ"

свали като pdf разглеждания: 7800 последна промяна: 13:17:43, 01 декември 2010